Československá stopa

Tomáš Vincour (SIB): 3 střely na bránu
Alexandr Salák (SIB): 25 zákroků, 4 inkasované góly
Nakonec se radují domácí, kteří tak slaví první vítězství, v prvním zápase jak v sezoně, tak v nové aréně.
61:11
Dinamo právě vstřelilo branku!
Karpov vytáhl puk do pásma a poslal jej před bránu a našel hokejku MARTINSE KARSUMSE. Ten trefil přesně a ukončil zápas. Asistence: Maxim Karpov.
60:52
Ridderwall se obtočil okolo brány a zakončil těsně vedle.
60:13
První útok zahájili domácí. Daugavinšovu střelu má v náručí Salák.
60:01
V šedesáti minutách jsme nenašli výherce utkání. O držiteli bonusového bodu rozhodne prodloužení.
60:00
59:50
Ofsajd Sibiru. Vhazování ve středním pásmu.
59:30
Salák vyjel riskantně z brány a vyrazil puk do středního pásma.
58:40
Gubin prověřil pozornost gólmana, ten jen vyrazil na hokejky spoluhráčů.
58:04
Oba týmy si mění puk jako horký brambor. Na vážnou gólovou šanci to nevypadá.
57:15
Ofsajd Dinama. Následuje vhazování ve střední třetině.
56:54
Ullstrom donutil gólmana k zákroku.
56:32
Salák předvedl pohledný zákrok, bude se vhazovat po jeho levé straně.
56:16
Zafjarov pálil těsně mimo pravou tyč brány Dinama.
54:36
DInamo pouze nahodilo puk, nikdo jej nezvládl vybojovat.
54:07
Pískáno je zakázané uvolnění Dinama.
53:23
Dinamo již v plném počtu, na puku je stále Sibir.
52:26
Ullstrom dorážel jak mohl ale nepřekonal skálopevného Šarjičenka!
51:29
Menšikovovo nahození tečovali domácí mimo nebezpečnou zónu.
50:57
Dinamo ihned vyhazuje.
50:53
Daugavinš (DMS) si posedí za nedovolené bránění.
50:29
Puk nyní často mění majitele, hra se velmi zrychlila.
49:27
Alexejev se zjevil v pásmu a prudce vystřelil do chumlu hráčů.
49:01
Další nepříjemný zásah. Gimajev dostal tvrdou ránu pukem do boku a těžce se zvedá.
48:27
Nakonec se nevylučuje, u kotouče ale zůstávají hosté.
48:24
Hodně ošklivý faul na Šumakova, který zůstal ležet na ledě. Po dlouhé pauze odchází po svých.
47:57
Sibir nyní dobýval branku Jerjomenka, vše končí střelou Kopějkina. DOmácí gólman s přehledem chytá.
Komerční pauza
46:47
Ani jeden z týmů nyní nechce udělat chybu. Trochu aktivnější jsou domácí, Salák ale odolává.
45:39
Gorovikovu střelu chytil Salák nádherným lapačkovým zákrokem!
45:14
Dinamo v plném počtu.
44:36
Střela Kokareva zamířila mimo.
43:18
V brance Dinama došlo ke střídání. Branku obsadil Šarjičenkov.
43:18
Sibir právě vstřelil branku!
DAVID ULLSTROM se dostal do bezprostřední blízkosti Jerjomenka a elegantně zakončil. Stav je tedy srovnán.
43:13
Ve stejném čase je vyloučen Robinson (DMS) za podražení.
43:12
Sannikov vlétl do pásma, vystřelil a Jerjomenko musel zasáhnout. Vzápětí byl Jerjomenko sražen na zem a musí být ošetřován.
42:59
Ofsajd Dinama.
42:41
Daugavinšova střela mířila mimo. Sibir vyhazuje puk.
42:28
Dinamo drží pásmo a ostřeluje bránu.
41:55
Hietanenova střela se odrazila do ochranné sítě.
41:48
Šalunov (SIB) je vyloučen.
41:41
Domácí hráč vrazil do Saláka, vzápětí na druhé straně Šalunov osprchoval ledem gólmana. To způsobilo menší strkanici, kterou řeší rozhodčí.
41:27
Vincourovu střelu má v lapačce Jerjomenko.
40:50
Nebezpečně se pohyboval puk v brankovišti Saláka, jeho spoluhráči nakonec vše vyřešili a vyvezli kus gumy mimo třetinu.
40:36
Cetkov pouze odevzdal puk a vrátil se do svého pásma.
40:16
Pestuško je velmi aktivní. Obkroužil bránu, prudce švihnul hokejkou a poslal puk do ochranné sítě.
40:01
Z třetiny nakonec vyšli s vedením domácí, ale i nadále sledujeme vyrovnané utkání. Zda dojde v poslední třetině ke zvratu? To se teprve uvidí.
40:00
39:57
Střela obránce hostů mířila mimo.
39:51
39:40
Puk se z hokejky Ullstroma vznesl do ochranné sítě.
39:10
Dinamo vyhazuje přes celé hřiště.
38:42
Sibir stále jen kombinuje a hledá ideální pozici. Zatím jsme střelu neviděli.
37:51
Dugin (DMS) vyloučen za sekání.
37:38
Vorošilo se probil skrze obranu Dinama a poslal puk na Jerjomenka. Ten měl co dělat aby zasáhl.
36:47
Útočící Menšikov nedostal kotouč do brány, ve chvíli kdy vystřelil byl atakován obráncem.
36:08
Puk skončil v náruči Saláka. Následuje vhazování.
35:38
Kupředu vyrazili domácí. Po přechodu pásma jim byl sebrán kotouč.
35:02
Komerční pauza.
34:57
Dinamo pouze nahodilo kotouč do pásma.
34:20
Ridderwallova střela se nedostala přes bránící hráče domácích.
33:51
33:17
Dinamu se dvakrát podařilo vyhodit, získávají tak cenné vteřinky.
32:36
Sibir zaujal klasické přesilovkové rozestavení, chybí ovšem střelba.
31:51
Robinson (DMS) si posedí za sekání.
31:19
Karpov nedosáhl na kotouč, jinak by jej jistojistě posílal do odkryté klece!
31:07
Cetkov zkusil překvapit Saláka a poslal tvrdou ránu přes obránce. Puk skončil v náručí brankáře hostů.
30:23
Salák musel opět odolat nebezpečné střela, která přišla hned po buly.
29:57
Krátce po skončení trestu se po straně probil kupřed u MAT ROBINSON. Jeho dělovka zamířila nad rameno brankáře a vrátila vedení domácím.
29:55
29:31
Puk se vznesl mimo hrací plochu, vhazuje se před Salákem.
29:24
Sibir ve čtyřech. Robinsonova dělovka mířila těsně mimo.
29:02
Sibiru se daří vyhodit přes celé kluziště.
28:17
Pestuško nebezpečně dorážel. Salák včas zalehl puk a přerušil hru.
28:10
Domácí zatim kombinují a nevidíme žádnou střelu.
27:56
Babenko střílel těsně mimo, ale zároveň je vyloučen Šalunov (SIB). Dinamo čeká dvojnásobná výhoda.
27:19
Za obranu pronikl Robinson, ale byl faulován Naumovem (SIB) a ten je vyloučen za podražení.
26:19
Krásná akce Sibiru! Monja udržel pásmo a našel Ullstroma. Ten poslal puk na druhou stranu brankoviště. Zde číhal ALEXEJ KOPĚJKIN, který přesně zakončil.
24:50
Neskutečná šance! Galimov pálil do odkryté brány, ale puk na poslední chvíli zblokoval tygřím skokem jeden z bránících hráčů!
24:13
Sibir se snaží dostávat do pásma, většina jejich útoků ale ztroskotá na modré čáře.
23:09
Šumakovova střela od modré nadělala starosti Jerjomenkovi.
22:34
Daugavinš pálil z blízka. Salák neměl zakrytý výhled a skvěle zakročil.
22:15
Po zvýšené aktivitě Dinama se hosté osvobodili vyhozením na zakázané uvolnění.
21:43
Další nadějná střela. Korjaginova teč ale skončila v náruči Saláka.
21:00
MAXIM KARPOV byl na koni pohledné akce, kdy Karsums našel Cetkova, jenž poslal puk na nehlídaného střelce. ten neměl problém poslat puk do odkryté brány.
20:44
Ani protiútok Sibiru se příliš nepovedl.
20:15
Aktivněji zahájili druhou periodu hráči Dinama. Ihned se natlačili kupředu, avšak ztratili kotouč.
20:01
Úvodní třetina skončila. Nejprve se vedení ujali hosté záslohou Gubina. Domácí ale zvládli zužitkovat přesilovou hru a v závěru periody vyrovnat.
20:00
19:40
Přechod do pásma domácím nevyšel a tak ztrácejí puk.
19:14
Dinamo rázem ožilo. Jeho hráči se snaží otočit skóre ještě v první třetině.
18:42
Hietanen znovu zkoušel štěstí, nyní ovšem změnil kotouč trajektorii mimo bránu.
18:13
Domácí zavezli puk do pásma, po první střele se puk odrazil na hokejku JUSSO HIETANENA, který využil Salákovo špatného výhledu a trefil přesně do sítě. Asistence: Denis Kokarev.
17:49
Ibragimov (SIB) je vyloučen za podražení.
17:43
Tečovaná střela Babenka se vznesla nad bránu Saláka.
16:58
Šalunov naznačil střelu, ale nakonec ještě potáhl puk. Posléze vystřelil, nemířil ovšem dobře.
16:33
Vorošilo dlouho dotíral před bránou. Gólman domácího celku nakonec podržel puk ve své lapačce.
15:36
Vincourova střela je sražena do ochranné sítě.
14:57
Zakončení Kokareva bylo sice nenápadné, ale minulo branku Saláka.
14:05
Salák přerušil hru, následuje komerční pauza.
13:58
O puk se vedl tvrdý boj za bránou Jerjomenka, šťastněji z něj vyšel tým Novosibirsku.
13:12
Sibiru se přesilovka nepovedla, ale stále drží puk. Uvidíme, co předvedou.
12:57
12:34
Nahození před bránu raději přikryl gólman domácích.
11:37
Verešaginovu střelu má v náručí Jerjomenko.
10:57
Karpov (DMS) vyloučen na dvě minuty.
10:53
Hietanen pronikl do útočné třetiny, ale byl odzbrojen obráncem, akce se tedy nekoná.
10:16
Novosibirsku se podařilo dostat kotouč mimo nebezpečnou zónu, domácí rozehrávají zpoza brány.
09:37
Dinamo náročně bojuje o puk v rozích kluziště, nedaří se dostat puk do zakončení.
08:59
Puk se vznesl do ochranné sítě, hra se opět přerušuje.
08:50
Volkov zkusil střelu z velmi ostrého úhlu. Český brankář v bráně Sibiru byl připraven a přerušil svým zákrokem hru.
08:02
Střela obránců Moskvy neprošla až k Salákovi, kotouč se odrazil mimo nebezpečnou zónu.
07:36
Dinamo se zatím zmohlo jen na nahození, puk se snaží náročně vybojovat.
07:15
Roth tečoval střelu od modré, puk končí v náruči gólmana.
05:56
Důraz se SIbiru vyplatil. Monja vybojoval puk za bránou a poslal jej na hokejku OLEGA GUBINA, jenž dopravil puk za dezorientovaného Jerjomenka. Asistence: Dimitrij Monja.
04:59
Puk drží za svou bránou Novosibirsk, snaží se založit útok ale domácí dobře brání.
03:52
Dinamu se nedaří hladce přecházet přes střední pásmo, těží z toho Novosibirsk, který zakládá nebezpečné protiútoky.
03:04
Ridderwall zkusil střelu z dálky, Jerjomenko zastavil puk lapačkou.
02:40
Dugin zkusil zblízka bekhend, skulinku mezi betony gólmana nenašel.
01:42
Salák se dvakrát zaskvěl! Nejprve proti Volkovovi, následně ho ohrozil Babenko, avšak český gólman si poradil.
01:22
Nejdříve střílel Cetkov. Avšak nezamířil přesně a Salák neměl příliš práce. Na druhou stranu vyrazil Sannikov a v nepřehledné situaci málem dostal puk za záda Jerjomenka.
00:39
Rozehrávka se Dinamu příliš nevyvedla. Puk přešel přes tři čáry, pískán je icing.
00:12
Úvodní buly vyhráli domácí a ti zavážejí puk za svou bránu.
00:01
Obě mužstva jsou nastoupeny a halou zní hymna ruské federace. Zápas za malou chvíli započne.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Šarjičenkov) – Hietanen, Mironov, Robinson, Višněvsky, Korjagin, Osipov, A. Volkov – Daugavinš, Gorikov, Pestuško – Karsums, Cetkov, Karpov – Dugin, Kokarev, Avcin – K. Volkov, Babenko, Alexejev.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Verešagin, Ibragimov, Alexejev, Roth, Gimajev, Naumov, Menšikov, Ignatovič – Monja, Kopějkin, Ullstrom – Šumakov, Ridderwall – Bobrov, Sannikov, Vorošilo – Gubin, Šalunov, Zafjarov.

Rozhodčí: Cyplakov, Odins – Bondar, Gašilov.
Je jasné, že oba soupeři budou chtít zvítězit a vstoupit do sezóny správnou nohou. Kdo se ovšem bude radovat více? To budeme postupně zjišťovat od 18:30.
Střetnutí mezi Moskvou ze Západní konference a Novosibirskem z konference Východní bude prvním utkáním obou celků v novém ročníku. V tom předchozím se týmy střetly pouze jednou a to 23. října 2014. V zápase hraném v Novosibirsku se dařilo Dinamu a to si z východního Ruska odvezlo výhru 5:3.
Krásný den všem příznivcům Kontinentální hokejové ligy. Na programu dne je zápas prvního kola této soutěže a to mezi Dinamem Moskva a Sibirem Novosibirsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.