Traktor Čeljabinsk vítězí 3:2 po samostatných nájezdech a je třeba říci, že si ty dva body zasloužil. Měl více šancí a můžeme tvrdit, že se jedná o zasloužený výsledek.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Traktor Čeljabinsk.

MAXIM JAKUCENJA rozhodujícím nájezdem ukončuje tento zápas, Čeljabinsk vítězí po samostatných nájezdech.
Jakucenja přesnou střelou pod vyrážečku nedal Sedláčkovi šanci!
Indrašis vůbec netrefil branku!
Rybakov bekhendem otevírá skóre.
Leino mířil mezi betony, ale také nedal.
Glinkin jako první nedal, svůj blafák nezvládl.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
63:45
Hra se vrátila před Sedláčka, zpoza branky chtěl puk dotlačit za čáru Pestunov, ale skóre se nemění.
62:46
Hostující Saulietis byl sám před Demčenkem, ale zblízka ho nepřekonal.
62:00
Ofsajd Čeljabinsku přerušil hru.
61:52
Čeljabinsk operuje v útočné třetině, zatím ale Sedláček v brance Dinama odolává.
60:01
Třetí třetina příliš dobrou hru nenabídla, ani jeden ze soupeřů utkání nerozhodl ve svůj prospěch, takže nás čeká ještě prodloužení.
60:00
59:29
Dinamo Riga vyhazuje kotouče ze třetiny, tak aby z toho nebyl icing.
59:00
Pokud v poslední minutě nepadne gól, můžeme se připravovat na prodloužení.
57:38
Stále stejný obrázek hry. Hra plyne, ale šance nevidíme.
56:15
Až nyní Demčenko přerušil hru, bude se vhazovat.
55:40
Riga zavřela svou obrannou zónu a Traktor se nemůže prosadit. Naopak ale ani hosté si nevytváří šance.
55:07
V posledních minutách sice hra plyne, ale schází střelecké pokusy a šance.
54:50
Riga napadá v útočné třetině rozehrávku Čeljabinsku.
53:29
Oba celky hrají vyrovnannou bitvu, možná dojde i na prodloužení.
53:00
Nyní naopak zavezl puk do útočné třetiny hostující Meija, ale záhy o něj přišel.
51:48
Čeljabinsk opět operuje v útočné třetině, ale na Sedláčka zatím střelecké pokusy nemíří.
50:50
Dinamo Riga zatím v obraně nechybuje.
50:25
Za brankou Traktoru zakládá útok domácí Quint.
50:02
Nyní naopak kombinoval v útočné třetině Traktor, ale do koncovky se domácí neprodrali.
49:43
V posledních minutách je více na puku Riga, ale na vyložené šance zatím čekáme.
48:06
Redlihs operuje s pukem podél mantinelu, tísněn obráncem ale zatím nedokázal puk přesně odehrát.
47:48
Dinamo Riga zakládá útok do vlastní branky.
47:48
47:08
Saulietis podnikl individuální akci, a z pravé strany trefil výstroj gólmana Demčenka.
46:35
Christov od mantinelu střílel těsně vedle.
45:00
Riga už hraje aktivněji, ve druhé třetině byla pod velkým tlakem. Ale nyní to vypadá, že třetí perioda bude velmi vyrovnaná.
44:19
Domácí hrají v plném počtu.
43:13
Střelu Cibulskise vyrazil Demčenko do rohu.
43:00
Dinamo se nastěhovalo do útočné třetiny a vymýšlí přesilovkovou kombinaci.
42:19
Osnovin (CLJ) vyloučen za sekání.
40:44
Riga ve středu hřiště vymýšlí, jaký provede útok.
40:01
Ve druhé třetině měl velkou převahu Traktor Čeljabinsk a také, že dvěma brankami otočil skóre zápasu. Riga byla také často vylučovaná, což podtrhovalo tlak Traktoru. V čase 39:06 z ojedinělého útoku Dinama ale vyrovnal Miks Indrašis.
40:00
39:06
Riga právě vstřelila branku!
Tak to je šok pro domácí, Dinamo ve druhé třetině nemělo snad jedinou šanci, ale v závěru druhé třetiny se hosté dostali před Demčenka a po zblokované střele se k dorážce zblízka dostal MIKS INDRAŠIS a vyrovnal. Asistence: Ville Leino.
38:00
Dvě minuty před koncem druhé třetiny by domácí fanoušci viděli rádi další branku, jak sami skandují: "šajbu, šajbu". Sedláček, ač pod velkým tlakem, zatím nedovolil domácím potřetí skórovat.
37:45
Dinamo Riga hraje v plném počtu.
37:27
Až nyní vyhazuje Galvinš přes všechny čáry.
36:45
Minuta z přesilovky pryč, Sedláček stále odolává.
36:20
Přesilovková formace Traktoru už to rozbalila v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.
35:45
Lauris Darzinš (RIG) vyloučen za podražení. Dinamo tak zůtane nadále pod tlakem domácích.
34:54
Dinamo pouze dostalo puk z obranného pásma, další útok znovu zakládá Traktor.
34:45
Traktor ještě po přesilovce zůstal v náporu a Sedláček znovu musel zasahovat.
34:21
Cibulskis na ledě, Dinamo hraje v plném počtu.
33:51
Jakucenja zavezl puk do pásma a poohlíží se, komu přihraje.
33:00
Sedláček chytil puk do lapačky, bude se vhazovat. Přesilovková formace Traktoru se nastěhovala do útočné třetiny.
32:30
Dinamo Riga je ve druhé třetině pod velkým tlakem a další vyloučení Cibulskise situaci hostujícícho celku nezlepší.
32:21
Cibulskis (RIG) vyloučen za hákování.
31:56
Dinamo pouze nahodilo do pásma, za brankou zakládá útok domácích Borodkin.
31:01
Rize senedaří dostat z vlastní obranné třetiny.
29:45
Sedláček si zatím ve druhé třetině tedy nemůže stěžovat na nedostatek práce. Znovu musel zasahovat.
28:12
Traktor Čeljabinsk dokázal otočit skóre zápasu ve svůj prospěch a nyní je na tahu zase Dinamo, které častými vyloučeními přišlo o svůj náskok.
27:53
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Po přesném pasu Glinkina pálil z první z hranice kruhů DMITRIJ PESTUNOV a pohotovou ranou překonal Sedláčka. Asistence: Anton Glinkin.
26:40
Dinamo hraje v plném počtu.
25:40
Sestito (RIG) vyloučen za držení.
24:12
Domácí Traktor se lehce dostává do útočné třetiny a hrozí před Sedláčkem.
23:00
Sedláček byl nyní v permanenci, ale český brankář ve službách Dinama byl nyní úspěšný.
22:19
Čeljabinsk vyrovnávací branka posílila, domácí jsou na puku.
21:21
Domácí dokázali vyrovnat hned v úvodu druhé třetiny. Traktor měl v úvodních sekundách nápor a Sedláčka nakonec propálil DANIIL GUBAREV. Asistence: Simon Kukojov.
20:01
Po první třetině vede Dinamo Riga 1:0. když se v 13. minutě trefil Mikelis Redlihs. Dinamo bylo aktivnější a zatím zaslouženě vede.
20:00
19:47
Meija (RIG) vyloučen za podražení.
18:53
Traktor hraje v plném počtu.
17:10
Demčenko si v oslabení nyní připsal důleitý zákrok, ale zatím svůj tým drží.
16:53
Elaxander Šinin (CLJ) vyloučen za držení protihráče.
14:58
Leino se dostal ke kotouči, zkoušel to pohotově, ale mířil vedle.
13:11
Domácí Davydov to zkoušel od modré, ale Sedláček v klidu puk pokryl.
12:36
Dinamo je za svou aktivitou odměněno brankou. Skóre přesnou střelou po kombinaci se spoluhráči otevřel MIKELIS REDLIHS. Asistence: Eriks Ševčenko.
09:45
Hostující Darzinš to zkoušel střelou přes obránce!
08:51
Demčenko byl znovu v permanenci, ale gólman Traktoru zatím svůj tým drží.
07:13
Nyní pálil Ševčenko, ale Demčenko v brance Čeljabinsku byl znovu připraven.
06:22
Čeljabinsk hraje v plném počtu.
05:15
Cibulskis dobře pálil od modré, Demčenko se nyní musel činit.
05:00
Dinamo se nastěhovalo do útočné třetiny a kombinuje při přesilovce.
04:22
Rybakov (CLJ) vyloučen za hákování. Dinamo Riga si zahraje první přesilovku v zápase.
02:38
Nyní zahrozil o branky Jakucenja. Čeljabinsk je zatím v úvodu zápasu aktivnější.
01:41
Nyní nahazoval kotouč do útočného pásma domácí Martynov.
00:51
Po střele Leina musel poprvé v utkání zasahovat Demčenko. Bude se vhazovat.
00:01

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Danilišin) – Borodkin, Quint – Žuldikov, Martynov – Petrov, Davydov – Šinin – Jakucenja, Chistov, Osnovin – Glinkin, Pestunov, Popov – Mokin, Glovackij, Růžička – Afonasjevskij, Kokujov, Rybakov – Gubarev.

Dinamo Riga: Sedláček (Eriksson) – Cibulskis, Galvinš, Redlihs K., Kundrátek, Sotnieks, Seigo, Ševčenko – Redlihs M., Sestito, Meija – Darzinš, Leino, Indrašis – Skvorcovs, Džerinš, Saulietis – Locans, Berzinš, Jelisejevs

Rozhodčí: Ravodin A. (Rus), Soin A. (Rus).
V utkání KHL budeme sledovat dva celky, které nepatří k favoritům soutěže a účast v play-off by pro ně byla hodně velkým úspěchem. Střetne se Traktor Čeljabinsk na domácím ledě s Dinamem Riga!

Čeljabinsku se příliš nedaří, ve své divizi je na předposledním 6. místě. Horší v Charlamovovy divizi je už pouze Lada Togliatti.

Traktor dosud nasbíral 24 bodů při skóre 36:38 a momentálně se musí obejít bez zraněného gólmana Pavla Francouze, který přišel do Čeljabinsku před sezónou z HC Verva Litvínov.

Dinamo Riga je už tradičním účastníkem KHL, ale příliš velkých úspěchů nedosahuje. Aktuálně je Riga v Bobrovovy divizi na 5. místě, horší jsou Spartak Moskva a Slovan Bratislava.

Dinamo má na kontě 23 bodů při skóre 39:43.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.