SESTŘIH: 8. kolo extraligy, HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 5:3

Ode mně je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a těším se někdy na počtenou u dalšího z našich online přenosů.
Hráči utkání: Leoš Čermák – Daniel Přibyl.
Zápas je u konce. Kometa v duelu ani jednou neprohrávala a nakonec si připisuje všechny tři body. O vítěznou trefu se postaral čtyři minuty před koncem Hynek Zohorna, který využil individuální chyby Martina Réwaye.
59:40
Utkání se již dohrává, o vítězi je rozhodnuto.
58:58
Sparta vyhazuje puk na zakázané uvolnění. Do konce utkání zbývá poslední minuta, buly před Pöpperlem.
58:43
Kometa právě vstřelila branku!
Kometa pečetí výsledek dnešního duelu střelou do odkryté brány. Tu trefil ze středního pásma VILEM BURIAN a Kometa je velmi blízko třem bodům! Bez asistence.
58:07
Sparta to zkusí v šesti, brankář Pöpperle zůstává na střídačce.
58:07
Oddechový čas Komety.
57:32
Přečíslení Komety tři na dva. Ostřížek z levého křídla poslal puk jen na kliční kost pražského brankáře.
57:11
Kometě se nevyvedla rozehrávka dalšího útoku. Po icingu se hra vrací zpět před Čiliaka.
56:46
Dnešnímu utkání přihlíží 7.700 diváků. V Brně je tak vyprodáno!
56:31
Sabolič to zkusil z pravého křídla bekhendem, trefil ale jen boční tyč brněnské brány.
55:54
Kometa se dnes již počtvrté dostává do vedení! HYNEK ZOHORNA díky dohrání Réwaye v útočném pásmu ho obral o puk, najel si před Pöpperleho, kterého ukázkově bekhendem překonal. Bez asistence.
55:46
Hlinka mohl překlopit skóre na stranu domácích, velkou bombou ale minul.
55:11
Němcova rána z pravého křídla, Pöoperle na svém místě.
54:19
Ofsajd brzdí dobře najetého Dočekala. Ten by jinak byl již sám před brankářem Pöpperlem.
53:50
Kováčik z druhé vlny vyslal puk na sparťanskou bránu, ten Pöpperle vyrazil jen před sebe a následně se o něj postarali hostující beci.
53:34
Zakázané uvolnění hostujícího celku. Buly před Pöpperlem.
53:27
Ihned po buly na druhé straně napřáhl Stehlík, s tečí ale trefil jen síť nad bránou soupeře.
53:08
Sparta právě vstřelila branku!
Utekly dvě minuty a skóre je znovu srovnané. Výstavní bombu od pravého mantinelu vyslal obránce JAN PISKÁČEK, puk proletěl kolem několika hráčů a zapadl přímo pod břevno brněnské brány. Asistence: Jan Buchtele.
52:40
Sparta po inkasovaném gólu hned ve velkém tlaku před bránou Komety. První formace semkla domácí ve vlastním pásmu, ze závaru před bránou se jí ale puk došourat za Čiliaka nepodařilo.
51:07
Devět minut před závěrečnou sirénou se domácí vrací znovu do vedení! Domácí kapitán LEOŠ ČERMÁK se s ničím nepáral a od pravého mantinelu nahodil puk na bránu, který k překvapení všech zapadl až do brány. Pöpperle na něj příliš neviděl. Asistence: Martin Dočekal.
50:05
Dobrá střela Kaberleho od modré. Sparťanský brankář na puk vůbec neviděla, ale díky pomoci obránců nakonec nemusel ani zasahovat.
49:43
Tak nakonec sudí verdikt mění a vhazovat se bude na středovém kruhu.
49:43
Zakázané uvolnění pražského týmu. Buly po levici Pöpperleho.
49:16
Ostřížek si najížděl za sparťanskou obranu na skákavou přihrávku, puk ale nedokázal zpracovat.
48:29
Střela Hlinky z levého křídla byla zblokována do ochranné sítě.
47:50
Zpátky na led. Ve velké šanci brněnský Vondráček, který po nápaditém pasu od Zohorny netrefil volnou část sparťanské brány!
47:26
Většina publika teď místo dění na ledu sleduje kotel domácího mužstva, který před malou chvílí skandoval "Zavolejte sanitku". Nejspíš došlo ke zkolabování jednoho z fanoušků, který je teď v péči zdravotnické služby.
46:52
Kováčikova rána od modré mířila mimo. Sparťané obrací do útoku.
46:04
A znovu střela ze stejného místa. Tentokrát to zkoušel Cingel, Čiliak ale na jeho pokus dobře viděl a znovu v poklidu s jistotou zakročil.
45:47
Štiplavá spartanská střela z levého křídla. Čiliak má puk pod kontrolou a raději přeruší hru.
45:13
Němec v útočném pásmu vystihl rozehrávku Sparty, na zakončení ale neměl patřičnou sílu již.
44:42
Prudká střela Kováčika ze středního pásma končí jen v lapačce pozorného Pöpperleho.
43:53
Zakázané uvolnění Komety. Buly po levici Čiliaka.
43:32
Kometa do třetí třetiny nevstoupila vůbec dobře. Tempo hry diktuje Sparta, hraje se prakticky jen před Čiliakem.
42:56
Další útok Sparty a další práce pro Čiliaka. Ten raději přerušuje hru.
42:34
Spartě vstřelená branka velmi pomohla a i na dále pokračuje v aktivitě v útočném pásmu.
41:29
Sparta využívá přesilovou hru a z kraje třetí třetiny srovnává stav utkání na 2:2! Martin Réway na modré čáře ukázal, že umí vedle kliček i pořádně vystřelit, puk se odrazil od Čiliaka na hůl DANIELA PŘIBYLA, který nikým příliš neatakovaný dokázal puk zamést do brněnské sítě. Asistence: Martin Réway, Jan Buchtele.
40:51
Přesilovka pro Spartu. Kaberle (KOM) je potrestán za podražení.
40:12
Puk hned opustil ledovou plochu, buly ve středním pásmu se bude opakovat.
40:01
Hráči jsou zpět na ledové ploše, třetí třetina může začít.
Střely na bránu ve druhé třetině: 7 – 9 (celkově: 21 – 13).
Druhá třetina je minulostí, k vidění v ní byla tentokrát jen jedna branka, o kterou se v přesilovce pět na tři postaral Jan Hruška. Vyloučení to bylo poměrně sporné, hráči se dohadovali, jestli vyhozený puk z obranného pásma tečoval plexisklo nebo ne. Rozhodčí se nakonec přiklonili k variantě, že se jednalo o vyloučení za zdržování hry a Brňané přesilovku proměnili zatím rozdílovým gólem.
Další třetina začne přibližně v 19:27.
40:00
39:55
Réway si chtěl kličkou obhodit Čermáka na modré čáře, na brněnského kapitána si ale nepřišel.
39:07
Ve velké šanci Vondráček! Ten měl na pravém kruhu poměrně hodně místa, ale trefil jen připraveného Pöpperleho.
38:58
Káňa špatnou přihrávkou připravil vlastní tým o útočné pásmo. Domácí musí začínat znovu od středového kruhu.
37:50
Kometa pokračuje dále v přesilové hře. Nažhavení diváci ji ženou kupředu.
37:21
Kometa využívá dvojnásobnou přesilovou hru a vrací se do vedení! JAN HRUŠKA dostal dobrý puk na pravé křídlo, první ranou trefil bránícího obránce, puk se k němu ale následně vrátil a tentokrát se již brněnský kanonýr nemýlil. Asistence: Tomáš Kaberle.
36:46
Němec vykázán z buly, místo něj musí Ostřížek.
36:46
Rána Kováčika od modré ztečována sparťanským bekem do ochranné sítě.
36:17
Hosté ihned z buly vyhazují a osvobozují se.
36:16
Podle sudích nakonec nebylo a Kometa bude hrát minutu a 53 vteřin přesilovou hru pět na tři! Vyloučen za zdržování hry je Polášek. Sparťané protestují, ale není jim to nic platné.
36:16
Hra je ihned přerušena, hosté vyhodili puk do ochranné sítě. Řeší se ale jestli to bylo s tečí o plexisklo nebo ne.
36:09
Přesilovka pro Kometu. Za držení je potrestán Čajkovský.
35:26
Zajímavá šance Komety. Hruška přenechal puk Ostřížkovi, který nikým neatakovaný střílel z levého kruhu. V rychlosti ale nedokázal zamířit přesně.
34:27
Spartě se nepodařilo dostat se do útočného pásma, přihrávka na útočníka byla moc rychlá. Zakázané uvolnění.
34:04
Zakázané uvolnění Komety. Hra se vrátí zpět před Čiliaka.
33:39
Sparta znovu špatně střídala a Brňané se hnali do dalšího přečíslení. Střela Vilému Buriana z pravého kruhu ale byla nepřesná.
32:54
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu, oba brankáři jsou ale pozorní a drží zápasu vyrovnanou hladinu.
32:11
Po střele Ostřížka měl Pöpperle problémy udržet puk ve své výstroji, nakonec ale rozhodčí přerušuje hru a pražský brankář je z nejhoršího venku.
31:32
Na druhé straně neuspěl v souboji jeden na jednoho Dočekal a jeho nedůrazná rána letěla mimo sparťanskou bránu.
31:05
První formace hostí o sobě zase dává vědět. Sabolič objel bránu, k zakončení se ale nedostal.
29:42
Kometa si dobrým pohybem vynutila tlak, hosté vyhazují puk jen mimo pásmo.
28:53
Střela Čajkovského od modré končí jen na betonech připraveného Čiliaka.
28:21
Kudrna vyslal z pravého kruhu štiplavý pokus na Čiliaka, ten vyrazil ramenem do ochranné sítě.
27:20
Na druhé straně se z ničeho nic před brněnskou bránu vymotal s pukem Kumstát, v rychlosti ale nedokázal zakončit přesně.
26:43
Brněnská Kometa byla blízko vstřelené druhé brance. Po tlaku první formace trefil z levého kruhu Ostřížek jen pravou tyčku hostující brány.
26:27
Hruška hledal před bránou Němce, tomu ale střela vůbec nesedla.
25:42
Zakázané uvolnění Komety. Hra se stěhuje zpět před Čiliaka.
25:12
Aktivní druhá formace Sparty v útočném pásmu. Domácí měli plné ruce práce, ale nakonec se ubránili a mohli puk vyhodit alespoň do středního pásma.
24:14
Čermák vyvezl puk do útočného pásma, jeho střela ale neměla gólové parametry.
23:35
Zmatky v obranném pásmu Komety. K volnému puku se dostal Kudrna, napálil ho jen na bránu, kde puk před Čiliakem nadzvedl do ochranné sítě jeden z obránců Komety.
22:52
22:49
Sparta znovu usazena v útočném pásmu, Burian ale nakonec dokázal puk vyhodit pryč.
22:05
A ve velké šanci na druhé straně domácí kapitán Čermák. Ten se natlačil až před brankáře Sparty, pod tlakem ale zakončil svoji parádu těsně mimo.
21:50
Mezi kruhy dostal puk Buchtele, pod tlakem obránců ale nedokázal přesně zamířit.
21:13
Střela Barinky od modré byla nadzvednuta do ochranné sítě nad bránou Čiliaka. Hra je přerušena, buly po levici brněnského brankáře.
20:52
Brňané jdou znovu do čtyř. Kaberle (KOM) je vyloučen za hákování.
20:25
20:19
Kometa se ihned osvobozuje a vyhazuje přes všechny čáry.
20:01
Hráči jsou zpět na ledě, druhá třetina bude moci brzy začít.
Druhou třetinu začne Sparta s ještě 27 vteřin trvající přesilovou hrou. Vyloučený je obránce Komety Hanzlík.
Střely na bránu: 14 – 4.
První třetina je u konce, viděli jsme v ní po góle na každé straně. Do vedení se nejprve dostali domácí, když v osmé minutě využil špatného střídání Sparty Vondráček a propálil Pöpperleho. Vedení ale Kometě nevydrželo, tři minuty před první přestávkou procedil Čiliaka Sabolič.
Další třetina začne přibližně v 18:32.
20:00
19:55
Kometa je pod tlakem, rána Saboliče od modré mířila těsně mimo. I tak jsou ale sparťané stále na puku a nebezpeční.
19:17
Kometa se zatím aktivně brání a hosté se nemohou usadit v útočném pásmu.
18:48
Kometa ihned vyhazuje puk přes všechny čáry.
18:27
Bude se znovu vylučovat. Hanzlík (KOM) je potrestán dvouminutovým trestem za nedovolené bránění.
18:01
Polášek si od modré sjel na volně se pohybující puk a vší silou ho napálil směr brněnská brána. Jen o kousíček však minul.
16:45
Ihned po buly pálí od modré Ptáček. Nezamířil ale přesně.
16:33
Sparta srovnává gólový účet dnešního duelu. Z levého křídla po přiťuknutí od mantinelu procedil puk přes Čiliaka ROBERT SABOLIČ. Asistence: Lukáš Pech.
16:23
Tenkrát se na levém křídle dostal ke střele, mířil ale jen do brankáře Sparty.
15:16
Skákavý puk nahozený ze středního pásma na sparťanského brankáře končí v lapačce Pöpperleho. Ten raději přeruší hru.
14:43
Forman akceleroval na levém křídle, objel bránu Brna, ale k zakončení se již nedostal. Domácí raději vyhazují puk na zakázané uvolnění.
14:12
Zakázané uvolnění Sparty, hra se po nějakém čase vrátí zpět k Pöpperlemu.
13:31
13:16
Další vyhození domácích puku z pásma. Sparta nehraje přesilovku špatně, ale domácí se efektivně brání.
12:30
Rána Barinky od modré jako z děla prosvištěla jen těsně mimo tyčku brněnské brány.
11:47
Kometa se ihned po vhazování osvobozuje, puk pryč poslal ex-sparťanský Hanzlík.
11:31
Za vysokou hůl je vyloučen Tenkrát (KOM). První přesilovka v zápase pro Spartu.
11:24
Další zmatky ve sparťanském obranném pásmu. K puku na levém kruhu se dostal Kaberle, z otočky ho poslal na bránu a trefil špičku betonu pražského brankáře.
10:50
Střela Dočekala z pravého křídla mířila jen do výstroje připraveného Pöpperleho. Kometa je i díky dvěma přesilovkám aktivnější.
10:21
10:12
Sparta se dostala na puk a rychle ho vyvezla ven.
09:53
Další rána Kuboše od modré, tentokrát se o dorážku clonil Káňa, na několikrát ale nedokázal puk zasáhnout a poslat ho za záda Pöpperleho.
09:42
Rána Kuboše od modré si našla cestu až k brankáři Pöpperlemu. Ten na ni ale dobře viděl a puk tlumí v rukavici.
09:09
Kometě se nedaří usadit se v útočném pásmu. Sparta se zatím v pohodě brání.
08:51
Domácím se nevydařilo založení útoku a po ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.
08:40
Sparta se ihned po buly osvobozuje.
08:21
A Kometa mohla jít do další velmi zajímavé šance. Na poslední chvíli však Piskáček hákováním zastavil pronikajícího Čermáka. Přesilovka pro Kometu.
07:47
Kometa se ujímá vedení. Špatného vystřídání Sparty využil brněnský forvard TOMÁŠ VONDRÁČEK, který zachytil puk, najel si s ním na levý kruh a tvrdou pumelenicí propálil Pöpperleho. Asistence: Jozef Kováčik.
07:27
Hlinka promáchl osamělý u levé tyče. Následně se do brejku tlačil Vondráček, ale neuspěl.
07:12
Ofsajd Komety. Káňa vjel do útočného pásma příliš rychle.
06:16
Po Němcově přihrávce se do šance dostal Hruška, puk měl ale na dlouhou hůl a tak ze zajímavě vyhlížející šance nakonec nic nebylo.
05:53
Sparta pokračuje ve své aktivní hře v útočném pásmu. Ke střele se ale zatím nemůže dostat.
05:08
Po konci oslabení na puku ale zase Sparta. Prudká střela zápěstím od Réwaye mířila těsně mimo.
04:14
04:09
Kometa je v tlaku! Po střele Kuboše od modré vznikl před bránou Sparty velký závar, nikomu z domácích se ale puk do sítě zamést nepodařilo.
03:28
Sparťané se znovu osvobozují. Brňané však v úvodních desítkách vteřin početní výhody byli velmi nebezpeční.
02:51
Kaberle přenechal křižným pasem puk Hruškovi, který ho ale nedokázal zamést do sparťanské brány. Následně se hosté osvobozují.
02:29
Rána Kováčika od modré, brankář Sparty pohotově vyráží.
02:14
Přesilovka pro Kometu. Za podražení je vyloučen Netík.
02:06
Po střele Čermáka z levého kruhu pálil z mezikruží Burian. Pöpperle však na obě rány dobře viděl a přerušuje hru.
01:45
Sparta vyhazuje puk na zakázané uvolnění.
01:40
Stále zatím aktivnější Sparta, Brňané ale o kousek zlepšili obranu, nejsou tolik rozlítaní po celé šířce pásma.
00:41
Následně se Kometa osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
00:31
Sparta hned v úvodu v náporu. Po střele od modré se na hranici brankoviště snažil o dorážku Kumstát, brněnské beky ale nakonec nepřetlačil a Čiliak s vypětím všech sil může přerušit hru.
00:01
Oba aktéři duelu již vjíždí na ledovou plochu, utkání bude moci brzy začít.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle, Stehlík, Hanzlík, Kováčik, Malec, Kuboš, Ptáček – Ostřížek, Hruška, Němec – Káňa, H. Zohorna, Vondráček – Burian, Čermák (C), Dočekal – Tenkrát, Koreis, R. Zohorna – Dvořák.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Barinka, Čajkovský, Piskáček, Polášek, Hrbas, Emminger, Kalina – Kumstát, Pech, Sabolič – Klimek, Hlinka (C), Forman – Buchtele, Přibyl, Réway – Kudrna, Cingel, Netík.

Rozhodčí: Čech, Hradil – Bryška, Lukš.
HC Kometa Brno se v posledních kolech trápila. Po domácím nezdaru na penalty s Olomoucí nezvládli Brňané dva venkovní duely a na jih Moravy se vrátili s prázdnou. V Hradci Králové zaspali začátek, v Plzni pak přišli o dvoubrankový náskok vybudovaný ve druhé třetině. Proti Spartě by už potřebovali bodovat.

V útoku Kometu zatím táhne první formace, ze které se nejlepšími čísly pyšní Vojtěch Němec (5+3) následovaný Janem Hruškou (4+3).
HC Sparta Praha poslední tři zápasy dotáhla až do samostatných nájezdů. Pražané výhru brali ale jen v prvním dějství doma proti Hradci Králové díky velké nájezdové show Martina Réwaye. Další dva penaltové rozstřely se jim už nevyvedly a bodík navíc přenechali Litvínovu s Libercem.

Týmové produktivitě zatím se sedmi kanadskými body vládne Petr Kumstát (5+2) následovaným Martinem Réwayem (3+4). V brankovišti zatím většinu času strávil Tomáš Pöpperle s úspěšností zákroků pod devadesát procent.
Pěkný den u sledování online přenosu z osmého kola Tipsport extraligy mezi brněnskou Kometou a pražskou Spartou. Oba týmy od sebe dělí tři body v tabulce, lépe je na tom pražská Sparta, která s 13 body okupuje pátou příčku v tabulce. Domácí Kometa je zatím osmá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:40.