Je dobojováno, Znojemští doma porazili poslední Varnsdorf a v neúplné tabulce se posunuli na první místo tabulky. Krátce po přestávce zvýšil na konečných 2:0 Šamánek, domácí si vytvořili ještě pár dalších šancí, nicméně další střely za svá záda už Porcal nepustil. Z mé strany je to vše, příště na počtenou!
90+1
90
Nad rámec základní hrací doby sudí nastavil jednu minutu!
90
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Okleštěk, přichází Nehyba.
89
Varnsdorfští vybojovali rohový kop, po centru do pokutového území se jeden z hráčů ve žlutém dresu prokousal k hlavičce, ta ale nebyla vůbec přesná.
88
Hosté budou vhazovat z levé strany hřiště, to už do konce základní hrací doby zbývá odehrát už jen dvě minuty.
86
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Šamánek, přichází Alaca.
86
Z něj ale žádné nebezpečí pro Porcala nepramenilo, domácí už pochopitelně nehrají nadoraz.
85
Znojemští budou zahrávat další rohový kop.
83
Žlutou kartu dostává Ondráček (FK Varnsdorf).
83
83
Dnešní utkání ve Znojmě sleduje 1008 diváků.
82
Zápas se již přechýlil do své poslední desetiminutovky, jeden z hostujících hráčů nyní hlavičkoval příliš vysoko – Veselý mohl zůstat v klidu.
80
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Stáňa, přichází Lapeš.
80
Jeden z domácích do míče však trkl rukou, Jihomoravané tak z rohového kopu nevymysleli vůbec nic.
79
Domácí jsou za svou aktivitu odměněni pátým rohovým kopem, nechme se překvapit, co vymyslí.
78
Porcal vyskočil ze všech nejvýše a stáhl míč letící do prostoru před jeho svatyní do své moci.
78
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Pajer, přichází Kvída.
76
Rostislav Šamánek se opět ocitl v zajímavé pozici, prudký centr ale nedokázal hlavou tečovat.
75
Ani hosté však nic kloudného vymyslet nedokázali, je z toho pouze autové vhazování ve prospěch Jihomoravanů.
73
Rychlý protiútok Znojemským nevyšel, míč na svých kopačkách drží fotbalisté Varnsdorfu.
72
Hosté si ve středu hřiště vypomohli dalším faulem, což Znojemským samozřejmě nahrává do karet.
72
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Juroška, přichází Ondráček.
70
S tím domácí naložili prachbídně, ale vzhledem k aktuálnímu stavu je to příliš mrzet nemusí.
69
Do konce zbývá již jen něco přes dvacet minut, svěřenci kouče Skuhravého zblokovali další centr letící do šestnáctky do zámezí – roh pro Znojmo.
67
Hostům byl odpískán ofsajd, Severočeši tak nemohou pokračovat v nadějně rozjeté akci.
66
Znojemští fotbalisté mají utkání jasně pod kontrolou a nyní už dobrou minutu v poklidu kombinují na polovině soupeře.
65
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Jurča, přichází Chukwuma.
64
Jeden z domácích fauloval na polovině hřiště, Severočeši tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
63
Veselý bez problémů zasahuje, tato střela zpoza pokutového území mu nenadělala sebemenší problém.
61
Nyní už to bylo o poznání nebezpečnější. Oklešťkův pokus však Porcal dokázal vytěsnit a o chvilku později se o efektní lob pokusil Nepožitek, nicméně těsně minul!
60
Porcal musel opět zasahovat, ale dalekonosná rána zpoza šestnáctky mu nenadělala sebemenší potíže.
58
Nic nenasvědčuje tomu, že by se ve zbývající půlhodině mělo schylovat k nějakému dramatu, domácí v poklidu kontrolují svůj náskok.
57
Už to mohlo být o tři góly, ale hvězda dnešního duelu Šamánek v krkolomné pozici těsně před Porcalem netrefil míč!
55
Varnsdorfští dopravili míč do zámezí, čímž alespoň zpomalili rodící se akci Znojma.
54
Veselý mohl zůstat v klidu, míč proletěl o několik metrů vedle jeho svatyně do zámezí.
53
Severočechy inkasovaný gól notně srazil do kolen, nechme se překvapit, jak se poslední tým tabulky s nepříznivým vývojem zápasu popasuje.
51
Znojmo právě vstřelilo branku!
Jihomoravané krátce po přestávce zvýšili své vedení! Autorem gólu je opět ROSTISLAV ŠAMÁNEK.
50
Žlutou kartu dostává Daníček (FK Varnsdorf).
49
Dalekonosná střela jednoho z hostujících hráčů nebyla vůbec přesná, Veselý nemusel zasahovat.
48
Po změně stran se ani jeden tým nikam nehrne, oba celky se pokouší prosadit postupnou kombinací.
46
První poločas je za námi. Sledovali jsme vyrovnaný fotbal, na hře Varnsdorfu nebylo vůbec znát, že jsou hosté v tabulce poslední bez jediného vítězství. Těsně před poločasovým hvizdem však Severočeši inkasovali, doslova gól do šatny vsítil znojemský Rostislav Šamánek. Co přinese druhá půle? Na to si počkejme do 19:31.
45
44
Nakonec jsem to zakřikl, modrobílí jdou do vedení! Před Porcalem vznikl po přímém kopu obrovský závar, v němž se nejlépe zorientoval ROSTISLAV ŠAMÁNEK a otevřel skóre dnešního utkání!
42
Ani jeden tým se v závěru první půle už nikam nežene, vše nasvědčuje tomu, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu.
41
Střela jednoho z hráčů Varnsdorfu mířila pouze do boční sítě, Veselý nemusel zasahovat.
39
Žondrova hlavička letěla příliš vysoko, Porcal nemusel zasahovat.
38
Porcalův odkop domácí defenzíva uklidila do autu, hosté tak budou mít k dispozici vhazování z levé strany.
37
Varnsdorfským byl odpískán ofsajd, míč si k rozehrávce staví domácí gólman Veselý.
34
Domácí drží míč na vlastní polovině a snaží se prosadit postupnou kombinací.
32
Unikající Žondra si míč příliš předkopl, hosté skluzem dostali kulatý nesmysl do zámezí.
30
Bílomodří zahrávali další roh, i s touto standardkou však naložili prachbídně a následovat bude pouze odkop od Porcalovy branky.
29
Jenže Jihomoravané tento rohový kop rozehráli nakrátko, což se ukázalo být nesprávnou volbou. Varnsdorfští založili rychlý protiútok, k ohrožení Veselého svatyně se ale neprokousali.
28
Varnsdorfská defenzíva odvrátila centr od rohového praporku do zámezí, domácí budou mít příležitost k reparátu.
27
Znojemští jsou za Šamánkovu útočnou aktivitu odměněni rohovým kopem.
26
Ani hostům se jejich první přímý kop ze zajímavé pozice nepovedl, trefili pouze zeď.
24
Znojemští fotbalisté zahrávali přímý kop z pravé strany, nicméně nic kloudného nevymysleli.
22
Veselý včasným výběhem znemožnil Severočechům vystřelit a už si staví míč k rozehrávce.
21
Zatím sledujeme velmi vyrovnané střetnutí, tabulkový rozdíl mezi dnešními soupeři jako by nebyl vůbec patrný.
19
Rostislav Šamánek se k hlavičce nedostal, Porcal tak mohl zůstat v klidu.
17
Varnsdorfská defenzíva zakopla míč do autu, vhazovat tak budou podruhé v krátkém časovém sledu domácí.
15
Jihomoravané si ale neporozuměli a kulatý nesmysl se ocitl v zámezí. Následovat bude odkop od Porcalovy svatyně.
13
Znojemští v poklidu kombinují na vlastní polovině a snaží se uklidnit poněkud rozháranou hru.
12
Domácí propadli v defenzívě a Veselý si hluboko oddechl – střela k levé tyči proletěla těsně vedle!
10
Helísek perfektním centrem našel v pokutovém území Žondru, ten však strážce hostující svatyně Porcala nepřekonal!
7
JIhomoravané si sami zhatili dobře rozjetou akci útočným faulem, Varnsdorfští tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
5
Hosté drží s favorizovaným Znojmem krok a nyní drží míč na svých kopačkách.
3
Zatím se hraje především ve středu hřiště, ani jeden tým se nikam zkraje nehrne.
1

1. SC Znojmo FK: Veselý – Mezlík, Cihlář (c), Šumbera, Nepožitek, Žondra, Okleštěk, Odehnal, Stáňa, Helísek, Šamánek
Náhradníci: Doleček – Pokorný, Alaca, Nehyba, Hříbek, Lapeš, Yilmaz

FK Varnsdorf: Porcal (c) – Geissler, Filip, Pajer, Juroška, Durdević, Kodr, Daníček, Jurča, Zbrožek, Tvaroha
Náhradníci: Samoel – Ondráček, Kvída, Norek, Skwarczek, Chukwuma

Rozhodčí: Radim Dresler – Petr Caletka, Valter Boček.
Znojemští fotbalisté v probíhajícím ročníku patří ke druholigové špičce, za devět zápasů získali sedmnáct bodů a patří jim čtvrtá příčka v tabulce. Na ní spadli z té bronzové minulý týden na hřišti devátých Pardubic, bod Jihomoravanům navíc v samém závěru zajistil Nepožitek.

Varnsdorf loni diváky bavil pohledným fotbalem a senzačně skončil druhý (synotligovou licenci však na severu Čech nechtěli, respektive nezískali), v probíhající sezóně ale už spadl na samé dno druholigové tabulky. Ze sedmi zápasů svěřenci kouče Skuhravého nevyhráli ani jeden, na kontě mají pouze tři body za remízy. Jedna z nich přišla v minulém kole, v němž se Varnsdorf podělil o body se svým sousedem z podpalubí, předposledním Frýdkem-Místkem.
Dobrý den. Srdečně vás vítám u sledování textového přenosu z utkání Fotbalové národní ligy, naší druhé nejvyšší soutěže, v němž favirizované 1. SC Znojmo FK přivítá FK Varnsdorf. Výkop je naplánován na 18:30, přejeme příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.