Vyloučení: 3 – 6
Góly přesilovce: 0 – 1
Bodyčeky: 27 – 33
Vyhrané buly: 30 – 40
Je konec zápasu a favorit dnešního zápasu si z ledu Togliatti odváží všechny body. Nutno dodat, že zaslouženě, protože Garipov neměl moc práce a pustil pouze jediný gól a to až v samotném závěru zápasu, což nemělo na výsledk vliv. Já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dne.
59:53
Togliatti právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen domácí přidávají alespoň čestný zásah. ALEXEJ MASTRJUKOV si sjel od mantinelu do lepší pozice před brankoviště, kde tvrdou ranou usměrnil puk nad beton bránícího Garipova. Bez asistence.
59:02
Nakonec ale přeci jen přišel přesný projektil a to z hokejky Belousova. Sražený puk skončil v ochranné síti.
58:17
Stěpanov číhal u pravé tyče a snažil se dorážet. To se mu nepovedlo a Togliatti je vykázáno z útočné třetiny.
57:31
Je rozhodně sympatické, že se Lada nevzdává a snaží se přidat alespoň čestný zásah. Nutno pochválit i fanoušky, kteří zůstávají až do konce.
56:36
Ačkoliv dokázal Tkačjov proceti puk skrz útočné pásmo. Žádný z jeho spoluhráčů mu nepomohl. Všichni totiž odjeli vystřídat.
55:55
55:05
Domácí se stále nemohou prosadit v útočné třetině. Hraje se spšíe u jejich brány, protože Bars aktivně napadá jejich rozehrávku.
54:24
Romanov ztratil puk na modré, nicméně naštěstí pro domácí se Kazaň nestihla propracovat k nějakému brejku.
53:55
Znovu se trestá. Podražením se provinil Mirnov a je tu další trest pro hosty.
53:09
Hosté hrají ve velké pohodě. Nijak se netlačí do útoku, ale když se jim to podaří, snaží se vyprodukovat nějakou parádičku.
52:31
Na druhé straně napřáhl Zacharčuk od modré. Svou dělovkou nicméně našel jen beton číhajícího Masalskise.
51:28
K zajímavé šanci se dostal Valujskij. Ten nejprve nahodil puk na Garipova a následně ještě dorážel z bekhendu. Ani v jedné šanci ale neuspěl.
50:03
Nedaří se. Na Togliatti je vidět snaha, jenže dnes jim to v útoku prostě neklape dle představ.
49:29
Následně posílal Flood puk do ohně před brankoviště, ale žádný z jeho spoluhráčů nedokázal anhození tečovat.
48:16
Mochancev byl na útočné modré sám, a tak zvolil pouze odevzdání kotouči soupeři. Na ledě jsou první formace.
47:23
Masalkis zakročil proti ráně z úhlu, kterou vyprodukoval Sjogren. Hra je přerušena a následovat bude vhazování před domácí brankou.
46:18
Nevypadá to na nějaké výrazné drama. Domácí by měli šanci, kdyby proměnili přesilovku, ale v této chvíli už je to téměř nereálné.
44:52
Už se hostům dýchá o něco lépe, protože jsou ve čtyřech a za malý okamžik se vrátí poslední vyloučený.
44:01
Togliatti má drtivý tlak! Před Garipovem vznikla obrovská mela, ale Magogin, ani Bumagin nedokázali puk prostrčit za jeho záda.
43:06
Opět jdou hosté do tří! Je to téměř neuvěřitelné, ale Kazaň hrála při oslabení v šesti.
42:55
Domácí tým si bere oddechový čas.
42:51
Velmi dlouho domácí kombinovali. Nakonec se stihl vrátit prvně vyloučený Zacharčuk a Kazaň se následně osvobodila.
42:27
Jarullin si najel od modré k mezikruží a tvrdě napřáhl. Střela mu ale nesedla a puk mezi třemi tyčemi neskončil.
41:57
Komplikace pro hosty! Lukojanov zahákoval soupeře a míří za hákování na trestnou. Je tu dvojnásobná přesilovka pro domácí.
41:27
Po delší kombinaci vypálil V. Střelcov, ale pozorný Garipov bez potíží zastavil jeho ránu mezi svými betony.
40:40
Na začátku třetí části se vylučuje na straně hostů. Zacharčuk obdržel dvě minuty za sekání.
40:01
Ve druhém dějství přidali v závěru třetiny hosté další dva góly a o vítězi je tak prakticky rozhodnuto. Togliatti tahá za kratší konec a pokud se chce vrátit do zápasu, muselo by hodně zabrat. Uvidíme, jak si s tím Lada poradí.
40:00
39:37
Kazaň vstřelila branku!
Tohle už začíná zavánět debaklem. Sjogren si sjel k rohu mantinelu, kde se následně obtočil kolem vlastní a poté posunul puk na najíždějícího OSCARA MÖLLERA, jenž se na vrcholu levého kruhu svou tvrdo ranou nemýlil. Asistence: Matias Sjogren.
38:31
Hosté se poměrně jednoduše dostali až k Masalkisovi a pokus Gluchova donutil domácího branakře přerušit znovu hru.
37:42
Hra je přerušena a následovat bude vhazování v útočné třetině Lady po pravici Garipova.
36:03
Snaha Togliatti je sice evidentní, jenže na Garipova míří střely, které nejsou nikterak nebezpečné.
35:13
Teď už to budou mít domácí hodně těžké. Prohrávají o tři góly a proti Kazaně to není jednoduché se prosadit.
34:27
Přesilovku hosté sice nevyužili, ale chvíli poté se prosazují už potřetí. DMITRIJ OBUCHOV si sjel do útočné třetiny, v níž následně napřáhl a prostřelil Masalkise ranou ke vzdálenější tyči. Asistence: Stěpan Zacharčuk.
34:08
Krátce na to už musel Masalkis zasahovat proti střele Varnakova a poradil si s ní bez potíží.
33:41
Tokranov napřáhl až ke stropu a z pravého kruhu napřáhl. Jeho pokus byl ale zblokován a k brance nedolétl.
32:58
Ani Barsu se ale nedaří v přesilové hře. Togliatti se s přehledem brání a vyhazuje přes všechny čáry.
32:05
Hra v plném počtu hráčů dlouho nevydržela. Togliatti půjde tentokrát do čtyř, protože se Nikulin dopustil podražení.
31:20
30:19
A hostům se stále daří držet kus černé pryže u Masalkise a vteřiny domácím rychle utíkají.
29:58
Zatím se ale domácí nemohou usadit v útočném pásmu. Kazaň aktivně napadá.
29:20
Za podražení míří na trestnou Malychin. Domácí mají možnost snížit na rozdíl jediného gólu.
28:38
Gluchov se už chystal ke střele, jenže v poslední chvíli se mu do cesty postavil obránce a hostující útočník radějí zvolil přihrávku.
27:13
Domácí ještě chvíli zůstali v útočném pásmu, ale ke střele se již nepropracovali.
26:30
Magogin dostal více prostoru, čehož okamžitě využil k tažné střele, Kus černé pryže orazítkoval helmu Garipova.
26:04
Sledujeme urputný boj o každý metr ledu. Ani jeden z celků nemá výraznější územní převahu.
25:07
Ve velké příležitosti se zjevil Azevedo, který dostal přihrávku do jízdy. Z dobré pozice ale trefil jen přesouvající se ho brankaře.
24:21
Bumagin si sjížděl za obranu hostů s cílem proniknout do samostatného úniku, jenže zmiňovaný hráč se nedočkal přihrávky.
23:42
Zatím se nicméně domácím příliš nedaří. Togliatti se nedaří vyprodukovat nějaká nebezpečná střela.
23:08
Po delší době se přerušuje. Togliatti zatlačilo soupeře a osvobodilo se jen za cenu zakázaného uvolnění.
22:15
Krátce na to se snažil prosadit zpoza branky Stěpanov. Ten byl ale velmi brzo odstaven od puku.
21:50
Bumagin zaútočil podél pravé strany a snažil se najít najíždějícího Valujského. Jenže neúspěšně.
21:21
Následně Gluchov špatně přihrával a píská se zakázané uvolnění Kazaně.
20:25
Hosté se opět tlačí před bránu a Masalkis se musí mít na pozoru.
Vyhrané buly: 11 – 15
Do kabin jdou po první části spokojenější hosté. Ti vedou po dvou brankách Michalja Varnakova, který se nejdříve prosadil při přesilové hře v 16. minutě a následně také o tři minuty později. Domácí nejsou horším týmem, ale nechali Masalskise častokrát osamoceného.
20:00
18:52
Tak přeci jen se hosté prosazují podruhé. Tokranov nahodil kus černé pryže od modré čáry a domácí brankař jej vyrazil před sebe, kde vznikl zmatek. Toho ale dokonale využil MICHAJL VARNAKOV, který viděl Maselskise na zemi, a tak bekhendem podebral puk a poslal jej do horní části brány. Asistence: Zijat Pajgin, Michajl Gluchov.
18:30
Togliatti chybovalo před brankovištěm a Malychin toho chtěl okamžitě využít. Naštěstí pro domácí skončil puk u Masalskise.
18:05
Masalskis musel být opět v pozoru, protože z úhlu přišla střela Rylova, kterou gólman Lady musel zneškodnit. Hra je přerušena.
17:37
Naopak Kazaň hraje ve velké pohodě a snaží se dohrát zbytek třetiny s pukem ve své moci.
17:08
Domácí se snaží v závěru o rychlou odpověď, jenže Garipov nemá moc práce.
15:54
Nakonec ale hosté přesilovkou hru využívají. MICHAJL VARNAKOV si nabruslil těsně za modrou čárou a následně propálil vše, co mu stálo v cestě. Masalskis měl zakrytý výhled, a tak nestihl zareagovat. Asistence: Oscar Moller.
15:33
Z pravé strany pálil Mirnov, jenže jeho rána byla zblokována a vzápětí se Lada osvobodila.
15:08
V. Střelcov vlétl obětavě do rány od modré a hra byla přerušena. Naštěstí je domácí útočník v pořádku.
14:45
Za hákování usedá na trestnou lavici Flood. Další přesilovka pro Kazaň.
14:34
Gólman domácích znovu předvedl jistý zákrok, když mezi své betony ukryl ránu Mollera z vrcholu levého kruhu.
14:02
Togliati se propracovalo k přečíslení tři na dva, jenže Shenfeld nedokázal zpracovat skákavý kotouč a poté špatně přihrál.
13:30
Varnakov vyslal dělovku od modré čáry a domácí brankař nádherným máchnutím ulovil puk do své lapačky.
12:07
11:47
Obrovská šance Sjogrena! Domácí propadli v útočném pásmu a zmiňovaný hráč jel sám na bránu. Masalskise se ale propálit nedokázal.
11:15
Následně se hosté dokázali osvobodit a na led přicházejí čerstvé síly.
10:46
Romanov číhal v mezikruží osamocený a už už na něj mířila přihrávka. Jeden z hostů jí ale v poslední chvíli dokázal ztečovat.
10:07
Domácí si zahrají také první přesilovku. Denis dostává menší trest.
09:10
Zatím nesledujeme příliš pohlednou hru. Často se přerušuje a ani jeden z týmu nemá větší převahu.
08:27
Lukojanov si sjížděl podél pravé strany do obranné třetiny soupeře a jeho pokus z dálky byl zblokován do ochranné sítě.
07:53
Poté Togliatti zatlačili soupeře před bránu a Shenfeld prověřil ležícího gólmana. Bude se vhazovat v útočném pásmu domácích.
07:09
Od modré čáry vystřelil Bělov. Jeho pokusu ale scházel větší důraz a kus černé pryže k bráně Garipova nedolétl.
06:25
Zacharčuk ostřel najel u mantinelu do útočícího Shenfelda. Tady se klidně mohlo trestat, ale hraje se dál.
05:34
04:58
Hostům se momentálně nedaří usadit před brankou Masalkise. Lada výborně brání.
03:51
A následně se Togliatti opět podařilo bez větších potíží dostat kotouč z obranné třetiny k protější brance.
03:20
V. Střelcov následně zachytzil rozehrávku ve středu hřiště a puk nahodil na bránu.
02:52
Togliati se osvobodilo po dlouhé době a unavená čtveřice domácích tak může vystřídat.
02:04
Rylov si najel k mezikruží na přihrávku a napřáhl z první. Střela mu sice nesedla, ale Kazaň zůstává v útočné třetině.
01:34
Bude se poprvé vylučovat. Flood dostává trest 2 + 2 za hru vysokou holí. V obličeji soupeře totiž byla vidět krev.
01:29
Vzápětí napřáhl od modré Zacharčuk, nicméně jeho pokus byl zablokován.
01:17
Hosté vstoupili do zápasu lépe a opět se natlačili před bránu. Golubev ránou z úhlu donutil domácího brankaře přerušit hru.
00:23
Malychin založil útočnou akci a přihrávkou našel Gluchova, který pálil do betonu Masalskise.
00:01

Lada Togliatti: Masalskis (Kasutin) – Vorobjov, Flood, Viklund, Romanov, Malenkich, Bělov, Volgin – Shenfeld, Niitěnko (C), Belousov – Valujskij, Magogin, Bumagin – A. Střelcov, V. Střelcov, Stěpanov – Nikulin, Mastrjukov, Mochancev.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Rynnas) – Tokranov, Jarullin, Zacharčuk, Musin, Denisov, Rylov, Pajgin – Gluchov, Varnakov, Lukojanov – Sjogren, Moller, Azevedo – Obuchov, Tkačjov, Golubev.

Rozhodčí: Buturlin, Střelcov – Ovčinnikov, Šislo.
AK Bars Kazaň

si takový začátek sezóny určitě nepředstavoval, protože ve třech zápasech dal pouze tři brány a vyhrál pouze jednou, a to když si poradil se Soči těsně 1:0. V dnešním duelu je i tak favoritem .
Lada Togliatii

má po třech zápasech na svém kontě tři boddy a to za výhru se Spartakem. Lada naopak padla s Jaroslavlí a také se Soči. Aktuálně jí ve východní konferenci patří jedenáctá příčka.
Hezké odpoledne všem! V dnešním prvním duelu KHL se představí loňský nováček Lada Togliatii, která na své půdě přivítá favorita AK Bars Kazaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.