Zápas 49. kola Tipsport extraligy mezi Energií a Vítkovicemi končí jasnou výhrou hostujícího celku. Domácí se sice dostali do vedení jako první, Vítkovice ale dokázaly ještě v první třetině ve vlastním oslabení vyrovnat. Druhá perioda pak byla jasně v režii hostů, kteří nasázeli neškodným energetikům hned čtyři branky. Třetí třetina již nic extra zajímavého nenabídla, hosté si své tři body uhlídali, a stále tak mohou bojovat o předkolo play-off. Ode mě je to dnes vše, děkuji za sledování a budu se těšit u dalších online přenosů.
59:27
Hrstka těch nejvěrnější, která si zaslouží obdiv, stále podporuje karlovarského hokejisty, kteří se snaží v útočném pásmu něco vymyslet, už to ale nedopadne...
58:42
Pokud by se někdy musel KV Arena během zápasu evakuvat, věřím že fanoušci by to zvládli. Již nyní houfně opouštějí svá místa a vše probíhá hladce.
58:02
Szturc je na ledě, domácí tuto přesilovku opět nevyužili.
57:34
Haščákovu vzdušnou přihrávku zachytil Vandas, který se ihned vydali do protiútoku, tam šikovně podržel čas.
56:43
Energetici se drželi v útočném pásmu jen chvilku, Benák poté nastřelil prvního clonícího hráče, který puk následně pohotově vyhodil.
56:02
Závěr zápasu nám ještě zpestří přesilovka přesilovka domácího celku, Roman Szturc (VIT) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
55:35
Jakmile se začnou hosté o něco více snažit, ihned dostávají energetiky pod tlak. Ti pak neví, kde jim hlava stojí.
54:53
Střel od modré pouze prolétla kolem brankáře Závorky, ten se za pukem jen ohlédl. Vítkovičtí jsou stále usazeni v útočném pásmu.
53:42
Benákovu střelu tečoval zblokoval mimo ledovou plochu Kucsera, a tak se bude znovu vhazovat v obranném pásmu Vítkovic.
53:27
Rachůnek pálil od modré a jeho střelu se snažil tečovat Haščák, role se tedy nyní prohodily, i tak ale puk končí jen v ochranné síti.
53:00
Energetici se dostali do útoku, avšak tečován střela skončila až v ochranné síti. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu-
52:20
Zničehonic se k puku dostal v útočném pásmu Erik Němec, který se do něj opřel z první, branku ale vysoko přestřelil. Hosté se ale i nadále drží na puku.
51:10
Byla ohlášena návštěva 2077 diváků, avšak už během druhé třetiny halu spousta diváků opustila, a tak je zde nyní ještě o několik desítek fanoušků méně.
50:44
Skupinka hostujících fanoušků se snaží rozjet mexickou vlnu po celé hale, domácí fanoušci se ale nepřidávají.
50:01
Petr Kolouch dostal přihrávku před branku, kde stál jen proti Závorkovi. Při snaze o zakončení se mu ale kotouč svezl po čepeli, a tak nakonec vůbec nevystřelil.
49:04
Z nudné hry diváky trochu probudila střela Redlihse, kterou se opět snažil tečovat Rachůnek, puk ani tentokrát za mladého brankáře Bartošáka nedostal.
47:51
Již dosti oslabený domácí kotel i za tohoto stavu stále prakticky bez přestání fandí. Nutno pochválit i skupinku cca deseti fanoušků Vítkovic, kteří se taktéž velmi snaží.
47:17
Osmík se rozjel velmi rychle kupředu, vše ale skončilo jen nahozením na branku a střídáním celé formace.
46:39
Haščák pálil od mantinelu, puk se ještě snažil tečovat Rachůnek, avšak nezdařilo se, a tak jej zachytil Bartošák.
46:33
Hosté bez větších problémů ubránili, Vandas se vrací na hřiště.
46:07
Vítkovičtí se snažili vyhodit kotouč, avšak po odrazu z karlovarské hole se dostal až do hlediště. Vhazuje se ve středním pásmu.
45:19
Energetici kombinovali v útočném pásmu, až se z úhlu odhodlal ke střele Vojtěch Tomeček, Bartošáka ale nedokázal překonat, ten puk vyrazil ramenem.
44:33
Domácí mají šanci, zahrají s totiž přesilovou hru. Michael Vandas (VIT) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
43:54
Hosté se znovu snažili prodrat do útočného pásma, avšak tentokrát je zastavil ofsajd, vhazování ve středním pásmu.
43:37
Po jedné z útočných akcí Vítkovic se puk dostal k Závorkovi, který jej podržel, vhazuje se po jeho levici.
43:08
Kovář na modré vypíchl puk J. Tomečkovi, ten mu ale utekl moc daleko a k samostatnému nájezdu se nedostal.
42:03
Domácí jsou stále aktivní a drží se v útočném pásmu, avšak nemohou se dostat k přesnější střele na Bartošáka, to se jim ale nedaří.
41:24
A jsou i poměrně aktivní, hned se dostali ke střele, avšak Bartošáka nepropálili.
40:31
Energetici nastoupili do třetí třetiny s pozměněnými formacemi, v brance zůstává stále Tomáš Závorka, k tomuto kroku se zatím trenéři neodhodlali.
40:01
Druhá třetina byla jasně v režii hostujícího celku, který nastřílel hned čtyři branky. Karlovarské by musel spasit sám Bůh, aby toto utkání alespoň vyrovnali, předvedený výkon tomu totiž moc nenahrává.
40:00
39:34
Hosté se stále drží na puku, sami ale do ničeho velikého nepouští, spíše se jen čeká na konec třetiny.
38:25
Závěr druhé periody patří, stejně jako celá třetina, hostujícímu celku. Ten domácím nepovoluje žádné veliké kombinace a v pohodě kontroluje hru.
37:58
Kucsera se projel útočným pásmem a už pálil do odkryté klece, Závorka se ale stihl přesunou a skvělým zákrokem lapačkou je vychytal!
36:31
Vítkovičtí si z domácích dělají dobrý den, obrana Energie absolutně nezvládá a hosté si krouží po pásmu jak se jim zachce.
35:51
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu a ačkoliv se ani moc nesnaží, tak domácí dostávají pod tlak.
34:39
V útočném pásmu se na okamžik ocitli domácí a dokonce se dostali ke střele, Benák ale Bartošáka neprostřelil.
33:58
Domácí si vyžádali oddechový čas! Uvidíme, zda-li jim to pomůže...
33:58
Vítkovice právě vstřelily branku!
Ze zápasu se nám stává exhibice hostů! Vandas se snažil prostřelit Závorku bekhendovým blafákem, tuto střelu ale domácí brankář zvládl. Tu se ale vzal volný LUKÁŠ KUCSERA, který puk na hraně horní tyčky trefil a baseballovým úderem jej poslal do sítě. Asistence: Michael Vandas a Petr Kolouch
33:41
Pěkná akce v podání Vandase, který se uvolni bránícímu Rohanovi, protáhl se až před branku, tu ale přestřelil.
32:26
Další využitá přesilovka a hosté vedou již o tři branky! Před Závorkou se dostal kotouč k volnému PATRIKU ZDRÁHALOVI, který do puku tak nějak plácl, ten ale propadl až do branky. Asistence: Jan Štencel a Karol Sloboda
32:05
Burger si na modré tak dlouho hrál s kotoučem, až mu utekl do středního pásma, domácí si na chvíli mohou oddychnout od bránění.
31:25
Po střele Štencla se puk odrazil těsně před Závorku, navalilo se tam ale hodně hráčů, nikdo nevěděl, kde přesně puk je, a tak rozhodčí hru přerušil.
31:16
Proti Čerešňákově střele zasáhl Závorka reflexivně hokejkou, kterou se mu podařilo vyrazit puk do ochranné sítě. Přesilovka hostů je zatím poměrně statická.
30:37
Rohan se snažil vyhodit kotouč o mantinel, ten si to ale po odrazu namířil až do ochranné sítě. Bude se znovu vhazovat v obranném pásmu Energie.
30:31
Další přesilová hra pro hosty, dvě minuty za sekání si odsedí Tomáš Rachůnek (KVA).
29:49
Kolouch se v útočném pásmu snadno dostal ke kotouči, jeho střelu ale Závorka vyrazil lapačkou nad bránu.
29:16
Redlihs hledal před bránou clonícího Haščáka, ten byla ale velmi těsně bráněn, a tak se k puku nepropracoval.
28:19
Rachůnek je při chuti a velmi se snaží, avšak z domácího celku je asi jediný. Nyní se snažil protáhnou mezi dvěma obránci, prvního obehrál, na druhého si ale nepřišel.
27:53
V době návratu Kůse na led byla posunuta domácí branka. po komerční pauze se bude vhazovat v obranném pásmu Energie.
27:23
Do zakončení se dostal opět velmi aktivní Hovorka, který na západě Čech působil, ani tentokrát se ale neprosadil.
26:31
Nakonec přišla lehká střela od modré, na kterou ale Závorka viděl, a tak ji v pohodě chytil.
26:19
Sice trochu s problémy, ale už se usazují hosté v útočném pásmu a kombinují po celé jeho ploše.
25:46
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Jaroslav Kůs – 2 min., vražení na hrazení).
25:32
Vítkovičtí se pokoušeli dostat co nejrychleji kupředu, avšak bylo jim odpískáno zakázané uvolnění.
25:03
Domácí jsou znovu usazeni v útočném pásmu, schází tomu ale střelba, k té se nemohou vůbec dostat.
24:06
Energetici se po dlouhé době podívali do útočného pásma, tam se ale zdrželi jen chvilinku a opět musí bránit.
23:46
Hosté využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení o dvě branky! Na modré čáře se k puku dostal PETER ČEREŠŇÁK, který se s tím nepáral a vyslal na bránu pořádnou dělovku, ta propadla až za Závorku. Asistence: Rostislav Olesz a Michal Hlinka
22:35
Máme tu ale vyloučení na domácí straně, Bičánek (KVA) totiž sekl pronikajícího Olesze, a tak obdržel dvě trestné minuty.
22:26
Rostislav Olesz zachytil na modré rozehrávku, protáhl se mezi třemi obránci, branku ale již netrefil, Závorka ho vykryl betonem. Bude se ale vylučovat...
21:45
Domácí se nyní snaží co nejrychleji odpovědět, nemohou se ale usadit v útočném pásmu, natož se dostat ke střele.
20:45
Vítkovice se dostaly do útoku a podařilo se jim skórovat! Ve zmatku zpoza brány vyslal puk před branku Kucsera, kde jej ujal PETR KOLOUCH, jenž v pohodě překonal ležícího Závorku. Asistence: Lukáš Kucsera a Michael Vandas
20:30
Kupředu se poté dostali domácí, Bartošák ale kotouč zachytil a podržel, hra se tak přerušuje.
20:13
Vítkovičtí hned po vyhraném vhazování nahodili kotouč do pásma, Závorka jej ale rychle rozehrál na své spoluhráče.
20:01
První třetina je již historií a skóre je vyrovnané. Domácí se poměrně brzy dostali do vedení, když se na začátku sedmé minuty dostal k samostatné akci Tomáš Rachůnek, který pěknou akcí překonal Bartošáka. Energetici poté byli mírně aktivnější a soupeře chvílemi i přehrávali, zahráli si i přesilovou hru, ta jim ale byla osudná. V té Kovář vybojoval puk, nahodil ho za brankou a dorážející Roman Szturc nachytal Závorku na přední tyčce. V závěru periody pak byla hra trochu křečovitá, gól už nepadl.
20:00
19:48
Huna znovu předvedl únik, tentokrát po levém křídle. Zakončení vzal na sebe, avšak Bartošáka nepřekonal.
19:36
Po rychlém protiútoku navíc musel schovat kotouč v lapačce Závorka, a tak se bude vhazovat po jeho pravici.
19:21
Probíhá již poslední minuta první třetiny a domácí se snaží znovu dostat do vedení, obrana hostů je ale pozorná.
18:34
Hosté se po delší době dostali z obranného pásma, puk sice na Závorku vyslali, avšak nebyl to nijak těžká střela.
18:11
Redlihsovu střelu od modré čáry se snažil tečovat před brankou Vachovec, puk ale jen těsně netrefil.
17:22
Domácí si ale v závěru první periody vytváří tlak a usazují se v útočném pásmu, hosté se ale snadno osvobozují.
16:42
Gorčík předvedl pěknou samostatnou akci, kdy se dostal s pukem z rohu hřiště před branku. Lehce tečovaný kotouč ale pouze ke smůle domácích jen projel brankovištěm.
16:05
Nakonec se kupředu vydal po pravé straně Huna, jeho střela ale skončila vysoko nad brankou.
15:32
To už se ale Moravané dostávají znovu do pásma a domácí jsou hned pod tlakem. Hrají velmi pasivně, Vítkovice v pohově kombinují.
14:52
Vachovcovi se nepodařilo obhodit protihráče, z čehož hosté vytěžili krátký pobyt v útočném pásmu, branku ale neohrozili.
14:15
Čtvrtá lajna Energie sice bojoval, i tak se ale dokázali hosté ubránit, a sami tak mohou útočit.
13:42
Domácí se sice usadili v útočném pásmu, nejsou ale schopni se dostat ke střele, který by mohla Bartošáka ohrozit.
13:03
Sloboda je na ledě. V přesilovce jsme viděli jeden krásný gól, ten padl do sítě domácích.
12:36
Tato přesilovka se domácím vůbec nedaří, hosté je ve čtyřech pohotově přehrávají.
11:29
Vítkovice skórují ve vlastním oslabení! Kovář nahodil puk na mantinel za brankou, přičemž ten se odrazil přímo na hůl ROMANA SZTURCE, který z blízkosti propálil Závorku na bližší tyči! Asistence: Lukáš Kovář
11:03
První přesilová hra pro domácí, Karol Sloboda (VIT) obdržel dvě minuty za krosček.
10:41
Kůs se Svobodou ujeli do přečíslení, vyměňovali si kotouč, až v závěru přímo před odkrytou klecí nedokázal Svoboda trefit poskakující kotouč a vůbec nezakončil.
10:07
Benák pokazil rozehrávku v obranném pásmu, před branku se dostal s kotoučem Marek Hovorka, na Závorku ale recept nenašel, ten dokázal udržet puk před čarou.
09:17
Haščák v útočném pásmu nabídl puk Bartekovi, jeho střelu z první ale Bartošák zachytil efektivním zákrokem lapačkou.
08:53
Huna se snažil napadat hostující rozehrávku, když se najednou puk zjevil pár metrů před ním, už na něj ale nedosáhl.
08:27
Domácím se sice nepodařilo rozehrát, hosté ale ihned ztratili puk, a tak to Gorčík zkouší podruhé.
07:59
Moravané se na chvíli usadili v útočném pásmu, Pastorovu tečovanou střelu od modré ale Závorka bez problémů schoval do lapačky.
07:25
Hosté při pokusu o přechod do útoku vyhodili kotouč na střídačky, vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.
06:49
Vítkovičtí se dvakrát po buly dostali hned ke střele, avšak ani jednou nevyzráli na domácího brankáře.
06:39
Marek Hovorka se pokoušel vzít zakončení na sebe, jeho bekhendový pokus ale Závorkovi problémy nenadělal. Hra se přerušuje a následuje komerční přestávka.
06:00
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Jedna akce domácím nevyšla, hned poté už se ale radují. TOMÁŠ RACHŮNEK dostal krásnou přihrávku od Bičánka od vlastní branky do jízdy, protáhl se kolem obránců, položil si Bartošáka a bekhendem zakončil do odkryté klece. Stylově tak oslavil dnešní 25. narozeniny. Asistence: Radim Bičánek a Jakub Svoboda
05:24
Čerešňák zavezl kotouč do útočného pásma, jeho bekhendovou střelu ale Závorka vyrazil. K dorážce se dostal Olestz, avšak branku netrefil.
05:07
Haščák operoval kus před brankovištěm, došlo ale ke kontaktu s Bartošákem, a tak rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.
04:47
Domácímu celku se nepodařilo pořádně rozehrát, a tak trenér zavelel ke střídání.
04:12
Kverka si hledal pozici ke střelbě, až trefil prvního bránícího hráče. Vítkovice se poté vydaly do útoku, v útočném pásmu se ale neudržely.
03:15
Domácí ale znovu útočili. Po odrazu od mantinelu se k puku mezi kruhy dostal Rachůnek, jeho střela z krkolomné pozice ale branku minula.
02:43
Redlihs nahodil kotouč do útočného pásma, jeho spoluhráčům se ho ale nepodařilo vybojovat, a tak kupředu postupují hosté.
02:22
Kafka se prodral do pásma, z levé strany zpoza modré se rozhodl vypálit, trefil ale pouze lapačku Závorky.
01:55
Karlovarští se znovu snažili prodrat do útočného pásma, Koblasa byl ale rychlejší než přihrávka na něj, a tak se znovu píská ofsajd.
01:29
Energetici se odhodlali k první útočné akci, ta ale skončila velmi rychle, jelikož jim byl odpískán, stejně jako soupeři, ofsajd.
01:14
Puk se po odrazu ve středním pásmu dostal mimo ledovou plochu, a tak se bude vhazovat ve středovém kruhu.
00:54
Hosté si od začátku vytváří tlak, energetici se nemohou dostat k puku, stále se hraje v obranném pásmu Karlových Varů.
00:31
Hned na to se Vítkovičtí dostali opět do útoku, který zakončili střelou z levé strany, brankář Závorka si se situací ale poradil.
00:09
Do první útoku se hnali hostující hokejisté, avšak zastavil je hvizdem čárový rozhodčí, dopustili se totiž ofsajdu.
00:01
Hráči jsou již připraveni na ledové ploše, utkání může začít.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek "C", Dvořák, Gulaši "A", Benák, M. Rohan, Redlihs, J. Tomeček – Vachovec "A", Haščák, Bartek – Rachůnek, Kůs, Svoboda – Gorčík, Kverka, Huna – Koblasa, Osmík, V. Tomeček.
Trenér: Karel Mlejnek

HC Vítkovice Steel: Bartošák (Dolejš) – Čerešňák, Kovář, Štencel, Pastor, Sloboda "A", Klok – Olesz "A", Hlinka, Kafka – Vandas, Kolouch, Kucsera – Zdráhal, Balán, Hovorka – Szturc, Burger "C", Němec.
Trenér: Ladislav Svozil

Rozhodčí: Oldřich Hejduk, Petr Lacina – Jaromír Bláha, Jakub Frodl.
HC Vítkovice Steel

Moravané do poslední chvíle bojovali o předkolo play-off, to se jim ale pomalu vzdaluje. Šanci na postup samozřejmě stále mají, ale do konce základní části zbývají už jen čtyři kola a Vítkovice ztrácí na desátý Třinec pět bodů. Poslední zápasy přinesly Vítkovickým poměrně dost bodů, akorát v tom posledním vyšli bodově naprázdno poté, co podlehli 2:3 Zlínu.