Utkání bylo jako na houpačce. Rozjeli ho lépe Liberečtí, kteří se díky Radivojevičovi dostali do vedení. Ve druhé třetině, která jasně patřila Litvínovu vyrovnal Pavelka. Na domácích byla vidět obrovská touha po bodech. Jenže v 45. minutě je zchladil Krenželok. To si ovšem mysleli pouze Bílí Tygři. Liberec se zatáhl a na poslední chvíli dokázal vyrovnat Robin Hanzl. Jelikož jsme v prodloužení gól neviděli, šlo se do samostatných nájezdů. V nich byl jediným úspěšným střelcem Řepík a vystřelil pro hosty bod navíc.
Hvězdy utkání: LIB – Michal Birner, LIT – Tomáš Pavelka
V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec.
Autorem vítězné branky je MICHAL ŘEPÍK.
Ani Robin Hanzl nedokázal Lašáka překonat a Liberec vítězí.
Petrásek si počkal než Bakoš zakončí, poté jeho pokus kryl.
František Lukeš míjí bránu.
Liberec se ujímá vedení. Petrásek se už přesouval ne druhou stranu, ale Řepík ho prostřelil.
Lašák zneškodnil blafák do forhendu Hübla.
Michal Birner neuspěl na nájezdu. Petrásek si na něj počkal a zneškodnil jeho pokus.
První pojede Liberec.
Samostatné nájezdy začínají.
V posledních sekundách zkusil Tomáš Pavelka ohrozit Lašáka. Více ze hry ale měli Liberečtí. Gólman Petrásek musel Litvínov několikrát zachraňovat. Čekají nás samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:33
Viktor Hübl mohl jít do přečíslení, ale puk nechal za sebou.
64:10
Kotouč na hokejkách hostů.
63:47
Bakoš špatně přejel modrou čáru. Signalizovaný ofsajd.
63:29
Další zákrok pro Petráska, další buly v obranném pásmu Vervy.
63:20
Michal Birner netrefil bránu a odchází střídat.
62:55
Špatná akce domácích. Puk už zase drží Liberec.
62:40
Vampola vyhrál buly a Liberec kombinuje v útoku.
62:34
Obětavý Petrásek zastavil pokus Tygrů. Vhazovat se bude před ním.
62:14
Viktor Hübl napálil jen boční síť brány hostů.
62:06
Nerovný led musí řešit rozhodčí v brankovišti Lašáka.
62:06
Ján Lašák zastavil puk lapačkou. Vhazování v obranném pásmu hostů.
62:00
Petrásek zastavil betonem nebezpečný průnik libereckého obránce.
60:48
Robin Hanzl v obrovské šanci před Lašákem selhal a poslal puk mimo bránu!
60:01
60:00
59:24
Litvínov právě vstřelil branku!
Litvínov srovnává 36 vteřin před koncem základní hrací doby. Obrovský tlak domácích přetavil v gól ROBIN HANZL, který si našel puk před Lašákem a poté krkolomně dorazil puk za jeho záda. 2.:2
58:55
Jiří Gula zkoušel nebezpečně zakončit na bránu. Z blízkosti se snažil ještě zakončit Lukeš.
58:25
Hübl s Lukešem získali útočné pásmo. Liberec svého soka ale vyhnal.
58:09
Ševc se dostal ke střele, kterou kryje Petrásek. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.
57:46
Litvínov prohrál vhazování. Tygři mohou ušetřit nějaké sekundy.
57:40
Hosté v plném počtu. Verva se nezmocnila šance na vyrovnání. Její naděje se každou vteřinou snižuje.
57:15
Kombinaci Litvínova nepřesně zakončil Hanzl.
56:52
Hanzl najel do útoku a nabídl kotouč ke střelu Gulovi. Ján Lašák opět zastavuje střelu.
56:14
Pavlík už zkoušel prudký projektil na Lašáka. Rána byla ovšem nepřesná.
55:50
Výborná příležitost pro Vervu na vyrovnání. Chopí se jí?
55:40
Martin Ševc si podržel protihráče a půjde za to na dvě minuty sedět.
55:35
Slabé nahození Doležala bekhendem nemohlo gólmana Liberce vystrašit.
55:16
Odražený kotouč a Pavlík musí spěchat dozadu.
55:10
Lašák pokryl další puk a vhazování se bude odehrávat před ním.
55:00
Michal Bulíř se puku pouze zbavil a dal své formaci možnost vystřídat.
54:25
Tygři už vyrážejí jen do rychlých brejků a spíše kontrolují výsledek.
54:05
Litvínov v tlaku okupuje útočné pásmo.
53:48
Aktivní Kristian Reichel si sjel pro přihrávku a zakončil ranou po ledě. Ján Lašák zůstal i nadále pozorný a puk za svá záda nepustil.
53:14
Gólman Lašák v problémech. Bezmocně ležel na zemi a puk museli uklízet jeho obránci.
52:21
Formace obou týmů už musí střídat.
51:33
Verva tlačí a mermomocí se snaží dát vyrovnávací branku. Ne nadarmo má ale Liberec nejlepší defenzívu v lize.
50:59
Kamil Piroš se octl v obrovské příležitosti, když se před otevřela prázdná brána. Útočník domácích barev ale trestuhodně minul!
50:50
Krásnou kombinaci nepřesně zakončil Kristian Reichel.
50:30
Litvínov stále o puku. Jejich hra zatím postrádá střelbu.
49:50
Verva rozjíždí další akci. Domácím se však nedaří déle se usadit v útoku.
49:15
Kubát čekal na vhodnou příležitost, kdy nahodit puk. Pak si to ale rozmyslel a zamířil zpět ke své bráně.
48:59
Dnešní utkání sleduje 4535 diváků.
48:59
Pokus Libereckých zastavil brankář domácích.
48:40
Litvínov se snaží a útočí. Obrana hostů je zatím pozorná.
47:01
Liberec právě vstřelil branku!
Bílí Tygři jdou do vedení! Michal Birner naservíroval puk LUKÁŠI KRENŽELOKOVI. Ten si puk několikrát přehodil, poté nechytatelně zápěstím propálil gólmana Petráska. Stav utkání 1:2.
46:17
Další vyhození Vervy. Liberec se nemůže v útoku prosadit.
45:50
Domácí se alespoň na chvíli osvobozují.
45:38
František Lukeš vyloučen za podržení ve vlastním obranném pásmu. Bílí Tygři si zahrají dvouminutovou přesilovku.
45:02
Dobrá obrana ve středním pásmu nepustila hosty dále.
44:40
Michal Birner před Petrásek stihl tečovat padavý kotouč a fanouškům domácích zatrnulo. Naštěstí pro Vervu minul branku.
44:00
Válek dojel puk za bránou Lašáka. Následně o něj přišel, a tak hraje Liberec.
43:22
Kamil Piroš odpálil puk pryč. V útočném pásmu ho ještě zachytili Tygři.
43:00
Nahozený puk Ševcem si převzal jeden z útočníků hostů.
42:27
Robin Hanzl zamezil přihrávce v jejím pokračování a dává chvilku oddechu Litvínovu.
42:15
Tygři se přesouvají do útoku.
42:04
Liberci se přechod hrubě nepovedl a píská se zakázané uvolnění.
41:48
Verva se osvobozuje a František Lukeš zkusil i vstřelit na Lašáka.
41:39
Trest pro Tomáše Frola na dvě minuty za hákování.
41:27
Hra plná nepřesností. Kotouč putuje z hole na hokejku.
40:45
Trávníček odpálil puk do útoku, kde však není ani jeden z jeho spoluhráčů.
40:33
Úmyslný ofsajd Litvínova. Vhazování před Petráskem.
40:01
Úvodní buly pro sebe získal Liberec a vrhá se do útoku.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:18.
Liberec ze začátku třetiny hru kontroloval. Jeho dominance ovšem skočila bitkou mezi Frolem a Vlachem. Domácí Tomáš Frolo vyburcoval spoluhráče natolik, že nejenom snížila, ale svého soka jasně přehrávali. Pokud ji toto nasazení vydrží do třetí třetiny, mohou pomýšet na bodový zisk s lídrem extraligy.
40:00
39:30
Branko Radivojevič se zbavil stahovačkou obránce a z blízkosti napálil kotouč do výstroje gólmana Vervy.
39:08
38:45
Litvínov musí zpátky do útoku. To se mu povedlo a parádní pokus vyslal Kubát. Lašák měl obrovské problémy puk zkrotit.
38:23
Pavelka si svůj první úmysl rozmyslel, vyčkal a vydal se do útočného pásma později. Jeho myšlení nepřečetli spoluhráči a vystavili ho mimo hru. Ofsajd.
37:45
Pavlík měl spoustu času a mohl si přesně vybrat kam zakončí. Jenže, co kouč domácích nechtěl, minul naprosto branku hostů.
37:17
Tygři se osvobozují. Litvínov bude hledat novou cestu do útoku.
37:08
Ondřej Vitásek vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
37:01
Vitásek zkusil vystřelit na Petráska. Ten zůstal pozorný.
36:28
Sklenička sklepl puk před dotírajícím Vampolou.
36:04
Velkou šanci před Lašákem spálil Miloslav Hořava. Dostal nádhernou žabičku od Piroše, jenže dokázal puk usměrnit do brány. Míjí těsně nad!
35:49
35:33
Verva se nemůže dostat dopředu. Tygři skvěle brání.
35:19
Vyhození puku mimo kluziště na střídačky. Vhazování ve středním pásmu.
34:57
Litvínov překombinoval situaci a sám se vyhání z útočného pásma.
34:12
Pavlík nezpracoval přihrávku a měl problémy udržet puk v útoku. Poté pálil jen do prvního muže před sebou.
33:47
Ondřej Jurčík byl v útočném pásmu podražen Michalem Bulířem. Dvě minuty si odsedí na trestné.
33:33
Špatné vhazování. Uvidíme jeho opakování.
33:31
Kristian Reichel zkusil zblízka zasunout kotouč za Lašáka. Ten zůstal pozorný a u tyčky měl připraven beton. Následně puk pokryl svou lapačkou.
33:05
Hořava nezachytil puk do ulice a Liberec se ujímá kotouče.
32:33
Nepřesný pokus na Petráska vyprodukoval Michal Řepík.
32:07
Nahozený puk za bránou sbírá obrana domácích.
31:53
Jiří Gula zastavil nebezpečnou přihrávku ve středním pásmu.
31:39
Na zemi leží zraněný hráč Liberce. Jedná se o obránce Lukáše Dernera, který putuje na střídačku.
31:34
František Lukeš vyhrál buly. Viktor Hübl však nezakončil přesně.
31:27
Zakázané uvolnění Liberce. Šance pro Vervu dostat se do střelecké pozice.
31:04
Válel solidní střelou z pravého kruhu zaměstnal gólmana hostů.
30:22
Litvínov vyhodil z obranného pásma až k Lašákkovi. Zakázané uvolnění se nepíská.
29:41
Robin Hanzl prokličkoval středním pásmem, jenže nic z toho nebylo.
29:03
Liberec se snaží dlouho odpovědět. Obrana Litvínova je zatím pilná a ví si se střelci soupeře rady.
25:59
Litvínov vyrovnává! Viktor Hübl zachytil kotouč na modré a poslal ho Jiřímu Gulovi. Ten okamžitě poslal puk na bránu, kde se nejlépe zorientoval TOMÁŠ PAVLEKA a srovnává stav na 1:1.
25:43
Při signalizované výhodě je Verva v obrovském tlaku!
25:12
Karel Kubát se dostal do zakončení. Lašákův beton připraven.
24:44
Litvínov bitka nabudila a snaží se z toho vytěžit branku.
24:22
Bitka se strhla mezi hráči Frolem a Vlachem. Dlouhá rvačka vyvrcholila osobním trestem na 10 minut pro oba hráče + trest na dvě minuty za hrubost.
24:04
Jaroslav Vlach při úniku 1 na 1 vystřelil zpoza obránce. Petrásek pozorný.
23:25
Petr Vampola nabízel puk před bránu. Nikdo ze spoluhráčů neměl zájem.
23:00
Zakázané uvolnění Vervy. Vhazování před brankářem domácích.
22:47
Jakubu Valskému se povedlo obhození protihráče na útočné čáře. Puk se poslal ale moc daleko a nestihl ho dojet.
22:22
Kubát zase míchal na modré a vyslal Jurčíka do útoku.
22:00
Karel Kubát po kličce na modré čáře nahazuje puk za branku.
21:40
Miloslav Hořava obral zmateného obránce hostů o kotouč. Zakončil však jen do připraveného Lašáka.
21:08
Michal Bulíř nebezpečně střílel na Petrásek, který jeho pokus neudržel v lapačce.
20:46
Pavelka si počíhal na obránce Tygrů a narval ho na mantinel.
20:37
Přechod přes modrou čáru nezvládli hráči Vervy.
20:01
Liberec získal úvodní buly.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:23.
Litvínov začal zápas lépe a aktivněji. Po úvodním gólu Liberce ze sedmé minuty ale otěže utkání převzali hosté. Vervě nepomohla ani přesilovka 5 na 3 a stále je trápí velmi bídná produktivita. Litvínov se v další části bude pokoušet o otočení nepříznivého výsledku.
20:00
19:40
Domácí aplikují vysoký presink a chtějí ještě Tygrům zatopit.
19:03
Liberec se řítil na branku 3 na 1. Branko Radivojevič však svého spoluhráče nenašel.
18:44
Michal Bulíř přešel přes modrou moc brzy. Postavení mimo hru.
18:16
Tygři už zase mají puk na svých holích a motají hlavy hráčům Vervy.
17:45
17:44
Pavelka zlomil při pokusu svou hůl a Liberec se osvobozuje.
17:13
Ján Lašák pod obrovským tlakem. Puky se na něj řítí ze všech stran.
16:42
Robin Hanzl tak dlouho vyčkával až prováhal dobrou střeleckou možnost.
16:23
Litvínov přichází o puk.
16:00
Verva kombinuje v útočném pásmu. Od modré zkusil pozornost gólmana Kubát.
15:48
Další trest pro Liberec! Za podražení půjde sedět na dvě minuty Petr Jelínek. Hned dvojnásobná přesilovka pro Litvínov.
15:48
15:43
Technický trest pro Liberec. Hráli na ledě dokonce v šesti hráčích. Trest odsedí Michal Řepík.
14:54
Ondřej Jurčík se pokusil proniknout do útoku. Liberec ho o puk připravil.
14:16
Řepík zavezl puk do útočného pásma a následně pálil jen vysoko nad.
13:49
Buly vyhrála Verva a vyhazuje.
13:46
Michal Trávníček si půjde sednout na dvě minuty za podražení.
12:52
Rostislav Martynek nepřesně hledal spoluhráče na druhém konci útočného pásma.
12:33
Litvínov vyhazuje a střídá.
12:16
12:03
Bulířova nabídka skončila neúspěšně.
11:50
Kamil Piroš zkusil střelu zápěstím od modré. Ján Lašák ukryl kotouč ve své lapačce.
11:32
Domácí se na chvíli osvobozují.
11:02
Bílí Tygři kombinují v útoku a nepoustějí domácí k puku.
10:16
Zbyněk Sklenička si odbude trest za hákování na Jakuba Valského.
10:16
Petr Jelínek zavezl puk do útočného pásma a předal ho Jakubu Valskému. Ten nastřelil tyčku a byl faulován.
09:47
Buly ve středním pásmu ovládli Tygři.
09:38
Miloslav Hořava protečoval puk do útočného pásma.
09:03
Trávníček hledal svého spoluhráče před brankou. Obránci Liberce byli ovšem pozorní.
08:30
Litvínov se snaží s výsledkem něco udělat. Zatím se mu to však hrubě nedaří.
06:36
Liberec se ujímá vedení! Po nahození Tomáše Mojžíše se puku ujal Michal Bulíř. Poslal kotouč na modrou, kde už stál připraven BRANKO RADIVOJEVIČ a nechytatelnou ranou posílá hosty do vedení. Stav utkání 0:1.
06:30
Nahození Mojžíše bylo sraženo.
06:21
Další pokus na gólmana domácích. Petrásek však ukryl puk v lapačce a zůstává nepřekonán.
06:13
Birner zkusil střelu na Petrásek. Ten puk pouze vyrazil před sebe.
05:46
Michal Birner nedosprintoval nahozený puk a Liberec se bude muset bránit.
05:25
Pavelka nahazuje jen vysoko nad bránu Tygrů.
04:57
Litvínov opět útočí, ale po nepřesné nahrávce se musí vracet.
04:37
Kristian Reichel v rychlostním souboji přebruslil obránce Liberce a zakončil z úhlu do gólmana hostů.
04:13
Ševc zachytil vyhozený puk a znovu rozehrává na své spoluhráče.
04:06
Špatnou přihrávkou se Litvínov dostal na zakázané uvolnění. Vhazování před Petráskem.
03:37
Rostislav Martynek nezachytil puk na modré čáře. Kotouče se ujímají hosté.
03:20
Střídání týmů. Verva u puku.
02:52
Filip Pavlík od modré prozkoušel gólmana mezi betony. Lašák je stihl stisknout k sobě.
02:41
Litvínov je zatím aktivnější a vybojoval vhazování před Lašákem.
02:09
Ondřej Jurčík se pokusil proniknout dopředu. Byl ale natlačen na mantinel a puk ztratil.
01:42
Dobrý forčeking Vervy zastavil hosty v obranném pásmu.
01:28
Bílí Tygři vyhodili přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.
01:20
Robin Hanzl nepřesnou přihrávkou překazil akci domácích.
00:47
Liberec v útoku kotouč ztrácí. Střídání na obou stranách.
00:18
Domácí už se dostali do útočného pásma. Ztratili však puk a dopředu jdou Tygři.
00:01
Úvodní buly pro sebe získali hráči Liberce.
00:01

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Janus) – Kubát, Pavlík, Pavelka, Gula, Frolo, Sklenička – Lukeš, Hübl, Gerhát, Trávníček, Hanzl, Martynek, Piroš, Reichel, Hořava, Doležal, Válek, Jurčík, Duda

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk, Vitásek, Plutnar – Birner, Vampola, Řepík, Radivojevič, Bulíř, Bakoš, Krenželok, Jelínek, Valský, Vlach, Stránský, Ordoš

Rozhodčí: Fraňo, Úlehla – Flegl, Polonyi.
Bílí Tygři Liberec – 1. místo, 91 b., 137:82
Aktuální forma: V,P,V,V,V
Liberec vévodí celé extralize a zdá se, že téměř nikdo nedokáže rozjeté Tygry zastavit. Díky nejlepší obraně v lize i jedné z nejlepších ofenziv zcela jasně válcují soupeře a kráčí za trofejí Prezidenta pro vítěze základní části. Čeká je duel na ledě trápícího se úřadujícího mistra z Litvínova. Z posledních třech vzájemných zápasu je Liberec dokázal porazit. Ani v tomto utkání se neočekává jiný scénář. Elitní střelci Liberce s propracovanou obranou pořádně zatopí na Zimním stadionu Ivana Hlinky!
Brankářská jednička: Ján Lašák – 31 záp., 92,90% úsp.
Hvězdy týmu: Lukáš Krenželok, Petr Vampola, Branko Radivojevič
HC VERVA Litvínov – 13. místo, 39 b., 81:108
Aktuální forma: V,P,P,P,P
Litvínov se po 40 zápasech nachází spolu s Karlovými Vary na dně extraligové tabulky. Jejich výsledková krize ne a ne skončit. Naposledy padli Severočeši dvakrát na moravském tripu s Vítkovicemi a Zlínu. Zraněné jsou navíc dvě opory – Jánský s Hüblem. Mistr ze severu Čech se dnes střetne s lídrem tabulky, nezastavitelným Libercem a vyhlídky Vervy jsou velmi špatné. Jestli se domácí pokusí zvednout proti suverénnímu soupeři budete moci sledovat dnes v onlajnu.
Brankářská jednička: Jaroslav Janus – 35 záp., 91,08% úsp.
Hvězdy týmu: Robin Hanzl, Viktor Hübl(zraněný), Radek Duda
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.