Tímto se s vámi loučím a u dalších online přenosů opět na počtenou.
Československá stopa v utkání

Lukáš Radil – 0+0, 3 střely na branku, 16:49 minut na ledě, 4 trestné minuty.
Toto utkání tak končí chudým výsledkem 2:1 lépe pro domácí hokejisty Soči. Ti byli po celý zápas ve vedení a dokázali jej udržet až do konce. Potvrdili tak roli mírného favorita a upevňují si svou pozici na šesté příčce tabulky Západní konference KHL.
59:45
Do prázdné branky hosté nejspíš inkasovat nebudou, ale zdá se, že o osudu zápasu je i tak rozhodnuto.
59:01
A Spartak už nemá moc na co čekat, a tak posílá na střídačku svého brankáře. Hosté to zkouší v šesti!
59:01
Oddechový čas pro hosty.
54:31
Spartak přežil dvě stěžejní oslabení a může se hnát do útoku. Stále si udržuje drobnou střeleckou převahu, ale ve třetí části stihl vypálit na branku pouze čtyřikrát.
52:27
51:00
Hosté sice jedno oslabení ubránili, budou si však muset poradit i s tím dalším.
50:27
Lukáš Radil (SPM) odchází dnes již podruhé na trestnou lavici – hákování.
49:24
47:24
Andrej Jermakov (SPM) naopak Spartak na dvě minuty oslabí – podražení.
45:11
Hosté možnost přesilové hry nevyužili, a tak se i nadále musí snažit o srovnání skóre zápasu.
44:20
Dnešní utkání sleduje 6 035 diváků.
43:45
41:45
Konstantin Barulin (SOC) inkasuje dvě trestné minuty za podražení.
40:01
Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 25:28
Vyhraná vhazování: 31:13
Trestné minuty: 6:8.
Další třetina začne přibližně v 16:48.
Ve druhé části jsme se sice dočkali vyrovnaného skóre zápasu, ale radost Moskvě příliš dlouho nevydržela. Branku do šatny vstřelili domácí, kteří tak i po 40 minutách hry mají blíže k vítězství v tomto zápase.
40:00
38:12
Soči právě vstřelilo branku!
Domácím hokejistům se to daří! Po vzniklé situaci 2 na 1 se ke kotouči dostal Andre Petersson, jenž zvolil střelu, kterou brankář Engren sice vyrazil, ale pouze na čepel volného BENA MAXWELLA, který už s dorážkou neměl problém.
Asistence: Andre Petersson, Sergej Kuzněcov.
35:33
Lukáš Radil ve druhé třetině příliš na ledě vidět není – svou sbírku tří střeleckých pokusů z první části zatím nerozšířil.
33:12
Vyrovnaná bitva pokračuje dále, podaří se některému z celků rozbít nerozhodný stav utkání do konce druhé části?
31:09
Genoway si připisuje již čtvrtý střelecký pokus na Barulina, který byl zatím ve všech případech na místě.
30:35
Ve druhé části jsou naopak střelecky aktivnější hokejisté Spartaku a statistiky se už projevily také na průběžném skóre zápasu.
29:31
Mikhail Jakubov (SOC) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
28:49
Spartak právě vstřelil branku!
Hosté z Moskvy však nakonec přeci jen vyrovnávají. O první střelecký zápis ve druhé části se stará ALEXANDR MĚREŠKIN.
Asistence: Charles Genoway, Konstantin Glazačev.
25:22
Hra se nyní odehrává spíše ve středním pásmu a žádné velké šance tak nevidíme. Přitom by se o rozproudění "krve" měl snažit prohrávající celek z Moskvy.
23:11
Dobrý útočný tlak si nyní připsali hokejisté domácího Soči, za který pálil Jalasvaara. Engren byl v tomto případě připraven, střely však na něj začínají přibývat.
21:08
Sledujeme opatrnější vstup do třetiny, oba brankáři již museli zasahovat, ale bez větších potíží své střely chytli.
20:01
Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 13:16
Vyhraná vhazování: 17:8
Trestné minuty: 4:8.
Další třetina začne přibližně v 15:54.
První třetina příliš branek nenabídla, skóre se totiž měnilo pouze v jediném případě. O zatím rozdílovou branku se postaral Andre Petersson v přesilové hře 5 na 3 a potvrdil tak svou střeleckou formu z posledních zápasů.
20:00
18:22
Spartak po inkasované brance zabral a aktivněji se zapojuje do útočných akcí. To platí také o českém hráči Lukáši Radilovi, který už má na kontě v první třetině tři střelecké pokusy.
16:20
A tu také domácí hokejisté využívají! Ke kotouči se dostal ANDRE PETERSSON, který se prosazuje střelou z první z vrcholu kruhu. Brankář Engren měl přes clonícího hráče zakrytý výhled.
Asistence: Andrej Kosticyn.
15:39
Domácí hokejisté Soči mají k dispozici takřka minutu a půl dlouhou přesilovku 5 na 3!
15:37
Již podruhé v dnešním zápase je vyloučen Jevgenij Bodrov (SPM) – tentokrát na dvě minuty za vyhození hole.
15:18
Lukáš Radil (SPM) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
13:59
Skaškov má na kontě již čtvrtý střelecký pokus na branku a je tak v tomto ohledu nejpilnějším střelcem na ledě. Každopádně skóre zápasu se stále nemění.
12:13
Matt Gilroy dvakrát vypálil na branku, ale na připraveného Barulina si nepřišel.
10:41
09:35
Spartak obrací během své přesilovky obrázek hry a momentálně je to právě hostující celek, který je aktivnější ve střelbě na branku. Aktuální poměr střel: 7:8.
08:41
Ilja Krikunov (SOC) vyloučen na dvě minuty za hákování.
08:36
Ke slovu se po delší době dostávají také hosté, za které pálil na branku Potapov, Sorokin a Glazačev. Brankář Engren všechny rány pochytal.
06:12
Velmi aktivně si počíná Jevgenij Skačkov, který už na branku soupeře z Moskvy vypálil dohromady třikrát. Soči pokračuje v nátlaku na branku.
05:37
04:48
První střelu na branku zaznamenává také český útočník Lukáš Radil. Na Barulina si ale nepřišel.
04:01
Trestné minuty hned ze startu zápasu rychle přibývají. Rozhodčí se rozhodně nenudí. Soči svou přesilovku nevyužilo, navíc se pak muselo i chvíli bránit. Nyní má druhou šanci vstřelit úvodní branku utkání.
03:37
Jevgenij Bodrov (SPM) vyloučen na dvě minuty za hákování.
01:55
Mikhail Anisin (SOC) vyloučen na dvě minuty za hákování.
01:12
Domácí tým ze Soči si připisuje aktivnější start do zápasu – má na svém kontě již pět střel a úvodní tlak ústí také v brzkou přesilovku domácích.
00:44
Vševolod Sorokin (SPM) vyloučen na dvě minuty za podražení.
00:01
Nástupní brankáři: Konstantin Barulin (SOC) a Atte Engren (SPM).
00:01

HK Soči: Barulin (Šikin) – Kuzněcov, Paigin, Bernatskij, Jalasvaara, Semenov, Mamašev, Malevič – Krikunov, Ignatuškin, Kosticyn – Petersson, Skačkov, Maxwell – Ščastlivij, Warn, Anisin – Kazionov, Jakubov, Ščegolkov

Spartak Moskva: Engren (Ivannikov) – Jermakov, Genoway, Bělov, Baldajev, Dyblenko, Sorokin, Gilroy – Glazačev, Měreškin, Radil – Bodrov, Potapov, Levitskij – Leščenko, Vasiljev, Šmeljov – Wellman, Voronin, Li, Šafigulin

Rozhodčí: Kadyrov, Ščenjov – Gordenko, Tomilov.

Čechy a Slováky se to na ledě příliš hemžit nebude. Svůj zástup bude v tomto zápase Česká republika, jejíchž barvy bude reprezentovat Lukáš Radil hrající za Spartak Moskvu.
Spartak Moskva

Moskva, jak už jsme zmínili, se nachází v tabulce Západní konference na jedenácté, tedy nepostupové pozici. Opět ale platí to samé, jako u Soči. Stačí kratší série výher (nebo proher) a situace se radikálně může změnit, ostatně tomu napovídá našlapaný střed tabulky.

Z posledních pěti zápasů brali body za vítězství hokejisté Spartaku ve dvou případech. Těsným výsledkem přetlačili Togliatti 2:1 a vyšlápnout si dokázali i na Omsk (3:1). Naopak ovoce nepřinesl zápas s Kazaní (1:6), Astanou (2:5) a právě Soči (2:3).

V posledních zápasech má nejlepší formu Vjačeslav Leščenko (2+2), Sergej Šmeljov (2+2) a Jevgenij Bodrov (1+2).
HK Soči

Tým z ruského Soči se aktuálně nachází v tabulce Západní konference na šestém místě se ziskem 54 bodů. Cesta nahoru nebude pro Soči jednoduchá, přeci jen, ostatní celky mají už vybudovaný určitý bodový náskok, naopak cesta dolů se nevylučuje. I 11. Spartak má "pouze" o osm bodů méně, stačí tak série dvou porážek v řadě a situace bude v Soči vypadat zcela jinak.

Forma z posledních pěti zápasů ale napovídá, že se hokejisté Soči nachází v dobré formě. Vyhráli hned ve třech z pěti případů. Na lopatě ruského celku skončil Jokerit (5:2), Riga (2:1) a Ugra (5:1). I proti Jekatěringurgu Soči alespoň bodovalo za prohru 5:6 v prodloužení. Bez bodů tak zůstal pouze poslední zápas proti Magnitogorsku (2:3).

Útok Soči naladil dobrou formu, za posledních pět zápasů nalezneme hned tři hráče, kteří si udržují bilanci alespoň bodu na zápas. Jedná se o Denise Kazionova (3+3), Andreje Kosticyna (5+1) a Andre Peterssona (3+4).
Sportu zdar a hokeji zvláště! Hokejová KHL rychlým tempem pokračuje dále, a tak vás srdečně vítáme u sledování dnešního zápasu mezi HK Soči a Spartak Moskva!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.