Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni dva Tomášové. Za domácí to byl dvougólový Vondráček, za hosty tříbodový Pospíšil. Chomutovští si tedy po jednobrankovém utkání s Litvínovem vyzkoušeli i přestřelku pod Špilberkem, ze které však na rozdíl od minulého duelu neodcházejí s bodovým ziskem. Kometa poráží v desetigólovém zápase Chomutov 6:4 a atakuje špičku tabulky. To je ode mne pro dnešek z Brna vše. Přeji hezký zbytek večera a u dalšího onlajnu z jihomoravské metropole opět na počtenou.
59:57
Kotouč míří do středního pásma a Kometa už si dnešní utkání pohlídá.
58:55
Hosté to zkoušejí v šesti s Hanuljakem na střídačce.
58:29
Roman Červenka v samostatném úniku trefil jen beton Marka Čiliaka!
57:29
Dušek hledal spoluhráče v pásmu marně, všichni se totiž vydali střídat.
56:30
Hynek Zohorna mohl přidat další branku, místo střely se ale rozhodl vydat se za Hanuljaka a zkusit najít lépe postavené spoluhráče.
56:26
Zakázané uvolnění v neprospěch Brňanů.
56:05
Domácí ne nezatahují do obrany, naopak se snaží stále napadat chomutovskou rozehrávku.
55:59
Do brejku se mohl dostat Němec, kdyby pas od jeho spoluhráče byl o něco přesnější.
55:20
Pospíšil hledal najetého Jánošíka, tomu kotouč přeskočil čepel hokejky.
54:42
Piráti právě vstřelili branku!
S brankami se nyní pod Špilberkem roztrhnul pytel. ŠTĚPÁN HŘEBEJK byl dobře postavený poté, co Čiliakovi vypadnul kotouč a zametl ho za brankovou čáru. Asistence: Marek Hovorka, Jan Rutta.
53:58
Kometa právě vstřelila branku!
Krátká přesilová hra domácích a další gól. VOJTĚCH NĚMEC obdržel skvělý pas od Hrušky a stačilo mu pouze trefit odkrytou klec z levého kruhu. Asistence: Jan Hruška.
53:03
Nádherná akce v podání TOMÁŠE VONDRÁČKA končí pátou brankou v síti Pirátů. Brněnský forvard se zmocnil puku ve své třetině, vyhrál rychlostní souboj s chomutovským bekem a vystřelil do horního růžku Hanuljakovy svatyně. Asistence: Hynek Zohorna, Jan Hanzlík.
52:35
Čermák vypíchl Červenkovi puk a elitní snajpr Pirátů musel zatavit brněnského kapitána nedovoleným zákrokem. Roman Červenka (CHM) – dvě minuty, krosček. Síly na ledě se vyrovnávají.
51:55
Chomutov v čele s Červenkou usazen v útočném pásmu.
51:32
Vondráček hned vyhazuje kotouč přes celé kluziště.
51:23
Richard Stehlík (KOM) inkasuje dvě minuty za zdržování hry. Velká příležitost pro Piráty vyrovnat skóre utkání.
51:10
Kuboš zachránil zaváhání Stehlíka na modré čáře a nedovolil Chloubovi dostat kotouč před bránu.
50:44
Čermák na hranici ofsajdu přejel až do útočného pásma, které nakonec i vybojoval, Hanuljak se totiž neodvážil rozehrát po jeho nahození.
50:37
Po delší době slovenský gólman v brněnských službách podrží puk.
49:50
Brněnský obranný val musí být ve střehu. První formace domácích ostřeluje Marka Čiliaka ze všech pozic.
49:22
Sklenář bekhendovým pokusem neuspěl.
48:40
Hovorka se snažil protlačit přes brněnskou hradbu, obrana modrobílých puk sbírá a vyhazuje jej do středního pásma.
48:05
Kováčik vyslal tvrdý projektil od modré čáry a v hledišti DRFG Areny to zahučelo. Kotouč těsně minul Hanuljakovu tyč.
47:29
Hanzlík sbírá nepřesnou rozehrávku svých protihráčů.
47:16
Hokejisté si mohou na chvíli odpočinout. Tedy alespoň po dobu komerční přestávky.
46:40
První formace Brňanů opět napadá rozehrávku soupeře.
46:20
Po zakázaném uvolnění vyhráli Piráti vhazování ve svém pásmu, následně však kotouč posílají opět přes všechny čáry.
46:03
Roman Červenka opět v akci. Vybruslil si před Čiliaka a předal kotouč na lépe postaveného spoluhráče, to už si domácí defenzíva pohlídala.
45:04
Domácí fanoušci se radují, jelikož hlavní rozhodčí ukázal na středový kruh. Dobře postavený JAN HRUŠKA usměrnil podle pravidel kotouč do sítě. Asistence: Daniel Spang, Vojtěch Němec.
45:04
Bude se volat video. Po dorážce jednoho z brněnských forvardů skončil kotouč v Hanuljakově síti. Jestli to bylo v rámci pravidel, se brzy dozvíme.
44:39
Zakázané uvolnění. Hra se přestěhuje opět do pirátských vod.
44:10
Hynek Zohorna se rozjel středem hřiště a celá akce končí až na výstroji Miroslava Hanuljaka.
43:45
Burian posílá hru do útočné třetiny.
43:12
Špirko s Káňou zahráli opět dobře před Hanuljakem, brankář Pirátů si zatím drží neprůstřelnost.
42:20
Červenka to opět zkoušel a jeho střela domácímu gólmanovi vypadla, tak raději skočil po kotouči tygřím skokem a odpálil ho z nebezpečných prostor.
42:08
Čiliakova brány je posunutá, úvod třetí dvacetiminutovky Kometě zatím příliš nevychází.
41:27
Jánošík v obrovské šanci. Chomutovský Pirát měl před sebou polovinu odkryté brány, ale Čiliak se proti jeho pokusu stačil přemístit-
40:59
Modrobílým se povedlo vyhodit, Piráti zakládají akci až u své brány.
40:35
Červenka motá hlavy obráncům v útočném pásmu.
40:01
Duel Hruška – Červenka na úvodním buly dopadl lépe pro hostujícího útočníka.
40:01
Ve stejném poměru, jako vyhráli úvodní periodu domácí, vyhráli druhé dějství svěřenci trenéra Růžičky. Piráti sice prohrávali už o dvě branky, ale Chlouba a Pospíšil se postarali o vyrovnání. Třetí třetina začne přibližně v 20:50.
40:00
39:23
Ve velké šanci se zjevil po skvělém pasu od Vondráčka Káňa, ale z dobré pozice branku netrefil.
39:00
Hlasatel v DRFG Areně právě oznámil, že probíhá poslední minuty druhé dvacetiminutovky.
38:40
Němec získal kotouč po nepřesné rozehrávce v obranném pásmu Pirátů a předložil jej Hruškovi, který pálil přímo do Hanuljaka.
38:14
Vondrka skáče na led, přesilovka pro Kometu právě končí.
37:50
Čermák nedokázal vyhrát vhazovaní a hosté se osvobozují.
37:45
Hanuljakova klec je mimo svojí pozici, proto i po vyhození Pirátů ukazují rozhodčí, že se bude vhazovat po jeho pravici.
37:20
Vondráček sám před bránou nestihl zakončit.
36:46
Na ledě první formace Komety a ta dělá Chomutovským problémy. Hanuljak drží zatím remízový stav.
36:14
Domácí už hrají v plném počtu a zároveň se bude vylučovat. Michal Vondrka (CHM) se provinil vysokou holí. Přesilová hra pro Kometu.
35:30
A opět Pospíšil, tentokrát trefil masku Marka Čiliaka!
34:20
Dnes velice dobře hrající Pospíšil chtěl vyslat další pokus na domácího gólmana, v rozhodující chvíli mu ale kotouč ujel z hokejky.
34:07
Druhá přesilová hra pro Piráty. Rastislav Špirko (KOM) si odpyká dvě minuty za vyhození puku mimo hřiště.
33:20
Čermák vybojoval puk za Hanuljakem a nabízel ho ihned na teč, celá akce ale brankou nekončí.
32:19
V Brně dnes začínáme opět od znova. Rutta nabral neuvěřitelnou rychlost ve svém pásmu, kterou si udržel až do útočné třetiny, kde předal kotouč TOMÁŠI POSPÍŠILOVI, který propálil brněnského gólmana přesnou střelou. Asistence: Jan Rutta.
31:36
Aktivní Káňa hledal svého nového parťáka Špirka před bránou, svůj pas ale namířil pouze do oblouku, který drží síť branky u ledu.
30:34
Burian zavezl puk až do útočné třetiny kde ho přenechal Dočekalovi, ten však nevystřelil a domácí odjíždějí střídat.
30:20
Spolupráce Červenka – Vondrka opět na ledě. Vondrka si stáhl hokejkou kotouč ze vzduchu, poté ho už ale nedokázal odehrát a tak se ho opět ujímají brněnští obránci.
29:55
Rozhodčí opět ukazují, že se bude vhazovat ve středním pásmu a opět to bude kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
29:30
Ostřížek málem vystihl rozehrávku hostí.
28:45
Přesilovou hru sice Piráti nevyužili, ihned po příjezdu Němce na led však snižují hosté stav dnešního zápasu na rozdíl jediné branky. ROMAN CHLOUBA obdržel skvělý pas od Pospíšila a zamířil přesně za Čiliakova záda. Asistence: Tomáš Pospíšil, Michal Vondrka.
28:15
Chomutovští musejí rozjet další akci až od své brány.
28:01
Po střele Rutty vykazují sudí hru do středního pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
27:52
Čiliak vyrazil pokus Pirátů do ochranné sítě.
27:25
Kometě se nepodařilo dvakrát za sebou vyhodit kotouč. Ani Burian, ani Čermák nebyli úspěšní.
26:45
Domácí se hned v úvodu oslabení osvobozují a Káňa ještě bojuje v útočném pásmu, aby našetřil cenné vteřinky pro své spoluhráče.
26:42
Početní výhodu si vyzkouší také hosté. Vojtěch Němec (KOM) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
26:33
Pokus Kämpfa srazili Brňané do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
25:32
Malce obral za bránou o kotouč Dušek a hosté se pokoušeli vymyslet něco na území domácích hokejistů.
25:02
Burian hledal Dočekala dobře najetého před Hanuljakem, přihrávku na svého spoluhráče však útočník s číslem 24 na zádech neposlal po ledě, což na zpracování nebyla úplně jednoduchá záležitost.
23:40
Hráči hájící barvy města pod Špilberkem cítí na hokejkách mnohem větší pohodu než v úvodu utkání a to je znát i na herním projevu. V těchto chvílích ale kombinují v pásmu Komety Piráti.
22:43
Hned na to mohl snížit Červenka, Čiliakovu branku však z bezprostřední blízkosti přestřelil!
22:25
Po promrhané příležitosti hostí odskakuje Kometa o dva góly. VILÉM BURIAN obkroužil Strmeňovu klec a zasunul černý nesmysl za jeho záda. To už je na hostujícího brankáře moc a přenechává místo ve své svatyni Miroslavu Hanuljakovi. Asistence: Martin Dočekal.
21:51
Hovorka ve velké příležitosti nepřehodil Čiliakův beton. Chomutovský forvard dostal skvělý pas do kterého pouze vložil hokejku a hned z toho byla stoprocentní příležitost.
20:48
Červenka s Vondrkou opět v akci. Bývalí Slávisté se snažili zakombinovat v útočném pásmu, druhý jmenovaný se nakonec nedostal ani k zakončení.
20:05
Úvodní vhazování druhé části ovládli Piráti, domácí se ihned vydávají napadat jejich rozehrávku.
20:01
Domácí se před odchodem do kabin prezentovali ještě dvěma zajímavými pokusy, ani jeden ale nedoputoval, naštěstí pro hosty, za záda Jana Strmeně, takže před druhou dvacetiminutovkou svítí na kostce nad ledem skóre 2:1 ve prospěch domácích. Druhá třetina začne přibližně 19:55.
20:00
19:18
A přesilová hra je využita. Kováčik se napřáhl na modré čáře a do jeho pokusu vložil perfektně hokejku TOMÁŠ VONDRÁČEK. Kotouč se sice nejdříve odrazil od tyčky, ale následně si nějakým způsobem našel cestu do sítě svěřenců Vladimíra Růžičky. Asistence: Jozef Kováčik, Jan Káňa.
18:54
Puk končí, po odrazu od tvrzeného skla, až na střídačce Pirátů.
18:35
Brněnští kombinují a do nebezpečného zakončení se dostal Hruška. Po menším závaru Strmeň raději přikryje kotouč svojí lapačkou.
18:00
Roman Červenka (CHM) si odsedí dvě minuty za hákování. Přesně do konce prvního dějství mají domácí k dispozici přesilovou hru.
17:29
Dlapa už vysílal bombu od modré, tu zablokoval obětavě Dočekal.
16:25
Do přečíslení se dostával opět Vondráček, který si protáhl střídání, v rozhodující fázi mu ale černá pryž utekla z čepele jeho hokejky.
15:47
První pětka Komety si vytvořila velký tlak, ale Strmeň je na pozoru. Nebezpečnou střelu v podání Vondráčka raději podržel ve výstroji.
14:53
Květoň se snažil najít spoluhráče na modré čáře, jeho pas byl však nepřesný, takže se kotouče ujímají opět domácí.
13:29
To byla ukázkově hokejová kombinace. Nová akvizice domácích Rastislav Špirko projel rychle po křídle a předložil střílenou přihrávku na svého spoluhráče JANA KÁŇU, kterému už jen stačilo dobře nastavit hokejku. Asistence: Rastislav Špirko, Jan Hanzlík.
12:30
Němec našel na levém křídle Ostřížka, který ještě hledal spoluhráče ve středu hřiště a to už si defenzíva Pirátů pohlídala.
12:19
Zblokovaný pokus jednoho z obránců pirátů a následuje komerční přestávka.
11:40
Hynek Zohorna v dobré příležitosti. Útočník si sjel na pravém křídle a dobrou střelou prověřil pozornost fantoma v bráně hostujícího celku.
10:27
Stejný obránce si počíná důrazně i za vlastní brankou a nakonec se domácí opět ujímají kotouče.
09:57
Spang zkoušel štěstí od modré čáry a jeho pokus nebyl vůbec špatný. Leč zápěstím, nadělal pokus kanadského obránce Strmeňovi velké problémy.
09:21
Na teč před Čiliaka si dobře sjížděl Sklenář, naštěstí pro domácí nenastavil hokejku ideálně.
09:11
Domácí se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
08:37
Tvrdou střelou od modré čáry se prezentoval Rutta, ale jeho projektil nemířil mezi tři tyče.
07:30
Květoň vyjel s pukem z obranné třetiny až před Čiliaka a bekhendem nahodil kotouč. Následně si stejný hráč vybruslil mezi kruhy a trefil slovenského gólmana do ramene.
07:16
Kováčik zakončoval po dobré přihrávce zpoza brány od Viléma Buriana, Strmeň si jeho pokus pohlídal.
06:20
Dušek protečoval kotouč do útočného pásma.
06:07
Vondrka po srážce s Ostřížkem zůstal ležet na ledě, tak rozhodčí raději přerušuje hru. Hostujícímu forvardovi se naštěstí nic nestlo, takže může hra po komerční přestávce pokračovat i s chomutovským kapitánem.
05:54
Oddechový čas si vyžádal trenér Alois Hadamczik, který cítí, že jeho svěřenci nehrají v optimální pohodě.
05:54
Pospíšil orazítkoval horní tyč domácí klece!
05:00
Vhazovat se bude před Strmeňem, který podržel kotouč ve své lapačce.
04:38
Hřebejk nebezpečně operoval před brankou, jeho teč nakonec neohrozila Čiliaka.
04:05
Dušek dorážel před bránou a jen tak tak, že domácí muž v masce přikryl kotouč lapačkou. To byla další velká příležitost hostí!
03:37
Domácí jsou sice zatím častěji u kotouče, nutno však podotknout, že na vážné příležitosti vedou svěřenci Vladimíra Růžičky.
03:14
Vondrka dostal hodně prostoru mezi kruhy a jen těsně minul přízemní střelou Čiliakovu klec!
02:56
Rýgl rozjel až ze svého pásma další útočnou akci, která nakonec končí až zákrokem slovenského brankáře v domácí svatyni.
02:15
Brňané bojují o kotouče v útočném pásmu a až po delší době se dostali Piráti na výlet před Čiliaka, střelu Kämpfa však ztečoval jeden z domácích obránců vysoko do ochranné sítě.
01:54
Čermák vyslal střelu ze středního pásma a Strmeň raději podržel kotouč v lapačce.
01:18
Domácí se snaží na rychle inkasovanou branku odpovědět. Formace s novou akvizicí na centru Špirkem kombinuje v útočné třetině.
00:38
Káňův pokus proklouzal těsně kolem pravé tyče hostujícího gólmana.
00:13
Tak to je neuvěřitelný start hostujícího celku. ROMAN ČERVENKA s Tomášem Pospíšilem si předali puk rychle v útočném pásmu a první zmíněný šikovnou kličkou prostrčil černý nesmysl za Čiliakova záda. Asistence: Tomáš Pospíšil.
00:01

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle (A), Spang, Hanzlík, Kováčik, Stehlík, Kuboš, Malec – Ostřížek, Hruška (A), Němec, Káňa, Špirko, Vondráček, Burian, Čermák (C), Dočekal, H. Zohorna, Koreis, R. Zohorna, Dvořák.

Piráti Chomutov: Strmeň (Hanuljak) – Drtina (A), Rutta, Dlapa, Rýgl, Redlihs, Jánošík, Blaha, Šidlík – Vondrka (C), Červenka, Pospíšil, Sklenář, Dušek, Hovorka, Hřebejk (A), Kämpf, Chlouba, Tomica, Kaše, Květoň.

Rozhodčí: Polák, Fraňo – Jelínek, Pešek.
Kometa chce vítěznou sérii

Říká se, že dobrý tým třikrát za sebou neprohraje. Brněnští hokejisté však této nepříznivé šňůry dosáhli v rozmezí páteho a sedmého kola a proto si všichni hráči oddechli, když v následujícím duelu přetlačili v DRFG Areně pražskou Spartu. Naopak sérii tří výher bychom v kolonce odehrané zápasy hledali jen marně. I o to se bude tým kapitána Leoše Čermáka pokoušet proti Pirátům.

Velké souboje se nebudou odehrávat pouze na ledové ploše. Jeden souboj na dálku totiž bude probíhat i na trenérské lavici, kde proti sobě po dlouhé pauze opět nastoupí dva exreprezentační trenéři Alois Hadamczik a již zmíněný Vladimír Růžička.

Nová éra Pirátů

Chomutovské vedení chtělo po postupu do extraligy předejít špatným výsledkům a udělalo mnoho zásadních změn. Tou hlavní je bezesporu rošáda na trenérském postu, která ve výsledku znamenala, že na trenérskou židli usedne kouč s dlouholetými zkušenostmi s reprezentačním týmem – Vladimír Růžička. Dalšími zvučnými jmény, kteří za piráty válčí v extraligových vodách, jsou například Michal Vondrka a Roman Červenka, kteří vévodí klubovým statistikám a dohromady nasbírali čtrnáct bodů.

Po skvělém vstupu do sezóny přišel mírný útlum. Piráti sice zvládli na domácí půdě poslední duel s litvínovským mistrem, tři předchozí utkání však odcházeli svěřenci Vladimíra Růžičky z ledu vždy jako poražení, když nestačili na Liberec, Karlovy Vary a Olomouc.

Dobrý večer z města pod Špilberkem, kde dnes diváci uvidí zajímavý duel mezi domácím celkem HC Kometa Brno a hostujícím týmem Piráti Chomutov. Úvod utkání je naplánován na devatenáctou hodinu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.