SESTŘIH: 7. kolo extraligy, Mountfield HK - Třinec 5:3

Co dnešní výsledek znamená pro tabulku Tipsport extraligy? Za první Plzní jsou natěsnány pouze o skóre Mladá Boleslav, Hradec Králové a Liberec. No a v neděli nás tady pod Bílou věží čeká jasný šlágr osmého kola, totiž souboj mezi Hradcem a Plzní! Do té doby se s vámi těším z FORTUNA arény na počtenou!
1:0 – 1:2 – 5:2 – 5:3. Třinec sice kolem první přestávky otočil skóre, ale zhruba od 25. minuty ho hradecký Mountfield zcela jednoznačně přehrál. Až mě to samotného překvapuje.

Domácí ve druhé třetině obrátili skóre zpátky na svou stranu a ve třetí části bez sebemenších pohybností hájili svůj náskok. Velké vítězství pro Hradec, který prohrál s Oceláři posledních pět vzájemných zápasů. Ale dneska slaví naprosto po zásluze!
Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni za Hradec obránce Karel Pilař a za Třinec také defenzivní vůdce Rostislav Klesla.
59:53
René Vydarený (HKM) i Aron Chmielewski (TRI) jsou shodně vyloučeni na 2+2 minuty za hrubost.
59:53
Hradecký stadion už dlouho skanduje vestoje a teď se dočkal i parádní bitky Reného Vydareného s Polákem Aronem Chmielewskim. I tenhle souboj jasně vyhrál domácí hokejista, který soupeře skolil k ledu!
59:37
Poslední minuta se nese v jasné režii domácích, kteří ještě chtějí navýšit svůj náskok.
59:03
Třinec právě vstřelil branku!
Tak přece jenom je na světě ještě jedna radost Ocelářů na závěr jinak nepovedeného utkání. Jeden z hráčů nabil na pravou stranu Eriku Hrňovi, který z první orazítkoval Svobodovu tyč. Od ní se kotouč odrazil k bojujícím hráčům před brankou a JIŘÍ POLANSKÝ ho snadno dorazil na místo určení pod skákajícím gólmanem – 5:3. Asistence: Erik Hrňa, Vladimír Svačina.
58:52
Jiří Vašíček by radši sežral puk, než aby pustil Svačinovu přihrávku před prázdnou bránu.
58:24
Dnešnímu utkání přihlíží 5193 diváků. FORTUNA arénou teď koluje mexická vlna.
58:13
Hosté si ještě zahrají v početní výhodě. Rastislav Dej (HKM) je vyloučen za hákování.
57:45
A taky obranný pes Stanislav Dietz se zapojil do útočné tvorby domácích, Hamerlíkovi jeho střela vypadla z lapačky.
57:14
Neúnavné napadání hokejistů Mountfieldu přidělává hostům příliš velké potíže na to, aby se vůbec dostali z obranné poloviny.
56:35
Jaroslav Kudrna se protentokrát spokojil s dloubáčkem do jízdy Rastislavu Dejovi, který snadno přebruslil beka Třince. Domácí ovšem potřebovali střídat.
55:59
Kotouč vylétl z hradeckého obranného pásma mimo hru, vhazuje se po pravé ruce Adama Svobody a stadion už slaví vítězství.
55:16
A teď zůstal před Hamerlíkem volný Adam Courchaine, brankář si však rychle vyjel a zastavil i tuhle gólovku. Oceláři prominou, ale jejich defenzíva dneska prochází těžkým rozkladem.
54:25
Kudrna s Knotkem v některých chvílích předvádějí učivo pátého ročníku školy čar a kouzel. Druhý jmenovaný neproměnil vyloženou šanci na šestý gól.
53:51
Tak možná hosté ještě zápas skutečně nezabalili, před Svobodou čekal Kamil Kreps. Roztažený gólman domácích mu však nic nedovolil.
53:21
A hned se Oceláři museli vracet zpátky, Adam Courchaine nabízel puk na teč před branku Bedřichu Köhlerovi. Ale domácím kousek chyběl.
52:49
Třinec vyzkoušel fintu se střídáním hned po obranném buly a vyšla mu, Erik Hrňa ujel do přečíslení. Přestřelil však břevno!
52:39
Střelu Filipa Hronka chytá Peter Hamerlík do lapačky, Hradec bez sebemenšího zaváhání ovládá ledovou plochu. Ještě poslední komerční přestávka může nějak pozměnit psychické rozpoložení hostů.
52:26
Teď si naopak na odražený kotouč počíhal Rudolf Červený. U druhé tyčky ale černý kus gumy skákal moc na to, aby ho Červený dorazil do volného koutu branky.
51:46
Michal Tvrdík si přiťukl s Rudolfem Červeným. Když ale čekal na zpětnou přihrávku, kotouč na poslední chvíli zblokoval jeden z protihráčů.
51:17
Ani nemusím říkat, že FORTUNA aréna si utkání užívá. A tím spíš, když jí teď moderátor oznámil průběžný stav ze sousedních Pardubic...
50:53
Hradec právě vstřelil branku!
Platonická aktivita třineckých hokejistů opravdu nemohla vést ke kontaktní brance, místo ní přichází pátá hradecká trefa. A zase z přečíslení! Tomáš Knotek nabral rychlost na levém hrazení a když se přehnal přes půl stadionu, naservíroval puk jako na zlatém podnose JAROSLAVU KUDRNOVI. Ten se mohl Hamerlíka zeptat, kam to chce, a neomylně trefil prostor u druhé tyčky. Tohle už budou mít hosté proklatě těžké – 5:2! Asistence: Tomáš Knotek.
50:04
Mohutný Milan Doudera dostal puk do zadní pozice a dlouho si ho rovnal na hokejce. Mezitím si na led lehli dokonce dva soupeři a druhý zblokoval Douderovu střelu mimo branku.
49:26
Hned dvakrát budou moci hradečtí trenéři pochválit Zdeňka Čápa, který nejprve Irglovi vypíchl puk a pak ho tělem odstavil.
49:00
Přesně v čase 49:00 zastavuje zajímavý pokus druhé formace hostů ofsajd. Byl to Jiří Polanský, kdo nemohl pokračovat.
48:44
Vladimír Dravecký bojoval za hradeckou brankou o kotouč proti přesile, podle toho to i dopadlo a Martin Pláněk vyvezl puk ven.
47:56
Na druhé straně znovu přišlo jednoduché řešení situace – tvrdá rána Zdeňka Čápa ze zadních pozic a vybojované buly. Třinci se ani něco takového nedaří.
47:38
Ke všemu se přidává nesčetné množství bloků, kterými domácí hokejisté zastavují střely i přihrávky soupeře. Tenhle trend byl patrný i v minulém zápase s Kometou.
47:17
Útočný pokus hokejistů z východu republiky ukončuje ofsajd. Marně čekáme, kdy se Třinec doopravdy zvedne a ještě zabojuje o bodový zisk.
46:59
Zato Rastislav Dej už vystřelil, a jak je jeho zvykem, tak přes obránce. Hamerlík vyboxoval kotouč do strany.
46:24
Východočeši hrají přesně to, co jim stačí, a ještě vyčkávají na mezery v třinecké obraně. Hlavně první lajna. Kudrnovi ale teď kotouč mezi kruhy ujel z hokejky.
45:51
Hamerlík sebral lapačkou nahození Stanislava Dietze, Hradec si tím vynutil útočné vhazovnání.
45:37
Snahy hostů maří nepřesná zpětná přihrávka, oba výběry střídají. Hradecký stadion tleská jako jeden muž, výkon domácího týmu se mu musí líbit.
44:55
Jakoby náhodou protancoval dnešní kapitán domácích Jaroslav Kudrna mezi třineckou sestavou až před branku. Ale kdyby mu to vyšlo i na zakončení, už by to byla asi moc velká senzace.
44:16
A pokračující forčeking Červeného znovu hradeckým barvám pomohl, až nyní se Oceláři dostali do útoku.
43:54
Po snaze Rudolfa Červeného v rohu pásma Ocelářů skončil puk v ochranné síti za Peterem Hamerlíkem.
43:26
Třinečtí vymýšleli rozehrávku, ale už taky potřebovali vystřídat. Jediný hráč, který dojížděl nahozený puk, neuspěl.
42:42
Ještě větší šanci měli domácí. Kudrna poslal do sóla Tomáše Knotka, který na levé straně přebruslil svého beka. Když viděl, že mu Hamerlík s nataženou holí skáče pod nohy, rychle vystřelil, ale ne zcela přesně.
42:24
Dvakrát v rychlém sledu je domácímu výběru odpískáno zakázané uvolnění.
42:03
Tomáš Plíhal se dokázal prosadit přes hradeckého obránce, ale křížnou přihrávku poslal rychlou střelou jen do boční konstrukce!
41:29
Ani teč Köhlera hostujícího brankáře nepřekvapila, byť domácí to asi sehráli nejlepším možným způsobem.
40:54
Teď už to na branku zkusil René Vydarený, ve velké rychlosti pak dorážel Adam Courchaine. Pro Hamerlíka to ale nebylo těžké.
40:29
Mountfield se prokousal do útočné třetiny, Jaroslav Kudrna zpoza branky hledal spoluhráče. Ale nenašel.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec Králové – 13 (20)
Třinec – 8 (15)
Třinec prokázal na startu druhé části svou velkou kvalitu, Zbyněk Irgl ho poprvé v zápase poslal do vedení. Ale potom se pro hosty všechno začalo odvíjet špatným směrem. Nevyužili tři početní výhody, místo toho Karel Pilař srovnal a Brian Ihnačák dvěma góly v rozmezí 125 sekund vystřelil domácím vedení 4:2.

Rozhodně je zajímavé, že všechny dosavadní branky domácího týmu se zrodily v přečíslení, které soupeř dojížděl pomalu. Dvakrát takhle inkasoval přímo z brejku, dvakrát z dohrávané situace před Hamerlíkovým brankovištěm. Ale Oceláři to rozhodně ještě nezabalí!

Třetí třetina začne přibližně v 19:45.
40:00
39:56
A ještě uvidíme před sirénou jedno buly. Zasloužil se o to Rastislav Dej, který prověřil Hamerlíka ostrou střelou přes beka.
39:19
Ale Ocelářům teď chybělo málo. Krásnou kombinaci zakončila střílená přihrávka na volného Kamila Krepse, ale tomu scházelo tak dvacet čísel, aby ji mohl poslat na místo určení!
38:36
Hradec je opravdu hodně nabuzený. Zchladit ho mohl až Vladimír Svačina, který pálil z druhé vlny. Svobodu ale víceméně jen trefil do hrudi.
37:32
A taky že navyšuje! Kanadští rodáci předvádějí v posledních kolech skvělé výkony, což teď potvrzuje druhou brankou v krátkém rozmezí BRIAN IHNAČÁK. Hamerlík vyškrábl dorážku Zdeňka Čápa, pak si vzal puk Adam Courchaine, který chvíli počkal na pravé straně pásma. Po chvíli si všiml volného krajana Ihnačáka na levém kruhu, ten si přihrávku zpracoval a poslal přesně k bližší tyčce – 4:2! Asistence: Adam Courchaine, Zdeněk Čáp.
36:54
Ale to nejspíš přijde "až" v přesilové hře. Jiří Polanský (TRI) je vyloučen za podražení, domácí tým má možnost navýšit své vedení. Jenom nesmí zase inkasovat.
36:12
Vstřelený gól domácí hokejisty vyburcoval, teď znovu soupeře sevřeli a pomýšlejí na další ohrožení branky.
35:27
Tohle je pro třinecké hokejisty jasný trest za tři nevyužité přesilovky ve druhé třetině, Hradec Králové otáčí zápas a bere si zpátky vedení! V rychlém protiútoku dokázal hosty přečíslit a po přihrávce Karla Pilaře vybídl Jaroslav Kudrna od levého hrazení BRIANA IHNAČÁKA. Ten z mezikruží trefil přesně mezírku mezi betony Petera Hamerlíka – 3:2! Asistence: Jaroslav Kudrna, Karel Pilař.
34:55
Puk je za brankou Ocelářů, domácí tým uklidňuje hru a může v pohodě dostřídat.
34:17
...až v závěru to hodně chytře zkoušel na druhou tyč bojovník Zbyněk Irgl, ale Svoboda kotouč jemně vytáhl. Hradec je kompletní.
33:58
Hosté si v hradecké třetině vyměňují rychlé přihrávky, ale zatím tomu chybí střelba...
33:23
Po vhazování znovu pálil z dálky Jakub Klepiš, i tentokrát se puk stal kořistí brankáře Svobody.
33:14
Adam Svoboda viděl jak na první ránu Klepiše z levé strany, tak potom na střelu Erika Hrni od modré čáry. Kotouč zastavil napoprvé a dal svým spoluhráčům vydechnout.
32:46
Pumelenice kapitána Klesly minula roh hradecké svatyně, ale hosté dál svírají soupeře v pásmu.
32:16
Jenže Hradec v pěti dlouho nevydržel. V rozjeté útočné akci střídal příliš rychle a vracející se hráči už nedokázali zabránit píšťalce. Dnes podruhé domácí inkasují dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká je znovu Michal Tvrdík (HKM).
31:59
Domácí už jsou v plném počtu. V oslabení předvedli heroickou práci, klíčové přihrávky hostů byly navíc nepřesné.
31:26
Hradec se v útočném pásmu neskutečně rval za kotoučem, čímž roztleskal celý stadion.
30:49
Nahození Noska zastavil Tomáš Knotek a bylo z toho hradecké přečíslení. V něm pálil obránce Martin Pláněk, ale trefil jen masku Petera Hamerlíka!
30:11
I tentokrát se Mountfieldu ve čtyřech hráčích docela daří, Třinečtí to musí zkusit zase z vlastní třetiny.
29:41
Oceláři získávají čtvrtou početní výhodu, zatím v nich na první úspěch čekají. Rastislav Dej (HKM) odchází k trestoměřičům s trestem za podražení.
29:26
Exhradecký bek Tomáš Linhart zastavil nástřel domácích a dlouhým pasem hledal Arona Chmielewského. Ten ale na kotouč nedosáhl a píská se zakázané uvolnění.
28:37
Oba celky se nyní spokojily s nahozením puku do soupeřova pásma, čekáme na další zajímavé situace. Třinec se po skvělém začátku třetiny trochu stáhl.
28:00
Po komerční pauze už se zase hraje. Courchaine přenechal puk Ihnačákovi, jehož štiplavý pokus Hamerlíkovi vypadl, ale stihl ho přikrýt před dojíždějícím Köhlerem.
27:29
Fanoušky teď rozbouřil také moderátor, který popřál ke čtvrtým narozeninám malému Kubovi Vašíčkovi. Jeho táta je momentálně usazen na hradecké střídačce.
27:29
Domácí publikum, které čítá asi pět tisícovek hlav, samozřejmě vyrovnání kvituje. Teď musel Peter Hamerlík zadržet pokus Rastislava Deje, který šel z velkého úhlu přes obránce.
26:46
Skvělá hokejová podívaná nám pokračuje vyrovnávací brankou Hradce Králové v ponechané výhodě! Domácí využili většího počtu hráčů k přečíslení, ve kterém ještě Hamerlík vytáhl Courchainovu střelu pár centimetrů vedle tyčky. Jenže Vašíček vrátil puk do brankoviště a důrazný KAREL PILAŘ ho pak dokázal protlačit za čáru. Jedeme zase od nuly – 2:2! Asistence: Jiří Vašíček.
25:59
Víc než kdy jindy na domácí půdě dneska Hradečtí vyčkávají na rychlé protiútoky. Teď dostal kolmici mladík Pavlík, ale hostující obránce byl rychlejší.
25:32
Rudolf Červený přejel modrou čáru a otestoval Hamerlíka prudkou střelou, brankář poslal puk vyrážečkou do rohu.
24:58
Hradec má k dispozici kompletní sestavu, a navrch i útočné buly po zakázaném uvolnění hráčů v rudém.
24:08
Ale Hradec měl vzápětí také blízko ke gólu v oslabení! Z velkého úhlu to zkoušel Rudolf Červený, pak několik kliček vytasil mezi kruhy Karel Pilař. Jenže místo střely z gólové pozice ještě přenechával puk Köhlerovi, což už bylo příliš.
23:35
Mountfield místo jasného vyhození kotouče namazal puk soupeři na modré. K brance si sjížděli tři Oceláři, ale celou situaci pro domácí zachránil Stanislav Dietz, který zastavil puk ve skoku nataženou hokejkou!
23:02
Po vyhraném vhazování se vydal dopředu Rastislav Dej, jenž domácím ušetřil řadu cenných vteřinek.
22:51
Hosté po gólu pokračovali v územním tlaku. Hradec se pak dostal dopředu, ale vlastní chybou si "zajistil" třetí oslabení – hrál totiž v šesti. Menší trest odpyká Michal Tvrdík (HKM).
22:07
Rychlý šachmat a Třinec krátce po přestávce otáčí skóre! Od modré poslal puk na branku kapitán Rostislav Klesla a před Svobodou se ho jako první ujal ZBYNĚK IRGL. Z dorážky se trefil přesně k bližší tyčce a je to 1:2! Asistence: Rosislav Klesla, Jiří Polanský.
21:41
Druhý útok domácích nezakončil svůj pokus důrazně a puk je na hokejkách Ocelářů z Třince.
21:11
Hosté hrají v plném počtu, ubránit minutový zbytek oslabení jim nepřidělalo velkou práci.
20:48
Nakonec tvrdě vypálil Karel Pilař a jeho ránu obětavě zastavil Jakub Orsava. Oba týmy střídají.
20:28
Hradec pokračuje v početní výhodě z první třetiny, zatím zvolna kombinuje v útočném pásmu.
20:01
Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové – 7
Třinec – 7
Dnešní hokej ve FORTUNA aréně rozhodně nenudí. Hradec šel stejně jako v minulém kole do vedení hned ve druhé minutě, ale Třinec se rozhodně nenechal zahanbit. Od té doby byl o kousek aktivnějším týmem, Mountfield na druhou stranu klidně mohl zvýšit vedení ve skvělé přesilovce.

Jenže druhá početní výhoda se mu stala osudnou, přitom mezitím přežil dvojici oslabení. Kamil Kreps využil chyby střelce úvodní trefy Adama Courchaina a 21 sekund před sirénou srovnal. Zatím sledujeme zápas nahoru – dolů, tak věřme, že to bude po přestávce pokračovat!

Druhá třetina začne přibližně v 18:53.
Ještě v samotném závěru třetiny se Hradec usadil v pásmu a Rastislav Dej tečoval puk za Hamerlíkova záda, ale bylo to už vteřinu či dvě po siréně.
20:00
19:39
Pro hradecký stadion hodně studená sprcha, hosté vyrovnávají ve vlastním oslabení! Adamu Courchainovi přeskočil kotouč na obranné modré čáře hokejku a za zády mu čekal KAMIL KREPS. Okamžitě našlápl k brance a i přes drobný blok dvou soupeřů dokázal trefit přesně místo u druhé tyče – 1:1! Bez asistence.
19:25
Východočeši v čele s Troligou zkusili překvapit Hamerlíka z velkého úhlu, ten se nedal a podržel kotouč.
19:04
A na tresty máme srovnáno 2:2, tentokrát si početní výhodu vyzkouší zase domácí výběr. Právě Aron Chmielewski (TRI) zastavil Karla Pilaře, vyloučen je za sekání.
18:27
Tři Oceláři si brousili zuby na gól proti jedinému soupeři. Aron Chmielewski hledal spoluhráče před prázdnou brankou, ale na poslední chvíli se vrátil Rudolf Červený!
17:55
Domácí jsou v plném počtu. Ještě před koncem trestu vybojoval puk Pláněk a vydal se dopředu, Hradec měl v pásmu víc hráčů. Nicméně Pláněk zkusil vystřelit a hosté zblokovali kotouč do ochranné sítě.
17:33
Tentokrát se hostům nezadařilo a domácí posílali puk z pásma. David Nosek ho šikovně zastavil ve vzduchu, ale samozřejmě musela být i jemu odpískána hra vysokou hokejkou.
16:42
Hradecký gólman následně musel uhasit i dělovku ze zadních pozic. Potom se jeho spoluhráči osvobodili a po vysoké holi soupeře dokonce získali útočné buly.
16:09
Erik Hrňa dostal parádní pas napříč pásmem, do kterého se položil z první. Prostor u bližší tyče ale netrefil ideálně a Adam Svoboda tygřím skokem zabránil vyrovnání!
15:48
Až teď se dostalo na druhou komerční přestávku, po níž si Oceláři vyzkouší druhou přesilovku. A budou doufat, že se jim povede mnohem líp než ta první. René Vydarený (HKM) zastavil rodící se přečíslení podražením.
14:59
Svoboda vyrážečkou zlikvidoval ránu Milana Doudery, po hradeckém icingu číhali před brankou hned dva Oceláři. Střílel Orsava, jediný domácí bek ale kotouč zastavil.
14:22
Všudybyl Knotek znovu prokázal svůj přehled, ve druhé vlně našel Karla Pilaře. Tomu ale puk v dobré možnosti ujel z hokejky. Nicméně domácí tým může těšit, že je Pilař zpátky na ledě.
13:51
Jako poslední poslal puk z hradecké třetiny Martin Pláněk. Domácí jsou kompletní a pokusí se zase něco vymyslet vepředu.
13:15
Ocelářům se na rozdíl od Hradce početní výhoda vůbec nevede, ale ještě dostanou poslední šanci.
12:46
Další cennou práci pro domácí výběr odvedl Tomáš Knotek, který dojel s pukem až k Hamerlíkovým kruhům a potom mohl střídat.
12:14
Mountfield se napoprvé osvobodil. Hosté potom zkusili překvapit Svobodu z hodně velkého úhlu, následně se sami vystrnadili z pásma.
11:50
Následoval pro změnu rychlý ofenzivní pokus Třince, který si také zahraje první přesilovou hru. Filip Hronek (HKM) odchází pykat za sekání.
11:17
Hosté se v rovnoměrném počtu hráčů znovu ujali aktivity a chvíli svírali soupeře v pásmu. Oblouček od modré letěl mimo.
10:50
Oceláři jsou kompletní. A jsou hodně rádi, že stále platí stav 1:0.
10:13
Hosté vždy zvládnou vyhodit, ale pak se musí bránit rychlému protiútoku. V něm se nyní objevil Radovan Pavlík, v bekhendové kličce mu ale se soupeřem na zádech kotouč ujel!
09:42
A v třineckém pásmu dál hoří led. Teď se po dorážce natáhl Tomáš Troliga, Peter Hamerlík ji ale pravým betonem famózně vykopl!
09:11
Domácí už zvedali ruce nad hlavu, Knotek totiž vybídl Filipa Hronka, který střílel do prázdné brány. Místo ní ale trefil jen konstrukci, domácím chybělo maximálně pět centimetrů!
08:30
Nyní už si Mountfield svým pohybem první přesilovou hru vynutil. Brankář Peter Hamerlík (TRI) je potrestán za sekání, dvě minuty za něj odpyká novic Svačina.
08:05
Čtvrtá hradecká formace se za to soupeři "pomstila" výborným forčekingem, byť Hronkova střela nakonec na branku nedoletěla.
07:34
Mimo souboj o kotouč poslal Marian Adámek na led Radovana Pavlíka, nicméně píšťalka rozhodčích mlčí.
06:59
Loňský účastník olympijských her René Vydarený je dál nejpilnějším střelcem Hradeckých. Nyní už Hamerlíkovi jeho střela vypadla, ale do míst, kde nikdo nestál.
06:42
Východočechům pak už vyšla a nepárali se s tím, od modré zkusil štěstí René Vydarený. Dojíždějící hráč však nedokázal puk tečovat a Hamerlík byl jistý. Je tu první komerční pauza.
06:23
Hosté teď tvoří hru, domácí tým se spíš jen brání. Oběma soupeřům nyní nevyšla rozehrávka.
05:51
Tak vypadá to na krk. Ale myslím, že pokud Pilař nebude mít třeba problémy s dýcháním, do hry se zase brzo vrátí.
05:51
Ouha! Hradecký obránce Karel Pilař schytal ránu pukem do obličeje. Z ledu se zvedl sám, ale nevypadá to s ním úplně dobře.
05:09
Některým příznivcům se nelíbil jeden ze zákroků u hrazení. Potom se dral za pukem Rudolf Červený a při střídání svých spoluhráčů odvedl sám v pásmu velmi dobrou práci.
04:39
Mountfield se pak osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění, teď se brání třineckému tlaku. Sledujeme zatím velmi kvalitní podívanou.
04:03
Třinečtí byli velmi blízko vyrovnání! Natáhli si hráče k mantinelu, odkud přišla nádherná přihrávka Rostislavu Kleslovi. Adam Svoboda ale proti třineckému kapitánovi povyjel a jeho střelu zlikvidoval! Skončil tak pět metrů před brakovištěm a puk se ještě motal hráčům pod nohama, jako první ho ale našli domácí.
03:24
Na druhé straně opět po levém hrazení našlápl Rastislav Dej, mířil ovšem doprostřed klece a Peter Hamerlík přerušuje hru.
02:47
Ale Oceláři nebudou hrát stejného zanďoura, jakým se tady v úvodu prezentovala Kometa. Už leděla na hradeckou klec nebezpečně tečovaná střela od modré, přeletěla však břevno.
01:43
To jsou věci, dnešní zápas začíná naprosto stejně jako předchozí hradecká bitva s Kometou – domácí brankou ve druhé minutě, o kterou se opět postaral ADAM COURCHAINE! Kanadský hokejista převzal kotouč od Köhlera, na levém křídle přebruslil obránce a i z velkého úhlu poslal puk přesně do bližšího vinglu Hamerlíkovy branky – 1:0! Asistence: Bedřich Köhler, Zdeněk Čáp.
01:02
Na druhé straně se mnohem blíž brankářovi dostal Erik Hrňa. Zkoušel to bekhendem, v postoji Svobody ale mezírku nenašel!
00:32
Jako první se do útočného pásma dostal Hradec. Od modré čáry posílal puk na teč René Vydarený, chumel hráčů ho ovšem poslal mimo.
00:01
Borci obou týmů už jsou připraveni k úvodnímu buly, za pár okamžiků můžeme začít!
Jak to vypadá se sestavami dnešních soupeřů? S tou hradeckou poměrně neslavně. Domácím totiž chybí plných šest hráčů základního kádru, včetně brankářské jedničky Kacetla, kapitána Šimánka nebo ostrostřelce Bednáře.

V prvním útoku tak nastoupí po boku Kudrny s Knotkem Rastislav Dej, do branky si potřetí v řadě stoupne zkušenec Adam Svoboda. Starší dorostenec Pavlík se posunul už do třetí formace, ve čtvrté si svou letošní extraligovou premiéru odbydou Radek Pilař s Ondřejem Koptou.

Určitě zajímavější však bude pro fanoušky jedna premiéra na druhé straně. Poprvé od přestupu z Vítkovic se totiž do zápasu dostane Vladimír Svačina! Trenéři Ocelářů ho zařadili na levé křídlo třetího útoku s Plíhalem a Klepišem. Naopak stále chybí obránce Galvas a útočník Adamský.

Mountfield HK: Svoboda (Pavelka) – Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Hronek, Jank – Kudrna "C", Knotek, Dej – Köhler, Ihnačák, Courchaine – Pavlík, Troliga, Červený – Kopta, Tvrdík, R. Pilař. Trenér: Peter Draisaitl.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Nosek, Klesla "C", Hrabal, M. Doudera, Adámek, Linhart, L. Doudera – Hrňa, Kreps, Orsava – Irgl, Polanský, Dravecký – Klepiš, Plíhal, Svačina – Rákos, Matuš, Chmielewski – Rufer. Trenér: Jiří Kalous.

Rozhodčí: Šindler, Čech – Bláha, Špůr.
Loňská bilance: Hradec 0, Třinec 12!

Jedna statistika s průběhem letošní sezony rozhodně nesouvisí. Ale o to je zajímavější. Třinec loni porazil hokejisty Mountfieldu ve všech čtyřech vzájemných zápasech, a dokonce jim nedovolil ani bod! Hradečtí přitom dvakrát vůbec nedokázali skórovat. V součtu s předešlým ročníkem podlehli Ocelářům pětkrát v řadě, naposledy slavili vítězství 6. prosince 2013. To jsou bez dvou měsíců dva roky.

5. 10.: Třinec – Hradec Králové 6:0
20. 11.: Hradec Králové – Třinec 1:5
12. 1.: Třinec – Hradec Králové 8:6
20. 2.: Hradec Králové – Třinec 0:3
HC Oceláři Třinec – 9. místo, 9 bodů, skóre 14:11

Oceláři jsou naopak uprostřed třízápasové venkovní série. Zatím rozhodně nepřipomínají stříbrnou mašinu z loňské sezony, ale všechno se ještě může změnit k lepšímu. Stejně jako Hradec třikrát vyhráli a třikrát prohráli, na rozdíl od něj jim všechny zápasy skončily v základní hrací době.

Bilance třineckých hokejistů z minulého týdne je vyrovnaná. Zatímco na domácí půdě oslavili výhru 3:1 v derby s Vítkovicemi, v neděli se jim nezadařilo na ledě aktuálního lídra z Liberce. Bílí Tygři využili úvodní tlak k jediné brance, vedení navýšili až v poslední třetině. Za Oceláře pouze korigoval dvě a půl minuty před koncem David Nosek, víc už do závěrečné sirény nestihli a prohráli 1:2.

Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Jonák (Lakatoš, Špaček), 46. Řepík (Birner) – 58. Nosek (Polanský).

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Klesla, Nosek, M. Doudera, Hrabal, Linhart, Adámek, L. Doudera – Hrňa, Kreps, Orsava – Irgl, Polanský, Dravecký – Klepiš, Plíhal, Rákos – Cienciala, Matuš, Jašek – Chmielewski.
Mountfield HK – 5. místo, 11 bodů, skóre 19:17

Východočechy čekají o víkendu dva domácí zápasy, s Třincem si totiž prohodili pořadatelství a 17. listopadu budou hrát naopak na jeho půdě. Pozítří je čeká našlápnutá Plzeň. Aktuálně se vezou na pozitivní vlně, rozhodně tedy alespoň z pohledu výkonů.

Minulý týden totiž nejprve prohráli na Spartě 3:4 po samostatných nájezdech, nicméně třikrát vedli a domácího favorita dlouho drželi v kleštích. A i bod měl svou cenu. V neděli už dokázali před vlastními fanoušky zdolat brněnskou Kometu 3:1, k čemuž jim pomohl hlavně skvostný start – v 11. minutě byli napřed o dvě branky. Soupeř se potom zvedl, ale gól exhradeckého Hynka Zohorny mu stačit nemohl, výhru Mountfieldu potvrdil Rudolf Červený.

Mountfield HK – HC Kometa Brno 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Courchaine (Ihnačák), 11. Köhler (K. Pilař, Bednář), 48. Červený (Knotek, Bednář) – 42. Zohorna (Kováčik, Čermák).

Mountfield HK: Svoboda – Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Hronek – Bednář, Knotek, Kudrna – Vantuch, Ihnačák, Courchaine – Köhler, Tvrdík, Dej – Pavlík, Troliga, Červený.
Příjemný podzimní pátek z Hradce Králové. Tipsport extraliga je zpátky, i když ani tentokrát nás nečeká kompletní hrací kolo. Na programu je pouze pět duelů, my budeme přihlížet utkání, které může výrazně zamíchat kartami v horních patrech tabulky. A třeba i změnit jméno lídra. Pátý Mountfield HK hostí vicemistra z Třince, který je na devátém místě jen dva body pozadu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.