Využití: 0 – 1
Vyhraná vhazování: 33 – 24
Zblokované střely: 13 – 12
To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou.
Je dobojováno. Hosté z Chabarovsku si z ledu Slovanu odvážejí všechny tři body, když o osudu tohoto klání rozhodli ve 44. minutě v přesilové hře, když střelu Těrjajeva tečoval Wandell. Domácím se nepodařilo srovnat, aby si vynutili alespoň prodloužení, a tak jsou dnes bez bodu.
59:59
Sersen ještě trefuje tyčku chabarovské branky a to je pro domácí konec.
59:50
Vhazuje se po pravé ruce Metsoly.
59:50
Trenér Miloš Říha si bere oddechový čas.
59:50
Ani Jegličova dělovka nekončí brankou. A neměl k tomu útočník Slovanu vůbec daleko.
59:30
Dnešní utkání sleduje 7218 diváků.
59:30
Puk mají na hokejkách domácí, ale vůbec se jim před brankou Amuru nedaří.
58:54
Kašpar měl nyní velkou možnost ke skórování, ale v blízkosti Metsoly se mu jeho akce nepovedla a následně má puk ve své moci Metsola.
58:02
Garnett je mimo branku, domácí to zkouší se šesti hráči v poli.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:24
Nagy skáče na led a Slovan je tak kompletní. Do konce třetí části chybí dvě a půl minuty. Podaří se Slovanu vyrovnat?
56:38
Amur se dopustil zakázaného uvolnění a hra se tak musí přestěhovat do jeho vlastního pásma.
55:45
Slovan se osvobozuje a vyhazuje puk až k Metsolovi.
55:24
Nagy inkasuje dvě minuty za podražení.
55:10
Amur má ponechanou výhodu. Nagy se provinil faulem a hosté budou hrát přesilovou hru, pokud tedy nevstřelí branku.
54:26
Slovan je v pásmu Chabarovsku a zkouší najít skulinky v obraně Amuru, ale tam prakticky žádné nejsou. Hosté skvěle brání své vedení a vypadá to, že se ho jen tak vzdát nechtějí.
53:23
Jegličovi najížděl Viedenský, ale prvně jmenovaný zvolil raději individuální akci, po které však kotouč končí na Metsolovi.
52:31
Slovan musí začínat svoji útočnou akci z hloubi svého obranného pásma, ale ani to se mu nedaří. Záhy o kotouč přichází a do jejich teritoria míří hosté.
51:40
Miklík vyslal nebezpečnou střelu na Garnetta z prostoru pravého kruhu, ale brankář Slovanu si s touto těžkou situací dokázal poradit.
51:08
Odražený puk se dostal ke Švarnému, ale ten si nedokázal před brankou Metsoly poradit a druhý jmenovaný už má kotouč ve své moci.
50:00
Do konce třetí třetiny zbývá deset minut a Slovanu začíná velmi rychle ubíhat čas. Navíc hosté se nyní budou zaměřovat spíše na obranu, aby své těsné vedení neztratili. Domácím se do plných bude útočit jen těžko.
49:14
Mihálik se snažil poslat kotouč do pásma hostí, ale brankář Metsola vyjel za branku, puk sebral na svoji hůl a znovu ho posílá do středního pásma.
48:28
Domácí se nadále tlačí před branku Chabarovsku, kde však číhá pozorná obrana a ta co nejdříve vyhazuje puky daleko od vlastní branky.
47:25
Nyní se nadvakrát neprosadil ani Nedorost ani Nagy a ve velké skrumáži před Metsolou tak puk za brankovou čárou nekončí. Poté se strhla menší potyčka, ale vše bylo v souladu s pravidly.
46:17
Pro Slovan to rozhodně není nic příjemného a nyní musí zvýšit tlak, aby se mu podařilo vyrovnat. S dobrou obranou Chabarovsku to ale nebude mít jednoduché.
45:01
Tarasov se dostal k další střele, ale tentokrát si Garnett poradil. Nicméně hosté jsou samozřejmě na koni a snaží se své vedení navýšit.
43:27
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Hosté se nakonec už v klasické přesilové hře prosazují. TOM WANDELL tečoval před Garnettem prudkou střelu Těrjajeva od modré čáry a puk končí za zády brankáře Slovanu. Hosté se tak ujímají vedení. Asistence: Rafael Achmetov, Sergej Těrjajev.
43:09
Slovan je ve čtyřech.
42:35
Zub pálil z prostoru mezi kruhy, ale Garnett kryje. Hosté ale neustále obléhají branku Slovanu, který je v tlaku.
42:27
Švarný inkasuje trest sekání a Slovan jde do tří.
41:09
Protasenja ale usedá na trestnou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.
41:09
Miloš Říha, lodivod Slovanu, nyní diskutuje s rozhodčími u vlastní střídačky. Zřejmě jde o vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Což se mu nelíbí.
41:00
Hosté z Chabarovsku jsou už v plném počtu.
40:35
Na druhý pokus už ano, ale záhy pak o kotouč hokejisté domácího celku přicházejí. Navíc Wandell ještě ve vlastním oslabení ohrozil Garnetta, který jeho jedovku kryje.
40:13
Slovan dohrává svou přesilovou hru, ale zatím se nemůže dostat do pásma Amuru.
40:01
I druhé dějství je za námi. Ani v této části hry branka nepadla. Skvělé zákroky předvádějí oba gólmani a pozorné jsou také obrany obou celků. Uvidíme, zda se nakonec někomu podaří vsítit branku, nebo zda zápas dojde do prodloužení. Třetí třetina začne přibližně ve 21:10.
40:00
39:37
Dobře střílel Nedorost z pravé strany, ale Metsola vyrazil puk před sebe. Na dorážku byl poté Nagy krátký. Hosté se osvobozují a zřejmě se už nic nestane.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
39:00
Vladislav Ušenin dostává dvě minuty za hru vysokou holí. Slovan má v závěru k dispozici přesilovou hru.
37:59
Kozák pálil z pravé strany, ale Metsola byl opět na svém místě.
37:30
Sersen se vydával do útočného pásma, ale jeho tým střídal. Neměl tak komu přihrát, tak puk nahodil před sebe. Poté si ho převzali hosté a míří do útoku.
37:16
Skalického jedovatou střelu ukrývá do své lapačky Metsola. Je to jeho další skvělý zákrok v tomto utkání.
36:46
Lušňákovi sebral puk Aťjušov a jeho tým tak může jít dopředu.
35:58
I na druhé straně šli Chabarovští do přečíslení. Jenže i jejich akce rázem končí. Puk si převzal Sersen a posouvá ho do středního pásma.
34:41
Surový přihrál špatně na Protasenju, ke kterému se kotouč nedostal. Vzápětí jel Slovan dva na jednoho, Bartovič ale svou přihrávku namířil přímo do obránce hostí.
34:00
Garnett vyrobil ve svém brankovišti chybu, ale obrana Slovanu mu pomohla. Chabarovsk se tak k jeho potrestání nedostal.
33:21
Lušňák měl sice dost sil, aby dobruslil najíždějícího Zohornu, ale český útočník ve službách Chabarovsku byl u kotouče dříve.
32:40
Amur si počkal, až naskočí Vjačeslav Ušenin z trestné lavice a poté se dostal do útočného pásma. Garnett však nemusel vůbec zasahovat, neboť celá akce skončila na pozorné obraně.
32:18
Amur Chabarovsk je v plném počtu.
31:48
Nagy se snažil převzít kotouč od Sersena, ale toho využil Achmetov, který vyhazuje puk až k brankáři Garnettovi.
31:25
Až nyní dostal Nedorost křižnou přihrávku od Nagyho a prvně jmenovaný poté ihned vystřelil. Byla z toho pouze zase další pěkná akce brankáře Metsoly.
31:10
Diváci mohutně podporují svými hlasivkami svůj tým, ale ten se zatím do blízkosti Metsoly nedostal.
30:18
Vjačeslav Ušenin dostává dvě minuty za podražení. Slovan bude hrát přesilovou hru.
30:00
Starosta se dlouho rozmýšlel, zda vystřelí do klubka těl hostující obrany. Nakonec se rozhodl, že puk předá spoluhráči, ale to neměl dělat. Ten totiž zachytil Verjovkin a vyhodil ho pryč.
29:17
Starosta spěchal za pukem do vlastního pásma, aby se k puku nedostali rozjetí hosté. Nakonec vše stihl a poslal kotouč do středního pásma.
28:01
V další šanci se ocitl Litovčenko, ale ten nakonec zakončit nedokázal. Stále tak na první branku dnešního utkání musíme čekat.
27:25
Nebezpečně u branky domácích operoval Tarasov, který šikovně šťouchnul do puku, ale skulinku mezi betonem Garnetta a pravou tyčkou jeho branky, nenašel.
27:05
Slovan Bratislava je v plném počtu.
26:15
Ve vlastním oslabení dokonce branku Chabarovsku ohrozili Bratislavští a vybojovali pásmo. Ušetří tak cenné vteřinky svého oslabení.
25:56
A další osvobození Slovanu. Hokejisté Bratislavy zatím své oslabení zvládají skvěle.
25:20
Domácí se hned po vhazování dostali k puku a vyhazují ho až před Metsolu.
25:05
Za krosček dostává dvě minuty Nagy. Další přesilová hra pro Chabarovsk.
23:35
Metsola opět drží svůj tým. Po tečované střele Skalického musel opět vytáhnout zákrok, aby neinkasoval. Amur tak drží i nadále čisté konto, i když je v permanentním ostřelování.
22:54
Po několika akcích na obou stranách končí puk v hledišti. Hra je tedy znovu přerušena.
21:39
Hosté se dostávali do slušné akce, ale dopustili se postavení mimo hru. Ta se tedy stěhuje zpět do středního pásma.
20:49
Nagy se řítil do útočného pásma a z levé strany na něho vyslal jedovatou střelu. Ta končí na pozorném Metsolovi.
20:24
Oba celky jsou již v plném počtu hráčů.
20:15
Metsola musel hned z kraje druhé třetiny opět zasahovat po střele Valacha, který si nabruslil do jeho blízkosti.
20:01
První třetina tohoto duelu je minulostí. Ani jednu branku jsme však neviděli, i když k ní ani jeden tým neměl daleko. Více aktivní jsou však zatím domácí hokejisté, kteří hodně často zaměstnávají Metsolu v brance Chabarovsku. Na otevření skóre si však musíme počkat minimálně do druhé třetiny. Ta začne přibližně ve 20:20.
20:00
19:25
Wandell ještě ohrozil domácí branku, ale celou situaci dobře viděl Garnett a ukrývá kotouč ve své náruči.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:24
Vyloučení na obou stranách. Na domácí Šťastný, na hostující straně pak Šulakov. Uvidíme hru 4 na 4.
17:34
Nedorost si vyměnil puk se Sersenem, ale poté se do pásma hostí dostat nedokázali. Celou akci zastavilo postavení mimo hru.
16:23
Zohorna ujel podél pravého mantinelu a dostal se i k zakončení celé akce. Puk končí na Garnettovi, který raději přerušuje hru.
15:14
Skokan s Jegličem v obrovské šanci, ale nadvakrát Metsolu překonat nedokázali. Další velká příležitost na domácí straně!
14:18
Po delší době byla k vidění i akce Chabarovsku. Znovu u šance byla dvojčata Vladislav a Vjačeslav Ušeninové. Druhému jmenovanému se však nepodařilo svou střelu usměrnit za záda Garnetta.
13:53
Sersen vyhrál buly v obranném pásmu Amuru a poslal puk na Skokana. Jeho tvrdá přízemní střela končí ale na boční konstrukci Metsolovy branky.
12:57
Slovan v další palebné pozici. Metsola se ve svém brankovišti rozhodně nenudí a teď vytasil další pohotový zákrok.
11:38
Nagy znovu pálil z vrcholu pravého kruhu, jenže ani tato střela brankou nekončí. Domácí jsou zatím lepším týmem a více ohrožují branku soupeře.
11:03
Hosté jsou už v plném počtu.
10:02
Bartovič dorážel střelu Surového v blízkosti Metsoly, ale ten znovu svým zákrokem drží Chabarovsk bez obdrženého gólu.
09:42
Jenže o puk přišla a toho využila obrana Amuru, ktrá posílá míč do bezpečí.
09:18
První útočná formace Slovanu už se řítí do útočného pásma, aby ohrozila chabarovskou svatyni.
09:03
Nyní má k dispozici dvouminutovou přesilovou hru Slovan. Verjovkin dostává trest za podražení.
08:07
Obrovská skrumáž před Metsolou, ale Lušňák ani Skalický nedokázali puk poslat za záda brankáře Chabarovsku. Byla to první vážnější akce před hostující brankou.
08:03
Hosté z Amuru se nyní dopustili zakázaného uvolnění a hra se stěhuje před brankáře Metsolu.
06:54
Skokan přepadl přes hokejku soupeře, ale dle sudích bylo všechno v pořádku a vylučovat se nebude. Divákům se to však nelíbí a dávají to i hlasitě najevo.
06:03
A opět první formace mířila do předbrankového prostoru Chabarovsku. Vypadá to, že československý první útok si sedl a bude obraně Amuru zatápět.
05:41
Nagy s Kašparem znovu kombinovali před Metsolou, ale nakonec z celé akce sešlo, neboť puk skončil na Metsolově hrudi.
05:09
Nedorost je na ledě a Slovan je tak v plném počtu hráčů.
04:43
Vladislav Ušenin vyslal jedovku z prostoru mezi kruhy a Garnett musel zasahovat. Svým úspěšným zákrokem podržel Slovan a neinkasuje.
04:09
Až nyní se Slovan vymanil z tlaku Chabarovsku a Mihálik puk zaváží až před Metsolu.
03:34
Těrjajev poslal puk na modrou čáru Kolářovi, ten ale místo střely zvolil přihrávku na Wandella, který poté netrefuje brankovou konstrukci.
03:09
Nedorost dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Chabarovsk si zahraje přesilovou hru.
01:46
Skalický znovu atakoval Metsolu, ale ten si připisuje další pohledný zákrok. Na brankáře Chabarovsku už šlo několik střel. Zatím však svůj tým drží.
00:30
Na druhé straně nebezpečně pálil Miklík, ale také Garnett byl pozorný ve svém brankovišti.
00:15
Slovan hned bojuje v pásmu hostí a Nagy dostal pěknou přihrávku od Kašpara, ale po následné střele má puk ve své moci Metsola.
00:01
Všechny oficiality máme za sebou a nic už nebrání tomu, aby utkání mohlo za malou chvíli začít.
A teď už přichází na řadu slovenská hymna.
Nyní si vyslechneme hymnu ruské federace.

HC Slovan Bratislava: Garnett (Pavlas) – Sersen, Kozák, Švarný, Starosta, Valach, Mihálik, Luža – Nedorost, Nagy, Kašpar – Jeglič, Šťastný, Skokan – Surový, Protasenja, Bartovič – Viedenský, Skalický, Lušňák

Amur Chabarovsk: Metsola (Pečurskij) – Zub, Šulakov, Kolář, Těrjajev, Aťjušov, Verjovkin, Kurbatov, Podzinš – Tarasov, Miklík, Zohorna – Achmetov, Wandell, Gračev – Litovčenko, Ušenin Vl., Ušenin Vj. – Baškirov, Byvalcev, Faizullin

Rozhodčí: Bukin, Rogačev – Majtak, Pronskich.
Kdo se bude nakonec v dnešním utkání radovat z jakékoli výhry, se dozvíme v pozdních večerních hodinách. Z utkání je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás budu provázet. O nejdůležitější momenty nebo videa šancí a gólů tak rozhodně nepřijdete. Přeji všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.
Československá stopa v Amuru Chabarovsk

Michel Miklík (CHA)
Jan Kolář (CHA)
Tomáš Zohorna (CHA)
Vzájemná utkání

V předchozí sezóně se spolu oba celky utkaly pouze jednu. A sice loni v říjnu, kdy byl úspěšnější Chabarovsk, který na ledě Slovanu zvítězil 3:1. Zopakují hosté i dnes na ledě v Samsung Areně v Bratislavě tento úspěch nebo naopak Bratislavští porážku Chabarovsku oplatí? To nám samozřejmě ukáže až samotný zápas.
Amur Chabarovsk

To hosté z Chabarovsku ve středu zahájili pouť KHL úspěšněji, než jejich dnešní soupeř. V Záhřebu prohrávali sice 0:2, ale na obě inkasované branky dokázali Chabarovští odpovědět a srovnali stav na 2:2. Do konce třetí periody už se nikomu nepodařilo vsítit žádnou branku, a tak zápas došel do prodloužení. Ale ani nastavená hrací doba gól nepřinesla. O vítězi tak tedy musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější právě Chabarovsk. Ten vítězný dal Vladislav Ušenin a rozhodl o bonusovém bodu navíc pro svůj celek. Dnes se jistě Amur pokusí o podobný výkon, aby uloupil na ledě soupeře další body.
HC Slovan Bratislava

Slovan Bratislava vstoupil do sezóny ve středu doma utkáním proti Admiralu Vladivostok. A před domácími fanoušky se mu premiéra příliš nepovedla. Vladivostok vedl v průběhu druhé třetiny 2:0. Kontaktní branku vsítil sice Michal Sersen, který vykřesal jiskřičku naděje, ale na tento střelecký úspěch už domácí nenavázali. Naopak Admiral vsítil na počátku třetího dějství ještě jednu branku a své vedení si pohlídal až do konce. Slovan tedy prohrál 1:3 a dnes znovu ve svém teritoriu vyzve soupeře z Ruska a pokusí se napravit středeční neúspěch.
Dobrý páteční večer vážení sportovní přátelé. Kontinentální hokejová liga se tento týden rozjela na plné obrátky a i dnes má na programu další zápasy. Ten, který my budeme sledovat prostřednictvím našeho online přenosu, je duel mezi slovenským týmem HC Slovan Bratislava a ruským celkem Amur Chabarovsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.