Československá stopa

Jakub Sedláček(RIG): 90,00% úspěšnosti zákroků, 5 obdržených branek
Tomáš Kundrátek (RIG): 2 střely na bránu.
Utkání končí a nutno říci že jsme šedesát minut hry sledovali jasnou dominanci moskevského velkoklubu. Výsledek 5:0 je myslím jasným důkazem, jak zápas vypadal. Domácí si tedy připisují tři body za jasnou a bezproblémovou výhru.
59:32
CSKA ztratilo kotouč v útočném pásmu.
59:03
Dinamo drží puk a již se nesnaží nijak zvlášť vrhat do útočných akcí.
58:28
Výtečně zasáhl Sedláček proti nebezpečné střele Makarova!
58:09
Ohlášeny poslední dvě minuty utkání.
57:28
Hosté se sice dostali do pásma ale byli vzápětí vytlačeni.
56:37
Sedláček přerušil hru poté, co podržel padající puk.
56:30
Kutuzovova střela změnila směr a místo brány trefila mantinel v rohu kluziště.
55:46
Nyní pro změnu zakázané uvolnění Moskvy.
55:07
Icing hostů.
54:46
54:25
Přetlačovaná v brankovišti Rigy končí po hvizdu rozhodčího, vhazuje se ve středním pásmu. .
54:20
Děnisov tvrdě vystřelil a označkoval zadní mantinel.
53:14
Vorobjovu střelu vytěsnil gólman betonem.
53:04
Tečovaný puk spadl Sedláčkovi do lapačky.
52:46
Felix Schutz (RIG) vyloučen za držení hole.
51:55
Makarov poslal puk bekhendem pár čísel mimo bránu.
51:40
Po rozehrání vhazování přikryl gólman hostů puk a přerušil hru.
51:05
Icing Dinama.
50:40
Riga zkouší útočit, vstřelit alespoň čestný gól.
49:58
Locans vystřelil z blízkosti, Galimov se včas přesunul a kotouč vyrazil.
49:34
Zajcev odzbrojil útočícího hráče a rozehrává akci svého týmu.
49:04
O vítězi je prakticky rozhodnuto. Dinamo se nyní snaží bránit za každou cenu, CSKA si v poklidu kontroluje puk.
48:10
Redlihsova střela prolétla kolem Galimova a označkovala zadní mantinel.
46:59
CSKA právě vstřelilo branku!
Přihrávku od mantinelu dostal před bránou DMITRIJ KUGRYŠEV, zvedl puk a zavěsil ho pod horní tyč. Asistence: Jan Muršak, Simon Hjalmarsson.
46:38
CSKA kontroluje puk a pomalu zkouší obranu soupeře.
45:40
Střelu od modré má gólman Rigy v náručí.
45:34
44:56
Radulov mířil zcela sám na brankáře, byl v poslední chvíli odstaven od puku.
44:18
Neskutečný Sedláček! Junkov na něj z blízkosti vystřelil třikrát a český brankář pokaždé puk vyrazil!
43:59
Puk má v moci Sedláček, strkanice před bránou ale pokračuje.
43:46
První střela v přesilovce nevyšla, puk srazil obránce.
43:35
Sotnieks (RIG) je vyloučen na dvě minuty.
43:26
Sedláček pokryl střelu od modré.
43:18
Radulov si krásně projel pásmem a nyní čeká na své spoluhráče, aby jej doplnili.
42:35
Sedláček byl připraven na střelu Děnisova.
42:25
Berzinšova střela nebyla problémem pro Galimova.
41:59
Z otočky našel útočník CSKA jen hokejky hráčů soupeře. Ti ihned vyvezli kotouč z pásma.
41:10
Ljubimov unikal po straně a po naznačeném zakončení poslal puk ALEXANDRU KUTUZOVOVI, který zamířil pod horní tyčku. Asistence: Roman Ljubimov.
40:23
Dinamo zastavil při úvodním útoku ofsajd.
40:01
Ve druhé dvacetiminutovce opět dominovali domácí. Ti navýšili vedení na třígólové a pohodlně kráčejí za vítězstvím.
40:00
39:57
Domácím se stále nedaří vystřelit.
39:01
Poslední minuta třetiny. CSKA stále hledá možnost střelby.
38:23
Puk zůstal před bránou a Hjalmarsson jentak tak nestihl dopravit jej do brány.
38:01
Seigo (RIG) podrazil Kugryševa a dostává dvouminutový trest.
37:50
Sedláček raději zalehl puk a tím přerušil hru.
37:44
Dotírající Zajcev byl odstaven obránci.
36:50
36:42
Radulov pálil a Sedláček dobře vyhodnotil situaci. Puk mu zůstal v lapačce.
36:21
Zajcev střílel těsně mimo.
35:46
Hjalmarssonova střela byla sražena mimo, Dinamo následně vyhazuje.
35:06
Nahození tečoval Muršak. Sedláček včas zasáhl.
34:50
Krisjanis Redlihs (RIG) je vyloučen za podražení Radulova.
34:04
Zajcevova rána se od Sedláčka odrazila na hůl Platta. Ten poslal puk pod českého reprezentanta, následně jen těsně minul bránu.
33:55
33:25
Muršak ještě v pádu zakončil. Puk ale stihl vyrazit s ním padající obránce.
32:55
Moskva nahodila a po tvrdém boji za bránou přišla o kotouč.
32:05
Komerční pauza.
31:59
Hra se nyní velmi uklidnila, hraje se v pomalém tempu. CSKA má potřebný náskok a nikam nespěchá.
31:28
Střela od mantinelu minula Galimova a prolétla vedle jeho brány.
30:49
Ofsajd CSKA.
30:36
Riga drží kotouč a snaží se zklidnit hru.
29:57
Sedláček raději podržel skákavý kotouč.
29:48
Další střela od moskevského obránce mířila těsně nad bránu.
28:50
Přečíslení skončilo střelou Kugryševa, která propadla brankářovi a BOGDAN KISELEVIČ puk dotlačil za čáru. Asistence: Jan Muršak, Dmitrij Kugryšev.
28:11
CSKA je stále aktivnějším celkem. I nyní drží útočné pásmo a snaží se vytvořit si šanci.
27:33
Světlakov zkusil z otočky prostřelit Sedláčka. Ten si pohlídal bližší tyč a puk vyrazil.
26:44
Muršak mohl zakončit z výhodné pozice, místo toho zamířil za branku a snaží se rozehrát.
25:56
Ofsajd Rigy.
25:26
Vorobjov poslal střelu od modré. Trefil pouze zadní mantinel.
25:02
Schutz projel mezi obránci a zakončil. Mířil přesně do náruče Galimova. Hra je přerušena, následuje vhazování v pásmu CSKA.
24:30
Slabé nahození CSKA si převzala Riga a míří kupředu.
23:12
Obránce Zajcev zachytil málem ztracený puk a poslal jej před bránu na hokejku GEOFFA PLATTA. Ten si puk popostrčil podél betonu Sedláčka a následně jej zasunul za padajícího gólmana. Asistence: Nikita Zajcev, Alexandr Radulov.
22:54
Rize se podařilo vyhodit až k bráně CSKA.
22:42
Postavení útočícího hráče v brankovišti. Moskva je vykázána z pásma.
22:26
Da Costa pálil těsně mimo.
22:14
Vyloučen je Locans (RIG). Jeho tým se bude bránit v přesilové hře.
21:24
Puk se po souboji poroučel mezi střídačky. Vhazuje se ve středním pásmu.
20:56
Platt poslal z otočky puk před bránu, zde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
20:39
Tentokráte icing CSKA.
20:04
Nahození Dinama se mění v icing.
20:01
CSKA je zatím v zápase aktivnější, Riga těšila pouze z přesilových her. Ty ovšem nevyužila a tak je stav 1:0 pro Moskyvu.Jediný gól třetiny obstaral Muršak přesnou střelou z mezikruží.
20:00
19:17
Berzinš chtěl vyslat kolegu do samostatného úniku, ale obránce Moskvy puk zbrzdil.
18:25
18:13
Další vyhození puku od domácího týmu.
17:42
CSKA se podařilo vyhodit přes celou délku kluziště.
17:12
Rize se nepodařilo dostat puk před bránu, kde číhali tři její hráči. Kundrátek si následně šel cosi vysvětlovat s Maminem tak vehementně, že je museli rozhánět rozhodčí.
16:33
Kundrátkova střela od modré zamířila do náruče gólmana.
16:25
Za podražení je vyloučen domácí obránce Vorobjov.
15:41
Kiselevič se na modré napřáhl a poslal kotouč jen pár centimetrů vedle.
14:58
Dinamo v útoku lehce ztratilo kotouč a nyní se musí bránit.
14:18
Hezkou jízdu do pásma předvedl Da Costa. Při zakončení mu ale bránící hráč odebral puk a vyrazil do protiútoku.
13:30
13:12
Několik střel nyní zblokovali domácí hráči, přesilová hra se krátí.
12:41
Střela od modré minula Galimovovu bránu.
12:21
Galimov si počíhal na zakončení Sestita u tyčky a zneškodnil tak zatím největší šanci Dinama v zápase!
11:41
Redlihs pálil z hranice kruhu, Galimov byl připraven.
11:30
Je zde první vyloučení zápasu. Za držení dostává trest Ožiganov (MOS).
11:10
Moskvě se nevyvedla rozehrávka, pískán je icing.
10:29
Další střela CSKA našla hruď připraveného Sedláčka.
10:15
Platt dostal puk do střelecké pozice na okraji kruhu pro vhazování. Jeho střela byla sražena obráncem mimo.
09:41
Riga vyvezla puk, do útoku se nikdo z hostů nehrnul.
09:13
Makarov zkusil vystřelit z otočky. Jeho rána postrádal přesnost.
09:03
Zakázané uvolnění Rigy.
08:25
Nahozený puk z rohu kluziště proletěl skrze zaplněné brankoviště Rigy. Nikdo z přítomných ale puk netečoval a ten mohl plachtit dále.
07:52
Dinamo spěchalo do útočného pásma, po překročení modré ale ztratili puk.
07:29
Tvrdá střela od modré minula Sedláčkovu bránu.
06:27
Hjalmarsson zajel za bránu, zamíchal pukem a poslal jej na JANA MURŠAKA. Pro slovinského ostrostřelce nebyl problém správně namířit kotouč a překonat gólmana. Asistence: Simon Hjalmarsson.
06:04
Sedláček raději přerušil poté, co se k němu dostal puk z vhazování. Následuje komerční přestávka.
05:55
Po první střele se natáhl po kotouči Andronov a donutil Sedláčka přikrýt kus černé gumy. Rozhodčí následně přerušují.
05:22
Cibulskis zkusil vystřelit bez přípravy. Kotouč se vznesl nad Galimovu bránu.
05:09
Moskvě je pískán icing, hra se stěhuje před Galimova.
04:27
Ani jednomu z týmů se nedaří dostat do útočné šance, puk často mění majitele.
03:54
O kotouč se sváděl boj ve střední třetině, následně se ho ujali hosté a rozehrávají z vlastní třetiny.
03:14
Sestito mohl střílet, ale v kritický moment promáchl a ztratil kotouč.
02:39
Riga pouze nahodila a její třetí formace odešla střídat.
02:10
Plattova střela z úhlu se odrazila od Sedláčkovo betonů za branku.
01:59
Makarov byl nachytán v ofsajdu, hra je přerušena a následuje vhazování ve středním pásmu.
01:33
CSKA stále drží kotouč a opět rozehrává ze své třetiny.
00:52
Andronovova dorážka skončila v náruči Sedláčka, hra je přerušena.
00:49
Mamin nakonec zvládl udržet puk a počkal než spoluhráči dorazí do útočného pásma aby rozehrál akci.
00:05
První buly vyhráli domácí a vzali si puk za bránu.
00:01
Nyní zazní hymny Litvy a Ruské federace.

CSKA Moskva: Galimov (Fasth) – Děnisov, Zajcev, Kiselevič, Ožiganov, Kutuzov, Blažijevskij, Vorobjov, Světlakov – Platt, Radulov, Da Costa – Kugryšev, Muršak, Hjalmarsson – Andronov, Ljubimov, Mamin – Junkov, Kvartalnov, Makarov.

Dinamo Riga: Sedláček (Eriksson) – K. Redlihs, Seigo, Galvinš, Kundrátek, Sotnieks, Cibulskis, Ševčenko – Darzinš, Leino, Sestito – M. Redlihs, Schutz, Indrašis – Saulietis, Džerinš, Meija – Locans, Škovrcovs, Berzinš.

Rozhodčí: Boman, Sidorenko – Lazarev, Šichanov.
Dinamo Riga ze tří zápasů zatím vyprodukovalo sedm bodů a drží třetí místo v tabulce. Úvodní zápas s Kazaní zvládla Riga 3:1, následně doma padla v prodloužení s Čerepovcem. V posledním zápase zvítězila na ledě Minsku 4:0.
Domácí CSKA Moskva se po třech odehraných zápasech nachází na šestém místě tabulky Západní konference s pěti body na kontě. První zápas sezony s rivalem z Petrohradu vyhrála Moskva v prodloužení. V městském derby se Spartakem zvítězil armádní klub 5:2, následně padl 0:3 s finským Jokeritem.
Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Je před námi zápas čtvrtého kola KHL mezi CSKA Moskva a Dinamem Riga.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.