Dominik Furch (Omsk) – do utkání nezasáhl
Michal Kempný (Omsk) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 22:07
Vladimír Sobotka (Omsk) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 19:45
Pavel Francouz (Čeljabinsk) – 12 minut, 2 obdržené branky
Martin Růžička (Čeljabinsk) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:17
Je dobojováno. Avangardu se podařilo udržet náskok z první třetiny. Domácí si sice vytvořili na konci utkání tlak, ale ani hra bez brankáře jim nepomohla k vytouženému vyrovnání.
59:29
Domácí se snaží, ale proti nic stojí výborná obrana hostujícího mužstva v čele s Kostinem.
58:51
Kostin čelil pěkné ráně Čistova z mezikruží. Hostující gólman si poradil a drží Omsku stále jednobrankové vedení.
58:45
Oddechový čas pro Traktor Čeljabinsk.
58:39
Až nyní to vyšlo a Demčenko opouští své brankoviště. Domácí hrají v šesti.
58:28
Kotouč je ve středním pásmu, domácí se nemohou dostat do pásma.
58:01
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:21
Chlystov myslel, ze kotouč doputuje na zakázané uvolnění, ale to se nestalo a tak musí domácí obránce otočit a rychle založit útok domácích.
56:15
Hosté hrají to, co potřebují. Kotouč podrží a maximálně vyhodí na polovinu svého soupeře. Domácím se čas rychle krátí.
55:22
Čeljabinsk se dostal do útočné třetiny, kde se usadil. Ovšem ne na dlouho, domácí záhy přišli o kotouč a museli se vracet a zarazit rodící se protiútok Omsku.
54:01
Kručinin se vymotal před Kostina, kterého ve velké příležitosti nedokázal překonat střelou tahem.
53:42
Hokejisté Čeljabinsku musí zakládat další útok od své vlastní branky. Hosté se nikam neženou, také nemají kam.
52:21
Nyní se však musí ubránit tlaku hostujících hráčů, kteří uzamkly domácí v jejich obranném pásmu.
51:43
Domácím čas ubíhá pomalu, ale jistě. Traktor má něco málo přes osm minut na to, aby s výsledkem něco udělal.
50:42
Osnovinova formace se snaží dostat do útočného pásma, ale obrana Omsku poctivě brání a nepouští domácí za modrou čáru.
50:10
Domácí se ubránili oslabení a opět hrají s pěti hráči na ledě.
49:24
Domácí se zatím zodpovědně brání. Kotouč mají na hokejkách hostující hráči. Jsou s ním ovšem ve středním pásmu.
48:31
Hosté se usadili v pásmu, tečovanou střelu od modré nedokázal dorazit Pěrežogin do odkryté klece. Demčenko zasáhl levým betonem a kotouč vykopl.
48:10
Domácí půjdou do čtyř. Za podražení si jde odpykat dvouminutový trest Andrej Popov.
47:28
Osnovin se snažil zachytit letící kotouč, ale hokejkou ho zasáhl tak nešťastně, že nakonec skončil touš za plexisklem.
46:36
Kuljaš drží kotouč v obranném pásmu Traktoru, který se nyní pouze brání kombinační hře hostujícího Avangardu.
45:04
Nyní však na druhé straně zakombinovali v útočném pásmu hokejisté Omsku, kteří nechali vyniknout lapačku Demčenka.
43:57
Hosté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
43:22
Kostin musí být stále ve střehu. Nyní se k němu nedostala střela Osnovina, kterou zablokovala obrana Omsku.
42:38
Domácí začali třetí periodu v mírnější aktivitě a drží hostující hráče v jejich obranném pásmu.
41:48
Kuljaš udělal v obraně chybu a domácí šli málem dva sami na gólmana, ovšem hostující kapitán svou chybu napravil a kotouč včas získal zpět.
41:07
Demčenko si poradil s pokusem jednoho z hostujících hráčů, který pálil z první od modré čáry.
40:22
Paršinův útok zastavila píšťalka rozhodčího – ofsajd.
40:01
Druhá třetina je již minulostí. Branky jsme se v ní nedočkali. Nutno podotknout, že jsme nebyli svědky ani výraznějších šancí a tak tedy půjdeme do třetí části za stavu 2:1 pro Avangard Omsk.
40:00
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:41
Avangard je opět kompletní. Gončarov se ihned zapojuje do hry.
38:04
Na ledě zůstal ležet Černikov, kterému musejí pomáhat soluhráči na střídačku. Hostující hráč byl zasažen kotoučem, ale vypadá to, že bude v pořádku.
37:32
Čistov si nejprve pomohl ke kotouči malým háčkem, což mu u rozhodčích prošlo a následně se mezi kruhy rozhodl vypálit. Naštěstí pro hosty trefil pouze Kostina do hrudi.
36:41
Ten končí faulem Gončarova, který opět oslabuje Abangard na dvě minuty. Hostující obránce byl vyloučen za hru vysokou holí.
36:23
Davydov si vzal kotouč, zajel s ním za vlastní branku, kde ho podržel a založil následně útok domácích.
35:28
Nyní však musel Kostin pokrýt bekhendový pokus Jakuceni z pravé strany.
34:58
Hraje se dlouho bez přerušení. Oba gólmani nemají v posledních chvílích skoro žádnou práci.
33:52
Hosté se ubránili domácí přesilovce a pokračují opět v pěti.
33:05
Traktoru se přesilová hra nedaří. Domácí mají sice kotouč na vlastních hokejkách, ovšem před brankářem Demčenkem.
32:37
Hosté se zatím brání kombinaci Traktoru velmi dobře. Kostin musel zasahovat proti ráně Quinta od modré čáry.
31:52
Hosté půjdou opět do čtyř, když se nechal vyloučit na dvě minuty Jurij Alexandrov za hákování,
31:22
Kokujov si najel s kotoučem mezi kruhy, odkud vypálil tahem na branku, ale Kostin máchl lapačkou a kotouč do ní schoval.
30:14
Domácí jsou kompletní. Petrov je zpět na ledě a ihned se zapojuje do hry.
29:36
Kotouč je převážně ve středu hřiště. Ani jeden z týmů se nikam příliš nehrne.
29:17
Hra se na ledě přiostřuje. Zatím se to obešlo bez vyloučení.
28:14
Bude se opět vylučovat. Dvě minuty za hrubost dostává domácí Petrov. Na druhé straně usedá na trestnou lavici na čtyři minuty hostující Gončarov.
28:04
Obě mužstva hrají v plném počtu.
27:12
Kotouč je za brankou Traktoru, kde ho má na hokejce Kručinin, který se snaží rozjet útok domácího mužstva.
26:28
Hosté jsou zatím aktivnější při hře 4 na 4, ovšem Demčenko zatím drží svůj tým nad vodou bezpečnými zákroky.
26:04
Bude se vylučovat. Na straně domácích je vyloučen Pare na dvě minuty za nedovolené bránění. Za stejný prohřešek si jde odpočinout také hostující Denis Paršin. Hrát se bude 4 na 4.
25:43
Domácí se přesunuli před branku Omsku, kde kombinují.
24:43
Hosté výborně napadli rozehrávku Čeljabinsku. Domácí měli problém rozehrát kloudný útok.
23:52
Pěrežogin hledal od pravého mantinelu jednoho ze svých spoluhráčů, ke kterému se nakonec kotouč vůbec nedostal.
22:50
Před hostujícím brankářem bylo poměrně horko, ovšem obranná dvojice Omsku si dokázala poradit a kotouč dostala ven z pásma.
22:09
Kostin si poradil s nahozením Kručinina od modré čáry. Vhazovat se bude po pravé ruce hostujícího gólmana.
21:24
Hosté se snaží něco vymyslet, ovšem přes dobře pracující obranu Traktoru se nikdo v bílém nemůže dostat ke střele.
20:47
Domácí jsou v plném počtu.
20:01
Je za námi první třetina, ve které se dvěma slepenými brankami dostali hosté do dvoubrankového vedení. Za domácí se podařilo v sedmnácté minutě snížit Kokujovovi. Pavel Francouz byl ve dvanácté minutě vystřídán po druhé obdržené brance. Jeho místo v brankovišti zaujmul Demčenko.
20:00
19:24
Hráči Avangardu jsou v pásmu, kde kombinují, ovšem Demčenko zatím nemusel zasahovat.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:47
Hosté si zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za hru vysokou holí dostává domácí Borodkin.
18:40
Domácí se usadili v pásmu Omsku, kde kombinují, ovšem ke střele se nikdo v černém nemůže dostat.
17:29
Tempo hry v posledních chvílích opadlo. Kotouč je převážně na polovině ledové plochy.
16:46
Demčenko raději přikryl kotouč před dotírajícím Sobotkou. Vhazovat se bude po pravé ruce domácího gólmana.
16:02
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Nádhernou přihrávku vymyslel Rybakov, který našel na druhé straně zcela volného SEMJONA KOKUJOVA, pro kterého nebylo těžké trefit prázdnou branku.
15:38
Za svou vlastní brankou drží kotouč Martynov, který čeká, až mu někdo z jeho spoluhráčů najede na přihrávku.
14:21
Zubov se prohnal do útočného pásma, ale tam se nakonec ke střele nedostal. S kotoučem skončil za domácí brankou, kde o kotouč záhy přišel.
13:57
Kostin se vyznamenal proti střele Kručinina, který ránou příklepem provětral lapačku hostujícího brankáře.
13:27
Domácí se snaží o rychlou odpověď, ovšem to se jim zatím přes dobře pracující obranu Omsku nedaří.
11:12
Domácí gólman Francouz přenechává po druhém obdrženém gólu své místo Demčenkovi.
11:12
Avangard právě vstřelil branku!
Tak to je černá chvilka pro domácí. Pavel Francouz inkasuje další laciný gól z velkého úhlu. Z levé strany vypálil Kempný a jeho pokus tečoval SERGEJ ŠIROKOV. Českému brankáři propadl kotouč až do branky. Asistence: Michal Kempný, Denis Paršin.
10:31
Hosté využívají přesilovou hru a dostávají se tak do vedení. S velký přispěním štěstí dokázal skórovat z nulového úhlu ANTON KURJANOV. Asistence: Vladimír Sobotka, Alexandr Pěrežogin.
10:01
Domácí se zatím brání velmi zodpovědně. Francouz ještě nemusel zasahovat.
09:38
Gubarev se nechal vyloučit na dvě minuty. Rozhodčí ho vylučují za hákování. Přesilovka Omsku začíná.
09:13
Na druhé straně se musel také činit Francouz, který dokázal zlikvidovat betonem slibnou šanci Kuljaše.
08:07
Hosté teď měli štěstí. Před brankovištěm Kostina bylo horko, hostující gólman se musel ohánět, aby zachytil dvě dorážky domácích hráčů.
07:10
Chlystov pozoroval, jak kotouč klouže na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Kostina.
06:13
Domácí se dostali po delší době do útočné třetiny, kde na chvíli zatlačili svého soupeře, ovšem k ohrožení Kostinovy branky se nedostali.
05:22
Alexandrov podržel kotouč za svou vlastní brankou a dal příležitost svým spoluhráčům, aby mohli vystřídat.
04:22
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude před Kostinem.
03:51
Na druhé straně se protáhl kolem obránce Popov, který však nestihl zakončit pořádně.
02:50
Hosté jeli dva na jednoho, což vyřešil střelou z levé strany Michejev, jehož ránu výborně vyrazil český gólman vedle pravé tyče. Kotouč se vykutálel těsně vedle tyčky.
02:04
Mokinův pokus z levé strany nemířil přesně a skončil vedle pravé tyče domácí branky.
01:38
Hosté drží kotouč na svých hokejkách od samého začátku utkání a domácím ho prakticky vůbec nepůjčují.
00:46
Pěrežogin se dostal mezi kruhy a střelou tahem vypálil směrem na Francouze, který si připsal první úspěšný zákrok.
00:12
Hosté byli na úvodní buly úspěšnější.
00:01
Po úvodním ceremoniálu budeme svědky úvodního vhazování dnešního utkání, od kterého nás dělí pouhých pár okamžiků.
Do branky domácích se postaví exlitvínovský Pavel Francouz. Na druhé straně se do branky nedostane od začátku Dominik Furch. Hostující branku bude hájit Kostin.
Domácí dnes nastoupí v černé kombinaci, hostující Avangard bude hrát v bílých dresech.

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Demčenko) – Quint, Borodkin, Davydov, A. Petrov, Martynov, Žuldikov, Chlystov – Gubarev, Andrej Popov, Rybakov, Osnovin, Pare, Čistov "C", Růžička, Jakuceňa, Glovatskij, Kokujov, Kručinin, Mokin, Koriněvskij

Avangard Omsk: Kostin (Furch) – Alexandrov, Kempný, Anělov, Valentěnko, Kuljaš "C", Glučov, Gončarov – Lemťjugov, Sobotka, J. Petrov, Kurjanov, Širokov, Černikov, Alexander Popov, Paršin, Pěrežogin, Zubov, Michejev, Fisčenko, Ugolnikov

Rozhodčí: Odins, Sergejev – Tomilov, Gorděnko.

Dominik Furch (Omsk)
Michal Kempný (Omsk)
Vladimír Sobotka (Omsk)
Pavel Francouz (Čeljabinsk)
Martin Růžička (Čeljabinsk)
Avangard Omsk

HostujícíAvangard má odehráno v letošním ročníku KHLdvě utkání s bilancí jedné výhry a jedné porážky po samostatných nájezdech. S celkovým počtemčtyř bodů se Omsk nachází na čtvrté příčce východní konference.

Poslední tři odehraná utkání
27.08.2015 Omsk – Metallurg Magnitogorsk 3:4sn
25.08.2015 Omsk – Ufa 4:2
Traktor Čeljabinsk

Traktor je na dvanácté pozici ve východní konferenci, když dokázal ze dvou odehraných utkání vytěžit dva bodů, za jednu výhru po nájezdech, v jednom případě odešli hráči Traktoru z ledové plochy jako poražený celek.

Poslední odehraná utkání
28.08.2015 Čeljabinsk – Chanty Mansijsk 3:5
26.08.2015 Čeljabinsk – Jekatěrinburg 2:1sn
Krásné, dobré odpoledne. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů KHL, kde se dnes střetne domácí Traktor Čeljabinsk, který přivítá na svém ledě Avangard Omsk. Úvodní vhazování je naplánováno na 13:30. Sledujte dnešní onlajn přenos a buďte s námi ve hře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.