Souboj Plzně a Zlína nakonec vyhráli hosté.

Těm pomohl hlavně raketový start. Hned ve druhé minutě ujel sám na branku Jan Maruna, který se prosadil perfektně provedeným bekhendovým blafákem. Stejnou možnost měl o dvě minuty později Petr Holík, jenž chybu domácích zadáků taktéž potrestal gólem.

Indiáni se dočkali snížení až na počátku druhé třetiny. Miroslav Indrák zpoza brány nahrál Jaroslavu Kracíkovi, který se nemýlil. Většinou bývá Kracík právě v roli nahrávače zpoza brány – z učně Indráka se tedy v tento moment stal mistr. Hosté si ovšem ve 37. minutě vzali své vedení o dvě branky zpět. Roberts Bukarts nahodil puk před branku, a jelikož Machovský neměl moc dobrý výhled, nedokázal jeho pokus zachytit.

Ve třetí třetině si hosté dokázali tříbodový zisk pojistit, když skóroval opět lotyšský kanonýr Roberts Bukarts. Ten tak svým patnáctým gólem v sezoně pečetil vítězství moravského týmu v poměru 4:1.

Nejlepší hráči: Michal Moravčík (0+0) – Roberts Bukarts (2+1)

Z mé strany to bude vše. Děkuji Vám za pozornost a někdy příště na počtenou!
59:58
Už se jim to ale nepodaří, střela Roberta Říčky byla sražena do ochranné sítě.
59:24
Dělovou ránu Jiřího Marušáka domácí brankář dokázal vyrazit, hosté chtějí přidat ještě jednu branku.
59:13
Ve středovém kruhu se opět pošťuchovalo několik hráčů a na trestnou už míří domácí zadák Kristián Kudroč (PLZ) na 2+2 minuty za hrubost.
59:00
Fanoušci Plzně zpívají "Není nutno aby bylo přímo veselo". Dnes tedy v Plzni rozhodně veselo nebude.
58:44
Domácí tým nyní dokázal alespoň vyhodit a nachvilku přerušit kombinaci Zlína.
58:22
A ti už, naprosto pochopitelně, dohrávají zápas v poklidu v útočném pásmu. Nikam se neženou.
58:03
Poletín na začátku závěrečné dvouminutovky vyšťoural puk a dostal ho do obranného pásma ševců.
57:20
Vše totiž zapříčinil Lukáš Pulpán (PLZ), který seknul Kašíka. K tomu ještě dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění, hosté tedy zápas dohrají v přesilovce.
57:20
Po dělové ráně Michala Poletína z levé strany se v brankovišti strhla menší strkanice, sudí hru raději přerušili.
57:15
56:46
Kracíkova přihrávka byla zblokována do středního pásma, ani teď z toho nic nebude.
56:25
Domácí tým stále nemůže rozjet nějakou kloudnou útočnou akci, vypadá to, že už je rozhodnuto...
55:46
Ondřej Veselý se zmocnil kotouče a dokázal ho vyhodit. Dobrá práce hostujícího kapitána, který je dnes v oslabení silným článkem svého celku.
55:21
Ondřej Kratěna vyslal tvrdou ránu, kterou dokázal lapit Libor Kašík. Toho okamžitě začali vyvolávat hostující fanoušci.
55:15
Domácí tým dostává poslední šanci vrátit se do hry. Dvě trestné minuty za podražení inkasuje David Šťastný (ZLN).
55:05
Filip Čech byl velice rychlý a přidělal menší problémy Indrákovi, který to ovšem naštěstí pro svůj celek zvládl uhlídat.
54:14
Pas Romana Vlacha ve středním pásmu zachytil pouze Bližňák, který už ale s pukem nedokázal vymyslet moc kloudného. Byl totiž okamžitě napadán.
53:52
Ondřej Kratěna pěknou příhrou vybídl ke skórování Tomáše Svobodu, jenž ovšem v dobré šanci zamířil nad svatyni Libora Kašíka!
53:33
Petr Holík odváděl pěknou práci a dokázal se uvolnit ke střele, kterou Matěj Machovský bez problémů zlikvidoval.
52:57
Domácí fanoušci pokřikují "časomíra ven", už je ovšem naštěstí opravena a budeme pokračovat!
52:57
Máme tu nějaké problémy s časomírou, chvíli se tedy ještě hrát nebude.
52:57
Hostující kapitán Veselý při snaze odehrát puk dopravil hrací předmět jen do hlediště. Následuje komerční přestávka, vylučovat se ale nebude, jelikož to bylo s tečí.
52:14
Nahození Jakuba Jeřábka bylo velice nepovedené, pramení z něj jen zakázané uvolnění.
51:53
Ondřej Veselý nepříjemným napadáním hodně znepříjemnil situaci domácím obráncům, naštěstí pro ně z toho ovšem nic nebylo.
51:36
50:54
Hostům pokračuje klasická početní výhoda, a tak se nyní Plzeňané osvobodili odpalem černého kusu pryže přes všechny čáry.
50:19
Zlín právě vstřelil branku!
Berani dokázali dvojnásobnou početní výhodu využít a vedou již o tři góly! Petr Holík nejprve z dorážky trefil tyč, posléze se ale k puku dostal ROBERTS BUKARTS (15+8), který ho napálil mezi Machovského betony, a zvýšil tak na 4:1! Asistence: Petr Holík (8+21) a Jiří Marušák (2+8).
49:49
Jiří Marušák vypálil z voleje tvrdou střelu, kterou ale nedokázal dobře umístit.
49:36
A tohle je veliká komplikace pro Západočechy! Mário Bližňák (PLZ) hákoval Říčku a Plzeňané míří do tří!
49:01
Petr Kadlec (PLZ) se před brankou provinil krosčekem a míří na trestnou lavici. Po komerční přestávce budou berani hrát v přesilovce.
48:24
Ondřej Veselý s Petrem Holíkem bojovali ve středním pásmu, ovšem ani jednomu z nich se nepodařilo vybojovat touš.
47:57
Hrňa se chtěl vydat na rychlý útočný výlet, ale Michal Stuchlík ho zastavil před modrou čárou, díky čemuž domácí forvard nic nestihl.
47:10
Domácí tým je nyní aktivnější, ale hosté velice dobře brání. Indiáni to mají hodně těžké, tým trenéra Rostislava Vlacha odvádí dobrou práci.
Dnešní utkání sleduje 3798 diváků.
46:27
Tomáš Svoboda zpoza klece nahrával na Jakuba Jeřábka, kterému ale v rozhodující moment kotouč projel okolo hokejky.
45:27
Erik Hrňa měl na holi kontaktní gól! V bezprostřední blízkosti ale tváří v tvář Kašíkovi neskóroval, z následné dorážky ho nedokázal překonat ani Miroslav Preisinger.
44:46
44:33
Zajímavý pokus Dominika Kubalíka byl snad dvakrát tečovaný, nakonec ale zapadl vedle Kašíkovy brány.
44:10
Tato početní výhoda se domácímu týmu moc nedaří, hosté se dvakrát v krátkém sledu postarali o výhoz.
43:45
Ondřej Kratěna to zkusil z velkého úhlu a před bránou posléze ještě dorážel Hrňa. Místo šance z toho ovšem jen vznikla menší strkanice, kterou promptně ukončili rozhodčí.
43:06
A nyní puk zapadl na střídačku hostujícího týmu, buly následuje v útočném pásmu modrobílých.
42:49
Hosté se ihned po vítězství při vhazování postarali o výhoz.
42:46
Dvě minuty za podražení inkasuje Michal Stuchlík (ZLN), který dnes hraje první extraligové utkání v této sezoně.
42:25
Domácí celek má ponechanou výhodu, čeká ho další početní výhoda!
42:15
Pavel Sedláček předvedl po pravé straně pěkné zrychlení, jeho následný pas před branku byl ovšem nepřesný.
41:48
41:24
Robert Říčka se v oslabení dostal do dobré šance, ale z mezikruží minul soupeřovu bránu.
40:50
Lukáš Pulpán měl velice dobrou střeleckou příležitost! Okamžitě toho využil, Kašík puk jen vyrazil ke Kubalíkovi, který ale svou dorážku nedokázal umístit do brány!
40:19
Ondřej Veselý vybojoval v obranném pásmu puk a bez váhání ho vyhodil přes všechny čáry.
40:01
Domácí hráči již nastoupili na hrací plochu HM Arény, krátce po nich následují hosté. Připomínám, že Plzeň bude hrát téměř dvě minuty přesilovku.
Druhá třetina utkání Plzně se Zlínem je za námi. Domácí dokázali ve 22. minutě snížit na 1:2, nicméně ševci si dokázali své vedení o dva góly vzít zpět, když ve 37. minutě skóroval Roberts Bukarts.

Střely: 22:16
Další třetina začne přibližně v 19:15.
40:00
39:58
Miroslav Indrák měl puk před bránou, ale už nedokázal zakončit ideálně!
39:49
39:48
Jaroslav Kracík odvedl velice dobrou práci a vybojoval faul Jiřího Ondráčka (ZLN). Ten dostává dvě minuty za podražení.
Vteřinu se bude hrát čtyři na čtyři.
39:27
Indiáni se osvobodili a delší dobu drželi berany v jejich vlastním pásmu, čímž tak pošetřili několik sekund v oslabení.
39:01
Robert Říčka byl nikým nehlídaný před brankou, a měl tak dobrou šanci. Naštěstí pro domácí ale nezakončil vůbec ideálně a posléze už dokázal kotouč pokrýt domácí brankář.
38:31
Tomáš Žižka dostal nabito a vyslal tvrdou ránu, kterou ovšem Matěj Machovský dokázal chytit do své lapačky.
37:49
Miroslav Indrák (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za poražení, hosté budou hrát přesilovou hru!
37:40
Jaroslav Kracík z levé strany hledal v mezikruží Kubalíka, ale ten puk v rozhodující moment promáchl!
37:21
Zakázané uvolnění hostů ze Zlína dostane hru před Libora Kašíka. Vhazování následuje po jeho levici.
36:33
Velmi důležitá branka pro Zlínské! Ti se znovu dostávají do dvoubrankového vedení. Na modré čáře se k nahození směrem na branku dostal ROBERTS BUKARTS (14+8), a tento nejlepší střelec beranů prostřelil Matěje Machovského! Nutno dodat, že domácí gólman toho moc neviděl. Asistence: Petr Holík (8+20).
35:58
Roman Přikryl zpoza brány našel Matěje Berana, který ovšem brankáře beranů překonat nedokázal. Domácí útočník stále čeká na svou první branku v extralize – a to už velice dlouho.
35:03
A nyní hru zákrokem raději přerušil Matěj Machovský, jenž podržel puk pod svou lapačkou.
34:50
Hosté se nyní usadili v útočném pásmu a začínají kombinovat, plzeňští obránci jim ale nechtějí umožnit zakončení.
34:06
Jaroslav Kracík pěkně vybojoval puk pro Dominika Kubalíka, jenž se ovšem se svou střelou ukvapil. Zamířil mimo tři tyče.
33:55
Bukarts nedokázal dohnat kotouč před Petrem Kadlecem, a tak je z toho zakázané uvolnění.
33:20
Petr Kadlec vyslal do šance Bližňáka, který chtěl situaci vylepšit pasem na Svobodu. To se ale ukázalo jako špatná volba, obránci tomu totiž zabránili.
33:08
A nyní se západočeský celek dopustil zakázaného uvolnění. Vhazování po levé straně Machovského.
33:02
Erik Hrňa nemohl pokračovat ve své akci, čárový sudí ho totiž nachytali v ofsajdovém postavení.
32:38
Třetí formace Plzně rozjížděla zajímavou akci, ale Jakub Lev přišel o puk. Pro domácí škoda.
32:27
Po vhazování se ke střele dostla Říčka, ale domácí brankář byl pozorný. Zákrokem přerušil hru, a dal tak prostor komerční přestávce.
32:24
Indiáni se provinili zakázaným uvolněním, vhazovat se bude po pravici Matěje Machovského.
32:02
Tomáš Čachotský nyní dvakrát odvedl dobrou práci, když si pohlídal puk před napadajícími obránci soupeře.
31:26
Vynikající zákrok Libora Kašíka! Tomáš Svoboda zpoza brány našel Mária Bližňáka, který ovšem nechal vyniknout hostujícího gólmana! Ten předvedl výborný zásah lapačkou.
31:05
Tak to bylo neskutečné, fanoušci jsou na nohou a naprosto spokojení! Až nyní totiž skončil ten veliký tlak, a to když střelu Jakuba Lva hostující obránci zblokovali nad bránu.
30:44
Branislav Kubka střelou od modré čáry nedokázal zamířit přesně, Škodovce to ale nevadí a dále útočí.
30:21
Berani se stále nemohou dostat k puku, to je neskutečný tlak Plzně!
29:56
Domácí elitní formace si vytvořila oslidní tlak a motá hlavy hostujících obránců, stadion bouří!
28:52
Na druhé straně si velice slibnou šanci vytvořil Roberts Bukarts, ale ani natřikrát nedokázal překonat Matěje Machovského!
28:27
Jaroslav Kracík ihned po vyjetí z trestné dostal puk a v dobré šanci nahrával na Pulpána, který ale nedokázal trefit soupeřovu klec!
28:18
27:46
Miroslav Preisinger dokázal osvobodit svůj tým, který se nyní rozhodl vystřídat.
27:24
Roman Vlach nebezpečně vystřelil z úhlu, Machovský byl ale ledově klidný a prostor u své tyče utěsnil.
26:50
Zatím v oslabení více útočila Plzeň. Nyní se ovšem Kratěnovi nepodařilo přihrát přesně a dopředu tak konečně zamíří berani.
26:24
Ondřej Kratěna se dostal v obranném pásmu k puku a bez váhání ho vyhodil přes všechny čáry.
26:18
Jaroslav Kracík (PLZ) se nyní dopustil poměrně zbytečného zákroku mimo hru, za což inkasuje dvě trestné minuty – nedovolené bránění.
Po komerční přestávce si ševci zahrajou v pěti proti čtyřem.
25:38
Roberts Bukarts byl nyní dvakrát dobře obrán o puk. Lotyšského útočníka nejprve odzbrojil Beran, posléze i Michal Moravčík.
25:15
24:56
Jakub Lev dostal nabito na volej, svou tvrdou střelou ale branku Zlína pouze minul! A věřím tomu, že Kašík si hodně oddychnul.
24:02
Parádní kombinační hra Plzeňských a málem bylo vyrovnáno! Jakub Jeřábek nahrál na Miroslava Indráka, který situaci vylepšil pasem na Dominika Kubalíka. Ten z bezprostřední blízkosti ale trefil jen Libora Kašíka!
23:31
Lukáš Pulpán svým nahozením od modré čáry vybízel spoluhráče k teči, těm se to ovšem nepovedlo, a tak Kašík zákrokem dokázal přerušit hru.
23:15
Jiří Marušák (ZLN) hákoval při šanci Michala Poletína, po právu tak dostává dvě trestné minuty.
23:15
Dělovou ránu Kudroče z pravé strany lapil Kašík! Bylo to při ponechané výhodě a domácí budou hrát přesilovku.
22:39
Kudroč s Jeřábkem nyní postupně zaváhali při svých rozehrávkách, ani jednou toho ovšem hosté nedokázali využít.
22:03
Mário Bližňák prošel přes modrou čáru do útočného pásma, tam ho ale dokázal posléze zastavit Tomáš Žižka.
21:40
Střela jednoho z hostí byla sražena do ochranné sítě nad branku. Vhazovat se bude po pravici Machovského.
21:12
Plzeň právě vstřelila branku!
Domácí celek se dočkal snížení na rozdíl jediné branky! Miroslav Indrák zpoza brány našel JAROSLAVA KRACÍKA (8+22), který je v těchto situacích většinou v opačné roli. Nyní mu tato záměna ovšem nevadila, střelou z voleje totiž prostřelil Libora Kašíka! Asistence: Miroslav Indrák (12+9) a Kristián Kudroč (1+3).
20:50
20:31
Indiánům se zbytek přesilové hry vůbec nedaří, Zlín se totiž brání zdařile a svému soupeři nic nedovoluje.
20:14
Zlín se osvobodil výhozem až za branku Machovského.
20:01
Indiánům ještě zbývá 50 sekund z přesilové hry, na trestné sedí kapitán Ondřej Veselý.
Hráči obou celků již nastupují na hrací plochu, druhá třetina začíná za necelé dvě minuty.
První dvacetiminutovka je u konce. Indiáni zaspali start a dvakrát propadli v obraně, což hosté ze Zlína využili parádně. Skóre nejprve otevřel Jan Maruna, posléze se ještě prosadil Petr Holík. Oba hráči se tedy zaslužili o to, že berani v Plzni po prvních 20 minutách hry vedou 2:0.

Střely: 12:4
Další třetina začne přibližně v 18:23.
20:00
19:41
Dalibor Řezníček nekompromisním odpalem kotouče osvobodil svůj tým.
19:25
Obvyklá akce Plzeňských! Jaroslav Kracík zpoza branky vyslal pěknou přihrávku, která měla oči. Našel pomocí ní před brankou stojícího Dominika Kubalíka, který ovšem trefil jen Libora Kašíka ve zlínské svatyni!
18:58
Jakub Jeřábek vyslal tvrdou střelu z voleje a o dorážku se snažil Kubalík, ale Kašík dokázal zlikvidovat i tento pokus!
18:50
Ondřej Veselý (ZLN) držel u mantinelu Jakuba Lva a inkasuje dvouminutový trest. Druhá přesilovka pro Plzeň.
18:14
Jakub Lev se snažil dostat v útočném pásmu k puku, překážel mu ovšem čárový sudí, což znepokojilo hlavně domácí fanoušky.
17:55
A další icing, tentokráte se o ovšem dopustili domácí hokejisté. Hra je nyní poměrně kouskovaná.
17:15
Cibák dokázal na modré čáře zastavit postupujícího Kubalíka, místo protiakce se ovšem rozhodl jen nahodit a umožnit svému celku vystřídat.
17:00
A znovu úplně stejná situace.
16:53
Zakázané uvolnění hostů ze Zlína. Vhazovat se bude v útočném pásmu Škody Plzeň, konkrétně po pravici Kašíka.
16:38
Tomáš Svoboda se zleva nadvakrát snažil procpat puk před bránu na Kratěnu, ale ten byl hlídaný hned dvěma obránci ševců.
16:28
A nakonec se ke střele z blízkosti dostal Jakub Lev, Kašík byl ale v pozoru a dokázal svým zákrokem znovu přerušit hru.
16:15
Kotouč je nyní přidržován za zlínskou brankou, sudí ovšem stále nepřerušuje.
15:51
Střelu Dominika Kubalíka srazili hostující zadáci do ochranné sítě. Plzeň začíná tlačit a fanoušci ji ženou kupředu.
15:37
Miroslav Indrák se pěkně uvolnil a dokázal nahrát na Jeřábka, jehož pokus z mezikruží byl ovšem zblokován!
15:20
Nahození Jakuba Jeřábka bylo ztečováno do ochranné sítě, Západočeši tak útočné pásmo neopustí ani nyní.
15:09
Pěknou ránu obstaral zkušený zadák Petr Kadlec. Proti gólu byl ovšem Libor Kašík, který ji holí vyrazil nad.
15:05
Indiáni hned mířili do útoku! Tomáš Svoboda se přes obránce protlačil k přihrávce na Jeřábka, který ale neměl možnost puk zachytit! Následně došlo k posunutí branky a hra byla přerušena.
14:52
14:47
Dělovku kapitána Ondřeje Veselého od modré čáry vyrazil Machovský svým betonem do bezpečí.
14:25
Plzeňští se konečně dokázali osvobodit a vystřídat.
14:10
Matějíček nabil Holíkovi, jehož pokus Machovský vyrazil betonem. Říčka se poté snažil o dorážku, ale už zamířil nepřesně.
13:39
Hosté se stále drží v útočném pásmu, modrobílým se nedaří vyhodit puk!
12:55
Ihned po buly musel podržet puk brankář Machovský. Vhazování se tedy bude opakovat.
12:52
První početní výhoda pro hosty. Jakub Jeřábek (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za hákování. Přesilová hra začne po komerční přestávce.
12:36
Miroslav Preisinger zaváhal ve středním pásmu a ztratil puk, naštěstí pro Plzeň ho alespoň stihnul nahodit za branku Kašíka.
11:58
Slovenský obr Kudroč nyní zprava napálil odražený puk po Svobodově přihrávce, jeden z bránících hráčů ho ale ztečoval do ochranné sítě.
11:26
Nyní se Lukáš Pulpán při pokusu o rychlou rozehrávku provinil zakázaným uvolněním. Buly po levici Machovského.
11:17
Pulpán posunul krátce po buly kotouč na Kristiána Kudroče, jehož střela byla zblokována do ochranné sítě nad brankou.
11:09
Do rychlého protiútoku vyrazila první formace v čele s Kracíkem. Jeho následný pokus zápěstím ale chytil pozorný Libor Kašík.
11:00
Roman Vlach dobře zabojoval a získal puk pro Horáka, jehož nahození od modré čáry bylo nepřesné.
10:45
Zlínská branka byla několik sekund posunutá a sudí si toho posléze všimli. Pravidla jim velí hru v tento moment přerušit – a tak se také stalo.
10:17
Jiří Ondráček se snažil prosadit na pravém křídle v útočném pásmu, ale puk mu dokázal vypíchnout bránící Kubka.
10:08
09:34
Petr Kadlec teď Lvovi odevzdal přihrávku jako horký brambor a hosté dokázali puk vyhodit.
09:28
Nyní se plzeňský útočník, který je na západě Čech zapůjčen z Brna, protlačil až před bránu. Tam kotouč posléze udržel Libor Kašík ve své lapačce.
09:07
Tomáš Svoboda při útočné akci přišel o puk a hosté toho využili k osvobození se.
08:47
Při snaze založit další útočnou akci se Plzeň provinila postavením mimo hru.
08:36
Berani se nyní dokázali osvobodit výhozem puku, mohou tedy vystřídat.
08:21
Kracík vyjel zpoza brány a na druhé tyči hledal Indráka, jenže pas byl moc prudký a nepřesný.
08:08
První přesilovou hru si zahrají domácí. Dalibor Řezníček (ZLN) je vyloučen za nedovolené bránění.
07:56
Pěknou střelu zpoza obránce obstaral Jakub Lev, nicméně trefil jen Kašíka. Poté měl velkou šanci mezi kruhy, ale puk mu v rozhodující moment sjel z hole!
07:23
Erik Hrňa ihned po buly vystřelil zápěstím, nicméně jeho přízemní pokus dokázal Kašík vykopnout betonem.
07:21
Pěkně to nyní udělal kapitán Ondřej Kratěna, který po řadě kliček nabil Bližňákovi. Střelu slovenského útočníka ovšem dokázal zneškodnit pozorný Libor Kašík, následuje komerční přestávka.
07:00
Domácí nyní nechtějí půjčit soupeři puk na hokejky a co nejdříve budou chtít snížit, a dostat se tak zpět do hry.
06:37
Lukáš Pulpán se vydal na útočný výlet, byl ovšem zastaven čistým hitem na útočné modré čáře.
06:09
Jan Maruna nyní nedokázal ve středním pásmu zachytit rozehrávku svých spoluhráčů, jenže z následné šance na protiútok indiáni nic nevytěžili.
05:36
Jaroslav Kracík se před branku snažil přihrát na Michala Poletína, ten byl ovšem dostatečně ubráněn.
04:33
Další propadák v domácí defenzivě! Po pravém křídle pádil do šance Robert Říčka, ale při střele zlomil svou hokejku, takže Machovský byl nakonec bez práce.
04:02
Indiánům se nadále vůbec nedaří, nyní se v útočném pásmu marně snažil prosadit Preisinger.
03:02
Vynikající start beranů! Domácí obrana opět zaváhala a hostující tým se znovu dostal do úniku. Konkrétně to byl PETR HOLÍK (8+19), který se po pasu od Robertse Bukartse prosadil pěknou kličkou pod víko Machovského brány! Asistence: Roberts Bukarts (13+8).
02:43
David Šťastný aktivně napadal rozehrávku Jakuba Jeřábka, ten si ovšem se situací poradil hravě.
02:15
Nahození Matěje Berana ze středního pásma hostující brankář vyrazil pouze do rohu kluziště.
01:56
O vyrovnání se nyní střelou z pravého křídla pokusil Erik Hrňa, nicméně Libor Kašík byl připravený a dokázal jeho zakončení lapit.
01:11
Jen 71 sekund stačilo Zlínským na první branku! JAN MARUNA (7+0) využil zaváhání domácí obrany, dostal se do samostatného úniku a perfektní bekhendovou kličkou překonal Matěje Machovského! Asistence: Jiří Ondráček (4+4) a Tomáš Žižka (3+9).
00:45
Ta ale nebyla úspěšná a zatímco Kudroč drží touš za svou bránou, oba týmy posílají na led druhé lajny.
00:21
Petr Holík bojuje s pukem v rohu útočného pásma. Po chvilce ho ale domácí obránce Kadlec obral a zakládá akci svého týmu.
00:02
Úvodní buly dnešního utkání získali na své hokejky hráči Zlína.
00:01
Hala je zatemnělá a hráči pomalu nastupují na hrací plochu! Utkání 38. kola Tipsport extraligy začíná zhruba za dvě minuty.
Stadionem aktuálně zní plzeňská hokejová hymna. Návštěva je velmi chabá, ale několik diváků do útrob stadionu ještě přichází.
Hostující celek vyrazila podpořit zhruba patnáctka fanoušků, pěkné gesto!
ZMĚNY V SESTAVĚ
Plzeň – Michal Moravčík se vrací do obranných párů. Konkrétně utvoří ten třetí s Branislavem Kubkou. Jako sedmý bek byl na soupisku zapsán David Sklenička, juniorský reprezentant. Ke změně došlo ve druhé a třetí formaci. Výše byl posunut Tomáš Svoboda, jehož ve třetí lajně nahradí Jakub Lev.

Zlín – V sestavě beranů jsou rovněž změny. V obraně oproti zápas s Libercem nenastoupí Oldrich Kotvan a Patrik Urbanec. Nahradí je Oldřich Horák a Michal Stuchlík, který letos v extralize nastoupí poprvé – a to rovnou v prvním obranném páru. Na centru čtvrté formace bude Pavel Sedláček, který stále čeká na první branku v extralize. Nahradil Tomáše Fořta.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Jeřábek "A", Kadlec "A", Pulpán, Kudroč, Moravčík, Kubka, Sklenička – Kubalík, Kracík, Indrák – Svoboda, Bližňák, Kratěna "C" – Lev, Preisinger, Hrňa – Poletín, Přikryl, Beran

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Stuchlík, Marušák "A", Žižka "A", Matějíček, Horák, Řezníček – Říčka, Holík, Bukarts – Maruna, Cibák, Ondráček – Veselý "C", Vlach, Čachotský – Čech, Sedláček, Šťastný

Rozhodčí: Hribik (CZE), Wiegand (SUI) – Barvíř, Blümel (oba CZE).
Švýcarský rozhodčí
S Janem Hribikem dnes rozhodcovskou dvojici utvoří Švýcar Marc Wiegand. Ten je členem organizace IIHF od sezony 2011/2012 a pískal už na dvou světových šampionátech.
Vzájemné zápasy
Poprvé se tyto celky utkaly v rámci 12. kola. Utkání se hrálo v Plzni a po bezbrankových dvou třetinách přišla ta třetí, která skončila remízou 2:2. Díky tomu došel zápas až do samostatných nájezdů, které rozhodl momentálně zraněný Nicholas Johnson z Plzně.

Plzeň 3:2sn Zlín
45. Kubalík (Lev, Kadlec), 50. Indrák (Kubalík, Jeřábek), rozh. náj. Johnson – 49. Kubiš (Čachotský, Cibák), 57. P. Holík (Veselý, Matějíček)

Druhá kapitola letošních plzeňsko-zlínských bojů byla napsána na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Domácí sice dvakrát ztratili vedení, nakonec se jim ovšem z tohoto souboje podařilo vyválčit tříbodový zisk.
Na body tak zatím v ročníku 2015/2016 vede PSG Zlín 4:2.

Zlín 4:2 Plzeň
2. Maruna (Kubiš), 11. Bukarts (Holík, Říčka), 46. Ondráček, 59. Vlach (Okál) – 8. Lev (Kracík, Indrák), 46. Johnson (Hossa, Pulpán)
Statistické okénko

HC Škoda Plzeň
Nejproduktivnější hráč: Dominik Kubalík 33 (22+11)

PSG Zlín
Nejproduktivnější hráč: Petr Holík (7+19)

Poslední zápas Zlína
V posledním utkání si Zlín připsal velice cenný skalp. Na Zimním stadionu Luďka Čajky přivítal aktuálního lídra z Liberce. Berani nakonec Bílé Tygry (jakkoliv to, vzhledem k přírodním poměrům, zní zvláštně) zdolali. O výhru se góly zasloužili Tomáš Žižka a Robert ŘÍčka.

Zlín 2:1 Liberec
29. Žižka (Bukarts), 48. Říčka (Urbanec) – 41. Bakoš
Poslední zápas Plzně
Ve snaze napravit páteční zaváhání na domácí půdě s Mladou Boleslaví přivítali indiáni taktéž v HM Aréně třinecké Oceláře. Opět se jim ale nezadařilo a před svým soupeřem muselo sklonit hlavy – slezský tým si z Plzně odvezl tři body.

Plzeň 1:3 Třinec
58. Kudroč (Kracík) – 21. Dravecký (Žejdl, Irgl), 31. Polanský, 60. Sýkora (Tybor)
Postavení v tabulce

Tým ze západu Čech se aktuálně nachází na třetí pozici v tabulce. Na druhou Spartu ztrácí dohromady sedm bodů, zatímco před čtvrtým Mountfieldem má pouze dva body náskok. S aktuálním skóre 116:98 patří mezi třetí nejofenzivnější tým soutěže.

PSG Zlín
Navzdory pomalému rozjezdu se berani postupně opět zvedají. Po 37 kolech získali 51 bodů, což jim momentálně stačí na deváté místo, zajišťující předkolo play-off. Do branek soupeřů ale Zlínští nastříleli jen 80 gólů – hůře už si v tomto ohledu vede pouze poslední Litvínov. Na druhou stranu obdržel Zlín 91 branek, což je třetí nejlepší počin v lize.
Krásný hokejový podvečer dámy a pánové! Tipsport extraliga je v plném proudu a na programu je dnes 38. kolo. Utkání mezi týmy HC Škoda Plzeň a PSG Zlín Vás bude provázet Michal Belšán.