58:48
Domácí se teď hodně zlobili na rozhodčího, který neodpískal souboj v rohu. Denis Kindl (KLA) poté dostal dvě minuty za sekání, protože oplácel.
57:12
Machač pěknou žabičkou našel Rudovského. Ten ale netrefil branku.
55:42
Jestřábi právě vstřelili branku!
Prostějov nakonec možná dotáhne zápas do přijatelného výsledku. Střela Protivného šla sice vedle branky, ale RENÉ KAJABA ji šikovně usměrnil za bezmocného Mensatora. Asistence: Tomáš Protivný, Jakub Illéš.
55:03
Bílek po chybě hostů jel ze strany na Horčičku. Jeho střela šla ale nad branku.
54:48
Horčička nadvakrát lapil střelu Rudovského.
52:59
Čestný úspěch hostů je na světě. Na modré čáře napřáhl MAREK DRTINA a jeho střelu přes clonícího Venkrbce Mensator nemohl vidět. Asistence: Jiří Cetkovský, Jakub Illéš.
52:17
Podobným způsobem uviděl na druhé straně Kindl Bílka. Domácí hráč ale příliš před brankou vymýšlel a o kotouč přišel.
51:28
Moskal zpoza branky našel u přední tyče volného Kajabu. Mensator byl mimo pozici, ale hostující forvard se netrefil mezi tři tyče.
50:56
50:48
Venkrbec proskočil obranou. Po jeho šanci se ale puk odrazil nahoru a mimo.
50:28
Růžička po mantinelu vyhazuje až k Horčičkovi.
50:07
Ptáček vystihl pas skrz pásmo na Drtinu. Odražený kotouč skončil mezi diváky.
49:31
Lukáč stopil rozehrávku hostů a Machač dostal puk přes modrou čáru.
48:56
Kladenští jdou znovu do čtyř. Václav Skuhravý (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
48:40
Kladenští si na ledě rozumí. Machač našel Rudovského, jehož rána ale skončila na vyrážečce Horčičky.
47:42
Domácí mohli mít další šanci. Machač ale poslal Strnadovi pomalou nahrávku, takže z toho byl ofsajd.
46:49
Dvořáček získal v oslabení kotouč a vyrazil kupředu. Svůj výlet zakončil tvrdou ranou do Horčičkových betonů.
46:08
Moskal se z rohu dostal až před branku. Nataženého Mensatora nepřekonal i kvůli faulu Michala Gutwalda (KLA), který dostává menší trest za sekání.
45:35
Bílek se po buly dostal okamžitě ke střele, jenže tu mu obránci stihli zastavit.
44:18
Dragoun se pěkně vymotal z rohu ke střele. Mensator ale nulu stále drží.
43:43
Repeho nahození skončilo před Horčičkou, Lukáč se k dorážce nedostal.
42:59
Kajaba střílel od modré, ale jeho pokus srazili domácí za branku.
42:25
Hosté jsou v úvodu poslední periody hodně aktivní.
41:14
40:35
Moskal v oslabení ujel sám na Mensatora. Střelou mezi betony ale neuspěl.
40:01
Ani druhá část nepřinesla změnu. Kladenští zůstali aktivnějším týmem a svůj náskok navýšili o další dvě trefy. Hattrick pak oslavil útočník Patrik Machač. Třetí třetina začne zhruba v 19:43.
40:00
39:41
Bílkovu ránu vyrazil Horčička. Následné nahození Nashe končí v lapačce hostujícího brankáře.
39:14
Dvě minuty za sekání dostává Michal Špaček (PRO).
38:54
Stachova nahrávka našla před brankou Bílka. Ten ale zamířil vedle.
38:21
Hosté zamkli Kladno v jeho pásmu, což se jim na delší úsek povedlo poprvé v utkání. Mensator ale práci nemá.
37:26
Hanáci se snaží alespoň o jednu branku. Aktivního Illéše v dorážení přerušil sudí, který ztratil puk z dohledu.
35:58
Kladno právě vstřelilo branku!
Je to hattrick! Střelu Denise Kindla dokázal před Horčičkou tečovat PATRIK MACHAČ a hostujícímu brankáři propadl kotouč výstrojí do branky. Asistence: Denis Kindl, František Ptáček.
35:43
Závar před Horčičkou pokračuje. Repeho ránu vyrazil prostějovský brankář vedle branky.
35:25
Ptáčkova rána jen zaduněla o zadní mantinel.
34:54
Prostějov napadal hodně vysoko, čehož domácí téměř využili. Přes Skuhravého a Stacha se puk rychle dostal k Bílkovi, ale nejlepší střelec první ligy si na Horčičku nepřišel.
34:15
Rudovský připravil puk na střelu Bílkovi. Ten však trefil jen chrániče dezorientovaného obránce. Sám si to hodně vyčítá.
34:07
Tomáš Protivný (PRO) dostává dvě minuty za podražení.
32:33
Domácí se teď doslova bavili souhrou v útočném pásmu. Ke střele se ale nedostali.
31:25
Illéšův průnik zase skončil na chráničích bránícího Gutwalda.
30:57
Ptáček dobře zastavil střelu Volka. Následná dorážka Moskala byla hodně nepřesná.
30:34
Při další akci už je Mensator nucen zasahovat. Neúspěšným střelcem byl Volek.
29:59
Strnad ztratil v obranném pásmu přehled o tom, kde se nachází kotouč. Mensatora to mohlo stát nulu, ale tečující Kajaba poslal puk vedle branky.
29:13
Dragoun šikovně vracel z rohu puk na Luňáka. Ten ale v plné rychlosti nezpracoval.
28:40
Prostějov se ale k puku opětovně dostal. Moskal měl hodně času vyjet zpoza branky. Mensatora ale nepřekonal.
28:19
Útok Hanáků skončil za kladenskou svatyní, kde Repe obral o puk Illéše.
27:38
Kindl našel mezi kruhy volného Stacha, který ale minul branku.
27:18
Kladenští zůstávají hodně aktivní v útočném pásmu.
25:47
Kladenští střílí stou branku v sezoně. JAN RUDOVSKÝ se dostal k puku mezi kruhy a jeho dělovka skončila za bezmocným Horčičkou. Asistence: Václav Skuhravý, Jurij Repe.
24:44
Moskalovu přihrávku zpoza branky na Venkrbce zastavil bruslemi Gutwald.
24:28
24:07
Kladenští puk vyhazují až k Horčičkovi.
23:38
Další střelu od modré Mensator propustil. Puk ale vypadl vedle tyčky.
23:08
Luňák našel před brankou volného Cetkovského. Ten ale z brankoviště tečoval vedle.
22:56
Prostějov dobře zakombinoval a Drtina byl sám na vrcholu kruhů. Mensator si hodně povyjel a jeho střelu zastavil.
22:28
Vojtěch Šilhavý (KLA) dostává dvě minuty za hákování. Hosty čeká první početní výhoda.
22:10
Strnad dostal hodně prostoru a snadno se zpoza branky vymotal až před ní. Horčička ale puk za svá záda nepustil.
20:54
Zatím asi nejaktivnější hráč hostů je Jakub Illéš. Teď měl dobrou šanci po vhazování, ale těsně minul vzdálenější tyč.
20:38
20:01
Úvodní dvacetiminutovka byla jednoznačně v režii Rytířů. Kladno si vytvořilo brzký náskok a stačilo překonat oba prostějovské brankáře. Jak se z toho hosté vzpamatují, to se uvidí ve druhé třetině, která začne zhruba v 18:51, kdy začne druhá třetina.
20:00
19:54
Nashův tečovaný pokus končí na betonu Horčičky.
19:35
Teď už Rudovský zakončoval. Jeho rána od modré šla ale vedle.
18:57
Pěknou kombinací se domácí dostali do šance. Rudovský stál mezi kruhy sám, ale kotouč nedostal přesně.
18:38
V závěru třetiny ještě jedna početní výhoda. Dvě minuty za držení dostává Jiří Cetkovský (PRO).
17:56
Kehar nevystihl chytrou kličku Illéše. Ten následně zakončoval z velkého úhlu a tak nebylo překvapením, když svůj puk poslal do boční sítě.
17:02
Kladenskou protiakci zastavil pád Stacha, kterému podjely brusle. Nejproduktivnější hráč první ligy se ale včas stihl zorientovat a zabránil přečíslení soupeře.
16:30
Sérii nepřesných rozehrávek ukončil až Nash, jehož vyhození po prknech přes všechny čáry znamená zakázané uvolnění.
15:17
A měli hned velkou šanci. Dorážející Illéš ale z brankoviště trefil jen boční síť.
15:02
Prostějovští se konečně dostali k puku a střídají.
14:42
Nashovu střelu dorážel před brankou Dvořáček a následně i Pitule. Ani jeden pokus se k Horčičkovi nedostal.
14:21
Hanáci se stále nevymanili ze sevření.
13:41
Rytíři ale zůstávají v pásmu a nenechají hosty oddechnout.
13:12
Stacha nechali hosté až trestuhodně volného. Domácí lídr ještě hledal Bílka, ale tomu puk přeskočil hokejku.
12:46
Kindl udělal rychlý manévr do středu hřiště. Dlouhán Drtina u něj ale s hokejkou byl včas, aby srazil puk nad branku.
12:14
Skuhravý obdržel přihrávku z rohu hřiště a před Horčičkou byl zcela sám. Branku ale minul.
11:49
Prostějov poprvé vyloženě hrozí před brankou Kladna. Nejnebezpečnější ránu vyslal Sova, ale Mensatorův zákrok byl rychlý.
10:54
Šlahař zahrozil po dlouhé době před brankou Kladna. Mensatorovi jeho střela propadla, ale skončila vedle branky.
Kindl ale neudělal nic převratného a Horčička si ho vyčíhal.
09:48
Může být ještě hůř. Kindl dostal přihrávku za beky a při svém úniku byl faulován. Je nařízeno trestné střílení.
08:29
Hosté opět propadli a před Horčičkou vznikla přesilová situace. Rudovský z brankoviště hledal PATRIKA MACHAČE. Ten se i přes vypětí obránce dostal k dorážce a po jeho pokusu puk těsně překročil brankovou čáru. Asistence: Jan Rudovský, Brendon Nash.
08:13
Drtina trochu zazmatkoval, když nebyl pod tlakem, ale poslal kotouč přes všechny čáry.
08:05
Machač dostal na levém křídle více prostoru, ale do střely mu stihl vložit svou hokejku Luňák. Puk se odrazil až do sítě nad brankou.
07:41
Podobným způsobem nyní získal Gutwald puk pro Strnada. Jeho střela ale nebyla přesná.
07:08
Rytíři pokračují v nepříjemném napadání hostujících beků, s čímž má Prostějov zatím potíže.
06:23
05:57
Stach z brankové čáry hledal mezi kruhy Skuhravého. Ten byl ale Prostějovskými dobře pokryt. Hosté poté vyhodili až k Mensatorovi.
05:39
Kladenští zůstávají usazeni před hostující brankou.
05:19
Nash napřáhl od modré, Horčička ale jeho střelu dobře viděl a vyrazil ji betonem.
05:04
Středočeši vyhráli následující vhazování, ale do střely Bílka stihl vložit svou hůl obránce Drtina.
04:50
Dragoun ušetřil pár vteřin, ale poté se Kladenští dostali do pásma. Nashovu střelu ale kryje Horčička.
04:23
Domácích je nyní plný led. Dvě minuty za krosček dostává obránce Aleš Sova (PRO).
04:14
A hned ho čekal těžký zákrok. Pitule poslal puk na vrchol kruhu Dvořáčkovi, který se do něj tvrdě opřel. Kotouč ale zůstal ve výstroji hostujícího brankáře.
03:09
Laciný gól stojí Neužila místo v brance, do které jde Luboš Horčička.
03:09
To je úvod. Rytíři se poměrně snadno dostali do pásma, Repe přenechal puk PATRIKU MACHAČOVI, který z ostrého úhlu procedil puk skrz Neužilovy betony. Asistence: Jurij Repe.
02:16
A raduje se z první branky. Pituleho střela k Neužilovi neprošla, ale kotouč zůstal volný mezi kruhy. Jako první se k němu dostal TOMÁŠ REDLICH a na jeho pokus na vyrážečku byl prostějovský brankář krátký. Asistence: Tomáš Pitule, David Dvořáček.
02:01
Pituleho formace se drží v pásmu Hanáků.
01:10
Stach našel osamoceného beka Růžičku, který ale špatně kotouč zpracoval, čímž se připravil o slibnou šanci.
00:35
Už potřetí se v úvodní minutě přerušuje, což týmům brání dostat se do tempa.
00:17
Skuhravý svedl sprinterský souboj s Protivným. Prohrál ho a tudíž se píská zakázané uvolnění.
00:01

Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Repe, Kehar, Růžička, Gutwald, Ptáček – Machač, Skuhravý, Rudovský – Kindl, Stach, Bílek – Dvořáček, Pitule, Redlich – Šilhavý, Lukáč, Strnad.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Drtina, Husák, Mojžíš, Sova, Špaček, Protivný, Kaluža, Rudl – Cetkovský, Dragoun, Luňák – Volek, Moskal, Illéš – Novák, Venkrbec, Šlahař – Kajaba, Kuncek, Staněk.

Rozhodčí: Bejček – Polák, Rampír.
Vzájemné zápasy

Prostějov – Kladno 1:4

První vzájemné utkání sezony dopadlo na Hané jednoznačně. Kladno uspělo v poměru 4:1. O výhru se postarala především jeho nejproduktivnější dvojice David Stach – Vítězslav Bílek. Domácí korigovali až v závěru.
LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV

Hanáci rozhodně nepodávají v posledních zápasech optimální výkony. Prostějov nedokázal šestkrát v řadě odvrátit porážku, takže se tabulkou propadl až mimo pozice zaručující alespoň předkolo play-off, které by po nevydařené loňské sezoně mělo být cílem klubu. Před utkáním s Kladnem ale hlásí Moravané velkou posilu. A to doslova. Do klubu se vrátil urostlý útočník Jiří Cetkovský.

Produktivita:
1. Michal Dragoun – 16 bodů (3+13)
2. Martin Novák – 15 bodů (10+5)
3. Marek Drtina – 13 bodů (6+7)
RYTÍŘI KLADNO

Středočeši se po dvou venkovních zápasech znovu vrací na svůj stadion. Duely mimo Kladno zvládli s poloviční úspěšností, ale diváci se v jejich duelech nenudili. Rytíři v Budějovicích a Benátkách dohromady nastříleli 13 branek, ale 12 jich inkasovali. V tabulce se pak týmy Kladna, momentálně druhé, a Jihlavy výrazněji oddělily od zbytku pelotonu.