Je dobojováno! Severstal vstupoval do třetí třetiny s jednobrankovým mankem, to však gólem Nikonceva smazal a v samostatných nájezdech rozhodl o svém triumfu. Svěřenci Václava Sýkory tak berou dva body, Torpedo se vrací domů s jedním. Z mé strany je to vše, příště na počtenou!
V samostatných nájezdech zvítězil tým Severstal Čerepovec.
Autorem rozhodujícího gólu je PAVEL BUČNĚVIČ.
Dmitrij Sjomin si na Štěpánka nepřišel, Severstal tak bere bonusový bod!
Domácí jsou bonusovému bodu blíže! Bučněvič si položil Proskurjakova a zakončení do odkryté části branky pro něj bylo formalitou – 2:1!
Štěpánek si mezírku mezi svými betony pohlídal a nedovolil Alexandru Frolovovi skórovat!
Jurij Trubačjov překonal Proskurjakova bekhendem pod břevno, je vyrovnáno!
Andrej Kosticyn dokonale zaskočil Štěpánka střelou k tyči, domácí gólman zůstal stát jako solný sloup – 0:1.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:48
Nastavený čas neúprosně spěje ke svému konci, zřejmě půjdeme do nájezdů!
64:01
Kagarlického je plný led, Proskurjakov se musí mít na pozoru! To už běží poslední minuta prodloužení.
63:11
Šefer se s tím nepáral a nahodil kotouč směrem k Proskurjakovovi, nicméně dojíždějící Kagarlickij byl na místě určení příliš pozdě.
62:08
Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo v prodloužení rozhodnout. Oba týmy se očividně spoléhají na dovednostní soutěž.
61:19
Spangův pas na Piganoviče postrádal hlubší význam, jelikož jeho parťák z obrany byl obklíčen dvěma protihráči a přišpendlen ke hrazení.
60:25
Dmitrije Kagarlického v průniku do útočné třetiny zastavil ofsajd, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
60:01
Je to jasné, o vítězi rozhodne až pětiminutové prodloužení. Pokud ani to ne, pak si přijdou na své příznivci samostatných nájezdů.
60:00
59:45
Vše nasvědčuje tomu, že o vítězi rozhodne až prodloužení, případně samostatné nájezdy!
59:01
Kovyršin se v probíhající poslední minutě do pásma neprobil, o chvilku později neuspěl ani Kazakovcev.
58:39
Hráči Čerepovce vyčkávají ve vlastním obranném pásmu, Němec míchá s pukem a nemá komu přihrát.
58:00
Do konce třetí třetiny zbývají už jen dvě minuty!
56:40
Potapov se pokoušel dorážet za ležího Štěpánka, nicméně skákavý kotouč nedokázal ideálně trefit.
55:57
Klingberg s Videllem se prokousali až do útočného pásma, ale jejich akce ztroskotala – stejně jako před dvěma minutami ta Frolovova – v rohu u hrazení.
54:59
Bučněvič se Šeferem kombinují ve vlastním obranném pásmu a čekají na dostřídávající spoluhráče. Do konce základní hrací doby zbývá pět minut.
53:58
Alexandr Frolov zavezl kotouč do pásma, ale než se nadál, byl přišpendlen k mantinelu a o puk rychle přišel.
52:43
Severstal je mohutně podporovaný třemi tisícovkami diváků v ochozech, svěřenci Václava Sýkory jsou po vstřelení vyrovnávací branky aktivnějším týmem.
50:39
Zápas se přehoupl do své poslední desetiminutovky. Rozhodne se o vítězi v základní hrací době, nebo půjdeme do prodloužení?
50:09
Vladimir Galuzin (NNO) neudržel nervy na uzdě a je potrestán flastrem do konce utkání!
48:56
46:56
Domácí však byli tak nabuzení, až hráli v šesti a budou za to pykat. Novgorod si zahraje přesilovku.
46:16
Kupcov vybojoval útočné pásmo, Severstal vyrovnávací gól očividně nabudil.
44:55
Čerepovec právě vstřelil branku!
Severstal vyrovnal skóre! Bučněvič na levém kruhu váhal, váhal a váhal, než vystřelil a ANATOLIJ NIKONCEV jeho pokus šikovně protečoval za Proskurjakovova záda. Asistence: Pavel Bučněvič.
44:38
Karlsson se s tím nepáral a nekompromisně vypálil golfákem od modré, jeho pokus však byl přizvednut do ochranné sítě.
44:05
Proskurjakovovi ani jedna ze série střel od modré čáry nepřidělala žádné starosti, hostující gólman v poklidu přerušil hru.
43:12
Alexej Potapov (NNO) ale podrazil Berdnikova a Torpedo se bude muset z útočení rychle přeorientovat na defenzívu.
42:46
Bílomodří se usadili před Štěpánkem, nicméně Frolov s Kosticynem se zatím k zakočnení nedostali.
41:27
Severstal vstoupil do třetí třetiny aktivněji, hosté však zahrozili z rychlé protiakce. Výsledkem snažení Torpeda ale bylo pouze propagační nahození, s nímž si Štěpánek poradil.
40:37
Dmitrij Kagarlickij si toho na svá bedra naložil až příliš. Poslední klička na střed mu nevyšla a domácímu útočníkovi puk utekl do středního pásma.
40:01
Prostřední dvacetiminutovka byla jednoznačně v režii svěřenců Peterise Skudry. Torpedo nejprve vyrovnalo zásluhou expardubického Mozera, krátce před druhou sirénou pak obrat dokonal Linus Videll. Nutno dodat, že Novgorod vede zcela zaslouženě, Severstal se celou druhou periodou v podstatě probránil. Zmůže se Čerepovec na vyrovnání? Na to si počkejme do 20:16.
40:00
39:31
Oba týmy hrají v plném počtu.
38:35
Torpedo právě vstřelilo branku!
Nižnému Novgorodu se povedl dokonalý obrat! Švédský šikula LINUS VIDELL dobruslil svou předešlou střelu, opět obkroužil téměř celé útočné pásmo a z mezikruží překonal Štěpánka, ačkoliv byl při tom podražen! Bez asistence.
37:31
Neskutečné! Sudí si po čtyřech odehraných sekundách všimli dalšího podražení, dnešní zápas, to je – co se vyloučení týče – pořádná bramboračka. Na trestné už sedí Bučněvič (CER).
37:27
Alexandr Frolov (NNO) však naprosto zbytečně podrazil soupeře a Čerepovec bude mít v početní výhodě šanci se opět nadechnout.
37:08
Severstal se v posledních minutách pouze brání, Němcova nepřesná střela byla jen ojedinělou vlaštovkou. Domácí se nyní zmohli jen na vyhození kotouče na icing.
36:47
Další buly už bylo v režii Nižného Novgorodu, hosté v momentě, kdy do konce druhé části zbývá něco přes tři minuty, zakládají protiútok.
36:15
Ondřej Němec pálil po buly do ochranné sítě, nicméně jeho pokus byl tečován, a tak se bude vhazovat opět před Proskurjakovem.
35:31
Dnešní utkání sleduje 3120 diváků.
34:36
Pavel Dědunov, jenž za svého parťáka Kupcova odpykal menší dvouminutový trest, už je zpět na ledě. Domácí hrají v plném počtu.
34:14
Čerepovec se znovu osvobozuje, v této početní výhodě to Novgorodským takříkajíc "nelepí".
33:38
Severstal se osvobozuje, Piganovič musí za pukem až za vlastní svatyni. Polovina z Kupcovova menšího trestu je pryč.
33:05
Aktivní Linus Videll dostal hosty do útočného pásma, Štěpánek však zatím zasahovat nemusel.
32:36
Hraniční zákrok na Berdnikova zůstal nepotrestán, nicméně faulu domácího Sergeje Kupcova (CER) si sudí všimli a náležitě jej "ocenili". Kupcov dostal kromě dvouminutového trestu i desetiminutový osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku!
31:36
Čerepovský kapitán Šefer příliš dlouho váhal s přechodem přes útočnou modrou a výsledkem je postavení mimo hru.
30:42
Klingberg sice nedokázal překonat ležícího Štěpánka, jenže kotouč se ještě odrazil ke Galuzinovi. Ani ten však nezamířil přesně!
29:52
Tribuny jako mávnutím proutku utichly a od toho se odvíjí i dění na ledě. Ani jeden tým se příliš nesnaží o útočení.
28:36
Je vyrovnáno, vše se seběhlo poměrně rychle: Videll vyhrál buly pro Piganoviče, jehož projektil od modré vyrazil Štěpánek jen k JEVGENIJI MOZEROVI, jenž se tváří v tvář odkryté domácí svatyni nemýlil. Asistence: Oleg Piganovič, Linus Videll.
28:27
Igor Skorochodov (CER) je vyloučen na dvě minuty za nesportovní chování.
27:59
Ofsajd Torpeda, hra je přerušena. Alexander Frolov si nepohlídal útočnou modrou a akce hostů na jeho nepřesnosti ztroskotala.
26:55
Z rychlého protiútoku se před Štěpánka vyřítil Carl Klingberg, jenomže český gólman ve službách Severstalu parádním semaforem udržel domácí barvy ve vedení!
26:19
Jakub Štěpánek bleskurychle vyklepal nahození ze středního pásma ze své výstroje a rozehrál touš na poblíž stojícího Němce.
25:35
Dmitrij Kagarlickij ujížděl sám proti Proskurjakovi, ale kličkou á la Peter Forsberg nedokázal hostujícího gólmana překonat!
24:57
Kondraťjovovo nahození donutilo Štěpánka jít do rozkleku, puk však mezi tři tyče nemířil a o mantinel doputoval až do středního pásma.
24:21
Alexej Potapov se bleskurychle dostal z nulového úhlu do skvělé střelecké pozice, jenže Jakub Štěpánek měl bližší tyč své svatyně dokonale pokrytou.
23:16
Severstal zastavilo postavení mimo hru, následné buly ovládli hosté a svěřenci Václava Sýkory se musí bránit.
22:04
Nicméně Torpedu rozehrávka rovněž nevyšla, ba co víc, kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.
21:36
Domácí zadáci měli očividně problémy v rozehrávce, nakonec se zmohli jen na vyhození puku k připravenému Kondraťjovovi.
20:58
Kotouč je za hostujícím gólmanem Proskurjakovem, první akce v této třetině nevyšly ani jednomu týmu.
20:01
V úvodní dvacetiminutovce jsme se rozhodně nenudili. K vidění byl trest do konce zápasu a hned tři góly. Domácí Severstal se prosadil v přesilovce zásluhou Trubačjova a o sedm minut později i v oslabení – to se parádně trefil Kagarlickij. Odpověď Torpeda na sebe nenechala dlouho čekat, ještě v tentýž početní výhodě snížil na rozdíl jediného gólu Ashton. Jak se bude zápas vyvíjet dál? To se dozvíme v 19:24.
20:00
19:32
Expardubický Jevgenij Mozer vystihl chybnou rozehrávku Karlssona, nicméně to bylo z jeho strany vše.
19:00
Běží poslední minuta první třetiny!
17:39
Za vzájemné osekávání vyfasovali Maxim Kondraťjev (NNO) a Pavel Dědunov (CER) dvouminutové tresty.
17:16
Hosté rychle snižují. Pepeljajevovu ránu od modré vyrazil Štěpánek jen do míst, kde číhal CARTER ASHTON, jemuž nedělalo problém zakončit do horní části domácí svatyně. Jakub Štěpánek přes nemohl nic vidět. Asistence: Alexej Pepeljajev, Andrej Kosticyn.
16:17
Domácí se prosadili ve vlastní početní nevýhodě! DMITRIJ KAGARLICKIJ si všiml zmatků v novgorodské rozehrávce, a tak vystartoval po puku, předjel hostující zadáky, položil si Proskurjakova, objel jeho klec a zasunul do prázdné branky! Asistence: Pavel Černov.
15:25
Vadim Berdnikov (CER) je vyloučen na dvě minuty za držení.
15:08
Kotouč je za Štěpánkovou svatyní, v posledních minutách se hraje dlouho bez přerušení a puk se stěhuje ze strany na stranu.
14:05
Jegorševovo nahození od modré čáry orazítkovalo zadní mantinel, nicméně hosté zásluhou Cartera ještě zůstávají v útočném pásmu.
13:33
Alexandr Budkin měl na holi vyrovnání, na levém kruhu byl zcela osamocený! Jakub Štěpánek však bleskově vytasil svou lapačku a výtečným způsobem znemožnil puku překročit brankovou čáru.
13:09
Čerepovec už hraje v plném počtu. Kotouč je u Proskurjakova, ten má spoustu času na rozehrávku.
12:39
Domácí se osvobozují, Kazakovcevův trest se už chýlí ke konci.
11:45
Pepeljajev vypálil od modré, ale Štěpánek měl dobrý výhled a bez větších problémů zasáhl.
11:09
Kazakovcev (CER) si jde odpykat dvouminutový trest za vysokou hůl.
10:10
Hosté v plném počtu. Dlouho se sice statečně bránili, ale ve dvojnásobné početní nevýhodě jim to už nevyšlo a čisté konto neudrželi.
09:10
JURIJ TRUBAČJOV své zaváhání napravil a poslal Severstal do vedení! Kotouč se k němu dostal prakticky ihned po buly po nádherné akci na jeden dotek a domácí útočník se nemýlil. Asistence: Andrej Šefer, Dmitrij Kagarlickij.
09:04
Před Trubačjovem zívala úplně prázdná brána, domácí útočník však z bezprostřední blízkosti přestřelil!
08:39
Torpedo jde do tří, Dmitrij Sjomin (NNO) jde na dvě minuty pykat za podražení!
07:45
Dmitrij Kagarlickij nebezpečně vypálil příklepem z mezikruží, Proskurjakov jeho ránu nadvakrát s vypětím sil zneškodnil!
06:42
První závar před Štěpánkem nedokázal Ashton Carter přetavit v gól, Severstal může založit protiútok.
05:27
Početní výhoda Severstalu neměla dlouhého trvání, Igor Skorochodov (CER) si jde odpykat dvouminutový flastr za hákování.
05:10
Chomickij (NNO) dostal trest na 5 minut za nedovolené bránění a do konce zápasu za nesportovní chování!
04:45
Proskurjakov pod palbou! Hostující gólman si musel připadat jako u Verdunu, spršku střel z domácích hokejek však ustál bez ztráty kytičky.
03:49
Karlsson si na modré říkal o puk, nicméně nedočkal se. Čerepovec je v úvodu jednoznačně aktivnějším týmem.
03:08
Šeferovo nahození od modré čáry skončilo v klíně hostujícího gólmana, Proskurjakov přerušil hru.
02:34
02:03
Severstal mohl jít do vedení a opět u toho byl Dmitrij Kagarlickij! Domácí forvard se po pravé straně prosmýkl až před Proskurjakova, nicméně vyzrát na něj nedokázal!
01:47
Kagarlickij našel v palebné pozici Kovyršina, jeho pokus však skončil v Proskurjakovově výstroji.
01:19
Karlssonova rozehrávka ztroskotala, hosté se podruhé v krátkém časovém sledu osvobodili.
00:34
Nikita Dvurečenskij (NNO) je vyloučen na dvě minuty za podražení, Severstal si poprvé zahraje v početní převaze.
00:17
Domácí ovládli úvodní buly, poté však jen nahodili touš na zadní mantinel, kde si jej k rozehrávce zpracovává gólman Proskurjakov.
00:01

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Magarilov) – Blaťák, Němec, Kudako, Karlsson, Šefer, Lukin, Popov – Kagarlickij, Skorochodov, Černov – Nikoncev, Trubačjov, Bučněvič – Kazakovcev, Monakov, Kovyršin – Berdnikov, Kupcov, Mons – Dědunov.

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Lisutin) – Jegoršev, Pepeljajev, Chomickij, Piganovič, Budkin, Kondraťjov, Spang – Dvurečenskij, Potapov, Kuljomin – Galuzin, Videll, Klingberg – Ashton, Mozer, Sjomin – Frolov, A. Kosticyn, Ilyjin.

Rozhodčí: Beljajev, Ščenjov – Ivanov, Něstěrov.
Torpedu zatím patří na Západě velmi slušná čtvrtá příčka. Novgorodští do sezóny vstoupili výhrami na ledě Spartaku Moskva a posléze i Petrohradu. Poté sice schytali výprask 1:5 v Helsinkách, z neúspěchu se však rychle oklepali a tradičně silnou Jaroslavl udolali po nájezdech. V kádru trenéra Peterise Skudry najdeme několik známých jmen, například bývalého hráče Toronta s dopingovou minulostí Ashtona Cartera, zkušeného Alexandra Frolova, bratry Kosticynovy či Carla Klingberga (jeho bratr John válí za Dallas).
Severstal je zatím přikován ke spodním patrům tabulky Západní konference, na kontě má pouhé dva body za výhru po prodloužení na ledě Dynama Riga. Nutno však dodat, že ve zbývajících dvou utkáních se od svěřenců Václava Sýkory bodový přísun vůbec nečekal, Severstal totiž narazil na Jokerit Helsinki (2:3) a Petrohrad (0:3). V kádru Čerepovce najdeme hned několik krajánků: Miroslava Blaťáka, Ondřeje Němce a Jakuba Štěpánka.
Dobrý podvečer! Vítám vás u sledování podrobného textového přenosu z dalšího utkání KHL, v němž Severstal Čerepovec včetně několika Čechů v sestavě přivítá Torpedo Nižnij Novgorod, podle mnohých expertů jednoho z černých koňů soutěže. Úvodní buly bude vhozeno v 18:30, tak buďte s námi u toho – jste zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.