Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Československá stopa v utkání

Lukáš Krajíček (MIN) – 0 b, 1 s, TOI: 20:11
Ondřej Němec (CER) – 0 b. 3 s, TOI: 23:11
Třetí třetina hokejistům Čerepovce vyšla. Hosté svého soupeře nepouštěli do větších šancí. Dinamo se ke slovu dostalo až zhruba dvě minuty před koncem normální hrací doby, kdy si Zubři vytvořili závěrečný tlak. V něm však žádnou vyloženou šanci Magarilov řešit nemusel, a pečeť na výhru Severstalu vystavil gólem do prázdné brány Roman Berdnikov. Čerepovec tak potvrdil dobrou formu a po další výhře se svěřenci trenéra Václava Sýkory odpoutali ze dna tabulky Západní konference, kam poslali bratislavský Slovan. Minsk zůstává na sedmé pozici.
59:54
Čerepovec právě vstřelil branku!
Hokejisté Čerepovce rozhodují o své výhře. ROMAN BERDNIKOV poslal kotouč od vlastní brány bekhendovým obloučkem do prázdné brány, a stvrzuje výhru svého mužstva. Bez asistence.
59:29
Milčakov prchá na střídačku, domácí to zkouší v šesti.
59:15
Velká nevýhoda domácího celku je, že vhazovat se bude před Milčakovem.
59:15
Trenér Dinama Minsk Lubomír Pokovič si vzal oddechový čas.
59:12
Materuchin v dobré pozici pálil do připraveného Magarilova.
58:58
Další střela od modré a další Magarilovův zákrok.
58:22
Nyní se povedlo hostům vyhodit kotouč, Milčakov je stále v bráně.
57:51
Tak se domácím přece jen podařilo dostat do tlaku. Tribuny bouří a domácí tlačí. Kaljužnyj pálil nepřesně.
57:33
Elison si od mantinelu vyjel před Magarilova, jehož bránu jen přeměřil.
57:08
Přečíslení tři na dva domácího celku zastavil rozhodčí kvůli ofsajdu, do něhož vjel Materuchin. Fanouškům v Minsku se tento verdikt vůbec nelíbil.
57:00
Bučněvič vyvezl kotouč do útočné třetiny.
55:59
Po dlouhé době se prezentovali domácí střelou, konkrétně to byl Komarov, jehož jedovka ovšem zamířila těsně mimo bránu.
55:29
Nedaří se a nedaří domácím hokejistům usadit v útočné třetině. Hosté zatím zápas bez problémů kontrolují.
54:48
Hosté vyhráli buly a vzápětí poslal kotouč po mantinelu tak šikovně, že se zakázané uvolnění nepískalo.
54:43
Zakázané uvolnění Severstalu.
54:12
Bučněvič teď ukázal svoji šikovnost. Talentovaný ruský forvard se procpal do mezikruží odkud vypálil bekhendem, vzápětí se dostal k dorážce ale Milčakov zakročil.
53:38
Domácím se zatím nedaří dostat do útočného pása, hosté dobře brání modrou čáru.
52:56
Zakázané uvolnění Dinama vyvolalo velký rozruch. Rozhodčí ovšem rozhodl správně, protože hráč, který nahazoval puk do útočného pásma byl ještě před červenou čárou.
52:40
V posledních chvílích se však Zubrům nedaří dostat se do útočné třetiny, natož se tam usadit.
51:47
Jinak ale mají útočnou převahu domácí hokejisté, kteří okamžitě přecházejí do útočné třetiny. Moc dobře rozumí tomu, že čas plyne bleskurychle.
51:07
Zakázané uvolnění Dinama.
50:33
Hostům oddechový čas prospěl, Kagarlickij našel v mezikruží Černova, který v dobré pozici pálil mimo bránu.Tato dvojice dělá obráně Dinama velké problémy.
50:09
Trenér Čerepovce Václav Sýkora chápe, že teď se může lámat zápas, a tak si po zakázaném uvolnění raději vzal oddechový čas, aby jeho svěřenci načerpali síly.
50:09
Zubři jsou přece jen v těchto chvílích aktivní a hosté se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění. Znovu se bude vhazovat před Magarilovem.
49:37
Dobré střídání první formace, Cheechoo znovu vybojoval puk a servíroval jej zpoza brány před Magarilova Elisonovi, ten při zakončení trefil bránícího hráče.
49:15
Cheechoo zakončoval v protiútoku ovšem trefil jen brusli bránícího hráče.
47:40
Mons zakončoval protiútok Severstalu mimo bránu. Hosté jsou ale střelecky aktivnější i ve třetí třetině a to není dobrá vizitka pro domácí mužstvo.
46:33
Hosté dobývali útočné pásmo a z hlediště se ozval nespokojený pískot fanoušků.
46:19
Roman Berdnikov pálil z levého kruhu a kotouč se odrazil obloučkem za bránu.
45:43
Následně se v blízkosti Magarilova ocit Bailen, ten ovšem neprocpal puk přes posledního bránícího hráče.
44:53
Gunderson vyslal dlouhou přihrávkou Elisona, ten se přes dva obránce neprocpal do samostatného brejku.
44:13
Němec vypálil od modré čáry, Milčakov pokryl kotouč.
44:07
Aby těch technických prohřešků nebylo málo, je tu další zakázané uvolnění.
43:40
Ofsajd Dinama Minsk.
42:40
Elison najel za brankovou čáru a nabízel kotouč před Magarilova, přihrávka ovšem nevyšla.
42:34
Kotouč v hledišti. Hra se hodně kouskuje v posledních minutách.
42:06
A následně ofsajd Čerepovce.
41:59
Zakázané uvolnění Čerepovce.
41:42
Hra se přelévá ze strany na stranu, obě mužstva chtějí útočit.
40:26
Hosté začali třetí třetinu tlakem, tribuny ženou mohutně domácí mužstvo.
40:01
Dlouho nezáživná druhá třetina, v níž se nic moc nedělo, nabídla v poslední pětiminutovce několik zajímavých momentů. Ve 37. minutě nejprve navýšil vedení Čerepovce Černov. Rozhodčí poté ve 39. minutě udělil první trest ve druhé periodě, který si měl odpykat hráč Severstalu Kudako a domácí nabízenou přesilovou hrou nepohrdli. Bailen v poslední minutě prostřední části vstřelil kontaktní branku, a ve třetí třetině je tak vše otevřené. Začne zhruba v 20:09.
40:00
39:14
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Tak to byla paráda od přesilovkové formace Dinama, která teď absolutně vyšachovala čtveřici Čerepovce. Paul Szczechura našel luxusní přihrávkou na druhé tyči volného NICKA BAILENA, kterému stačilo zavěsit do odkryté brány, což se kanadskému forvardovi bez problémů povedlo. Asistence: Paul Szczechura, Alexander Materuchin.
39:00
Probíhá poslendí minuta druhé třetiny.
38:48
A následně se povedlo Severstalu znovu vyhodit puk.
38:40
Domácí ztratili pásmo.
38:15
Kaljužnyj dostal k pravé tyči parádní přihrávku, kdy mohl doklepnout puk do odkryté brány, jenomže kapitán Dinama promáchl puk.
37:49
První trest v této třetině udělil rozhodčí za hákování Vadimu Kudakovovi. Šance pro Minsk.
37:10
Zakázané uvolnění Dinama, které se viditelně trápí.
36:21
Fanoušci v Minsk Areně pískali na hráče za jejich pasivitu a ti následně inkasovali podruhé. PAVEL ČERNOV vypálil z mezikruží a kotouč proletěl Milčakovovi mezi lapačkou a tělem do brány. Asistence: Dmitrij Kagarlickij.
35:32
Rodící se brejk Minsku zkazil Szczechura, jemuž vůbec nevyšla přihrávka. Z publika se ozývá pískot.
34:35
Monachov se díky své výbušnosti dostal v souboji ke kotouči jako první a mohl stanout tváří v tvář Milčakovovi, ten jej však dobře vybruslil a eliminoval možnosti, kam mohl útočník Severstalu mířit.
34:08
Zakázané uvolnění Minsku, vhazovat se bude před Milčakovem. Fanoušci v běloruské metropoli se baví, i když aktéři utkání jim zatím neservírují příliš záživnou podívanou.
33:39
Materuchin našel před bránou volného Pavloviče, který zblízka mířil mimo tři tyče.
33:31
Hosté chvíli operovali v útočné třetině, než zakončil Černov, Milčakov zakročil.
33:00
Kagarlickij v rychlém přečíslení Severstalu mohl z první zakončovat do prázdné, střelecký pokus mu ovšem nesedl a puk poslal do rohu.
32:29
Mons se zničehonic dostal přes posledního bránícího hráče do brejku, zblízka ovšem poslal kotouč mimo bránu.
31:39
Další střelecký pokus Severstalu z pravého kruhu, opět si Milčakov poradil.
30:33
Ondřej Němec vjel do levého kruhu a vypálil, Milčakov skryl puk bez potíží v lapačce.
29:54
Ofsajd Čerepovce těsně před polovinou utkání.
29:37
Szczechura pálil od modré čáry, Magarilov byl se svým betonem připravený.
28:58
Roman Berdnikov si najel k mantinelu pro kotouč a pak dostal překvapivě mnoho prostoru, nabruslil si před Milčakova, na něhož si ovšem nepřišel.
28:17
A nezměnil to ani Gundersonův výlet do útočného pásma. Obránce Minsku si najel do levého kruhu a vypálil, Magarilov skryl puk v náruči.
27:40
Hře trochu chybí spád. Fanoušci by rovněž potřebovali nějaký impulz k tomu, aby se více snažili. Ve druhé třetině je to zatím nemastné, neslané.
27:10
Ofsajd Severstalu. Vhazování ve středním pásmu.
26:16
Po buly pálil Mons nepřesně.
26:12
Roman Berdnikov zaměstnal po delší době Milčakova, kterému vypadl kotouč, ovšem vzápětí své zahávání napravil a pokryl puk.
24:56
Ani další střelecký pokus Zubrů od modré čáry neprošel k ruskému gólmanovi ve službách Severstalu.
24:32
Gavrus se projel do útočné třetiny a vypálil přes obránce. Právě od tohoto beka se ovšem kotouč odrazil na ochrannou síť. Hosté dobře čistí prostor před Magarilovem.
23:30
Krajíček nahrál výborně pod sebe na volného Elisona, který se ocitl před Magarilovem, parádní obrannou práci ovšem předvedl Němec, který zaklekl před svým gólmanem a dvakrát zblokoval střelecký pokus kanadského útočníka ve službách Minsku.
22:59
Na střelu od modré čáry Magarilov neviděl, zasahovat ale nemusel, protože projektil zamířil mimo jeho svatyni.
22:49
Hokejisté Severstalu se zase nepohodli při rozehrávce z vlastní třetiny a dopustili se zakázaného uvolnění. Další přerušení hry.
22:38
Běloruskému celku nevyšel přechod do útočného pásma kvůli ofsajdu.
21:48
Cheechoo se projel po levém křídle a od levého mantinelu vystřelil, Magarilov vyrazil puk betonem.
21:22
Domácí hrají v plném počtu.
20:51
Pobyt v útočném pásmu Severstalu dlouho nevydržel.
20:39
Hosté začínají s přesilovou hrou a už se seřadili v útočné třetině.
20:01
Úvodní perioda tohoto klání je minulostí. Do utkání vstoupili aktivněji domácí, ale své šance ze začátku utkání nevyužili. Naproti tomu hosté udeřili prakticky z první vážnější šance. Ve 14. minutě napřáhl obránce Karlsson a propálil vše před sebou včetně brankáře Milčakova. Následně hosté převzali inicivativu a prakticky nepustili svého soupeře do vlastní třetiny. Československý souboj trenérů tedy zatím lépe vychází pro lodivoda Severstalu Václava Sýkoru. Slovák Lubomír Pokovič se však jistě nenechá zahanbit a pokusí se něco změnit, hra běloruského celku je totiž trochu mdlá. Druhá třetina začne zhruba v 19:19.
20:00
19:50
Následně se hosté dostali do útočného pásma a Bučněvič to zkusil z pravého kruhu, Milčakov vyrazil puk betonem.
19:31
Hosté sice vyhráli buly, ale Bučněvič nepřesnou přihrávkou potom přispěl k tomu, že Severstal přišel o pásmo.
19:24
Hokejisté Dinama špatně vystřídali, chvíli hráli v šesti, za což pochopitelně budou nést následky v podobě dvouminutového oslabení.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:25
Třetí formace Dinama nakoukla do útočné třetiny, pečlivá obrana Severstalu ovšem nepustila hráče běloruského celku k zakončení.
17:35
O změnu se pokusil Michaljov, jeho střelecký pokus v jízdě byl ovšem zblokován a Magarilov už hodnou chvíli čeká na zákrok.
17:07
Hosté v posledních minutách drží kotouč na svých holích daleko častěji než soupeř.
16:17
Proti Kagarlickému, který pálil z dobré pozice se vytáhl Milčakov.
15:59
Černov mohl jet sám na Milčakova, dobrou přihrávku ovšem nezpracoval, a přišel o možnost brejku.
15:13
Hosté jsou postupem času stále aktivnější. Milčakov si rozhodně na nedostatek práce stěžovat nebude.
14:54
Zakázané uvolnění Dinama, vhazovat se bude před Milčakovem.
13:17
Hosté otevírají skóre utkání! MATTIAS KARLSSON vypálil od levého kruhu a prostřelil Milčakova. Asistence: Dmitrij Kagarlickij, Pavel Černov.
12:56
12:32
Kagarlickij dorážel před Milčakovem kotouč, který se odrazil od zadního mantinelu před bránu, běloruský gólman podržel své mužstvo.
12:09
Meleško vyjel zpoza brány a vypálil k bližší tyči, jeho projektil zamířil nad bránu.
12:00
Ofsajd Čerepovce.
11:43
Lisovcova střela od modré čáry byla zblokována.
10:55
Bailen hledal volného Kaljužného, kterému střela z první vůbec nevyšla a Magarilov nemusel zasahovat.
10:05
Kagarlickij sice zavezl kotouč do útočné třetiny, ale jen za cenu ofsajdu.
09:53
Na druhé straně dlouho motal hlavu hráčům Dinama Nikoncev, nakonec se rozhodl pro bekhendovou střelu od mantinelu, ta mu vůbec nesedla a kotouč se k Milčakovovi doslova došoural. Běloruský gólman měl velmi jednoduchou práci.
08:34
Domácí nadále drželi kotouč, ale už byli na ledě příliš dlouho, a tak Kaljužnyj jen tak nahodil kotouč na bránu a odjel střídat.
07:32
Hosté první oslabení zvládli bez ztráty kytičky.
07:29
Bailenův projektil od modré čáry vypadal hodně nebezpečně, nakonec ovšem zamířil nad bránu.
06:42
Szczechura zakončoval přesilovkou kombinaci na jeden dotek z levého kruhu, Magarilov vystrčil beton a vykryl kotouč.
06:19
Kaljužnyj pálil z levého kruhu, Magarilovi puk vypadl, ale vzápětí jej bleskurychle zakryl před dotírajícím hráči.
05:32
Nikolaj Kazakovcec sekl do hole pronikajícího Elisona, za což mu rozhodčí udělil dvouminutový trest. První přesilovku zápasu si zahraje Minsk.
05:32
Elisonovi nesedla střela z forhendu, tak to zkusil z bekhendu, jeho pokus k tyči Magarilov eliminoval betonem.
05:22
Úmyslný ofsajd Severstalu.
04:30
Gavrus dostal přihrávku na pravý kruh a odtud nebezpečně pálil, Magarilov zneškodnil pokus útočníka Minsku.
04:00
Zakázané uvolnění Severstalu. Hra se vrátí před Sergeje Magarilova.
03:00
Nikoncev vypálil zpoza levého kruhu a jeho projektil udělal Milčakovi velké problémy. Gólmanovi Minsku vypadl, ovšem k jeho štěstí mimo bránu.
02:10
Obrovskou šanci spálil Komarov, který se ocitl před Magarilovem. Dvojku Severstalu nedokázal na dvakrát zblízka překonat.
01:41
Gunderson nahrával na svého spoluhráče, kotouč se však odrazil na střídačku.
01:15
Hosté začali v Minsku hodně nebojácně a tlačí se do útoku.
00:26
Mons dostal přihrávku k modré čáře, pronikl do útočné třetiny a vypálil, jeho projektil mezi tři tyče nemířil.
00:01
V hodně slušně zaplněné Minsk Areně, dějišti světového šampionátu 2014, je vše připraveno k úvodnímu buly.
Aktéři utkání jsou již seřazeni na modrých čarách. Zazní hymna Ruské federace a poté Běloruska a utkání bude moci začít.

HC Dinamo Minsk: Milčakov (Glass) – Šinkevič, Bailen, Krajíček, Lisovec, Gunderson, Znacharenko, Usenko – Kaljužnyj, Cheechoo, Elison – Materuchin, Szczechura, Gavrus – Bujnickij, Meleško, Komarov – Kolcov, Pavlovič, Michaljov.

Severstal Čerepovec: Magarilov (Štěpánek) – Karlsson, Němec, Stasenko, Dorofejev, Kudako, Šeger, Lukin – Kagarlickij, Mons, Černov – Trubačjov, Vovčenko, Bučněvič – Kazakovcev, Monachov, Kovyršin – R, Berdnikov, Skorochodov, V. Berdnikov, Nikoncev.

Rozhodčí: Safiullov, Ščenjov – Golovljov, Lazarev.

Jakub Štěpánek (CER)
Miroslav Blaťák (CER)
Ondřej Němec (CER)
Lukáš Krajíček (MIN)
Dinamo Minsk

Hokejisté Dinama Minsk sice všechny tři úvodní zápasy prohráli, v následných kláních ale převáželi u běloruského celku výhry nad porážkami a v současnosti díky tomu patří svěřencům slovenského trenéra Lubomíra Pokoviče sedmá příčka tabulky se ziskem 27 bodů. Z posledních pěti zápasů prohrálo Dinamo jediný a to až v prodloužení.
Severstal Čerepovec

Severstalu vůbec nevyšel vstup do nového ročníku. Z prvních osmi zápasů hokejisté Čerepovce vybojovali jen čtyři body za dvě výhry na nájezdy, hned šestkrát odcházeli poražení. V posledních týdnech však předvádějí svěřenci českého trenéra Václava Sýkory zlepšené výkony. Z posledních čtyřech klání Severstal hned tři vyhrál, naposledy si hokejisté z Čerepovce vyšlápli na silné CSKA Moskva, které porazili 2:1. I přes výrazné zlepšení se Čerepovec stále nachází s osmnácti nasbíranými body na dně Západní konference.
Hezký čtvrteční podvečer při sledování online přenosu z utkání KHL, v němž poměří síly Dinamo Minsk a Severstal Čerepovec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.