Přestože padlo pět gólů, nesledovali jsme dnes nijak úchvatnou podívanou. Přesto měl zápas zajímavý průběh. Hosté vedli od 10. minuty, domácí dokázali vývoj otočit a poté v závěrečné desetiminutovce skóre otočili také hráči Athletica. Hvězdou zápasu byl Aritz Aduriz, který zaznamenal právě poslední dvě rozdílové branky.
Je tu konec zápasu Evropské ligy mezi Augburgem a Athleticem Bilbao. Po dnešním zápase je již jasné, že hosté budou v jarní části sezony hrát vyřazovací část této soutěže. Naopak domácí si situaci ohledně postupu značně zkomplikovali. Nyní mají o tři body méně než Partizan Bělehrad a pokud budou chtít postoupit, budou muset vyhrát vysoko vyhrát.
90+3
90+2
Hosté nyní dobře drží balon daleko od vlastní brány. Pokud se hráči Augsburgu rychle nedostanou na polovinu soupeře, přijdou o šanci srovnat.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90
Nyní navíc budou domácí bez balonu, když na polovině hřiště ve snaze získat míč fauloval Caiuby.
89
Konec zápasu se rychle blíží a nyní to budou mít domácí již velmi těžké.
88
Domácí teď viděli ve vápně hru rukou jednoho z hostujících hráčů. Rozhodčí Dias ale zůstal v klidu a nepískal.
86
Bilbao právě vstřelilo branku!
Tak to je šok pro domácí! Hostům vyšel další útok po pravé straně a po parádní přihrávce Williamse se do odkryté brány svým druhým gólem v zápase prosadil ARITZ ADURIZ.
85
Domácí jsou zaskočeni a nyní jsou to oni, komu se nedaří.
83
Po povedené akci hostů na pravé straně předložil Ander Iturraspe parádní centr do vápna, kde se hlavou trefil přesně k tyči zcela nehlídaný ARITZ ADURIZ.
82
Nyní jsou již hráči Augsburgu v plném počtu. Dokonce mají míč ve své moci, což jim vyhovuje.
81
Každopádně Verhaegh je ještě ošetřovaný za lajnou a domácí hrají v deseti.
80
Hosté zvýšili agresivitu a po faulu na vlastní polovině zůstal na trávníku ležet domácí kapitán Verhaegh. Následovala dokonce strkanice, do které se připletl i brankář Hitz. Vše se ale nakonec obešlo bez karet.
78
Hraje se na polovině Augsburgu, hosté se stále snaží přiblížit k bráně soupeře.
76
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Alexander Esswein, přichází Ja-Čeol Ku.
75
Hráči Bilbaa jsou ale již opět u balonu a blíží se k bráně soupeře.
74
Hosté vybojovali rohový kop. Centr v podání Susaety v pohodě do rukavic lapil Hitz.
73
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel San José, přichází Ander Iturraspe.
71
Tempo hry se začíná znovu zvyšovat. Sledujeme zajímavý fotbal. Především hosté chtějí s výsledkem něco udělat.
69
Střídající Raúl García hraje zatím hodně zostra. Při jednom z faulů na to ale sám doplatil, když se při zákroku zranil.
67
Williams ošklivě prošlápl Baiera a je pískáno. Vše se obešlo bez žluté karty.
65
Z hodně velké dálky to zkusil Stafylidis, gólman Herrerín si se skákavým balonem na těžkém terénu poradil.
64
Baier se následně dostal do konfliktu s obráncem Balenziagou. Byl to souboj čela na čelo, oba kohouty musel odtrhnout pomezní rozhodčí.
64
Baier poslal centr do vápna, bránu soupeře ale neohrozil.
63
Domácí nyní vybojovali rohový kop.
61
Hosté hrají ve druhém poločase špatně. Prohrávají 2:1 a stále se hraje na jejich polovině.
59
Augsburg právě vstřelil branku!
Domácím se podařilo dokonat obrat v zápase. První střelu z hranice vápna sice Herrerín dokázal vyrazit, na dorážku RAÚLA BOBADILLY byl ale již krátký!
58
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Sabin, přichází Iňaki Williams.
58
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Javi Eraso, přichází Raúl García.
57
Susaeta kopal rohový kop, hosté se ale k zakončení nedostali.
56
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Piotr Trochowski, přichází Caiuby.
56
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Halil Altintop, přichází Raúl Bobadilla.
55
Esswein nyní postrčil protihráče, který se následně srazil s vlastním brankářem. Je pískáno a Esswein dostává žlutou kartu.
54
Ke střele se dostával Baier, jeho rána byla ale zblokovaná.
53
Druhý poločas je zatím velmi zajímavý. Nepříjemností pro oba týmy je jen to, že se hraje na nesmírně těžkém terénu.
51
Trochowski poslal parádní pas mezi obránce na rozběhnutého Tong-wona. Ten šel chvilku sám na brankáře, ale výborně ho dohnal jeden z obránců a skluzem celou akci zastavil.
48
Po následném přímém kopu Laporteho musel zasahovat domácí gólman Hitz.
47
Kohr fauloval za cenu žluté karty hostujícího Rica.
47
Během poločasové pauzy začalo sněžit a trávník se pomalu mění ze zelené barvy na bílou.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
Máme za sebou první poločas zápasu mezi domácím Augsburgem a hostujícím Athleticem Bilbao. Hosté po gólu Susaety nehráli a čekali na to, s čím přijde soupeř. Domácím se sice nedařilo, chvilku před koncem díky tečované střele Trochowskiho srovnali na 1:1 a druhý poločas tak slibuje zajímavou podívanou.
Hlavní rozhodčí Dias nic nenastavil a hned po vypršení normální hrací doby ukončil první poločas.
45
45
Již se hraje poslední minuta prvního poločasu. Domácí fotbalisté jsou při chuti a tlačí se do útoku.
43
Uvidíme, zda hosté opět zařadí druhý rychlostní stupeň. Po gólu na 0:1 byli totiž hodně pasivní.
41
A je srovnáno! Stafylidis vzorně vybojoval na polovině soupeře míč, ten se dostal až k PIOTRU TROCHOWSKIMU, jehož ránu si za záda bezmocného brankáře srazil obránce Laporte!
38
Tlak domácích opět trochu vzrůstá a čekáme na jejich další šanci.
36
Po centru Trochowskiho hlavičkoval nepřesně mimo bránu Janker.
35
Až teď to vypadá na příležitost pro domácí. Po faulu Rica na Essweina bude následovat standardka pro domácí. Není to na střelu, ale na centr do vápna určitě.
34
Domácí se stále jen velmi těžko dostávají až k vápnu soupeře.
32
Útočnou akci domácích zastavil ofsajd, ve kterém byl Či Tong-won.
32
Tempo hry nadála povadá a v posledních minutách sledujeme hodně průměrnou podívanou bez šancí.
30
Máme za sebou půl hodinu hry a současný stav a dění na hřišti vyhovuje hostujícímu celku.
29
Hosté čekají na to, s čím přijde soupeř. Vedení 1:0 jim očividně stačí a nikam se neženou.
27
Obraz hry je stále stejný. Fotbalisté německého celku sice drží balon, chybí tomu ale nápad.
25
Tlak Augsburgu se začíná pomalu stupňovat. Kromě šance Jankera se ale domácí zatím do jiné šance nedostali.
24
Domácí kopali Baierem další rohový kop, znovu to ale k ničemu nevedlo.
22
Domácí se sice snaží, zatím to ale k ničemu nevede a hosté v pohodě kontrolují jednobrankové vedení.
20
Po dalším rohovém kopu domácích již hostující defenziva odvrátila balon přesvědčivěji.
19
Po rohovém kopu Baiera se do velké šance ve vápně dostal Janker, ten ale ani nadvakrát nedokázal míč dopravit přes bránící hráče mezi tři tyče.
18
Po krkolomné kombinaci se balon dostal až k Či Tong-wonovi, od něj míč doputoval do náruče gólmana Herrerína.
16
Hosté se dobře pohybují a jakmile přijdou o balon, ve velkém počtu hráčů se vracejí do defenzivních pozic.
15
Augsburgu se zatím nedaří prakticky překročit půlící čáru. Sedujeme jednostrannou podívanou.
14
Hraje se ve středu pole. Domácím se zatím nedaří soupeře ničím překvapit.
13
Centr v podání Baiera dokázal gólman Herrerín vyboxovat mimo velké vápno.
13
Po zblokované střele Trochowskiho bude následovat roh pro domácí.
12
Teď jsou sice u balonu domácí, jenže zatím jen na polovině hřiště, odkud nejsou pro bránu Bilbaa nebezpeční.
10
Balenziaga rozehrál autové vhazování na MARKELA SUSAETU, který okamžitě vypálil zpoza vápna a překvapivou ranou na přední tyč otevírá skóre zápasu.
10
Balon nyní doputoval až k hostujícímu brankáři Herrerínovi, ten se pokusil okamžitě rozehrát.
9
Pas z levé strany zkoušel do vápna posílat Susaeta, domácí defenziva byla ale pozorná.
8
Oba celky se přetahují v držení balonu. Na první nebezpečné zakončení na jedné nebo druhé straně zatím čekáme.
7
Po dlouhém pasu an pravé křidlo se o překvapivé zakončení nebo možná o střílený centr do vápna pokoušel domácí Esswein, gólman Herrerín byl ale také pozorný a míč v pohodě lapil do rukavic.
5
Po následném rohu Susaety zkusil zakončit Merino, domácí gólman Hitz si připsal první pohodový zákrok.
5
Do vápna se dostával znovu Aduriz. Byl dobře tísněný protihráči a k zakončení se nedostal.
4
V úvodu jsou u míče více hosté. Fotbalisté Augsburgu si balon zatím moc neosahali.
3
Kolmý pas mezi obránce posílal Eneko Bóveda, do vápna nabíhající Aduriz ale na balon nedosáhl.
3
Zdá se, že se od uvodních vteřin bude hrát ve vysokém tempu. Uvidíme, jak dlouho to oběma celkům vydrží.
1
Aduriz hned po výkopu fauloval Verhaegha a je pískáno. Míč budou mít domácí.
1
Hráči obou týmů jsou již na hrací ploše, zápas může začít.

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh (C), Janker, Klavan, Stafylidis – Kohr, Baier – Esswein, Altintop, Trochowski – Či Tong-won.
Náhradníci: Manninger – Callsen-Bracker, Max, Ku, Matavž, Bobadilla, Caiuby.

Athletic Bilbao: Herrerín – Bóveda, Gurpegi (C), Laporte, Balenziaga – San José, M. Rico – Susaeta, Eraso, Sabin – Aduriz.
Náhradníci: Iraizoz – Lekue, G. Elustondo, Iturraspe, de Marcos, I. Williams, Raúl García.

Rozhodčí: Dias – Tavares, Soares (všichni Portugalsko).
Hezký čtvrteční podvečer všem fanouškům fotbalu při sledování online reportáže za zápasu Skupiny L Evropské ligy mezi domácím Augsburgem a hostujícím Bilbaem. Čeká nás souboj dvou týmů z vyspělých fotbalových zemí, a tak se v rámci 5. kola skupinové fáze dá očekávat zajímavé utkání. Oba celky mají reálnou šanci na postup. Lépe jsou na tom hosté, kteří si v případě vítězství již zajistí s určitostí postup do jarních bojů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.