Radek Smoleňák (ZAG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:04
Marek Kvapil (ZAG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:17
Tomáš Mertl (ZAG) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:34
Robert Kousal (NOV) 0+1, 2 střely, čas na ledě 18:32
Domácí z dnešního souboje vyjdou se dvěma body, zatímco trápící se hosté si připíšou jeden bod a v celkovém zúčtování budou mít pouze dva. Nutno říci, že domácí šli dnes vítězství asi více naproti, což dosvědčuje také to, že třikrát v zápase vedli.
Já se s Vámi pro dnešek loučím a někdy u KHL zase napočtenou!
V samostatných nájezdech zvítězil tým Medveščak Záhřeb.
Autorem vítězné branky je COLBY GENOWAY.
Stoa napodruhé neproměnil a je rozhodnuto!
To byla nádhera, co předvedl Genoway! Ten si nabruslil, naznačil forhendový blafák, ale rázně zabrzdil, a s přehledem vhodil kotouč do odkryté sítě!
Stoa zakončil krásný bekhendový blafák rovnou pod horní tyč.
Kvapil svižnou střelou proměňuje.
Radek Smoleňák zkusil bekhendový blafák a ten by mu i byl vyšel, jenže český útočník trefil síťku zvenčí!
Robert Kousal si Heetera krásně povytáhl z brány a následně zakončil za jeho záda!
Bjorkstrand zkusil rychlou střelu, ale Karejev pokryl mezírku mezi betony.
Orlov zkusil zblízka střelu k bližší tyči, ale neuspěl.
Kvapilův bekhendový blafák vyšel!
Kazakov si Heetera pěkně natáhl, ale nedokázal zasunout za jeho beton.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani pětiminutové prodloužení nám vítěze nepřineslo, a tak přijde řada na samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:55
Smoleňák si zbytečně vyměňoval s Kvapilem puk a nakonec jej nemá ani jeden z nich.
64:21
Karejev za obrovského potlesku nasazuje masku a staví se zpět mezi tři tyče.
64:21
Maska hostujícímu gólmanovi rozsekla kůži na kořeni nosu!
64:21
Karejev schytal tvrdou Kvapilovu ránu do masky a kácí se k ledu. Vypadá to ale, že bude v pořádku.
63:49
Domácí mohli ujíždět ve dvou na jednoho, ale Morrisonn se raději pokusil vysunout spoluhráče, a to dosti nepřesnou přihrávkou.
63:15
Jeden z domácích obránců na modré čáře byl nyní sražen hodně tvrdě Kamalovem a ten měl ruce hodně vysoko. Sudí ale nepíská.
62:55
Katic se musel na modré pořádně natáhnout, aby dosáhl na puk, ale nakonec jeho rána z první nebyla vůbec marná.
61:51
Hra se zatím v prodloužení přesouvá od branky k brance. Týmy využívají většího prostoru na ledě.
61:04
Genoway prověřil Karejeva střelou k protější tyči, ale hostující brankář včas zasáhl ramenem.
60:30
60:13
Hosté ihned startují vpřed a snaží se něco vytěžit ze zbytku přesilové hry.
60:01
Třetí třetina je za námi. Šedesát minut nám rozuzlení nepřineslo. Ve třetí části poslal domácí opět do vedení Arťjom Pugolovkin. Ještě před koncem třetiny ale dokázal za hosty opět srovnat stav Maxim Kazakov, který se zapsal do listiny střelců podruhé. Uvidíme zdali nám přinese rozuzlení tohoto mače už prodloužení nebo jestli dojde až na samostatné nájezdy.
60:00
59:50
Domácí opět vyhodili a teď už se asi ubrání.
59:22
Hosté se znovu usadili v pásmu a bojují o plné tři body z tohoto zápasu.
59:00
Domácí vyhazují kotouč a osvobozují se.
58:30
Domácí si berou oddechový čas.
58:30
Nathan Perkovich (ZAG) je vyloučen za vražení na hrazení.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:15
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
A hosté do třetice všeho dobrého srovnávají. Heeter ještě dokázal vyrazit střelu Roberta Kousala z pravé strany, ale puk se odrazil pouze k volnému MAXIMU KAZAKOVOVI a ten už měl lehkou úlohu. Asistence: Robert Kousal a Pavel Makarenko.
57:01
Genoway znovu zpoza brány vrátil kotouč na Bjorkstranda a ten si chystal střelu do růžku, jenže ta byla sražena.
56:32
Bjorkstrand drží puk za brankou soupeře. To je přesně prostor, kde teď vyhovuje domácím hrát.
55:45
Hedberg dostal nabito do mezikruží, jenže kotouč mu sjel z čepele!
55:02
Mertl měl menší kolizi s Karejevem, ale oba jsou v pořádku a pokračuje se dál.
54:48
54:00
Hosté dokonce v oslabení zaútočili a získávají vhazování před Heeterem.
53:38
Genoway hledal křížem Katice, ale hosté jeho pokus přečetli a zmocnili se puku.
53:13
Katic vyprodukoval pěknou střelu z pravé strany, ale následně byl sražen ostrým hitem.
52:48
Vadim Mitrjakov (NOV) je vyloučen za vražení na hrazení.
51:59
Domácím další branka hodně pomohla psychicky. Hosté, kteří byli ve třetí třetině aktivnější, se nyní nemůžou ani dostat do pásma.
Dnešní utkání sleduje 6000 diváků.
50:28
Jämtin se natlačil až do zakončení a v oslabení získal pro svůj tým vhazování v útočném pásmu.
50:08
Medveščak opět vyhazuje.
49:39
Vyhození domácím nevyšlo a následně zůstával před branku Postnikov, jenže k tomu se stáhl obránce, a tak ani k žádnému zakončení nedošlo.
49:22
Domácí se osvobodili a nyní se hosté opět usazují v pásmu.
48:57
Colby Genoway (ZAG) je vyloučen za hákování.
48:18
Orlov dorážel z bezprostřední blízkosti, ale Heeter nenechal mezírku mezi betony.
47:40
Medveščak právě vstřelil branku!
Domácí jdou potřetí v zápase do vedení! ARŤJOM PUGOLOVKIN si vybruslil zpoza brány a zakončil. Glumac však následně povalil Karejeva, který se snažil zakrýt puk, a tak první jmenovaný měl jednoduchou práci s přehozením ležícího gólmana. Bez asistence.
47:22
Jämtin poněkud rozčileně plácl do kotouče, protože sudí mu píská ofsajdové postavení.
46:23
Pro změnu teď domácí trochu zatlačili na soupeře. Nějaké veliké příležitosti nám ale třetí třetina zatím nenabídla.
45:46
Smoleňákova snaha jít za pukem přišla vniveč. Je pískán ofsajd.
45:16
Domácí se dostali do útočného pásma, ale dlouho se tam neohřáli. Opět útočí hosté.
44:51
Kaprizov forčekoval až za brankou Medveščaku a domácím nezbylo nic jiného než poslat kotouč na další icing.
44:19
Dlouhá přihrávka domácích směřuje jen k zakázanému uvolnění.
44:00
Bjorkstrand se snažil vybojovat puk za bránou hostí, ale čelil přesile a neuspěl.
43:14
Hosté vyprodukovali střelu hned po buly, ale ta nakonec k Heeterovi ani nedošla.
42:27
Hráči Metallurgu hrají ve třetí části zatím výborně vzadu a vůbec nepouštějí soupeře do pásma.
41:39
Hosté získali vhazování v útočném pásmu, ale tam už následně nic nevymysleli a naopak musejí spěchat k vlastní kleci.
40:46
Genoway dostal přihrávku zpoza brány a rovnou pálil, jenže jeho střela zamířila vysoko nad.
40:20
Mertl nahodil kotouč od pravého mantinelu a získal vhazování před Karejevem.
40:06
Hosté na úvodním buly třetí třetiny úspěšnější a vyrážejí vpřed.
40:01
Máme za sebou i druhou část tohoto utkání. Domácí měli k dispozici hned v úvodu druhé dvacetiminutovky pětiminutovou přesilovku, neboť Komaristij byl vyloučen do konce zápasu. Následně si Medveščak vybojoval i přesilovou hru pěti proti třem, ale využít ji nedokázal. Naopak hosté se postupně dostali zpod tlaku domácího mužstva a dokázali srovnat. Viktor Drugov svojí přesnou střelou nedal Heeterovi šanci. Uvidíme, jak se utkání bude vyvíjet ve třetí třetině a zdali bude nakonec stačit pouhých šedesát minut.
Stav po druhé třetině 2:2.
Třetí třetina začne přibližně ve 21:17.
40:00
39:52
Rychlý dojezd k brance znamená ještě jedno vhazování před brankou Záhřebu.
39:34
Kvapil napadá rozehrávku Novokuzněcku, a tak hosté kombinují jen ve vlastním pásmu.
39:22
Domácí získávají alespoň vhazování v útočném pásmu.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:45
Na druhé straně musel vysoké Mäntyläho nahození likvidovat Karejev.
38:20
Heeter se musel mít na pozoru proti střele od modré, ale nakonec zasáhl betonem.
37:32
Medveščak se usazuje v útočném pásmu a bude chtít ještě před přestávkou strhnout vedení na svoji stranu.
37:05
Domácí posílají na led svoji druhou formaci, které se zatím v tomto zápase daří.
36:52
A opět máme vyrovnáno a začíná se od nuly. VIKTOR DRUGOV nabral parádní rychlost ve středním pásmu, najel si na vrchol levého kruhu a přesnou ranou vymetl bližší roh Heeterovy brány! Asistence: Vadim Mitrjakov a Nikita Kamalov.
36:29
Smoleňák i celá jeho formace toho má očividně dost, ale musí se ještě bránit.
36:18
Zakázaným uvolněním se provinili domácí hráči.
35:37
Smoleňák se obětavě vrhl do Musinovy střely a vyrazil ji svým tělem do rohu kluziště.
35:18
Hra se přelévá od branky k brance, ale ani jeden z týmů se nemůže dostat ani ke střele.
34:06
Bjorkstrand obkroužil klec a alespoň na ni nahodil, jenže Karejev byl připravený.
33:16
Genoway pálil z vrcholu pravého kruhu, ale nakonec branku neohrozil.
32:19
Radek Smoleňák svoji ránu skryl parádně za bránícího hráče a Karejev musel předvést pěkný reflex lapačkou, aby zastavil puk. Ten mu následně ještě vypadl z lapačky, ale sudí se trochu upískl, a tak je po šanci.
32:07
Perkovich nahodil ze středního pásma a Karejev dokázal zkrotit kotouč až na druhý pokus. Nakonec jej ale má a bude se vhazovat před jeho brankou.
31:49
31:26
Kinrade se zmocnil puku a mohutným nápřahem jej nametl po mantinelu pryč.
30:48
Robert Kousal se nádherně prodral do úniku, ale Gysbers mu v poslední chvíli sáhl do střely a i proto český útočník netrefil mezírku mezi Heeterovými betony!
30:30
Domácí kontrolují puk a posílají jej až za klec hostujícího brankáře.
30:12
Heeter si našel tvrdou ránu od modré čáry a kryje ji. Vhazování po jeho levici.
29:49
Thomas Larkin (ZAG) je vyloučen za hákování.
29:39
Hosté nahodili puk do skrumáže před Heeterem, ale kotouč skončil jen v jeho výstroji.
29:10
V aktivním napadání až hluboko v soupeřově pásmu pokračuje i druhá formace Medveščaku.
28:42
Gysbers, který si sjížděl z druhé vlny, dostal přihrávku zpoza brány a rovnou pálil, jenže Karejev si dobře vyjel z branky a ránu kryje ve své výstroji.
28:23
Kvapil s Mertlem forčekují až za soupeřovou brankou, ale k puku se nedostali.
27:50
Smoleňák aktivně napadal rozehrávku střídajícího Novokuzněcku, ale kotouč nevybojoval.
27:13
Karejev měl zakrytý výhled, ale i přesto si našel Katicovu střelu od modré čáry.
27:00
Jazkov to zkusil z velikého úhlu z pravé strany a Heeter musel předvést pořádný skok, aby zakryl kotouč, který se od něj odrazil.
26:05
Až nyní se hosté dostali z pásma a pálit mohl z druhé vlny Stoa, jenže jeho rána byla sražena a Heeter nemusel zasahovat.
25:50
Domácí zůstávají i po přesilové hře v útočném pásmu.
25:37
Hedberg šel důrazně za dorážkou Kinradeho střely, ale obrana Novokuzněcku si poradila a odstavila ho.
25:01
24:47
Hosté ve čtyřech.
24:45
Smoleňák dostal přihrávku do mezikruží, ale rána mu nesedla ideálně!
24:21
Karejev má kotouč ve své výstroji po Gysbersově střele a raději přerušuje hru.
24:02
Nyní zastavuje Medveščak ofsajd.
23:46
Domácí se dlouho drželi v útočném pásmu a snažili se to hrát na křižné přihrávky do prázdné branky, jenže finální pas nikdy nedopadl.
22:47
Hosté si berou oddechový čas.
22:47
Hosté se budou bránit ve třech! Cade Fairchild (NOV) je vyloučen za podražení.
22:39
Kvapil byl u mantinelu masírován dvěma soupeři, ale i přesto udržel puk a předal ho Mertlovi.
22:15
Domácí druhá formace dnes hraje v obrovské pohodě a opět zamkla soupeře před Karejevovou brankou.
21:36
Kvapilovo nahození od mantinelu drží Karejev bez problému v lapačce, přestože se Smoleňák s Mertlem snažili clonit.
20:58
20:32
To se jim zatím daří na výbornou. Hosté se ještě vůbec nedostali do útočného pásma.
20:07
Domácí se v úvodu ujímají puku a budou šetřit vteřiny z Gysbersova trestu.
20:01
Alexander Komaristij (NOV) už do tohoto zápasu nezasáhne, neboť dostal trest na pět minut plus do konce utkání za bodnutí holí.
20:01
První třetina je za námi. Hodně aktivně do ní vstoupili hosté, kteří ale nakonec inkasovali jako první po pěkné kombinaci Genowaye s Patrickem Bjorkstrandem. Vedení ale Medveščaku nevydrželo dlouho, neboť v oslabení se prosmýkl až k brance Maxim Kazakov, který dokázal zasunout puk za Heetera. V jedenácté minutě ale opět zafungovala kombinace Genoway – Patrick Bjorkstrand a domácí se dostal zpět do vedení.
Stav po první třetině 2:1.
Druhý třetina začne přibližně ve 20:21.
20:00
19:33
Glumac fantasticky zapracoval, když vyvezl puk a několik vteřin jej dokázal držet u mantinelu proti přesile.
19:15
Hosté roztáčejí kolotoč přihrávek kolem Heeterovy brány.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:58
Simon Gysbers (ZAG) je vyloučen za podražení.
18:33
Stejná situace následuje i na druhé straně. Ani jeden z týmů nyní nemůže přejít do útočné třetiny.
18:12
Hráčů, chorvatského celku je pískán ofsajd.
17:45
Hosté zakládali útok po levé straně, ale neprošli za modrou čáru a nyní se naopak budou muset bránit.
17:10
Arkalov se snažil svoji střelu skrýt mezi obráncovy brusle, ale rána nakonec byla zblokována.
16:40
Domácí vybojovali alespoň vhazování v útočném pásmu.
15:47
Kazakov mířil od modré ke vzdálenější tyči, ale Heeter vykopl svým betonem včas.
15:01
Mitrjakov se snažil prosmýknout mezi dvěma obránci, ale ti jej sevřeli jako do kleští a nepustili ho k brance.
14:35
Na druhé straně pro změnu Karejev nepustil ze svého sevření Giliatiho střelu a bude se vhazovat v pásmu Metallurgu.
14:19
Obrovský závar před svojí brankou nakonec Heeter zvládá. Před brankou se snažili dorážet Makarenko i Komaristij, ale domácí brankář jim kotouč nevydal.
13:51
Po zakázaném uvolnění se vhazovalo před Heeterem, ale domácí dostali kotouč rychle daleko od své brány.
13:26
Kvapil vracel za sebe na Mertla, ale obrana hostí jeho pokus přečetla a zmocnila se puku.
13:01
Hráči Medveščaku se opět usadili v pásmu soupeře a začínají kombinovat. To by mohlo pro hosty znamenat potíže.
12:06
O kotouč se vede urputná bitva v rohu kluziště v obranném pásmu Novokuzněcku.
11:25
Domácí nepřešli přes modrou čáru a hostím se nabízelo přečíslení tří proti dvěma, ale Antonovskij se už k dorážce své střely nedostal.
10:08
Domácí si berou vedení zpět! A opět je to druhá formace. Giliatiho střelu ještě Karejev dokázal vyrazit, ale následně se k puku dostal Genoway, který ještě prodloužil za sebe a tam už vypálil PATRICK BJORKSTRAND, který se podruhé v zápase prosazuje a vrací svému týmu vedení! Asistence: Colby Genoway.
09:38
Genoway mohl zkusit křižnou přihrávku, ale nakonec nechtěl riskovat a raději jen obkroužil klec a v souboji přišel o puk.
09:13
Domácí toho v útočném pásmu moc nevymysleli a opět útočí pro změnu hosté.
08:26
Hosté jakoby soupeře až zaskočili svojí aktivitou.
08:04
Domácí se provinili zakázaným uvolněním a hra se vrátí zpět před Heetera.
07:26
07:00
Jenže měli domácí namále! Mitrjakov totiž v oslabení prchl sám na bránu, ale na Heetera nedokázal vyzrát!
06:40
Mertl získal zpět útočné pásmo a česká formace se pokusí využít přesilovou hru.
06:20
Domácí nyní konečně drží třetinu a snaží se rozehrát svoji přesilovou hru.
05:53
Jevgenij Orlov (NOV) dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
05:35
To je odpověď jako hrom! Hosté se prohnali přes celé hřiště jako velká voda a MAXIM KAZAKOV si dokázal stáhnout puk z bekhendu na forhend a zasunul kotouč za brankáře Heetera. Bez asistence.
05:26
Kirill Kaprizov (NOV) je vyloučen za hákování.
05:06
Kotouč skončil sražený v ochranné síti a bude se vhazovat po pravé ruce brankáře Karejeva.
04:50
Hosté nyní drží puk za vlastní klecí a snaží se přijít s nějakou útočnou akcí.
04:06
Domácí jdou do vedení! PATRICK BJORKSTRAND obdržel kotouč zpoza brány od Genowaye a bekhendem jej usměrnil mimo Karejevův dosah! Asistence: Colby Genoway a Stefano Giliati.
03:50
Domácí zatím s velikou lehkostí zastavují útoky soupeře.
03:21
Mertl dostal zpoza klece nabito, ale rána mu nesedla a Karejev bez problému kryje kotouč.
03:04
Glumac se snažil proháčkovat mezi třemi soupeři a následně ještě Perkovich dorážel, ale Karejev se dokázal natáhnout v brankovišti a připisuje si první těžší zákrok.
02:39
Postup Novokuzněcku zastavuje ofsajd.
02:06
Karejev musel poprvé zasahovat proti Pugolovkinově střele z pravé strany.
01:17
Giliati hledal křižnou přihrávkou Bjorkstranda, ale ten dostal puk až příliš před sebe a nemohl zakončovat.
00:41
Oba týmy už se prostřídaly v útočném pásmu, ale žádný z gólmanů nemusel zatím zasahovat.
00:05
Na úvodním buly úspěšnější hosté, kteří ihned vyrážejí do útoku.
00:01
Nyní si vyslechneme hymnu Ruské federace a Chorvatska.

Medveščak Záhřeb: Heeter (Krošelj) – Mäntylä, Gysbers, Geoffrey, Morrisonn, Larkin, Katic, Deutsch – Smoleňák, Mertl, Kvapil – Genoway, Giliati, Bjorkstrand – Hedberg, Pugolovkin, Jämtin – Glumac, Perkovich, Arkalov

Metallurg Novokuzněck: Karejev (Novotný) – Manuchov, Fairchild, Postnikov, Kuklev, Antonovskij, Amirov, Dorofějev, Kamalov – Kaprizov, Kazakov, Stoa – Kousal, Orlov, Komaristij – Jazkov, Drugov, Musin – Romanov, Mitrjakov, Makarenko

Rozhodčí: Kulakov, Rogačjov – Kučava, Novikov.