Andrés Iniesta právě zvedl nad hlavu trofej za vítězství v superpoháru 2015! Z posledních sedmi let putuje pošesté tento pohár do Španělska, z toho potřetí do Barcelony.

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
Pro své medaile si přichází i hráči Barcelony, které vede trenér Luis Enrique! Jako poslední jde kapitán Andrés Iniesta!
Pro své ocenění právě přicházejí rozhodčí tohoto zápasu, kteří dostávají pamětní medaile. Následně jsou pro své medaile i hráči Sevilly, které přivítal mohutný potlesk tribun!
Naprosto fantastický zápas je u konce! Jedinou branku celého prodloužení vstřelila Barcelona, když v 115. minutě dorazil střelu Lionela Messiho Španěl Pedro. Pedro má navíc namířeno do Manchesteru United, nicméně dnes odehrál pravděpodobně poslední zápas v dresu Barcelony! Sevilla však měla v závěru ještě dvě obrovské šance na vyrovnání! Nejdříve hlavičkoval ve vápně osamocený Coke, nicméně branku netrefil. V nastavení poslal Immobile skvělý míč na nohu Adila Ramiho. Ani francouzský stoper však nemířil přesně!

Sevilla se však nemá za co stydět! Ještě v 57. minutě vedla Barcelona 1:4, avšak Sevilla dokázala vyrovnat. V prodloužení byli svěřenci Unaie Emeryho hodně pasivní, což vedlo k rozhodující brance!
120+3
120+2
To snad není možné! Sevilla velmi rychle rozehrála volný přímý kop a Émer Banega našel za obranou Cira Immobileho, který poslal před branku ideální centr, nicméně Adil Rami nedokázal poslat míč do opuštěné branky!
120+1
Na pravé straně unikl Mariano, ke kterému se včas vrátil Jérémy Mathieu. Francouzský obránce zvolil razantní skluz ve vápně, který však vyšel!
120
Dani Alves i Michael Krohn-Dehli dostávají žlutou kartu za předchozí potyčku.
120
119
Dani Alves měl evidentně nějaký problém s Krohn-Dehlim a na hřišti to vře! Situace však hraje pro Barcelona, neboť čas běží!
118
Rozehrávky standardní situace se ujal Émer Banega, jehož centr našel ve vápně zcela osamoceného Cokeho, který hlavičkoval ve stoprocentní šanci těsně mimo! Ter Stegen vůbec neregoval a míč kontroloval pouze pohledem!
117
Jevhen Konopljanka hru Sevilly výrazně oživil! Tentokrát se Ukrajinec protáhl středem hřiště a následně ho poslal k zemi Sergio Busquets, který dostává žlutou kartu!
116
Na druhé straně se pokoušel odpovědět Jevhen Konopljanka, který podnikl na levé straně odvážný průnik a následně posílal nebezpečný míč před branku! Obrana Barcelony však nebezpečí zažehnala!
115
Barcelona právě vstřelila branku!
Katalánský celek se dostává pět minut před koncem prodloužení do vedení! K exekuci volného přímého kopu se postavil Lionel Messi, který trefil pouze zeď. Messi se však následně dostal k další střele, kterou vyrazil Beto pouze před sebe. K dorážce se dostal PEDRO, který stál na správném místě a poslal míč pod břevno!
114
Lionel Messi to teď vzal před vápnem na sebe a vynutil si nedovolený zákrok! Barcelona tak má k dispozici standardní situaci z velmi dobré vzdálenosti!
113
K míči se dostal na hranici vápna Sevilly Benoit Trémoulinas, který se však zmohl pouze na nakopnutí míče, které směřovalo na Jevhena Konopljanku. U míče však byl dříve Jérémy Mathieu.
112
Následného rohového kopu se ujal opět Chorvat Ivan Rakitić, jehož centr neznamenal pro branku Beta žádné nebezpečí. Sevilla však v posledních minutách hraje hodně pasivně a o branku si přímo koleduje!
111
Adil Rami zajel velmi ostře pod nohy Lionela Messiho, který stihl uskočit. O nedovolený zákrok se však samozřejmě jednalo! Následný volný přímý kop Raktiće odvrátila obrana Sevilly na rohový kop!
110
Nějaké zdravotní problémy má Španěl Vitolo, který odchází za postranní čáru. Unai Emeryho již provedl tři povolené změny, tudíž Vitolo musí pokračovat ve hře!
109
Tentokrát poslal z pravé strany centr Dani Alves, kterým našel Lionela Messiho. Argentinský kouzelník dokázal zakončit z akrobatické pozice! Střela sice na branku nešla, nicméně velmi hezký fotbalový moment!
108
Dlouhou kombinaci Barcelony rozsekl Jérémy Mathieu, který poslal z levé strany nadýchaný centr. Portugalec Beto si však pro míč v pohodě došel.
107
Sergio Busquets dostal míč na levou stranu k Pedrovi, který udělal kličku do středu a tvrdě vypálil. Jeho ránu však zablokoval Krohn-Dehli!
106
Druhou část prodloužení začala Sevilla velmi opatrně. Následně se však dostal míč na pravou stranu do míst, kde se nacházel Mariano. Střídající brazilský hráč posunul míč na Immobileho, který se však do zakončení nedostal.
106
Začalo druhé prodloužení.
První prodloužení je za námi! Branku jsme překvapivě neviděli a velmi blízko jsou tak pokutové kopy. Druhé prodloužení za malou chvíli začne!
105+1
První prodloužení skončilo.
105+1
Immobile se ocitl na hranici vápna s míčem, nicméně se pokoušel ještě vylepšit pozici pro Mariana, ten zasekl míč a vystřelil. Marc-André ter Stegen však jeho skákavou střelu lapil.
105
Nastavuje se jedna minuta nad rámec základní hrací doby!
105
Kombinace Messiho s Pedrem na levé straně k zakončení nevedla. Barcelona však ještě na chvíli zůstala u míče, následně se provinil nedovoleným zákrokem Luis Suárez v souboji s Adilem Ramim.
104
Barcelona se dostala k dalšímu rohovému kopu, kterého se ujal Lionel Messi. Agrentinec poslal dlouhý centr za vápna na Daniho Alvese, který si však na střelu netroufl a katalánský celek následně míč ztratil.
103
Émer Banega byl naháněn hned dvojicí hráčů Barcelony. Na zem ho nakonec poslal Dani Alves. Brazilský pravý obránce však žluté varování od hlavního sudího nedostal.
102
Lionel Messi se opět ocitl na pravé straně proti Trémoulinasovi, tentokrát zvolil centr, kterým hledal Luise Suáreze. Pro míč si však došel Grzegorz Krychowiak. Polský stoper míč odhlavičkoval do bezpečí.
100
Jevhen Konopljanka dostal ideální přihrávku na levou stranu, avšak se ocitl v obležení dvou protihráčů. Nakonec si ukrajinský křídelník poslal míč do zámezí a vhazovat bude Barcelona!
99
Ivan Rakitić zakombinoval na hranici vápna s Luisem Suárezem a následně po kontaktu s Vitolem spadl na zem. Hlavní rozhodčí však tento zákrok jako nedovolený neposoudil!
98
Émer Banega hledal za obranou Barcelony naběhnutého Cira Immobileho. Italský střelec si však nepohlídal ofsajdovou linii, což postřehl pomezní rozhodčí.
96
Ciro Immobile nepříjemné zasáhl Gerarda Piqueho loktem do obličeje. Za svůj zákrok žlutou kartu nedostal, což nenechalo chaldným španělského stopera. Pique je již však po ošetření a měl by pokračovat ve hře!
96
Na pravé straně kouzlil s míčem Lionel Messi, který však přes dvojici protihráčů neprošel a navíc ztratil míč!
95
Rozehrávky volného přímého kopu se ujal Jevhen Konopljanka, který hledal na zadní tyči Trémoulinase. Centr byl však přetažený a skončil v zámezí.
94
Hned po svém příchodu se Pedro zapojil do hry. Taktickým faulem zastavil Španěl protiútok Sevilly, když poslal k zemi Vitola a hned dostává žlutou kartu!
93
Barcelona provádí poslední střídání v tomto zápase! Ze hřiště odchází Javier Mascherano, který se svým výkonem nemůže být příliš spokojený. Na jeho místo míří španělský křídelník Pedro.
93
Dani Alves dostal na pravou stranu ideální přihrávku a pokoušel se poslat míč do vápna. Jeho centr však zablokoval na roh Coke. Rozehrávky rohového kopu se ujal Ivan Rakitić, který svým centrem našel ve vápně Bartru. Jeho hlavička však mířila vysoko nad!
92
Javier Mascherano prošel středem hřiště kolem Cira Immobile. Italský střelec se však do souboje vrátil a poslal hráče Barcelony k zemi. Za svůj počin dostává žlutou kartu!
91
Hlavní rozhodčí William Collum právě zahájil prodloužení. Úvodní rozehrávku měla k dispozici Barcelona, která momentálně kombinuje na útočné polovině.
91
Začal první poločas prodloužení.
Fantastický zápas jde nakonec do prodloužení! Barcelona vstoupila do druhého poločasu skvěle, když se po chybě Trémoulinase prosadil Luis Suárez a Barca vedla už 4:1! O pět minut později však Sevilla snížila brankou José Antonia Reyese! Další důležitý moment přišel v 71. minutě, když Mathieu fauloval ve vápně a Kevin Gameiro proměnil penaltu! V 81. minutě jsme se dočkali vyrovnání! Ciro Immobile se obtočil kolem Marca Bartry a poslal před branku přízemní centr pro Jevhena Konopljanku. Ukrajinský křídelník neměl problém míč poslat do branky!

Prodloužení za malou chvíli začíná!
90+3
Druhý poločas skončil.
90+3
Rozehrávky standardní situace se zhostil počtvrté Lionel Messi, nicméně tentokrát trefil argentínský kouzelník pouze postavenou zeď!
90+2
Barcelona se dostala do rychlého protiútoku, který táhl Luis Suárez. Banega již nestíhal, a tak poslal Suáreze k zemi. Za tento zákrok dostává žlutou kartu!
90+2
Sergio Busquets se provinil nedovoleným zákrokem v souboji s Krychowiakem a Sevilla má k dispozici standardní situaci! Rozehrávky se ujal Émer Banega, jehož centr však neznamenal pro branku ter Stegena žádné nebezpečí.
90
Do konce normální hrací doby zbývají ještě tři minuty, které nastavil hlavní rozhodčí! Dočkáme se rozhodnutí, nebo přijde na řadu prodloužení?
89
Lionel Messi byl faulován Krychowiakem a Barcelona měla k dispozici další standardní sitauci! K rozehrávce se postavil opět Lionel Messi, který nevystřelil vůbec špatně! Balón se otřel o břevno!
88
Exekuce standardní situace se ujal Sergi Busquets, jehož přetažený centr na zadní tyči vyboxoval brankář Beto. Barcelona však nadále kombinuje na útočné polovině.
87
Na trávníku zůstal ležet Luis Suárez, kterého fauloval španělský obránce Coke. Hráč Sevilly dostává za svůj zákrok žlutou kartu!
87
Z pravé strany posílal zajímavý centr do vápna Dani Alves. Ve vápně si naskakoval Sergi Roberto, nicméně těsně na míč nedosáhl!
85
Katalánský celek kombinoval na útočné polovině a míč se dostal před vápno, kde stál Lionel Messi. Argentínský kouzelník se pokoušel lobem najít Luise Suáreze. Jeho přihrávku však zablokoval Krychowiak.
84
Hned po vykopnutí ter Stegena se k míči dostal Michael Krohn-Dehli, který poslal zajímavý projektil na branku německého brankáře. Střela dánského středopolaře však mířila nad!
83
Michale Krohn-Dehli posílal lehký lob na Cira Immobileho, toho si však pohlídal Mathieu, který raději poslal míč na rohový kop. Rozehrávky se ujal Émer Banega, jehož centr si pohlídal ter Stegen!
82
Marc Bartra tentokrát raději poslal k zemi Cira Immobileho a Sevilla má k dispozici další standardní sitauci. Dokáže Sevilla vstřelit rozhodující branku?
81
Sevilla právě vstřelila branku!
Vyrovnáno!! Mariano vhazoval autové vhazování z pravé strany na Cira Immobileho, který se obtočil kolem Marca Bartry. Italský střelec poslal pas před branku na JEVHENA KONOPLJANKU, který poslal míč do opuštěné branky! Vyrovnávací branku Sevilly zařídila hned trojice střídajících hráčů!
80
Sevilla provádí hned dvojité střídání! Střelec poslední branky, Kevin Gameiro, odchází z trávníku a na jeho místo míří italský střele Ciro Immobile. Druhé střídání se týka Iborry, kterého nahrazuje Brazilec Mariano.
80
78
Barcelona provádí druhé střídání v tomto zápase! Svou práci na trávníku dnes ukončil Rafinha, který vstřelil třetí branku katalánského celku. Na jeho místo jde stoper Marc Bartra, což je znamení, že Barcelona posiluje defenzivu!
77
Émer Banega zahrál krásný signál, když poslal dlouhý centr pro Cokeho, který posílal míč před branku. Na zadní tyči se však nikdo z hráčů Sevilly nenacházel!
77
Jérémy Mathieu se provinil nedovoleným zákrokem v souboji s Iborrou a Sevilla má k dispozici zajímavou standardní sitauci!
76
Sevilla opět ztratila míč ve středu hřiště a Barca šla do protiútoku. Lionel Messi si to však namířil mezi trojici protihráčů a o míč přišel.
75
Opravdu hodně prostoru dostal před vápnem Sevilly Lionel Messi, který nabídnuté šance využil a vyslal hodně tvrdou střelu. Beto však dokázal zasáhnout, neboť míč mířil přímo doprostřed branky!
74
Aktivní Benoit Trémoulinas opět dostal hodně prostoru na levé straně a pokoušel se poslat do vápna další centr. Dani Alves však byl na místě a centr zablokoval.
73
Konopljanka se pokoušel projít přes dvojici hráčů, nicméně neuspěl. Následně však Trémoulinas šel do souboje s Messim a vybojoval míč. Sevilla tak opět kombinuje na útočné polovině.
72
Sevilla snižuje na rozdíl jedné branky! K penaltovému puntíku se postavil francouzský útočník KEVIN GAMEIRO, který penaltu zkušeně proměnil!
71
Penalta pro Sevillu! Z levé strany poslal parádní centr Benoit Trémoulinas, který našel ve vápně Vitola. Španělského středopolaře zatahal za dres Mathieu a je z toho penalta!
70
Sevilla výborně napadala rozehrávku Barcelony a dočkala se zaslouženého ovoce, neboť získala míč a kombinuje na útočné polovině!
69
Jevhne Konopljanka se hned po svém příchodu zapojil do hry a dostal se i do zakončení! Na levé straně se dokázal uvolnit, avšak jeho rána na zadní tyč mířila mimo!
68
I Sevilla posílá na hřiště čerstvého hráče! Ze hřiště odchází střelec zatím poslední branky, José Antonio Reyes, kterého nahrazuje Jevhen Konopljanka, jenž přišel před sezónou z Dněpropetrovsku!
68
Tentokrát však Barcelona ze standardní situace neudeřila! Sergio Busquets rozehrál míč na krátko s Messim a Barcelona kombinuje na polovině hřiště.
67
Mathieu dlouho nevěděl, co s míčem. Nakonec poslal přihrávku do míst, kde se nacházel Luis Suárez. Toho však poslal k zemi Grzegorz Krychowiak a Barca má k dispozici zajímavou standardní situaci!
65
Sergi Roberto se hned po svém příchodu zapojil do hry a svou přihrávkou našel ve vápně Mathieuho, který však raději volil centr. Míč následně zablokoval Krychowiak a obrana Sevilly situaci zvládla.
63
Katalánský celke poprvé v tomto zápase střídá! Ze hřiště odchází Andrés Iniesta, který měl před pár minutami nějaké zdravotní problémy a Luis Enrique svou hvězdu raději vystřídá. Na místo španělského středopolaře míří Sergi Roberto.
62
Rozehrávky se opět ujal Ivan Rakitić. Chorvatský středopolař našel svým centrem ve vápně Rafinhu, který hlavičkoval do břevna! Velké štěstí teď měl brankář Beto!
61
Barca šla opět do rychlého protiútoku, který táhl Ivan Rakitić, jehož přihrávka na Lionela Messiho nebyla příliš přesná. Katalánský celek však následně vybojoval rohový kop!
60
Andrés Iniesta měl nějaké zdravotní problémy, nicméně je již po ošetření a může pokračovat ve hře!
58
Barcelona však mohla na branku Sevilly pohotově odpovědět! Po dobré práci Rakitiće se dostal ke střele z hranice vápna Rafinha. Portugalský brankář Beto však vytáhl výborný zákrok!
57
Tak pozor! Sevilla snižuje na 2:4! Na levé straně se dostal k centru Vitolo, který poslal míč na nohu zcela volného JOSÉHO ANTONIA REYESE, jenž překonal ter Stegena!
56
Katalánský celek v pohodě kombinuje na útočné polovinu. Hru přerušil však hvizd rozhodčího, který odpískal nedovolený zákrok Vitola na Lionela Messiho.
54
Na pravé straně dostal hodně prostoru Coke, který se dostal i ke střele, avšak Andrés Iniesta míč zablokoval na rohový kop. Rozehrávky se zhostil Émer Banega, jehož nadýchaný centr skončil pouze v rukavicích ter Stegena!
53
Velkou chybu v rozehrávce předvedl na druhé straně také Rafinha, která žádné vážnější nebezpečí pro branku ter Stegena neznamenala. Obrana Barcelony zafungovala na jedničku.
52
Barcelona se dostává již do tříbrankového vedení! Obrovskou chybu udělal na levé straně francouzský obránce Benoit Trémoulinas, který namazal Busquetsovi. Španělský středopolař vylepšil pozici pro LUISE SUÁREZE, který se nemýlil!
51
Dani Alves nejdříve pokazil přihrávku do vápna, která svého adresáta nenašla. Brazilský stoper následně výborně napadal a vybojoval míč pro Suáreze, jehož následná rána byla zablokována!
50
Z levé straně centroval Mathieu, jehož centr byl však zablokován Cokem. Sevilla mířila do rychlého protiútoku, avšak Vitolo si nepohlídal ofsajdovou linii.
49
Na druhé straně se dostal do zakončení také Krohn-Dehli, nicméně jeho rána byla zablokována Mascheranem. Následně se dopředu hnala Barcelona. Přihrávka Andrése Iniesty na Dani Alvese však přesná nebyla.
49
Z velmi překvpivé pozice se rozhodl ke střele Luis Suárez, který nemířil špatně, nicméně rána brankáře Beta neohrozila. Do útoku momentálně míří Sevilla.
48
Javier Mascherano opět zkoušel dlouhý centr na pravou stranu, kam si měl naběhnout Dani Alves. Centr byl však hodně nepovedený a brazilský obránce neměl šanci míč dostihnout.
47
Barcelona si však míče příliš neužila. Kombinace Sevilly však nebyla nikterak rychlá a Barca se v klidu ubránila. Émer Banega navíc poslal míč přímo na nohu Piqueho.
46
Druhý poločas byl právě zahájen! Míč do hry přivedla dvojice Lionel Messi – Luis Suárez. Barcelona má tak výhodu prvního postupného útoku.
46
První poločas na Boris Paichadzis Erovnuli Stadioni nabídl výbornou podívanou! Již ve třetí minutě přišel pro favorita utkání velký šok. Éver Banega výborně kopl standardní situaci a Sevilla šla do vedení! O další čtyři minuty později však fauloval Krychowiak a Barcelona měla možnost srovnat skóre. Exekuce se zhostil Lionel Messi a trefil přesně! Ve 14. minutě se nedovoleným zákrokem provinil Banega a Barcelonu poslal do vedení opět Lionel Messi, který perfektně provedl i druhou standardní situaci v zápase! Po necelé půlhodině hry vstřelila Barca třetí branku, Luis Suárez se však nacházel podle rozhodčích v těsném ofsajdu. V závěru poločasu už však Barcelona vstřelila regulérní branku. Luis Suárez nejdříve neproměnil stoprocentní šanci, následně poslal skvělou přihrávku na Rafinhu, který dostal míč do sítě!

Druhý poločas začne přibližně v 21:47!
45+1
45+1
Poslední akci prvního poločasu měla k dispozici Sevilla. Na konci akce byl Vincente Iborra, jehož střela z velké dálky mířila mimo!
45
Hlavní sudí William Collum nastavuje pouze jednu minutu nad rámec základní hrací doby! Barcelona momentálně kontroluje hru na vlastní polovině a bude jistě chtít poločas dohrát v klidu!
44
Barcelona se v závěru prvního poločasu dostává do dvoubrankového vedení! Nejdříve se ocitl v obrovské šanci Luis Suárez, který v samostatném úniku však Beta nepřekonal! Následně však Suárez výborně načasoval přihrávku pro RAFINHU, který dostal míč do sítě!
43
Další skvělý obrannou práci předvedl Dani Alves, který dokázal dostat míč zpět k ter Stegenovi před napadajícím Vitolem. Barcelona tak může zamířit vpřed!
41
Teď však měl katalánský celek velké štěstí! Na pravé straně se dokázal uvolnil Coke, jehož centr mířil před ter Stegena. Do souboje však šel i Pique a Gameiro. Míč propadl a mířil do opuštěné branky. Skvěle však zasáhl Dani Alves, který míč včas odkopl!
40
Na pravé straně výborně zapracoval Kevin Gameiro, který měl ve vápně místo na střelu, volil však raději přihrávku a Barcelona následně situaci zvládla!
39
Dani Alves se pokoušel opět odcentrovat z pravé strany. Na správném místě byl však Trémoulinas, který míč zablokoval na rohový kop. Exekuce se tentokrát ujal Lionel Messi, jehož centr však mířil pouze do rukavic gólmana Beta.
38
Dani Alves poslal z pravé strany další krásný centr, který našel na zadní tyči volného Lionela Messiho. Argentínská hvězda však akci nedovedla do zakončení!
37
Po chybě Luise Suáreze se Sevilla dostala k míči. Barcelona však výborně napadala a míč vybojovala rychle zpět! Momentálně katalánský celek kombinuje na útočné polovině.
36
Tradiční exekutor rohových kopů Barcelony, Ivan Rakitić, se zhostil i tohoto rohového kopu. Jeho nadýchaný centr však obrana Sevilly dokázala odvrátit.
35
Lionel Messi dokázal zničehonic zrychlit hru ve středu pole a pokoušel se vysunout na levou stranu Rafinhu. Brazilský křídelník byl však lehce zahnán, avšak jeho následná přihrávka našla Andrése Iniestu. Jeho střela byla však zablokována Krychowiakem na rohový kop!
34
I Sevilla se na druhé straně dostala do zakončení. Na hranici vápna se ke střele odhodlal Émer Banega, který mohl přidat svůj druhý gól v zápase. Marc-André ter Stegena však svou slabou střelou nepřekonal.
33
Sevilla opět u míče příliš dlouho nezůstala a vpřed mířila Barcelona. Ve středu pola dostal hodně prostoru Ivan Rakitić, který se rozhodl pro střelu. Tvrdý projektil chorvatského záložníka však mířil mimo!
32
Na druhé straně to zkusil z velké dálky Dani Alves, který však brankáře Beta nepřekvapil!
32
Rozehrávky rohového kopu se zhostil Émer Banega, který poslal míč překvapivě na hranici vápna, kam si naběhl Michael Krohn-Dehli. Střelu dánského záložníka však zablokoval Gerard Pique.
31
Na pravé straně se dostal do souboj Rafinha s Cokem a brazilský křídelník si nepočínal dobře. Vše vyrezultovalo v druhý rohový kop pro španělskou Sevillu!
30
Na trávníku zůstal ležet Vincente Iborra, který ošklivě spadl po hlavičkovém souboji s Dani Alvesem. O faul se v žádném případě nejednalo.
28
Krásná akce Barcelony skončila třetí brankou, nicméně pomezní rozhodčí odmával ofsajd! Z levé strany poslal přízemní centr Jérémy Mathieu, který našel ve vápně zcela volného Luise Suáreze, který doklepl míč do sítě. Opakované záběry však rozhodnutí pomezního nepotvrdily!
27
Na druhé straně se pokoušel Lionel Messi najít ve vápně Luise Suáreze, který však na míč neměl šanci dosáhnout. Lehká práce pro brankáře Beta!
26
Javier Mascherano se poprvé v tomto zápase připomněl a pokoušel se najít na pravé straně Daniho Alvese. Centr byl však příliš dlouhý a skončil v zámezí. Ani Sevilla však u míče příliš dlouho nevydržela, neboť v ofsajdu byl nachytán Gameiro.
25
Francouzský obránce Benoit Trémoulinas vystřelil z velké dálky, nicméně jeho střelu zablokoval Pique. Barca měla následně možnost jít do rychlého protiútoku, který však taktickým faulem zastavil Vitolo.
24
První rohového kopu katalánského celku se ujal Lionel Messi, jehož centr však žádné nebezpečí pro branku Sevilly neznamenal. Dopředu míří hostující celek.
23
Z levé strany poslal centr do vápna Jérémy Mathieu, jehož centr přizvedl Adil Rami. Dezorientovaný Benoit Trémoulinas odehrál míč na rohový kop!
22
Andrés Iniesta se pokoušel křížným centrem najít za obranou Rafinhu. Španělský středopolař však dal míči příliš velkou razanci.
21
První rohový kop Sevilly v tomto utkání rozehrál José Antonio Reyes, jehož centr se snášel na hranici malého vápna. Ven z branky šel Marc-André ter Stegen, který míč pohodlně lapil do svých rukavic.
20
Brazilec Dani Alves se ocitl na pravé straně v obležení dvou protihráčů a míč ztratil. Následně se pokoušel odcentrovat Trémoulinas, nicméně Gerard Pique ve skluzu míč poslal na rohový kop.
19
Ve středu pole nejdříve nepřesně přihrál Mathieu, čehož mohl využí Iborra. I přihrávka španělského středopolaře nebyla přesná a dopředu se hnal katalánský celek. Luis Suárez však před vápnem fauloval a akce Barcelony je u konce.
18
Lionel Messi započal svou individuální akci na pravé straně, když obešel hned dvojici protihráčů. Následně mu však vystavil stopku polský stoper Krychowiak.
17
Ivan Rakitić svou hlavičkou ve středu pole namazal míč na nohu Kevina Gameira. Francouzský útočník však nabídnuté šance nevyužil a míč následně ztratil.
16
Neuvěřitelné! Třetí standardní situace = třetí branka dnešního utkání! Exekuce tohoto volného přímého kopu se zhostil opět LIONEL MESSI, který poslal míč přesně k tyči a Beto se natahoval marně!
14
Éver Banega se provinil nedovoleným zákrokem v zajímavé vzdálenosti brance brankáře Beta, což je pro Barcelonu ideální příležitost! Žlutou kartu následně dostal polský stoper Grzegorz Krychowiak.
13
Po dlouhém výkopu brankáře Beta vyhrál důležitý hlavičkový souboj Sergio Busquets. Míč se následně odrazil ke stoperovi Krychowiakovi, který poslal míč do zámezí.
12
Lionel Messi si na pravé straně obhodil francouzského obránce Trémoulinase, který následně došlápl na špičku kopačky hvězdy Barcelony. Hlavní rozhodčí však tento souboj jako nedovolený neposoudil.
11
Výborně zapracoval na levé straně Andrés Iniesta, který ve spolupráci s Rafinhou vyváží míč do středu hřiště a "domácí" tým se dostává k postupné kombinaci.
10
Katalánský celek vybojoval první rohový kop, kterého se ujal Ivan Rakitić. Na nadýchaný centr chorvatského středopolaře si naskočil Gerard Piqué, nicméně hlavička španělského stopera mířila mimo.
9
Barcelona mohla jít rázem do vedení! Na pravou stranu dostal ideální příhrávku Ivan Raktitić, který neváhal a poslal centr do vápna. Na zadní tyči číhal Rafinha, avšak ve skluzu na míč nedosáhl!
7
Barcelona pohotově srovnává na 1:1! I Katalánský celek se prosadil po nádherně provedeném volném přímém kopu! K tomu se postavil LIONEL MESSI, jenž míč neposlal nikterak rychle, nicméně Beto na míč nedosáhl!
5
Lionel Messi dostal před vápnem k míči a pohotově hledal přihrávkou Luise Suáreze. Toho však poslal k zemi polský záložník Grzegorz Krychowiak a hlavní sudí zapískal! Zajímavou standardní situaci tak má k dispozici i Barcelona!
4
Velmi nepříjemně byl ve středu pole atakován Vitolo, nicméně hlavní sudí tento souboj jako nedovolený neposoudil. Barcelona se tak dostává na dostřel branky Beta!
3
Tak to je pořádný šok pro katalánský celek! K exekuci volného přímého kopu se postavil ÉVER BANEGA, který se opřel do míče parádně a Marc-André ter Stegen byl bez šance! Nádherná technická střela přes zeď do růžku v podání argentinského středopolaře!
2
Sevilla šla velmi rychle dopředu a Banega vysunul José Antonia Reyese, kterého zastavil nedovoleným způsebem Mascherano! Následně Vitolo dohrál ter Stegena, nicméně německý gólman by měl být v pořádku!
1
První dotek Ivana Rakitiće s míčem nepřinesl žádný úspěch. Lionel Messi čekal na přihrávku marně a dopředu se žene Sevilla!
1
Hlavní rozhodčí William Collum ze Skotska právě zahájil dnešní utkání! Úvodní výkop měli k dispozici fotbalisté Sevilly, nicméně první útočná akce se hostům nepovedla a u míče je Barcelona.
1
Úvodní ceremoniál je za námi! Za malou chvíli začínáme!

FC Barcelona: ter Stegen – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Mathieu – Rakitić, Busquets, Iniesta – Messi, Suárez, Rafinha
Náhradníci: Pedro, Bravo, Bartra, Sandro Ramírez, Munir, Sergi Roberto, Adriano Correia

Sevilla FC: Beto – Coke, Rami, Krychowiak, Trémoulinas – Krohn-Dehli, Banega – José Antonio Reyes, Iborra, Vitolo – Gameiro
Náhradníci: Sergio Rico, Immobile, Kakuta, Luismi Sánchez, Denis Suárez, Konopljanka, Mariano

Rozhodčí: Collum – McGraith, Connor.
Příjemné úterní odpoledne! Očekávaný UEFA Super Cup je tady! My se společně zaměříme na střetnutí dvou španělských klubů, FC Barcelona vyzve Sevillu FC! Úvodní výkop je na Boris Paichadzis Erovnuli Stadioni naplánován v 20:45 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic!
FC BARCELONA
Slavný katalánský celek získal naposledy tuto trofej v roce 2011, kdy ve finále porazil portugalské Porto poměrem 2:0. Svou letošní účast si Barcelona zajistila vítězstvím v Lize mistrů, kdy v berlínském finále porazila Juventus 3:1! Do dnešního střenutí vstupují svěřenci Luise Enriqueho v pozici papírového favorita!

Barcelona se v rámci předsezónní přípravy zúčastnil tradičního International Champions Cupu. Trenér Luis Enrique však z tohoto turnaje nebyl příliš nadšený. "Upřímně bych na turné raději nejezdil. Přestože země mohou být skvělé, je tu mnoho nepříjemných aspektů, jako například pásmová nemoc z dlouhého letu," uvedl trenér katalánského celku. Barcelona však začala celý turnaj vítězne, na Rose Bowl porazila LA Galaxy 2:1. O tři dni později se Barça střetla s Manchesterem United, kterému ve sledovaném zápase podlehla 1:3. Ani v dalším střetnutí nedokázal úřadující mistr španělské ligy zvítězit, s Chelsea prohrál po penaltách. Poslední zápas v rámci tohoto mezinárodního turnaje odehrál španělský celek s Fiorentinou. Italové dokázali vsítit dvě rychlé branky, na které odpověděl Luis Suaréz. Barcelona se však na více nezmohla. Poslední zápas však Barceloně vyšel, když v přátelském utkání porazila římské AS poměrem 3:0!

Kádr Barcelony se zatím nikterak razantně neobměnil, kostra týmu zůstala stejná. Hostování Gerarda Deulofeua v Evertonu se proměnilo v přestup a Martín Montoya odešel na hostování do Interu Milán. Katalánský velkoklub má kvůli dřívejšímu porušování přestupových praviděl zákázno do konce prosince registovat nové hráče. Smlouvu zatím podepsala s Ardou Turanem, který přestoupil za 34 milionů eur z Atlética. Druhým do party je pravý obránce či záložník Aleix Vidal, ten přišel právě ze Sevilly. Oba hráči však nesmějí nastoupit ani v přípravě, a tak budou muset půl roku pouze trénovat! Trenér Luis Enrique však přišel před dnešním zápasem o jednu z opor. Brazilec Neymar má příušnice a dnes bude chybět! Lionel Messi a Luis Suárez však budou k dispozici!