VfL Wolfsburg potvrdil roli favorita a zvítězil přesvědčivým tříbrankovým rozdílem. Domácí se ujali vedení už po čtvrthodně hry a hubený náskok jim vydržel až do poločasové přestávky. Po změně stran fotbalisté Wolfsburgu přidali další dvě slepené branky a bylo rozhodnuto. Vítězství Wolfsburgu znamená, že se tým trenéra Heckinga vyhoupl na vedoucí pozici, na které vydrží minimálně do zítřka, kdy je na programu dalších šest bundesligových utkání. I ta můžete sledovat prostřednictvím našich textových online reportáží.
90+1
90
Uprostřed hřiště Matip zezadu postrčil soupeře, což dalo pokyn hlavnímu arbitrovi, aby odpískal přímý volný kop.
88
Schalke vyprodukovalo dlouhý nákop, který se ovšem minul účinkem, když sprintující útočník míč nedokázal zastihnout na hrací ploše. Následovat tak bude pouze odkop, který provede Casteels.
87
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Max Kruse, místo něj přichází Maximilian Arnold.
86
Hosté ale vybojovali míč a poměrně dlouho kombinovali na hranici pokutového území domácích, zakončit však nepochopitelně nedokázali.
84
Jen o chvíli pozdějí však fauloval také Kolašinac a míč se tak opět nachází na kopačkách fotbalistů Wolfsburgu.
83
Držení se dopustil Vieirinha, což Felix Brych rozhodně nemohl přehlédnout a v neprospěch Wolfsburgu nařídil přímý volný kop.
81
Domácí se provinili proti pravidlům a soupeři tak věnovali přímý volný kop, Geisův pokus pak prolétl kolem bližší tyče.
79
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází autor prvního gólu Bas Dost, přichází Nicklas Bendtner.
78
Hráči v bílo-zelených dresech drží míč na svých kopačkách a kontrolují průběh zápasu. Šance hostů na případný bodový zisk jsou v dnešním zápase takřka mizivé.
76
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází André Schürrle.
75
Do dobré střelecké pozice pronikl Huntelaar, ale míč netrefil vůbec ideálně a poslal ho daleko za bránu.
74
Rodriguez z nařízené standardní situace vyslal centr, který se ale stal pouze Fährmannovou kořistí.
73
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště putuje Julian Draxler, na trávník přichází Max Meyer.
73
Balon nakonec vybojovali domácí, kteří podnikli útočnou akci po pravé straně, jíž jen za cenu faulu a následné žluté karty zastavil Dennis Aogo (FC Schalke 04).
72
Hra se přesunula ke středu hřiště, kde právě probíhají souboje o míč, který často střídá svého majitele.
71
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Leon Goretzka.
68
Wolfsburg je stále lepším celkem a nadále pokračuje v útočných choutkách.
66
Po centru z rohového kopu zakončoval Huntelaar, jeho hlavičkový pokus však mířil nad břevno.
65
Di Santo na obránce vyzrát nedokázal, přesto pro svůj celek vybojoval rohový kop.
63
Individuální akci podnikl Guilavogui, který se před vápnem odhodlal k zakončení, jenž zblokoval jeden z obránců.
61
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Wolfsburg se po hodině hry ujímá třígólového náskoku! Centr z rohového kopu vyslal do vápna Rodriguez a nejlépe se v něm zorientoval TIMM KLOSE, který síť rozvlnil přesnou přízemní střelou.
59
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Franco Di Santo.
59
Náskok domácího celku je po proměněném kopu už dvoubrankový! K exekuci penalty se postavil RICARDO RODRÍGUEZ a brankáře Fährmanna poslal na opačnou stranu, než kam kopl míč.
58
Penalta pro Wolfsburg! Kolašinac se v pokutovém území provinil podražením a Felix Brych ukázal na značku pokutového kopu.
57
O centr do šestnáctky se pokusil Vieirinha, ale zblokoval jej první obránce.
55
Adresátem nadýchaného centru byl na zadní tyči Dost, jeho následný hlavičkový pokus však skončil těsně vedle brankové konstrukce.
53
Timm Klose zůstává ležet na trávníku a gestikulací si žádá ošetření, nevypadá to však na vážné zranění, spíše se jedná o obrovskou bolest.
52
Skluzem se provinil také Sascha Riether (FC Schalke 04), jenž vleže navíc Kloseho nezáměrně kopl do choulostivých míst.
51
Za ostrý skluz podrážkou napřed inkasoval žlutý trest Luiz Gustavo (VfL Wolfsburg).
49
Nedovoleného zákroku se dopustil Geis, kterýmu byl odpískán faul.
47
Na začátku druhého dějství se z nebezpečné pozice odhodlal vystřelit Geis, jeho pokus skončil zhruba metr od horního rohu brány.
46
Fotbalisté obou celků jsou už zpět na hrací ploše, druhý poločas tak za okamžik začne.
V úvodním dějství diktoval tempo hry domácí celek, který si svou první šanci vytvořil již v 9. minutě, ve které Dosta vychytal Fährmann. Vedoucí branky se Wolfsburgští dočkali po čtvrthodině hry, když svou druhou příležitost k otevření skóre využil právě Dost. Po zbytek první půle disponoval územní převahou Wolfsburg, ale žádné další šance už k vidění nebyly.
45+1
První poločas skončil. Nad jeho rámec se hrálo pouze dvě vteřiny.
45
Ten nakonec vybojovali hosté, ale Geis se se svou střelou příliš unáhlil a jeho pokus ze střední vzdálenosti skončil vysoko nad bránou.
44
V posledních minutách úvodního dějství se hra odehrává výhradně ve středu hřiště, kde probíhají četné a především urputné souboje o míč.
42
Centr do pokutového území Schalke vymyslel Träsch, ale míč byl pozornou obranou hostujícího celku odvrácen do bezpečných míst.
41
Blíží se závěr úvodního poločasu, ve kterém domácí jasně diktují tempo hry a jsou jednoznačně lepším týmem.
40
Poměrně dlouho se hraje bez přerušení hry a také bez střeleckých příležitostí, hra se ustálila ke středu hřiště a po obě pokutová území.
38
Ale Schalke se přesto dostalo k míči a vybojovalo rohový kop, centr Geise však odvrátila pozorná defenziva domácího celku.
36
Fotbalisté Wolfsburku byli při rozehrávce napadáni, ale situaci dokázali vyřešit přesvědčivým způsobem, za který od obecenstva sklidili vroucí potlesk.
35
Hráči v bílo-zeleném drží míč na kopačkách, ale Schalke brání urputně.
34
Sprinterský souboj si podél pravé postranní čáry střihl Träsch a svému strážci unikl, následný centr do vápna byl ovšem nepřesný a skončil jen v náruči Fährmanna.
32
Träsch na levé straně marně stíhal Draxlera, který se z úhlu dostal do zakončení. Brankář Casteels měl však na střelu dobrý výhled a neměl problém míč lapit.
30
Hosté podnikli ofenzivní tažení po pravé straně, odkud do vápna přilétl přízemní centr, po kterém z hranice vápna zakončoval Huntelaar, jenž poslal míč trestuhodně nad břevno.
29
Wolfsburg vyprodukoval dlouhý centr do vápna, který však našel pouze rukavice připraveného brankáře Fährmanna.
27
Balon ale přeci jen zůstal na kopačkách hostí a ke střele se odhodlal Sané, jeho pokus obranou byl sražen na roh, ze kterého se nic důležitého nestalo.
26
Schalke se k bráně soupeře snažilo dostat kombinační souhrou po zemi, což se mu dařilo. Poté však došlo k nakopnutému balonu, který se ukázal býti nesprávnou variantou.
25
Útočná akce domácích byla zastavena asistentem rozhodčího, který odmával ofsajd, v něm se v době centru nacházel Dost.
23
Na opačné straně se ve velmi dobré pozici objevil Sané, jehož následné zakončení zblokovala dvojice obránců, která vpadla do trajektorie střely.
22
Míč opět vybojovali hráči domácího týmu a ke střele ze střední vzdálenosti napřáhl Vieirinha, který však poslal míč pouze nad břevno.
21
Na útočné polovině ale došlo k faulu, kterého se dopustil Guilavogui. S míčem si tak přeci jen budou moci zakombinovat i hosté.
21
Domácí tým stále pokračuje v aktivní hře a svého soka téměř nepouští k míči.
19
Hráči Wolfsburgu mají míč v moci a kontrolují jen kombinační souhrou na své polovině.
17
Domácí celek se po čtvrthodině hry ujímá vedení! Centr z pravé strany mířil do pokutového území, kde se nacházel BAS DOST a střelou bez přípravy z bezprostřední blízkosti otevřel gólový účet zápasu.
16
Domácí zatím disponují územní převahou a vyšším procentem držení míče, Schalke se snaží hrát především ze zajištěné obrany.
15
Na opačné straně pak podnikli ofenzivní výpad také domácí, jejich průnik však skončil neúspěchem.
14
Hosté vyprodukovali dlouhý centr za obranu, ale nabíhající útočník jej zastihnout nedokázal, před ním totiž zasáhl jeden z defenzivních hráčů.
13
Nadměrnou snahu měl v osobním souboji o míč na útočné polovině také Sané, s míčem tak budou moci pokračovat fotbalisté domácího mužstva.
11
Příliš agresivně vlétl do souboje Choupo-Moting a Felix Brych tak odpískal přímý volný kop v neprospěch hostí.
9
Centrovaný míč z přímého volného kopu mířil přímo do šestnáctky, kde jej směrem na bránu tečoval Dost a Fährmann musel jeho střelu zneškodnit skokem k pravé tyči.
8
Aogo nedovoleným způsobem zastavil Luize Gustava a budeme tak svědky přímého volného kopu Wolsburgu.
7
První střelecký pokus zaznamenali domácí, ráně Luize Gustava, který vystřelil zpoza šestnáctky, však scházela potřebná razance a také přesnost, když míč mířil jen doprostřed brány, kde se nacházel Fährmann.
6
Do pokutového území Schalke tak přilétl pouze centr z pravé strany, který byl ovšem velmi přetažený a míč si po něm našel cestu do zámezí. Vhazovat tak budou hosté.
5
V tuto chvíli se míč nachází na kopačkách fotbalistů domácího celku, kterým se ale nedaří prokombinovat do střelecké pozice.
4
Ve středu hřiště však míč vybojoval Sané, elegantní otočkou se zbavil svého strážce, ale při potupném útoku ztroskotal na defenzivě Wolfsburgu.
3
Hra se přesunula na polovinu Wolfsburgu, jehož hráči rozvážně kombinují a postupnými přihrávkami se snaží proniknout hlouběji do pole.
2
Domácí ale rozehrávku svých soupeřů aktivně napadali a díky Vieirinhovi získali výhodu autového vhazování.
1
Úvodní výkop provedli fotbalisté Schalke, kteří právě kombinují na vlastní polovině, odkud se pokusí vytvořit první útočnou akci zápasu.
1
Oba celky nastoupí ve svých tradičních barvách, domácí v bílo-zelené kombinaci dresů, hosté v modrém.
Felix Brych právě přivádí hlavní aktéry na hrací plochu.

VfL Wolfsburg: Casteels – Träsch, Naldo, Klose, Ricardo Rodríguez – Gustavo, Guilavogui – Vieirinha, M. Kruse, D. Caligiuri – Dost.
Náhradníci: Grün – Bendtner, Schäfer, Hunt, Knoche, Arnold, Schürrle.

FC Schalke 04: Fährmann – Riether, Matip, Neustädter, Kolašinac – Choupo-Moting, Geis, Aogo, Draxler – Huntelaar, Sané.
Náhradníci: Gspurning – Caiçara, Meyer, Goretzka, Di Santo, Höger, Ayhan..
Delegace rozhodčích

Nezbytnou součástí každého fotbalového utkání jsou také rozhodčí. Funkci hlavního arbitra bude plnit čtyřicetiletý Felix Brych, jeho asistenty budou Mark Borsch a Stefan Lupp. Jako čtvrtý arbitr byl na sobotní zápas delegován Martin Thomsen.
Poslední vzájemný duel

Obě mužstva se naposledy utkala v dubnu letošního roku, kdy v rámci 29. kola Bundesligy VfL Wolfsburg hostil FC Schalke 04. Domácí celek měl tehdy účast v evropských soutěžích jistou a do utkání vstupoval v roli favorita, Schalke o evropské poháry muselo ještě bojovat. Úvodní poločas nenabídl příliš atraktivní podívanou a skončil bez branek. Gólu se tak diváci dočkali až po změně stran, když v 53. minutě otevřel skóre Leroy Sane a hosté šli do vedení. Hubený náskok vydržel fotbalistům Schalke až do 78. minuty, ve které vyrovnal Kevin De Bruyne. V závěru zápasu už gól ani přes čtyřminutové nastavení nepadl a Schalke si tak z Volkswagen Areny překvapivě odvezlo bod.
FC Schalke 04

Ke svému prvnímu zápasu nové sezony zajížděli hráči Schalke na půdu Brém, kde jim byl soupeřem tamní Werder. Mírně favorizovaný hostující celek se ujal vedení po půlhodině hry po vlastní brance Gebre Selassieho. Po změně stran přidalo Schalke ještě dvě branky a zvítězilo hladce 3:0.

Schalke se na svém stadionu poprvé představilo ve druhém kole, ve kterém podstoupilo souboj s Darmstadtem. Přestože fotbalisté domácího celku byli v utkání považováni za výrazného favorita, už v 9. minutě inkasovali. Na začátku druhé půle však vyrovnal Draxler a jelikož ve zbývajících minutách už gól nepadl, rozešla se mužstva smírně.
VfL Wolfsburg

Fotbalisté Wolfsburgu vstoupili do nového soutěžního ročníku vítězstvím nad Frankfurtem. Už ve 13. minutě otevřel skóre Perišić a o čtyři minuty později na jeho trefu navázal Dost. Přestože se Eintrachtu podařilo brzy snížit, v následujících minutách už gól nepadl a Wolfsburg si před svými příznivci připsal tři body za výhru 2:1.

V dalším kole Wolfsburg zajížděl do Kölnu, kde po úvodním dějství prohrával. Po změně stran však fotbalisté hostujícího celku disponovali výraznou územní převahou a z množství šancí vytěžili pouze jedinou branku, kterou v závěru zápasu vsítil Bendtner. Obě mužstva si tak za remízu 1:1 body dělila.
Příjemný páteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Německá Bundesliga má na programu předehrávku třetího kola, v jejímž rámci proti sobě nastoupí VfL Wolfsburg a FC Schalke 04. Utkáním, jehož úvodní výkop je naplánován na 20:30, vás prostřednictvím online textové reportáže bude provázet Lukáš Jasoněk. Přeji příjemný sportovní zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.