Já se s vámi pro dnešek loučím. Přeji krásný zbytek nedělního odpoledne.
Je konec. Kazaň byla v dnešním utkání mnohem lepším celkem. V každé třetině dala jednu branku, což jí k hubenému vítězství nakonec stačilo. Pokaždé, když Jugra dala vyrovnávací branku, hosté jí to vrátili a šli do vedení. Rozhodující branka padla ve čtyřiapadesáté minutě, kdy se trefil Arťom Lukojanov.

Střely na branku: 18:34
59:44
Jedna z posledních střel utkání skončila jen na obránci hostí. Následně jeho spoluhráči vyhodili puk mimo ohrožení.
59:13
Oddechový čas pro domácí.
59:13
Po delších kombinacích se ke střele odhodlal Igor Bortnikov, jenž trefil jen dobře připraveného Garipova.
58:30
Domácí hrají v šesti, Gelašvili je na střídačce.
58:11
Dmitrij Archipov dostává dvouminutový trest. Obrovská šance pro domácí celek, který tuto přesilovku nejspíše sehraje v šesti hráčích.
58:00
Rozeběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny. Padnou ještě nějaké branky, anebo přesilovková trefa Lukojanova byla tím posledním?
57:23
Na domácích zatím nějaká snaha vidět nejde. Nyní naprosto zbytečně vyhodili puk jen za branku.
56:30
Domácí hokejisté se dostali do útočné třetiny. Uvidíme, jestli v těchto minutách začne jejich závěrečný tlak.
55:20
Hostům se aktuálně nepovedlo, nebo nechtělo přejít do útočné třetiny, a tak puk jen nahodili směrem na branku Gelašviliho.
54:30
Hosté si tedy berou své vedení naprosto zaslouženě zpět. Podaří se jim ho nyní udržet?
53:24
Kazaň vstřelila branku!
Hosté dávají i svou třetí branku v utkání v početní výhodě. Naprosto totožná branka, kterou dali i domácí. Puk před branku dostal ARŤOM LUKOJANOV, jemuž se z bezprostřední blízkosti povedlo poslat svůj celek do vedení! Asistence: Fjodor Malychin, Albert Jarullin
52:35
Od modré čáry pálil jeden z hostů, jehož pokus byl Gelašvilim vyražen. Následná dorážka Varnakova se nekonala, protože těsně před ním zasáhl obránce.
51:53
Alexandr Ugolnikov si přidržel projíždějícího Archipova, čehož si všiml jeden ze sudí, který mu ukládá dvouminutový trest. Šance pro hosty.
51:42
Kolem branky Gelašviliho se otáčel jeden z hostujících hráčů, který špatně natočil hokejku. Puk jen proletěl skrz brankoviště.
50:46
Hosté se rychle vydali do útočné třetiny. Za brankou bojoval hlavně Golubev, ale po dvaceti sekundách se mu nepovedlo předat puk a domácí jej vyhodili pryč.
49:22
Po levé straně se pokoušel zaútočit jeden z hokejistů v bílém, který byl ovšem zastaven rázným hitem domácího obránce.
48:30
A aktivita domácího celku je opět pryč. Stejně jako u první branky, kterou vstřelili také začátkem třetiny.
47:28
Nyní ovšem vidíme ofenzivní kolotoč v podání hostující Kazaně, která bude chtít dát další branku, která by jim vrátila vedení.
46:32
Hra hostující Kazaně je aktuálně celkem rozpačitá. Domácí se pokoušejí bušit do obrany hostů, ale ti aktuálně obstávají.
45:42
Jugra právě vstřelila branku!
Skandování domácího publika heslem "šajbu" je vyplněno. Ukázková přesilovková akce byla zakončena přihrávkou zpoza branky přesně před ní. Tam byl domácí ALEXANDR ŠEVČENKO, jenž pohotovou střelou do odkryté sítě srovnává! Asistence: Igor Bortnikov, Konstantin Panov
44:46
Stěpan Zakarčuk byl příliš agresivní u mantinelu. Jednoho z projíždějících hráčů poslal na mantinel, což je hodně nebezpečné. Dvě minuty pro hostujícího obránce.
44:32
To se ovšem nedaří. Hned po rozehrávce se k puku dostali hosté, kteří byli opět aktivní v útočném pásmu.
43:50
Domácí hokejisté klidní hru kombinací za svou brankou. Za pár chvilek se ovšem budou pokoušet vstřelit vyrovnávací branku.
43:12
Rychlá akce druhé lajny Kazaně. Justin Azevedo našel rychlým pasem na druhé straně Möllera. Ke střele se ovšem nakonec dostal Jakov Rylov, který puk špatně trefil. Snadný zákrok pro Gelašviliho.
42:26
Na druhé straně se po levé straně prodíral Vitalij Sitnikov, jehož snažení přerušil rozhodčí, který odpískal ofsajd.
41:44
Hosté aktivní před brankou domácího celku, kde se jim ovšem ani nyní nepovedlo vstřelit branku.
41:07
Následně se ale celek sídlící v Tatarstánu nedomluvil a puk skončil jen za brankou Gelašviliho. Rozhodčí signalizuje zakázané uvolnění.
40:26
Do útočného pásma projel Oscar Möller, jehož rázný pokus byl zblokován jen do ochranné sítě nad brankou. Švédský útočník ovšem vybojoval útočnou třetinu.
40:01
Na ledě jsou všichni potřební na to, aby sehráli třetí třetinu dnešního utkání. Pojďme na to.
Čtyřicet minut dnešního utkání jsou minulostí. Domácím se startem druhé třetiny povedlo vyrovnat, ale to bylo z jejich strany vše. Kazaň ukazuje svou kvalitu. Především aktivní byl Justin Azevedo se svojí lajnou. Azevedo nakonec dal branku a další dvě dát mohl. Do třetí třetiny jdou s lepším stavem tedy hosté.

Střely na branku: 12:22
40:00
39:30
Ihned po buly v obranném pásmu domácích pálil Stěpan Zakarčuk, jenž trefil jen levý beton pozorného Gelašviliho.
39:00
Hra se přesunula již do poslední minuty druhé části. O krok napřed jsou opět hostující hokejisté.
38:28
Bezkonkurenčně nejlepší lajnou na ledě je hostující druhá. Skvěle si vyměňují puk Möller, Sjögren a hlavně Azevedo.
37:25
Hosté i nadále aktivní v útočném pásmu. Všemu ovšem scházela střela, pohyb byl hodně dobrý. Domácí defenzíva nevěděla, co dělat.
36:41
Ihned po buly střílel hodně nebezpečně jeden z hostů, který protáhl domácího brankáře, ale třetí branku svého celku se mu vstřelit nepovedlo.
36:34
Vladimir Denisov najel po pravé straně před branku a na zadní tyči ještě hledal Azeveda. Střelec zatím rozdílné branky dal branku bruslí a ta nebyla nakonec uznána!
35:09
Obléhání branky Kazaně bylo zakončeno střelou Michnova od modré čáry, která Garipova příliš neohrozila. Tlak domácích trvá.
34:25
Vladimir Tkačjov dostával v dalším útoku svého týmu přihrávku na levé křídlo, odkud se mu ovšem nepovedlo vystřelit.
33:20
Šikovný útočník, který hrál i v českém Lvu se nakonec dočká. JUSTIN AZEVEDO dostal puk na modrou čáru, odkud poslal svižnou střelu, která skončila za zády Gelašviliho! Asistence: Oscar Möller
32:48
Vladimir Denisov se ke střele odhodlával tak dlouho, až trefil jen obránce stojícího před ním.
31:51
Domácí hokejisté hráli ve více hráčích, než je povoleno. Trest odpyká Alexej Michnov.
31:23
Rychlý útok domácích hokejistů vypadal zajímavě, ale nakonec byl zakončen jen střelou z levé strany, dorážka se již nekonala.
30:44
30:37
Až nyní se mohlo měnit skóre. Mattias Sjögren byl volný na levé straně, ale vypadalo to spíše, že neví co udělat. Gelašviliho se mu nepovedlo překonat.
30:14
Ale to byla nejspíše jediná velká šance v této přesilovce. Kazani se nadále nedaří dostat se do nějaké akce.
29:03
Justin Azevedo je hráč posledních sekund. Nyní se k němu dostal puk z pravé strany. Z opačné strany hned pálil, ale trefil jen beton přesouvajícího brankáře!
28:44
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Alexej Vasilčenko).
28:44
Justin Azevedo se rozjel proti brankáři Gelašvilimu, kterého ovšem střelou mezi betony nepřekonal!
28:44
Justin Azevedo využil svou rychlost a pelášil směrem na branku. V útočné snaze byl faulován, a tak vybojoval samostatný nájezd pro svůj tým!
27:44
Delší dobu jsme sledovali poziční hru. Ani jeden z týmů nevěděl, co aktuálně udělat. Hraje se za brankou domácí Jugry.
26:36
Arťom Lukojanov nyní zatápěl defenzívě Jugry. Nejdříve pálil tvrdě mimo branku, následně hrál se svými spoluhráči a jeden z nich trefil padajícího obránce.
26:11
Na druhé straně si najížděl před branku Alexandr Ugolnikov, kterému se nepovedlo překonat pozorného Garipova. Ten jeho pokus z levého kruhu lehce chytil.
25:47
Druhá lajna hostů byla v útočném pásmu hodně nebzezpečná, ale nakonec se jí nepovedlo skórovat. Před brankou byl aktivní Oscar Möller, který byl ke skórování opravdu blízko.
24:40
Aktivita domácích lehce upadla a do útoku se v posledních sekundách vydávají spíše hosté.
23:49
Následovala další akce Barsu. Zpoza branky se prodíral do brankoviště jeden z hostů, ale tomu se nadvakrát nepovedlo svrhnout vedení zpět na stranu jeho celku.
23:33
Branku ovšem mohli vstřelit hosté. Od modré čáry to zkoušel Damir Musin, jehož pokus zachytil brankář Gelašvilij.
22:55
A rázem jsou aktivnější hokejisté v modrých dresech, jenž jsou nabuzeni vyrovnávací brankou i povzbuzováním z hlediště.
22:08
Probouzejí se příznivci domácího celku, který jednotným hlasem, který zní "Jugra" podporují svůj celek.
21:32
Domácí hokejisté srovnávají stav utkání po rychlém protiútoku. Alexej Michnov ujel po pravé straně a v ideální moment předal puk na hokejku kapitána ANDREJE IVANOVA, jenž překonal ležícího Garipova! Asistence: Alexej Michnov, Vitalij Sitnikov
21:06
Stěpan Zakarčuk rozjel rychlou akco středem hřiště. Následně posílal puk na pravé křídlo, kde ovšem našel svého spoluhráče jen v ofsajdovém postavení.
20:35
V úvodu druhé třetiny se usadili v útočném pásmu hokejisté domácích, které ovšem nejsou podpořeni obranou.
20:01
Na ledové ploše jsou hráči obou celků, a tak můžeme začít druhou třetinu. Zlepší domácí hokejisté svůj výkon?
Je za námi úvodní třetina utkání mezi Jugrou a Kazaní. Hosté byli v této dvacetiminutovce mnohem lepším celkem, a tak zaslouženě vede. Jedinou branku vsítil v sedmnácté minutě pozorný Svitov, kterému se povedlo skórovat v přesilovce.

Střely na branku: 1:12
20:00
19:46
Hostující hokejisté dohrávají první třetinu ve své obranné třetině. Tato perioda bude patřit jim.
18:59
Vladimir Tkačjov se dostal do individuální akce, kterou zakončoval na pravé straně poté, co ohrožoval Gelašviliho bekhendovým pokusem. Domácí brankář připraven.
18:48
18:05
Hodně tristní přesilovka domácího celku. Oproti Kazani se jim prozatím nic nepovedlo vymyslet. Hosté hrají hodně v klidu.
17:16
Jeden z hostů vyrazil za pukem hned po prohraném vhazování. Po pravé straně se řítil na domácího brankáře, ke kterému ale puk nakonec neprošel.
16:48
Stepan Zakarčuk nabízí domácím šanci na snížení. Za podražení inkasuje dvě minuty.
16:10
Nyní se to ovšem daří. Albert Jarullin napálil puk na branku, který trefil přesně hůl ALEXANDRA SVITOVA, od nějž se puk odrazil do prázdné branky! Asistence: Albert Jarullin,
15:47
Nyní se jim to lehce povedlo. Puk mířil k pravé tyčce, ale tam se jim nepovedlo uspět.
15:27
Hosté z Kazaně sice v útočnm pásmu zajímavě kombinovali, ale vystřelit se jim zatím nepovedlo.
14:29
Domácí jdou do čtyř. Vyloučen je domácí Vasilčenko, který vyhodil puk mimo ledovou plochu.
14:05
Hra se přerušuje poté, co hostující brankář musel řešit nebezpečnou střelu na jeho branku.
13:58
Na druhou stranu se hnal Medvěděv, ale tomu se střelou zpoza obránce nepovedlo překvapit brankáře Garipova.
12:39
Tlak Kazaně se stupňuje, každou chvilkou je větší a větší. Nyní od modré čáry pálil Tokranov, ale tomu se nepovedlo svižnou střelou po zemi otevřít skóre.
11:40
Mattias Sjögren posílal puk na hokejku Justina Azeveda, který se pokoušel jeho pokus tečovat do branky, ale byl neúspěšný.
11:15
Nebezpečně se nyní prezentovala čtvrtá lajna hostí. Dmitrij Obuchov nabral rychlost a dostal se před branku, odkud se mu ovšem nepovedlo rychlou střelou překonat brankáře. Následná dorážka Tkačjeva byla pokryta.
10:08
Po lev straně se hnal dopředu jeden z domácích. V moment, kdy byl před brankářem se mu ovšem nepovedlo ideálně zakončit.
09:15
Aktuálně sledujeme hru, ve které nevidíme nic pozitivního. Celkům se nedaří ideálně kombinovat.
07:44
Což jsme viděli v praxi v další moment. Ivan Jacenko měl na pravé straně volného spoluhráče, kterého ale nedokázal oslovit. Přihrávka mířila značně mimo.
07:32
Hostující brankář přerušuje hru poté, co se k němu dostal puk po špatné přihrávce jeho obránců. Jiným způsobem se domácí k ničemu nemohou dostat.
06:50
Ihned po buly se dostal puk na hokejku hostů. Z pravé strany pálil jeden z hráčů, ale tomu se nepovedlo procpat puk do sítě.
06:45
Aktivita celku z Tatarstánu je jasná. Od modré čáry to nyní zkoušel Mattias Sjögren, ale jeho nahazovaný pokus skončil jen v lapačce Gelašviliho.
05:35
Jeden z hostů zkoušel zakončit svou akci individuálně. Zpoza branky se zkoušel prosadit pomocí otočky, ale svojí střelou po zemi neuspěl.
Vše se zdá být v pořádku, pokračujeme.
Omlouváme se za technické potíže.
00:32
První střela hostujících hokejistů skončila jen nad brankou Gelašviliho. Pokus byl ovšem tečován, a tak se bude vhazovat v útočném pásmu hostů.
00:01
Oba celky jsou již na ledové ploše a utkání šestého kola mezi Jugrou a Kazaní může začít.

Jugra Chanty-Mansijsk: Gelašvilij (Fokin) – Ugolnikov, Želdakov, Vasilčenko, Pogorišnij, Selezňov, Djakov, Kalašnikov – Jašin, Panov, Bortnikov – Michnov, Sitnikov, Ivanov – Buljanskij, Jacenko, Medvěděv – Ševčenko, Taratuchin, Varfolmějev

Ak Bars Kazaň: Garipov (Rynnäs) – Denisov, Rylov, Zacharčuk, Musin, Tokranov, Jarullin, Pajgin – Mirnov, Svitov, Lukojanov – Sjögren, Möller, Azevedo – Varnakov, Archipov, Malychin – Golubev, Obuchov, Protapovič – Tkačjov

Rozhodčí: Bukin, Ščenjov – Kuchava, Novikov.
Jugra Chanty-Mansijsk je na tom celkem podobně, jako její dnešní host. Na svém kontě mají jen o bod méně. Povedlo se jim porazit Čeljabinsk a stejně jako Kazani, Ladu. Nepříliš šťastně budou ovšem vzpomínat na první září, kdy podlehli Magnitce 6:2.
Ak Bars Kazaň má zatím výsledky jak na houpačce. V prvních pěti zápasech se jejich výhry a prohry střídají. Dnes by teoreticky měla přijít výhra, ale uvidíme, jak vše nakonec dopadne. Dvojnásobný mistr KHL porazil Soči a Ladu. Nestačil na trojici týmů, Dinamo Riga, Jaroslavl a Jekatěrinburg.
V rámci dalšího kola KHL se utkají celky Jugry Chanty-Mansijsk a Kazaně. Utkání začíná ve 13:30 a textovou reportáž vám nabídneme zde na onlajnech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.