SESTŘIH: 46. kolo extraligy, HC Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 2:5

To je ode mne vše, díky za pozornost a u dalších onlajnů se těším na shledanou.
Sparta si náskok ve třetí části pohlídala a z veledůležitého utkání si odnese tři body. Mezi ní a vedoucím Libercem je tak už jen šestibodová propast.
59:53
A bude se vylučovat! Hrbas dostává menší trest za hákování.
59:35
Šimkova dělovka letěla jen na střed sparťanské brány, a tak se stala pro Pöpperleho snadnou kořistí.
58:08
Sparta právě vstřelila branku!
Schwarz dostal pokyn ze střídačky ve špatný moment. PETR KUMSTÁT totiž ve chvíli, kdy domácí gólman skákal na střídačku ukořistil puk a dovezl ho v klidu do prázdné brány. Nejspíše je rozhodnuto. Bez asistence.
56:48
Pöpperle zatím neměl žádnou práci na rozdíl od domácích beků, kteří neustále pendlují mezi útočnou a obrannou třetinou.
55:54
Sparta se brání skvěle, Liberec téměř do ničeho nepouští.
55:24
Šance pro Tygry! Polášek (SPA) obdržel menší trest za krosček.
54:55
Hosté se v posledních minutách čím dál více stahují před svou klec.
53:10
Radivojevič od pravého mantinelu chytře hledal Ševce, který si to namířil před bránu. Zkušený zadák však neměl hokejku na ledě, což rozhodlo o tom, že Sparta přežila bez úhony.
52:15
Kotouč vylétl mimo hřiště, kde zasáhl jednoho z diváků. Vypadá to však, že inkriminovaná osoba bude po ošetření od doktora hostujícího celku v pořádku.
51:23
Pech prchal sám na Schwarze, jenže měl na zádech obránce, což mu ztížilo zakončení. Mířil mezi nohy, ale domácí gólman včas mezírku utěsnil.
50:45
Přibyl z ostrého úhlu Schwarze nepřekvapil.
49:36
Vampola pěkně provětral hostující defenzivu, když si to mezi třemi protihráči namířil před Pöpperleho. Přestože byl atakován na hraně faulu, dokázal zakončit bekhendem. Gólman Sparty ale skvěle zasáhl.
49:01
Hosté vyrazili v oslabení do brejku dva na jednoho a Buchtele zakončoval těsně vedle!
48:35
Sparťan Klimek (SPA) si posedí dvě minuty na trestné za vysokou hůl.
47:49
Ofsajd hráčů v bílomodré kombinaci.
47:10
Řepíkova rychlá střela zápěstím ihned po buly prolétla nad Pöpperleho ramenem i nad horní tyčí sparťanské brány. Těsně.
Dnešní utkání sleduje 7 500 diváků.
47:06
Výtiskova pumelice z vrcholu levého kruhu nadělala brankáři pražského klubu starosti, Pöpperle ale prodal své zkušenosti a nadvakrát zkrotil puk včas před dojíždějícími útočníky Liberce.
46:17
Lakatoš z dálky nahodil na Pöpperleho, ten si připsal jeden z jednodušších zákroků.
45:17
Radivojevičovi rána z plné rychlosti sedla, Pöpperle si ale skvěle povyjel a schoval šestatřicátý střelecký pokus Tygrů ve své výstroji.
44:27
Skákavý pokus Přibyla si Schwarz netroufl chytit rukavicí, a proto jen vyrazil do rohu.
44:00
Eminger (SPA) inkasoval dvě minuty za sekání, počet hráčů na ledě se vyrovná.
43:27
Spíše než útočnými akcemi zaujal diváky drsný, ale čistý bodyček jednoho ze Sparťanů na Radivojeviče.
42:32
Řepík (LIB) naprosto zbytečně fauloval a za krosček si právem odpyká dvě minuty.
41:01
Čajkovského dělovku Schwarz v pohodě vyrazil do rohu obranného pásma.
40:01
Taylora nahradil v bráně Sparty Pöpperle!
40:01
Potyčka u liberecké střídačky měla dohru! Forman a Kumstát (SPA) dostali po dvou minutách za hrubost. Stejně tak bylo ohodnoceno i počínání Radivojeviče a Dernera, který navíc dostal další dvě minuty za krosček. Hosté tak budou hrát přesilovku.
40:01
Ve druhé periodě se přiostřilo! Sparťané nejprve vsítili druhý gól a následně frustrovaní hráči Liberce vyvolali šarvátku. Po ní padl velmi kontroverzní třetí gól Sparty, při němž se navíc zranil brankář Lašák. Liberečtí následně zabojovali bleskově a snížili na 1:3. Do konce třetiny se ještě oběma týmům povedlo dvakrát skórovat, a tak si hosté přenesou do třetí části dvoubrankové vedení 4:2. Pokračování je na programu přibližně v 19:34.
Druhá třetina má velmi zajímavou dohru! U liberecké střídačky vznikla šarvátka, v níž byli velmi aktivní Forman, Pech a Kumstát na straně Sparty a zároveň liberečtí Derner, Bakoš a Radivojevič. Tato potyčka trvala dlouho po skončení druhé třetiny a věřme, že to byla předehra pro závěrečné dějství.
40:00
39:28
Nebezpečný kontr Sparty zakončoval Hamilton z ideální pozice v mezikruží, na Schwarze ale kanadský forvard nevyzrál. Na led se také vrací čtveřice bitkařů.
38:44
Čajkovský z osy hřiště vypálil a Schwarz, který měl zakrytý výhled, si mohl gratulovat poté, co byl kotouč sražený nad.
38:15
Teď zastavil svěřence trenéra Pešána pro změnu ofsajd.
38:02
Tygři vyhazují na zakázané uvolnění.
36:47
Liberec právě vstřelil branku!
Nádherná akce. Kotouč se po vhazování v útočném pásmu Liberce dostal k MARTINU BAKOŠOVI a ten ho bekhendem pověsil pod víko Taylorovy klece. Asistence: Michal Bulíř.
36:16
Přesilovka využita! Sparťané se trochu i díky štěstí dostali do bezprostřední blízkosti liberecké branky a JAN BUCHTELE, který si na brankovišti počínal nejaktivněji, nakonec procedil kotouč až za Schwarze. Asistence: Daniel Přibyl, Michal Čajkovský.
34:53
Ševc (LIB) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
34:19
Kotouč se z houštiny těl u liberecké střídačky odrazil k Vampolovi, jenž se nijak nerozpakoval a příklepem pozdravil Taylora. Ten ale proti dělovce libereckého matadora vytrčil beton.
32:55
Teď to kolem sparťanské brány pořádně žilo, když Taylor pokaždé na poslední chvíli zasáhl postupně proti Vampolovi, Bakošovi i Radivojevičovi.
31:44
Šimkovu dělovku od modré čáry Taylor vyrazil před sebe, kde však nestál nikdo z Tygrů.
30:36
Neskutečnou tutovku teď neproměnil Birner! Zblokovaná střela Ševce se odrazila přesně na hůl libereckého forvarda, který nepřekonal beton skvělého Taylora.
30:25
Švrček (SPA) je potrestán dvouminutovým trestem za hákování.
29:04
To je odpověď! Vampola zachytil kotouč na modré a nahrál Birnerovi, který sice byl sám před Taylorem, ale křižnou přihrávkou ještě vybídl ke skórování MICHALA ŘEPÍKA a ten nezaváhal. Asistence: Michal Birner, Petr Vampola.
Lašáka střídá Schwarz!
27:55
Dvojnásobná tragédie pro Liberec! Lašák se při zákroku proti střele Netíka očividně zranil a lehl k ledu. Rozhodčí se však rozhodl hru nepřerušovat a hosté pohodlně docílili třetí branky. Do prázdné zakončoval MIROSLAV FORMAN. Asistence: Tomáš Netík.
27:34
Liberec se trápí a Sparta v oslabení kontroluje puk.
26:48
Všechny liberecké pokusy míří z ostrého úhlu a navíc jsou velmi nepřesné. Teď se navíc hosté osvobozují.
26:03
Čajkovský (SPA) dostal dvě minuty za vysokou hůl.
25:40
Vampola dlouho míchal s kotoučem v pravém kruhu a poté zápěstím trefil Taylora do masky.
25:12
Ševc s ničím neotálel a otestoval Taylorovu pozornost od modré. Gólman Sparty zasáhl a přerušil hru.
25:05
Nyní Kumstát (SPA) dostal další dvě minuty za hrubost,
24:37
Bitka! Ze strkanice v rohu vykrystalizovaly dvě dvojice. Mladíček Lakatoš (LIB) si zkušeně poradil s Hrbasem (SPA). V rohu hřiště zase Stránský (LIB) vyzval Mikuše (SPA). Všichni zmínění hráči inkasovali trest na 2+2+10 minut za hrubost. Curtis Hamilton (SPA) navíc dostal desetiminutový trest za nesportovní chování.
24:37
24:37
24:37
23:25
Hosté vedou o už dvě branky! LUKÁŠ CINGEL prchl defenzivě severočeského celku na levém křídle a přesnou ranou zápěstím nad rameno Lašáka zvýšil na 2:0 pro tým Josefa Jandače. Asistence: Tomáš Netík, Jan Hlaváč.
21:40
Radivojevič se snažil z první ohrozit Taylora, ten ale dával pozor a zasáhl.
20:30
Hamilton prověřil Lašáka z vrcholu levého kruhu, slovenský gólman si však pochutnal na střele zámořského útočníka.
20:01
Liberec v úvodní periodě ostře sledovaného duelu Spartu přestřílel, jenže Pražané dokázali využít jedinou chybu domácího celku, kterou vyrobil v přesilovce Ševc. Zásluhou branky Miroslava Formana vedou 1:0. Další dějství začne přibližně v 18:28.
20:00
19:50
Liberečtí zásluhou Ševce vyhazují, což znamená, že Sparta bude ve svém přesilovkovém snažení pokračovat ve druhé části.
19:43
Vitásek (LIB) podrazil pronikajícího protihráče a sedmnáct sekund před koncem třetiny je odeslán na trestnou lavici.
18:04
Velká příležitost Sparty! Valský přišel o kotouč a hosté šli do přečíslení. Přibyl nahrál Hlinkovi a ten mířil do horního rohu, Lašák si ale na jeho ránu počkal a vyrazil nad.
17:17
Tygři nepolevují a vedou na střely již 18:5.
16:01
Mojžíš se pokusil od modré čáry zaskočit Taylora. Ten si ale jednoduše smlsl na střele, po které se natahovali hned dva clonící hráči Liberce.
15:20
Lašák před dotírajícími soupeři raději přikryl kotouč, pokračovat se bude po jeho levici.
14:27
Následoval rychlý kontr tři na jednoho, který vedl Vampola. Ten se rozhodl nepřihrávat a prověřil Danyho Taylora. Gólman Pražanů však stále zůstává bezchybný.
14:20
No a pozor na Spartu! Netík podpořil protiútok hostů z druhé vlny, dostal přihrávku a zamířil do tyče Lašákovy svatyně!
12:57
Šimek zastavil kotouč na útočné modré a pohotově vystřelil. Taylor šel rychle na zem a připsal si zásah.
12:39
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
11:27
Derner si připsal na modré čáře předpisový bodyček a vychutnal si ovace potěšeného domácího publika.
10:38
Povedenou ránu Bakoše z levého kruhu vyškrábl Taylor špičkou betonu.
09:14
Neskutečné! Na střely 10:2, na góly 0:1! Sparťanům se podařilo vyhodit, Ševc se nechal lacině obrat v rohu hřiště a napadající MIROSLAV FORMAN rázem stál tváří v tvář Lašákovi. Toho si roztáhl a po dlouhé forhendové kličce mu vrátil puk mezi nohy. Bez asistence.
08:40
Eminger (SPA) si odpyká dvě minuty za držení.
08:29
Vampola inkasoval dlouho přihrávku na modrou čáru, jenže neměl potřebnou rychlost, aby mohl jít sám na Taylora. Toho tak alespoň počastoval pěkně ostrou jedovkou příklepem z mezikruží, která však skončila jen na betonu zámořského gólmana.
07:38
Útočnou snahu hostujícího celku přeťal domácí Výtisk ostrým hitem v rohu hřiště. Vítěz Radegast indexu jen potvrdil svoji pověst pořádně tvrdého chlapa.
06:26
Šelmy začaly vypjatý duel o poznání aktivněji, v sedmé minutě vedou na střely 7:0.
05:49
Taylor si připsal vynikající zákrok lapačkou proti ráně Birnera od pravého mantinelu.
05:14
Ofsajd domácích.
04:35
Oba týmy se v úvodu prezentují precizní hrou a je dost znát, že nikdo nechce udělat chybu.
03:38
Bulířův pokus Taylor odrazil až do středního pásma, tam pokračuje obránce Martin Ševc.
02:06
Valský se prosmýkl kolem pravého mantinelu, jenže byl natěsno bráněný Čajkovským, a proto jen nasunul puk na Taylora.
01:40
Tygři se drží na kotouči v útočném pásmu, jenže Sparťané hráčům domácího celku nedovolují zakončit.
00:18
Ševc se postaral o úvodní střelu utkání. Ta letěla nízko nad ledem a Taylor ji poměrně v klidu vyrazil mimo tři tyče.
00:01
Ještě před úvodním vhazováním dojde ke slavnostnímu aktu, při němž liberecký klub ocení brankáře Milana Hniličku, který dlouhou řadu let patřil k největším oporám šelem. Jeho dres s číslem 33 vystoupá pod strop Home Credit Arény, hokejového stánku Bílých Tygrů.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Výtisk (C), Vitásek, Plutnar – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Lakatoš, Vlach

HC Sparta Praha: Taylor (Pöpperle) – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Buchtele, Hlinka (C), Přibyl – Sabolič, Klimek, Hamilton – Kumstát, Pech, Forman – Hlaváč, Cingel, Netík

Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Barvíř, Blümel.
Bílí Tygři Liberec
Šelmy zatím prožívají fantastickou sezonu a přibližují se k nečekané senzaci – zisku Prezidentského poháru. Svěřencům trenéra Pešána však stále chybí pár důležitých kroků. První zápas po reprezentační přestávce však libereckému týmu vyšel. Výhra 3:0 v Třinci znamenala pro Bílé Tygry pokořenou stovku bodů. Utkání Liberce se Spartou bude v otázce čela tabulky a nasazení do play-off klíčový.

Hráči severočeského celku navíc září i v reprezentačních dresech. Minulý týden se gólově prosadili Lukáš Krenželok, Michal Řepík a Slovák Martin Bakoš. Do výběru Vladimíra Vůjtka se navíc probojovali Michal Birner a Radim Šimek.
HC Sparta Praha
Sparta se před poslední reprezentační přestávkou prezentovala skvělou formou, díky níž si přivlastnila pozici aktuální dvojky soutěže. Středeční návrat svěřenců trenéra Jandače byl dominantní. Pražané poprvé v sezoně vyzráli na Litvínov a po jasném výsledku 5:0 stáhli náskok Liberce na 9 bodů. Pokud si ale chtějí sáhnout na Prezidentský pohár, musí bezpodmínečně Tygry ve vzájemném střetnutí přemoci.

Daniel Přibyl, bodový tahoun Sparty, se může pyšnit úctyhodnou bilancí bodu na zápas. Útočník, který se minulý týden dočkal premiéry v národním týmu, v osmatřiceti duelech zaznamenal 15 gólů a 23 asistencí.
Šlágrem 46. kola je bezesporu souboj dvou dosud nejlepších celků soutěže. Bílí Tygři z Liberce přivítají na domácím ledě v Home Credit Aréně pražskou Spartu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.