Dnešní zápas je u konce! ACF Fiorentina potvrdila roli favorita, a v domácím prostředí porazila Atalantu Bergamascu Calcio 3:0 !

Fiorentině usnadnil situaci hostující Paletta, který se nechal hned ve čtvrté minutě vyloučit. Z následné penalty poslal domácí do vedení Josip Iličić. V jedenácté minutě mohlo domácí ACF navýšit vedení, nicméně střela Valera ani Badelja mezi tři tyče nemířila. Vyrovnání měl na noze Moralez, avšak nepřekonal skvělého brankáře Fiorentiny! Druhé branky se díváci ve Firenze dočkali ve 34. minutě, když do vápna dostal skvělou přihrávku Borja Valero, a překonal Sportiella!

Ve druhém poločase se připoměl v 64. minutě domácí Marcos Alonso, který vypálil nebezpečně z levé strany vápna, jeho ránu však Sportiello vyrazil. Utkání postupně směřovalo ke konci, nicméně v poslední minutě základní hrací doby se ještě prosadil Joan Verdú, který upravil na 3:0!

Fiorentina se tak dostává opět do čela celé italské Serie A!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+3
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby!
90
Fiorentina právě vstřelila branku!
Tak v samotném závěru se ještě Fiorentina jednou prosazuje! Nikola Kalinič našel krásnou přihrávkou za obranou Atalanty volného JOANA VERDÚ, který poslal zprvní míč přesně k tyči!
89
V závěru základní hrací doby se ještě odhodlal ke střele střídající Fernandéz, který si připravil míč ve středu hřiště. Jeho tvrdá rána však letěla hodně mimo!
87
Davide Astori krásně uvolnil ve středu hřiště Milana Badelja, který Astorimu následně míč patičkou vrátil. Italský obránce však byl u míče pozdě, a ten lapil do rukavic Sportiello.
86
Domácí s rozehrávkou rozhodně nespěchali. Míč nakonec uvedl do hry právě střídající Fernández, kterému se však centr příliš nepovedl, a míč skončil na opačné straně v zámezí.
85
Střídající Fernández se snažil na pravé straně prodrat do úniku, jenže byl v souboji s Masiellem faulovaný. Po hvizdu hlavního rozhodčího bude Fiorentina zahrávat standardní situaci!
83
Dlouhý odkop brankáře Marca Sportiella našel ve středu hřiště pouze domácího stoper Tomoviće, který odhlavičkoval míč na pravou stranu. V tomto prostoru však prohrál souboj Verdú, a vhazovat bude Atalanta.
82
Za obrovského potlesku domácích tribun provádí domácí trenér Paulo Sousa své poslední střídání v tomto zápase. Ze hry totiž odchází Borja Valero, který ke svému výbornému výkonu přidal i jednu branku! Na jeho místo přichází na poslední minuty Fernández.
82
Domácí celek již závěr utkání v pohodě dohrává. Fiorentina kombinuje na vlastní polovině, tentokrát se pokoušel napadat Alejandro Gómez, který se však nedočkal podpory spoluhráčů, a míč nevybojoval.
81
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Marten de Roon, přichází Carlos Carmona.
79
Fiorentina tentokrát nebyl v kombinaci dostatečně aktivní. Střídající Vecino se pokoušel procpat míč na únikajícího Kaliniče, jehož postup však zastavil skvělým skluzem obránce Masiello.
77
O další střelecký pokus domácího celku se postaral Nikola Kalinić, který dostal z pravé strany od Tomoviće ideální centr do vápna. Chorvatský záložník však mířil pouze do připraveného Sportiella.
76
Atalanta se na malou chvíli dostala s míčem na útočnou polovinu, nicméně hráči Fiorentiny skvěle přistupovali, a zanedlouho se dostali k míči.
74
Své druhé střídání v tomto zápase provádí hostující trenér Paulo Sousa! Portugalský kouč stahuje ze hry Josipa Iličiće, který byl dnes jednoznačně klíčovým hráčem domácím. Na posledních patnáct minut jde na hřiště Joan Verdú.
73
Střídajííc Vecino se pokoušel roztáhnout hru na levou stranu, kam si nabíhal italský obránce Astori. Přihrávka uruguayského záložníka však nebyla dostatečně přesná, a míč skončil v autu.
72
Fiorentina je i v posledních mintuách velmi aktivní, avšak svou kombinaci na útočné polovině hodně zklidnila. Obrana Atalanty však pracuje ve druhém poločas velmi dobře.
70
Ve středu hřiště se otevřel prostor pro Nenada Tomoviće, který neváhal, a vyrazil vpřed. Následná přízemní střela srbského obránce však skončila v náruči brankáře Marca Sportiella!
68
Stoper Nenad Tomović se vydal na útočný výlet do pokutového území, kam dosta přihrávku od Marcose Alonsa. Urostlý srbský obránce se však přes Tolóie k míči nedostal.
67
To bylo také to poslední, co Bernardeschi na trávníku dnes předvedl. Trenér Paulo Sousa ho po necelých sedmdesáti minutách stahuje ze hry. Na jeho místo přichází ofenzivní záložník Vecino!
66
Po delší době se fanouškům připoměl i Federico Bernardeschi, který táhl z dobrých třiceti metrů, nicméně italský útočník namířil svou přízemní střelu mimo!
65
Exekuce rohového kopu se tentokrát zhostil Borja Valero, španělský záložník však neposlal do vápna ideální centr, a míč skončil v náruči brankáře Sportiella!
64
Fiorentina se však pokouší své skóre pochopitelně navýšit! Proti oslabenému soupeři navíc není těžké se dostat do zakončení. Do vápna si to namířil Marcos Alonso, který se nerozpakoval, a vyslal tvrdou ránu. Sportiello však střelu vyrazil na rohový kop!
63
Následný rohový kop rozehrál Maximiliano Moralez společně s D´Alessandrem. Míč do ohně poslal druhý jmenovaný, jehož centr však ve vápně Fiorentiny žádnou "paseku" nenadělal.
62
Z ojedinělého útoku mohla udeřit hostující Atalanta! Na pravé straně si dokázal udělat prostor Maximiliano Moralez, který odcentroval přes Astoriho. Na jeho centr si nabíhal Gómez, avšak na rohový kop míč poslal obránce Rodríguez.
61
Josip Iličić si opět navedl míč do své oblíbené pozice, a z dobrých třiceti metrů vyslal tvrdou ránu. Jeho projektil však prolétl vysoko nad brankou italského brankáře!
59
Rozehrávky hodně zajímavé standardní situace se ujal Borja Valero, kterému zakončení vcelku vyšlo, avšak míč prolétl nad brankou Sportiella, který však na střelu vůbec nereagoval!
58
Krásnou individuální akci předvedl Milan Badelj! Chorvatský záložník si to namířil přímo mezi Tolóie a Dramého. Nakonec fauloval prvně jmenovaný, který dostává za "odměnu" žlutou kartu!
57
Stoper Fiorentiny Gonzalo Rodríguez musel řešit starost na vlastní polovině, neboť mu poslal pomalou přihrávku jeho parťák z obranné dvojice. Argentinský stoper však situaci zvládl, obešel D´Alessandra, a pokračuje vpřed!
56
Fiorentina velmi rychle přešla do postupného útoku, a Borja Valero dostal přihrávku na levé křídlo. Španělský záložník si to namířil do vápna, a ve skluzu stihl poslat míč na Nikolu Kaliniće. Chorvatskému útočníkovi však kousek chyběl, aby míč zasáhl!
55
Standardní situace se dočkala na druhé straně i Atalanta. Míč do hry uvedl útočník Alejandro Gómez, jehož nadýchaný centr našel ve vápně hlavu Drameho, který však nezamířil ideálně!
53
Josip Iličić, tradčiní exekutor standardních situacích Fiorentiny, se ujal i tohoto rohového kopu. Centrovaný míč slovinského fotbalisty však nebyl pro branku Sportiella nikterakt nebezpečný.
53
Marcos Alonso našel krásným centrem za obranou Nikolu Kaliniće, který akci přibrzdil, připravil si míč, a vystřelil. Ránu chorvatského útočníka však zblokoval bránící hráč, a je z toho další rohový kop!
52
Následný první rohový kop ve druhém poločase rozehrál Josip Iličić. Slovinský záložník posadil míč ve vápně na hlavu Davide Astori, který však poslal míč nad branku!
51
Fiorentina následně velmi rychle rozehrála, a ideální přihrávku na pravou stranu dostal Błaszczykowski, který pohotově odcentroval. Jeho pokus však zablokoval bránící Masiello na rohový kop!
50
Na trávníku zůstal ležet Frederico Bernardeschi, který inkasoval úder loktem v souboji s Cherubinem. Italský záložník je již po ošetření, a vypadá to, že by měl pokračova ve hře!
48
Velmi pěknou akci provedl u postranní čáry na levé straně Boukay Dramé, který prošel kolem dvojice hráčů, udržel míč, a dokázal rozehrát na obránce!
47
Fiorentina vstoupila i do druhého poločasu aktivně, a momentálně kombinuje na útočné polovině. Atalanta se zatáhla, a zatím úspěšně brání.
46
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Germán Denis, přichází Marco D'Alessandro.
46

Druhý poločas začne na Stadio Artemio Franchi přibližně v 21:49!
45+1
45+1
Exekuce standardní situace se zhostil Josip Iličić, kterému však zakončení nevyšlo, a míč poslal mimo branku!
45
Tentokrát se již však píská! Na pravé straně byl stažen k zemi Josip Iličić, nedovoleným zákrokem se provinil Maximiliano Moralez. Fiorentina tak má k dispozici v závěru poločasu standardní situaci!
44
Do vápna Atalanty dostal přihrávku Nikola Kalinić, který však proti sobě měl obránce Tolóie. Chorvatský útočník následně spadl, avšak další penaltu rozhodčí Massa nenařídil.
43
Borja Valero na sebe natáhl dva protihráče, a následně dostal míč do středu hřiště, kde se nacházel Josip Iličić. Slovinský záložník měl opět dostatek prostoru, a tak vypálil. Jeho střelecký pokus však mířil mimo!
42
Fiorentina skvěle napadala rozehrávku svého soupeře, a získala míč. Domácí celek se usazuje na útočné polovině, a dostává se do kombinace!
41
Atalanta se dostává do rychlých protiútoků, ze kterých je však nebezpečná! Moralez na levé straně uvolnil obránce Dramého, který poslal nebezpečný centr před branku. Pozorný Tătăruşanu si však pro míč došel!
39
Rohového kopu se dočkala na druhé straně i Atalanta! Exekuce se zhostil Maximiliano Moralez, jehož centr však nebyl povedený. Grassi následně Moralezovi míč vrátil, ten se však nacházel v ofsajdu.
38
Následného rohového kopu se ujal Josip Iličić, který poslal do vápna Atalanty hodně povedený centr. K hlavičce se dostal právě Błaszczykowski, proti jehož zakončení vytáhl skvělý zákrok Sportiello!
37
Federico Bernardeschi hraje v posledních minutách parádně! Tentokrát mladý italský záložník uvolnil na pravé straně Błaszczykowskiho, který však neměl komu poslat míč do vápna, a tak vybojoval alespoň rohový kop!
36
Velmi povedenou individuálnáí akci provedl Federico Bernardeschi, který si ve středu hřiště narazil s Badeljem, a postupoval vpřed. Nejdříve obešel Tolóie, následně si však míč příliš předkopl, a ten sebral brankář Sportiello.
34
Fiorentina využívá přesilovou hru, a dostává se do dvoubrankového vedení! Před vápnem se dostal k míči Federico Bernardeschi, který parádní přihrávkou našel ve vápně zcela volného BORJU VALERA, ten poslal míč přesně k tyči, a domácí vedou 2:0!
33
Fiorentina se v posledních minutách usadila na útočné polovině, a svého soupeře k míči příliš nepouští.
32
Borja Valero našel křížnou přihrávkou na levé straně svého krajana Marcose Alonsa, který se nerozpakoval, a poslal míč před branku. Před Sportiella však nikdo z domácích nenaběhl, a míč skončil v zámezí.
30
Josip Iličić je v dnešním utkání opravdu velmi střelecky aktivní. Tentokrát slovinský záložník dostal hodně místa ve středu hřště, a tak vystřelil. Jeho pokus však mířil nad branku Sportiella!
29
Exekuce následného rohového kopu se zhostil Borja Valero, kterému se však centr příliš nepovedl. Na přední tyči vyskočil nejvýše hostující Masiell, který míč odhlavičkoval.
28
Bernardeschi se na levé straně krásně uvolnil ze sevření tří protihráčů, a našel ve středu Badelja. Bývalý záložník HSV našel na pravé straně Tomoviće, jehož centr byl však zablokovaný, a bude z toho rohový kop!
27
Z následného rohového kopu Atalanta neudeřila, a na útočné polovině opět kombinuje Fiorentina, která má územní převahu, nicméně v obraně to není úplně ideální ...
26
Teď však měli hosté stoprocentní šanci na vyrovnání! Ve středu hřiště podklouzl, a míč daroval Denisovi, který uvolnil Moralez. Argentinský útočník však nepřekonal rumunského brankáře ve brance Fiorentiny!
25
Hostující celek se pokoušel ohrozit branku Sportiella přes pravou stranu, kam také směřoval přihrávku Marten de Roon. Špatný náběh však předvedl Cherubin, a míč skončil v zámezí!
24
Ve středu hřiště si zpracoval míč rukou domácí Nenad Tomović, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího. Do kombinace se tak může dostat Atalanta.
22
Prnví žlutou kartu dnešního utkání dostává hostující Andrea Masiello, který se prezentoval tvrdým zákrokem v souboji s Milanem Badeljem.
22
Do další zajímavé příležitosti se dostal domácí Josip Iličić, který si naběhl do středu hřiště z pravé strany, a následně vypálil. Střela slovinského záložníka však skončila v náruči Sportiella.
21
Aktivní Marcos Alonso se opět dostal k centru z levé strany, tentokrát však Bernardeschi míč nedokázal zpracovat. Za vápnem se k odraženému míči dostal Kalinić, avšak zanedlouho ACF míč ztratilo ...
19
Na druhé straně se však do kombinace dostala opět Fiorentina. Marcos Alonso ustál tvrdý souboj s Moralezem, a přízemním centrem našel ve vápně Bernardeschiho. Mladý Ital však mířil nad branku!
18
Atalanta rozehrála rohový kop na krátko, nicméně Alberto Grassi si nevšiml, že se Cherubin nachází v ofsajdu, i tak mu poslal míč. Pomezní rozhodčí byl pozorný, a ofsajd odmával.
17
Atalanta se snad poprvé v tomto zápase dostala do postupné kombinace na vlastní polovině. Stoper Tolói našel na útočné polovině naběhnutého Moraleze, který poslal do vápna centr, ten raději odklidil do zámezí Marcos Alonso.
15
Aktivní Fiorentina zatím vůbec nepouští svého oslabeného soupeře do hry. Navíc si vybojovala další rohový kop, kterého se ujal Josip Iličić. Slovisnký křídelník však raději rozehrál na krátko, a Fiorentina se dostává do kombinace.
14
Domácí útočník Nikola Kalinič dostal přihrávku do vápna, avšak chorvatský útočník se dostal z úhlu. Jeho přízemní rána tak branku Sportiella neohrozila, a skončil v boční síti!
12
Marcos Alonso opět operoval s míčem na levé straně. Španělský záložník poslal do vápna nebezpečný přízemní centr, který po nepřesném zásahu Tolóie skončil u Bernardeschiho. Mladý italský útočník se však ke střele nedostal.
11
Marcos Alonso postupoval po levé straně, následně našel ve středu hřiště Borju Valera, jehož rána skončil na tyči! Útok domácího celku pokračoval, a ke střele se dostal i Milan Badelj. Chorvatský záložník mířil těsně mimo!
10
Ve vápně Atalanty tentokrát skončil na zemi domácí Nikola Kalinić. V tomto případě se však penalta pískat nebude, hlavní rozhodčí stál velmi blízko, navíc chorvatský útočník pádu hodně přidal!
9
Favorit dnešního utkání je pochopitelně po úvodní brance utkání aktivnější. Fiorentina navíc vybojovala rohový kop, kterého se ujal Josip Iličić. Slovinský křídelník poslal do vápna nadýchaný centr, který však odvrátila hostující obrana!
7
Hostující trenér následně reaguje na současný stav prvním střídáním! Ze hry odchází Jasmin Kurtič, kterého na trávníku nahrazuje Cherubin!
6
Následného pokutového kopu se ujal JOSIP ILIČIĆ, který penaltu zkušeně proměnil! Sportiella poslal na druhou stranu, a zakončil přesně k tyči!
4
Po nepřesné rozehrávce Atalanty se Fiorentina dostala velmi rychle na útočnou polovinu. Skvělou přihrávku do vápna dostal od Kaliniće Błaszczykowski, kterého poslal k zemi hostující Paletta, který dostává rovnou červenou kartu!
3
Fiorentina se pokoušela o rychlý protiútoku, na jejímž začátku byl stoper Gonzalo Rodríguez, který poslal dlouhý pas na Josipa Iličiće. Slovinský záložník se však v době přihrávky nacházel v ofsajdu!
2
Ve středu hřiště se dostal k odraženému míči hostující Andrea Masiello, který však rozhodně neměl úmysl postupovat vpřed. Hned po převzetí míče přihrál k brankáři Sportiellovi.
1
Hlavní rozhodčí Davide Massa právě zahájil dnešní utkání! Úvodní výkop měli k dispozici domácí hráči, kteří se stáhli na vlastní poloviny, a kombují.
1

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Tomović, Gonzalo Rodríguez, Astori – Błaszczykowski, Badelj, Valero, Alonso – Bernardeschi, Iličić – N. Kalinič.
Náhradníci: Lezzerini, Sepe – Vecino, Rebić, M. Fernández, Mario Suárez, Verdú, Rossi, Babacar, Roncaglia.

Atalanta Bergamasca Calcio: Sportiello – A. Masiello, Paletta, Tolói, Dramé – Grassi, de Roon, Kurtić – Moralez, Denis, A. Gómez.
Náhradníci: Radunović, Bassi – Stendardo, Bellini, D'Alessandro, Migliaccio, Carmona, Cigarini, Conti, Cherubin, Monachello, Raimondi.

Rozhodčí: Massa – Liberatore, Posado (vš. Itálie).
Příjemný nedělní večer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Italská Serie A dnes večer dvěma zápasy uzavře své sedmé kolo. My se společně zaměříme na souboj ACF Fiorentiny s Atalantou Bergamasca Calcio. Úvodní výkop je naplánován ve Firenze v 20:45, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
ACF FIORENTINA
Fiorentina se v minulé sezóně držela tradičně v popředí tabulky Seria A. Tým z Florencie se nakonec umístil na pěkné čtvrtém místě, a zajistil si tak postup do skupinové fáze Evropské ligy. Los Fiorentině přisoudil Basilej, Lech Poznaň a Belenenses, což je pro italský tým jistě hratelná skupina.

Fiorentina vstoupila do nové sezóny vítězně. V domácím prostředí přivítala slavný AC Milán, po brankář Alonsa a Ilčiće se mohla radovat z vítězství 2:0. Tak slavné to již však nebylo ve druhém kole, kde se Fiorentina představil na hřišti FC Turín. Hostující celek vedl od desáté minuty o brance Marcose Alonsa. Turín však předvedl ve druhém poločase skvělou pasáž hry, kdy během desíti minut vstřelil tři branky, a rozhodl o svém vítězství 3:1! V dalším kole však "Gigliati" opět naplno bodovali, když díky brance Babacara porazili Janov 1:0. Následně Fiorentina sehrála úvodní duel EL, doma přivítala Basilej s Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým. Domácí měli výborný vstup do utkání, již ve třetí minutě se prosadil Kalinić. Ve druhém poločase byl však vyloučený Rodríguez, a Basilej skóre otočila. Fiorentina potvrdila dobrý vstup do nové sezóny na půdě Carpi, kde vyhrála 1:0 po brance Babacara. Poté Fiorentina přivítal doma Bolognu. Favorit utkání rozhodl o svém vítězství až v závěru utkání, kdy se prosadil Błaszczykowski a Kalinič! V posledním ligovém utkání Fiorentina šokovala vítězstvím na půdě dosud neporaženého Interu! Po hattricku Kaliniće vyhrála 4:1! Ve čtvrtek sehrála Fiorentina utkání Evropské ligy v portugalském Belenenses. Favorit utkání vstřelil v každém z poločasů dvě branky, a odjel s vítězstvím 4:0!
ATALANTA BERGAMASCA CALCIO
Atalanta v loňské sezóně bojovala do posledního kola o záchranu! Nakonec se umístila na posledním nesestupovém místě, tedy místě sedmnáctém, se ziskem 37 bodů. V letošní sezóně to zatím vypadá daleko lépe! Bergamasca se nachází na velmi dobré osmé pozici, a na svém kontě má už jedenáct bodů!

V posledních dvou ligových utkáních navíc Atalanta nepoznala hořkost porážky! Nejprve uspěla na hřišti Empoli 0:1! V posledním ligovém utkání přivítala na své stadionu silnou Sampdorii Janov. Domácí velmi rychle vedli po vlastní brance Moisandera. V první nastavené minutě navýšil skóre Denis. Ve čtvrté nastavené minutě ještě utkání zdramatizoval Soriano, to bylo však vše, a Atalanta zvítězila 2:1. I dnes budou chtít svěřenci Edoarda Reja překvapit, a získat na hřišti favorita nějaký ten bod!