Ode mě je to z hokeje pro tuto chvíli vše, avšak v noci na zítřek se na Vás budu těšit u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL mezi Buffalem a Ottawou. Na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Amur Chabarovsk

Tomáš Zohorna 0+1, 1 střela, čas na ledě 20:06
Jan Kolář 0+01 1 střela, čas na ledě 21:39
Dnešní utkání je tedy u konce a tři body si do tabulky připisuje hostující Amur Chabarovsk. O jedinou branku utkání se ve 29. minutě postaral Vladimir Pervušin, který tak ukončil sérii čtyř vítězství domácího celku.
59:58
Hosté ustáli ještě poslední pokus o zakončení, poslali puk do středního pásma a dnes již zvítězí!
59:38
Icing Amuru znamená další buly u brány Juhy Metsoly. Tohle vhazování bude nesmírně důležité.
59:17
Střela ze středního pásma jen těsně minula odkrytou bránu Chanty-Mansijsku!
59:08
Amur výborně našetřil několik cenných vteřin pobytem v útočném pásmu, ale nyní se musí opět zformovat obrana hostujícího celku. Metsola zákrokem totiž zařídil vhazování právě v pásmu Chabarovsku.
58:37
Teď už Gelašvili chvátá na střídačku a domácí zkouší powerplay!
58:21
Tak nakonec tuto verzi trenér Jugry nezvolil a Gelašvili je stále přikován v brankovišti.
58:01
Do konce třetí třetiny nezbývají ani celé dvě minuty a Metsola drží kotouč! Timeout si pro změnu bere domácí trenér, který už možná nechá Gelašviliho na střídačce a Jugra to zkusí v šesti hráčích v poli.
57:20
Nyní dokonce Amur zahrozil, avšak bekhendové zakončení ze strany v podání Tarasova si snad cestu do brány ani najít nemohlo.
56:48
Bortnikov se střede do útočného pásma neprobil a hosté posílají kotouč obloučkem do středního pásma.
56:30
Fajzullin poslal přes mantinel kotouč do hlediště. Vylučovat se tak sice nebude, ale opět budeme svědky vhazování po pravé ruce Juhy Metsoly.
56:20
Hostující Tom Wandell nedokázal vyhrát buly na stranu Amuru a na Metsolu hned letěly dvě tvrdé střely. Ta druhá končí vysoko nad, ale po teči jednoho z hostů se bude buly po pravici Metsoly opakovat.
56:16
Domácím se již krátí čas na vyrovnání a po každém zákroku Metsoly se tlačí do brankoviště. Oddechový čas si nyní vybírá trenér Amuru Chabarovsk.
55:38
Prolomit přesnou obranu Amuru a překonat Metsolu se nyní snažil Volkov, ale ani jeho rána si cestu do sítě nenašla.
55:05
Hodně nepřesný pokus sice končí až na zadním mantinelu, avšak to hosty nemusí zas tak trápit, neboť se stále drží v útočném pásmu.
54:42
54:15
Znovu je puk až u brány finského gólmana. Přesilové hry dnes opravdu nejsou výstavní stránkou týmů.
53:42
Domácí posílají puk přes všechny čáry až k Metsolovi, ale zde další akci rychle rozjíždí obrana Amuru.
53:01
Tvrdá rána od modré čáry v podání Cerenoka končí v ochranné síti. Hra je vykázána do středního pásma.
52:42
A domácí Vitalij Sitnikov (JUG) navíc míří na trestnou lavici, neboť sekl Metsolu do lapačky.
52:42
Hosté již jsou v plném počtu, ale zasahovat musel opět Metsola, který měl před sebou volného Sitnikova. O zbytek se postarala důrazná obrana Chabarovsku.
52:13
Andrej Ivanov si sjel před bránu, ale z hranice brankoviště puk mezi tři tyče neposlal! Obrovská šance domácího celku!
51:53
Po vyhraném buly hosté bleskově posílají kotouč až ke Gelašvilimu.
51:44
Naprosto stejně jako před chvílí to zkoušel Bortnikov a opět nepochodil! Puk se poté ocitl na střídačce hostujícího celku a následuje buly po levici Metsoly.
51:13
Dělovku Guseva zastavila obranná čtveřice Amuru. Ta by již však potřebovala vystřídat.
50:41
Bortnikov obdržel přihrávku od Panova a rychlým manévrem se u tyče pokusil překvapit finského gólmana Chabarovsku. Bez úspěchu!
50:25
Hostujícímu trenérovi se to sice vůbec nelíbí, ale Jan Kolář (CHA) je i tak vyloučen na dvě minuty za podražení. Nutno říci, že pronikající hráč Jugry šel na led opravdu hodně ochotně.
50:13
Na druhé straně se ranou z levé strany prezentoval Tarasov a jeho pokus končí sražen vysoko v síti nad Gelašviliho bránou.
49:36
Tak nakonec se sice vhazovalo ve středním pásmu, ale domácí ani po vyhraném buly a přechodu do útoku nedokázali vystřelit a ohrozit tím Metsolu.
49:22
Hodně nudná část třetí třetiny končí icingem domácího celku. Hra se tedy přestěhuje před brankáře Georgije Gelašviliho.
48:06
Domácí se opravdu snaží a znovu kombinují v útočném pásmu. Skulinu v pevné a pohyblivé obraně Auru však hledají marně.
47:41
Rozjetému Panovovi se teď bohužel pro domácí nepodařilo zpracovat prudkou přihrávku a kotouč jen tak doklouzal až k Metsolovi, který jej schoval pod lapačkou.
46:51
Jugra se opět dokázala na delší dobu usadit v útočném pásmu, ale hostující celek zase a znovu posílá bez problémů kotouč zpátky do pásma středního.
46:11
Amur hraje ve třetí třetině zatím naprosto v pohodě a ubráněná oslabení hráčům jen přidávají na klidu.
45:16
Aktivní Buljanskij se nyní snažil prokličkovat středem hřiště, ale jeho následná střela z mezikruží skončila sražená v rohu kluziště.
44:59
44:35
Pokud počítám správně tak hosté právě poslali puk k domácímu brankáři už popáté během jediného oslabení.
43:56
Nyní už měli domácí obranu Jugry doslova rozebranou, ale vše končí pouze vyhozením puku přes celou ledovou plochu.
43:40
Amuru se již podruhé podařilo vyhodit kotouč z vlastního pásma až ke Gelašvilimu. Přesilovka Jugry zatím není nebezpečná.
42:59
Buljanskij si svou aktivitou vykoledoval faul a na trestnou lavici již za podražení míří Vitalij Šulakov (CHA).
42:28
Domácí svírají Amur, který je stažen hodně blízko vlastní brány. Tohle by se hostům nemuselo vůbec vyplatit.
41:50
Po návratu vyloučeného Wandella se hosté odhodlali ke svému prvnímu útoku ve třetí třetině. Střelu Kalašnikova však Gelašvili v pohodě vyrazil.
41:29
40:59
Dva domácí hráči si několikrát vyměnili kotouč na modré čáře a nakonec na Metsolu letěla dělovka Ugolnikova kterou však finský brankář bez potíží ztlumil v náruči.
40:17
Jugra má i na začátku třetí třetiny k dispozici poměrně velkou část přesilové hry a usazuje se v pásmu soupeře.
40:01
Další třetina začne přibližně v 17:37.
I druhá třetina tohoto zápasu je minulostí a tentokrát jdou do kabin o něco spokojenější hráči hostujícího Amuru Chabarovsk. Ti sice nebyli nijak aktivnější, ale ze své jediné gólové šance vytěžili sto procent a Pervušin ve 29. minutě vstřelil dosud jedinou branku utkání.
40:00
39:50
Nepřesná střela Ivanova končí až u modré čáry. K další střele se již domácí nedostanou!
39:29
Jugra si stejně jako v poslední minutě první třetiny i v té druhé vykoledovala faul. Za hákování si jde na dvě minuty odpočinout Tom Wandell (CHA).
39:05
Zakázané uvolnění domácích znamená vhazování po pravici Georgije Gelašviliho.
38:46
Ani domácí ani hosté se nedostali k zakončení z nebezpečnější pozice a vše ukončila až střela Koláře, která letěla od modré čáry.
38:06
Hra se opět často přelévá od jedné brány k druhé, ale často tyto útočné akce končí bez střely. Podobně jako nedávná od hostujícího celku.
36:59
Pomalu se blíží samotný závěr druhé třetiny a vyrovnání měl nyní na hokejce Jacenko. Ten vystihl chybnou rozehrávku Atjušova, ale právě zmíněný obránce Amuru dokázal Jacenkovo zakončení srazit do ochranné sítě.
36:15
Velmi aktivní Bortnikov se po rychlém objetí brány pokusil zasunout kotouč u tyče, ale zde měl Metsola připravený levý beton, kterým kotouč zastavil.
35:02
Litovčenko byl jedním z domácích obránců povalen před Gelašvilim, avšak přestupek je pískán právě hostujícímu útočníkovi, který se provinil postavením v brankovišti.
34:25
Vladislav Ušenin svižnou střelou protáhl Gelašviliho. Následně je hra přerušena a bude se vhazovat ve středním pásmu.
34:05
Tohle už vypadalo nadějněji! Výborná dlouhá přihrávka dolétla přesně na hůl rozjetého Panova, nicméně ten střelou zápěstím minul Metsolovu svatyni!
33:19
Gelašvili musel opět zasahovat, což se mu u tyče také povedlo, a na druhou stranu rychle zamířil Michnov, který přenechal kotouč Rasskazovovi, ale jeho střela mezi tři tyče nemířila.
31:58
Nepovedený útok Chanty-Mansijsku byl zakončen opravdu otřesnou přihrávkou, která poslala puk jen na hokejky hostujících hráčů.
31:21
Jenže domácím se z unavenosti soupeřovy pětky nepodařilo nic vytěžit a činit se musel opět Gelašvili, který v brankovišti přikryl neposedný kotouč.
30:51
Nyní už se však Jugře podařilo protlačit do útočného pásma a vynutit si zakázané uvolnění soupeře.
30:22
Domácí jsou značně otřeseni inkasovanou brankou a dostávají se opět pod menší tlak.
28:46
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Tak to je šok pro domácí hráče i fanoušky! Hosté se na delší dobu usadili v útočném pásmu a výsledkem byla naprosto dokonalá přihrávka Litovčenka, která našla osamoceného VLADIMIRA PERVUŠINA a ten okamžitě poslal kotouč za záda přesunujícího se Gelašviliho. Asistence: Vjačeslav Litovčenko, Tomáš Zohorna
28:38
Zakázaným uvolněním se pro změnu proviňují domácí. Ve hře je stále obrovské množství nepřesností a zdá se, že žádných gólových hodů se nedočkáme.
28:08
Zničehonic se před Gelašvilim zjevil zcela osamocený Vjačeslav Ušenin, ke kterému propadla sražená střela od modré čáry, avšak jeden z bratrů Ušeninů z bezprostřední blízkosti minul bránu.
27:44
Příliš dlouhá rozehrávka jednoho z hostujících obránců končí zakázaným uvolněním. Hra se tedy logicky vrací před Metsolu.
26:23
Metsola teď vůbec nevěděl, kde mu hlava stojí, protože na něj dotírala hned trojice domácích. Celé dobývání brány Amuru sice končí nepřesnou střelou Bortnikova, ale šance to byla opravdu velká.
25:22
S domácími to už vypadalo velmi špatně, neboť je hosté dlouho drželi ve vlastním pásmu, ale nakonec se právě jeden z hostujících hráčů dopustil chybné přihrávky a kotouč končí ve středním pásmu.
24:56
Teď se sice hosté dostali do útočného pásma, avšak k ohrožení Gelašviliho stále nedošlo.
24:13
Hostující Amur se v druhé třetině prakticky ještě nedostal do blízkosti Gelašviliho svatyně. Brankář Jugry tak může stále odpočívat a vyčkávat některý z ojedinělých útoků soupeře.
23:37
Hned po vyhraném buly v útočném pásmu zakončovali domácí hráči. Metsola zůstává bezchybný!
22:48
Amur Chabarovsk se ještě dostatečně neoklepal z nedávno ukončeného oslabení a je stále pod tlakem.
21:19
A s návratem vyloučeného Pervušina se Jugra ocitla v další megašanci. Tentokrát domácí jeden z domácích zakončoval do odkryté části brány, nicméně puk nakonec poslal jen do boční sítě.
20:54
Obrovská šance domácího celku. Před bránou Metsoly byl nyní zaparkovaný Panov, ale ten na brankovišti rychlou přihrávku ze strany netrefil!
20:25
Jugra má k dispozici ještě přibližně minutu přesilové hry a usazuje se v útočném pásmu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 16:49.
Je za námi první perioda střetnutí a týmy jdou do kabin s bezbrankovou remízou v zádech. Po dvaceti minutách vyrovnané hry opravdu nemůžeme říct, který z týmů byl lepší, ale největší šanci měl v šesté minutě hostující Maxim Verjovkin. Toho však skvělým zákrokem vychytal Gelašvili a první třetina tak především díky neschopnosti vytvořit si další velkou šanci skončila za stavu 0:0.
20:00
19:50
Domácí se sice dokázali okamžitě usadit v útočném pásmu, nicméně dvě střely mířily vedle brány a první třetina tak zřejmě skončí bez branek.
19:19
V samotném závěru první třetiny přichází ještě jedno vyloučení. Dvouminutový trest za nedovolené bránění si odsedí Vladimir Pervušin (CHA).
18:54
Jugra špatně vystřídala a Amur se díky tomu usadil v útočném pásmu. Výsledkem byla jen slabá střela, jenž skončila v rukavici Georgje Gelašviliho.
18:06
Pokus o proniknutí od útočného pásma se domácím sice podařil, ale ke kotouči se prakticky okamžitě dostali hostující obránci, kteří jej vyvezli zpět mezi dvě modré čáry.
16:56
16:25
Bortnikov se brány natlačil k tyči, ale tam stál opět pozorný Juha Metsola. Největší šanci první třetiny tak zůstává zakončení Verjovkina ze šesté minuty.
15:54
Teď už sice došlo ke střele, ale ta byla velmi nepřesná a kotouč po chvíli letí až ke Gelašvilimu.
15:22
Jugra se drží v útočném pásmu, avšak k zakončení se domácí ne a ne protlačit.
14:56
Až nyní se hosté dotkli kotouče a na trestnou lavici usedá Alexander Delnov (CHA). Přestupkem hostujícího hráče bylo hákování.
14:21
Nepřesná kombinace dvou domácích obránců vyhnala Jugru až do středního pásma, ale na straně hostů se bude vylučovat.
13:35
K zakončení bekhendem se právě propracoval Bortnikov. Metsola však byl přesně tam, kde by být měl a puk zastavil pravým betonem.
13:08
Domácí již jsou v plném počtu a po icingu hostujícího celku přichází komerční přestávka.
12:52
Další chyba Amuru a špatnou přesilovou hru hostů přerušuje Metsola, který schoval puk pod lapačkou.
12:26
Nyní dokonce v oslabení zahrozil Jašin, nicméně jeho průnik po křídle k vážnějšímu ohrožení Metsolovy brány nevedl.
11:55
Hostům přesilovky moc nejdou a kotouč je opět úplně na druhé straně kluziště než by si hráči Chabarovsku přáli.
11:04
Alexej Vasilčenko (JUG) propadl ve středním pásmu a musel pomocí hákování hasit vzniklé přečíslení. Jsou z toho dvě trestné minuty.
10:31
Po obrovské chybě v rozehrávce Amuru se k puku dostal osamocený Rasskazov, ale než domácí útočník vystřelil, padl mu pod nohy hráč hostujícího celku.
09:58
Parádní hit teď předvedl jeden z hostujících obránců, který důrazně, ale hlavně čistě zastavil pronikajícího Jacenka. Opravdu radost pohledět!
09:16
Hra se sice poměrně často přelévá ze strany na stranu, avšak týmy se zatím potýkají s příliš velkým množstvím nepřesností. Jedna z dalších končí zakázaným uvolněním Jugry.
08:29
Amur kombinuje v útočném pásmu. Svědky dalšího střeleckého pokusu jsme ale zatím nebyli.
07:46
Domácím se nepovedla kombinace ve středním pásmu a vyústěním je jen slabé nahození, které pro své hráče zpracoval brankář Metsola.
06:26
Úspěšný zákrok si pro změnu připisuje i Juha Metsola. Ten zastavil Buljanského ránu z mezikruží.
05:54
05:30
Jenže nyní si hostující Amur vytvořil obrovskou příležitost! Přihrávka přes celou šíři útočného pásma doputovala až ke zcela volnému Verjovkinovi, který ihned pálil, avšak přesunující se Gelašvili se zaskvěl a vytáhl fantastický zákrok.
05:08
Již potřetí je kotouč až u brankáře hostujícího celku. Chabarovsku se zatím přesilovka vůbec nedaří.
04:19
Po několika nevýrazných nahozeních se ke kotouči dostala čtveřice bránících hráčů Jugry a puk logicky letí až k Metsolovi.
03:54
Je tady první vyloučení zápasu. Na lavici hanby usedá Ivan Jacenko (JUG), který se provinil podražením.
03:13
Gelašvili opět v akci. Tentokrát brankář Jugry zkrotil tečovaný pokus Vladiira Pervušina, který ještě na začátku sezóny figuroval právě na soupisce domácího celku.
03:06
Ani jednom z týmů se zatím nedaří projít hlouběji do útočného pásma. I Chabarovsk nyní akci řešil nahozením, jenž skončilo v lapačce domácího gólmana.
02:36
Kotouč se od jednoho z hráčů odrazil až do ochranné sítě a rozhodčí tak nařizují vhazování po pravici Metsoly.
01:53
Pohodlný zákrok si připisuje Juha Metsola. Finský gólman Amuru bez potíží lapil nahození od červené čáry.
01:29
Hosté stále drží kotouč na svých hokejkách a snaží se najít skulinu v obraně Jugry.
00:20
Na druhé straně se musel už po dvaceti sekundách činit Georgij Gelašvili. Domácí gólman totiž čelil střele Litovčenka.
00:08
Hned první pokus domácích o přechod do útočného pásma zastavuje čárový rozhodčí, který odpískal ofsajd.
00:01
Státní hymna ruské federace je za námi. Nyní už nic nebrání úvodnímu buly zápasu.
Teď už jsou na ledě i tmavě modří domácí hráči, kteří jsou vzhledem k aktuální formě mírnými favority utkání.
Hráči již pomalu nastupují na ledovou plochu. Přítomni jsou však zatím jen hosté, kteří dnes hrají v bílých dresech.

Jugra Chanty-Mansijsk: Gelašvili (Fokin) – Antonov, Ugolnikov, Kalašnikov, Želdakov, Vasilčenko, Pogorišnij, Chrišpenc – Panov Bortnikov, Gusev – Ševčenko, Volkov, Ivanov – Buljanskij, Sitnikov, Jacenko – Michnov, Jašin, Rasskazov

Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – Kolář, Čerepanov, Zub, Šulakov, Atjušov, Verjovkin, Cerenok – Tolpeko, Wandell, Fajzullin – Pervušin, Litovčenko, Zohorna – Tarasov, Vl.Ušenin, Vj.Ušenin – Delnov, Gračjov, Železnov

Rozhodčí: Michajl Buturlin, Pavel Ovčinnikov – Dmitrij Parfjonov, Alexander Sysujev.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Jugra Chanty-Mansijsk

Na soupisce týmu není žádný Čech či Slovák.

AMUR CHABAROVSK

Hostující Chabarovsk zatím potvrzuje předsezónní prognózy a drží se ve spodních patrech tabulky Východní konference. V sedmnácti utkáních dosud Amur nasbíral jen 20 bodů a to stačí jen na 11. pozici zmiňované konference. Největším problémem Chabarovsku je pak střílení branek, když jich tým zaznamenal pouze 27, což je vůbec nejméně ze všech týmů KHL.

JUGRA CHANTY-MANSIJSK

Domácí celek, který byl považován za jednoho z největších outsiderů celé soutěže je zatím naopak velkým překvapením. Po devatenácti odehraných zápasech má Jugra na svém kontě krásných 32 bodů a jako vedoucí tým Charlamovovy divize se nachází na druhé příčce Východní konference. Momentálně je navíc Chanty-Mansijsk na koni, když vyhrál poslední čtyři utkání.

6.10.2015 Chanty-Mansijsk – Novosibirsk 2:1 sn.
4.10.2015 Chanty-Mansijsk – Novokuzněck 3:2 sn.
1.1.2015 Chanty-Mansijsk – Minsk 2:1 pp.
29.9.2015 Chanty-Mansijsk – Nižnij Novgorod 3:2
27.9.2015 Čerepovec – Chanty-Mansijsk 3:0
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém Jugra Chanty-Mansijsk přivítá na svém ledě Amur Chabarovsk. Utkání začíná v 16:00.