To je z dnešního duelu vše. Přeji hezký zbytek víkendu a u onlajnů znovu na shledanou!
Československá stopa

Ondřej Němec (CER) 0 + 0
Miroslav Blaťák (CER) 0 + 0
Jakub Štěpánek (CER) 84,6% úspěšnost, 4 obdrž. góly
Je dobojováno. Ve třetí periodě šli domácí hodně aktivně za vyrovnáním či alespoň snížením. Hloupá chyba v obraně je ale připravila o všechny šance a Grigorenkovi umožnila vsítil čtvrtou branku. Neftěchimik si tak z venkovního zápasu odváží všechny tři body.

Statistky zápasu:
Střely – 35:26
Trestné minuty – 4:10, navíc 10 min OT Kennedy (NIZ)
59:58
Ještě odpískán icing hostů. Buly před Kolppanenem už ale nic neřeší.
59:45
Zápas se dohrává ve střední třetině. Ani jeden z týmů se už nikam nežene.
59:26
Kolppanen si lapačkou sáhl pro nahození ze střední třetiny a okamžitě rozehrál.
58:53
Karlsson se sice snaží založit další útočnou akci, o vítězi už je ale rozhodnuto.
58:01
Zasahovat dokonce musel Štěpánek, který vyražením do rohu musel vyřešit přečíslení Nižněkamsku.
57:22
Domácí vypadají hodně zaskočeně inkasovanou brankou a ani ve vlastní přesilovce si moc příležitostí ke skórování nevytváří.
56:18
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Rybin).
55:48
Němec to zkoušel z velké vzdálenosti. Kolppanen raději přidržel kotouč ve své výstroji a přerušil hru.
55:30
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Jakub Štěpánek v brance domácích je po právu pořádně nazlobený, dokonce o horní tyčku přelomil svou hokejku. Jeden z obránců totiž trestuhodně ztratil ve vlastním pásmu puk, a ideálně tak namazal JEVGENIJI GRIGORENKOVI. Ten si českého gólmana vychutnal kličkou do bekhendu. Bez asistence.
55:09
Domácí ustáli menší tlak Nižněkamských. Ze snahy hráčů v bílých dresech ale vzešla snad jen jedna nebezpečná střela.
54:24
Trubačjov dostal puk ideálně do tandemu, trefil ale jen mantinel za brankou. Kolppanen zasahovat nemusel.
53:55
Berezin vyhazuje jen šikovným obloučkem ven z pásma tak, aby z toho nebyl icing.
53:03
Na hráčích Čerepovce je patrná snaha vytvořit si gólovou šanci. Další rozehra ale končí jen odevzdáním kotouče soupeři.
52:38
Další přerušení. Jeden z obránců Neftěchimiku ihned po buly vyrazil kotouč na střídačku domácího týmu.
52:09
Odpískáno postavení mimo hru Čerepovce.
51:57
Hra se hodně kouskuje. Štěpánek zachytil nahození z velké vzdálenosti a kotouč přikryl lapačkou.
51:49
Lukin to zkoušel dělovkou z modré čáry. Nikdo ale před Kolppanenem nestínil, a hostující muž s maskou tak v klidu předvedl zákrok.
51:25
Kitarov vedl rychlou akci po levé straně kluziště. Poté, co přejel útočnou modrou, vypálil. Štěpánek byl připraven a udržel kotouč ve své výstroji.
50:59
Borci z Nižněkamsku se už opravdu nikam neženou. Opět jen vyhodili kotouč přes celé kluziště až ke Štěpánkovi.
50:44
Hosty při přechodu do útočné třetiny zastavuje ofsajd.
50:22
Kennedy dostává za nesportovní chování osobní „desítku“, a v dnešním zápase si už nezahraje.
49:44
Tak přece jen zaútočil i Nižněkmask. Kagarlickij využil chybu v obraně domácích a řítil se na Štěpánka sám. Ten svým zákrokem přerušil hru.
49:17
Trubačjov se málem dostal do samostatného úniku. Hostující obránci ho však ihned poté, co dostal pas, zahlédli a bleskově k němu přistoupili. Tím mu znemožnili zakončit.
48:27
Neftěchimik lehce zpomaluje tempo hry, jelikož se snaží bránit. Štěpánek v této fázi zápasu tolik práce nemá.
47:51
Dedunov způsobil svým pokusem o dorážku před Kolppaneem pěkný rozruch. Obránci v bílých dresech se mu okamžitě vydali dát najevo, že takhle si před jejich gólmanem počínat nemůže.
47:38
Obránci Čerepovec mají kotouč na hokejkách, zatím ale jen zakládají útok za vlastní brankou.
47:05
Dobrý průnik předvedl Mons. Útočník domácího týmu si objel oba obránce a zakončoval z bezprostřední blízkosti. Gólman Nižněkamsku si prostor u své levé tyče pohlídal a přerušil hru.
46:49
46:38
Karlsson dostal nabito na modré čáře. Následně si sjel hlouběji do útočné třetiny a vší silou vypálil. Prudký projektil stihl před Kolppanenem jeden z obránců vyrazit mimo.
45:28
Mons zavezl kotouč do útoku, před brankou chtěl najít nepokrytého Kagarlického. Ten ale skákavý puk nezkrotil.
45:24
V přesilovce se ovšem Nižněkamsk brání dobře. Už podruhé vyhodil, rozehrává Štěpánek.
44:49
Svou aktivitou si domácí vynutili faul. Polygalov bude pykat za držení.
43:43
Severstal začíná přidávat na aktivitě. Pokud chce ještě vybojovat nějaké body, bude muset zabrat.
40:01
Další třetina začne přibližně v 17:47.
Druhá perioda rovněž nabídla dvě branky. V tomto případě se ale prosadily oba celky. Nejdříve Ljamin navýšil vedení svého týmu, v závěru třetiny pak Kagarlickij vrátil Čerepovec do hry brankou na 1:3. Domácí navíc před svou první brankou museli ubránit dvojnásobné oslabení. Zvládnou ale ještě během následujících dvaceti minut zápas zdramatizovat?

Statistiky po druhé třetině:
Střely – 21:16
Trestné minuty – 4:6
40:00
38:01
Čerepovec právě vstřelil branku!
Tak přece jen se prosazuje i domácí tým a najednou mají zase borci Severstalu o co hrát. Celou akci odstartoval Mons, jenž zavezl kotouč, obkroužil branku Neftěchimiku a nahrál před brankoviště, přesně na volného DMITRIJE KAGARLICKÉHO. Ten se z první nemýlil. Asistence: Jevgenij Mons a Pavel Černov.
Domácí kapitán Šefer měl velkou šanci snížit. Po chybě nižněkamských obránců a díky rychlému pasu se dostal do samostatného úniku. Střílel osamocený z mezikruží, Kolppanen místo mezi betony dobře utěsnil.
33:13
Severstal krušné chvilky přečkal bez úhony. Do hry se už vrací i druhý vyloučený Maxim Rybin. Pokračuje se tak v pěti na obou stranách.
31:13
Nepříjemnost pro hosty. Neftěchimik se bude muset bránit ve třech. Rybin si v souboji u mantinelu pomohl nedovoleně a dostává dvě minuty za držení.
29:57
Nyní se střelec třetí branky zápasu zapisuje do statistik znovu. Tentokrát ale v negativním ohledu. Inkasuje menší trest za hákování.
27:40
Přesilovka končí, Zemčenko se z trestné vrací předčasně. KRILL LJAMIN totiž využívá početní převahu a zvyšuje už na 3:0. Dlouho přesilovkovou kombinaci zakončil střelou z pravého kruhu. Štěpánek měl zakrytý výhled, navíc těsně před ním kotouč zasáhl jeden z obránců a úplně změnil dráhu střely.
25:52
Domácí jdou do čtyřech. Zemčenko si v osobním souboji pomohl nedovoleně hokejkou a odsedí si dvě minuty za hákování.
23:01
Dnešní utkání sleduje 3 017 diváků.
20:01
Další třetina začne přibližně v 16:51.
Prvních dvacet minut hry je v Sports-Concerts Hall Almaz u konce. Díky povedenému začátku třetiny odcházejí do kabin spokojenější hosté, kteří vedou 2:0. Zbytek periody žádnou ofenzivní smršť rozhodně nenabídl, střelecky aktivnější byl Čerepovec. Ten na zatím bezchybného Kolppanena vyslal puk osmkrát.

Statistiky první třetiny:
Střely – 8:7
Trestné minuty – 2:2
20:00
14:35
Větší část třetiny je za námi. Více se do útoku stále tlačí Čerepovec, který však zatím naráží na Kolppanena, jenž drží čisté konto.
13:53
11:53
Přesilovou hru si zahraje i Nižněkamsk. Kazakovcev bude dvě minuty pykat za hákování.
11:25
09:25
Šance pro Čerepovec snížit v přesilovce. Jeff Taffe nedovoleně odhodil hokejku a odsedí si dvě minuty na trestné.
08:55
I přes dvoubrankové vedení Neftěchimiku jsou zatím střelecky aktivnější domácí, kteří na branku vyslali již čtyři střely. Další střelecký pokus budou moci týmy přidat po komerční přestávce.
02:47
Neftěchimik bleskově zvyšuje na 2:0. Kolppanen rozehrál z předbrankového prostoru a JEVGENIJ GRIGORENKO se dostal do samostatného úniku. Tváří v tvář Štěpánkovi uspěl. Asistence: Ville Kolppanen a Tim Kennedy.
02:27
Jako první se prosazují hosté z Nižněkamsku. MICHAIL ŽUKOV se dokázal nejrychleji zorientovat před brankovištěm domácích a pohotově dorazil střelu, kterou Štěpánek vyrazil jen před sebe. Asistence: Alexander Bryncev a Maxim Rybin.
00:01

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Magarilov) – Blaťák, Němec, Šefer, Karlsson, Stasenko, Lukin, Popov, Kudako – Kagarlickij, Mons, Černov – Kupcov, Trubačjov, Bučněvič – Kazakovcev, Zemčenko, Monachov – Skorochodov, Vicharev, Dedunov.

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (Sudnicin) – Rjasenskij, Jevsejenkov, Berezin, Ogurcov, Ljamin, Bryncev, Kuzmin – Polygalov, Lapenkov, Zdunov – Žukov, Stas, Rybin – Kennedy, Taffe, Grigorenko – Kitarov, Kulikov, Chairullin, Milovzorov.

Rozhodčí: Boman, Sidorenko – Sazonov, Šichanov.

Ondřej Němec (CER) 0 + 1
Miroslav Blaťák (CER) 0 + 1
Jakub Štěpánek (CER) 90,4% úspěšnost, 2,7 obdrž. gólů/zápas
Neftěchimik Nižněkamsk
Nižněkamsku se v uplynulé sezoně dařilo obdobně jako Severstalu. Výkony Neftěchimku stačily také na desátou pozici, oproti jeho dnešnímu soupeři ale ve Východní konferenci. Letos je na tom tým z jednoho z největších měst Tatarstánu alespoň o něco lépe. Vyválčil už šest bodů, když porazili Barys a Jugru, a drží se tak na osmé pozici.

Severstal Čerepovec
Loni Čerepovec skončil na osmé pozici, a postup do play off mu tak o pár míst utekl. V nové sezoně bude cíl Severstalu jasný – probojovat se konečně do vyřazovacích bojů. Po pěti odehraných utkáních však hráči z města na Rybinské přehradě příliš nezáří. Tým vedený českým koučem Sýkorou má na svém kontě čtyři body a krčí se až na dvanácté pozici v Západní konferenci. Kromě hlavního trenéra tvoří českou legii v Čerepovci ještě obránci Blaťák s Němcem a gólman Štěpánek.

Posledních pět zápasů:
Severstal – Traktor 0:3
Severstal – Torpedo 4:3sn
Severstal – SKA 0:3
Dinamo R – Seversatl 2:3p
Jokerit – Severstal 3:2
Přeji příjemné odpoledne všem příznivcům KHL! Prestižní ruská liga se už začíná naplno rozjíždět. V rámci šestého kola se spolu utká Severstal Čerepovec a Neftěchimik Nižněkamsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.