Utkání 50. kola WSM Ligy mezi Slovanem a Slavií Praha musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Na první branku střetnutí čekalo 2 485 diváků pouhé dvacet čtyři sekundy, když skóre otevřel Milan Mikulík. Ústí nad Labem se podařilo otočit zápas ve svůj prospěch, když se prosadili Antonín Melka a v přesilových hrách Daniel Sobotka a David Tůma. Ve třetí části zaúřadovali hosté, když v početní převaze nejprve snížil Žiga Pavlin, v padesáté deváté minutě si při power-play po oddechovém čase vynutil prodloužení Jaroslav Markovič. V loterii zvané nájezdy neuspěli za Slovan Jan Křivohlávek ani Jan Kloz, zatímco Pražané, jmenovitě Nathan Robinson i Miloslav Čermák, byli stoprocentní. Severočeši budou věřit v brzké uzdravení obránce Davida Bernada, který opustil ledovou plochu ve 32. minutě na nosítkách.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Pozápasové statistiky:

Branky a nahrávky:
2. Melka (Křivohlávek, Merta), 20. Sobotka (Kloz, Tůma), 31. Tůma (Chalupa, Sobotka) – 1. Mikulík (D. Hruška, Šafránek), 55. Pavlin (Markovič, M. Hruška), 59. Markovič (Robinson, M. Hruška), rozhodující nájezd Robinson.
Rozhodčí: Škrobák – Jílek, Šperl.
Vyloučení: 4:6, navíc Holomek TS [HÁK] – Ondráček TH [NARZ].
Využití: 2:1.
Diváci: 2 485.
Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4.
Zakázaná uvolnění: 4:2.
Ofsajdy: 3:3.
Vyhraná vhazování: 30:37 (9:9, 13:13, 7:13 – 1:2).
Nejlepší hráči: Martin Vágner – Jaroslav Markovič.
Nejlepší hráči:

HC Slovan Ústí nad Labem:
Martin Vágner (0+0)
HC Slavia Praha: Jaroslav Markovič (1+1)
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.
Autorem vítězné branky je NATHAN ROBINSON.
Miloslav Čermák (SLA) uspěl rovněž bekhendovým blafákem – 0:2.
Druhou sérii za hosty dokončí exústecký Miloslav Čermák.
Jan Kloz vystřelil pouze do brankáře – 0:1.
Druhý nájezd za Slovan provede Jan Kloz.
Nathan Robinson uspěl bekhendovým blafákem – 0:1.
Za hosty pojede Nathan Robinson.
Jan Křivohlávek s přízemní střelou k tyči neuspěl – 0:0.
Nájezdy zahájí domácí, jmenovitě Jan Křivohlávek.
Samostatné nájezdy začínají.
Statistiky prodloužení:

Zakázaná uvolnění: 1:0.
Ofsajdy: 0:0.
Vyhraná vhazování: 1:2.
Po úpravě ledové plochy budou následovat samostatné nájezdy po třech.
Nastavený čas vítěze neurčil, a tak budeme svědky loterie zvané samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:58
Prodloužení se dohrává ve střední třetině.
64:18
Chalupa z pravého kruhu neúspěšný.
63:38
Přindišova střela byla několikrát tečována, naštěstí pro domácí mimo Soukupovu klec.
62:41
Pokus Milana Hrušky gólman domácích neviděl, se štěstím puk vyrazil před sebe.
62:33
Bahenského ránu z pravé strany chytá Soukup.
62:12
Druhé zakázané uvolnění hostů (na icingy 4:2).
62:00
Sobotka nevystřelil podle svých představ.
61:51
Robinsonova střela neprošla přes obranný val domácích.
60:48
Vágner tečoval nahození spoluhráče mimo.
60:37
Tůma zpoza branky Hyláka nepřekvapil.
60:01
Na zahajovacím vhazování prodloužení šťastnější Slavia.
60:01
Prodloužení bude trvat pět minut, a to hracím systémem čtyři na čtyři.
Slavia v přesilové hře v pětapadesáté minutě nejprve snížila, když se prosadil Žiga Pavlin. Po oddechovém čase a následné power-play si nastavený čas vynutil Jaroslav Markovič.
Statistiky základní hrací doby:

Branky a nahrávky: 2. Melka (Křivohlávek, Merta), 20. Sobotka (Kloz, Tůma), 31. Tůma (Chalupa, Sobotka) – 1. Mikulík (D. Hruška, Šafránek), 55. Pavlin (Markovič, M. Hruška), 59. Markovič (Robinson, M. Hruška).
V oslabení: 0:0.
Zakázaná uvolnění: 0:0, 1:0, 3:1.
Ofsajdy: 2:0, 0:2, 1:1.
Vyhraná vhazování: 9:9, 13:13, 7:13.

Prodloužení začne po tříminutové přestávce, tj. přibližně ve 20:29 hod.
60:00
59:58
Melka ještě vybojoval buly v útočné třetině.
59:10
Čtvrté zakázané uvolnění Slovanu (na icingy 4:1).
58:04
Slavia právě vstřelila branku!
Gól při hře bez brankáře! Po nacvičeném signálu přihrál Nathan Robinson (14+29) na střed volnému JAROSLAVU MARKOVIČOVI (18+21), který se štěstím srovnává skóre. Asistence: Nathan Robinson (14+29), Milan Hruška (5+14; dnes 0+2).
57:57
Pražané budou riskovat hru bez brankáře!
57:57
Oddechový čas pro hosty.
57:20
Zakázané uvolnění domácích (na icingy 3:1).
56:53
Pro změnu postavení mimo hru Slovanu (na ofsajdy 3:3).
56:44
David Hruška domácího brankáře nepřekonal.
55:05
Ofsajd Slavie (na ofsajdy 2:3).
54:51
Využitá přesilovka! Jaroslav Markovič (17+22) adresoval křižnou přihrávku ŽIGOVI PAVLINOVI (7+21), který neměl potíže s trefením odkryté branky. Asistence: Jaroslav Markovič (17+22), Milan Hruška (5+13).
53:35
David Hruška vysněný cíl přestřelil.
53:03
Slavia bude hrát přesilovou hru čtyři na tři. Lukáš Chalupa (UNL) míří do boxu trestoměřičů na dvě minuty za vysokou hůl.

Celkem TM v dnešním utkání: 4.
Celkem TM v letošním ročníku: 10.
Vyloučení celkem v zápase: 4:6, navíc Holomek TS [HÁK] – Ondráček TH [NARZ].
52:53
Současné vyloučení, hrát se bude čtyři na čtyři. Vyloučeni hráči:

Nathan Robinson (SLA) – menší trest za držení hole,
celkem TM v dnešním utkání: 4, celkem TM v letošním ročníku: 54;
Petr Tenkrát (UNL) – menší trest za hákování, celkem TM v letošním ročníku: 18.

Vyloučení celkem v zápase: 3:6, navíc Holomek TS [HÁK] – Ondráček TH [NARZ].
52:53

51:45
Slavia kombinuje v útočném pásmu.
Dnešní utkání sleduje 2 485 diváků.
50:14
Pražané pokračují v popřesilovkovém tlaku, Ústí nad Labem pouze brání.
49:35
Laxní pokus Pavlina zamířil vedle.
49:11
48:42
Čermák se dostal do brejku, ze kterého si na Soukupa nepřišel. Brankář Slovanu sklízí obdiv v podobě velkého potlesku.
47:50
Puk poskakoval po brankovišti Soukupa, kde se ho snažili z bezprostřední blízkosti dorážet Tuominen a Pavlin. Ústecký gólman udržel kotouč před brankovou čárou.
47:15
Sobotkovi se podařilo vyhodit.
47:11
Šance v podobě přesilovky pro hosty. Jiří Kuchler (UNL) vyloučen na dvě minuty za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 30.
Vyloučení celkem v zápase: 2:5, navíc Holomek TS [HÁK] – Ondráček TH [NARZ].
46:44
Komerční přestávka.
45:58
Přindiš neprostřel přes střední pásmo, které dobře bránil Melka.
45:10
Melka byl rozjetý a ze svého postavení dostal i Hylákovu svatyni. Na ledovou plochu přivolán ledař s vrtačkou.
45:10
Proti ráně Melky se nemusel hostující brankář ani nyní natahovat.
44:20
Ladislav Gengel prošel obranou hostů jako nůž máslem a octl se rázem v samostatném úniku. Ve finální fázi volil centr druhé formace bekhendový blafák, úmysly ústeckého útočníka přečetl Alexandr Hylák.
43:41
Markovič z pravé strany přestřelil.
43:10
První zakázané uvolnění také v podání Slavie (na icingy 2:1).
42:35
Melka pálil mimo.
41:40
Důraz Bahenského po střele Přindiše nestačil na překonání Soukupa.
41:24
Druhý icing Ústí nad Labem (na icingy 2:0).
40:58
Slovan pozorně brání a k ničemu výraznějšímu nechce soupeře pustit.
40:01
Na zahajovacím vhazování zvítězil David Šafránek.
40:01
Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Jakub Soukup
– 12;
Alexandr Hylák – 14.
Druhá třetina nabídla pouze jeden gól na straně Slovanu, přesto bylo k vidění několik důležitých momentů. Gólovou šanci nejprve zahodil v pětadvacáté minutě Jan Kloz, trestné střílení o necelé dvě minuty nevyužil Milan Hruška. Ze zápasu ve třicáté druhé minutě musel po faulu Martina Ondráčka odstoupit David Bernad, jenž musel opustit ledovou plochu na nosítkách. Zanedlouho uvidíme, jak si Slavia dokáže poradit s dvoubrankovým mankem.
Statistiky úvodního a druhého dějství:

Branky a nahrávky: 2. Melka (Křivohlávek, Merta), 20. Sobotka (Kloz, Tůma), 31. Tůma (Chalupa, Sobotka) – 1. Mikulík (D. Hruška, Šafránek).
Vyloučení: 1:5, navíc Holomek TS [HÁK] – Ondráček TH [NARZ].
Využití: 2:0.
Zakázaná uvolnění: 0:0, 1:0.
Ofsajdy: 2:0, 0:2.
Vyhraná vhazování: 9:9, 13:13.

Další třetina začne přibližně v 19:48 hod.
40:00
39:38
Druhá část se dohrává v obranném pásmu Slovanu.
38:41
Slovan se usadil u branky Slavie, svatyni Hyláka neohrozil.
37:48
37:35
Pražané kombinují v útočné třetině.
37:00
36:58
Slavia znovu v ofsajdovém postavení (na ofsajdy 2:2).
36:06
Postavení mimo hru v podání hostů (na ofsajdy 2:1).
35:48
Poměr sil na ledě se srovná. Lukáš Chalupa (UNL) míří za katr na dvě minuty za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 8.
Vyloučení celkem v zápase: 1:5, navíc Holomek TS [HÁK] – Ondráček TH [NARZ].
35:05
V šanci znovu Brož, jenž nevyzrál na defenzivu Slavie.
34:35
Vylučovat se nebude, Holomek odjíždí na střídačku po svých.
34:35
Holomek zůstal ležet na ledě po střetu s Pavlinem, hra přerušena.
33:33
Brož od útočné modré čáry mířil mezi betony Hyláka, gólman Pražanů připraven.
32:32
Sobotka pouze ohrozil brankáře hostů.
32:00
David Bernad ukázal fanouškům z nosítek palec, že je v pořádku. Slovan čeká pětiminutová přesilovka.
32:00
Martin Ondráček (SLA) inkasoval za ošklivý faul na Davida Bernada trest ve hře za napadení zezadu. Pětiminutový trest odpyká Petr Tejral.

Celkem TM v dnešním utkání: 27.
Celkem TM v letošním ročníku: 27.
Vyloučení celkem v zápase: 0:5, navíc Holomek TS [HÁK] – Ondráček (SLA) TH [NARZ].
32:00
Na ledovou plochu okamžitě přispěchal lékař, přinášena jsou i nosítka.
32:00
David Bernad zůstal ležet bezmocně v rohu, rozhodčí přerušil hru.
31:45
Hosté si vytvořili tlak.
30:21
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Využitá přesilovka! Lukáš Chalupa (2+3) nalezl v mezikruží nikým neobsazeného DAVIDA TŮMU (23+21; dnes 1+1), který přízemní střelou k pravé tyči navyšuje vedení Slovanu. Asistence: Lukáš Chalupa (2+3), Daniel Sobotka (4+7; dnes 1+1).
29:29
Pátá početní výhoda pro domácí. Dvid Hruška (SLA) potrestán menším trestem za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Celkem TM v letošním ročníku: 18.
Vyloučení celkem v zápase: 0:5, navíc Holomek (UNL) TS [HÁK].
29:23
Sobotkova jedovka od pravého mantinelu skončila v náruči Hyláka.
28:30
Zakázané uvolnění Ústí nad Labem (na icingy 1:0).
27:54
Tenkrát se pokoušel najít v předbrankovém prostoru Gengela, který měl zakončení na dlouhou hůl.
27:38
Kuchler v mezikruží skákající puk promáchl.
27:06
David Hruška odjel na střídačku po svých, v utkání bude pravděpodobně pokračovat.
27:06
Na ledě zůstal ležet David Hruška, rozhodčí přerušili hru.
26:39
Mikulík z ostrého úhlu nevystřelil podle svých představ.
26:13
Milan Hruška se snažil uspět blafákem do forhendu, který neslavil úspěch. Touš skončil na pravém betonu Jakuba Soukupa.
26:13
Trestné střílení provede Milan Hruška.
26:13
Po faulu Ondřeje Holomka, hákování, bylo nařízeno trestné střílení ve prospěch hostů.
25:39
Dělovku Davida Bernada nepropustil k vlastní svatyni Milan Hruška.
25:06
24:59
Tůma adresoval v předbrankovém prostoru černou gumu Roubíkovi, který z pravé strany neuspěl.
24:19
Kloz měl na čepeli třetí gól Slovanu, na poslední chvíli ale fantasticky zasáhl ležící Hylák, který do dráhy kotouče vložil ruku a zabránil tak domácím ve skórování.
23:27
Vágner trefil pouze Bahenského hůl, kterou levý křídelní útočník zlomil a míří rychle střídat.
23:06
Čtvrtá přesilovka ve prospěch Severočechů. Žiga Pavlin (SLA) si musí jít odsedět dvě minuty za vysokou hůl.

20:36
Roubík se zmohl pouze na nahození touše k brance hostů.
20:01
Na zahajovacím vhazování druhé části úspěšnější Jaroslav Roubík.
20:01
Byla doplněna druhá asistence u prvního gólu domácích!
Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

– 13;
Alexandr Hylák – 13.
Lepší vstup do zápasu zažila Slavia, která šla po dvaceti čtyř sekundách zásluhou Milana Mikulíka do vedení. Exústecký forvard skóroval do odkryté branky po přihrávce Davida Hrušky. Slovan potřeboval na vyrovnání devadesát jednu vteřinu, když Jan Křivohlávek z přečíslení dva na jednoho nalezl Antonína Melku, který poslal puk za záda Alexandra Hyláka. Po rychlé odpovědi se diváci na severu Čech dočkali další branky až šest sekund před přestávkou, když Daniel Sobotka svou nechytatelnou ránou zužitkoval přesilovou hru a zároveň gólem do šatny dokonal obrat skóre. Nechme se překvapit, kolik přesných zásahů nabídne druhá třetina.
Statistiky úvodního dějství:

Branky a nahrávky: 2. Melka (Křivohlávek), 20. Sobotka (Kloz, Tůma) – 1. Mikulík (D. Hruška, Šafránek).
Vyloučení: 0:3.
Využití: 1:0.
Zakázaná uvolnění: 0:0.
Ofsajdy: 2:0.
Vyhraná vhazování: 9:9.

Další třetina začne přibližně v 18:51 hod.
20:00
19:59
Vágner ze středové čáry prověřil pozornost Hyláka.
19:54
Využitá přesilovka! Gól do šatny! Obrat! Jan Kloz (21+29) zahlédl na hranici útočného pásma DANIELA SOBOTKU (4+6), který si mírně sjel směrem k brance a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jan Kloz (21+29), David Tůma (22+21).
19:11
Třetí přesilová hra pro Slovan. Martin Ondráček (SLA) obdržel menší trest za sekání.

Celkem TM v letošním ročníku: 2.
Vyloučení celkem v zápase: 0:3.
19:00
Milan Hruška z prostoru mezi kruhy se svou střelou neúspěšný.
18:29
Střelecký pokus Andrlíka tečoval Touminen pouze do Soukupa.
17:35
Po delší době v šanci znovu Slavia, David Hruška si ale druhý kanadský bod v dnešním střetnutí nepřipsal.
16:51
Tůma prošel obranou hostů, dostal se až před brankoviště Hyláka. Maskovaný muž Slavie připraven.
16:35
Druhý ofsajd domácích (na ofsajdy 2:0).
16:29
Křivohlávek si zblízka s gólmanem Slavie neporadil.
15:54
15:32
Vágnerova přízemní střela neslavila úspěch, Hylák pouze posunul puk do rohu.
14:55
Slavii se podařilo vyhodit.
13:54
Druhá přesilová hra pro Ústí nad Labem. Zdeněk Bahenský (SLA) inkasoval dvě minuty za napadení.

Celkem TM v letošním ročníku: 46.
Vyloučení celkem v zápase: 0:2.
13:49
Robinsonova střela skončila v ochranné síti. Komerční přestávka.
12:41
David Hruška si vybruslil do pravého kruhu, odkud nevystřelil mezi tři tyče.
11:55
Brož neprostřelil obranný val soupeře.
11:43
Tenkrát od útočné modré čáry přestřelil.
10:58
Hra se přelévá ze strany na stranu, oba brankáři příliš práce nemají.
10:02
Gengel nemířil z levé strany přesně.
09:35
David Hruška neprošel přes dobře hlídané střední pásmo.
08:57
Hosté pokračují v tlaku.
08:31
Andres hledal zpoza branky na hranici ofenzivní části hřiště Hraška, jehož pokus gólman Slovanu zneškodnil.
07:27
Markovič z levého kruhu vystřelil na domácího hájce svatyně. Komerční přestávka.
07:12
Další brankovou příležitost si připravil Kloz, hostující brankář kotouč vyrazil.
06:51
Janák z mezikruží pálil do výstroje Hyláka.
06:14
Ondráček pouze nahodil za branku Soukupa a míří se svou formací střídat.
05:23
05:05
Slovan kombinuje v útočném pásmu, schází ale střelba.
04:28
V dobré střelecké pozici se octl Chalupa, Hylák připraven.
03:23
Početní výhoda pro domácí. Nathan Robinson (SLA) si počínal za hranicí pravidel v útočném pásmu, za což mu hlavní rozhodčí Michal Škrobák vyměřil menší trest za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 52.
Vyloučení celkem v zápase: 0:1.
02:49
Hra se po dvou rychlých gólech uklidnila.
01:55
Rychlá odpověď v podání Slovanu! Jan Křivohlávek (4+6) využil přečíslení dva na jednoho a z pravé strany servíroval finální přihrávku ANTONÍNU MELKOVI (8+18), který střelou do odkryté branky vyrovnal. Asistence: Jan Křivohlávek (4+6), David Merta (6+7).
00:36
Postavení mimo hru domácích (na ofsajdy 1:0).
00:24
Pražané těží z první šance a jdou brzy do vedení! David Hruška (11+15) přihrál z pravého kruhu k opačné tyči MILANU MIKULÍKOVI (10+9), který se z bezprostřední blízkosti do odkryté branky nemýlil. Asistence: David Hruška (11+15), David Šafránek (12+9).
00:01
Na úvodním vhazování zvítězili hosté.
00:01
Před začátkem střetnutí je předán šek Šimonovi Rostislavovi Janušovi, který trpí centrální svalovou hypotonií s mitochondriálním onemocněním. Hráči Slovanu darováním plazmy vybrali 26 000,- Kč.
V brankovišti týmů na začátku stanou:

Jakub Soukup (42 zápasy; 21 výhra; 126 inkasovaných gólů; 3 shut-outy; úspěšnost zákroků 91,19 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 3,02; 2 trestné minuty).

HC Slavia Praha:
Alexandr Hylák (43 zápasy; 27 výher; 97 inkasovaných gólů; 3 shut-outy; úspěšnost zákroků 92,86 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 2,32; 4 trestné minuty).
Domácí nastupují v dresech žlutomodrých, hosté v červenobílých.
Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí: Michal Škrobák.
Čároví rozhodčí: Michal Jílek, Martin Šperl.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Chalupa, Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, Bernad, Holomek, D. Sobotka – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Gengel, Kuchler – Křivohlávek, Melka, D. Merta – Janák, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC Slavia Praha: Hylák (Frodl) – Andrlík, Krstev, Pavlin, M. Hruška, Přindiš, Hraško – D. Hruška, Tuominen, Mikulík – Markovič, Šafránek, Robinson – Tejral, Kašpařík, Bahenský – M. Čermák, Andres, M. Ondráček. Trenéři: Milan Razým, Jan Srdínko.

Slovan se po celou letošní sezónu prezentuje výkony jako na houpačce. Výhry střídají prohry a naopak. V současnosti bojuje Ústí nad Labem o play-off, k úplné jistotě do vyřazovacích bojů schází nyní Severočechům šest bodů. Slovan od lepšího umístění v tabulce ve WSM Lize brzdí špatná obrana, kdy svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše mají v soutěži třetí nejlepší ofenzivu, avšak třetí nejhorší defenzivu.

Slavii se v současnosti příliš nedaří, tříbodový zisk brali Pražané naposledy v rámci domácího utkání 45. kola WSM Ligy proti Třebíči. V minulém kole zvítězil celek pod vedením Milana Razýma a Jana Srdínka proti Litoměřicím až po samostatných nájezdech. Na rozdíl od Ústí nad Labem má Slavia play-off jisté, na třetí Jihlavu ztrácí hokejisté z hlavního města České republiky šest bodů, před pátým Přerovem mají naopak náskok pět bodů.
Poslední vzájemný duel (37. kolo WSM Ligy,
4. 1. 2016):

HC Slavia Praha – HC Slovan Ústí nad Labem

2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 36. Pavlin (Vas, Robinson), 60. Robinson (Markovič) – 15. J. Kloz (Roubík, D. Tůma), 22. Tenkrát (D. Merta, Melka), 45. D. Tůma (Skočovský, Smetana), 59. Holomek (D. Merta).
Rozhodčí: Škrobák – T. Svoboda, Maštalíř.
Vyloučení: 4:4.
Diváci: 990.
Střely na branku: 42:34 (13:8, 16:14, 13:12).
Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.
Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

7 zápasů: 1 výhra, 6 porážek, skóre 11:28.

Nejčetnějším výsledkem v historii je prohra Slovanu 1:2 (2x).