To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou.
Je dobojováno. Verva nakonec zvítězila potřetí v řadě a zajistila si tak postup do dalších bojů v Lize mistrů. I nadále tak bude okupovat první příčku v tabulce skupiny 6. Gratulace prvnímu českému zástupci, který se dostal do vyřazovacích bojů.
59:58
Grenoble právě vstřelil branku!
A dvojnásobnou početní výhodu hosté okamžitě využívají, když se dokázal trefit za Petráskova záda DANICK BOUCHARD a uzavírá účet dnešního zápasu. Asistence: Dave Labrecque.
59:38
Pavlík jde na dvě minuty za podražení na trestnou lavici a Verva jde do tří.
59:29
Rána hostí od modré čáry končí na Petráskovi. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
59:14
Hořava ujel ve vlastním oslabení, ale jeho prudkou ránu kryje Mustukovs. Ten znovu vytasil efektní zákrok.
59:00
Hraje se poslední minuta třetí třetiny.
58:24
Skrumáž před brankou Vervy, ale Bouchard nedokázal nadvakrát překonat Petráska. Verva se poté dokázala osvobodit vyhozením kotouče až před Mustukovse.
58:03
Ještě se bude vylučovat. Hübl inkasuje trest za sekání a Grenoble má výhodu přesilové hry.
56:59
Vhazování v pásmu Grenoblu vyhráli hosté a okamžitě míří do útoku.
56:30
Tři a půl minuty do konce třetí třetiny. Troufám si však napsat, že i celého zápasu. Tříbrankový náskok by bylo od Vervy trestuhodné ztratit.
56:19
A nyní už také v plném počtu.
55:48
Grenoble je ve čtyřech.
55:28
A znovu v akci brankář hostí, který po kombinaci Vervy znovu drží svůj tým.
55:06
Několik střel nyní mířilo na Mustukovse, ale ten tlaku Litvínova zatím odolává. Verva v dvojnásobně početní výhodě zatím atakuje branku Grenoblu snad z každé pozice.
54:19
Hned na to zbytečně fauloval Harty a hosté jdou do tří. Harty inkasuje trest za nedovolené bránění.
53:48
Chouinard dostává dvě minuty za hákování a Litvínov má přesilovou hru.
53:22
Další pěkná kombinace Grenoblu, Perret bekhendovou střelou Petráska nepřekonal.
52:09
Šrámek pálil z první a puk se otřel o masku Mustukovse. Rozhodčí však nechal hru plynout dál. Správně by měl hru přerušit. Zřejmě ale celou situaci neviděl.
51:10
Pirošovo nahození před hostující branku se nepovedlo, puk zachytil obránce Barlock a vyváží ho do bezpečí.
50:06
Pro hosty je tato branka malou vzpruhou a nyní se snaží o další, která by mohla znamenat vrácení se zpět do zápasu. Verva ale útok Grenoble dobře ubránila a nyní míří na opačnou stranu.
48:25
Danick Bouchard byl znovu aktivní před litvínovskou brankou a nyní poslal pěknou přihrávku na DAVEA LABRECQUEHO, který jeho nabídky dokonale využil a snižuje na rozdíl tří branek. Nyní se dá očekávat ze strany hostí tlak. Asistence: Danick Bouchard.
47:49
Danick Bouchard se řítil na Petráska a poté okamžitě pálil. Brankář Vervy však dokázal jeho střelu zlikvidovat dalším úspěšným zákrokem.
47:06
Tempo hry trošičku opadlo. Verva kontroluje hru a příliš nikam nyní nespěchá. Zatímco hosté se snaží o další branku, ta však zatím nepřichází.
46:28
Dnešní utkání sleduje 1905 diváků.
46:03
Mustukovs nyní zlikvidoval další velkou šanci Litvínova, v níž byl Viktor Hübl. Jeho střelu zlikvidoval efektním semaforem.
44:20
Kubát hledal svou přihrávkou Kokeše, který stál těsně před modrou čárou, ale druhý jmenovaný puk dobře nezpracoval a znovu z akce Vervy nic není.
43:22
Ke střele přímo po buly v útočné třetině se pokusil Hübl, ale brankář hostí jeho úmysl včas vystihl.
42:21
Hosté sice zaváželi puk do středního pásma, ale Chaloupka si dobře nabruslil ke středové čáře a o puk útočníka Grenoblu připravil.
41:32
Jurčík vybojoval kotouč v rohu kluziště v blízkosti branky Grenoblu, ale nepodařilo se mu ho dál poslat na Kubáta. Nicméně pásmo Litvínov stále drží.
41:18
Hosté se dostali do přečíslení, ale Trávníček si rychle sjel mezi kruhy a svým dobrým zákrokem jejich snahu zastavil.
40:45
Petr Kalus na druhé straně pálil z pravé strany na Petráska, ale nakonec nemusel vůbec zasahovat, neboť kotouč mířil vedle jeho svatyně.
40:19
Verva jak skončila druhou periodu, začala stejně i tu třetí. Znovu má puk na svých holích a míří do útoku.
40:01
Druhá třetina je také u konce. Na branky byla rozhodně bohatá. Padlo jich hned sedm. Nejprve dvěma slepenými góly šla Verva do vedení 3:0, hosté však dokázali snížit na rozdíl jediného gólu. Nakonec ale Litvínov přidal další tři přesné zásahy a skóre je prozatím velmi pozitivní pro domácí celek – 6:2. Co nabídne třetí třetina? Sledujte i nadále náš online přenos, ať o nic nepřijdete. Třetí dějství začne přibližně ve 20:15.
40:00
39:25
Litvínov právě vstřelil branku!
Nyní ale obrana Grenoblu znovu chybovala. K opuštěnému puku před odkrytou brankou Mustukovse se dostal FRANTIŠEK LUKEŠ, jenž si ještě stihl přikopnout bruslí puk na svoji hůl a střílí šestou branku Vervy. Asistence: Viktor Hübl, Peter Jánský.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:44
S pukem na svých hokejkách míří do útočného pásma Litvínov, jenže tam byla připravena pozorná obrana Grenoblu.
37:48
Grenoble to zkoušel přes oba obránce Vervy, ale průchod do obranné třetiny Litvínova se jim nepovedl.
37:30
Verva jde znovu do tříbrankového trháku. FILIP PAVLÍK se na modré čáře napřáhl k mohutné střele a puk poté doplachtil až do hostující svatyně. Hosté tak mají opět co dohánět. Asistence: Rostislav Martynek, Michal Trávníček.
36:16
Dobrá akce v blízkosti branky Grenoblu. Ale Kubát poslal svou střelu od modré čáry jen do holenních chráničů jednoho z obránců hostí a ti vyhazují kotouč až před Petráska.
35:53
Danick Bouchard putuje na trestnou lavici za sekání. Ideální příležitost pro Vervu, aby navýšila své vedení.
35:25
Ožilo i domácí publikum, které nyní tlačí Vervu k další brance. Písaříkovu střelu ale zblokovala obrana Grenoblu.
33:58
PAVEL SMOLKA se dostal do blízkosti Mustukovse a poté se odhodlal ke střele. Nebyla to bůhvíjak tvrdá rána, ale přesto končí za zády brankáře Grenoblu. Pro Vervu je to zase o něco příjemnější. Asistence: Michal Trávníček, Rostislav Martynek.
32:53
Buly vyhráli domácí hokejisté a mohou tak zamířit do útoku. Jenže znovu z toho nebylo vůbec nic. Hosté jsou na koni a i nyní obrali útočníky Litvínova o kotouč a poslali ho do středního pásma.
32:42
Vhazuje se po pravici Petráska.
32:36
Další velká šance hostí k vyrovnání pro ně nepříznivého stavu. Puk se delší dobu nacházel u brankové čáry domácí branky, ale nikomu z hostí se nepodařilo ho poslat za brankovou čáru.
32:07
Tvrdé nahození Chaloupky do hostujícího pásma se snažil tečovat Jánský, ale puk skončil znovu na Mustukovsovi.
31:41
Kubát posílal puk na Lukeše, druhému jmenovanému se však dobře nepodařilo zpracovat kotouč a akce Vervy rázem končí.
30:46
Petrásek nyní zlikvidoval jasnou šanci hostí. Jeden z útočníku na něho najížděl úplně sám, ale nakonec pro Vervu vše skončilo dobře. Brankář Vervy teď svůj tým hodně podržel!
29:44
Litvínovští se snažili na kontaktní branku Grenoblu zareagovat další pěknou akcí, ale Mustukovs byl na místě.
28:36
Hosté se dostávají Vervě na dostřel jediné branky. Bekhendovou střelu Chounairda vyrazil Petrásek pouze před sebe a k odraženému puku se dostal český útočník PETR KALUS, pro kterého nebyl vůbec žádný problém umístit puk do odkryté domácí branky. Asistence: Eric Chouinard, Nicolas Favarin.
27:59
Nebezpečně pálil Piroš, ale s jeho prudkou střelou si poradil znovu hostující brankář. Grenoble může projít na opačnou stranu, tedy do pásma Vervy.
27:12
Verva se nyní musí znovu dostat do útočného pásma z vlastní obranné třetiny. Nakonec se jí to podařilo, ale před Mustukovsem nic nevymyslela.
26:22
Verva se nyní dostala do útočného pásma, ale zastavil ji ofsajd. Hra se stěhuje do středního pásma.
26:15
Znovu se Verva ubránila a nyní je už v plném počtu.
24:15
Hosté cítí šanci a neustále se tlačí před domácí branku. Zatím se však Verva v dalším oslabení drží a nyní vyhazuje puk do bezpečí.
15:45
Přichází další faul Vervy. Kubát inkasuje trest dvě minuty za nedovolené bránění.
23:13
Hosté se nakonec dočkali snížení. DANICK BOUCHARD využívá přesilovou hru čtyři na tři a dává svému týmu naději na úspěch v dnešním utkání. Hned to pro hosty vypadá o něco lépe. Asistence: Sebastien Thinel, Dave Labrecque.
22:32
A aby toho nebylo málo, přichází další vyloučení Litvínova. Martynek dostává dvě minuty za podražení.
22:06
Síly na ledě se ale srovnají. Karel Kubát podrazil soupeře a také putuje na lavici hanby.
21:44
Harty dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
20:51
Netrvalo dlouho a Verva přidává další branku. ONDŘEJ JURČÍK využil obrovskou chybu hostující obrany a sám se poté dokázal, ač tísněn, uvolnit a svou táhlou střelou překonává Mustukovse. Ten už loví puk ze své sítě potřetí. Bez asistence.
20:36
Překrásná akce Vervy. Jánský skvěle viděl volného VIKTORA HÜBLA na levém kruhu a druhý jmenovaný poté tvrdou střelou nedal Mustukovsovi vůbec žádnou šanci. Litvínov se tak ujímá dvoubrankového vedení. Asistence: Peter Jánský, František Lukeš.
20:01
První třetina tohoto utkání je minulostí. Domácí Verva se ujala velmi brzy vedení, když se přesně trefil Michal Trávníček. Poté ale neskórovalo ani jedno mužstvo, i když k druhé brance měli domácí blízko. Nevyužili však početní výhodu 5 na 3, a tak se poprvé do kabin jde za jednobrankového náskoku domácích. Druhá třetina začne přibližně v 19:20.
20:00
19:40
Ještě se Verva pokouší ohrozit branku Mustukovse, ale ten nemusel zasahovat, neboť puk mířil hodně vedle jeho branky.
19:28
Grenoble už je v plném počtu. Dvojnásobnou přesilovou hru se Litvínovu využít nepodařilo, což rozhodně hosty posílí.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:10
18:00
Velká skrumáž před hostující brankou, ale nikdo z hráčů Vervy nedokázal došťourat kotouč za záda brankáře Grenoblu. Ten se poté osvobozuje.
17:28
Hosté jdou do tří. Perret poslal k zemi Chaloupku a dostává dvě minuty za krosček.
16:48
Po vyhraném buly se Litvínovští stále drží v útočném pásmu a rozjíždějí přesilovkový kolotoč. Puk ale hosté zachytili a poslali ho do bezpečí.
16:29
Verva se dostala do teritoria Grenoblu, kde se nyní bude vhazovat po levici Mustukovse.
16:10
Petr Kalus dostává dvě minuty za nedovolenou hru vysokou holí a Verva má další přesilovou hru.
16:07
Labrecque pálil z dobré pozice na Petráska, ale brankář Vervy vytáhl další skvělý zákrok a akci Grenoblu tak zastavil.
15:31
Mustukovs chytil střelu Smolky a poté raději přerušuje hru. Do jeho blízkosti se totiž řítili další dva domácí útočníci a tudíž mohli být pro hosty nebezpečím.
14:45
Šrámkova pěkná střela byla zblokována obranou Grenoblu a Scolari hned posílá puk do středního pásma.
14:00
Hokejisté Litvínova mají stále puk na svých hokejkách a znovu se snaží dostat do pásma Grenoblu. To se jim sice podařilo, ale branku Mustukovse nijak neohrozili.
13:24
Verva nyní zakládá svou útočnou akci z hloubi svého útočného pásma.
12:52
Martynek byl uvolněn Trávníčkem, prvně jmenovaný se podél pravého mantinelu prodral až do pásma Grenoblu, ale tam poté o puk přichází zásluhou pozorné hostující obrany.
12:33
Hosté se neustále snaží procházet do pásma Vervy, jenže obrana Litvínova je opět nikam nepustila. Nyní se bude vhazovat ve středním pásmu.
11:31
Česká stopa na hostující straně Petr Kalus vystřelil, ale jeho projektil zlikvidoval Petrásek.
11:28
Verva je v plném počtu.
11:21
Hořava zachytil rozehrávku Grenoblu a okamžitě vyhazuje kotouč až do blízkosti hostující branky. Litvínov tak může vystřídat unavenou čtveřici.
10:13
Hosté mají puk na svých hokejkách a snaží se ohrozit branku Petráska. Jenže zatím se Verva velmi dobře brání a Grenoble k ničemu nepouští.
09:28
Barloc se proháčkoval až před Petráska a snažil se vystřelit. Nedovoleně ho však zastavil Lukeš a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
09:16
Hosté jsou už v plném počtu.
08:45
Na druhé straně musel chytit do lapačky střelu Baylacqa ve vlastním oslabení Petrásek a raději přerušuje hru.
08:00
Pavlík pálil z prostoru mezi kruhy, Mustukovs však znovu ve svém brankovišti pozorný. Hosté se následně osvobozují a vyhazují puk až k Petráskovi.
07:16
Barlock fauloval Trávníčka a putuje na lavici hanby. Provinil se hákováním.
06:40
Další útočný manévr Litvínova záhy končí. Domácí Verva se totiž dostala do ofsajdové pasti a musela opustit útočné pásmu.
06:28
Po ní se do pěkné akce dostali hosté, ke v blízkosti branky Vervy střílel Lamirault, ale s jeho střelou si Petrásek dokázal poradit.
06:15
Komerční přestávka.
05:44
Gulovi se nepodařilo posunout kotouč na Trávníčka, hosté se tak dalšímu postupnému tlaku Vervy dokázali ubránit.
04:45
I hosté jsou už kompletní. Po delší době uvidíme tedy klasickou hru pět na pět.
04:08
Tvrdou ránou vyslal z prostoru levého kruhu František Lukeš, ale provětral jen Mustukovse lapačku.
03:44
Gerhát je na ledě a Litvínov tak bude hrat takřka minutu v početní výhodě. Vhazovat se bude po pravici Mustukovse.
03:17
Vervě se nepodařilo udržet útočné pásmo a k puku se dostali hosté z Grenoblu. Ale ani oni nic před domácí brankou nevymysleli.
02:45
Nyní fauloval Thinel a síly na ledě se srovnají.
01:44
Vyloučení i na straně Litvínova. Hosté si také vyzkoušejí přesilovou hru, když je vyloučen Gerhát.
01:15
Tak nakonec je to branka v síti Grenoblu. Akce Guly a MICHALA TRÁVNÍČKA skončila za zády Mustukovse a domácí se tak ujímají vedení. Zároveň využívají i svou první početní výhodu. Asistence: Jiří Gula.
01:15
Sudí si raději berou možnost videorozhodčího, aby se ujistili, zda nakonec puk neskončil v síti.
01:15
Trávníček střílel z pravého kruhu, když dostal pěknou přihrávku od Guly, ale puk zamířil na Mustukovse, ale není jisté, zda puk přešel brankovou čáru.
00:42
Grenoble se ve svém pásmu chopil puku a okamžitě ho vyhazuje do bezpečí. Na druhé straně se pak do úniku dostali hosté a ohrozili Petráska. Ten si připisuje svůj první zákrok.
00:14
Tartari hned fauloval a putuje na trestnou lavici za podražení. Je tu přesilovka pro Litvínov.
00:08
Od úvodních minut mají puk na svých hokejkách Litvínovští a derou se do útoku.
00:01
Oficiality máme za sebou a nyní už nic nebrání tomu, aby utkání mohlo začít.
Hráči obou celků jsou již nastoupení na modrých čárách a za chvíli si vyslechneme oficiální hymnu Champions League.

HC Verva Litvínov: Petrásek (Janus) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Gula, Kokeš, Pavlík – Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček, Smolka, Martynek – Hořava, Gerhát, Jurčík – Šrámek, Piroš, Písařík

Grenoble Brûleurs de Loups: Mustukovs (Goy) – Barlock, Bisaillon, Harty, Scolari, Favarin, Faure, Lamboley, Lamirault – Tartari, Kalus, Baylacq – Perret, Chouinard, Gauthier – Bouchard, Labrecque, Thinel – Chapuis

Rozhodčí: Nikolic (AUT), Pešina – Frodl, Ondráček (všichni CZE).
Pokud nebudete mít možnost zajít přímo na litvínovský stadion nebo sledovat utkání přímým přenosem v televizi, můžete sledovat náš online přenos, kterým Vás budu provázet. O nejdůležitější momenty ze zápasu, ale také videa branek rozhodně nepřijdete. Přeji příjemnou hokejovou zábavu v rámci Champions Hockey League nebo chcete-li Ligy mistrů.
Jak dopadne odveta těchto dvou týmů? Potvrdí Verva svou vítěznou dvojzápasovou šňůru dalším vítězstvím nad francouzským celkem, nebo naopak hosté překvapí a na ledě Vervy zabodují? To nám napoví samotné utkání. Jeho výsledek se dozvíme v pozdějších večerních hodinách.
Československá stopa v Grenoble Brûleurs de Loups

Petr Kalus (GRE)
Grenoble Brûleurs de Loups

Pro Grenoble to bude v lize mistrů druhé utkání, to první, jak už bylo zmíněno, na svém ledě proti Litvínovu nezvládl a prohrál 1:4. Dnes, na ledě zimního stadionu Ivana Hlinky to budou mít hokejisté Grenoblu znovu těžké. Rozjetá Verva totiž bude chtít dnes naplno bodovat, aby tažení Ligou mistrů ještě potvrdila další výhrou, ještě k tomu před svými diváky a zajistila si tak onen postup do vyřazovacích bojů. Nicméně se určitě hosté předem nevzdávají a pokusí se o první body v LM zabojovat. Uvidíme, zda se jim to povede.
HC Verva Litvínov

Verva Litvínov, jako úřadující mistr české extraligy, vlétla do letošního ročníku Ligy mistrů famózně. Nejprve hrála na ledě dnešního soupeře v Grenoblu, kde litvínovští hokejisté dokázali zvítězit 4:1. Poté se celý tým přesunul do finského Espoo, kde se zaskvěla nová opora litvínovského brankoviště Jaroslav Janus a ani jednou neinkasovala. Naopak Verva vsítila vítězný gól a podruhé se tak radovala z výhry v této prestižní soutěži 1:0. Do Čech cestovali Litvínovští s dvěma vítězstvími v zádech a dnes na domácím ledě mohou potvrdit první místo ve skupině a také se přiblížit postupu do playoff. K tomu stačí Vervě jediný bod.
Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu opět hokejová Liga mistrů a my budeme sledovat zápas mezi českým zástupcem HC Verva Litvínov a francouzským klubem Grenoble Brûleurs de Loups.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.