Hlavní rozhodčí Turpin dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zápas, ve kterém domácí Girondins Bordeaux zvítězilo nad FC Nantes 2:0. Na listinu střelců se zapsal Khazri a Gajić. Dnešní utkání příliš atraktivní nebylo, ale fandové Bordeaux jsou víc, než spokojeni, protože jejich tým konečně zvítězil a připsal si první tříbodový zisk v letošní sezoně. Hru ovlivnilo i vyloučení, když se v 50. minutě nechal poslat do sprch Lenjani. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního dne.
90+7
90+6
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře, zatím však bez Palloise, a tak je počet hráčů na hřišti vyrovnán.
90+6
Pallois je ošetřován.
90+5
Hra je přerušena, na trávníku zůstal ležet Pallois, který schytal od protihráče úder do hlavy.
90+5
Hráči v modrém se před touto standardní situací ubránili a získali balon ve svůj prospěch.
90+4
V závěru druhého poločasu bude Nantes zahrávat volný přímý kop, a tak se Bordeaux musí bránit.
90+3
Zatím to vypadá, že gólman Carrasso dohraje zápas s čistým kontem. Hosté se do šancí nedostávají, a tak Carrasso moc práce nemá.
90
Druhý poločas bude nastaven o 6 minut.
89
Zakončoval také Saivet, avšak nepřesně.
89
Kiese Thelin mohl zvýšit na 3:0, ale jeho jedovatou střelu zablokoval obětavý Djidji.
87
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Jeden z domácích fotbalistů se prezentoval parádní zpětnou přihrávkou, kterou Rolán prodloužil ještě dál za sebe a našel MILANA GAJIĆE, jenž nechytatelnou ránou zvýšil vedení Bordeaux na 2:0.
85
Hosté zahrávali rohový kop, ale k centrovanému míči se dostali pouze domácí borci, kteří odvrátili balon do bezpečí.
85
Saivet se po ošetření vrátil na trávník.
85
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
84
Ošetřovaným hráčem je kapitán Saivet.
84
Hra je přerušena, ošetřován je jeden z domácích hráčů.
83
Biyogo-Poko se ve velkém vápně pral o balon, ale pomohl si faulem, a tak ve hře pokračovat nemohl.
83
Bordeaux zahrávalo rohový kop, kdy se ke střele hlavou probojoval Kiese-Thelin, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
82
Před dotírajícím protihráčem skvěle zasáhl gólman Riou, který se rychleji dostal k centrovanému balonu a vyboxoval ho do bezpečí.
81
Je jisté, že Khazri už dnes žádný gól nepřidá, protože právě opouští hrací plochu. Na trávníku jej nahrazuje Rolán.
78
Na centrovaný balon si vyskočil hlavučkující Khazri, ale jeho pokus ke vzdálenější tyči byl nepřesný. Stav skóre se tedy v 78. minutě nemění. Bordeaux stále nad týmem Nantes vede 1:0.
75
Hosté dohrávají zápas v deseti hráčích a už jim pomalu dochází síly. Domácí tým vyvíjí na soupeře tlak a rád by si pojistil vítězství, ale ještě musí pořádně zabrat.
73
Pokračuje se ve hře.
72
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Nicolas Maurice-Belay, přichází André Biyogo Poko.
71
Hra je přerušena, aby se hráči mohli občerstvit.
70
V dnešním utkání se toho příliš zajímavého neděje. Na takové úrovni by měly oba celky předvést víc, než předvádí.
65
Touré fauloval a ještě si sám ublížil. Od sudího viděl žlutou kartu.
63
Střídají také hosté: dohrál Sigþórsson, nahradil ho Bammou.
62
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Enzo Crivelli, přichází Isaac Kiese Thelin.
58
Na druhé straně zahrával rohový kop domácí tým a byl velmi blízko druhé vstřelené brance. Nejprve zasahoval brankář Riou, který zneškodnil jedovatou střelu a pak se k dorážce dostal jeden z domácích borců, který trefil břevno.
54
Rohový kop si vzal na starost Bedoya, ale jeho spoluhráči nic nebezpečného nevymysleli. Brankář Carrasso byl tak bez práce.
53
Blízko vyrovnání byl Sala, který pálil z dobré vzdálenosti, ale gólman Carrasso vytasil parádní zákrok a svůj tým podržel. Následuje rohový kop pro hosty.
50
Lenjani zajel ošklivě do svého protihráče a od sudího viděl červenou kartu.
46
Hned v úvodu se ke střele dostal Touré, ale rána mu nesedla a branku minula.
46
Hosté udělali do druhého poločasu dvě změny v sestavě: ze hry odešel Thomasson s Rongierem a přišli místo nich Sala s Gomisem.
46
46
Druhý poločas začne přibližně v 18:09.
Hlavní sudí Turpin ukončil první poločas za stavu 1:0, o zatím jedinou branku se postaral v závěru první poloviny Khazri, který měl šanci skórovat už dříve, ale pokutový kop neproměnil. Prozatím sledujeme téměř vyrovnaný zápas, ale příliš šancí k vidění není. Doufejme, že druhý poločas bude ofenzivnější.
45+9
45+6
Na druhé straně pálil Bedoya, ale ten ze své kopačky vyslal velmi nepřesnou ránu.
45+6
Saivet se prodral znovu do zakončení, ale i tentokrát byl jeho pokus zablokován protihráčem.
45+4
Žlutou kartu vyfasoval Lenjani.
45+2
Saivet mohl navýšit vedení domácích, ale pozorný Deaux mu střelu zablokoval.
45+2
WAHBI KHAZRI dal zapomenout na neproměněnou penaltu! KHAZRI se ve velkém vápně dostal k balonu, otočil se s ním a pak přes bránící protihráče dokázal vystřelit. Jeho přízemní rána měla potřebnou razanci a dostala se až za brankářova záda.
45+1
Rongier zahrával rohový kop, ale ze standardní situace hosté nic nevytěžili.
45
První poločas bude nastaven o 9 minut.
44
Hra byla přerušena, protože měl jeden z hostů zdravotní potíže s ramenem. Nyní už je ve hře.
40
Pokutový kop si vzal na starost Khazri a proměnit ho nedokázal. Brankář Riou vystihl směr a v těžké chvíli svůj tým parádně podržel!
39
Domácí tým bude zahrávat pokutový kop!
36
Žlutou kartu za faul vyfasoval také Dubouis.
36
Máme tu další žlutou kartu. Crivelli zajel ošklivě do protihráče a sudí neváhal ani minutu.
34
Bordeaux se ubránilo i před další standardní situací. Stav skóre se ve 34. minutě stále nemění. Doufejme, že se výkon obou týmů zlepší a zápas začne být zajímavější.
33
K centrovanému míči se dostali pouze domácí obránci, kteří ho odvrátili na další roh.
33
Pallois svedl souboj s protihráčem a svůj tým před nebezpečím ubránil. Nicméně hosté budou zahrávat rohový kop.
30
Domácí tým zahrával již pátý rohový kop, ale ani tato standardní situace nic dobrého nepřinesla.
29
28
Jeden z hostů zůstal ležet na trávníku a potřebuje lékařskou péči, hra je v této chvíli přerušena.
24
Khazri zahrával rohový kop a vypadalo to velmi zajímavě. Khazri totiž svůj centr točil přímo do brány, a tak měl Riou plné ruce práce. Nicméně gólman Riou svůj tým podržel a balon vyboxoval do bezpečí.
23
Máme tu první žlutou kartu zápasu, kterou vyfasoval Chantôme, jenž fauloval svého protihráče.
20
Domácí hráči podnikli zajímavou útočnou akci, ale Crivelli si nedokázal ideálně zpracovat balon a sám sebe připravil o zajímavou příležitost.
18
Po dlouhém přerušení se pokračuje ve hře.
16
Na trávníku už jsou i fanoušci, stále se nehraje.
12
Hra je přerušena, protože na hrací plochu byla vhozena pyrotechnika.
11
Bedoya se prodral ke střele, ale jeho pokus byl nepřesný, takže se stav skóre nemění.
10
Khazri zahrával hned dva rohové kopy v řadě za sebou, ale on ani jeho spoluhráči ze standardních situací nic nevytěžili.
6
Khazri zahrával rohový kop, ale domácí tým z této standardní situace vůbec nic nevytěžil, protože jeden z fotbalistů se provinil faulem. Rozehrává tedy Nantes, konkrétně Riou.
6
V zajímavé šanci se ocitl také Sigthórsson, ale ten trefil pouze boční síť.
5
Fotbalisté ve žlutém se dostali do pokutového území svého soupeře, kde se ke střele prodral Audel, ale Poundjé mu jeho ránu zablokoval.
4
U balonu jsou teď hosté, kteří se pohybují v blízkosti středového kruhu a pomalu se přesouvají na pravou stranu.
2
Hráči domácího celku získali balon ve svůj prospěch a rychle se s ním přesunuli na soupeřovu polovinu, avšak jejich útočnou akci zastavilo ofsajdové postavení.
1
Domácí Bordeaux zvolilo tmavě modré komplety.
1
O úvodní výkop se postarali fotbalisté Nantes, kteří dnes hrají ve žlutých kompletech.
1
-3
Rozhodčí Turpin přivedl dnešní aktéry na zelený pažit.
-8
Končí rozcvička a hráči odchází do svých šaten.

Girondins Bordeaux: Carrasso – Gajić, Yambéré, Pallois, Poundjé – Chantôme, Saivet (C) – T. Touré, Khazri, Maurice-Belay – Crivelli.
Náhradníci: Prior – Jussiê, Guilbert, A. Traoré, Kiese Thelin, Rolán, Biyogo Poko.

FC Nantes: Riou (C) – Dubois, Djidji, Deaux, Lenjani – B. Touré, Rongier – Thomasson, Bedoya, Audel – Sigþórsson.
Náhradníci: Dupé – R. Gomis, Sala, Kwateng, Bammou, Vizcarrondo, Iloki.

Rozhodčí: Turpin – Cano, Danos.
FC Nantes se v tabulce nachází na 7. příčce a na svém kontě má 7 bodů. Dosavadní stav skóre je 2:0. Hráči Nantes dvakrát zvítězili a jedenkrát remizovali, ani jednou nebyli poraženi.
Girondins Bordeaux je v tabulce na 17. pozici a na svém kontě má 2 body. Dosavadní stav skóre je 2:3. Fotbalisté Bordeaux ještě ani jedenkrát nezvítězili, dvakrát remizovali a jedenkrát byli poraženi.
Příjemný nedělní podvečer. Francouzská Ligue 1 má dnes na programu 4. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí i Girondins Bordeaux a FC Nantes. Textovým přenosem vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.