Jiří Novotný (Jaroslavl) – 0+0 (2 střely na branku), čas na ledě:18:19
Střely na branku: 34 – 16
Vyloučení: 3 – 4
Využité přesilovky: 0 – 0
Vyhrané buly: 26 – 19
Dnešní tři body zaslouženě patří domácímu týmu, který vstřelil dva góly v předchozích třetinách. Kolesnik dnes neměl moc práce, naopak Kaustin se neustále musel ohánět, ale na dvě střely tak či tak nedosáhl. Lada se v poslední periodě snažila o nějaký větší tlak, jenže neúspěšně. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.
58:25
Domácí jsou u puku, Kasutin v brance. Tohle už Togliatti nestihne, a tak je o vítězni dnešního střetnutí rozhodnuto.
57:49
Malcev jen lehce přiklepl do kotouče, aby zamířil do středního pásma. Hosté se stále nemohou usadit, a tak nemohou hrát ani v šesti.
56:26
Velmi hezká akce Averina, jenž si nabruslil od mantinelu až před brankoviště, kam se díky své rychlosti natlačil. Ranou ke vzdálenější tyči ale Kasutina nepřekonal.
55:35
Nevypadá to na žádné drama. Jaroslavl s přehledem vyhazuje tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a Togliatti již evidentně nemá moc sil.
54:50
Oba týmy jsou již v plném počtu.
54:25
Domácí brankař zasahoval poté, co z mezikruží napřáhl Bělov. Kotouč zaplul přímo do jeho výstroje. Vhazovat se bude v útočné třetině Lady.
53:16
Kraskovskij zavezl puk do útočné třetiny, kde jej bekhendovým nahozením soupeři odevzdal.
52:50
Na trestnou míří nakonec jen Malcev a Flood. Oba dostanou menší tresty, a tak se bude hrát ve čtyřch na obou stranách.
Na ledě se strhla mela a rozhodčí budou trestat. Uvidíme, zda budou tresty sjednocené, či zda si někdo zahraje přesilovou hru.
52:04
Hostům se nedaří. U loňského nováčka KHL je vidět snaha, jenže Lada už nemá příliš sil a Jaroslavl hraje ve velké pohodě.
51:30
Po delší době se přerušuje. Následovat bude vhazování v útočném pásmu Lady po pravici Kolesnika.
50:13
Domácí zůstali v útočné třetině a zasypali Kasutina několika střelami. Hostující muž v masce ale momentálně podává výborný výkon.
49:46
Už už to vypadalo, že se Kartajev dostane ke střele, jenže poslední chvíli mu sjel kus černé pryže z čepele.
48:16
Pomalu, ale jistě se hra už zadrhává. Jaroslavl zběsile neútočí, soustředí se hlavně na bránění, a zatím to jde domácím skvěle.
46:40
Hersley vysunul do gólové šance Ljubuškina, avšak ten ze skvělé pozice napálil přesouvajícího se ho gólmana. Kasutin drží naděje hostů!
46:08
Pokoušel se to změnit A. Střelcov, který si najel ze strany před brankoviště, nicméně svůj projektil nezamířil mezi tři tyče.
45:23
Hra je hodně plynulá, téměř vůbec se nepřerešuje, a to Lokomotivu zatím vyhovuje, jelikož vede stále o dva góly.
44:24
Přečíslení dva na jednoho domácího celku zůstává nevyužito! Kapustin sice obdržel přihrávku, jenže vystřelil nepřesně.
43:25
Křižná přihrávka Valuského našla Magogina, který si sice Kolesnika položil na zem, ale do dalšího zakončení se již nepropracoval.
42:18
Hraje se zatím bez jediného přerušení a Togliatti se snaží vytvořit větší tlak, nicméně domácí hrají stále aktivně a s tím mají hosté potíže.
41:11
Na druhé straně zakončoval Magogin, který se obtočil kolem vlastní osy, jenže ani on neuspěl, protože mířil nepřesně.
40:15
Mosaljov to zkoušel přes bekhendovou ránu z pravého kruhu. Hostující muž v masce ale zasahovat nemusel, rána to nebyla přesná.
40:01
I ve druhé části byla Jaroslavl jasně lepším týmem, a tak bylo jen otázkou času, kdy přijde další gól. Ten přišel ve 28. minutě, kdy zachyboval Kasutin, který nestihl reagovat na ránu Polunina. Togliatti tahá za kratší konec a do třetí třetiny bude muset přijít se zcela jinou hrou, pokud chce bodovat.
40:00
39:19
38:45
Naopak se domácí málem dostali do přečíslení, jenže již neměli síly, a tak odjela unavená čtveřice vystřídat.
38:08
Zatím se vedoucí tým velmi dobře brání a Togliatti se nemůže propracovat do přesilovkové formace.
37:19
V závěru si Lada zahraje početní výhodu, protože Novotný míří na trestnou za držení hole.
37:10
Od rohu mantinelu vyjel Mosaljov, který chtěl pálit z mezikruží, jenže defenzíva soupeře se mu postavila do rány, a tak byla tato střela zablokována.
36:23
Flood byl pod tlakem, a tak jediné, na co se zmohl, bylo vyhození kotouče do středního pásma. Na lede jsou teď nové formace.
35:38
Jenže zde se ukazuje kvalita Jaroslavle, která nepovoluje žádné zaváhání a stále je lepším týmem.
34:28
Čas ale běží a pokud hosté pomýšlejí na nějaký úspěch, budouz muset rázně přidat.
33:46
V samostatné akci vynikl Grigorjev, jenž objel celé kluziště a poté vyslal puk do výstroje číhajícího Kasutina.
33:00
Koledov špatně rozehrál, a to znamená zakázené uvolnění Jaroslavle. Hra se po delší době podívá před Kolesnika.
32:11
Tentokrát se ale Kasutin předvedl! Nádherná indiviudální akce Polunina, jenž prokličkoval až před brankoviště, kde následně mířil pod břevno gólem ale nekončí, protože hostující brankař máchl lapačkou a lapil do ní puk.
31:12
30:54
Od modré to zkusil Hersley, který poslal puk spíše na zteč. Kasutin jej ale zachytil jako první do své výstroje.
30:15
Početní výhoda se ale domácím zatím příliš nedaří. Opět je to až moc překombinované.
29:12
Stěpanov míří na trestnou lavici na dvě minuty za zásah do oblasti hlavy a krku.
27:39
Hned na to mířil hostující brankař ke střídačce, kde si prohodil pár slov s trenérem. Má ale i nadále důvěru a bude v chytání pokračovat.
27:39
Jaroslavl právě vstřelila branku!
A je to zaslouženě již o dva góly. ALEXANDR POLUNIN najel ze střední třetiny na hranu mezikruží a aniž by se díval na bránu, napřáhl a prostřelil překvapeného Kasutina, který nebyl pozorný a pravděpodobně tuhle ránu nečekal. Tohle byla chyba hostujícího brankaře. Asistence: Ilja Ljubiškin, Emil Galimov.
27:13
Zatím se stále hraje převážně jen před brankou Kasutina. Na opačné straně má Kolesnik velkou pohodičku a klídek.
26:15
25:44
Averin si sjel do dobré pozice a střelou zápěstím prověřil pozornost hostujícího muže v masce.
25:33
A to se jim nakonec vymstilo, protože Togliatti vystihlo rozehrávku a okamžitě kus černé pryže vyhodilo z pásma.
25:05
Domácí zatím dlouze kombinují, ale bojí se střílet.
24:15
Za hrubost dostává Vorovbjov menší trest. Je tu první přesilovka pro Jaroslavl.
24:15
Kasutin musel být opět v pozoru, protože se ze strany řítil Averin. Druhý zmiňovaný nakonec přišel o helmuz a hra je přerušena.
23:27
Gavrikov zabojoval a udržel puk v útočné třetině. Novotný to poté zkoušel zpoza branky, avšak neúspěšně.
22:51
Jenže má Lada opět potíže a jen těžce se brání proti agresivní hře soupeře. Hosté si nedají žádnou pořádnou rozehrávku, protože jsou stále pod tlakem.
21:21
Sražená střela z hokejky Koledova doputovala až k brance, ale Kasutin hokejkou zasáhl a hosté se tak osvobodili.
20:30
Domácí se snaží vytvořit podobný tlak, jako na začátku první části. Zatím úspěšně.
20:01
Statistiky první části:
Střely na branku: 18 – 12
Vyloučení: 1 – 0
Vyhrané buly: 8 – 8
Úvodní dějství je za námi a do kabin jdou spokojenější domácí, kteří zaslouženě vedou 1:0 po gólu Kartajeva z osmé minuty. Jaroslavl na soupeře vlétla a Togliatti s tím mělo obrovské potíže. Nakonci se hra přeci jen srovnala, ale žádného dalšího gólu jsme se nedočkali.
20:00
19:25
Nevypadá to na žádné drama, protože evidentně již nikdo nechce riskovat.
18:49
Pokoušel se to změnit Malcev, ale ten se k ničemu nedostal, jelikož nechal kus černé pryže při útočení za svými zády.
17:19
V závěru třetiny sledujeme poměrně vyrovnanou podívanou. Ani jednomu týmu se ale příliš nedaří v útočné fázi.
16:37
Apalkov zavezl puk k rohu mantinelu, kde jej chytře podržel tak, aby stihli jeho spoluhráči vystřídat.
16:10
Tentokrát trochu zazmatkovala obrana Lokomotivu. Nikdo z hostujících hráčů toho ale nedokázal využít.
15:56
15:20
Vzápětí se do mezibrankového prostoru dostal Belousov, avšak toho vychytal pozorný Kolesnik.
14:45
Belov napřáhl až ke stropu, nicméně jeho dělová rána od modré se neujala.
13:56
Je tu první vyloučení. Rafikov odchází na trestnou za držení puku v rukavicích. Dostane menší trest.
13:15
Jediný český zástupce následně zabojoval u mantinelu, kde vyhrál souboj, jenže Togliatti první lajnu soupeře ke střele nepustilo.
12:39
Odražený kotouč se dostal na hůl Novotného, který okamžitě zakončoval z kruhu. Tentokrát zasáhl Kasutin včas.
12:16
Je tu další přerušení hry. Po něm bude následovat vhazování v útočném pásmu Jaroslavle.
11:52
V indiviudální akci se snažil Belousov natlačit před bránu, nicméně neuspěl a defenzíva Jaroslavle ho od puku odtlačila.
09:14
Apalkov byl tvrdě sražen ve vlastním pásmu Bolšakovem. Byl to ale čistý hit, a tak se hraje dál.
08:41
Aktivita domácích pokračuje. Togliatti nestíhá a je všude o krok později. Lokomotiv zatím hraje ve velké pohodě.
08:00
Hosté chybovali v rozehrávce, a to ve svém předbrankovém prostoru. Toho okamžitě využil VLADISLA KARTAJEV, který si zpracoval kotouč a i s trochou štěstím našel malou mezírku mezi betony Kasutina, který je nestihl včas dát k sobě. Asistence: Dmitrij Malcev.
07:28
Souboj u mantinelu v útočné třetině domácích vyšel vítězně nakonec pro Ladu. Jenže jen krátce, protože soupeř si vzápětzí puk vzal zpět.
06:56
Togliatti má potíže a je to na hře hostů vidět. Po nepřesné rozehrávce je tu zakázané uvolnění hostů.
06:21
Kapitán Lokomotivu se v zápase podruhé prezentoval zakončením. Tentokrát od modré, ale tato střela k brance neprošla.
06:03
Po delší době se opět přerušuje. Píská se ofsajd domácím a hra se vrací do středního pásma.
04:38
Mosaljov to zkoušel v mezikruží, nicméně měl před sebou dva bránící hráče a ti jeho střelecký pokus zblokovali.
04:06
Tak či tak je Lokomotiv na začátku první části lepším týmem a prezentuje se rychlou a agresivní hrou.
03:34
Velmi nebezpečná střela přišla na protější straně. Tečovaný kotouč způsobil Kasutinovi potíže, ale gólman hostů dokázal v poslední chvíli zareagovat betonem.
02:43
Nikitěnko poslal přihrávku k modré čáře na Shenfelda, který vypálil přímo do natažené lapačky Kolesnika. Hra je přerušena.
01:41
Vypadalo to, že byl Kapustin podražený v předbrankovém prostoru, avšak hraje se dál a Lada vyhodila puk do středního pásma.
01:21
Domácí tým zatím nepustil soupeře k puku.
00:28
Kronwall vyslal první ránu na branku z pravé strany, ale Kasutin zakročil včas svým betonem.
00:01
Domácí nastoupí v červených dresech. Lada nasadí bílou kombinaci.
Ještě jednou hezký podvečer! V dnešním střetnutí se předstaí jediný český zástupce a to je Jiří Novotný, který jako asistent kapitána nastoupí v první lajně v dresu Jaroslavle.

Lokomotiv Jaroslavl: Kolesnik (Murygin) -- Koledov, Grigorjev, Hersley, Kronwall (C), Ljubiškin, Rafikov, Gorochov, Gavrikov – Mosaljov, Novotný, Konkov – Averin, Apalkov, Kontiola – Kapustin, Malcev, Kartajev – Krasovskij, Polunin, Galimov.

Lada Togliatti: Kasutin ( Masalkis) – Vorobjov, Flood, Viklund, Malenkich, Bělov, Romanov – Shenfeld, Nikitěnko, Belouso – Valujskij, Magogin, Bumagin – Stěpanov, V. Střelcov, A. Střelcov – Nikulin, Bočarov, Mochancev.

Rozhodčí: Bondar, Sajfullov – Aljošin, Ivanov.
Krásný hokejový podvečer! V dnešním střetnutí se představí finalista konference roku 2013 proti nováčkovi z roku 2014. Lokomotiv přivítá na své půdě Ladu Togliatti.