To už je z tohoto utkání vše. Děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů z KHL se někdy v budoucnu těším na počtenou!
Hráči Petrohradu sice závěr duelu ještě pořádně zdramatizovali, ale z vítězství 4:3 se přeci jen radují domácí! Když ve 46. minutě zvýšil na 4:1 Kaprizov, zdálo se, že je už rozhodnuto. Hokejisté SKA však flintu do žita nehodili a dvěma zásahy se vrátili zpět do utkání. V 52. minutě nejprve využil přesilovku Joakim Lindström a v čase 56:43 dokonce snížil na rozdíl jediného gólu Dadonov. Hosté se pak v samém závěru ještě nadechli k obrovskému náporu, ale brankář Karejev vyrovnání nepřipustil.

Střely na branku ve 3. třetině – 12:19, celkem – 36:35.
59:59
Karejev po velkém závaru udržel kotouč před brankovou čarou! Ještě jedno buly v obranném pásmu Metallurgu...
59:50
Obrovský tlak Petrohradu, Karejev zatím odolává!
59:22
Chochrjakov jel sám na branku, ale Karejev jeho střelu vyrazil do ochranné sítě. Tohle byla obrovská šance SKA na vyrovnání!
58:52
Střídačka Petrohradu si bere oddechový čas.
58:26
Hosté to zkoušejí s prázdnou brankou!
56:43
Petrohrad právě vstřelil branku!
A je tu zápletka! JEVGENIJ DADONOV si vyjel s kotoučem až na modrou čáru, odkud ho nahodil na branku a puk končí v síti! Myslím, že nahození před brankovištěm ještě tečoval jeden z clonících hráčů SKA, ale oficiální zápis udává jako střelce Dadonova. Asistence: Joakim Lindström.
55:43
Koskinen musel čelit střele z levého kruhu. Byl pozorný a dopředu mohou zase jeho spoluhráči.
55:09
Domácí v postavení mimo hru.
54:50
Před domácí brankou hlídkuje urostlý Arťuchin, ale obránci Metallurgu k němu kotouče zatím nepouštějí.
54:11
Domácí se snaží šetřit cenný čas. Nyní donutili Koskinena přerušit hru.
52:35
Arťuchinovu ránu z levé strany vyrazil Karejev.
51:56
Domácí si berou oddechový čas.
51:48
Hosté svou příležitost využili a snižují na rozdíl dvou branek! Prudkou střelu JOAKIMA LINDSTRÖMA Karejev neudržel a kotouč se dokutálel za brankovou čáru. Asistence: Dinar Chafizulin. Asistence: Dinar Chafizulin.
51:32
Nikita Jazkov vyloučen na dvě minuty za držení.
51:15
Hosté se snažili být důrazní před brankovištěm, ale je z toho jen strkanice, kterou uklidňují rozhodčí.
50:03
Začíná poslední desetiminutovka třetí třetiny, nic zatím nenasvědčuje tomu, že by měl celek SKA závěr duelu ještě zdramatizovat.
48:31
Dmitrij Kalinin zkusil bekhendový blafák, ale Karejev kotouč výborným zákrokem vytěsnil do bezpečí! Domácí tak stále vedou o tři góly.
48:31
Kalinin, který šel odsedět dvouminutový trest za Čudinova, naskočil z trestné lavice rovnou do brejku. Byl ale podražen Kazakovem a hosté tak budou mít k dispozici trestné střílení!
47:49
Domácí v početní výhodě tlačí, Koskinen zatím odolává.
46:21
Hostující Maxim Čudinov dostává dvě minuty za hákování a k tomu desetiminutový osobní trest za nemístné protesty.
46:07
A vzápětí další šance domácích, kterou musel likvidovat brankář Koskinen.
45:45
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Domácí kráčejí za výhrou! KIRILL KAPRIZOV předvedl za brankou efektní otočku, ze které nametl puk před brankoviště a obránce Zubarev ho nešťastně srazil za záda vlastního gólmana – 4:1. Asistence: Maxim Kazakov a Cade Fairchild.
45:28
Na druhé straně dobře zakročil také Koskinen, který svým zákrokem přerušil hru.
45:09
Projektil Lindströma dokázal vytěsnit mimo svou klec Karejev.
44:02
Orlov zachytil na modré čáře nepřesnou hostující rozehrávku, ale v tísni už nedokázal nic vymyslet.
42:54
Koskiranta se obtočil kolem branky a Karejev jeho zakončení vytěsnil špičkou betonu!
42:33
Zakázané uvolnění domácích.
41:36
Hráči Petrohradu se snaží o nápor, stále se ale těžko dostávají do větších příležitostí.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 13:40.
Úřadující šampióni KHL z Petrohradu dnes zatím dokazují, že je úvod sezóny nezastihl v ideální formě. Novokuzněck tak po dvou třetinách vede nad věhlasným soupeřem už 3:1. Jedinou branku prostřední periody zaznamenal ve 27. minutě Ryan Stoa, který překvapil brankáře Koskinena nenápadnou střelou z dálky. Metallurg velmi dobře brání a nepouští SKA do větších příležitostí.

Střely na branku ve 2. třetině – 12:11, celkem – 24:16.
40:00
39:39
Postnikov v přečíslení 2 na 1 nedokázal dostat puk na najíždějícího spoluhráče, který by měl před sebou už odkrytou klec!
39:01
Máme tu poslední minutu druhé třetiny, hosté už působí trochu bezradně.
37:39
Postnikov dostal puk na modrou, ale netrefil hostující branku.
36:39
Karejev v poklidu pokryl ránu z velké dálky, navíc měl volný výhled.
35:20
Hosté stále hledají cestičky, kudy by se dostali do nějaké větší šance, Metallurg ale velmi dobře brání.
34:50
Ofsajd Petrohradu.
34:27
Od pravého mantinelu střílel mimo Komaristij. Domácí se stále snaží být aktivní.
33:15
32:26
Z pravého kruhu střílel Jazkov, Koskinen kotouč vyrazil za branku.
31:01
Domácí hrají s velkou chutí a Petrohrad se jen těžko dostává přes střední pásmo.
30:20
Rozehrávka Čudinova byla příliš dlouhá. Zakázané uvolnění Petrohradu.
29:50
Zubarev se snažil v pádu dotlačit puk za brankovou čáru, ale černá pryž je bezpečně skrytá pod Karejevem.
29:16
Domácí v plném počtu. Krátce před polovinou zápasu tak stále vedou o dva góly.
28:45
Nyní vypálil od modré Chafizulin, Karejev kotouč vyrazil a o zbytek se postarali jeho obránci.
28:28
Střela Kalinina až na Karejeva neprošla.
27:58
Petrohradu se přesilovka vůbec nedaří, naopak domácí v oslabení už několikrát prověřili Koskinena.
27:15
Domácí kapitán Alexander Romanov odchází na trestnou lavici za hákování. Hosté budou hrát přesilovku.
26:36
Domácí sice početní výhodu nevyužili, ale prosadili se krátce po ní! RYAN STOA s kotoučem přejel modrou čáru a nenápadnou střelou, která prošla kolem dvojice obránců, překvapil Koskinena – 3:1. Asistence: Cade Fairchild.
26:20
Hra je přerušena. Dadonov už stojí ve dvířkách trestné lavice, aby se mohl vrátit na led.
25:59
Fairchild poslal před branku nabídku na teč, kotouč vyrazil Koskinen.
25:21
Domácí musejí rozehrávat další akci ze svého obranného pásma.
24:48
Velký závar před Koskinenem, ale kotouč končí někde pod finským gólmanem.
24:21
Hostů bylo na ledě šest! Trest si odsedí Dadonov.
23:50
Kaprizov nepříjemně dotíral na hostující rozehrávku, ale obránci Petrohradu si nakonec poradili.
23:21
Hra se přelévá nahoru – dolů. Nyní se činil zase Karejev, který svým zákrokem přerušil hru.
22:54
Na druhé straně zahrozil Komaristij a Koskinen raději přikryl kotouč.
22:46
Nebezpečnou střelu Dergačjova musel krotit Karejev.
21:45
Druhá třetina začala v dobrém tempu. Zasahovat už museli oba gólmani.
21:12
Koskinen se za svou brankou elegantně obtočil kolem napadajícího hráče a rozehrál.
20:15
Hosté hned v úvodu periody vlétli do útočného pásma a Karejev měl štěstí, že Dadonov před brankou nedosáhl na puk.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 12:49.
Máme za sebou zajímavou první třetinu, po které vede 2:1 domácí Novokuzněck. Úvod zápasu ovlivnil faul hostujícího Vadima Šipačjova, který byl za vražení vyloučen na 5 + do konce utkání. Dlouhou početní výhodu pak domácí využili dokonale a po trefách Kazakova a Jazkova se rychle ujali dvoubrankového vedení. Celek SKA však postupně srovnal hru a v 10. minutě dokázal snížit Lindström.

19:19
Od modré vypálil Chafizulin, Karejev byl na místě a zachytil kotouč.
19:00
Hraje se v obranném pásmu Metallurgu, domácí ale obětavě brání.
18:18
Koskiranta hosty vystavil do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.
17:55
Rozhodčí Buturlin viděl faul domácího Cadeho Fairchilda, konkrétně držení hole. Šance pro SKA na vyrovnání.
16:51
Na Stoaovu přihrávku si sjížděl před branku Kaprizov, netrefil však puk.
15:47
Kousal zkoušel od zadního mantinelu poslat kotouč před branku. Žádný ze spoluhráčů však jeho nabídku nezachytil.
15:02
Pět minut do konce první části, hra se už oproti úvodu uklidnila.
14:21
Dobrou přihrávku za obranu dostal Kazakov. Domácí útočník už byl ale přeci jen v tísni a jeho střelu z pravého kruhu tak pokryl bez větších problémů Koskinen. Následuje reklamní přestávka.
13:34
Hosté kombinují v útočném pásmu, zatím ale jde jen o rotaci v rozích.
12:42
Domácím se tahle přesilovka moc nepovedla, Ketov na ledě.
12:16
Domácí nezvládli přechod přes útočnou modrou a hráči SKA znovu vyhodili.
11:41
Hostům se podařilo vyhodit puk až za domácí branku.
10:41
Jevgenij Ketov dostává trest za hákování a domácí tak budou hrát přesilovku.
09:32
Hosté snižují na 2:1! Jevgenij Dadonov prošel až před branku a ještě naservíroval kotouč na zadní tyč JOAKIMOVI LINDSTRÖMOVI, jenž pohodlně zamířil do odkryté klece. Asistence: Jevgenij Dadonov.
08:50
Kotouč opustil hrací plochu a rozhodčí nařizují buly ve středním pásmu.
08:25
Petrohrad se přeci jen začíná probouzet a nyní přebírá aktivitu.
07:45
Po ráně Kalinina mohl dorážet Burdasov. Skákavý kotouč však promáchl.
06:12
Hosté jsou konečně v plném počtu. Faul Šipačjova je vyšel hodně draho.
05:37
Je to 2:0 pro domácí! NIKITA JAZKOV z pravé strany vystřelil a kotouč skončil až za zády Koskinena. Puk možná před brankou ještě tečoval jeden z clonících hráčů, ale oficiální zdroje zatím uvádějí jako střelce Jazkova.
05:16
Hostům se konečně podařilo vyhodit, zažívali hodně těžké chvíle.
04:40
Velké šance Metallurgu! Orlov nyní před odkrytou brankou promáchl.
03:57
Velký závar před Koskinenem. Domácí už zvedali ruce nad hlavu, ale kotouč nakonec brankovou čáru nepřešel!
02:16
Domácí dlouhou přesilovku využívají! Stoa našel mezi kruhy MAXIMA KAZAKOVA, který přesnou střelou překonal Koskinena. Domácí navíc samozřejmě budou v početní výhodě pokračovat. Asistence: Ryan Stoa a Kirill Kaprizov.
01:31
Domácí musejí začínat od své branky.
01:11
Nyní už byla hra přerušena. Vadim Šipačjov dostal trest na 5 + do konce utkání za vražení! Na trestné to odsedí Kadějkin.
00:56
Rozhodčí signalizuje trest na hostující straně, hráči Metallurgu mají výhodu.
00:26
Koskinen musel zasahovat při první útočné aktivitě Novokuzněcku.
00:01
Před startem utkání zazní hymna Ruské federace.

Metallurg Novokuzněck: Karejev (Podjapolskij) – Manuchov, Fairchild, Postnikov, Kuklev, Amirov, Antonovskij, Dorofějev, Nekolenko – Kaprizov, Stoa, Kazakov – Orlov, Kousal, Komaristij – Berdnikov, Drugov, Musin – Jazkov, Romanov (C), Mitrjakov.

SKA Petrohrad: Koskinen (Šestjorkin) – Čudinov (C), Bělov, Zubarev, Jakovlev, Kalinin, Chafizulin, Judin – Koskiranta, Arťuchin, Burdasov – Lindström, Šipačjov, Dadonov – Kablukov, Chochrjakov, Ketov – Dergačjov, Kadějkin, Ponikarovskij.

Rozhodčí: Buturlin, Gašilov – Zacharenkov, Sadovnikov.
Československá stopa:
Robert Kousal (NVK) – 5 zápasů, 3 body (0+3)
Metallurg Novokuzněck:
Také Novokuzněck má za sebou pět zápasů, ve kterých nasbíral stejný počet bodů. Tato bilance stačí na Východě zatím na jedenácté místo. Hráči Metalurgu zahájili ročník hodně špatně, když si z prvních čtyř duelů připsali jen dva body za porážky po nájezdech. Naposledy ale zabrali a před svým publikem udolali Spartak Moskva 2:1.

Posledních pět zápasů Novokuzněcku:
Podolsk – Novokuzněck 2:1 po sn.
Dinamo Moskva – Novokuzněck 4:3
Slovan Bratislava – Novokuzněck 6:0
Medveščak Záhřeb – Novokuzněck 4:3 po sn.
Novokozněck – Spartak Moskva 2:1
SKA Petrohrad:
Ambiciózní Petrohrad to v minulé sezóně konečně dotáhl k vytouženému Gagarinovu poháru, ale vstup do nového ročníku KHL se svěřencům kouče Nazarova příliš nevydařil. Celek SKA tak z pěti zápasů nasbíral jen sedm bodů a v tabulce Západní konference mu patří až devátá pozice.

Posledních pět zápasů Petrohradu:
Petrohrad – CSKA Moskva 3:4 po prodl.
Petrohrad – Dynamo Minsk 2:1
Petrohrad – Nižnij Novgorod 1:3
Čerepovec – Petrohrad 0:3
Novosibirsk – Petrohrad 5:2
Vítám tu všechny fanoušky dobrého hokeje! Nedělní program Kontinentální hokejové ligy otevře utkání mezi Metallurgem Novokuzněck a SKA Petrohrad. Oba týmy v nové sezóně odehrály pět zápasů a oba se ve svých konferencích momentálně nacházejí až za elitní osmičkou tabulky, což je zejména pro mistrovský Petrohrad velké zklamání. Uvidíme, jak si aktuální držitelé Gagarinova poháru povednou na ledě Metallurgu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.