SESTŘIH: 35. kolo extraligy, PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 3:1

Duel mezi Zlínem a Vítkovicemi je u konce. Vyrovnanou bitvu zvládli nakonec lépe domácí, kteří se díky povedené druhé třetině a dvěma trefám Marušáka dopracovali ke konečné výhře 3:1. Vítkovičtí se ještě v závěru odvolali brankáře, ale ani to jim nepomohlo ke zkorigování stavu. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek neděle.
59:20
Vlach je zpátky na ledě.
58:50
Žižka vyhodil kotouč těsně vedle odkryté vítkovické branky.
57:49
Čerešňákovu tvrdou střelu dokázal Kašík vyrazit. Následně se domácím povedlo dostat kotouč do útočného pásma.
57:20
Vítkovice to zkoušejí bez brankáře.
57:14
Střídačka Vítkovic si vyžádala oddechový čas.
57:14
Roman Vlach (ZLN) 2 minuty za hru vysokou holí.
56:29
Dnešnímu utkání přihlíží 5 649 diváků.
55:49
Další zakázané uvolnění. Tentokrát na straně domácích.
55:27
Vítkovice posílají kotouč na zakázané uvolnění. Buly před Kantorem.
54:56
Před námi je poslední pětiminutovka.
54:10
Vítkovičtí se snaží oklepat z tlaku domácích a vydávají se do útočného pásma.
53:01
Říčka, Bukarts a vzápětí Maruna. Nikdo z nich střelecky nedokázal procedit puk za Kantora.
52:18
Teď jsme viděli dlouhou pasáž bez přerušení. Oba týmy se prezentovaly pokusy, které byly hodně nepřesné. Další komerční přestávka.
50:37
Maruna s Ondráčkem si rychle vyměnili kotouč a třetí kolega z útoku Kubiš kombinaci dokonal střelou mezi Kantorovy betony. Jeho pokus dokázal brankář Vítkovic zneškodnit.
49:19
Na opačné straně kluziště předvedl skvělý zákrok Libor Kašík. Brankář zlínského PSG zneškodnil obrovskou šanci Petra Koloucha.
48:30
Tomáš Sýkora se dostal k odraženému kotouči a jen těsně minul odkrytou vítkovickou klec.
47:42
Kubišovu střelu vytěsnil ramenem pozorný Pavel Kantor. Brankář Vítkovic předvedl důležitý zákrok proti střele domácího útočníka.
46:36
Ondráčkova střela byla nepřesná, Vítkovice přebírají kotouč a vydávají se do útočného pásma.
46:10
Je tu komerční přestávka. Vhazuje se ve středním pásmu.
45:56
Kucserova střela byla sražena jedním z obránců domácích a hra je přerušena.
45:44
Zlínští nedokázali vyhodit kotouč z vlastního pásma, čehož mohl využít Balán, ale tomu kotouč uskočil.
45:07
Začátek třetí třetiny přípomíná místama tu první. Hodně se přerušuje a hraje se nepřesně.
43:26
Sýkorovu svižnou střelu chytá bez obtíží Pavel Kantor.
42:18
Štichova střela z levého křídla byla hodně nepovedená. Do útoku míří domácí pětice.
41:42
Hra je přerušena, vhazuje se v blízkosti Kašíka.
41:10
Na druhé straně střílel nepřesně Matějíček. Kotouč přebírají opět hosté.
40:34
Vítkovičtí odstartovali poslední třetinu slušným tlakem. Kašík ale zasahovat nemusel.
40:01
Druhá část už nám nabídla lepší hokejovou podívanou, protože jsme viděli hned čtyři góly. Do dvougólového vedení se dostal Zlín, díky dvěma přesným trefám obránce Marušáka. Uvidíme co nám nabídne poslední třetina, protože oběma celkům jde o hodně.
40:00
39:50
Ještě zakázané uvolnění domácích. Buly u Kašíka.
39:15
Poslední minutka druhé třetiny.
38:20
Hosté jsou kompletní.
37:12
Nejprve Burger a vzápětí ani Štencel nedokázali přelstít skvělého Kašíka.
36:42
Zlín právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné! Obránce PSG JIŘÍ MARUŠÁK nejspíše chytá střeleckou fazónu a prosazuje se střelecky dnes již podruhé. Bukarts nabil kotouč právě na hokejku zlínského obránce, který dělovkou vymetl levý horní roh vítkovické branky. Asistence: Roberts Bukarts, Ondřej Veselý.
36:17
Tomáš Kudělka (VIT) 2 minuty za nedovolené bránění. Zlín bude hrát 52 vteřin přesilovou hru čtyři na tři.
35:37
Marušák nepřesně rozehrál, ale hosté to potrestat nedokázali.
35:09
Počet hráčů na ledě se vyrovná. Michal Hlinka (VIT) 2 minuty za nedovolené bránění.
35:06
Začíná se velmi často vylučovat. Petr Holík (ZLN) 2 minuty za sekání.
34:02
Také Zlín využívá přesilovou hru a opět strhává vedení na svoji stranu. Vlach nabídl kotouč na modrou JIŘÍMU MARUŠÁKOVI, jenž střelou z první prostřelil Kantora těsně nad ledem. Je to vůbec první trefa pro zlínského obránce v letošní sezoně. Asistence: Roman Vlach, Tomáš Čachotský.
33:33
Aktivní Veselý si v útočném pásmu vynutil přesilovou hru pro svůj tým. Peter Čerešňák (VIT) 2 minuty za hákování.
32:30
Berani se usadili v útočném pásmu a ze všech stran obstřelují Kantora.
31:25
Čachotský převzal kotouč až v ofsajdovém postavení. Vhazuje se ve středním pásmu.
30:25
Vyloučený Veselý je zpátky z trestné lavice. Berani jsou kompletní.
29:50
Vítkovice jsou v přesilovce hodně aktivní. Čerešňákova střela byla nepřesná a ihned na to se domácím povedlo vyhodit puk do bezpečí.
29:35
Další skvělý zákrok zlínského brankáře. Kašík lapačkou zneškodnil tutovou šanci Olesze.
28:56
V oslabení ujížděla dvojice Ondráček, Čech na brankář Kantora, který si s nebezpečnou střelou prvního jmenovaného dokázal poradit.
28:20
Pavel Kubiš (ZLN) 10 minutový osobní trest za nesportovní chování.
28:20
Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté trestají v přesilové hře a máme srovnáno! Čerešňákovu tvrdou střelu od modré čáry tečoval rychle do protipohybu Kašíka navrátilec ze Švýcarska, ROSTISLAV OLESZ. Asistence: Peter Čerešňák, Tomáš Kudělka.
27:34
Kudělkovo nahození branku Zlína nezasáhlo. Hosté ale udrželi kotouč v útočném pásmu a kombinují.
26:54
Vítkovice si zahrají přesilovou hru. Vyloučen je Ondřej Veselý (ZLN) na 2+2 minuty za hrubost.
26:30
Kantor si připisuje další zákrok z kategorie úspěšných. Tentokrát zlikvidoval dorážku Tomáše Čachotského.
25:44
Nejprve Kantor neudržel nahození Kotvana, ale vzápětí zneškodnil dorážku Kubiše.
25:13
Berani se prosazují střelecky v této přesilové hře a dostávají se do vedení. Matějíček posunul kotouč na osamoceného PETRA HOLÍKA, který tvrdou a nekompromisní střelou z levého kruhu nedal brankáři Vítkovic šanci reagovat. Asistence: Martin Matějíček.
25:03
Žižkova střela od modré čáry končí v moci pozorného Kantora.
24:55
Patrik Zdráhal (VIT) 2 minuty za hákování.
23:36
Vítkovičtí se usadily před Kašíkem, kde se odhodlal ke střele Pastor. Jeho pokus ovšem branku netrefil.
22:47
V další nadějné šanci domácích se ocitl Fořt. Jeho přizemní pokus dokázal Kantor zneškodnit.
22:30
Filip Čech se natlačil z rohu kluziště až do zakončení, kde to zkusil na Kantora bekhendem, ale brankáře Vítkovic nepřekvapil.
21:15
Přesilová hra Zlína je u konce. Berani se v početní převaze ani nedostali k ohrožení Kantora.
20:54
Opět nepřesný pas od jednoho ze zlínských obránců. Vítkovice se v pohodě osvobozují.
20:31
Rozehrávka domácích byla hodně nepřesná a Zlín ztrácí kotouč ve vlastní třetině.
20:01
První třetina mezi Zlínem a Vítkovicemi je za námi. Viděli jsme hodně bojovný a upracovaný hokej. Na pořádné šance jsme si museli počkat až do samotného závěru třetiny, kdy se v tutovce zjevil vítkovický Kolouch, kterého Kašík skvěle vychytal. Zlínští si v závěru zahráli přesilovku, kterou budou dohrávat z kraje druhé periody.
20:00
19:46
Žižkova střela mířila mimo, víc toho domácí v přesilovce nestihnou.
19:11
Na závěr první třetiny je tu přesilovka pro Zlín. Stanislav Balán (VIT) 2 minuty za
19:06
Kašík vychytal parádním zákrokem lapačkou Petra Koloucha, který se zjevil zcela sám před brankářem Zlína, který opět prokázal skvělou formu.
18:59
Čachotský posunul puk na modrou Žižkovi, který od modré neprostřelil hradbu těl.
18:44
Žižka zakládá kombinaci zpoza vlastní branky.
18:07
Kudělka našel dobrým pasem Olesze, který ale kotouč nezpracoval a hosté ztrácejí útočné pásmo.
17:44
Na druhé straně musel Kašík krotit neposedný kotouč po Burgerově nahození.
17:38
Říčka vybojoval kotouč pro Bukartse, který ho posléze ztratil.
17:08
Vítkovický Erik Němec se šikovně prodral do útočného pásma, kde byl ale zastaven odpískaným ofsajdem.
16:25
Vlach posunul kotouč na Veselého, jehož zakončení bylo sraženo do ochranné sítě.
15:28
Matějíček vyslal dobrým pasem do jízdy Petra Holíka, který si ale v zakončení vylámal zuby na výborném Kantorovi.
14:30
Vlach posunul kotouč za sebe na Marušáka, který při střele zlomil hokejku.
13:37
Svižné zakončení Marka Hovorky končí sraženo v ochranné síti. Vhazuje se u branky Zlína.
12:51
Jeden ze zlínských obránců se šikovně protlačil před branku Vítkovic, kde byl opět pozorný Pavel Kantor.
11:37
Zlínští si vytvořili slušný tlak, který zakončoval nepřesnou střelou Ondráček.
10:15
Vítkovice mohl do vedení poslat Strapáč. Jeho zakončení ovšem zlikvidoval parádním zákrokem Libor Kašík. Vhazuje se u branky domácích.
9:28
Veselý se nabízel do tutové šance, ale Čachotský mu nedokázal přesně přihrát. Hraje se nahoru dolu, ale oba celky nedokáží své šance využít.
8:37
Kombinace se Vítkovicím vůbec nezdařila a ke kotouči se opět dostávají žlutomodří.
8:15
Kantor si po delší době připisuje kontakt s kotoučem. Brankář Vítkovic si poradil s nebezpečnou střelou Bukartse.
7:39
Filip Čech si nabruslil do dobré pozice, ale neudržel neposedný kotouč a nadějné šance domácích sešlo. Na puku jsou Vítkovice.
7:19
Na kotouči jsou domácí, kteří se pokusí založit protiútok.
6:34
Ke střele se dostal vítkovický Olesz. Jeho střela ale nezamířila na branku Zlína. Kašík tak opět nemusel zasahovat.
5:37
Vítkovičtí se usadili v útočném pásmu, ale zatím se jim nic zajímavého vymyslet nepodařilo.
4:38
Dnes to vypadá na hodně vyrovnanou bitvu. Soupeři navzájem vyčkávají na chybu toho druhého.
3:37
Hraje se zatím velmi vyrovnaná bitva. Oba brankáři čekají na vážnější zákrok.
2:48
Domácí jsou v plném počtu. První přesilová hra Vítkovic byla nevyužita.
1:38
Ani tento průnik vítkovických nekončí žádnou zajímavou šancí. Kašík je zatím bez zásahu v oslabení.
0:56
Zlínu se zatím první oslabení daří velmi dobře. Domácí se poprvé osvobozují vyhozením kotouče před Kantora.
0:42
Vítkovice si jako první zahrají přesilovu hru pět na čtyři. Vyloučen je Robert Říčka (ZLN) na dvě minuty za podražení.
0:26
Zlínští začali hned z ostra a mohli jít do vedení! Střela Roberta Říčky orazítkovala pouze tyčku Kantorovy branky.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec – Bukarts, Holík, Říčka – Ondráček , Maruna, Kubiš – Čachotský, Vlach, Veselý – Sýkora, Fořt, Čech.

HC Vítkovice Steel: Kantor (Dolejš) – Kudělka, Čerešňák, Kovář, Pastor, Štencel, Štich – Hovorka, Strapáč, Olesz – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger, Balán, Zdráhal – Němec, Hlinka, Tomi.

Rozhodčí: Šír, Čech – Bryška, Lukš.
Hezké nedělní odpoledne ze Zlína. Na programu je opět v dřívějším čase 15:30, duel mezi domácími Berany a Vítkovicemi. Zlínští se pomalu dostávají z krize a už se prokousali na devátou pozici. Sebevědomí jim dodala i výhra v Karlových Varech po samostatných nájezdech. Vítkovičtí jsou na jedenácté pozici a právě na dnešního soupeře ztrácejí pouhé tři body. Vítkovice dokázaly porazit na domácím ledě Mladou Boleslav 4:1 a dnes budou také při chuti. Do kádru ostravanů se vrátil ze Švýcarska Rostislav Olesz, který hodlá Vítkovicím pomoci do play-off.

Důležitý duel o postupovou desítku do play-off mezi Zlínem a Vítkovicemi startuje už v 15:30 na ZS Luďka Čajky ve Zlíně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.