Česká stopa v utkání:
Ondřej Roman (JEK) 1+0, 1 střela, čas na ledě 18:40
Petr Koukal (JEK) 1+1, 2 střely, čas na ledě 14:26
Jakub Kovář (JEK) 60 minut, 30 zákroků, 3 góly, 90,9%
Hokejisté Jakatěrinburgu se radují ze čtvrtého vítězství řadě. Dnes si na svém ledě poradili s hokejisty Kazaně, které porazili 5:3. O osudu utkání rozhodla druhá třetina, kterou domácí celek zcela jasně ovládl a vytvořil si v ní dostatečný náskok. Kazaň sice v závěru duelu dokázala dvakrát skórovat, to však na bodový zisk nestačilo.
59:54
Kazaň vstřelila branku!
Hokejisté Kazaně si budou zcela jistě vyčítat druhou třetinu. V závěru té třetí totiž snižují na 3:5, když se v přesilové hře dokázal prosadit MICHAJL VARNAKOV. Asistence: Oscar Möller, Justin Azevedo.
59:36
Na levý kruh dostal dobrý pas Möller, jehož střela z první však nebyla přesná.
59:15
Hosté zkouší hru bez brankáře.
59:09
Bude se vylučovat! Za držení je vyloučen na dvě minuty Trjamkin.
58:48
Kazani se nedaří usadit v útočném pásmu, aby mohla ještě zdramatizovat závěr zápasu.
57:24
Kazaň snižuje na rozdíl tří branek. Rylov našel zpoza branky před brankovištěm hůl ALEXANDERA SVITOVA, který pohotově nasměroval kotouč do odkryté části branky. Asistence: Jakov Rylov, Oscar Möller.
56:42
Kovář udělal při rozehrávce menší chybičku a toho se snažil využít Obuchov. Útočník Kazaně však nedokázal trefit odkrytou branku.
55:52
Z levého kruhu vystřelil rozjetý Varnakov, ale kotouč skončil jen v lapačce pozorného Kováře.
55:00
Kovář má v posledních střídáních horu práce, zatím si však český gólman vede na výbornou. Domácí přestali hrát a hosté se toho snaží využít ke vstřelení branky.
54:05
Útočné snažení Kazaně je přerušeno. Jeden z útočících hráčů stál totiž v brankovišti a hra je vykázána do středního pásma.
53:22
Podruhé v utkání se mohl za Kazaň přesně trefit Zacharčuk, ale tentokrát mu nebylo přáno. Při střele z levého kruhu totiž zlomil hůl.
52:36
Podél pravého mantinelu se do útočného pásma Kazaně dostal Archipov, který se pokusil natlačit před branku. Kotouč mu však těsně před střelou utekl z hole a Kovář zasahovat nemusel.
51:00
Ovace v hledišti nyní patří českému brankáři. Kovář totiž krásným zákrokem lapačkou vychytal Möllera.
50:01
O osudu utkání je již pravděpodobně rozhodnuto, domácí třetí třetinu zvládají bez problémů a blíží se k cenné výhře.
48:36
Navýšit vedení Jakatěrinburgu mohl Pankov, který se dokázal v útočném pásmu uvolnit a nikým neatakován vystřelil z mezikruží. Garipov však předvedl parádní zákrok vyrážečkou a kotouč nasměroval do rohu kluziště.
47:16
Hosté se hnali do rychlého přečíslení, ale nakonec nedokázali ani ohrozit branku. Varnakov se dostal do postavení mimo hru.
46:32
Saprykin se pokusil střelou z pravého kruhu zkompletovat hattrick, ale Garipov tento pokus vyrazil betonem.
46:00
Roman nahodil z pravého kruhu kotouč na branku a byl z toho velký rozruch. Kotouč totiž dokázal před Garipovem ještě tečovat Popov a brankář hostí musel rychle reagovat. Kotouč nakonec skončil v jeho moci.
45:26
44:44
Hokejisté Jakatěrinburgu v přesilové hře spíše kontrolují hru. Nikam se zbytečně netlačí.
43:26
Přesilovou hru si tentokrát zahrají domácí. Za podražení je vyloučen na dvě minuty Möller.
43:11
Elo se pokoušel individuálně prosadit středem kluziště, ale na útočné modré čáře o kotouč přišel.
42:30
42:00
Kotouč se dostal k brance a Kovář raději hru přerušil.
41:30
Hokejistům Kazaně se ani na úvod třetí třetiny nedaří udržet v útočném pásmu. Domácí se pohodlně brání.
40:43
Domácí hrají ve čtyřech!
40:42
Kotouč se dostal do brankoviště, kde dokázal Kovář zastavit.
40:30
Kazaň si v úvodu třetí třetiny zahraje přesilovou hru pět na tři! Za podražení je vyloučen na dvě minuty Kivistö.
40:01
Dnešní utkání sleduje 5570 diváků.
Druhá třetina patřila zcela jasně hokejistům Jakatěrinburgu, kteří v ní vstřelili tři branky a výrazně se přiblížili k vítězství v tomto utkání. Kazaň totiž na svého soupeře ztrácí před poslední částí hry rovnou čtyři branky a výkon hostí nenapovídá tomu, že bychom se mohli dočkat napínavého závěru utkání. Třetí třetina začne přibližně v 18:00.
40:00
39:15
Kazani se nedaří udržet v útočném pásmu. Jakatěrinburg hraje velmi dobře i ve vlastním pásmu.
38:43
Za úder do hlavy dostává Golišev trest na 2+10. Kazaň si tedy po delší době vyzkouší přesilovou hru. Dočkáme se snížení?
38:30
Na druhé straně vystřelil tvrdě z vrcholu levého kruhu Möller a Kovář předvedl pěkný zákrok lapačkou.
38:08
37:22
Kazaň toto oslabení zvládá. Kotouč je znovu daleko od branky Garipova.
36:24
Hosté chvilku ve třech přečkali. Domácí již vůbec nikam nechvátají.
36:08
Hostům tečou nervy! Před brankou Garipova zbytečně fauloval Denisov, jenž posílá svůj celek do tří.
36:00
Až nyní se domácím podařilo usadit v útočném pásmu.
35:20
Hosté se v tomto oslabení zatím úspěšně brání. Kotouč je u branky Kováře.
34:24
Jakatěrinburg si zahraje přesilovou hru. Zcela zbytečně je na dvě minuty za vysokou hůl vyloučen Varnakov.
34:02
Na hráčích Kazaně je vidět frustrace, zatímco domácí hrají ve velké pohodě. Vítězství mají totiž ve své moci.
32:05
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Další branka v síti Kazaně! OLEG SAPRYKIN hledal z pravé strany před brankou Ela, ovšem než se kotouč dostal k jeho spoluhráči, tak si kotouč do branky srazil jeden z obránců. Asistence: Alexej Dostojnov, Eero Elo.
31:12
Tentokrát se pokusil českého brankáře překonat Lukojanov, ale Kovař byl znovu úspěšný. Střelu vyrazil betonem.
30:23
Kovář dnes chytá velmi jistě. Nyní zastavil střelu z pravého kruhu, kterou na branku vyslal Tkačjov.
29:36
Tlak domácích po čtvrté brance mírně opadl. Kazaň se začíná častěji dostávat do útočného pásma.
28:57
Čeká nás hra čtyři na čtyři. Vzájemně jsou za hrubost vyloučeni Pankov a Jarullin.
28:57
27:41
Hosté střídají po inkasované brance gólmany. Do brankoviště Kazaně přichází Garipov.
27:41
Hokejisté Jakatěrinburgu jsou za svoji aktivitu znovu odměnění. Od modré čáry vystřelil Timašov, jehož pokus tečoval před brankou OLEG SAPRYKIN a ten nasměroval kus černé gumy k pravé tyčce. Asistence: Nikolaj Timašov.
26:45
Domácí se snaží využít toho, že Kazaň je z inkasované branky rozhozená.
25:45
Jakatěrinburg přesilovou hru velmi rychle využívá. Po velkém závaru před Rynnasem se ke kotouči dostal PETR KOUKAL a poslal ho pohotově do branky! Asistence: Alexej Vasilevskij, Alexej Dostojnov.
25:04
Kazaň hrála v šesti. Na domácí tedy čeká dvouminutová přesilová hra.
24:42
Kazani se na začátku druhé třetiny vůbec nedaří. Domácí mají v těchto chvílích utkání pod kontrolou.
23:55
Jelikož žádný záznam neprokázal, že kotouč přešel brankovou čáru, tak se bude pokračovat za stavu 2:1.
23:55
Rozhodčí stále telefonuje. Toto nebude lehké rozhodnutí.
23:55
V aréně se slaví třetí branka Jakatěrinburgu! Elo se obtočil okolo branky a zasouval kotouč za záda Rynnase. Hráč se začal radovat, zatímco Rynnas protestovat. Rozhodčí se tedy vydává k telefonu a nechá si poradit od videorozhodčího!
22:45
Kazaň začala více otevírat hru a z toho by domácí klidně mohli něco v průběhu hry vytěžit.
21:33
Azevedo se dostal od pravého mantinelu v útočném pásmu téměř mezi kruhy a vystřelil. Kovář jeho pokus dokázal ramenem vytlačit nad branku.
20:43
Kazaň byla téměř po celou první třetinu lepším týmem, nyní však prohrává a bude muset útočit.
20:01
Brankáři si nyní pouze prohodili strany a začíná druhá třetina.
20:00
19:20
Domácí se dostávají do vedení. Koukal vystřelil z pravého kruhu a Rynnas jeho pokus pouze vyrazil vedle sebe, kde se k dorážce dostal ALEXEJ DOSTOJNOV a ten poslal kotouč do branky. Asistence: Petr Koukal.
19:00
Z levého kruhu střílel Simakov, ale Rynnas dokázal úspěšně zasáhnout.
18:25
Na ledě začíná být znovu rušno. Za chvíli bude pokračovat první třetina a hned po jejím konci začne třetina druhá.
18:25
Hokejisté obou celků po této brance zamířili do šaten, protože u branky hostujícího celku vznikl na ledě problém. První třetina tedy bude dohrána po přestávce.
18:25
A máme vyrovnáno! Z levého kruhu vystřelil ONDŘEJ ROMAN a jeho střela s pomocí teče před brankou propadla za záda Rynnase. Asistence: Tommi Kivistö, Vitalij Popov.
18:02
Z obrovského úhlu se pokusil překvapit Rynnase útočník Elo, ale brankář Kazaně byl pozorný.
17:39
Z přečíslení Jakatěrinburgu nic nebylo, protože střela Popova byla sražena do ochranné sítě.
16:45
Kazaň je po přesilové hře útočně naladěna a stále se pokouší navýšit své vedení. Domácí však hlídají svoji modrou čáru bezchybně a hosté se nemohou dostat k brance Kováře.
15:23
15:08
Až nyní od modré čáry vystřelil Tokranov, ale trefil pouze připraveného Kováře. Ten svůj tým drží.
15:00
Domácí toto oslabení zatím zvládají na výbornou. Kazaň kromě jedné střely nedokázala zaměstnat Kováře.
14:03
Kovář předvedl velmi dobrý zákrok, když dokázal vyrazit střelu Svitova z mezikruží.
13:32
Kotouč je za brankou Rynnase. Domácím se podařilo hned po vhazování osvobodit.
13:23
Kazaň si zahraje přesilovou hru. Za podražení je vyloučen Vasilevskij.
11:52
Jakatěrinburg uzamkl svého soupeře v jeho pásmu a těžit z toho chtěl Popov, jehož skrytá střela prověřila Rynnase. Brankář Kazaně však kotouč udržel ve své výstroji.
10:12
Na druhé straně musel zasahovat Kovář, který kryl střelu z levého kruhu. O tu se postaral Svitov.
09:39
Nenápadná kombinace domácích v útočném pásmu přinesla zajímavou střelu Romana z pravého kruhu, která skončila těsně vedle pravé tyče.
08:42
Kazaň hraje velmi pozorně a domácím se nedaří udržet v útočném pásmu. Hosté jsou dnes lepším týmem ve všech směrech.
07:32
Domácí se pokouší na inkasovanou branku zareagovat. Krásnou individuální akcí se blýskl Elo, který prošel okolo obránce a zaměstnal Rynnase.
06:28
Hokejisté Kazaně se dostávají zaslouženě do vedení. Od modré čáry vystřelil tvrdě STEPAN ZACHARČUK a jeho střela skončila až v brance Kováře. Asistence: Albert Jarullin, Justin Azevedo.
05:23
Hokejisté Kazaně se stále drží v útočném pásmu. Okolo branky Kováře se obtočil Lukojanov, ale zasunout kotouč za záda českého brankáře se mu nepodařilo.
04:40
Z pravého kruhu vstřelil Obuchov a kotouč skončil v připravené lapačce Kováře.
04:15
Kazaň je zatím mírně lepším týmem. Tkačjov nahodil kotouč za branku Kováře a snažil se dostat ke kotouči. Jeho snaha však přišla vniveč.
03:30
Golubev výborně napadal v útočném pásmu a málem se dostal do šance. Ovšem jeden z obránců dokázal nakonec kotouč poslat alespoň do středního pásma.
02:02
Druhá lajna Kazaně se za své střídaní nedokázala dostat do útočného pásma, domácí velmi dobře brání ve středním pásmu.
01:30
Oba celky začaly ve velmi dobrém tempu, tudíž by nás mohlo čekat skvělé utkání.
00:36
Na druhé straně se do zajímavé pozice pro střelu dostal Dostojnov, ale jeho pokus z pravého kruhu branku těsně minul.
00:13
Jakub Kovář se hned zapojil do hry, když přidržel nahození od modré čáry.
00:01
Arénou zní hymna a to tedy znamená, že duel bude za chvíli zahájen.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Ustinskij) – Kivistö, Megalinskij, Loginov, Vasilevskij, Turbin, Trjamkin, Timašov, Vlaškin – Simakov, Roman, Popov – Dostojnov, Koukal, Elo – Alexejev, Jemelin, Pankov – Torčenjuk, Saprykin, Golišev

Ak Bars Kazaň: Rynnas (Garipov) – Pajgin, Zacharčuk, Kornějev, Denisov, Rylov, Tokranov, Jarullin – Obuchov, Tkačjov, Golubev – Mirnov, Svitov, Lukojanov – Sjogren, Möller, Azevedo – Archipov, Varnakov, Malychin – Protapovič

Rozhodčí: Ravodin, Vasiljev – Bersenjov, Judin.
Pohled do statistik

Jekatěrinburgu se momentálně daří, se ziskem 10 bodů okupuje druhou pozici tabulky Východní konference. V posledním kole si navíc na půdě Ufy vystřílel vítězství 5:4.

Kazaň je zatím v rámci Východní konference šestá, a to se 6 body. V předchozím utkání se ale Ak Bars taktéž radoval, kdy urval plný bodový zisk na ledové ploše Togliatti, a to v poměru 4:1.
Vítejte u našeho on-line přenosu! Kontinentální hokejová liga má na programu své další pokračování. V jeho rámci změří síly celky Avtomobilist Jekatěrinburg a Ak Bars Kazaň. Úvodní buly je v KrK Uralec, tedy domovském stánku Jekatěrinburgu, naplánováno na 16:00. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.