Je konec! Ve šlágru dnešního programu KHL porazil finský Jokerit Helsinky vedoucí celek celé soutěže, Lokomotiv Jaroslavl, poměrem 3:1!

První třetina nabídla dle očekávání hokej velmi vysoké kvalitiy. Do samotného utkání vstoupil lépe domácí celek, který se dostal již ve čtvrté minutě do vedení, když se trefil Jesse Joensuu! O navýšení skóre se mohl postarat Hagman, kterému však zakončení nevyšlo. V závěru třetiny Jokerit vstřelil druhou branku, a opět u toho byla druhá lajna! Brandon Kozun vystřelil z levé strany, a kotouč se po zásahu Murygina doklouzal za brankovou čáru!

Druhá třetina bohužel žádné branky nenabídla! Bylo k vidění hned několik vyloučení, a oba týmy měly možnosti k dosažení branky! Před Murygina se na začátku třetiny dostal Lajunen, kterému však nesedlo zakončení. Brandon Kozun zase nechal vyniknout Murygina, který dokázal lapit ostrou střelu! V závěru promarnil velkou šanbci Jormakka, kterému nesedlo zakončení při situaci dva na jednoho!

Ve třetí třetině se Lokomotivu dlouho nedařilo vstřelit snižující branku, až v 56. minutě se krásnou střelou prosadil Sergej Konkov! V závěru to Jaroslavl zkoušela bez brankáře, nicméně vítězství domácího celku potvrdil Niko Kapanen gólem do prázdné branky!

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA
Jiří Novotný (JAR) – 0+0, žádná střela, TOI – 15:56

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
59:36
Lokomotiv ještě zkouší kombinovat v útočném pásmu, nicméně domácí si již závěru zápasu pohlídají!
58:57
Jokerit právě vstřelil branku!
Lokomotiv odvolal svého brankáře, avšak domácí Jokerit toho dokázal velmi rychle využít! Za brankou Jokeritu chyboval Emil Galimov, který poslal nepřesnou přihrávku, tu vystihl NIKO KAPANEN, který vyslal kotouč odrazem o mantinel do útočného pásma, a ten se doklouzal až do branky! Bez asistence.
58:27
Velkou šanci měl hostující Ilja Ljubuškin, který dostal přihrávku na hranici levého kruhu. Jeho ránu však dokázal Helenius vyrazit, a zachránil svůj tým!
57:59
Finský celek momentálně skvěle brání modrou čáru, a hostující tým se nemůže dostat do útočného pásma!
57:34
Druhá formace Jaroslavle, která byla v dnešním utkání velmi aktivní se dokázala dostat do útočného pásma, nicméně Jokerit se zanedlouho dostal ke kotouči.
56:36
Jokerit se rázem probudil, a zjistil, že musí být také aktivní, jinak o dnešní výhru přijde! Momentálně finský celek rozehrává z vlastní poloviny.
55:59
Domácí celek však mohl velmi rychle odpovědět! Do útočného pásma zatáhl kotouč Kulda, který našel lépe postaveného Jormakku. Jeho střela však mířila nad branku Lokomotivu!
55:23
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Tak závěr dnešního utkání bude ještě pořádné drama, hosté totiž snižují na rozdíl jediné branky! Po nepřesné střele Kronwalla se kotouč dostal na levou stranu, kde se nacházel SERGEJ KONKOV. Ruský útočník si vybruslil do středu, a přesnou střelou k tyči snižuje na 1:2! Asistence: Patrick Hersley
55:01
Lokomotiv se po vyhození obránce Lajunena dokázal vrátit do útočného pásma, a momentálně kombinuje na levé straně!
54:29
Teď však přichází lehká komplikace pro Jokerit! Na trestnou lavici odchází Peter Regin, který si pomohl v souboji s Konkovem faulem!
53:51
Lokomotiv se dostal do kombinace v útočném pásmu, nicméně hráči Jokeritu skvěle přistupují, a nedávají svému soupeři příliš prostoru!
53:16
Hodně ostrý souboj v útočném pásmu absolvoval obránce Pavel Koledov, kterého ostře poslal na mantinel Kozun! Ruský obránce odchází s bolestivou grimasou na střídačku!
52:33
Pöysti chyboval ve středním pásmu, a nabídl kotouč Enlundovi. Finský útočník dostal kotouč na Kontiolu, o kterého se postaral Larsen!
52:06
Obránce Staffan Kronwall nahodil kotouč za branku, za který šel útočník Mosaljov. O něj se však postaral domácí obránce Jesper Jensen!
51:26
Domácí Jokerit zatím zvládá třeti třetinu velmi dobře, a svého soupeře do velký šanci příliš nepouští! Lokomotiv tak necelých devět minut před koncem stále ztrácí dvě branky!
50:53
Helenius teď lehce zariskoval, když šel za odraženým pukem za branku. Finský brankář však dokázal rozehrát přes napadajícím Kontiolou!
50:20
Do zajímavé šance se prodral Jonas Enlund, který najel do útočného pásma po pravé straně. Následnou střelu finského útočníka však dokázal zastavit obránce Jaakola!
49:24
Kombinace Jokeritu v útočné třetině pokračovala, a Sallinen svou přihrávkou tentokrát našel mezi kruhy obránce Kuldu, jehož dělovku zablokoval jeden z bránících hráčů Lokomotivu!
48:51
Jere Sallinen dostal na levou stranu zajímavou přihrávku od Mäkiho. Finský útočník držel kotouč dlouho na své holy, nicméně jeho následná přihrávka na Pöystiho nebyla přesná!
48:31
Od modré to zkoušel obránce Patrick Hersley, jehož střelu před Helenisuem tečoval Alexander Polunin. Po jeho teči však kotouč skončil v ochranné síti!
48:10
Teď finský celek rozebral obranu svého soupeře, a kotouč se dostal na pravou stranu, kde se nacházel zcela volný Ville Lajunen! Jeho následnou ránu však dokázal zlikvidovat Murygin!
47:43
V levém rohu v pásmu Lokomotivu chyboval obránce Pavel Koledov, který daroval kotouč Reginovi. Dánský útočník však zaváhání ruského beka nedokázal využít!
47:27
Nejprve se k nebezpečné střele od modré čáry dostal obránce Staffan Kronwall, jehož dělovka byla zablokovaná. Následně švédský obránce rozehrával, nicméně jeho nepřesná přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.
46:49
Útočnou akci Jokeritu rozjížděl z vlastního pásma obránce Jensen, který nabruslil na soupeřovu polovinu, a nahodil kotouč za branku Lokomotivu. To bylo však ze strany domácích vše ...
45:59
Rozehrávku hostujícího celku si vzal na starost obránce Patrik Hersley, který však svou přihrávkou nikoho nenašel, a kotouč skončil na zakázaném uvolnění!
45:26
Jaroslavl je ve třetí třetině pochopitelně velmi aktivní, neboť ztrácí dvě branky. Tentokrát se však Jokerit dokázal ubránit, a Niko Kapanen následně nahodil kotouč do pásma Lokomotivu.
44:38
Lokomotiv se pokoušel prodrat do útočného pásma, nicméně postup hostů zastavil pomezní rozhodčí, který odpískal postavení mimo hru!
44:06
Teď však mohl Jokerit vstřelit možná rozhodující třetí branku! Útočnou akci Jokeritu rozjel po pravé strany Brandon Kozun. Na jeho následnou přihrávku si najel Ohtämää, jehož bekhendové zakončení však Murygin dokázal pokrýt!
43:46
Obránce Lajunen dokázal udržet kotouč na modré, a následně ho posunul mezi kruhy pro Jormakku, ten se však ke střele nedostal!
43:09
Hráči Lokomotivu následně ještě napadali rozehrávku Jokeritu v útočném pásmu, nicméně obranná dvojice finského celku situaci zvládla!
42:42
Pavel Kraskovskij nahodil kotouč do pásma, a za svým nahozením také směřoval. Před ruského útočníka se však dokázal dostat Kulda!
42:11
Lokomotiv mohl zamířit do zajímavého protiútoku, nicméně přihrávka Kartajeva na Enludna byla zablokovaná, a Jokerit otáčí hru!
41:42
Hned po návratu svého útočníka se Jokerit dostal do útoku! Wirtnanen zavezl kotouč do útočného pásma, a předal kotouč do jízdy pro Lajunena. Jeho následnou ránu zblokoval do ochranné sítě Koledov!
41:20
Lokomotivu se však zkrácená přesilová hra příliš nepovedla, a Niklas Hagman se již opět prohání po ledové ploše!
40:47
Lokomotiv je v plném počtu, a má ještě k dispozici zkrácenou přesilovou hru! Kotouč má však za brankou domácí Arturs Kulda!
40:18
Na začátku třetí třetiny se prezentoval ostrou střelou od modré čáry Staffan Kronwall. Švédský bek však mířil mimo!
40:01

Poslední třetina začne přibližně v 19:08!
40:00
39:20
Tak přesilová hra domácího celku však dlouho netrvala! V útočném pásmu neudržel nervy na uzdě Niklas Hagman, který nedovoleným způsobem zastavil Gavrikov, a odchází na dvě minuty na trestnou lavici!
38:59
Lokomotivu se však podařilo vyhrát vhazování, a obránce Patrick Hersley hned v úvodu oslabení dokázal vyhodit kotouč až k brance Heleniuse!
38:42
V závěru druhé třetiny si přesilovou hru zahraje také domácí celek! Michail Grigorjev se prezentoval hodně ostrým zákrokem v souboji s Brandonem Kozunem, a odchází na trestnou lavici!
38:01
Vladislav Kartajev se dostal k nebezpečné střele, kterou však nasměroval pouze do náruče brankáře Murygina!
37:36
Do velké šance se dostal domácí Jokerit! Do přečíslení dva na jednoho šel Hagman společně s Jormakkou. Druhý jmenovaný se následně dostal do zakončení, nicméně před Muryginem mu nesedlo zakončení, a kotouč poslal mimo branku!
37:02
Domácím se podařilo ubránit i druhé oslabení v krátkém časovém sledu, a Jesper Jensen je zpět na ledové ploše!
36:43
Z pravé strany si vyjel před branku Apalkov, kterého na poslední chvíli zastavil obránce Arturs Kulda! Následně dobře zapracoval Mäki, kterému se podařilo vyhodit!
36:17
Teď už se však Lokomotiv dokázal usadit v útočném pásmu, a ke střele z levé strany se dostal Ilja Gorochov. Jeho přízemní ránu však Helenius vyrazil!
35:52
Tentokrát se však vedoucímu celku celé KHL začátek přesilové hry příliš nepovedl, a Jokerit celkem dvakrát dokázal vyhodit kotouč z pásma ven!
35:02
Těsně po návratu Joensuua si Lokomotiv zahraje další přesilovou hru! Na trestnou lavici odchází Jesper Jensen, který zahákoval Apalkova při zakončení!
34:41
Dlouhou kombinaci hostů přerušil Daniil Apalkov, který vystřelil z hranice pravého kruhu. Jeho střelecký pokus však skončil mimo branku!
34:09
Hráči Jokeritu následně dokázali dostat kotouč do středního pásma, nicméně Lokomotiv se velmi rychle dostal do pásma zpět, a kombinuje!
33:36
Lokomotivu se zatím začátek přesilové hry daří, a hosté jsou usazeni v útočném pásmu. Od modré tvrdě vypálil obránce Staffan Kronwall, který však trefil pouze Kapanena!
32:58
Přesilová hra pro Jaroslavl! Na trestnou lavici míří domácí Jesse Joensuu, a hostující celek má ideální příležitost na snížení!
32:24
Po delší době se do zakončení dostal také hostující Lokomotiv! Z hranice levého kruhu tvrdě vypálil obránce Pavel Koledov, jehož střelu však dokázal zlikvidovat Helenius!
31:46
Sergej Konkov zavezl kotouč do útočného pásma, a křížnou přihrávkou našel u modré Kontiolu. Finský reprezentant však svou střelou trefil pouze bránícího Kuldu!
30:53
V samotném závěru přesilovky měl další příležitost Mathis Olimb, tentokrát však jeho střelu dokázala zablokovat obrana hostujícího celku!
30:14
Finský celek se však dokázal dostat velmi rychle zpět, a kombinoval v útočném pásmu. Kotouč se dostal na hranici levého kruhu, kde se nacházel Olimb. Střela norského útočníka však nebyla přesná!
29:48
Lokomotiv si následně počínal velmi dobře ve vlastní třetině, a hostům se podařilo vyhodit kotouč z pásma ven!
29:19
Hned na začátku přesilové hry musel předvést své umění Murygin, který zasáhl lapačkou proti ostré střele Brandona Kozuna!
28:56
Tentokrát si zahraje přesilovou hru domácí celek! Pavel Kraskovskij ztratil hůl, a při bránění Olimba si pomohl nedovoleným způsobem!
28:36
Hráči Jokeritu však ve vlastním pásmu skvěle napadali, a dokázali se dostat ke kotouči. Následně se však domácím nepovedl přechod přes modrou, a je odpískán ofsajd!
28:03
Jokerit své oslabení zvládl na jedničku s hvězdičkou, a Peter Regin je zpět na ledové ploše. Lokomotiv však stále kombinuje v útočném pásmu!
27:36
Domácím však oslabení vychází velmi dobře, o další vyhození se postaral Rita, který navíc našel Mäki, a ten ušetřil další vteřinky!
27:02
Obránce Ville Lajunen našel na útočné modré přesnou přihrávkou Janiho Ritu. Finský útočník podržel kotouč, a ušetřil cenné vteřinky!
26:23
Začátek přesilové hry se Lokomotivu povedl, a kombinoval v útočném pásmu. Následně však skvěle zapracoval Niklas Hagmna, který dostal kotouč do středního pásma!
26:03
Přesilovou hru si zahraje hostující Lokomotiv! Peter Regin nestíhal v souboji s Grigorjevem, a musel faulovat!
25:19
Daniil Apalkov operoval s kotoučem za brankou, a následně našel před brankou volného Kontiolu. Finský útočník však promáchl, kombinace Lokomotivu však pokračuje!
24:47
Jokerit byl při rozehrávce velmi aktivně napadán hostujícími hráči. Arturs Kulda si však společně s Lajunenem dokázal poradit, a domácí můžou zamířit vpřed!
23:44
Těsně před návratem obou hráčů z trestné lavice se do velké šance dostal Ville Lajunen, který si najel na pas od Regina, a postupoval sám na Murygina. Jeho bekhendové zakončení však ruského brankáře nepřekvapilo!
23:18
Konkov na druhé straně zatáhl kotouč do útočného pásma, a následně ho poslal pod sebe právě pro Hersleyho. Jeho tvrdou střelu dokázal zlikvidovat Helenius!
22:44
Olimb operoval s kotoučem za brankou, nicméně ho velmi dobře bránil obránce Patrick Hersley, který následně vybojoval kotouč pro Konkova.
22:06
Hra tak pokračuje čtyři na čtyři! Hned toho mohl využít Jokerit, když se dostal Regin k ostré střele z levé strany. Murygin byl však pozorný, a jeho střelu vyrazil!
21:45
Hlavní rozhodčí musel přerušit hru po velmi ostrém zákroku Kartajeva na obránce Jensena. Svého spoluhráče šel následně pomstít Brandon Kozun, který si půjde zřejmě rovněž sednout na trestnou lavici!
21:45
21:27
Domácím se v tomto případě vůbec nevydařila rozehrávka, a kotouč skončil po nepřesné příhrávce Kuldy na zakázaném uvolnění. Hra se tak stěhuje přes Heleniuse!
20:56
Lokomotiv si tentokrát vedl velmi dobře v obraně, a momentálně je u kotouče. Hostující celek se pokouší velmi rychle dostat do útočného pásma.
20:26
I na začátku druhé třetiny byl velmi aktivní domácí Jokerit! V mezikruží měl možnost zajímavé pozice Kapanen. Zkušený finský útočník však promáchl!
20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:20!
20:00
19:36
Na přihrávku Brandona Kozuna si před branku najel Joensuu, kterému se však nepovedlo kotouč zasáhnout!
18:59
Prostor na postupný útok dostal také Jokerit. Obránce Jaakola našel na útočné modré rozjetého Petera Regina, který pohotově vystřelil, nicméně jeho střelu zablokoval obránce!
18:26
Jokeritu se příliš nepovedla rozehrávka, a kotouč skončil za brankou Murygina. Jaroslavl se pokoušela jít velmi rychle do útoku, nicméně si v kombinaci nerozuměl Enlund s Kartajevem.
17:53
Jaroslavl se však hned po druhé obdržené brance dostala do útoku, a dvě nebezpečné rány vyslal Apalkov. V obou případech si však vedl lépe brankář Helenius!
17:19
A máme zde druhou branku dnešního utkání, a opět se o ni postarala druhá formace Jokeritu! Po nepřesné střele Lajunena se pokoušel dostal do levého rohu, kde se nacházel Peter Regin. Domácí útočník dokázal uvolnit Brandona Kozuna, který si vybruslil do středu, nicméně jeho střelu Murygin dokázal zastavit. Následně mu však kotouč vypadl, a doklouzal se za brankovou čáru! Asistence: Peter Regin, Topi Jaakola
16:54
Brandon Kozun napadal v útočném pásmu Ljubuškin, a po jejich vzájemném souboji skončil kotouč v hledišti!
16:21
Rozehrávku finského celku si vzal na starost obránce Lajunen, který však neměl komu, a tak pouze nahodil kotouč do středního pásma, a ten se doklouzal až na hůl Herlseyho.
15:45
Aktivní druhá formace Lokomotivu s Jířím Novotným velmi aktivně napadala v útočném pásmu. Obranná dvojice Jokeritu si však dokázala poradit!
15:14
Ze středního pásma to zkoušel útočník Peter Regin, nicméně jeho slabé nahození brankář Murygin vyrazil přímo k obránci Kronwallovi.
14:33
Od modré čáry to zkusil Atte Ohtämää, jehož střelu se pokoušel tečoval Brandon Kozun. Kanadský útočník však dráhu letu puku nezměnil, a Murygin dokázal zasáhnout!
14:06
Oba týmy jsou již v plném počtu! Do hry se okamžitě zapojil obránce Grigorjev, který bojoval o kotouč v rohu hřiště, neuspěl, a dopředu míří finský Jokerit!
13:49
Lokomotiv si dokázal vytvořit lehký tlak v útočném pásmu, ze kterého vytěžil ostrou střelu obránce Gavrikova. Brankář Helenius měl však dobrý výhled, a střelu vyrazil!
13:19
Staffan Kronwall lehkým krokem obkroužil Kapanena, a pokoušel se dostat kotouč na Mosaljova. Do jeho přihrávky však vložil hůl domácí Arturs Kulda!
12:49
Oba týmy mají na ledě o hodně prostoru více při hře čtyři na čtyři, nicméně zatím to příliš znát není. Ve hře obou týmů je k vídění hodně nepřeností ...
12:01
Hlavní rozhodčí navíc oba kohouty vyloučil, a bude se hrát čtyři na čtyři!
12:01
12:01
Hlavní rozhodčí po dlouhé době přerušil hru, neboť se před brankou Murygina začali "kočkovat" Grigorjev s domácím Joensuuem. Rozhodčí však zasáhl však, a k žádné bitce nedošlo!
11:31
Niko Kapanen se pokoušel zajet s pukem do útočného pásma. Hned na modré čáře mu však vystavil stopku rázný obránce Ljubuškin, který zkušeného útočníka poslal na mantinel!
10:54
Tak vše to rozsekl Staffan Kronwall, který dostal na hranici pravého kruhu opravdu hodně prostoru, a tvrdě vystřelil. Helenius si připsal první ostrý zákrok večera!
10:27
Lokomotiv má v posledních minutách územní převahu, a je více u puku. K žádnému přímému ohrožení branky Riku Heleniuse však zatím nedošlo!
09:49
Jirka Novotný zatáhl kotouč za brankou, následně vyjel do pravého rohu, a křížnou přihrávkou našel na modré obránce Hersleyho. Jeho lehké nahození však bylo zablokováno!
09:06
Na útočné modré chyboval Petri Kontiola, a dopředu šla dvojice Joensuu – Regin. Tentokrát však spolupráce těchto dvou hráčů k brance nevedla!
08:38
Lokomotiv je v posledních minutách lehce pasivní, a svůj útok si vždy dobře rozmýšlí. Momentálně operuje s pukem za brankou obránce Kronwall, který čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
07:59
Jokerit ztratil kotouč ve středním pásmu, nicméně domácí hráči následně velmi agresivně napadali v útočném pásmu, ke kotouči se však dostat nedokázali.
07:21
Niko Kapanen vyhrál v útočném pásmu vhazování, a kotouč se dostal na modrou, kde se nacházel Jaakola. Reprezentační bek tvrdě vystřelil, nicméně jeho střela byla sražena mimo!
06:56
Přesilová hra Jaroslavle je u konce! Obránce Kulda dokázal dostat kotouč až k brance Murygina, a Philip Larsen akorát naskončil na ledovou plochu!
06:36
Peter Regin navíc mohl zahrozit i při vlastním oslabení, nicméně jeho postup pečlivě střežil obránce Michail Grigorjev, který domácího útočníka dostal do rohu!
06:09
Lokomotiv momentálně kombinuje v útočném písmu, nicméně do zakončení se dostal až obránce Patrik Hersley. Střela bývalého beka Novosibirsku však skončila v náruči Heleniuse!
05:28
Jokeritu se však úvod svého oslabení velmi povedl. Finský celek vyhrál vhazování, a následně vyhodil kotouč až k brance Murygina!
04:56
Přesilovou hru si však zahraje také Lokomtiv! Na trestnou lavici míří Philip Larsen, který poslal hodně ostře na mantinel útočníka Apalkova!
04:39
Hodně rychlou akci předvedla na útočné modré dvojice Jaakola s Hagmanem. Finský obránce zavezl kotouč do pásma, a následně ve středu našel Hagmana, který se protáhl mezi obránci, nicméně zakončení se mu nepovedlo!
03:56
Jokerit je velmi aktivní i ve hře pět na pět! Za brankou Murygina kombinoval Rita s Wirtanenem. Druhý jmenovaný se pokoušel velmi rychle obkroužit branku, a překvapit Murygina, ten byl však pozorný!
03:31
Jokerit svou úvodní přesilovou hru velmi rychle využívá, a dostává se do vedení! Fisnký celek vyhrál vhazování v útočném pásmu, a kotouč se dostal na levou stranu, odkud vypálil Brandon Kozun. Jeho ránu tečoval Peter Regin, nicméně Murygin dokázal zasáhnout! Na dorážku JESSEHO JEONSUUA byl však ruský brankář krátký! Asistence: Peter Regin, Brandon Kozun.
03:04
Až teď se přerušuje! Emil Galimov si počínal nedovoleně v souboji s Brandonem Kozunem, kterého hákoval. Ruský útočník zak míří na trestnou lavici!
02:50
Hráči Lokomotivu stále nebyli schpni se dostat ke kotouči, nicméně Jokerit zase není schopný projít do útočné třetiny!
02:15
Bude se poprvé v tomto zápase vylučovat! Jokerit dostává výhodu, a začíná kombinaci na vlastní polovině!
01:52
Na modré dostal hodně prostoru obránce Arturs Kulda, který však v rozhodujícím momentu podklouzl, a ke střele se nedostal!
01:26
Druhý útok hostujícího celku velmi dobře napadal v útočném pásmu, nicméně obránci Jokeritu zahrávali velmi chytře, a dokázali se z pásma ven dostat!
00:46
Zajímavý průnik do útočného pásma provedl Peter Regin, kterého nechala obrana Lokomotivu nehlídaného mezi kruhy. Jeho ostrá střela však skončila v lapačce Murygina!
00:15
Úvodní vhazování dnešního utkání vyhrál domácí celek, který měl výhodu prvního útoku v dnešním zápase. Rozehrávka se však Lajunenovi nepovedla, a u puku je Lokomotiv!
00:01

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Kulda, Lajunen (A), Larsen, Jensen, Jaakola, Ohtämää Kapanen (C), Jormakka, Hagman – Joensuu, Regin, Kozun – Rita, Wirtanen (A), Olimb – Mäki, Sallinen, Pöysti

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Krasotkin) – Kronwall (C), Hersley, Gavrikov, Ljubuškin, Grigorjev, Gorochov, Koledov – Apalkov (A), Kontiola, Mosaljov – Loktionov, Novotný (A), Averin – Galimov, Kartajev, Enlund – Konkov, Korškov, Polunin – Kraskovskij

Rozhodčí: Buturlin, Soin – Gorděnko, Tomilov.
Příjemné úterní odpoledne všem hokejovým fanouškům a fanynkám! Kontinentální hokejová liga má dnes na programu celkem osm zápasů. My se společně zaměříme na souboj Jokeritu Helsinky s Lokomotivem Jaroslavl! Úvodní vhazování je naplánováno v 17:30, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic!
JOKERIT HELSINKY
Finský celek podává i ve své druhé sezóně v KHL velmi dobré výkony. Momentálně se tým z hlavního města Finska nachází na druhé příčce Západní konference se ziskem 59 bodů. Jokerit se vrátil z úspěšného východního tripu, který zakončil výhrou na ledě Chanty-Mansijsku 4:2! Následně přišlo těžké domácí utkání s Avangardem Omsk. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých se nakonec radovali právě hosté, a zvítězili 3:2! V posledním utkání přivítali svěřenci Erkka Westerlunda výběr Barysu Astana. Finský celek rozhodl o své vítězství až v samotném závěru, kdy vstřelil dvě branky, a připsal si tři body!

Do dnešního utkání však Jokerit nevstupuje v roli favorita. Do Hartwall Arény přijíždí lídr celé KHL, a finský celek jistě čeká velmi těžká "šichta"!
LOKOMOTIV JAROSLAVL
Před letošní sezónou se čekalo, že by Jaroslavl mohla podává velmi dobré výkony, nicméně to, že se tento tým bude nacházel po zhruba třetině soutěže na prvním místě, to se opravdu nečekalo. A je tomu skutečně tak! Lokomotiv exceluje, a nachází se čele celé KHL se ziskem 69 bodů! Svěřenci trenéra Kudašova již navíc tři zápasy neprohráli! Nejprve Lokomotiv uspěl na hřišti Ufy 4:2, a následně doma porazil v přestřelce Avtomobilist 7:4. V posledním domácím utkání si Jaroslavl dokázala poradit s Jugrou, kterou porazila poměrem 3:1!

Do finské metropole tak Lokomotiv přijíždí v pozici mírného favorita, nicméně zdali si odveze všechny tři body, to se dozvíme až po samotném zápase!