Diváci již opustili stadion Rudolfa Labaje a loučit se budu také já. Děkuji vám za pozornost a doufám, že jste byli s přenosem spokojeni! Přeji vám dobrou chuť k obědu a příjemný zbytek soboty. U dalšího přenosu se na vás těším již zítra při Juniorské lize. Na počtenou!
Stejným výsledkem, tedy remízou 3:3, skončilo také souběžně hrané utkání Sokolova proti Českým Budějovicím. Třinec zůstává v tabulce zatím na deváté pozici, Vyšehrad se díky získanému bodu udržel desátý. V příštím kole čeká Třinecké cesta do Opavy, kde se představí v sobotu 12. září od 18:00. Vyšehrad bude v neděli 13. září v 10:15 hostit silný Sokolov.
Druhá půle nabídla hned pět gólů a spoustu zajímavých situací. Malcharkovu hlavičku srazil Macháček na roh, v šedesáté první minutě pak Teplého ve vápně fauloval Egert a byla nařízena penalta pro Třinec. K míči se postavil Malcharek a přízemní ranou k tyči srovnal. Další minuty ovšem patřily Vyšehradu, T. Krbečka vychytal Paleček, Jindráček střílel v dobré pozici vysoko nad. Pak už se ale střelecky prosadil Smolák, když postupoval zprava sám na branku a zacílil přesně k tyči.

Třinec znovu dotáhl ztrátu za šest minut, tehdy Janoščínův centr usměrnil do sítě hlavou Dedič. Nejveseleji bylo na tribuně třineckého stadionu sedm minut před koncem. Na Málkův centr si totiž naběhl Černý a po několika desítkách sekund pobytu na hřišti tečoval míč za Štěpanovského. Poté Slezané přežili šance Smoláka a T. Krbečka, v devadesáté minutě však ještě jednou inkasovali. Konečnou remízu zařídil po rohu Myslivečka hlavičkující kapitán Kučera. Utkání proto končí spravedlivou remízou.
90+3
90+3
Mysliveček si vyměnil balon s Blažkem, pak ho ovšem k hlavičce nepustil Hloch. Rozhodčí Franěk ukončuje dnešní divoké utkání.
90+2
Vyšehrad se provinil útočným faulem, balon do útoku nakopl Vomáčka. Slezané spěchají, chtějí ještě zápas zvrátit ve svůj prospěch.
90
Vyšehrad na začátku nastaveného času naposledy střídá. Zápas skončil pro střelce druhé branky Pražanů Davida Smoláka, nastupuje David Matějka.
90
Kučera si při oslavách přivodil nějaké menší zranění, ale zápas už dohraje. Nastavovat se nad rámec devadesáti minut budou další tři.
90
Vyšehrad právě vstřelil branku!
To je zápas, panečku! Myslivečkův rohový kop zamířil do pokutového území přesně na MARTINA KUČERU a vyšehradský kapitán zamířil hlavou s odrazem o pravou tyč do sítě – 3:3!
89
Myslivečkův tečovaný centr skončil jen na Palečkově brance. Mysliveček si centr zopakuje, bude totiž rozehrávat rohový kop.
88
Štěpanovský nastřelil svým výkopem Černého a rozehrávku si zopakoval. Jenže Vyšehrad o míč přišel, pak zastihla přihrávka Černého Dediče v ofsajdu.
87
Třinečtí naposledy v dnešním utkání střídají. Za potlesku tribuny odchází ze hřiště Václav Mozol, v posledních minutách pomůže svému týmu na hřišti Martin Motyčka.
86
Centr Vyšehradu z levé strany pořádně zabrnkal na nervy domácím fanouškům! K zakončení se ve skrumáži před Palečkem tlačili Smolák a T. Krbeček, než Třinečtí zvládli odkopnout!
85
Po Vomáčkově faulu rozehrával standardní situaci z dálky Kučera. Jeho přízemní centr odvrátil ještě na hranici šestnáctky Salachna.
84
Slezané tak sedm minut před koncem základní hrací doby dokonali obrat. Teď je na tahu Vyšehrad, který se bude muset tlačit dopředu.
83
Třinec právě vstřelil branku!
DANIEL ČERNÝ byl na hřišti jen několik desítek sekund a hned se mu podařilo vstřelit zatím rozdílovou branku! Málek pronikl po pravé straně a Černý jeho polocentr lehce tečoval za záda Štěpanovského – 3:2!
82
Trenér Nečas přistupuje ve své sestavě ke druhé změně. Ze hry stahuje Jakuba Teplého, kterého na hrotu nahrazuje Daniel Černý.
81
Myslivečkovi se rozehrávka přímého kopu vůbec nezdařila a balon zamířil přímo do rukavic Palečka. Mezitím bylo ohlášeno, že utkání přihlíží 352 diváků.
80
Jan Blažek (VYS) dělá třineckým obráncům problémy a vynutil si faul od Tomečka. Jenže pak do svého soupeře nesmyslně strkal a uviděl žlutou kartu.
80
Málkův centr před branku Vyšehradu vypadal nebezpečně a Petrášek srazil míč za bránu. Jenže ještě předtím odpískal sudí útočný faul na T. Krbečka.
79
Blažka čistě na polovině hřiště zastavil Tomeček a v dalším průběhu akce se míč dostal k Janoščínovi. Ten tentokrát svůj centr zleva přetáhl až příliš.
78
Velner sice při vyvážení o míč přišel, ale balon se naštěstí pro domácí odrazil k Vomáčkovi. Ten vyslal do úniku Dediče, jehož pokus o centr nebo střelu byl nepřesný.
77
Mysliveček hned rozehrával standardní situaci Slavoje z nějakých pětatřiceti metrů. Centroval před Palečka, avšak pouze na hlavu Dediče.
76
Vyšehrad podruhé v utkání střídá. Pro dnešek zápas skončil pro Michala Macháčka, na hřiště se podívá František Mysliveček.
75
Kučera s Macháčkem ztratili balon v útočné fázi a faulováni nebyli. Do protiútoku proto mohou vyrazit domácí, balon táhne Málek.
74
Znovu je vyrovnáno a v posledních minutách se ještě máme na co těšit! Salachna roztáhl hru na Janoščína, který poslal do šestnáctky z levé strany další centr! Nalezl zcela zapomenutého a volného RENÉHO DEDIČE, který se hlavou trefil přesně k levé tyči – 2:2!
73
Blažek s Jindráčkem se probíjeli do pokutového území, avšak druhý jmenovaný na přihrávku Blažka těsně nedosáhl. Jinak by zřejmě postupoval sám proti Palečkovi.
72
Janoščín odcentroval z levé strany přes bránícího Smoláka. Mezi stopery si udělal prostor Dedič, jenomže hlavičkoval pouze nad bránu.
72
Třinec byl nastěhován na útočné polovině, ale krátkými přihrávkami se dostává zpět k Palečkovi. Ten rozehrává společně s Hlochem.
71
Poprvé v utkání střídají Slezané. Hřiště opouští střelec jediné třinecké branky Pavel Malcharek, kterého střídá Jaroslav Málek.
70
Třinec po vyrovnávací brance stáhl nohu z plynu, pustil Slavoj zpět do hry a podruhé v zápase inkasoval. Na vyrovnání a případný obrat má posledních dvacet minut.
68
Vyšehrad si bere své vedení zpět! Přihrávku Macháčka ze středu hřiště tečoval Jindráček a na pravé straně vyplaval úplně volný DAVID SMOLÁK! Zprava se natlačil před Palečka a přes bránícího Mozola zacílil přesně ke vzdálenější tyči – 1:2!
68
David Smolák (VYS) vidí další žlutou kartu. Na levé straně fauloval pronikajícího Janoščína a po zásluze je potrestán.
67
Macháčkův rohový kop byl znovu hodně nebezpečný! Balon se v šestnáctce odrazil k Jindráčkovi, který z voleje pálil vysoko nad branku!
66
Vyšehrad se dostal k rohovému kopu, centr Macháčka nalezl hlavičkujícího T. Krbečka, jehož zakončení zlikvidoval skvělým zákrokem Paleček! Macháček dostal balon zpět nalevo, jeho přízemní centr končí dalším rohem.
65
Janoščín je po krátkém ošetřování za lajnou zpět na hřišti. Kučera si ve středovém kruhu poradil se Salachnou a rozvíjí útok Slavoje po levé straně.
63
Vyšehrad reaguje na inkasovanou branku střídáním. Ze hry je stažen právě Tomáš Egert, který fauloval Teplého a už měl na svém kontě žlutou kartu. Novým hráčem na hřišti je Patrik Gregora.
63
PAVEL MALCHAREK proměňuje pokutový kop také nyní a Třinec vyrovnává! Malcharek zacílil chladnokrevně k pravé tyči, Štěpanovský sice odhadl směr, ale po míči se natahoval marně – 1:1!
62
Mezitím je zraněný Janoščín ošetřován za pomezní čarou, pokutový kop zřejmě rozehraje Malcharek, který takto skóroval proti Olomouci "B".
61
Teplý udržel míč na hřišti a z levé strany se vřítil do pokutového území! Tam byl faulován Egertem a Třinec bude rozehrávat penaltu!
60
Třinečtí zabrzdili útočnou akci faulem. Vyšehrad nikam nespěchá a s rozehrávkou si dává záležet. Míč uvede do hry gólman Štěpanovský.
59
Mozol donutil Egerta zahrát pouze do zámezí. Ale Třinečtí rozhozené obrany šemíků nevyužili a hrají dozadu. S míčem operuje Hloch.
58
Po odkopu Palečka se k balonu zase protlačili hosté. Ti teď drží cenné minutky míč na polovině soupeře. Vhazuje se na levé straně.
57
Ani další třinecký útok nekončí úspěchem a Štěpanovský mohl v klidu rozehrát od své branky. Ve středu hřiště byl Mozolem zezadu faulován Kučera.
56
Kučera se dostal z těžké pozice a odcentroval na nabíhajícího Blažka. S ním měl velké problémy Janoščín, nakonec odkopával Vomáčka.
55
Petrášek hlavou odvrátil také centr Tomečka, Vyšehrad je ale hodně zalezlý, což by se mu nemuselo vyplatit. Třinec útočí postupnými přihrávkami.
54
Vomáčkův nákop odvrátil hlavou před Teplým urostlý Petrášek. Tomeček pak zahrál odkop Vyšehradu pouze do zámezí.
53
Žlutou kartu obdržel také domácí Lukáš Salachna (TRI).
53
Přímý kop z levé strany rozehrál Mozol, jenže právě hříšník Egert odhlavičkoval. Na druhé straně zastoupil Hlocha Janoščín a odkopává dopředu.
52
První žlutá karta v zápase na straně Vyšehradu. Tomáš Egert (VYS) zatáhl pronikajícího Tomečka za dres a byl po zásluze potrestán žlutou kartou.
51
Mozolův rohový kop zamířil přesně na hlavu bránícího Egerta. Třinec však cítí šanci na vyrovnání a napadá rozehrávku Vyšehradu s výraznější agresivitou.
50
Tomeček vyzrál na Kučeru a odcentroval před branku! K nebezpečné hlavičce se procpal Malcharek, ale v poslední chvíli zachránil Štěpanovského Macháček, když hlavičku srazil na roh!
50
Aktivní Janoščín se protlačil k centru z levého křídla, jenomže ze šestnáctky Slavoje odvracel Petrášek. Vomáčka oslovuje nákopem Tomečka.
49
Macháček si vyměnil míč s Blažkem a centroval před Palečka. Balon přizvedl nad sebe patou Hloch a za šestnáctku odhlavičkoval Janoščín.
48
Janoščín se po pohledné kombinaci dostal k centru z pravé strany. Na vzdálenější tyči našel nabíhajícího Tomečka, který si hrudí chtěl ještě zpracovat, ale míč mu uskočil ke Štěpanovskému.
47
Janoščín neubránil před Blažkem cestu balonu do zámezí, zkušený vyšehradský útočník si pak ještě obhodil Hlocha, ale dál ho nepustil Vomáčka.
46
Do druhého poločasu vstupují oba celky beze změn v sestavě. T. Krbeček zahrál balon o Janoščína do zámezí a Vyšehrad vhazuje na půlce hřiště.
46
První poločas duelu mezi Třincem a Vyšehradem je minulostí. Trochu překvapivě vedou pod Javorovým o jednu branku hosté z Prahy. Ti vstřelili dosud jediný gól utkání již v páté minutě. Po chybě Dediče se míč odrazil k Blažkovi, ten obešel Hlocha s Palečkem a v poklidu dovedl balon do prázdné branky. O sedm minut později se Slavoj radoval z druhého zásahu, jenže Macháčkovu hlavičku tečoval ještě na brankové čáře Smolák, který stál v ofsajdu.

V dalším průběhu první půle měl Třinec územní převahu, ale v útočné fázi se trápil a nemohl překonat vyšehradskou defenzivu. Mozolův přetažený centr nalezl hlavičkujícího Tomečka, jeho pokus ale bránící Egert srazil na roh. Do branky dostal balon až v pětačtyřicáté minutě po centru Tomečka Dedič, jenomže ani jeho gól nebyl pro ofsajd uznán. Když pak ještě v nastavení skončil Tomečkův centr na zadní tyč za brankou, odcházeli hráči do kabin za vedení Vyšehradu. Ten bojuje o své první body z cizího hřiště.
Druhý poločas začne přibližně v 11:16.
45+2
45+2
Tomeček odcentroval z pravé strany na zadní tyč, kam si nabíhal Hloch. Balon se nakonec kroutil okolo horního rohu brány, ale skončil pouze za ní. Štěpanovský zasahovat nemusel.
45+2
Šemíci v útoku neuspěli, totéž se dá ovšem říci o Třinci. Petráškova rozehrávka nalevo byla nepřesná a k balonu se dostávají znovu domácí.
45+1
Nad rámec prvního poločasu se nastavují dvě minuty. Vyšehrad začíná tu první přímým kopem z poloviny hřiště. K míči se staví Šraga.
45
Konečně dohráli domácí svůj protiútok až do finální fáze a Tomečkův centr nalezl volného Dediče! Ten hlavou sice překonal Štěpanovského, jenže mu byl odpískán ofsajd!
44
Macháčkův nebezpečný rohový kop prolétl před Palečkem a Třinečtí mohou být rádi, že se Jindráček neprotlačil k hlavičce.
43
Technický pokus Šragy přizvedla zeď na rohový kop. Vyšehrad má další šanci na navýšení náskoku, rozehrává Macháček.
42
Smolák se tlačil do šestnáctky a na její hranici byl faulován Salachnou. Nebezpečný přímý kop pro Vyšehrad, k míči se staví dvojice hráčů.
41
Jindráček pokazil slibně se vyvíjející protiútok Slavoje nepřesnou přihrávkou. O balon ale přišli také domácí, Kučera přihrává dozadu na Šragu.
40
Po nákopu Vomáčky a přihrávce Tomečka vybojoval rohový kop Dedič. Po rohu Tomečka se k hlavičce protlačil Vomáčka, jenže balon odvrátil Egert.
39
Defenziva Slavoje odolala také centru Malcharka a útok Třince pokračoval po levé straně. Janoščínovu přízemní nabídku zastavili obránci.
38
Dedič napravil svou chybu, obral o balon rozehrávajícího T. Krbečka, ale přesto se hutníci ke střele nedostali. Stále marně dobývají vyšehradskou obranu.
37
Třinečtí si nejprve pomohli přihrávkou na Palečka a následně při útočení ztratili balon. Nervozita mezi domácími fanoušky začíná stoupat.
36
Hlochův dlouhý odkop se odrazil k Mozolovi, jenž si narazil s Teplým, ale do šestnáctky už cestu nenašel. Třinec pokračuje v postupném útoku.
35
Kučerův oblouček ze standardní situace nadělal třinecké obraně problémy, ze kterých ji však dostali sami Vyšehradští. Ti se totiž provinili útočným faulem.
34
Po souboji s Hlochem upadl v šestnáctce Smolák, ale píšťalka sudího Fraňka zůstala němá. Do brejku spěchal s balonem Janoščín, svůj centr však přetáhl až do zámezí.
33
Mozol zkusil rozehrát rohový kop nakrátko a odevzdal míč Teplému. Ten mu balon vrátil, jenomže do ofsajdu.
32
Mozol se nezvykle protlačil k centru z pravé strany a našel na zadní tyči Tomečka! Jeho nebezpečnou hlavičku však srazil na rohový kop bránící Egert!
32
Salachna dostal nepřesnou přihrávku od Malcharka a ve skluzu smolně přihrál přímo Blažkovi. Ten si naštěstí pro Třinec míč ukopl a byl ubráněn Hlochem.
31
Mozol se na hranici pokutového území dostal k odraženému balonu, avšak v těžké pozici nedokázal přihrát přesně. V další situaci proniká středem hřiště Dedič.
30
Vomáčkovi se nepodařil nákop na útočníky, na druhé straně si před šestnáctkou poradil s Blažkem Hloch. Ale Třinec balon ještě nezískal.
29
Velnerova přihrávka šajtlí nalezla nabíhajícího Teplého. Ten se protlačil do šestnáctky, ale byl dobře křižován Egertem a donucen pouze k ráně nad branku.
28
Pro Egertův nepřesný výkop si došel Paleček a okamžitě rozehrál na Salachnu. Vyšehrad se v posledních momentech vzadu s ničím nepáře a mnohdy zvolí raději odkop.
27
Teplý využil zaváhání Macháčka a vybojoval pro Třinec autové vhazování. Útok následně podpořil také Vomáčka, přihrál Velnerovi, jehož centr však Slavoj odvrátil.
26
Dedič si špatně zpracoval balon na půli hřiště a hra se přesunula znovu mezi třinecké obránce. Hloch si kryl balon před Blažkem a nakonec byl zezadu stržen k zemi.
25
Máme tady první žlutou kartu utkání. Tu obdržel domácí útočník René Dedič (TRI), který při rozehrávce Vyšehradu fauloval Egerta.
24
Ke Kučerovi se míč po rozehrávce nakrátko vrátil, jeho centr doputoval až před Palečka, kde se nebezpečnou hrou vůči vlastní osobě provinil Petrášek.
23
Blažek po výkopu Štěpanovského pronikl mezi třineckými beky a ošemetnou situaci před Palečkem řešil odvrácením na rohový kop Hloch.
23
Mozol se po přihrávce Teplého procpal do vápna, protančil mezi vyšehradskými obránci, pak si pro jeho technický pokus došel Štěpanovský.
22
Hra je teď plná nepřesností, nákopů a skákavých balonů uprostřed hrací plochy. Ani jeden z týmů nedokáže dostat míč pod kontrolu.
21
Kučera si přivodil menší zranění při souboji na polovině hřiště. Je odváděn za pomezní čáru na střídačku, zatímco jeho spoluhráči vhazují.
20
Mozol se šikovně protáhl po levém křídle a odcentroval. Nadějně vzhlížející centr mířil na Malcharka, hru však dobře přečetl gólman Štěpanovský a balon sebral.
19
Janoščín přerušil rozvíjející se protiútok Slavoje faulem. K míči se pak postavil Egert a nepřesným nákopem jej poslal přímo na Palečka.
18
Štěpanovský před Dedičem odvracel raději do zámezí. O chvilku později zahrával rohový kop Mozol, přihrál Tomečkovi, jehož centr před branku nedošel.
17
Petrášek napravil své zaváhání, získal balon, pak jej ovšem znovu pouze odevzdal Vomáčkovi. Ani Třinečtí si s míčem dlouho neužili, hraje opět Slavoj.
16
Egertův nákop po pravé straně zamířil na hlavu Janoščína, ale následně míč vybojovali hosté. Blažek zkusil vypálit z úctyhodné vzdálenosti, Palečka neohrozil.
15
Nepřesnosti v útočné fázi Slezanů dokumentoval Malcharek, jehož centr skončil za bránou Štěpanovského. Blažek si na vlastní polovině vykoledoval faul Tomečka.
14
V Třinci zatím sledujeme utkání v poměrně svižném tempu. V ofenzivní fázi kombinují přesněji Pražané, kteří díky tomu také vedou o jednu branku.
13
Hosté srazili přízemní Janoščínův centr na roh a poradili si také s míčem z kopačky Mozola od rohového praporku. Vyšehrad jde do protiútoku.
12
Roh Kučery nalezl na přední tyči hlavičkujícího Macháčka! Ten by zřejmě překonal Palečka, avšak na brankové čáry balon tečoval v ofsajdu stojící Smolák! Gól neplatí!
12
T. Krbeček nakonec rozehrál po zemi na nabíhajícího Šragu, jehož centr a následné obléhání Palečkovy branky končí rohovým kopem Kučery.
11
Hloch na polovině hřiště fauloval Blažka a rozhodčí mu důrazně domlouvá. K míči se staví dvojice T. Krbeček a Kučera.
10
Štěpanovského nákop zvládl sklepnout svým spoluhráčům Vomáčka, avšak Malcharkův oblouček na Teplého postrádal přesnost. Vhazuje Slavoj.
9
Stejně jako v posledním domácím duelu s Dynamem Třinec rychle inkasoval a teď se snaží o bleskové vyrovnání. Územní převaha je zatím na jeho straně, z poloviny hřiště rozehrává Hloch.
8
Roh odvracel znovu Macháček, Vyšehradu se potom útočná akce nezdařila. Přihrávka na Smoláka byla příliš dlouhá, pro míč si došel Paleček.
7
Mozolův průnik po levém křídle zablokoval Egert, a je z toho další roh pro Třinec. Od rohového praporku bude již počtvrté rozehrávat Mozol.
6
Janoščín mohl vyrovnat ranou zpoza šestnáctky, ale Egert jeho střelu naštěstí pro Štěpanovského srazil na roh. Mozolův rohový kop odvrátil hlavou Macháček.
5
Šemíci se šťastným gólem dostávají do vedení! Dedič ztratil balon při vyvážení, od Kučery se míč odrazil přímo do běhu JANU BLAŽKOVI, který obešel Hlocha s Palečkem a dovedl balon do prázdné branky – 0:1!
4
Kučerovu přihrávku nepustil na Blažka Hloch, na pravém křídle to na Janoščína marně zkoušel Smolák. Třinec jde do útoku.
3
Od rohového praporku rozehrál znovu Mozol. Nepříjemný balon propadl vyšehradským obráncům na malé vápno, jenže pak se odrazil za pokutové území.
2
Na druhé straně překazil útok Dedičovi nedovoleným způsobem Kučera. Tečovaný přímý kop Mozola přizvedl Štěpanovský raději na rohový kop.
1
Salachna hned po několika sekundách a chybě Malcharka fauloval Jindráčka, sudí ponechal Vyšehradu výhodu, avšak Blažka zastavil čistým způsobem Hloch.
1
Poněkud brzy nastupují na hřiště fotbalisté vedení trojicí rozhodčích. Třinečtí budou hrát celí v bílém, Vyšehrad zvolil černé trenýrky a zelené dresy. Za pár minut začínáme.
Zataženo a teplota okolo patnácti stupňů Celsia, to značí doslova ideální podmínky pro fotbalisty, ne už tak pro diváky na stadionu. Zhruba osm minut před výkopem utkání je na tribuně zatím několik stovek příznivců. Sektor hostí zřejmě zůstane prázdný.
Vyšehrad může být se svým posledním vystoupením ve Fotbalové národní lize docela spokojen, a tak tolik rošád v jeho sestavě nenalezneme. V brance zůstává pro ligu po pohárovém vystoupení Lukáše Krbečka i nadále Martin Štěpanovský. V Třinci se určitě nepředstaví záložník Miroslav Podrazký, jehož v základní jedenáctce nahrazuje zkušený Jan Blažek, někdejší reprezentant a hráč Liberce či Slavie Praha. Na lavičce náhradníků pak Tadeáše Madeje vystřídal Patrik Gregora. Kouč Novotný tedy zdaleka neudělal tolik změn jako jeho protějšek.
Třinec udělal oproti poslednímu ligovému utkání ve Znojmě několik změn. Trenér Nečas dnes na soupisku vůbec nenapsal Imricha Bedecse a Petra Joukla. Málek, Knötig, Šenk a Černý zase začnou proti Vyšehradu pouze na lavičce náhradníků. V základní sestavě tuto šestici nahrazují Michal Velner, Jiří Janoščín, René Dedič a také trio Pavel Malcharek, Václav Tomeček a Lukáš Salachna, které ve Znojmě nebylo ani na střídačce. Pro Salachnu to bude vůbec první ligové představení v dresu třineckého A-mužstva. V brance bude podle předpokladů opět Lukáš Paleček.

FK Fotbal Třinec: Paleček – Velner, Vomáčka (C), Hloch, Janoščín – Malcharek, Mozol, Salachna, Tomeček – Teplý, Dedič. Trenér: Radim Nečas.
Náhradníci: Bruk – Málek, Knötig, Čelůstka, Motyčka, Šenk, Černý.

FK Slavoj Vyšehrad: Štěpanovský – Šimkovský, Egert, Petrášek, Šraga – Smolák, T. Krbeček, Kučera (C), Macháček – Blažek, Jindráček. Trenér: Jiří Novotný.
Náhradníci: L. Krbeček – Matějka, Gregora, Mysliveček, Polanský, Schön.

Rozhodčí: Pavel Franěk – Pavel Vlasjuk, Michal Myška.
ABSENCE

Třinecký trenér má pro utkání s Vyšehradem k dispozici kompletní kádr. Ani jednoho hráče z týmu Slavoje nebrzdí karetní potrestání, a tak by startu některého z nich mohlo zabránit jedině zranění.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Třinec s Vyšehradem se utkají vůbec poprvé v novodobé historii.

ROZHODČÍ

Jako hlavní rozhodčí povede utkání Pavel Franěk. Na pomezních mu pomohou pánové Pavel Vlasjuk a Michal Myška. Delegátem utkání bude pan Jan Šotek.

ŘEKLI PŘED ZÁPASEM

Tomáš Knötig (obránce TRI): „Podle toho, co jsem viděl v Karviné, mají vcelku slušný tým. Do dvacáté minuty, než proti nim rozhodčí pískl penaltu, hráli opravdu dobře. Určitě nás nečeká nic jednoduchého.“

Martin Štěpanovský (brankář VYS): „Jakýkoliv bodový zisk z Třince bude plus.“

Martin Petrášek (obránce VYS): „V Třinci očekáváme samozřejmě těžký zápas na nepříjemné půdě, kde ale budeme chtít vyhrát.“
FK SLAVOJ VYŠEHRAD
10. místo, 4 body, skóre 2:9

Šemíci se do Fotbalové národní ligy dostali vůbec poprvé ve své bohaté historii, a to administrativní cestou. Pražský klub, založený už v roce 1907, působil v předešlých sezonách v nižších soutěžích a uplynulém ročníku skončil v České fotbalové lize třetí. Avšak využil odmítnutí ze strany ostatních klubů a postoupil mezi druholigisty. Vyšehrad vedl v prvních dvou kolech kouč Jaroslav Klíma, avšak od té doby dělá asistenta bývalému reprezentantovi a majiteli třinácti mistrovských titulů Jiřímu Novotnému. Slavoj rozhodně nechce ve Fotbalové národní lize paběrkovat jako v minulých sezonách Vltavín či Kolín. Start se nováčkovi docela podařil, ve čtyřech zápasech získal čtyři body.

Poslední tři ligová utkání v podání Vyšehradu

Neděle 9. srpna, 10:15, 2. kolo, Žižkov:
FK Slavoj Vyšehrad – FC Graffin Vlašim 2:1 (1:1)
Branky: 14. Smolák, 79. Podrazký – 27. Hronek.
Červená karta: 90. Kučera (VLA).
Diváci: 721 (13 % celkové kapacity).

Sobota 15. srpna, 17:00, 3. kolo, Karviná:
MFK OKD Karviná – FK Slavoj Vyšehrad 4:0 (2:0)
Branky: 26. (pen.) a 84. Budínský, 43. Moravec, 87. Puchel.
Diváci: 1025 (13 % celkové kapacity).

Neděle 23. srpna, 10:15, 4. kolo, Žižkov:
FK Slavoj Vyšehrad – Slezský FC Opava 0:0
Diváci: 722 (13 % celkové kapacity).
VYS: Štěpanovský – Šraga, Egert, Petrášek, Macháček – Šimkovský, Kučera, Podrazký (86. Polanský), Smolák (77. Schön) – Jindráček (61. Blažek), T. Krbeček.
Trenér: Jiří Novotný.
Náhradníci: L. Krbeček – Matějka, Polanský, Mysliveček, Madej, Blažek, Schön.

Je zajímavé, že Vyšehradu stačily ke čtyřem bodů ve čtyřech zápasech pouhé dvě branky v jediném utkání s Vlašimí. Tehdy se trefili David Smolák a Miroslav Podrazký. V dalších zápasech se Pražané střelecky neprosadili. Mezi opory Vyšehradu by měli patřit například útočník Jan Blažek, který svá nejlepší léta zažil v Liberci, nebo dvojčata Krbečkovi z Příbrami. Dvě první ligová utkání odchytal Lukáš Krbeček, další dvě zase Martin Štěpanovský, jenž si proti Opavě připsal dokonce nulu. Kdo nastoupí v Třinci, je otázkou.

Vyšehrad v MOL Cupu

V pohárové soutěži se Vyšehradu zatím daří skvěle. V prvním kole si v malém pražském derby jednoznačně poradil s Braníkem a svého soupeře rozdrtil 8:1. Překvapivě suverénně si Slavoj počínal také na hřišti třetiligové Čáslavi a ve třetím kole vyhlíží souboj s Jabloncem.

Neděle 30. srpna, 17:00, 2. kolo, Vodranty:
FK Čáslav – FK Slavoj Vyšehrad 0:3 (0:2)
Branky: 27. T. Krbeček, 37. Jindráček, 54. Petrášek.
Diváci: 250 (8 % celkové kapacity).
VYS: L. Krbeček – Gregora, Šimkovský, T. Krbeček, Polanský, Mysliveček, Šraga, Egert, Smolák, Jindráček, Petrásek.
Náhradníci: Štěpanovský – Matějka, Madeja, Schön, Kučera.
FK FOTBAL TŘINEC
9. místo, 4 body, skóre 7:7

Třinečtí patří mezi stabilní účastníky Fotbalové národní ligy, kromě výpadku v sezoně 2012/13. Avšak patří spíše mezi průměrné týmy a na větší průlom stále čeká. V loňské sezoně skončili Slezané až na 13. pozici, a tak nastalo v létě mnoho změn. Marka Kalivodu nahradil na postu hlavního trenéra Radim Nečas a spoustu odchodů a příchodů postihlo rovněž hráčskou kabinu. V Třinci skončili hráči jako Kubáň, Hupka, Malíř nebo Gavlák, novými posilami se stali třeba Mozol, Černý, Teplý či Knötig. Vstup do nové sezony se Třinci vydařil na výbornou, když doma rozmetal nováčka Olomouc "B" 5:1. V dalších třech zápasech však dokázal přidat pouze bod.

Poslední tři ligová utkání v podání Třince

Sobota 8. srpna, 10:15, 2. kolo, Pardubice:
FK Pardubice – FK Fotbal Třinec 0:0
Diváci: 632 (21 % celkové kapacity).

Sobota 15. srpna, 10:15, 3. kolo, Třinec:
FK Fotbal Třinec – SK Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)
Branka: 9. Řezáč.
Diváci: 1012 (51 % celkové kapacity).

Pátek 21. srpna, 19:00, 4. kolo, Znojmo:
1.SC Znojmo FK – FK Fotbal Třinec 5:2 (1:2)
Branky: 32. Šumbera, 58. Šamánek, 65. Šumbera, 69. Žondra, 81. Njire (pen.) – 25. Teplý, 34. Málek.
Neproměněná penalta: 17. Mozol (TRI).
Diváci: 1673 (64 % celkové kapacity).
TRI: Paleček – Šenk, Vomáčka (C), Hloch, Knötig – Bedecs – Joukl (86. Dedič), Mozol (78. Motyčka), Málek – Černý, Teplý (65. Janoščín).
Trenér: Radim Nečas.
Náhradníci: Bruk – Velner, Janoščin, Čelůstka, Ceplák, Motyčka, Dedič.

Nejlepším střelcem Třince ve Fotbalové národní lize zůstává Pavel Malcharek se dvěma zásahy. Malcharek vstřelil obě branky hned v prvním kole. Dalších pět hráčů má na kontě po jednom gólu, trefili se i posily Černý s Mozolem. Ve všech čtyřech duelech v lize nastoupil mezi třemi tyčemi brankář Lukáš Paleček a v Pardubicích udržel čisté konto. V poháru si zachytal Lukáš Brych, jednička dostala volno.

Třinec v MOL Cupu

Fotbalová národní liga měla kvůli poháru MOL Cupu přestávku a vrací se zpět po dvou týdnech. Třinec v prvním kole zdolal Nový Jičín, ve druhém se však jeho cesta zastavila na hřišti třetiligového Prostějova. Loňskou účast ve čtvrtfinále proto Slezané neobhájí.

Čtvrtek 27. srpna, MOL Cup, 2. kolo, Prostějov:
1. SK Prostějov – FK Fotbal Třinec 0:0 (0:0, 5:4 pen.)
Diváci: 530 (15 % celkové kapacity).
Penaltu proměnili: Kroupa, Sus, Pančochář, Hirsch, Langer – Málek, Teplý, Mozol, Tomeček.
Penaltu neproměnili: Nekuda – Dedič, P. Hloch.
TRI: Brych – Velner, Čelůstka, P. Hloch (C), Janoščín – Bedecs (64. Mozol), Salachna – Joukl (46. Teplý), Málek, Tomeček – Černý (79. Dedič).
Náhradníci: Bruk – Knötig, Mozol, Teplý, Šenk, Vomáčka, Dedič.
Krásné sobotní dopoledne vám přeji z Třince! Vítejte při sledování textového online přenosu z utkání pátého kola Fotbalové národní ligy. Pátá epizoda druhé nejvyšší soutěže byla rozehrána již včera v Ústí nad Labem, dnes pokračuje dalšími čtyřmi zajímavými duely. V tomto přenosu se detailně zaměříme na utkání mezi týmy FK Fotbal Třinec a FK Slavoj Vyšehrad. Hutníci v úvodním kole zvítězili, avšak v dalších třech zápasech přidali jen bod. Pražský nováček má na svém kontě stejný počet bodů.

Třinci se podařil vstup do nové sezony, když v prvních dvou kolech vybojoval čtyři body. Poté ovšem přišlo vystřízlivění v podobě dvou ligových porážek a vypadnutí ve druhém kole MOL Cupu. To Vyšehrad hrál v lize zatím třikrát doma, kde také vyválčil všechny své body. Šemíci v lize nezaostávají, navíc jdou dále i v poháru. Mírným favoritem budou v Třinci přesto zkušenější domácí fotbalisté. Utkání začne na stadionu Rudolfa Labaje v tradičních 10:15. Pokud nebudete na ochozech stadionu, pak jste srdečně zváni ke sledování online přenosu, kterým vás provede Ondřej Zoubek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.