Dramatický zápas je u konce. Kazaň nakonec v domácím prostředí poráží Petrohrad 3:2. O branky domácích se postarali Obuchov, Varnakov a Malychin, za hosty se prosadili Ponikarovskij a Kalinin. Ode mě je to pro tento zápas vše, přeji pěkný zbytek večera.
Domácí se díky sérii obětavých zákroků ubránili a vyhrávají dnešní utkání v poměru 3:2!
59:35
Hostující gólman již je na střídačce, Petrohrad v šesti!
59:10
Domácí zatím výborně napadají soupeřovu rozehrávku a nedovolují tak Koskinenovi vystřídat za hráče do pole.
58:54
Domácí si díky dobré práci Gluchova mohou na chvíli oddechnout. Vhazuje se před Koskinenem.
56:59
Neskutečné štěstí domácích! Lindströmovo zakončení od modré skončilo na tyči, Garipov si ale myslel, že byl překonán a zcela přestal chytat. K puku se jako první dostal Belov, ten ale nedokázal z úhlu dopravit puk do odkryté svatyně!
56:50
Hosté jsou na koni a ve velkém tlaku! Tohle bude perný závěr pro Kazaň.
55:38
Petrohrad právě vstřelil branku!
Nyní jsem to ale zakřikl, hosté snižují a je zaděláno na dramatický závěr zápasu. Po Burdasovově nahození se před Garipovem nejlépe zorientoval DMITRIJ KALININ, který dorazil puk za záda domácího gólmana. Asistence: Burdasov, Kovalčuk.
34:20
Kazaň hraje s dvoubrankovým náskokem přesně to, co potřebuje a velmi dobře se brání.
53:36
Hosté zatlačili svého soupeře, nedaří se jim ale dostat do větší šance.
52:39
Hra je přerušena, puk totiž po Tokranovově tečované ráně zasáhl do obličeje hostujícího Kalinina. Bek Petrohradu se ale zdá být v pořádku a odjíždí na střídačku.
52:24
Rozhodčí nyní hostům odpustili oslabení. Kablukov si v souboji pomohl jednoznačně podražením a nabídl tak možnost Gusevovi, ten však na Garipova z velkého úhlu nevyzrál.
51:24
Domácí celek už se soustředí zejména na defenzivu a obranu středního pásma.
50:08
Na druhé straně se do šance výborně natlačil Wilson, i Koskinen byl ale pozorný a jeho střelu zachytil.
49:29
Velká šance Petrohradu přišla opět až při vyrovnaném počtu hráčů na ledě. Dadonov našel krásnou přihrávkou Guseva, kterého ale ve vyložené šanci vychytal Garipov!
48:39
Petrohradu ale dnes přesilovky nejdou a tato není výjimkou. Kazaň se zatím bez problémů brání.
47:04
Hosté si zahrají přesilovku, za zdržování hry je vyloučen domácí Zacharčuk.
45:51
Kazaň vstřelila branku!
Gluchov vybruslil zpoza brány a našel mezi kruhy zcela volného FJODORA MALYCHINA, který ranou příklepem prostřelil Koskinena. Asistence: Gluchov, Varnakov.
44:50
V tlaku jsou nyní domácí, Tokranovova rána z levého kruhu ale Koskinena příliš neohrozila.
43:50
Kadějkin nahazoval z pravého křídla, puk ale skončil mimo Garipovovu bránu.
41:36
Dobrou práci odvedl Archipov, jenž udržel puk v rohu kluziště a umožnil tak svým spoluhráčům vystřídat. Kazaň tak může založit další akci.
40:19
MIKHAIL VARNAKOV si na pravém kruhu zpracoval bruslí Zacharčukovu přihrávku a z druhého doteku prostřelil Koskinena! Skvělý start Kazaně ve třetí třetině. Asistence: Zacharčuk, Gluchov.
40:01
Druhá část je u konce. Petrohrad v ní byl aktivnějším týmem a v samotném závěru se mu povedlo vyrovnat, střelcem vyrovnávajícího gólu je Alexej Ponikarovskij. Uvidíme, jak bude vyrovnané střetnutí pokračovat ve třetí části.
40:00
39:34
Kovalčuk posunul puk na modrou ALEXEJI PONIKAROVSKIJMU, jehož nahození končí až za Garipovovými zády! Asistence: Kovalčuk, Zubarev.
39:08
Hosté nakonec opět zahrozili až po konci přesilové hry, Koskiranta se však v závaru před Garipovem prosadit nedokázal.
38:34
Petrohradu se ale přesilovka znovu příliš nedaří. Nakonec se ke střele dostal Vojnov, Garipov měl ale odkrytý výhled a neměl problém jeho ránu vyrazit.
36:46
Na druhé straně dostal na levém křídle nabito Obukov, jenž poslal před Koskinena střílený puk. Ten se snažil tečovat Moller, v souboji s Koskinenem to ale přehnal s důrazem a odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění.
35:16
Po Burdasovově ráně vyrazil Garipov puk k Arťuchinovi, jenž z mezikruží trefil opět pouze domácího gólmana! To byla slibná možnost pro SKA.
34:51
Do zajímavé pozice se přece jen dostal Kovalčuk, ten ale trefil z levého kruhu pouze Garipova.
34:02
Kazaň se zatím brání bez větších problémů, hostům se nedaří usadit v útočném pásmu.
32:52
Přesilovka pro Petrohrad, za nedovolené bránění je vyloučen Jarulin.
32:22
Zajímavá možnost na straně domácích. Lukojanov se z pravého křídla proháčkoval až před Koskinena, toho ale v nelehké pozici překonat nedokázal. Následovat bude reklamní přestávka.
31:12
Po Lindströmově nahození nastala menší rozmíška mezi domácími obránci a Kovalčukem, jenž dorážel na Garipova. Situaci ihned uklidnili rozhodčí.
30:58
Hosté dobře napadali rozehrávku soupeře, ten se ale nakonec vymanil z vlastního pásma.
28:54
Burdasov dostal dobrou přihrávku do jízdy na levém křídle, jeho ránu ovšem stačil vyrazit Garipov.
27:21
Domácí svého soupeře zatlačila, Petrohrad ale po necelé minutě oslabení dokázal vyhodit.
25:36
Přesilovku si tentokrát zahraje Kazaň. Za vražení na hrazení je vyloučen Kablukov.
25:28
V útočném pásmu se po delší odmlce usadili domácí, jejich akce ovšem ztroskotala na nepřesné přihrávce.
25:08
Zmatky v obranném pásmu Kazaňe utnul hvizd rozhodčího, který píská přihrávku rukou.
24:01
Nahození od modré čáry kryje bez větších problémů Garipov.
22:37
Zahrozili ovšem domácí! Zacharčuk získal puk u své brány, vyvezl jej až do útočné třetiny a prudkou ranou orazítkoval pravou tyč!
22:03
Petrohrad vytěžil ze své aktivity přesilovou hru. Dvě minuty za držení si odsedí domácí Svitov.
21:10
Kotouč vyletěl mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:52
Hosté vstoupili do druhé části velmi aktivně a drží soupeře v jeho třetině.
20:01
První třetina je u konce. Zatím vidíme poměrně vyrovnaný zápas, hosty z Perohradu však sráží častá vyloučení. Právě při přesilovce také padla jediná branka domácího celku, když se v čase 15:04 prosadil Dmitrij Obuchov, skóre je tedy 1:0.
20:00
19:48
Dobrou práci odvedl Dadonov, jenž udržel puk v útočné třetině, do šance se ovšem nedostal.
18:59
Hra je v závěru třetiny trochu rozháraná, jsou vidět nepřesnosti na obou stranách.
17:31
Na druhém konci kluziště zahrozil i Petrohrad, Koskirantova nabídka před bránu však nenašla adresáta.
16:29
Obrovský závar před Koskinenem brankou nekončí! Domácí ovšem pokračují ve svém tlaku při pokračující přesilovce.
15:04
Domácí jdou do vedení. DMITRIJ OBUCHOV se dostal k puku na středu kluziště, naznačil střelu a následně bez problémů trefil odkrytou klec. Asistence: Svitov, Zacharčuk.
13:27
Vyloučení tentokrát na straně domácích. Dvě minuty za držení si odsedí Malychin.
12:29
A pozor, je tu zajímavá možnost pro domácí. Trest na pět minut plus do konce utkání za sekání dostává hostující Jakovlev.
12:08
Arťuchin je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.
11:59
Následuje další reklamní přestávka.
11:43
Nahození Tkachyova úspěch neslavilo, hosté se ubránili.
10:36
Zajímavou možnost měl Lindström, jenž si vybruslil před bránu, puk mu ale v poslední chvíli vzal vracející se Möller.
10:19
Petrohrad uklidňuje hru a za vlastní bránou zakládá útočnou akci.
09:35
Akce domácího celku se neujala, následuje reklamní přestávka.
07:39
Petrohrad je v plném počtu.
07:30
Hosté se zatím brání bez větších problémů, nyní se jim podařilo vyhodit.
05:39
Dvě minuty za hrubost si odsedí hostující Koskiranta.
00:01

Ak Bars Kazaň: Garipov (Rynnäs) – Kornějev, Rylov, Zacharčuk, Wilson, Bělov, Jarullin, Tokranov – Gluchov, Varnakov, Malychin – Obuchov, Möller, Azevedo – Čibisov, Tkačjov, Lukojanov – Svitov, Archipov

SKA Petrohrad: Koskinen (Skrynnik) – Čudinov, Jakovlev, Zubarov, Bělov, Kalinin, Vojnov, Judin – Kovalčuk, Ponikarovskij, Kadějkin – Chochrjakov, Dadonov, Gusev – Koskiranta, Lindström, Barabanov – Nekolenko, Kablukov, Arťuchin – Burdasov

Rozhodčí: Anisimov, Gofman – Sivov, Šeljanin.
Československá stopa v utkání

Ak Bars Kazaň

Marek Ďaloga

SKA Petrohrad

V týmu nepůsobí žádný Čech ani Slovák.

SKA má bilanci posledních pěti zápasů o jedno vítězství pozitivnější. Petrohrad porazil poměrem 5:1 Barys Astanu, výsledkem 5:3 si poradil i s celkem Viťaz Moskva a druhý celek působící v hlavním městě Ruska proti Petrohradu prohrál také – 2:3. Nad síly SKA byl naopak Omsk (1:3) a v posledním kole také odvetu vracející Astana (2:4).

SKA se aktuálně nachází na sedmém místě tabulky Západní konference KHL. V našlapaném středu má na svém kontě 48 bodů, které k nějaké větší jistotě však zatím nestačí. I desátý Minsk má pouze o bod méně.

V posledních pěti zápasech si hned tři branky v Petrohradu připsali dva hráči – Nikita Gusev (3+2) a Anton Burdasov (3+1). Za zmínku stojí ještě čtyřbodový výkon Jevgenije Dadonova (2+2).

Kazaň se aktuálně nachází ve zlatém středu tabulky Východní konference KHL. Tuto pozici si hokejisté Ak Barsu vydobyli po 33 odehraných zápasech, ze kterých uzmuli celkem 51 bodů. Pozice Kazaně je poměrně pevná, osmá Jugra ztrácí na jedno z největších ruských měst již pět bodů, zatímco Kazaň se za jistých okolností a zisku tří bodů může posunout až na čtvrté místo.

Ak Bars si z posledních pěti utkání odváží bilanci dvou výher a tří porážek. Nad síly Kazaně se ukázaly celky Ufy (2:4), Nižněkamsku (2:3 sn.), a v posledním zápase také Magnitogorsk (2:3 sn.). Ruský celek si naopak spravil chuť vítězstvím nad Čeljabinskem (2:1) a v repríze s Magnitogorskem (2:1 sn.). Zajímavostí určitě je, že tři z posledních pěti zápasů musely rozhodovat samostatné nájezdy.

Nejproduktivnějším hráčem posledních utkání je pro Kazaň aktuálně Fjodor Malychin (3+2). Vysokou laťku stále drží také Justin Azevedo (1+3) a Mikhail Varnakov (1+2).
Sportu zdar a hokeji zvláště! Ruská KHL je v plném proudu, stejně jako celá hokejová sezóna, a tak vás srdečně vítáme u dnešního zápasu, ve kterém si to proti sobě rozdají celky Ak Bars Kazan a SKA Petrohrad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.