Střelecké trápení Darmstadtu a 1. FC Kölnu pokračuje. Předehrávka 14. kola končí po zajímavém vývoji zápasu remízou a spravedlivou dělbou bodů, i když o něco více aktivnější byli střelecky hosté z Kolína. Gól však nevstřelil ani jeden tým a tak není o čem. Konečný výsledek. SV Darmstadt 0 1. FC Köln 0.
90+3
90+3
Simon Zoller z pravé strany poslal před před bránu ostrý přízemní centr, po kterém Christian Mathenia musel ještě zasahovat!
90+2
Jonas Hector se snažil na levé straně proniknout do šestnáctky, míč si ale příliš předkopl.
90+1
Střídání v týmu SV Darmstadt 98: ze hřiště odchází Marcel Heller, přichází Dominik Stroh-Engel.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 2 minuty.
89
Sandro Wagner se snažil uvnitř pokutového území protlačit do zakončení, jenže domácím byl odpískán a odmáván ofsajd.
88
Leonard Bittencourt se po chvíli zvedl zpět na nohy a vypadá to, že zápas v pohodě dohraje.
87
György Garics fauloval u postranní čáry Leonarda Bittencourta a poté rychle prchal směrem ke své brány, aby náhodou neviděl druhou žlutou kartu.
87
Sandro Wagner se sice vzápětí u rohového praporku k centru nedostal, ale domácí fotbalisté mohli alespoň vhazovat.
86
Sandro Warner se před šestnáctkou dostal k míči a z otočky napřáhl ke střele, která zamířila o velký kus vedle pravého horního rohu.
86
Dnešní utkání sleduje podle oficiálních internetových stránek Bundesligy 17 tisíc diváků.
85
Po rohovém kopu se hosté k ničemu nedostali a utkání spěje k bezbrankové remíze 0:0.
84
Kevin Vogt předvedl na pravé straně pěkný průnik do šestnáctky a poté posílal před bránu střílený centr, který domácí odvrátili na rohový kop.
83
Andrea Petković podle všeho drží palce domácímu Darmstadtu.
82
Střídání v týmu SV Darmstadt 98: ze hřiště odchází Tobias Kempe, přichází Marco Sailer.
80
Žlutou kartu dostává Simon Zoller (1. FC Köln).
80
Do konce utkání zbývá něco málo přes deset minut a žádný gól zatím nepadl, přesto sledujeme pohledné a zajímavé utkání.
79
Střídání v týmu 1. FC Köln: ze hřiště odchází Anthony Modeste, přichází Philipp Hosiner.
78
Darmstadtu se málem po centru Konstatina Rausche z rohového kopu podařilo vstřelit gól, domácím byl ale odpískán útočný faul a vzrušení bylo zbytečné.
77
Tobias Kempe se dostal na pravé straně šestnáctky ke střele, ta ovšem zamířila po skvělé práci Marcela Hellera mimo.
76
Střídající Miloš Jojić se na přední tyči dostal po centru z pravé strany do zakončení, jeho střela ale zamířila vysoko nad.
75
Ještě k těm hráčům, kteří toho z domácího týmu naběhali nejvíce, jsou jimi Jerome Gondorf a Tobias Kempe. Jan Rosenthal už střídal, takže se jeho počet naběhaných metrů nezvýší.
74
Žlutou kartu dostává Aytaç Sulu (SV Darmstadt 98).
73
Tobias Kempe napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, která směřovala zřejmě těsně vedle vzdálenější pravé tyče, brankář Timo Horn byl ale včas na zemi a pro jistotu ji chytil!
72
Jen tři hráči se před vypršením 70. minuty dostali přes hranici devíti kilometrů a všichni tři z týmů domácího Darmstadtu.
71
Jan Rosenthal dvacet minut před koncem opustil hrací plochu poté, co během zápasu naběhl 9,25 km, což je velmi slušná porce.
70
Střídání v týmu SV Darmstadt 98: ze hřiště odchází Jan Rosenthal, přichází Konstantin Rausch.
70
Marcel Heller centroval z pravého křídla a jeho následný centr byl na přední tyči odvrácen.
69
Kevin Vogt odvedl v obraně dobrou práci a zastavil útok Darmstadtu tažený po levém křídle.
68
Zatímco na opačné straně akci Kolína přerušil útočný faul a zatím marně čekáme na nějakou šanci, která by znamenala úvodní gól.
67
Útočnou akci Darmstadtu zastavila nepřesná finální přihrávka.
66
Kolín se ocital v další obrovské šanci, následné zakončení ale bylo zbytečné, akci hostů zastavil ofsajd.
64
Tobias Kempe zvolil střelu na bránu a nebyl to pokus špatný, nakonec ale zamířil zhruba o dva metry vedle pravého horního rohu.
63
Matthias Lehmann fauloval v blízkosti šestnáctky a domácí mají k dispozici nebezpečnou standardní situaci.
62
Na opačné straně Darmstadt vybojoval rohový kop, po jeho rozehrání se ale do zakončení Jan Rosenthal nedostal.
61
Střídající Miloš Jojić se na pravé straně šestnáctky ocitl v obrovské šanci a po jeho nepřesné střele se na vzdálenější tyči pokusil vstřelit gól patou Simon Zoller, jeho pohotové zakončení ale bylo sraženo do náruče Christiana Mathenii!
60
Střídání v týmu 1. FC Köln: ze hřiště odchází Juja Osako, přichází Miloš Jojić.
59
Následoval další rohový kop, tentokrát už se ale domácí žádné chyby nedopustili a odvrátili míč do bezpečí.
57
Darmstadt se dopustil po rozehrání rohového kopu obrovské chyby, když Jan Rosenthal daroval míč soupeři v blízkosti šestnáctky a po následném centru se u pravé tyče do zakončení dostal Kevin Vogt, jeho byl ale sražen mimo.
56
Ze druhého poločasu uplynulo deset minut, během kterých jsme zatím byli svědky jedné střely na bránu.
55
Leonardo Bittencourt se na levé straně šestnáctky k ničemu nedostal a následoval odkop od brány.
54
Juja Osako napřáhl zpoza šestnáctky k technické střele, ta ovšem zamířila pouze do náruče pozorného brankáře Christiana Mathenii, který byl připraven uprostřed své brány.
54
Jonas Heller se ocitl v ofsajdu a hra byla přerušena.
53
Marcel Heller si na vzdálenější levé tyči naběhl na centr z pravé strany a před bránou poté hledal zpětnou přihrávkou Sandra Wagnera, jeho pas byl ale nepřesný.
53
Kolín z ničeho nic mohl udeřit, k ohrožení brány se ale nakonec nedostal.
52
Juja Osako a po něm Jonas Hector se pokoušeli míč propálit přes blok obránců Darmstadtu v pokutovém území, ani jeden z nich ale neuspěl.
52
Darmstadt se nyní snaží rozhýbat hru a je výrazně aktivnější. Finální přihrávka Tobiase Kempeho ale byla příliš dlouhá.
51
György Garics odcentroval z pravé strany, jeho centr ale na přední tyči v pohodě stáhl ze vzduchu brankář Timo Horn.
50
Ve fotbale je zkrátka možné úplně všechno a během dnešního zápasu došlo k přeskupení i na straně rozhodčích.
49
Je to vůbec poprvé, co jsem něco takového viděl.
48
V Darmstadtu se před začátkem druhého poločasu odehrála velice zajímavá věc. Hlavní rozhodčí kvůli nataženému svalu opustil hřiště a po přestávce řídí místo něj dnešní zápas Christian Dietz!
47
Kolín po přestávce na levé straně vybojoval rohový kop, do zakončení se ovšem po jeho rozehrávce nedostal.
46
Střídání v týmu 1. FC Köln: ze hřiště odchází Yannik Gerhardt, přichází Simon Zoller.
46
1.FC Köln rozehrál druhý poločas, před jehož začátkem došlo nejen na jeho straně ke střídání.
46
Vracíme se zpět na stadion Darmstadtu, kde za pár okamžiků začne druhý poločas mezi Darmstadtem a 1. FC Kölnem. První poločas přinesl poměrně pohlednou podívanou, které schází pouze gól, věřme, že se alespoň jedné branky po přestávce dočkáme.
Hlavní rozhodčí Deniz Aytekin ukončil poměrně atraktivní první poločas, během něhož jsme gól i přes několik náznaků velkých šancí gól neviděli. Největší šanci měl na kopačce kapitán Kolína Matthias Lehmann, který zpoza šestnáctky napřáhl k nebezpečné přízemní střele, a brankář Christian Mathenia ho skvělým zákrokem vyrazil na rohový kop. Skóre po prvním poločase. SV Darmstadt 0 1. FC Köln 0.
45+1
45
György Garics inkasoval po ostrém faulu na Leonarda Bittencourta v letošní sezóně pátou žlutou kartu, což znamená, že do 15. kola nebude moci kvůli karetnímu trestu nastoupit.
45
Žlutou kartu dostává György Garics (SV Darmstadt 98).
44
Jan Rosenthal na levé straně šestnáctky hlavou vrátil míč před bránu a Sandro Wagner se ho snažil pohotovým volejem ze vzduchu levačkou usměrnit na bránu, jeho následný pokus ovšem zamířil vysoko nad.
44
Blíží se konec prvního poločasu, v němž jsme zatím gól neviděli a nic nenasvědčuje tomu, že bychom se ho v závěrečných vteřinách měli dočkat. To ovšem neznamená, že padnou nemůže.
43
Juja Osako si na pravém křídle dobře posunul míč do pohybu a poté poslal na vzdálenější tyč nebezpečný centr, žádný z jeho spoluhráčů se ale do zakončení nedostal a míč skončil v zámezí.
42
ROHOVÉ KOPY

SV Darmstadt 1 1.FC Köln 3
41
Z rohového kopu Darmstadt nic nevytěžil a 1. FC Köln se definitivně ubránil.
40
Jerôme Gondorf se na pravé straně skvěle zbavil obránce, kterému nasadil jesličky, a poté před bránu poslal střílený centr, který Matthias Lehmann odkopl na rohový kop.
39
Anthony Modeste si na pravé straně šestnáctky skvěle naběhl na kolmou přihrávku svého spoluhráče, jenže míč mu v rozhodující chvíli skončil a jeho slaboučké zakončení na bránu domácího týmu nezamířila.
38
Anthony Modeste před pár okamžiky natahoval nohu po míči, po centru svého spoluhráče z levého křídla ale míč usměrnit na bránu nedokázal a minul ho.
36
Jan Rosenthal uprostřed šestnáctky na malém vápně přehlavičkoval Dominique Heintzeho, jeho následná hlavička ale zamířila tři metry nad.
35
Pomalu ale jistě se blíží konec prvního poločasu, v němž se zatím žádný gól neviděli.
34
Tobias Kempe se snažil u pravého rohového praporku útočné poloviny vybojovat míč, jenže to přehnal s důrazem a byl mu odpískán útočný faul.
33
To byla velmi slibná příležitost, ta ale nakonec nic nepřinesla.
32
Leonardo Bittencourt se na levé straně dobře uvolnil a pěkným centrem hledal přes bránou Jaju Osaka, kterému scházely k zakončení hlavou centimetry.
32
Darmstadt trpělivě brání a Kolín to má během posledních okamžiků směrem vpřed hodně těžké.
31
Domácí fotbalisté rozehráli nebezpečný protiútok a Jerôme Gondorf se pokusil kolmým pasem poslat do úniku rozeběhnutého Sandra Wagnera, hosté ale jeho úmysl přečetli a hlavou míč odvrátili do bezpečí.
30
Hra se nyní odehrává mezi šestnáctkami a ani jeden tým se nemůže dostat k ohrožení brány soupeře.
29
Leonardo Bittencourt se na levém křídle k ničemu nedostal a domácí fotbalisté mohli vhazovat.
28
Pravdou ale také je, že po střele Matthiase Lehmanna byli hosté hodně blízkosti otevření skóre dnešního zápasu.
27
Kolín začal potvrzovat roli mírného favorita, zatím se jim ovšem vstřelit gól nepodařilo.
26
Dominique Heintz rozehrál v rychlém sledu třetí rohový kop Kolína, ani z opačné strany se ale po centru hosté k ničemu nedostali a navíc jim byl odpískán útočný faul.
25
Kolín si vytvořil během posledních minut tlak, po rohovém kopu se ale opět k ničemu nedostal.
24
Matthias Lehmann, kapitán Kolína, napřáhl zpoza šestnáctky z první k nádherné přízemní střele, která směřovala přesně k levé tyči, brankář Christian Mathenia ji ale fantastickým zákrokem vyrazil na rohový kop!
23
Kolín rychle rozehrál rohový kop nakrátko, hosté se ale vzápětí k dalšímu ohrožení brány Darmstadtu nedostali.
22
Leonardo Bittencourt poslal z levé strany před bránu střílený centr, který domácí fotbalisté odvrátili na rohový kop.
21
Tobias Kempe měl nějaké zdravotní problémy a Darmstadt hrál na chvíli v deseti.
20
Leonardo Bittencourt skvěle na levé straně šestnáctky zalepil přetažený centr a zpětnou přihrávkou na značku pokutového kopu našel před bránou volného Yannika Gerhardta, jehož následná střela zamířila vysoko nad.
19
Sandro Wagner se ocitl na levé straně ve slibné šanci, z ostrého úhlu ale poté svou přízemní střelu mezi tři tyče usměrnit nedokázal.
18
PŘESNOST PŘIHRÁVEK

SV Darmstadt 59% 1.FC Köln 56%
17
Darmstadt se mohl vydat středem hřiště do útoku, z toho ale nakonec nic nebylo.
16
Marcel Risse napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné diagonální střele, která těsně míjela vzdálenější levou tyč!
15
Tobias Kempe rozehrál rohový kop a jeho následný centr FC Köln odhlavičkoval do bezpečí.
14
Marcel Heller se ocital na levé straně šestnáctky ve slibné šanci, jeho střelu ale srazil na rohový kop Dominique Heintz.
13
Anthony Modeste se pokusil odcentroval z levého křídla a jeho přízemní centr na přední tyči domácí fotbalisté odvrátili.
12
Darmstadt se vydal na levém křídle do útoku, jeho akci ale přerušil útočný faul.
11
Sandro Wagner se do zakončení nedostal a míč ukryl v rukavicích pozorný brankář Timo Horn.
10
Na obou stranách jsme tedy zaznamenali během úvodních deseti minut dvě šance, skóre ovšem zůstalo neměnné.
9
Leonardo Bittencourt se hodně divil, ale na útočné polovině mu byl odpískán faul.
8
Sandro Wagner přiťukl míč ze vzduchu Janu Rosenthalovi, který zpoza šestnáctky napřáhl pravačkou k pohotové přízemní ráně, která těsně minula pravou tyč!
8
FC Köln sice gól nevstřelil, ale zaznamenali jsme na jeho straně první střelu mezi tři tyče.
7
Kevin Vogt číhal v pokutovém území za bukem a po rozehrání standardní situace z pravé strany se dostal k hlavičce, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány a brankář Christian Mathenia si připsal snadný zákrok.
6
Brankář Timo Horn musel na své pravé tyče podstoupit ostrý souboj se Sandrem Wagnerem, který ho nepříjemně udeřil loktem a byl mu odpískán útočný faul.
5
Nebyl to zrovna přesvědčivý zákrok, brankář Darmstadtu ale situaci zvládl a odvrátil míč do bezpečí.
4
Do pokutového území po Matheniově výkopu přilétl další vysoký míč, který brankář Darmstadtu tentokrát s obtížemi vyboxoval do bezpečí.
3
Kolín založil první útok dlouhým nákopem vpřed a pro míč si došel k hranici pokutového území brankář Christian Mathenia.
2
Hosté ale první útočnou akci Darmstadtu dokázali zastavit a míč odkopli na pravé straně šestnáctky do bezpečí.
2
Jeden z hráčů Darmstadtu reklamoval u postranní čáry, že s míčem není něco v pořádku, nakonec s ním ale obstaral autové vhazování a domácí se dostali do šestnáctky Kolína.
1
Hlavní rozhodčí Deniz Aytekin dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali hráči domácího Darmstadtu.
1
Hráči obou týmů už jsou připraveni v tunelu stadionu Merck-Stadion am Böllenfalltor a po nástupu aktérů na hrací plochu bude moci předehrávka 14. kola Bundesligy mezi Darmstadtem a FC Köln začít.

SV Darmstadt 98: Mathenia – Garics, Sulu, Caldirola, Holland – Niemeyer, Gondorf – Heller, Rosenthal, Kempe – Wagner.
Náhradníci: Załuska – Sailer, Stroh-Engel, Jungwirth, Rausch, J. Díaz, Rajković.

1. FC Köln: Horn – Risse, Maroh, Heintz, Hector – Lehmann – Osako, Gerhardt, Vogt, Bittencourt – Modeste.
Náhradníci: Kessler – Olkowski, F. Sørensen, Jojić, Nagasawa, Hosiner, Zoller.

Rozhodčí: Deniz Aytekin. Asistenti: Christian Dietz, Michael Emmer. Čtvrtý rozhodčí: Markus Schüller.
V pátek večer odstartuje 14. kolo německé Bundesligy zápas, v němž SV Darmstadt změří na svém hřišti síly s týmem FC Köln. Mírným favoritem jsou hráči hostujícího Kolína, který se nachází na devátém místě, zatímco nováčkovi Darmstadtu patří příčka třináctá. Zda FC Köln roli favorita potvrdí se dozvíme po skončení zápasu, kterým Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.