SESTŘIH: 7. kolo extraligy, Chomutov - Karlovy Vary 0:2

Pokud prahnete po podrobných statistikách ze zápasu, rozklikněte záložku Zápasové statistiky.

To je z SD ARÉNY pro dnešek vše. Díky za pozornost.

Dávejte pozor na sebe i na ostatní.

Příjemný zbytek večera!
Karlovarská Energie tak díky skvělému výkonu, podpořenému bezchybnou hvězdou zápasu Závorkou, připisují druhé tříbodové vítězství v sezóně! Na začátku druhé třetiny udeřil poprvé Radek Duda a v poslední minutě přidal druhý zásah do prázdné brány Marce Haščák.
59:35
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energie přidala pojistku do prázdné brány! od mantinelu pod tlaku nahodil puk na bránu MARCEL HAŠČÁK a prázdnou klec neomylně trefil. Asistence: Radek Duda, Tomáš Rachůnek.
59:24
Duda padl do tvrdé rány Hovorky.
59:16
Duda obstaral další vyhození přes všechny čáry.
Předchozí oddechový čas byl z iniciativy hostujících trenérů, Růžička si ho vybírá teď.
59:07
Růžička při prvním střeleckém pokusu zlomil hokejku. Následovalo zakázané uvolnění hostů.
58:57
Zakázané uvolnění Karlovarských. Růžička si bere oddechový čas a Kopřiva zůstane na střídačce.
58:21
Rána Červenky nebyla pro hostujícího brankaře problematická.
58:00
Piráti jsou kompletní a chystají se na závěrečný tlak.
57:48
Ofsajd Energie. Do konce její přesilovky chybí 12 sekund.
57:04
Piráti se v oslabení pohodlně brání, ale oči už jim směřují na poslední dvouminutovku.
56:32
Červenka vyslal dopředu Drtinu a po jeho střele Závorka podržel kotouč.
56:00
Karlovarská posila Tomáš Bulík byl v individuální akci podražen a dvě minuty si v tu nejnevhodnější chvíli odsedí Lukáš Blaha (CHM)
55:14
Růžička se po pasu Pospíšila mezi kruhy nestihl včas zorientovat a o kotouč přišel.
54:48
Přečíslení dva na jednoho a Tomečkovu střelu opět musel likvidovat Miroslav Kopřiva!
53:30
První formace Pirátů úřaduje v útočné třetině.
52:41
Závorka má puk ve své moci a hra je přerušena. Následuje poslední komerční brejk a pak půjde napínavé třetí dějství do svého finále.
52:29
Haščák v šanci a Kopřiva opět zabetonoval bránu. Hostující útočník se pak rozhodl ještě vyrazit před brankáře a od domácích obránců mu bylo jasně vysvětleno, že takhle blízko ke Kopřivovi nemůže.
52:22
Zakázané uvolnění domácích Pirátů.
51:54
Vachovec naskočil na led a v tu chvíli trefil Tomica pravou tyč!
51:45
Červenka to opět vyzkoušel sám z ostrého úhlu, ale mezi betony skvělého gólmana Karlových Varů skulinku nenašel.
51:37
Závorka má po další střele kotouč pod kontrolou a hostě si mohou na chvíli odpočinout.
51:24
Hovorkovu střelu vyrazil Závorka před sebe a Hřebejk dorážel těsně mimo!
50:38
Domácí váhají s přihrávkami, o střelách se zatím bavit nemůžeme.
49:49
Michal Vachovec (KVA) oslabuje Energii a teď můžeme očekávat ofenzivní smršť Chomutova.
49:45
Červenka si vynutil faul a pak vystřelil mimo bránu.
48:51
Koblasovu střelu kryje spolehlivý Kopřiva. Pirátům se nedaří v rozehrávce.
Zápas v SD ARÉNĚ sleduje 5 038 diváků. Vyprodáno tedy není a ti fanoušci Chomutova, kteří přišli, zatím nemohou být spokojení.
47:48
Domácí akci teď zastavilo postavení mimo hru.
47:20
Snaha se domácím hráčům v poli rozhodně upřít nedá, ale Energie dnes prostě hraje velmi pozorně v obraně.
45:16
Při vší úctě k pirátskému gólmanovi, jeho nádherné zákroky nebudou mít žádnou váhu, pokud se domácím nepodaří překonat Závorku. Mají na to necelých 15 minut, jinak budou muset tři body odevzdat Karlovarským.
43:48
Radek Duda se dostal hluboko za obranu a v klidu si mohl rozmyslet, jak s Kopřivou zamete. Jenomže domácí gólman proti bleskovému švihu zápěstím vytáhl takový semafor, že po něm zůstal Duda před gólmanem jen nechápavě stát.
43:18
Piráti vstoupili do třetí třetiny aktivněji, ale mají problém udržet puk v útočném pásmu.
41:23
Důkladné napadání Energie vytlačilo Pospíšila z útočné třetiny.
41:02
Energetici vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
40:45
Vondrkův bekhendový pokus z ostrého úhlu postrádal přesnost, stejně jako následná střela Červenky z identického místa.
40:01
Třetí dějství odstartuje přibližně v 19:11 a vy buďte rozhodně při tom!
Ve druhé třetině jsme viděli jedinou branku, kterou ve dvojnásobné přesilovce obstaral tvrdou ranou z voleje kapitán Západočechů Radek Duda. Od tě doby jsme sledovali pokračování zajímavého boje v útočných pásmech, spoustu šancí, ale žádný gól.
40:00
39:42
Na druhé straně se do samostatného úniku dostal Tomáš Rachůnek, ale Piráty podržel skvělým zákrokem Kopřiva!
39:14
Vondrka poslal nádhernou žabičku najetému Pospíšilovi, ten ale kotouč netrefil přesně!
37:44
Kämpf se dostal do přečíslení s Duškem. Nahrát neměl prostor, tak vyzkoušel střelu a puk zapadl do výstroje dobře postaveného Závorky.
37:33
Sledujeme hokejově poměrně hluchou část, kterou teď přerušili Karlovarští zakázaným uvolněním.
35:58
I diváci v SD ARÉNĚ začínají ztrácet trpělivost, poslední tým tabulky zatím stále hraje s Piráty přinejmenším vyrovnanou partii.
35:14
Dudovu střelu vyrazil Kopřiva. Začíná se přiostřovat v poli.
34:18
Blahovu ránu zblokoval Růžička.
33:35
Další dobrá šance pro Červenku, ale útočník s číslem 10 zlomil při střele hůl.
32:08
Ofsajd Energie a komerční přestávka.
31:44
Špatná práce Redlihse při rozehrávce rozhvízdala SD ARÉNU, naštěstí pro Piráty hosté v útočném pásmu moc dlouho nepobyli.
30:22
Tvrdá střela Ivana Rachůnka od modré čáry neudělala Kopřivovi žádně větší problémy.
29:34
Kaše pálil v obrovské šanci mezi kruhy a Závorka skvěle vyráží kotouč!
29:17
Závorka také raději podržel kotouč po nahození Davida Kašeho.
29:02
Kopřiva přikryl puk po nahození a pak se musel vypořádat s ledovou sprchou od Rostislava Marosze.
28:13
Kämpf vybojoval puk za bránou a nabízel ho do ohně. Nikdo ze spoluhráčů se ho ale neujal.
27:05
Hosté hrají v plném počtu. Další nevýrazná přesilovka Pirátů.
26:42
Na led sebou praštil Tomeček a těžko se mu vstávalo. Rozhodčí raději přerušili hru.
26:17
Do dobrého forčekingu se připojil také druhý z Rachůnků.
25:41
Jánošíkovi přeskočil puk na modré čáře hokejku a v útočném pásmu opět skvěle napadá Ivan Rachůnek.
25:22
Červenka neměl komu přihrát a tak vystřelil, kotouč se odrazil od Tomáše Haranta do ochranné sítě.
25:04
Po Duškově střele se opět přerušuje hra. Na trestnou levici míří Tomáš Rohan (KVA) za nedovolené bránění Hovorky.
24:45
Hosty přesilovková branka nastartovala a teď jasně vládnou ledu. Kopřiva kryl další střelecký pokus.
23:54
Stále pokračuje přesilovka Karlovarských a v šanci se objevil Sičák, který u levé tyče domácí brány dvakrát dorážel, ovšem nepřesně.
22:52
Energie využívá přesilovku pěti proti třem a autorem branky je RADEK DUDA, který se z voleje opřel do přihrávky Rostislava Marosze a Kopřivovi propadl puk za záda. Asistence: Rostislav Marosz.
22:21
Piráti se osvobozují.
22:09
Při průniku hostů do útočného pásma podrazil Marek Tomica (CHM) soupeře a hosty čeká 59 sekund dvojnásobné přesilovky!
21:08
První vyloučení na straně domácích. Miroslav Kopřiva (CHM) je potrestán za zdržování hry. Trest si za něj odsedí Tomáš Pospíšil.
21:08
Kopřiva chytil vysoké nahození ze středního pásma a pak raději ještě jednou skočil po puku.
20:47
Na druhé straně sám před Závorkou číhal Hřebejk, ale ani nadvakrát ho nepřekonal!
20:30
Další Vachovcův pokus, tentokrát skákal po puku a špičkou hole ho posunul směrem na Kopřivu, ten bleskově zareagoval.
20:15
Sražená střela Vachovce zamířila do ochranné sítě.
20:01
Pro podrobná čísla z první třetiny neváhejte zabrouzdat do záložky Zápasové statistiky. Druhá třetina začne zhruba v 18:18. Zůstaňte s námi!
První část utkání přinesla oboustranně útočný hokej, náskok ve skóre si ale ani jeden z týmů po dvaceti minutách užívat nemůže. Piráti byli v závěru aktivnější především díky třem vyloučením Karlovarských, ale ze svých početních výhod nedokázali branku vytěžit.
20:00
19:05
Skvělá práce Ivana Rachůnka, který vyvezl puk a dostal se do šance. Kopřiva však spolehlivě zasáhl.
18:40
Radek Dud (KVA) se provinil kákováním a připojí se na dvě vteřiny k Haščákovi na trestnou lavici. Krátká dvojnásobná výhoda pro Piráty.
17:51
Tvrdá rána Hovorky od modré a Závorka se štěstím zasahuje.
16:42
Druhá přesilovka pro domácí. Na trestné lavici tentokrát sedí Marcel Haščák (KVA) za hákování.
16:17
Hosté jsou kompletní a vyrážejí dopředu.
15:43
Jánošíkova rána rovněž odčištěna clonícími hráči.
15:19
O první střelu se postaral Růžička, puk byl ale zblokovaný.
14:40
Piráti přišli o puk a hosté mohou v klidu vystřídat.
14:12
Na ledě je kombinovaná přesilovková formace s Hovorkou na modré.
14:12
První vyloučení zápasu. Za držení si dvě minuty odpočine nová tvář Energie, Ivan Rachůnek.
13:30
Až do teď pokračovala ofenzíva hostů, dokud neodjela první pětka Varů vystřídat.
12:30
Gorčík se dostal ke střele, ale rozhodně to nebyla žádná dělová koule. Zastavila ji domácí obrana.
11:59
Boj za pirátskou klecí, v akci je čtvrtá formace Energie.
09:56
Červenka se ocitl sám před Závorkou a mohl zapíchnout první špendlík do svého chomutovského jehelníčku, jenže karlovarský gólman se zaskvěl a puk vykopl špičkou betonu!
09:40
Teď hru zastavil na druhé straně zasahující Kopřiva.
08:49
Nádherná akce Chomutova, na jejímž konci byl střílející Hovorka. Kotouč mu ale po přihrávce Jánošíka zřejmě nesedl ideálně a střela byla slabá.
08:14
Kotouč vyletěl mimo hřiště a malá fanynka Energie si z SD ARÉNY odnese pěkný suvenýr.
07:56
Druhé postavení mimo hru na straně domácích.
07:25
Kranjc zaváhal v obranné činnosti a mohla z toho být nebezpečná situace, kdyby Koblasův centr našel nějakého spoluhráče.
07:04
Vyhození puku po mantinelu končí zakázaným uvolněním Karlovarských.
06:30
Duškova formace se usadila v útočném pásmu a z pozice falešného beka pálil od modré Hovorka. Závorka puk dobře viděl a bez problému ho lapil.
05:40
Tvrdou střelu Sičáka od modré se snažil tečoval clonící hráč, Kopřiva byl ale pozorný a připisuje si nesnadný zákrok.
04:21
Bičánek vyhodil puk do ochranné sítě a bude se vhazovat ve středním pásmu.
03:02
Krátký boj o kotouč v obranném pásmu Pirátů, po kterém Šidlík rozjíždí novou akci.
02:20
Domácí akci zastavil ofsajd.
01:40
Velký zmatek před Kopřivou obstarala druhá formace Energie, k přímému ohrožení pirátské brány ale nedošlo.
01:14
První přerušení hry, Závorka má kotouč v lapačce.
00:57
Dušek si dovolil drzou kličku v útočném pásmu, po které ale odjíždí střídat.
00:12
Dopředu se bleskově cpal Tomáš Rachůnek a nabízel do brankoviště kotouč Dudovi, ke kterému ale zblokovaná přihrávka nedošla.
00:01
Pompézní nástup Krušnohorců je za námi a nic nám tak nebrání v zahájení sedmého kola tady v Chomutově.
Na ledě už nervózně stepují hráči v černozeleném a čekají, až obří pirátská hlava vyplivne jejich dnešní soupeře.
Ještě jednou vás srdečně vítáme, tentokrát živě z SD ARÉNY! Chomutovský stánek se už pomalu zaplňuje a očekává se, že bude konečně plno do posledního místečka.
Zhruba za čtvrt hodiny totiž odstartuje sedmé kolo Tipsport extraligy a s ním i duel Pirátů s karlovarskou Energií.

Piráti Chomutov: Kopřiva – Redlihs, Jánošík, Dlapa, Rýgl, Drtina, Kranjc, Blaha, Šidlík – Hřebejk, Dušek, Hovorka – Vondrka (C), Růžička, Červenka – Sklenář, Kämpf, Pospíšil – Tomica, Kaše, Květoň.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Sičák, Harant, Gulaši, Tomeček, Bičánek, Dvořák, Weinhold – T. Rachůnek, Marosz, Duda – I. Rachůnek, Haščák, Tomeček – Vachovec, Bulík, Koblasa – Rohan, Zadražil, Gorčík.

Rozhodčí: Fraňo, Horák – Jelínek, Pešek.
Příjemný den z Chomutova!

Sedmé pokračování extraligového seriálu nabízí mimo jiné také souboj blízkých týmů ze severních, potažmo západních Čech. Piráti, kteří zažívají skvělý vstup do sezóny, přivítají na ledě SD ARÉNY Karlovarskou Energii, které se zkraje nového ročníku ale vůbec nedaří.

Karlovarští v prvních šesti zápasech vybojovali pouhé tři body a patří jim poslední místo v extraligové tabulce. Změny v kádru tak na sebe nenechaly dlouho čekat a své místo v šatně musely vyklidit dvě opory, Martin Bartek a David Hruška.

Chomutov se tak nedočká očekávaného návratu dlouholetého místního snajpra Davida Hrušky, který si v modrobílém dresu vystřílel členství ve Klubu hokejových střelců deníku Sport a prošel si mezi Piráty jak dobrými, tak i špatnými časy.

Ofenzívu Karlových Varů mají za úkol novou energií nabít posily ze slovenské nejvyšší soutěže, Ivan Rachůnek a Tomáš Bulík.

Chomutov je s jedenácti body na šestém místě a nejenom postavení v tabulce severočechy staví do role favorita. Obě předsezónní střetnutí totiž patřila právě Pirátům, když nejprve na domácím ledě zvítězili 3:2 a pak v Karlových Varech vyprovodili domácí dokonce poměrem 7:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.