To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou.
Je dobojováno. Liberečtí zvítězili i ve druhém utkání s Linköpingem a postupují tak do osmifinále play-off Ligy mistrů. Pro domácí celek naopak cesta Ligou mistrů končí.
59:27
Ještě je tu zakázané uvolnění hostí a hra se tak stěhuje do jejich pásma. Zápas pomalu ale jistě končí a fanoušci Liberce se pochopitelně radují.
59:17
Liberec je v plném počtu.
58:32
A další kotouč, který míří přes celé kluziště až před Högberga.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:45
Tygři vyhazují kotouč do bezpečí a domácí tak musí znovu spěchat za kotoučem do vlastního pásma.
57:17
Kajínek si jde odpočinout na dvě minut za krosček. Domácí mají výhodu přesilové hry.
56:33
Liberec právě vstřelil branku!
Nyní už ale musel znovu čelit síle Liberce. MICHAL ŘEPÍK se z otočky v prostoru levého kruhu dokázal prosadit a dává tak již šestou branku svého celku. Troufám si napsat, že o postupu Liberce je už v tuto chvíli rozhodnuto. Asistence: Petr Ulrych, Radim Šimek.
55:34
Nyní ale museli čelit další kombinaci na liberecké straně. Přízemní střelu Radivojeviče musel likvidovat ochránce domácí svatyně.
54:37
Do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes pět minut a domácí musí vsítit minimálně čtyři branky, aby si udrželi naději na setrvání v letošní Lize mistrů.
53:59
Na druhé straně si dobře počínali Řepík s Birnerem, jenž svou souhru nedokázali dotáhnout do konce. Puk drží Högberg a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
53:01
Little mohl zkompletovat hattrick, ale v blízkosti hostující klece se netrefil.
52:25
Lakatoš se ihned zapojil do hry, když dostal do jízdy přihrávku od svého spoluhráče. Následnou střelu ale poslal těsně vedle domácí branky.
51:49
Liberečtí Bílí Tygři jsou v plném počtu.
51:35
Tygři se osvobodili a poslali puk až před domácího brankáře Högberga.
51:03
Před brankářem Liberce bylo znovu velmi rušno. Ale opět svůj tým dokázal podržet a přerušuje hru.
50:29
Schwarz znovu zachytil puk po střele Normana a má ho opět ve své moci.
49:18
Další rána z hole domácích končí na v náruči Schwarze.
47:05
Liberečtí zachytili kotouč při rozehrávce domácího celku a puk okamžitě vyhazují do bezpečí.
46:49
Ale i Blomberg dostává dvě minuty za hrubost a uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách, pak přesilovku domácích.
46:49
Bylo to kvůli zákroku Vampoly, který dostává pět minut za krosček a následně trest do konce utkání. Trest odsedí Lakatoš.
46:45
Na ledě se nyní strhla menší potyčka, kterou musí zastavovat všichni arbitři dnešního utkání.
46:19
Znovu jsou domácí uhnízděni v pásmu Liberce, kde se snaží o další gól. Nyní ale dobře zasáhl Schwarz a střelu Linköpingu kryje.
44:50
Linköping právě vstřelil branku!
Liberečtí se chtěli znovu osvobodit, ale tentokrát se jim vyhození puku nepovedlo. Ten v prostoru pravého kruhu zachytil BROC LITTLE a přesnou trefou rozvlnil potřetí libereckou klec. Je to jeho dnešní druhý gólový příspěvek. Bez asistence.
44:37
Tygři se znovu osvobozují.
43:53
Liberečtí však okamžitě po zisku kotouče vyhazují puk do bezpečí. Domácí tak musí svou akci založit z vlastního pásma.
43:16
Řepík dostává dvě minuty za sekání a je tu přesilová hra pro domácí celek.
42:54
Nyní to zkoušeli před Högbergem také hokejisté Liberce, ale i domácí brankář byl na svém místě.
41:00
Little zavezl kotouč až před Schwarze, kde se ho snažil svou nenápadnou střelou překvapit. Jeho úmysl ale zhatil právě hostující gólman.
40:15
Domácí branka v závěru druhé třetiny nakopla a nyní je to znovu žene do útoku. Před hostující brankou ale byla znovu pozorná liberecká obrana.
40:01
I druhá třetina je minulostí. V ní hned na jejím začátku skórovali domácí, ale Liberec dokázal velmi brzy odpovědět. Na konci prostředního dějství se ještě trefili domácí a před třetí periodou je stav 2:5 z pohledu domácího týmu. Třetí třetina začne přibližně ve 20:50.
40:00
39:28
A ještě se domácím podařilo skórovat. Po buly v pásmu Liberce dostal do prostoru mezi kruhy puk na svoji hůl GUSTAV FORSLING, který se do rány pořádně opřel a v brance hostí tak vymetl doslova všechny pavučiny. Asistence: Niklas Fogström, Nick Sörensen.
39:23
Zakázané uvolnění Liberce, hra se tak stěhuje přes Schwarze.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
39:00
Domácí hokejisté jsou v plném počtu.
38:19
Tygři stále drží útočné pásmo a operují před Högbergem, který se ve svém brankovišti rozhodně nenudí.
37:45
Birner pálil z vrcholu kruhů na Högberga, který si připisuje další přesný zákrok.
37:00
Karlsson dostává dvě minuty za hru vysokou holí a znovu je tu početní výhoda pro hostující Liberec.
36:21
Tygři už ale zase obléhají domácí branku, z otočky pálil Stránský, ale trefil jen boční konstrukci domácí svatyně.
35:20
Na druhé straně zahrozil Sörensen, jenž se dostal do blízkosti Schwarze. Hostující brankář však jeho střelu taktéž zneškodnil.
34:51
Další střela na liberecké straně. Högberg však dokázal nastavit svoji vyrážečku a projektil z hole Bulíře zlikvidoval.
34:08
Po střele Carlssona od modré čáry zaduněl mantinel za brankou Liberce. Hosté se poté dostali ke kotouči a mohou tak v klidu přejít do útoku.
33:35
Následuje komerční přestávka.
33:25
Linköping se opět dokázal ve svém oslabení ubránit a nyní je už kompletní.
33:07
Znovu jsou Tygři usazeni v domácím teritoriu, ale hokejisté Linköpingu znovu vyhazují puk do bezpečí.
32:16
Liberečtí kombinují delší dobu v pásmu Linköpingu, kde na Högberga míří střela za střelou. Domácí se však dokázali vymanit a vyhazují kotouč až před hostující branku.
31:25
Domácí Blomberg inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění a nabízí hostům další přesilovou hru.
30:21
Hra je nyní trošku rozkouskovaná, ani jeden tým se nedostal do blízkosti brankáře soupeře.
29:36
Ale ani oni nic nevymysleli a znovu tak mohou Tygři zaútočit.
29:16
O kotouč však přišli a nyní jsou to znovu domácí hokejisté, kteří se snaží projít na opačnou stranu.
28:38
Puk mají na svých hokejkách Liberečtí a zakládají svou další útočnou akci z hloubi vlastního obranného pásma.
27:59
Linköpingští se snažili dostat se do prostoru před brankou Liberce, ale Gallo se poté ke střele vůbec nedostal.
26:28
Série nepřesností na obou stranách znamenala hru převážně ve středním pásmu.
25:44
Vampola si najel do prostoru mezi kruhy, odkud poté okamžitě vystřelil. Puk však poslal pouze do zadního mantinelu za domácí brankou.
25:05
Od modré čáry vyslal dalekonosnou střelu před hostující branku Rahimi, ale znovu akce končí na pozorné obraně Liberce.
23:44
Pěknou kombinaci nyní předvedli Liberečtí. Bakoš se snažil přihrávat najíždějícímu Radivojevičovi, ale jeho úmysl se snažil vystihnout jeden z obránců domácích, od jehož hole se nakonec puk dostal k BRANKU RADIVOJEVIČOVI a ten svou střelou znovu zamířil naprosto přesně. Asistence: Martin Bakoš, Michal Bulíř.
23:14
Znovu domácí stříleli na hostující branku, ale bomba Sörensena zamířila do náruče Schwarze.
22:35
Nyní střela na opačné straně. Vampola našel svou přihrávkou Birnera, ale druhý jmenovaný puk poslal pouze do připraveného Högberga.
20:54
Početní výhodu domácí rychle využívají, když střelu Junlanda od modré čáry dorazil před Schwarzem do jeho klece BROC LITTLE a konečně se jeho tým dokázal střelecky prosadit. Asistence: Jonas Junland, Niklas Persson.
20:21
A zahrají si také svou první přesilovou hru. Michal Řepík dostává dvě minuty za hrubost.
20:20
Domácí po vhazování ve středovém kruhu mají puk ve své moci a rozjíždějí první útočnou akci ve druhé periodě.
20:01
První třetina je minulostí. Hosté z Liberce do zápasu doslova vlétli, když už v deváté minutě vedli rozdílem čtyř branek. V tuto chvíli tedy mají na svého soupeře náskok sedmi gólů a mají tak velmi slušně nakročeno do osmifinále LM. Domácí tak mají opravdu co dohánět. Aby si vynutili alespoň prodloužení v dnešním utkání, nesměli by už inkasovat a sami by museli dát sedm branek. Je to pro ně opravdu tvrdý oříšek. Druhá třetina začne přibližně v 19:55.
20:00
19:55
Ještě se píská zakázané uvolnění Linköpingu a hra se tak stěhuje před Högberga. Spíše se ale už nic nestane.
19:20
Ani další pohledná akce domácích nekončí brankou.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:18
Lilja svou střelou mohl ohrozit Schwarze, ale tomu pomohla už jeho obrana. Hosté jsou znovu na puku a mohou zamířit znovu do útočného pásma.
17:27
Je to tak, Linköping je v plném počtu.
17:20
Vypadá to, že se domácí ubrání a svou početní nevýhodu tak ukončí bez brankové příležitosti Liberce.
16:41
Znovu se Linköping dostal k puku a nedovolil hostujícímu celku obléhat vlastní branku. Kotouč znovu míří až před libereckou branku.
16:18
Domácí se ale bleskově dostali k puku a vyhazují ho až před Schwarze.
15:27
Hansson dostává dvě minuty za držení protihráče a je tu přesilová hra pro Liberec.
15:05
V hale v Linköpingu je slyšet početnou skupinku libereckých fanoušků, kteří vážili dalekou cestu, aby podpořili svůj tým.
14:55
Na druhé straně se nedařila souhra Liberce. Nicméně ale Tygři udrželi pásmo, ve kterém ještě chvíli určitě zůstanou.
14:09
Hokejisté Linköpingu se znovu marně snažili dobývat hostující svatyni. Obrana Liberce je o puk připravila a znovu nemusel Schwarz zasahovat.
13:17
V obranném pásmu se snažil Plutnara dojet jeden z domácích útočníků, ale obránce Liberce kotouč posílá do středního pásma.
11:41
Postavení mimo hru nyní zastavilo akci Linköpingu a hra se tak stěhuje do středu pole.
10:50
Nyní se po delší době ke střele dostali také domácí hokejisté, ale Schwarz si střelu Gordona vychutnal a má puk ve své lapačce.
09:45
Ten si ihned připsal svůj první zákrok proti střele Vampoly. Puk raději ukryl pod svojí lapačkou a přerušuje hru.
08:59
V domácím brankovišti dochytal Rautio, místo něho mezi tři tyče naskočil Högberg.
08:59
Další akce hostujícího týmu končí další brankou v síti Linköpingu. Stránský se snažil překvapit domácího brankáře, když si nabruslil k jeho pravé tyčce, ale to se mu nepovedlo. Nicméně k puku se dostal PETR JELÍNEK, který si s ním už dokázal poradit. Bílí Tygři tak v deváté minutě vedou rozdílem čtyř gólů a takový náskok se domácím bude dohánět jen těžko. Asistence: Jan Stránský, Lukáš Krenželok.
08:09
Do zakončení se dostal Persson, ale z prostoru pravého kruhu nakonec promáchl a Schwarz nemusel takřka vůbec zasahovat.
07:17
Liberečtí zatím hrají v absolutní pohodě, nyní znovu zakombinovali před domácí brankou, ale gólman Linköpingu byl nyní připraven.
06:14
U puku jsou hosté z Liberce a zakládají svou další útočnou akci z hloubi vlastního obranného pásma.
05:29
Gordon si po pravé straně mantinelu nabruslil do blízkosti Schwarze, ten ale svým příložníkem jeho akci zastavil.
04:47
Po třech rychlých brankách se hra trošičku zklidnila. Hosté se nyní uhnízdili v pásmu Tygrů, ale tam nic nevymysleli. Očividně jsou rozhozeni.
03:20
Ve stejném čase si domácí trenér vyžádal oddechový čas.
03:20
A aby toho nebylo málo, po hrubé chybě obrany Linköpingu se k puku dostal MICHAL BULÍŘ, který se tváří v tvář domácímu brankáři nemýlil a ten byl po jeho přesné střele bez absolutní šance. Bez asistence.
02:50
No a hosté vedou rozdílem dvou branek. Dernerova střela od modré čáry byla vyražena domácím brankářem pouze do prostoru, kde byl připravený MICHAL ŘEPÍK, který z bekhendu dorazil puk znovu do domácí branky. Asistence: Lukáš Derner, Petr Vampola.
01:37
Domácí znovu obléhali libereckou svatyni, ale po střele Normana Rondahla se znovu skóre nemění. Schwarz puk rychle rozehrál, aby zbytečně nezdržoval hru.
01:07
Blomberg vyslal na druhé straně jedovatou střelu z pravé strany, puk ale zamířil jen vysoko nad branku Liberce.
00:26
Tak to byl rychlý začátek hostujícího celku. MICHAL BIRNER dokázal sklepnout do domácí branky zpětné nahození Vampoly a Bílí Tygři se tak ujímají vedení. Asistence: Petr Vampola, Michal Řepík.
00:10
Domácí se hned po úvodním vhazování dopustili zakázaného uvolnění a Liberec tak bude mít útočné pásma. Vhazovat se bude po pravici Rautia.
00:01

Linköpings HC: Rautio (Högberg) – Karlsson A., Forsling, Carlsson, Billins, Rahimi, Junland, Hansson – Hardt, Little, Persson – Fogström, Sörensen, Lilja – Blomberg, Gordon, Karlsson S. – Gallo, Norman Rondahl, Andersson

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Lašák) – Vitásek, Derner, Šimek, Ulrych, Plutnar, Výtisk, Kajínek – Řepík, Birner, Vampola – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Stránský, Krenželok, Jelínek – Dlouhý, Lakatoš, Jonák

Rozhodčí: Edqvist (SWE), Solem (NOR) – Ahlén, Dahmen (oba SWE).
Z utkání je pro Vás také připraven online přenos, kterým Vás budu provázet. O nejdůležitější momenty ze zápasu a o videa z brankových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a porci hokejové zábavy.
Jak to dneska všechno dopadne a kdo bude po utkání mít lepší náladu, tu vítěznou, se dozvíme dnes v pozdějších večerních hodinách.
Bílí Tygři Liberec

Liberečtí Bílí Tygři začali letošní sezónu více než skvěle. Jak v Extralize, kde jsou momentálně na druhém místě v tabulce, tak i Ligu mistrů. Jak již bylo zmíněno, na domácím ledě si poradili s dnešním soupeřem v poměru 4:1 a dnes jim k postupu do dalších bojů stačí klidně i remíza nebo i prohra o dva góly. Na to se ale rozhodně hosté spoléhat nebudou a do zápasu půjdou naplno bez ohledu na postupovou matematiku. Psychicky jsou na tom ale rozhodně lépe než jejich dnešní soupeř.
Linköpings HC

Švédský Linköping má dnes na svém ledě co dohánět. V prvním duelu totiž na ledě Bílých Tygrů prohrál 1:4 a aby si v tomto dnešním klání vybojoval alespoň prodloužení, musel by zvítězit o tři branky. V tom případě by skóre na obou stranách bylo vyrovnané a došlo by na desetiminutovou nastavenou hrací dobu. Určitě se o to hokejisté tohoto týmu pokusí, aby alespoň živili naději na setrvání v LM. Proti rozjetým Tygrům z Liberce to ale nebudou mít vůbec jednoduché.
Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Hokejová Liga mistrů dospěla do vyřazovacích bojů a jeden z pětice českých zástupců – Bílí Tygři Liberec se dnes v odvetě utká se švédským týmem Linköpings HC na jeho ledě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.