V poslední části zápasu Riga navýšila své vedení ještě o další dvě branky. Díky tomu slaví vítězství na půdě Minsku 4:0. Na druhou stranu se zdálo, že ve třetí třetině byl lepší právě poražený domácí tým, ten se ale nedokázal ani jednou prosadit. Dnes je to ode mě vše, u dalších onlajnů, na shledanou!
59:00
Probíhá poslední minuta třetí třetiny a týmy už se pouze obírají o puk.
58:25
Bailen se opět snažil překonat Sedláčka rychlou ránou z mezikruží, avšak ten opět chytá touš do své lapačky!
58:00
Probíhají poslední 2 minuty třetí třetiny.
57:16
Už to vypadá, že se tento zápas pouze dohrává.
56:28
Minsk vypadá velice opařený z posledních dvou rychlých gólů.
54:59
Riga právě vstřelila branku!
Hoste přidávají i čtvrtou branku! GINTS MEIJA byl na brankovišti nejdůraznější a dorazil puk za brankovou čáru! Stav utkání 4:0! Asistence: Sotnieks Kristaps, Saulietis Kaspars.
54:39
MIKELIS REDLIHS navyšuje vedení na 3:0! Po parádní asistenci přes 2 čáry ještě parádnější střelou pod břevno bránu prostřelil Milčakova. Asistence: Guntis Galvinš, Jakub Sedláček.
53:59
Minsk nahazuje puk, ale obrana Rigy si ho následně přebírá.
53:06
Bailen nahodil puk na bránu, puk byl neposedný, a tak ho raději Sedláček přidržel.
51:54
Hraje se nyní v poměrně slabším tempu. Riga jen brání.
51:02
Linglet se dostal do individuálního úniku, jenže nezvolil správné zakončení.
50:20
Riga nahazuje puk do rohu kluziště, ale už se ani pořádně za pukem nežene.
49:02
Ve třetí třetině je poměrně jasně lepším týmem Minsk, bohužel pro ně z jejich akcí nedokázali vytěžit ani gólový zápis.
48:47
Goroško bojuje o puk v rohu kluziště a je úspěšnější.
48:36
Po nahození od modré čáry Sedláček raději přidrží puk.
47:33
O puk se bojuje v pravém rohu za Sedláčkovou bránou.
46:45
Riga se pomalu dostává z tlaku pod kterým je domácí drží.
46:27
Cheechoo se opět pokusil o rychlou střelu z mezikruží, avšak bezchybný Sedláček opět chytá puk do své lapačky.
45:24
Domácí zvyšují svoji aktivitu, ale neustále neumí najít recept, jak vyzrát na hostující obranu a na skvělého Sedláčka v bráně.
44:59
Minsk se snaží o kombinaci v obranném pásmu Rigy.
44:19
Indrašiš se hned po opuštění trestné lavice pokoušel ohrozit Milčakova, jenže jeho svižná střela končí mimo branku.
44:10
43:13
Locans se pokusil ohrozit soupeřovu bránu i přes to, že jeho tým hraje ve 4. Riga střídá.
42:59
Domácí se usadili v útočné třetině.
42:37
Riga vyhazuje puk přes všechny čáry.
42:10
Domácí budou hrát další přesilovku. Miks Indrašiš míří na trestnou lavici na 2 minuty za podražení.
41:18
Minsk kombinuje ve středním pásmu a vymýšlí, jak se dostat do útočné třetiny.
40:44
40:23
Domácí dohrávají svoji přesilovku z druhé třetiny, zatím se jim moc nedaří.
40:01
Druhá třetina skončila. Dočkali jsme se v ní už i branky, dokonce dvou. O obě se postaral hostující tým Dinamo Riga. Na druhou stranu Minsk byl velice aktivní, ne-li aktivnějším týmem druhé třetiny. Dokáže domácí tým v závěrečné části vývoj zápasu obrátit na svoji stranu? Třetí třetina začne přibližně v 17:42.
40:00
39:38
Domácím se tato přesilová hra velice daří, mají Rigu pod tlakem. Dokonce se jim podařilo dotlačit puk za brankovou čáru, ale rozhodčí tento gól neuznává!
38:44
A uvidíme další přesilovou hru, kterou si zahraje Minsk. Trest si jede odsedět Cibulskis za nedovolené bránění.
38:32
Ve hře se trošku přiostřuje.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty druhé třetiny.
37:11
Bailen nahazoval puk na bránu, ale nikomu z útočníku se puk nepodařilo tečovat.
36:39
Minsk se snaží dohnat dvougólové manko a útok podporují i obránci, jenže díky tomu mají hosté více prostoru ve svém útočném pásmu.
35:31
Nyní vidíme plno nepřesností z obou stran.
34:39
Goroško dostal velice pěknou přihrávku do dobré pozice, ale jeho rána neměla dostatečnou razanci na to, aby ohrozila Sedláčka.
33:21
Seigo vypálil tvrdou ránu z krátké vzdálenosti, Milčakov nestihl ani na ránu zareagovat, ale naštěstí pro něj puk mezi tři tyče nemířil.
33:09
Minsk kombinuje v útočné třetině. Avšak jeden z útočníku byl moc aktivní a najel do Sedlačkovy brány, ta se posunula.
32:44
Vhazování po pravici Milčakova.
32:14
Riga utíká na rozdíl dvou branek! Do krásného brejku tři na dva se dostala první útočná formace. Ville Leino vyvezl puk do útočného pásma, kde našel úplně volného TIMA SESTITA, který se tvrdou ránou pod břevno nemýlil! Asistence: Ville Leino.
31:20
Domácí inkasovaný gól vůbec nezaskočil, spíše naopak, Minsk je teď aktivnějším týmem.
30:01
Hosté se ujímají vedení! GUNARS SKVORCOVS se dostal k odraženému puku a ocitl se sám před Milčakovem, položil si ho krásným blafákem a poté zasunul puk do odkryté brány! Asistence: Armands Berzinš, Roberts Locans.
28:28
Pěkné střídání odehrála první útočná formace Minsku, když asi třikrát ohrozila Sedláčkovu svatyni.
27:43
Nyní se hra trochu uklidnila. Týmy bojují o puk ve středním pásmu.
27:02
Minsk v plném počtu.
26:39
Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.
25:54
I přesto, že je Minsk v oslabení, snaží se napadat Rigu v rozehrávce.
25:28
Rize se zatím tato přesilová hra moc nedaří.
24:48
Hosté si zahrají další přesilovou hru. Ellison si počínal moc tvrdě a míří na trestnou lavici.
24:31
Velice těžkou situaci řešil domácí brankář Milčakov, ale úspěšně, když jeden z hostujících hráčů nahodil puk na brankoviště a ten mu vyklouzl z vystroje zpět na led!
24:06
Týmy bojují o puk ve středním pásmu.
23:17
Riga si neví rady, jak se dostat do útočné třetiny, tak pouze nahazuje puk do rohu kluziště. Domácí v této třetině skvěle brání.
22:48
Zakázané uvolnění hostů.
22:27
O puk se bojuje v obranném pásmu domácích.
22:01
Riga v plném počtu.
21:38
Domácí si nahrávají puk v útočné třetině, ale v druhé části přesilovky se nedostali k nějaké vážnější střele.
20:49
Minsk je usazen v útočné třetině a nahazuje na Sedláčka jednu ránu za druhou, ale ten však odolává.
20:01
V úvodu druhé třetiny hned uvidíme přesilovou hru domácích. Trest z první třetiny si odpykává Redlihs 2 minuty – Hákovaní.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 16:50.
V první třetině jsme viděli vcelku rychlý a pohledný hokej, ale branky jsme se nedočkali. Menší převahu měli hosté. Dočkáme se úvodního gólu ve druhé třetině? Zůstaňte s námi!
20:00
19:43
Schutz byl ve výborné pozici z které vypálil, ale nedokázal Milčakova prostřelit!
19:29
V posledních sekundách první třetiny se hosté snaží zvýšit svoji aktivitu.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:07
Domácí kombinují ve své obranné třetině.
16:52
Metěruchin řídil rozehrávku domácích, vše vyústilo jen k nahození puku do útočného pásma, o který následně přišli.
16:20
Minsk nahazuje puk do útočného pásma, avšak se za pukem nežene, týmy střídají.
15:06
13:06
Hosté si zahrají další přesilovku. Kaljužnyj si jde odpykat 2 minuty za hákování.
08:22
V posledních dvou minutách je Minsk aktivnějším týmem.
07:23
První pěknou kombinaci v útočném pásmu předvedli i domácí, jenže bez ohrožení soupeřovy brány.
06:51
06:28
Domácí se osvobozují.
05:48
Hosté neustále kombinují po celé šířce útočného pásma, avšak stále pořádně Milčakova pořádně neohrozili.
05:17
Hosté kombinují ve své útočné třetině a zatím se jim nedaří vystřelit.
04:51
Riga si zahraje první přesilovku zápasu. Ivan Usenko míří na trestnou lavici za podraženi.
04:09
Cibulkis se snažil obtočit kolem brány a překvapit Milčakova, jenže to se mu nepovedlo!
03:11
Hosté neustále pokračují v tlaku, který si vytvořili hned v úvodu zápasu.
02:46
Zakázané uvolnění Rigy.
02:18
Vhazování po levici Milčakova.
01:24
Hosté jsou v prvních dvou minutách aktivnějším týmem na ledě, po jejich druhem střeleckém pokusu končí rána na tyči!
00:38
Hosté se hned po úvodním buly hnali kupředu, ale obrana domácích jim tento pokus zmařila.
00:01
Úvodní buly zápasu vyhráli hosté.
00:01
Na ledové ploše už zůstaly jen první formace, utkání začne každou chvíli.
Oba týmy jsou již seřazeny na modrých čarách.

HC Dinamo Minsk: Milčakov (Glass) – Goroško, Krajíček, Bailen, Lisovec, Usenko, Gunderson, Meleško, Ustiněnko – Szczechura, Cheechoo, Kaljužnyj – Vesce, Ellison, Linglet – Gavrus, Matěruchin, Drozd – Nogačjov, Buinitskij, Komarov

Dinamo Riga: Sedláček (Eriksson) – Seigo, Redlihs, Kundrátek, Galvinš, Cibulskis, Sotnieks, Locans, Ševčenko – Sestito, Leino, Darzinš – Indrašiš, Schutz, Redlihs – Meija, Džerinš, Saulietis – Berzinš, Skvorcov

Rozhodčí: Bondar Denis, Gamalei Evgeny – Sivov Dmitry, Shelyanin Sergei
V přípravě sehrála Riga s Minskem doma dva zápasy a oba dva vyhrála. První 4:3 a druhý 4:2. Vyhraje Riga i třetí vzájemný zápas v řadě, nebo Minsk využije výhodu domácího prostředí a získá tři cenné body?
Dinamo Riga vykročila mnohem lépe do nové sezóny oproti jejich soupeři. Riga totiž dokázala v úvodním zápase letošní sezóny vyhrát nad Kazaní 3:1 a připsala si první tři body. V druhém kole narazila na Čereovec, se kterým sice prohrála, ale až po prodloužení 3:2, a tak si odnesla jednobodový zisk i z druhého kola.

Riga v minulé sezóně skončila na dvanáctém místě Západní konference. V letošní sezóně bude mít lotyšský celek určitě vyšší cíle, když se bude chtít dostat se do play-off.
HC Dinamo Minsk nezažívá moc povedený vstup do nového ročníků KHL. Po prvních dvou zápasech má totiž pouze jediný bod, a to po prohře po prodloužení v prvním kole se Spartakem Moskva 4:3. V druhém kole Dinamo narazilo na velice silný a ambiciózní SKA Petrohrad. Z tohoto klání vyšlo bodově naprázdno. Petrohrad porazil Dinamo v základní hrací době těsným výsledkem 2:1.

Dinamo se v loňské sezoně umístilo na páté pozici Západní konference, což se v obrovské konkurenci KHL dá považovat za velice dobré umístění. V prvním kole play-off ale narazilo na finský Jokerit, který ho přehrál 4:1 na zápasy, a tím sezona pro Minsk skončila.
Krásné hokejové odpoledne všem fanouškům KHL! V dnešním třetím kole nové ročníku budeme společně sledovat zápas mezi HC Dinamo Minsk, který na své půdě přivítá tým Dinamo Riga. Zápasem Vás provede David Augustin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.