Je konec! Dinamo Minsk podalo na vlastním ledě skvělý výkon (zejména ve druhé třetině), a Barys Astana porazilo vysoko 6:2 !

První třetina nabídla bleskový start. Již pod dvaceti vteřinách se dostala Astana do vedení, když se prosadil Martin St. Pierre. Následně však měli šance již jen domácí! Do samostatného úniku se dostal Michaljov, který však Laca nepřekonal. V závěru mohl vyrovnat Kaljužnyj, avšak jeho střelu lapil skvělý Laco! Dinamo navíc nedokázalo využít dvě přesilové hry!

Druhá třetina nabídla skutečně gólové hody! Dinamo do druhé třetiny doslova vlétlo, a během pěti minut otočilo skóre utkání, a vedlo 3:1! Postupně se trefil Jonathan Cheechoo, Paul Szczechura a Artur Gavrus. Zajímavé je, že ve všech gólem měl prsty Nick Bailen! Astana se však nevzdala, a ve 32. minutě tvrdou střelou snížil Keaton Ellerby! V závěru třetiny však hráči Astany časo faulovali, Žajlauov navíc dostal pětiminutový trest, a Dinamo hrálo hned dvě přesilové hry 5 na 3! Minsk se dvakrát prosadil, a o obě branky se postaral Matt Ellison!

Ve třetí třetině se utkání již spíše dohrávalo. O poslední branku dnešního utkání se postaral dvě minuty před koncem Matt Ellison, který zkompletoval hattrick!

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA
Lukáš Krajíček (MIN) – 0+0, žádná střela, TOI – 22:39

Ján Laco (AST) – čtyři obdržené branky, vystřídán v 37. minutě

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se na vás těším brzy nashledanou!
59:53
Domácí se pokoušeli dohrát utkání ve vlastním pásmu, nicméně Astana velmi aktivně napadala, a tak pod tlakem rozehrál Nick Bailen, jehož nahození skončilo na zakázaném uvolnění.
59:02
Na druhé straně mohl snížit hostující Damir Ryspajev, který se dostal s pukem až před Milčakova. Hostující útočník byl však bráněn Šinkevičem, a do zakončení se nedostal.
58:13
Rozhodčí ještě musel odklidit z ledu čepice, které na led naházeli fanoušci po hattricku Ellisona, nyní už se však pokračuje ve hře!
58:04
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Hattrick! MATT ELLISON se dostal ke kotouči na pravé straně, kde ho našel skvělou přihrávkou Kaljužnyj. Kanadský útočník si následně najel před Ivanova, a dokázal povedenou kličkou dostat kotouč do branky! Asistence:
57:35
Za vlastní brankou chyboval Palovič a k puku se dostal Poliščuk, který však najíždějícího Romanova přihrávkou nenašel.
56:53
Po dalším zaváhání hostující obrany se do úniku dostal Kaljužnyj, se kterým se však dokázal vrátit Semjonov. Domácí kapitán následně poslal nepřesnou přihrávku na Ellisona.
56:19
Za brankou se zmocnil kotouče Konstantin Romanov, který našel na hranici pravého kruhu Rjamareva, jehož rána prolétla těsně mimo!
55:54
Mike Lundin našel na levé straně najetého Dallmana, který nahodil kotouč do pásma, a Astana se dostává do kombinace.
55:06
Do útoku se vrhl domácí Szczechura s Matěrichinem. Prvně jmenovaný se dostával před branku, nicméně jeho postup zastavil obránce Lundin.
54:29
Na modré čáře tentokrát chyboval Savčenko, který nedokázal zpracovat přihrávku od Kajgorodova. Následně ještě zasáhl holí do obličeje Kaljužného. Hlavní rozhodčí však vylučovat nebude.
53:54
Za brankou Astany se dostal ke kotouči Alexander Matěruchin, který překvapil obranu soupeře přihrávkou před branku. Pozorný Ivanov však kotouč zastavil, a přerušil hru.
53:19
Dmitrij Bujnickij to zkoušel z velkého úhlu, avšak střídajícího Ivanova nepřekonal. Ruský brankář velmi rychle rozehrál, a Astana míří vpřed.
52:07
Lisovec se pokoušel odrazem o mantinel najít na modré Ryspajeva, ten však přihrávku vůbec nečekal, a kotouč skončil na holi Šinkeviče.
51:29
První formace Astany se však dokázala dostat v útočném pásmu do kombinace. Dawes dlouhou dobu držel kotouč na hokejce, a následně z levé strany vypálil. Jeho střelecký pokus byl však zablokovaný.
50:48
Semjonov teď našel dlouhou přihrávkou na útočné modré Rymajeva, ke kterému však velmi rychle přistoupil obránce, a jeho dalšímu postupu zamezil.
50:15
Nick Bailen ve vlastním pásmu zakombinoval s Šinkevičem. Kanadský obránce raději zavezl kotouč za branku, a čeká na dostřídání spoluhráčů.
49:39
Dvojice Dallman – Lundin tentokrát opět nepřesně rozehrávala. Prvně jmenovaný nenašel ve středním pásmu žádného ze spoluhráčů, a kotouč skončil na zakázaném uvolnění.
49:09
Astana je v posledních minutách výrazně aktivnější než Dinamo. Do žádné vážnější šance se však zatím nedostala.
48:23
Dinamu se však následně nepodařilo dostat ke kotouči, to rozehrávka Astany dopadla lépe. Do útočného pásma se dostal Dmitrij Grenc, který vystřelil z hranice pravého kruhu. Jistý zákrok však předvedl Milčakov!
47:46
Aktivní Nick Bailen tentokrát zavezl kotouč za svou branku, a počkal na dostřídání svých spoluhráčů. Následně našel ve středním pásmu Gavruse, který nahodil kotouč do pásma.
47:11
Druhá formace Barysu se po delší době dostala do kombinace v útočném pásmu. Obrana Dinama však velmi rychle přistupovala k hráčům, a dokázala kotouč vybojovat.
46:39
Odražený kotouč se dostal k modré čáře na hůl Konstantina Romanova, který nahazoval kotouč před branku pro Rjamareva, ten byl však bráněn Bailenem, a do zakončení se nedostal.
45:52
Na ledě skončil po zákroku Kajgorodova domácí Nick Bailen. Vypadalo to, že ruský útočník fauloval, nicméně hlavní rozhodčí vylučovat nebude.
44:59
Další úspěšný zákrok si připsal Alexej Ivanov, který lapil střelu Matta Ellisona, ten střílel od mantinelu z pravé strany.
44:33
Po neúspěšném útoku se ve středním pásmu dostal ke kotouči Maxim Baranov, který však neměl dostatečnou rychlost, a o kotouč přišel.
43:50
Na druhé straně dostal hodně prostoru Artur Gavrus, který najel do útočného pásma po levé straně. Jeho následná střela však Ivanova nepřekvapila!
43:29
Střelu Kevina Dallmana zablokovala obrana Dinama. Mezi kruhy se ke kotouči dostal Žajlauov, který se snažil z otočky vystřelit. Dobře bránící Bailen ho však ke střele nepustil.
42:59
Hostující Semjonov měl dostatek času na rozehrávku, nicméně jeho přihrávkou na modré čáře najetého Krasnoslobodceva nenašel, a kotouč skončil na zakázaném uvolnění.
42:26
Na modré čáře zachytil kotouč Savčenko, který hned poslal kotouč na branku Milčakova. Střela nakonec k běloruskému brankáři ani neprošla.
41:58
Dallman nahodil kotouč na branku Milčakova, ten však kotouč vyrazil do rohu, kde se nacházel Šinkevič. Běloruský obránce rozehrává útočnou akci Dinama.
41:19
Barys vstoupil do třetí třetiny rozhodně lépe než do té druhé. Momentálně kazašský celek kombinuje v útočném pásmu.
40:52
Na druhé straně hledal Brandon Bochenski před brankou Romanova, nicméně ruský útočník kotouč ve vzduchu netrefil.
40:19
Dinamo dohrávalo na začátku třetí třetiny svou přesilovou hru. Před branku dostal přihrávku Cheechoo, avšak kanadský útočník se do zakončení nedostal.
40:01

Poslední třetina začne přibližně v 20:16!
40:00
39:39
Nick Bailen poslal nebezpečnou přihrávku před branku pro Szczechuru, který však kotouč nedokázal zasáhnout!
39:06
Dinamo i další přesilovou hru pět na tři využívá, a nad Astanou vede již 5:2! Na pravé straně operoval s kotoučem Alexej Kaljužnyj, který skvěle načasoval přihrávku na MATTA ELLISONA, který tvrdou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci! Asistence: Alexej Kaljužnyj, Nick Bailen
38:46
Další zbytečný zákrok má na svém kontě Brandon Bochenski, který při napadání za brankou trefil Szczechuru, a Dinamo má další přesilovku pět na tři!
37:47
Do další slibné šance se dostal domácí Artur Gavrus, který se prohal kolem Lundina, a dostal se do zakončení. Ivanov však jeho střelu vyrazil.
37:14
Za brankou byl hodně tvrdě naražen Matt Elison, kterého poslal na mantinel Savčenko. Hlavní rozhodčí však vylučovat nebude!
36:56
Dinamo pokračuje v dlouhé přesilové hře, a kombinuje v útočném pásmu!
36:01
Ján Laco toho má již opravdu dost. Na místo slovenského brankáře míří Alexej Ivanov!
36:01
Dinamo však přesilovou hru 5 na 3 velmi rychle využívá! Kaljužnyj zavezl kotouč do rohu kluziště, a následně našel zpáteční přihrávkou MATTA ELISONA. Proti střele nezasáhl zrovna přesvědčivě Ján Laco, a kotouč skončil v brance! Asistence: Alexej Kaljužnyj
35:41
Nick Bailen nedokázal zpracovat přihrávku od Elisona, a kotouč mu utekl. Dallman následně vyhodil kotouč do středního pásma!
35:26
Dinamo si zahraje přesilovou hru pět na tři! Na trestnou lavici míří Žajlauov, který při vyhození trefil Gundersona holí do obličeje!
35:09
Dinamo se hned po vhazování dostalo ke kotouči, a kombinuje v útočném pásmu. Hráči Astany však velmi rychle přistupují!
34:48
Máme tady další vyloučení! Na trestnou lavici odchází hostující kapitán Brandon Bochenski, který nedovoleně bránil Elisona. Dinamo tak má k dispozici další přesilovou hru!
34:23
Cheechoo tentokrát zaúřadoval v útočném pásmu, a našel na levé straně Gundersona, který to zkoušel zprvní. Jeho rána však mířila mimo!
33:04
Velmi dobrou práci odvedl v útočném pásmu Kaljužnyj, který našel na modré najetého Jevgenije Lisovce, jehož ránu však lapil Laco!
32:41
Hra čtyři na čtyři zatím vychází lépe domácímu celku, který kombinuje v útočném pásmu. Do zakončení se však zatím nedostal.
32:23
Z levé strany to zkusil Nick Bailen, který nahodil kotouč na branku Jána Laca. Slovenský brankář však dokázal střelu vyrazit.
31:45
Přesilová hra domácí celku však neměla dlouhého trvání! Hned po vhazování poslal Matěruchin nedovoleným způsobem k zemi Dallmana, a odchází na trestnou lavici!
31:36
Do další šance se dostal hostující Talgar Žajlaov, jehož ránu však Milčakov ukryl pod svou lapačku. Hostující hráč následně zabrzdil o domácího brankáře, a je vyloučen!
31:14
Astana právě vstřelila branku!
Astana se však nevzdává! Kazašský celek snižuje na rozdíl jediné branky! Následnou přihrávku na modrou dostal obránce KEATON ELLERBY, který se opřel do kotouče, a poslal ho přesně pod břevno! Milčakov byl na dělovku krátký! Asistence: Martin St.Pierre, Mike Lundin
30:17
Ryan Gunderson se při rozehrávce dostal pod tlak napadajícího Krasnoslobodceva. Americký obránce však situaci zvládl, a úspěšně rozehrál na Znacharenka.
29:34
Velký závar před svojí brankou musel řešit Ján Laco! Kaljužnyj poslal z rohu kluziště kotouč před branku, kde hledal Elisona, ten však kotouč nezasáhl. O zbytek se postarala hostující obrana!
28:54
Tentokrát se však Dinamu nepodařila rozehrávka. Ilja Šinkevič na modré čáře marně hledal Matěrichina, a kotouč skončil na zakázaném uvolnění.
28:21
Jonathan Cheechoo se vcelku jednoduše dostal do pásma Astany. Následně však zvolil přihrávku na Elisona, který byl obrán o puk Dallmanem.
27:43
Tak Dinamo zatím ve druhé třetině vychází úplně všechno! Tentokrát ve středním pásmu totálně propadla obrana Astany, a hráči Dinama se dostali do přečíslení tři na jednoho! Nick Bailen krásně načasoval přihrávku pod hokejkou Savčenka, a našel ARTURA GAVRUSE, který poslal kotouč za záda bezmocného Laca! Asistence: Nick Bailen, Paul Szczechura
27:11
První formace Dinama se dokázala usadit v útočném pásmu, a kombinovala. Kaljužnyj se nacházel v dobré střelecké pozici, avšak nezakočnil.
26:29
Přízemní ránu vyslal od mantinelu domácí Jevgenij Lisovec. Pozorný Ján Laco však kotouč betonem vyrazil!
25:49
Astana se zatím ve druhé třetině vůec nemůže dostat do hry, a již prohrává. Teď se ke střeleckému pokusu dostal od modré Lundin, nicméně jeho ránu vyrazil Milčakov do rohu kluziště.
25:09
Dinamo Minsk velmi rychle otáčí skóre dnešního utkání! Nick Bailen střílel z pravého kruhu, avšak jeho pokus byl zablokovaný. Následně se ke kotouči dostal Matěruchin, jehož střelu tečoval bruslí PAUL SZCZECHURA, a kotouč doklouzal pod Lacem do branky! Asistence: Alexander Matěruchin.
24:51
Po levé straně namířil do pásma Jevgenij Rymarev, který před brankou hledal Romanova. Ruský útočník však nedokázal kotouč zasáhnout!
24:19
Následně Astana opět rozehrávala z vlastní polovinu, nicméně kotouč po nahození Dallmana skončil na zakázaném uvolnění. Hra se tak stěhuje před branku Laca.
23:26
Hostující Keaton Ellerby zvolil hodně pomalou rozehrávku. Jeho nahození tečoval před modrou čárou Bochenski, po jeho zásahu však skončil kotouč v hledišti.
22:46
Teď už to však domácím vyšlo, a máme srovnáno! Na pravou stranu dostal krásnou přihrávku Nick Bailen, který před brankou našel před brankou zcela volného JONATHANA CHEECHOO, na jehož zakončení byl Ján Laco krátký! Až na třetí pokus tak Dinamo svou přesilovou hru využilo! Asistence: Nick Bailen, Paul Szczechura
22:26
První střelecký pokus při přesilové hře vyslal Ryan Gunderson, avšak jeho pokus vykryl Laco. K dorážce se nikdo z domácích nedostal.
22:03
Třetí přesilová hra pro Dinamo! Na trestnou lavici usedá hostující bek Alexej Litviněnko. Dokáže Minsk svou přesilovo hru konečně využít?
21:49
Tentokrát si v útočném pásmu udělal prostor také Nick Bailen, který se vyhnul Dallmanovi, a vystřelil. Jeho ránu však vyrazil opět Laco!
21:03
Dinamo vstoupili do druhé třetiny opravdu velmi aktivně. Do pásma zavezl kotouč Matěrichin, který uvolnil Gavruse. Jeho ránu však vyrazil Laco!
20:20
O první střelecký pokus druhé třetiny se postaral domácí Savčenko, jehož nenápadnou ránu Laco neviděl, a kotouč skončil v boční síti!
20:01

Druhá třetina začne v Minsk Ice Palace přibližně v 19:19.
20:00
19:41
Další tvrdou ránu od modré má na svědomí Ryan Gunderson, který tentokrát těsně minul!
19:19
Astana se dokázala osvobodit, když Bochenski poslal kotouč za branku Milčakova. Dinamo to tak musí zkoušel znovu od začátku!
18:47
Tvrdou ránu od modré čáry vyslal Ryan Gunderson, který však nepřekonal výborného Laca, ten kotouč vyrazil ramenem!
18:15
Máme tady dalšího vyloučené ze strany hostů! Na trestnou lavici usedá Roman Savčenko za nedovolené bránění. Dinamo má tak v závěru první třetiny přesilovou hru!
17:57
Cheechoo nahazoval od mantinelu kotouč před branku, nicméně jeho přihrávku nedokázal zpracovat Kaljužnyj. Domácí kapitán se následně dostal ke kotouči, a posílal jej před branku. V tomto prostoru se však nikdo z domácích nenacházel.
17:29
Na druhé straně zahrozil Nigel Dawes, který to vzal na sebe. Jeho zakončení však nebylo ideální, a kotouč skryl v lapačce Milčakov.
17:09
Další chybu v obraně vyrobila Astana, a domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Po levé straně postupoval Alexej Kaljužnyj, který to vzal na sebe. Kotouč z jeho hole však skončil v lapačce Jána Laca!
16:46
Michaljov našel v útočném pásmu najetého Šinkeviče, který se zprvní opřel do kotouče. Jistý zákrok však předvedl Ján Laco!
16:06
Maxim Baranov zasáhl v útočném pásmu hokejkou do obličeje Dmitrije Bujnitskije, avšak tento zákrok unikl pozornosti hlavního rozhodčího.
15:24
Do další slibné šance se dostal domácí Szczeschura, který dostal přihrávku od Bailena. Tvrdá rána kanadského útočníka však skončila v boční síti!
14:56
Szczsechura najel do útočného pásma, a pokoušel se dostat přes obránce Lundina do zakončení, ten však odvedl skvělou práci a Astana otáči hru.
14:20
Astana je v dosavadním průběhu první třetiny zatím střelecky aktivnější. Do útočného pásma najel po levé straně Bochenski, který zkoušel své štěstí. Jeho rána však mířila mimo!
13:41
Matt Elison našel mezi kruhy najetého Dmitrije Znacharenka, který se opřel do kotouče. Jeho ránu však lapil Ján Laco! Následuje komerční přestávka.
13:14
Do útočného pásma Dinama si to namířila dvojice Rymarev – Romanov. Prvně jmenovaný se dostal do zakončení, nicméně jeho ostrý projektil mířil mimo.
12:23
Dobrou obrannou práci odvedl v rohu vlastního pásma Dmitrij Znacharenko, který získal kotouč pro Gundersona, a odchází střídat.
11:45
Alexander Pavlovič nahodil kotouč do pásma, a za svým nahozením také mířil. U puku byl však rychleji Mike Lundin, který kotouč poslal ven z pásma.
10:41
Nick Bailen nepřesně rozehrával za brankou, a do šance se mohl dostat St.Pierre. Kanadský obránce však svou chybu dokázal napravit.
09:59
Po chybě hostujícího obránce se dostal do úniku Andrej Michaljov, který byl však při zakončení tísněn Dallmanem, a proti jeho slabé střele zasáhl Ján Laco!
09:44
Astana své první oslabení zvládla na jedničku, na druhé straně se dostal ke střele Konstantin Romanov, avšak jeho střela skončila mimo!
09:19
Zajímavou přihrávku před branku dostal od Krajíčka Cheechoo, který se pokoušel najít lépe postaveného Szczechuru, přihrávka však neprošla.
08:53
Astaně se podařilo vyhodit kotouč ven pásma, Dinamo se však dostalo velmi rychle zpět, a kombinuje.
08:11
Až teď se k prvnímu střeleckému pokusu v rámci přesilové hry dostal Alexej Kaljužnyj, který dostal přihrávku od Bailena. Tvrdá rána domácího kapitána však mířila nad branku!
07:30
Máme tady první vyloučení dnešního utkání! Na trestnou lavici usedá hostující Krasnoslobodcev. Podaří se domácím z přesilové hry srovnat stav?
07:11
Dinamo se dostalo snad poprvé v tomto utkání do kombinace v útočném pásmu. Před branku posílal nebezpečnou přihrávku Nikita Komarov, avšak nikdo z domácích kotouč nezasáhl!
06:33
V útočném pásmu vybojoval kotouč skvěle napadající Nigel Dawes, který následně poslal kotouč za branku. Martina St. Pierra však skvěle bránil Krajíček, který následně kotouč také získal.
06:03
V pásmu Dinama úřadoval první útok hostujícího celku. Martin St. Pierre si našel cestu mezi kruhy, avšak jeho následnou střelu zablokoval jeden z bránících hráčů.
05:19
Lukáš Krajíček najel s pukem do středního pásma, a následně jej nahodil za branku. Toho se zmocnil Maxim Baranov, který přihrávkou našel Poliščuka, a Astana se usazuje v útočném pásmu.
04:26
První střelecký pokus domácího Dinama má na svědomí obránce Šinkevič. Ján Laco měl zakrytý výhled, a moc toho neviděl. Hostující obránce však střelu zablokoval.
03:43
V pásmu Dinama dostal přihrávku hostující Krasnoslobodcev, který zajel za branku, a pokoušel se překvapit zpáteční přihrávkou, před brankou Milčakova, v tomto prostoru se však nikdo nenacházel.
03:22
Obránci Astany však rozehráli hodně špatně .. Dallman se pokoušel na útočné modré najít Bochenskiho, ten si však najel do jiného prostoru, a kotouč skončil na zakázaném uvolnění.
02:52
Hostující Damir Ryspajev se dostal za svou brankou pod tlak napadajícího hráče, nicméně situaci dokázal vyřešit, a Astana rozehrává.
02:15
Přechod domácího celku zastavil čárový rozhodčí, který odpískal ofsajd. Hlavní rozhodčí však rozhodnutí svého kolegy opravil, a následuje vhazování ve středovém kruhu.
01:14
Dinamo je poměrně rychlým startem hodně zaskončeno, a v rozehrávce se běloruskému celku vůbec nedaří. U puku je aktuálně hostující celek.
00:20
Tak to je bleskový start pro hosty, kteří se prosazují hned ze svého prvního útoku! Nigel Dawes projel do útočného pásma po pravé straně, vyhnul se obránci, a našel přes brankou MARTINA ST.PIERRA, který poslal kotouč pod břevno! Asistence: Nigel Dawes
00:12
Úvodní vhazování dnešního utkání vyhrál domácí Kaljužnyj.
00:01
Ještě jednou příjemný podvečer u sledování textového přenosu z KHL! Oba týmy jsou již na hrací ploše, a nyní si poslechneme hymny obou zemí!
Příjemný pondělní podvečer všem hokejovým fanouškům a fanynkám! Kontinentální hokejová liga má dnes na programu celkem sedm zápasů. My se společně zaměříme na utkání HC Dinama Minsk proti Barysu Astana. Úvodní vhazování je naplánováno v 18:30, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
HC DINAMO MINSK
Běloruský celek zatím v letošní sezóně nepředvádí úplně dobré výkony. Momentálně se nachází na deváté příčce tabulky se ziskem 24 bodů! V posledních zápase má však Minsk hodně nevyrovnané výkony. Nejdříve uspěl na ledě Avtomobilistu, kde vyhrál 4:1. Následně však prohrál v prodloužení na ledě Jugry, která je jedním z největších překvapení dosavadního průběhu sezóny. V posledním utkání však Dinamo Minsk v domácím prostředí přehrálo Avangard Omsk a zvítězilo 4:2. I v dnešním utkání bude Dinamo favoritem ...
BARYS ASTANA
Ani jediný kazašský účastní v soutěži nepředvádí dobré výkony. Barys se momentálně nachází až na dvanácté příčce Východní konference, na svém kontě má pouze devatenáct bodů. Astana již navíc tři zápasy v řadě nevyhrála! Nejdříve prohrála na ledě Severstalu Čerepovec 4:5 po prodloužení. Do prodloužení dospěl i zápas na ledě CSKA, nicméně v nastaveném čase se radoval opět soupeř. V posledním utkání kazašský celek nestačil na Nižnij Novgorod, se kterým prohrál 0:2!