To je ode mě pro tuto chvíli vše. Na shledanou u dalšího online přenosu.
Československá stopa:
Robert Kousal (NOV): 0+2, 2 střely, čas na ledě 17:27
Je konec! Ufa vítězí v Novokuzněcku 4:2 a připisuje si třetí výhru v řadě. Naopak domácí pokračují ve svém trápení, zůstávají s odstupem na dně tabulky a zaznamenávají třetí porážku v řadě.
59:49
Denis Chlystov teď zbytečně v samém závěru nepříjemně fauloval protihráče a dostává 2+10 za úder v oblasti hlavy a krku. Domácí, kteří již byli smířeni s výsledkem zápasu, si ještě berou oddechový čas a zkoušejí odvolat brankáře.
59:00
Do konce třetí třetiny zbývá už jen minuta a Metallurg ani nebude zkoušet odvolávat brankáře.
57:40
Nepovedená přesilová hra Metallurgu nejspíš definitivně stvrdila osud utkání. Ufa má v těchto chvílích hru pod kontrolou.
56:19
Jenže hosté oslabení dokázali ubránit a Metallurgu se hodně zkrátil čas na vyrovnání. Lepistö spěchá zpátky do hry.
54:19
Tohle bude ještě zajímavé! Sami Lepistö dostává dvě minuty za podražení a oslabuje Ufu, která byla teď i v plném počtu pod velkým tlakem.
53:23
Puk teď pomalu klouzal těsně před odkrytou brankou Ufy, jenže nikdo z domácích se k němu včas nedostal!
53:03
Ufa se teď nedostává z vlastního pásma a je pod velkým tlakem.
52:25
Kazakov a Kousal teď dělali obraně Ufy velké potíže a před Svedbergem z toho byla nepřehledná situace, ale puk neskončil v brance.
51:42
Domácí po vstřelené brance ožili a ještě se snaží vrhnout všechny síly do útoku.
50:07
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Dva přesilovkové góly zaznamenává i Metallurg! Na konci rychlé akce byl MAXIM KAZAKOV, který dostal z levé strany přihrávku od Roberta Kousala, dobře trefil z první kotouč a uklidil ho pod víko. Asistence: Robert Kousal.
49:55
Lepistö vyvezl puk do útočného pásma, kde Ufa sebevědomě útočila při vlastním oslabení.
49:07
Hostující Denis Bodrov si odpyká menší trest za krosček.
47:47
Ljamkin je zpátky na ledě a domácí jsou v plném počtu.
47:01
Engqvist se úplně sám před brankou dostal do zakončení, ale Podjapolskij dobře zasáhl!
46:22
Kotouč teď nebezpečně poskakoval před domácí brankou a kolem bylo hned několik hráčů Ufy, ale žádný z nich nedokázal situace využít. Linus Ömark se snažil puk ve vzduchu trefit, ale pouze promáchl.
45:47
Domácí Nikita Ljamkin dostává menší trest za držení a domácímu týmu se tím ještě více komplikuje situace.
43:30
Třetí třetina zatím nenabízí žádné zajímavé situace. Ufa hraje, co potřebuje a Metallurgu se krátí čas.
41:12
Podjapolskij si připsal první úspěšní zákrok proti bekhendové střele Ömarka.
40:01
Na straně Metallurgu došlo ke změně na postu brankáře. Třetí třetinu bude v brance domácích Vladislav Podjapolskij.
40:01
Druhá třetina byla jasně v režii hostů, kteří se i díky dvěma využitým přesilovkám dostali do třígólového vedení. Třetí třetina začne přibližně ve 14:34.
40:00
38:41
Ufa právě vstřelila branku!
Ufa však nakonec využívá i svou druhou přesilovou hru! Po pěkné kombinaci na jeden dotek se kotouč dostal k MAXIMU MAJOROVI, který jen nastavil hokejku a zblízka nasměroval puk od tyče do branky. Asistence: Dmitrij Makarov a Nikolaj Prochorkin.
38:00
Ufě se zatím přesilovka příliš nedaří, naopak domácí se při vlastním oslabení dostali do nebezpečného brejku.
36:51
Přesilovku si teď zahraje pro změnu Ufa. Roman Manuchov dostává dvě minuty za sekání.
36:23
Prochorkinův trest končí a hostující útočník se vrací na led.
35:50
Ufa několikrát úspěšně vyhodila kotouč a přesilovka se domácím rychle krátí.
34:23
Příležitost pro Metallurg! Nikolaj Prochorkin je vyloučen za podražení a na dvě minuty oslabuje hostující tým.
33:20
Hra je teď vcelku neurovnaná, oba týmy často ztrácejí kotouče kvůli nepřesnostem.
31:31
Novokuzněck drží puk v útočné třetině a snaží se aktivní hrou odpovědět na nepříznivý vývoj, ale obrana Ufy teď pracuje dobře.
28:28
Makarov mohl navýšit hostující vedení už na tři branky, jenže po objetí Karejevovi branky nedokázal v rychlosti usměrnit kotouč do odkrytého místa!
27:47
Ufa využívá přesilovku! Višněvskij našel od modré čáry v mezikruží ANDREASE ENGQVISTA, který si zpracoval kotouč a následnou střelou rozvlnil síť za Karejevem. Asistence: Ivan Višněvskij a Alexander Loginov.
26:50
Domácí vyhazují kotouč a Ufa bude muset rozehrávat od vlastního pásma.
26:32
Lepistö to zkusil od modré, Karejev zasahuje lapačkou a přerušuje hru.
26:19
Domácí Artur Amirov dostává menší trest za sekání a hosté budou mít k dispozici svou první přesilovou hru v dnešním zápase.
24:39
Domácí se dostali do přečíslení dvou na jednoho, Drugov přihrál v útočném pásmu Komaristému, jehož následnou střelu dokázal Svedberg vyrazit!
22:42
Hosté jdou opět do vedení! ARŤOM ČERNOV si najel s pukem do mezikruží a přes obránce vypálil přesnou střelu k tyči. Karejev nestihl zareagovat. Bez asistence.
21:12
Kabanov pálil od modré a Karejevovi bránil ve výhledu Prochorkin, ale domácí gólman přesto dokázala kotouč zastavit a navíc nedovolil Prochorkinovi dorážet.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 13:49.
První třetina končí výsledkem 1:1. Hosté sice mají optickou převahu, ale nebezpečnější v útoku jsou domácí, kteří hrají přímočařeji a více zaměstnávají soupeřova gólmana. Do vedení se přesto dostala v 17. minutě Ufa, když se z dorážky prosadil Denis Chlystov. Domácí ale stihli ještě před přestávkou odpovědět a v čase 19:37 využil přesilovou hru Maxim Kazakov, jemuž na gól nahrál český útočník Robert Kousal.
20:00
19:37
Je srovnáno! Domácí nakonec využívají přesilovku, když Robert Kousal přihrávkou z rohu kluziště našel před brankou zcela volného MAXIMA KAZAKOVA, který pohotově uklidil kotouč přesně k tyči. Asistence: Robert Kousal a Kirll Kaprizov.
18:47
Dva hostující hráči se v oslabení vydali do rychlého protiútoku, který musel řešit až brankář Karejev!
18:08
Hostující Michail Vorobjov si odpyká dvě minuty za podražení.
16:44
Velký závar před domácí brankou končí gólem! Karejev dokázal několikrát zasáhnout, ale na dorážku DENISE CHLYSTOVA už nestačil a hosté se ujímají vedení. Asistence: Andreas Engqvist.
15:35
Dostojnov nahodil kotouč na branku, před níž stál Komaristij, který hodně znepříjemňoval situaci Svedbergovi!
14:37
Bodrov dostal přihrávku do levého kruhu, kde byl úplně sám a měl hodně času na střelu, kterou však Karejev dokázal vyrazit.
13:13
Zemčenko zavezl puk za hostující branku, zpoza níž bekhendem poslal kotouč pod sebe na Orlova, který zblízka nepřekonal Svedberga!
12:20
Makarov se dostal do zakončení a Karejev musel pohotově vymrštit beton, aby kotouč vyrazil mimo branku!
10:43
Hosté mohli potrestat špatnou rozehrávku Novokuzněcku, kterou Černov zachytil v útočném pásmu, hostující hráč však nebyl v ideální pozici a nestihl včas zakončit.
09:26
Druhá formace Ufy se teď dlouho držela v útočné třetině, ale ani tentokrát z toho nebyla žádná vážnější situace. Domácí nakonec dostali puk pryč ze svého pásma.
08:08
První zákrok Karejeva, který bez potíží nastavil lapačku nepříliš razantní střele od modré. Následuje první komerční pauza.
07:00
Na domácího gólmana dosud nemířila ani jedna střela. Ufa se sice dokáže držet s pukem v útočném pásmu, ale obrana Metallurgu ji nedává prostor k zakončení.
05:22
Ömark se vrací na led a Ufa tak první oslabení zvládla.
04:55
Teď bylo před Svedbergem celkem rušno, ale hostující gólman situaci ustál.
04:20
Hosté dvakrát úspěšně vyhodili kotouč ze svého pásma.
03:22
Je tu první vyloučení. Na trestnou odchází na dvě minuty Linus Ömark, který odsedí trest za svého krajana Svedberga. Gólman Ufy vyhodil kotouč mimo hrací plochu.
03:13
Svedberg neudržel nahozený kotouč, k němuž se dostal Kaprizov, který se z úhlu nepokoušel zakončit, ale přihrával do druhé vlny, jenže tu už si hostující obrana pohlídala.
02:20
Hosté hodně aktivně napadají rozehrávku Metallurgu a domácí mají problémy s přechodem přes střední pásmo.
01:17
Rovnou dva hráči domácího týmu se dostali s kotoučem za obranu, ale Svedberg se nádherně roztáhl v brance a výborným zákrokem nepustil kotouč za svá záda!
01:00
První střela na branku z toho však nevzešla a u kotouče je nyní Metallurg.
00:36
Úvodní vhazování vyhráli domácí, ale teď už se s pukem v útočném pásmu usadila Ufa.
00:01

Metallurg Novokuzněck: Karejev (Podjapolskij) – Fairchild, Manuchov, Ljamkin, Kuklev, Kamalov, Glebov, Amirov, Skutar – Kazakov, Kousal, Kaprizov – Komaristij, Dostojnov, Drugov – Zemčenko, Romanov, Orlov – Razumov, Karavajev, Butuzov.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Lepistö, Loginov, Višněvskij, Gončarov, Bodrov, Arzamascev, Curlygin, Derljuk – Chlystov, Engqvist, Ömark – Hartikainen, Makarov, Černov – Lazarev, Vorobjov, Nestěrov – Kabanov, Prochorkin, Majorov.

Rozhodčí: Denis Bondar, Jakov Dejev – Nikita Viljugin, Ivan Nazarov.
Zdravím všechny hokejové fanoušky! Poslední tým celé KHL Metallurg Novokuzněck přivítá na svém ledě Ufu, která má na svém kontě o 22 více a drží se v horní polovině tabulky Východní konference. Dokáží se domácí spolu s českým hokejistou Robertem Kousalem vzepřít papírovým předpokladům a potěšit své fanoušky? Pro Metallurg nehovoří ani aktuální forma, jelikož předešlé dva zápasy prohrál, zatímco Ufa naopak poslední dva mače zvládla. Budou obě série pokračovat?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.