Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Skvělým výkonem se prezentoval domácí forvard Daugavinš, jenž si připsal na své konto hned tři asistence. Za hosty se stejně jako v minulém zápase ukázal jednou asistencí český útočník Robert Kousal.
Byla to tuha bitva po celý zápas, nakonec ale Dinamo potvrdilo roli favorita a získalo nad Novokuzněckem tři body. Hosté se nemají za co stydět, o výsledku zkrátka rozhodly dvě proměněné přesilovky soupeře zkraje posledního dějství. Na tyhle momenty Metallurg stačil zareagovat pouze jednou brankou, a ta k úspěchu jednoduše nevedla.
59:37
Karsmus se řítil za pukem, aby dal do prázdné svatyně pojišťující gól, nakonec ale pod tlakem upadl a srazil soupeřovu branku.
59:20
Oddechový čas pro domácí.
59:18
Novokuzněck není schopen udělat pásmo. S tímhle se se zlou potká.
59:05
Neuvěřitelné! Karpov mohl rozhodnout, zachytil puk a řítil se podél levé strany. Na pravé straně měl Karsumse, on ale volil střelu žabkou. Neudělal dobře, touš se zastavil o boční síť.
58:55
Dinamo málem dostalo puk pod kontrolou a mohlo střílet do prázdné branky. Nakonec je z toho další zakázané uvolnění.
58:23
Karejev je mimo branku, hosté zkouší power-play!
58:23
Oddechový čas pro hosty.
58:22
Dinamo se zbavilo kotouče jen za cenu zakázaného uvolnění. Novokuzněck má už jen málo času. A uvidíme, jestli z branky půjde Karejev.
58:00
V Moskvě byla zahlášený poslední dvě minuty utkání.
57:30
Daugavinš je v posledních několika minutách k neudržení. Teď se zase dostal do mezikruží, jeho rána byla tentokráte neúspěšná.
55:04
Cvetkov se řítil do útočného pásma za pukem, ale byl na to sám. Domácí se už tak dopředu neženou, asi chtějí udržet těsný náskok.
54:30
Domácí fanoušci tlačí své miláčky dopředu. Hromové Dinamo ale tak trochu burcuje i soupeře. Tomu chybí jediný gól k tomu, aby vyrovnal.
53:47
Dinamo se řítilo do brejku dva na jednoho! Nakonec ale najíždějící si Karsums nedostal přesnou přihrávku. Metallurg se se štěstím ubránil.
53:12
Mironovova rána od modré čáry. Karejev jí jen vyrazil před sebe, takže Dinamo mohlo dorážet. Naštěstí pro hosty neúspěšně.
52:16
Do konce utkání zbývá nějakých osm minut. Oba týmy se snaží útočit a to je pro oko nezaujatého diváka jedině dobře.
51:36
Teď je to nahoru, dolů! Daugavinš se řítil sám na Karejeva, hezky si ho na levé straně roztáhl a jen posunul puk pod jeho betony. Puk ovšem v brance neskončil a zastavil se smolně pro Dinamo o tyčku. Touš pak dojel pod výstroj hostujícího brankáře.
51:03
A velká šance pro Novokuzněck! Munin byl málem hostujícím hrdinou. U levé tyčky byl naprosto sám, jakmile převzal přihrávku, ale poloodkrytou klec nakonec netrefil. Velká škoda pro Metallurg!
50:20
Ještě to bude hodně zajímavé, to tedy určitě. Metallurg může tahle branka nakopnout k lepším výkonům, to tedy ano.
49:23
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Hostující celek je zpátky v zápase! Na další brance se podílel také český útočník Kousal, který na velmi krátkou vzdálenost postrčil puk na volného ILJU MUSINA a ten z blízkosti střelou švihem zamířil přesně nad rameno Šaryčenkova. Asistence: Robert Kousal.
47:56
Fairchild se snažil překvapit Šaryčenkova nečekanou střelou, obdobně jako Kazakov hned v 1. minutě utkání. Tentokráte si brankář Dinama dal pozor.
47:05
Velké zmatky před hostující brankou! Karejev situaci vyřešil, Novkuzněck měl i velké štěstí, že například Gorovikov nevypálil ihned z první z mezikruží.
46:13
Teď spálil velkou tutovku Karavajev! Dostal přihrávku přímo na hranici brankoviště, odtud ale trestuhodně Šaryčenkova neprostřelil.
45:30
Hosté nevstoupili do této třetiny vůbec dobře. Teď se s výsledkem snažil něco udělat Postnikov, jeho střelu mezi betony ale Šaryčenkov bez problémů kryl.
44:17
Dinamo právě vstřelilo branku!
ALEKSEJ CVETKOV střílí důležitou branku. Dvě využité přesilovky během druhé třetiny, to je dobrá bilance Dinama. Tohle byla výborná akce, dvěma přihrávkami se domácí dostali do vyložené šance. Domácí centr pak vybruslil před Karejeva a své sólo zakončil bekhendovou kličkou. Asistence: Kaspars Daugavinš, Andrej Mironov.
43:56
Domácí se drží v útočném pásmu, hodně chtějí vsítit pojišťující branku, zatím ale neměli potřebné štěstí.
43:26
Mironov se rozhodl vypálit ostrou pumelici od modré čáry. Ale nakonec zamířil jen vedle.
42:33
Tohle hostům určitě nepomáhá. Dalšího přestupku se dopustil Kousal (NOV), jenž odešel na trestnou lavici za držení.
42:04
Domácím se přece podařilo využít početní výhodu. Hietanenovu ránu z blízkosti vyrazil Karejev pouze před sebe, kde se ocitl volný Daugavinš. I s jeho střelou si dokázal hostující gólman poradit, na dorážku MAKSIMA PESTUŠKA už ale neměl. Asistence: Kaspars Daugavinš.
41:46
Jedovka Daugavinše! Pro hosty naštěstí střela skončila jen nad brankou.
41:17
Tohle byla nádherná kombinace! Chyběla tomu jen gólová tečka. Dinamo úplně vyšachovalo soupeřovu obranu, která nevěděla, kam dřív skočit, až byl nakonec na pravém kruhu úplně volný Robinson. Ten ale trefil jen betony Karejeva.
40:21
A hned na úvod tohoto dějství tu je další vyloučení. Tentokráte rozhodčí potrestali hostujícího hráče Kazakova (NOV) za hákování.
40:01
Další třetina začne přibližně v 20:17.
Ani tahle třetina příliš nerozřešila otázku dnešního vítěze. I tentokráte padly dvě branky, akorát v opačném pořadí. Dinamo skórovalo díky Robinsonovi, ale za tři minuty z přesilovky srovnal Manuchov. Uvidíme, jak se tohle zajímavé utkání nakonec vyvine.
40:00
39:35
Ještě jednou je hra přerušena. Jeden z obránců Novokuzněcku odpálil puk na střídačku, a zase se tak bude vhazovat před hostujícím brankářem.
39:05
Poslední minuta této třetiny a rozhodčí přerušili hru pro zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Karejeva.
38:49
38:25
Prostor před Karejevem si hostující hráči hlídají velmi dobře. Gólman Metallurgu na všechny střely velmi dobře vidí, a například Gorovikov se absolutně nemohl dostat k dorážce.
37:21
Karpov se snažil před Karejevem dostat k dorážce, nakonec ale hostující gólman vyřešil situaci s velkým štěstím, a touš se dostal mimo jeho prostor.
36:49
Kuvajev (NOV) je dalším hráčem, který musel odejít na trestnou lavici, a to za sekání. Teď má početní výhodu po delší odmlce Dinamo.
36:05
Novokuzněck je nyní politý živou vodou. Je vidět, že Dinamo inkasování trošku zaskočilo.
35:00
Galimovo vyloučení stálo Dinamo vedení. ROMAN MANUCHOV nahodil puk na branku, před Šaryčenkovem si domácí nedobře vyčistili tečující hráče, kteří brankáři Dinama skvěle clonili, a ten tak nemohl zareagovat včas. Asistence: Kirill Kaprizov.
33:59
Trošku zbytečné vyloučení. Galimov (DIN) se dopustil úderu do hlavy a krku, a nejenže vyfasoval trest na 2 minuty, ale také navíc ještě 10 minut osobního trestu.
33:35
Hra je nyní nepřerušovaná, Metallurg se více tlačí dopředu, ale domácí zatím velmi dobře brání.
32:56
V celkovém kontextu je výsledek asi zasloužený. A Metallurg potrestala karma – neproměnil přesilovku a teď musí smutnit, že prohrává.
31:24
A domácí se ujali poprvé v utkání vedení. Skvělou práci odvedl Daugavinš, který si sjel do mezikruží a odtud švihem vypálil. Jeho střelu u tyčky ještě parádně tečoval MAT ROBINSON a gólman Karejev mohl být zkrátka bezmocný. Asistence: Kaspars Daugavinš.
30:01
Višněvskij se nyní motal před brankou Karejeva. Ten totiž nevěděl, kde má puk, a nakonec hru přerušili rozhodčí.
28:43
28:15
Fantastický zákrok domácího gólmana! Orlov pálil ihned z první z mezikruží, kde měl před sebou pouze soupeřovu branku. V ní se ale se svou lapačkou vytasil Šaryčenkov. To byl semafor, panečku!
27:49
Kousal se nyní snažil najít Komaristyého u levé tyčky, jenže tomu puk úplně nesedl na čepel. Škoda, jinak by Šaryčenkov měl daleko větší problémy.
27:15
Dinamu se podařilo vyhodit puk do bezpečí, navíc se bude nyní hrát v pásmu soupeře.
27:01
Stoovi se rána nepovedla, před brankou pak byli Kazakov i Berdnikov, ale ani jeden z nich se k dorážce nedostal.
26:45
Metallurg má velkou šanci skórovat! K dispozici má nyní dvojnásobnou přesilovku.
26:43
Robinson (DIN) příliš dlouho držel puk ve své ruce a sudí ho vyloučili na dvě minuty. Tohle budou kruté chvíle pro domácí celek.
26:29
Hietanen (DIN) se dopustil hry vysokou holí a je dalším potrestaným hráčem domácího celku.
26:17
A Karejev musel zasáhnout! Karpov si sjel podél pravého mantinelu, předložil puk na rozjetého Cvetkova, který vypálil. Teď měl Metallurg štěstí, že jeho gólman stačil zasáhnout.
25:48
Tahle třetina zatím tak trošku kopíruje tu první. Metallurg je směrem dopředu celkem aktivní a Dinamu nepovoluje, aby ho dostalo pod tlak.
24:33
24:13
Novokuzněck se nyní drží s pukem za svou vlastní brankou. Do konce jeho přesilovky už nezbývá mnoho.
23:49
Tuhle početní výhodu nesehrává Metallurg vůbec špatně. Šaryčenkov se nyní musel mít na pozoru, vždyť tvrdá Manuchovova rána od modré čáry byla nebezpečná.
23:10
Novokuzněck po vhazování udržel pásmo, vše nakonec vyústilo střelou Kazakova, jenž trefil rameno Šaryčenkova.
22:33
Osipov (DIN) se dopustil držení, také Metallurg bude mít k dispozici první početní výhodu.
21:47
Gorovikov spolu s Daugavinšem dobře zapracovali u mantinelu a dostali puk z pásma. Po pár vteřinách je následně hra přestěhovaná do středního pásma.
21:03
Pestuško vjel do pásma, udělal pár kliček, pak vypálil, ale tenhle pokus nemohl Karejeva ohrozit.
20:26
Cvetkov se snažil během brejku tři na dva dostat puk pod sebe, ale jeho přihrávka byla přece jenom o několik decimetrů delší, než by Dinamo potřebovalo.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:22.
Hosté vstoupili do utkání skvěle a už po 19 sekundách se z takové pološance radovali z vedení díky Kazakovovi. Domácí ovšem zvýšili obrátky a zaslouženě srovnali zásluhou Galimova. Vidíme zatím celkem vyrovnané utkání, i když je pravda, že Dinamo po třech bodech určitě více prahne.
20:00
19:51
Drugov se nyní snažil dorážet před Šaryčenkovem, ze strany domácí obrany mu ale bylo řádně vysvětleno, že takhle tedy ne.
19:41
Dugin se snažil prosadit do pásma, na vše byl ale sám. Proto tenhle útok Dinama nemohl ani vyjít.
19:15
Zbývá nějakých 45 sekund do konce. Oba týmy evidentně chtějí dohrát tuhle třetinu už bez újmy.
18:40
Stoa přihrával z levé strany před brankou, tam se ocital pod tlakem jeho spoluhráč, jenž nedobře vypálil. Kdyby byl volný, měl by Šaryčenkov zajisté větší potíže.
17:05
Pestuškovo nahození jen tak polechtalo lapačku Karejeva. Protože však nechtěl riskovat, raději puk schoval do lapačky.
16:40
Berdnikov se snažil překonat Šaryčenkova, který byl už elší dobu nezaměstnaný, domácí gólman ale soupeřova nájezdníka v pohodě vychytal.
16:33
15:55
Osipov přihrál puk do leva na modrou čáru na Hietanena, jenž tvrdě vypálil. Nemířil ovšem přesně.
15:30
Novokuzněck odpálil puk přes všechny čáry a může vystřídat. Dinamo bude muset založit útok znovu.
15:06
Zase Galimov málem dostal k přihrávce na levé straně! Tentokráte ho puk netrefil a přeskočil mu hokejku.
14:33
Drugov (NOV) odešel na dvě minuty na trestnou lavici za faul kolenem.
14:26
Hra se poněkud uklidnila. Oba celky pozorněji brání, oba gólmani si mohli alespoň na chvilku odpočinout.
13:16
A začínáme odznovu. Ruku na srdce, domácí celek si vyrovnání za svou aktivitu v posledních několika minutách určitě zasloužil.
12:01
ANSEL GALIMOV ukazuje, že si nzaslouží být ve čtvrté lajně. Už od začátku je v útoku velmi aktivní. Teď předvedl úchvatnou kličku, jakmile vyjel zpoza branky, a z blízkosti zamířil přesně pod břevno. Asistence: Jurij Babenko, Dmitrij Višněvskij.
11:50
Galimov ukázal, že má šikovné ruce, a probil se do pásma soupeře. Tam vypálil, ale zase Karejeva nepřekonal. k puku se ještě tlačil Babenko, ale nakonec na něj nedosáhl.
11:20
Musin se snažil zabojovat o puk v rohu kluziště, ale nakonec ho získalo Dinamo. jeho pokus o útok na druhé straně ale nevyšel.
10:40
Karejev má puk v moci, následovat bude reklamní přestávka.
10:11
Cvetkovova střela od modré čáry! Tohle byla dobrá pozice pro domácího centra. Ale branku nakonec minul.
09:05
Dinamo se tlačí za vyrovnáním, ale bezúspěšně. Zatím mezírku v Karejevově výstroji nenašel. Metallurg se v podstatě nyní jen brání.
08:22
08:15
Vhazovat se nyní bude před brankou Dinama, Metallurg dokázal zkušeně vybojovat pásmo během oslabení.
07:35
Tohle je velká škoda! Galimov byl na pravé straně docela sám a kdyby dostal přesnou přihrávku, pálil by do odkryté branky. Jenže puk dostal za svoje brusle.
06:45
Metallurg je pod velkým tlakem! Ale Dinamo své akce dost překombinovává. Zatím se ke střele sotva dostal, snad jen Hietanen z mezikruží vyslal ostrou jedovku, kterou ale Karejev polapil. Jinak početní výhoda pro domácí nevypadá špatně.
06:22
Kazakov (NOV) se dopustil nedovoleného bránění, a Metallurg tak minimálně na dvě minuty bude hrát opět v oslabení.
04:31
03:45
Dinamo se drží v útočné třetině, zatím ale Karejev až na jeden těžší zákrok nezasahoval.
03:15
Dobrá možnost na srovnání pro Dinamo! K. Volkov si sjel do pravého kruhu, odtud vypálil a jeho střelu Karejev neudržel. Dorážet se snažili Babenko nebo Galimov, ale ani jeden z nich neuspěli.
02:31
Postnikov (NOV) je prvním vyloučeným hráčem, dvě minuty obdržel od rozhodčích za hákování.
02:28
Pestuško dostal puk do mezikruží, odtud jeho slabá a tečovaná střela zamířila jen vedle. Bude se ale vylučovat, Dinamo si zahraje přesilovku.
02:02
Trošku s podivem se zatím Dinamo sotva dostalo do nějaké šance, Novokuzněck je v úvodu utkání daleko lepším týmem. Šaryčenkov si připsal už několik lehkých zákroků.
01:21
Šaryčenkov a jeho další zásah. Metallurg stále okupuje soupeřovu polovinu, domácí gólman musí být stále na pozoru.
00:40
Metallurg i nadále pokračuje v nátlaku. Tentokráte akce vedená po pravé straně skončila jen střelou do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Šaryčenkovem.
00:19
Tak to je bleskový vstup do utkání ze strany hostů. MAKSIM KAZAKOV byl po nahození od Stoy u levé tyčky naprosto nehlídaný, jako by nevěděl, co by, a tak i z těžkého úhlu vypálil. K překvapení všech usměrnil puk za záda nepozorného Šaryčenkova. Tenhle gól jde na jeho vrub. Asistence: Ryan Stoa.
00:04
Karejev musel už po čtyřech sekundách hry zasahovat, puk ale v pohodě schoval do výstroje.
00:01
Oba týmy již slavnostně nastupují na ledovou plochu. Následovat bude ruská hymna, pár dalších formalit a pak již rozhodčí uvedou zápas do jeho začátku.

Dinamo Moskva: Šaryčenkov (Lazušin) – Robinson, Višněvskij, Hietanen, Mironov, Osipov, Korjagin, A. Volkov – Karpov, Cvetkov, Karsums – Pestuško, Gorovikov, Daugavinš – Kokarev, Dugin, Avcin – Aleksejev, Babenko, K. Volkov – Galimov

Metallurg Novokuzněck: Karejev (Podjapolskij) – Manuchov, Fairchild, Postnikov, Kuklev, Skutar, Amirov, Antonovskij, Kamalov – Kaprizov, Stoa, Kazakov – Orlov, Kousal, Komaristyj – Musin, Romanov, Berdnikov – Kuvajev, Drugov, Karavajev

Rozhodčí: Bondar, Gašilov – Goljak, Dědjulja.
Moskevské mužstvo, jehož dres neobléká žádný z českých hráčů, se bude muset obejít bez zraněného Alexeje Těreščenka. Hosté naopak nemůžou počítat s Michailem Plotnikovem. V týmu Metallurgu bude určitě zajímavé sledovat českého krajánka Roberta Kousala, jenž už si v Podolsku připsal první asistenci, a třeba se alespoň na lavičku dostane také gólman Filip Novotný.
Dinamo v prvním utkání nové sezóny přivítalo na svém ledě silný Sibir a připsalo si výsledek, který určitě vzalo. Svého soupeře nakonec skolilo 4:3 po prodloužení zásluhou vítězné trefy Lotyše Karsumse. Metallurg se představil na ledě Podolsku a nakonec padl 1:2 po nájezdech. Tentokráte nebude mít v Moskvě co ztratit.
Domácí budou v tomhle duelu jasným favoritem. I když je KHL na svém začátku a jen stěží můžeme odhadovat, jak na tom který celek je, mělo by Dinamo podle papírových předpokladů potvrdit, že má proti Novokuzněcku lepší kádr, a vyhrát stejně jako v úvodním zápase.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.