Já se loučím, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a příště na shledanou.
Outsiderovi zápasu se po dvaceti minutách druhé části podařilo srovnat, ale konečné slovo měli přeci jen domácí, když Nolito šest minut před koncem dost kuriózním gólem, ale i ty se počítají, vrátil svým barvám vedení, které poté Celta udržela až do konce. Celkově se nehrálo příliš atraktivní utkání, ale domácí hráči i diváci mohou být díky výhře spokojeni.
90+3
90+2
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Fabián Orellana, přichází Josep Señé.
90+2
Hosté rozehráli standardku, díky které mohli ještě pomýšlet na srovnání, avšak do šance se nedostali.
90+1
Žlutou kartu dostává Pablo Hernández (Real Club Celta de Vigo).
90+1
Nastavovat se budou dvě minuty.
89
Míč končí po malé domů u Álvareze, jenž hodně rychle rozehrál.
88
Už to mohlo být o dvě branky, tentokrát zachránilo Cuéllara břevno.
84
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
NOLITO obdržel parádní pas do běhu, dostal se sám před brankáře a ač se Cuéllar snažil balón odkopnout, protihráči se přeci jen podařilo skórovat. Šest minut před koncem tak jde favorit zápasu znovu do vedení.
80
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Jony, přichází Juan Muñiz.
79
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází John Guidetti, přichází Iago Aspas.
77
Álvarez musel vyběhnout z brány, aby míč v poslední chvíli odkopl do bezpečí.
75
Vzápětí další. Hosté nyní svého soupeře přehrávají a bude to ještě zajímavých patnáct minut.
72
Rohový kop pro Gijón.
71
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Dani Ndi, přichází Pablo Pérez.
68
Domácí se snaží o rychlou odpověď, faulem ale o balón přichází.
66
Gijón právě vstřelil branku!
Tak tohle byla trefa do černého. CARLOS CASTRO nebyl na hřišti snad ani minutu, když se zničehožnic zjevil sám před brankářem, nerozmýšlel se a zamířil přesně k bližší tyči, kam Álvarez nedosáhl.
65
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Théo Bongonda, přichází Daniel Wass.
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Carlos Castro.
65
64
Míč nakonec končí vedle pravé tyče brány Celty Vigo, bude se střídat na obou stranách.
64
Hosté se nejprve provinili nejspíš faulem, ale hra pokračovala, Sporting vyrazil do brejku, ze kterého vybojoval rohový kop.
61
Hosté špatně rozehráli, avšak Guidetti následně pokazil přihrávku před bránu a z šance tak nebylo nic.
58
Nolito možná trochu zbrkle odkopl míč ze své poloviny až k brankáři soupeře.
57
Po dalším faulu domácích budou hosté rozehrávat z podobné pozice, jako v úvodu druhé půle.
54
Žlutou kartu dostává Gustavo Cabral (Real Club Celta de Vigo).
54
Guidetti přišel o míč u postranní lajny a musí se rychle stáhnout na svou stranu.
52
Halilović střílel hezky ke vzdálenější tyči, kdyby o trochu lépe zamířil, mohl se už radovat z gólu.
49
Míč sice po standardce zamířil před bránu Celty, ale tam nebyl nikdo v pruhovaném dresu, kdo by jej ztečoval za brankovou lajnu.
48
V úvodu druhé půle dobrá možnost pro hosty.
46
Nepříliš pohlednou podívanou přinesla první půle. V ní se po čtvrt hodině hry dostali domácí do vedení, ale to bylo z jejich strany v podstatě vše. Šance Bongondy v jejím závěru byla spíš výjimkou. To hosté zatím nepředvedli opravdu vůbec nic. Zlepší se kvalita hry ve druhé pětačtyřicetiminutovce?
45+1
45
Míč ale končí u jejich gólmana, který zakládá další akci.
45
Domácí v závěru první půle ještě dobývají území hostů.
43
Hodně nepříjemný úder do zad inkasoval Jonathan a tohle klidně mohla být žlutá karta. Hlavní arbitr sice faul píská, ale žlutý trest neuděluje.
41
Bongonda se dostal v podstatě sám před brankáře, svoji ránu však poslal mimo bránu.
41
Hostující brankář lehký míč jen vyboxoval a akce domácích tak může pokračovat.
41
Rohový kop pro domácí.
39
Nolito dlouho váhal, zda přihrát nebo vystřelit, nakonec volil první možnost, což asi nebylo moudré. Cuéllar ve finále zasahovat vůbec nemusel.
38
Nolito vystřelil směrem k bližší tyči, ale tam byl připravený hostující brankář.
37
Slibně vypadají souhra Celty nakonec končí pouze u Cuéllara.
34
Teď měli naopak štěstí, když Álvarez trochu zaváhal při vyběhnutí, nakonec se mu ale podařilo míč vyboxovat.
32
Domácí jsou nadále aktivnější, ale svoji převahu nedokáží zúročit v další branku.
29
Dva hráči Gijónu si nabíhali na přihrávku před bránu, ani jeden se k míči nakonec nedostal.
27
Halilović se hezky prosmýkl kolem několika protihráčů, ve finální fázi upadl, ale hra pokračuje dál.
25
Hostům se sice podařilo vyrovnat, ale jejich radost byla předčasná – ofsajd.
24
Cuéllar se vydal hodně daleko z brány, až ke středovému kruhu, kde se dostal k míči, ale nerozehrál úplně ideálně. Naštěstí pro něj z toho nakonec žádné nebezpečí nebylo.
23
Žlutou kartu dostává Sergi Gómez (Real Club Celta de Vigo).
21
Nolito hezky tečoval přihrávku z pravé strany, chtělo to jen lépe zamířit.
21
Nyní si vynutili rohový kop.
19
López se k míči neprobojoval, domácí budou rozehrávat od brány.
18
Domácí mají nadále míč na kopačkách, ale nemohou se dostat ke střele.
15
FABIÁN ORELLANA obdržel přihrávku před zcela prázdnou bránu Gijónu a zahodit tuto šanci snad ani nešlo.
13
Orellana chtěl nejspíš přihrát spoluhráči, místo toho poslal míč přímo k brankáři Gijónu.
12
Ndi se k míči nepropracoval, odkopávat od brány bude Álvarez.
10
Cuéllar musel vyběhnout z brankové čáry, aby k letícímu balónu doběhl včas.
8
Přetažená přihrávka končí v zámezí, rozehrávat bude Cuéllar.
6
Domácí mají míč na kopačkách, ale přihrávají si jen na své polovině.
3
Týmy si zatím mezi sebou víceméně jen vyměňují míče, šanci jsme zatím neviděli.
1

Real Club Celta de Vigo: S. Álvarez – Mallo, Sergi Gómez, Cabral, Planas – Bongonda, Augusto Fernández, P. Hernández – Orellana, Guidetti, Nolito.
Náhradníci: Blanco – Señé, Wass, Aspas, Madinda, Dražić, Alende López.

Sporting Gijón: Cuéllar – Lora, L. Hernández, Espinosa, Isma López – Mascarell, Cases – Ndi, Halilović, Jony – A. Sanabria.
Náhradníci: Alberto García – Menéndez, P. Pérez, C. Castro, Muñiz, Aït-Atmane, Meré.

Rozhodčí: S. Jaime – J. Bueno, F. Tresaco.
Posledních pět vzájemných zápasů

Celta Vigo – Gijón 0:1 (přátelský zápas)
Celta Vigo – Gijón 3:0 (přátelský zápas)
Celta Vigo – Gijón 0:0
Gijón – Celta Vigo 0:1
Celta Vigo – Gijón 1:0
Gijón

Hosté si z dvanácti sehraných klání připsali tři výhry, tři remízy, šest porážek a pasivní skóre -7 (11:18). Z šesti venkovních střetnutí brali tři body ve dvou případech, jednou se se svým soupeřem rozešli smírně a třikrát prohráli, vstřelili šest branek a devětkrát inkasovali. Naposledy ze vítězství na cizím hřišti radovali 3. října, když porazili Espanyol 2:1 gólem ve 92. minutě. Hned tři hráči se se dvěma góly dělí o první pozici střelců týmu, Chorvat A. Halilović, Španěl A. Menendez a A. Sanabria z Paraguaye.
Celta Vigo

Domácí tým se nachází na páté pozici tabulky s 21 body, ovšem stejný počet bodů má i čtvrtý Villarreal a na druhé Atlético ztrácí jen pět bodů. Z dvanácti dosud odehraných utkání proměnili jeho hráči ve vítězství rovnou polovinu, třikrát odcházeli s bodem za remízu a třikrát prohráli, vstřelili pěkných 22 gólů, ovšem dvacet jich inkasovali. V obou případech se jedná o jeden z nejvyšších počtů v lize. Na svém trávníku ze šesti zápasů shodně dvakrát vyhráli, remizovali i prohráli a jejich skóre je hezky vyrovnané 12:12. Na výhru před svými fanoušky však čekají už dva zápasy, v tom minulém dokonce prohráli s Valencií 1:5, mají tak co napravovat. Nejlepším střelcem je se sedmi přesnými zásahy Španěl D. Nolito, o gól méně má jeho krajan I. Aspas.
Dobrý den, pěti zápasy dnes pokračuje 13. kolo nejvyšší španělské fotbalové ligy, mezi nimi dojde i na souboj mužstev z opačných koutů tabulky, a sice Celty Vigo a Gijónu. Jasným favoritem je první jmenovaný mančaft.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:05.