Já se s vámi loučím, chtěl bych vám velmi poděkovat za sledování dnešního přenosu a zase brzy, snad nejen u zápasů NHL, napočtenou.
Zápas tedy končí. Zach Parise se posune do čela tabulky střelců NHL, zároveň i do čela kanadského bodování soutěže. A dnešní ofenzivní hody jest určitě pozvánkou i na další přímé přenosy ze zápasů nejslavnější hokejové soutěže na světě.
Československá stopa v utkání:
Žádný český či slovenský hráč do utkání nenastoupil.
Tři hvězdy utkání:
1. Zach Parise (MIN) 3+0
2. Francois Beauchemin (COL) 0+3
3. Mikael Granlund (MIN) 0+2
Celý tento šílený zápas sledovalo v Pepsi Center 18 077 diváků, nejlepším hráčem utkání pak byl vyhlášen samozřejmě autor hattricku Zach Parise.
Uf, tak to bychom měli. Dvě třetiny domácí drželi solidní náskok, ale to, co předvedla Minnesota v té poslední dvacetiminutovce, hlavně v rozmezí 46. a 51. minuty, tak to bylo opravdu WILD! Hosté vítězí i zásluhou hattricku Zacha Pariseho 5:4. A co se teď děje v kabině domácích Avalanche, tak to buďme rádi, že tam nejsme.
59:57
Ještě snad Tanguay střílel z pravého křídla, ale míjí branku! Hosté v Denveru vítězí zásluhou pětiminutové salvy ze třetí třetiny!
59:50
A další vyhození hostů, tohle už pro ně vypadá dobře.
59:30
A teď pokus rozhodnout končí těsně vedle branky.
59:25
Další vyhození Minnesoty.
59:10
Colorado znovu na puku a znovu v šesti.
59:03
Zakázané uvolnění domácích a Varlamov míří zpět do branky.
59:00
Hosté získali kotouč, ale než aby zakončovali, tak jej pouze lehce nahodili do středního pásma.
58:34
Barrieho nahození od modré končí v rohu kluziště.
58:29
Domácí stále v šesti a vyhráli buly.
58:29
MacKinnon dostal kotouč do brankoviště, obrovská mela, kdy ještě Tanguay v pádu zkoušel zakončit, ale nic z toho.
58:14
Domácíé v útočném pásmu a Varlamov na střídačce.
58:02
A těžko byste nyní našli v Pepsi Center někoho, kdo sedí. Tedy snad kromě hráčů na střídačkách a časoměřičů. A i o tom se dá pochybovat.
58:02
Roy posílá na led Iginlu, Comeaua a další opory, prostě to nejlepší, co teď má po ruce.
58:02
Oddechový čas pro domácí.
58:02
Souboj Zucker x Varlamov znovu, ruský brankář má puk zpátky v lapačce.
57:58
Zuckerova rána na druhé straně končí v lapačce Varlamova, situaci ještě jistil kapitán hostů Koivu, který nepustil Colorado k rozehrávce.
57:30
Příliš dlouho trvala rozehrávka Landeskoga na vlastní modré čáře, až o puk útočník Colorada přišel.
57:10
MacKinnon si vyměnil puk s Landeskogem, ale zakončil nedokázali ani jeden.
56:55
Pískán ale ofsajd WIld, což na druhou stranu asi hosty nějak netrápí, pokud není posouzen jako úmyslný. A to není, hra zůstává na útočné modré aktuálně vedoucího týmu.
56:40
Po zakázaném uvolnění znovu Minnesota aktivním napadáním drží hru v útočném pásmu.
56:20
Čas se domácím krátí. Co se teď asi honí hlavnou domácímu kouči Patricku Roya?
55:49
A na druhé straně zakončoval Iginla, ale jeho rána neměla přesnost.
55:31
Pominville trefuje tyčku domácí branky!
55:23
Kotouč ale drží Minnesota v blízkosti Varlamovovy branky.
55:00
Pět minut mají domácí na to, aby vyrovnali. Kdo by to byl tak před 20 minutami vůbec tušil.
54:54
54:50
A znovu na druhou stranu, Erik Johnson pálí, ale míjí branku Dubnyka.
54:40
Obrovská šance hostů, kteří mohli rozhodnout, do brejku se valili Granlund a Pominville, ani jeden ale nedokázali za brankáře Varlamova dotlačit další kotouč! Diváci v Pepsi Center jsou naprosto ve varu, tohle je závěr zápasu jako řemen.
54:13
Ještě to domácí zkoušejí, ale Dubnyk zavřel klec!
53:49
Minnesota v ofsajdu, ale komu to teď z hostujícího týmu vadí?
52:45
A přitvrzuje se, nejprve Comeau tvrdě naremploval Grandlunda, poté si vyšlápl zase v oplatě Granlund na Comeaua!
52:02
Další rána hostů, tentokrát od modré, a Avalanche teď připomínají spíše zdecimovaného sparingpartnera než tým, který by měl ještě získat body.
51:37
Zucker v dobré pozici míjí, už mohli hosté vést o dvě branky!
51:10
Teď je řada na domácích, aby se pokusili vydolovat aspoň prodloužení. Jenže proti nastartované divoké mašině z Minnesoty to bude hodně těžké!
50:14
Minnesota právě vstřelila branku!
Ze střídačky Minnesoty mohou létat na led čepice, ze strany Colorada spíš ručník! ZACH PARISE završuje hattrick a hlavně završuje neskutečný obrat! Minnesota vede 5:4 a Avalanche prohospodařili během deseti minut třígólový náskok. Asistence: Ryan Suter, Mikko Koivu.
49:37
A další potíž pro domácí, Gabriel Landeskog dostává dvě minuty za nedovolené bránění, kdy natlačil Pominvillea do konstrukce branky!
49:18
A JE VYROVNÁNO! THOMAS VANEK dostal do jízdy křižný pas od Mikaela Granlunda a tvrdá bomba Vaneka se odrazila od tyče do branky! Asistence: Mikael Granlund, Charlie Coyle.
49:02
Scandella provětral Varlamova, tlak hostů roste každou minutou!
48:53
Kotouč u Dubnyka, který roozehrává akci Minnesoty.
48:30
Hosté ale znovu v útočném pásmu a na Colorado čekají ještě velmi horké minuty dnešního duelu.
47:45
Zucker se ihned po buly tlačil do koncovky, nakonec Niederreiter chtěl hitovat soupeře u mantinelu, ale minul rozehrávajícího hráče a dopad těla švýcarského střelce třetí branky na mantinel jen hlasitě zaduněl halou. Niederreiter navíc letěl na prkna hlavou napřed, naštěstí to dopadlo bez zranění.
47:37
A hostů je rázem všude plno a tohle bude ještě velmi zajímavé! Jason Pominville chtěl ke dvěma asistencím přidat i gól, Varlamov jeho příklep kryje.
47:05
Bum, a je tu obrovské drama. Varlamov si zajel za branku rozehrát kotouč, po hrazení ho ale poslal pouze na hokejky hostů, ti pak rychle vyměnili puk až se kotouč dostal za Varlamovovu klec na hokejku Jasona Zuckera, který bleskovou přihrávkou na najíždějícího NINO NIEDERREITERA vyzval švýcarského útočníka ke skórování! Forvard Minnesoty zatloukl puk do sítě a rázem je náskok domácích jen jednogólový! Asistence: Jason Zucker.
46:40
I Thomas Vanek v obrovské šanci, výtečný Varlamov!
46:28
Iginla v obrovské šanci míjí.
45:07
Jenže sražený útočník Minnesoty se vůbec nenechal rozhodit a absolutně nebyl otřesený. Sjel si okamžitě před branku, zatímco Landeskog jej opustil a vyrazil napadat rozehrávku. Kotouč propadl až za obranu a právě zde již stál ZACH PARISE, který si přpravil puk a pak jej nekompromisně zapíchl pod víko Varlamovovy branky! Asistence: Jason Pominville, Matt Dumba.
45:00
Tvrdý hit Landeskoga na Pariseho u mantinelu!
44:30
A do útočného už Minnesota nedošla.
44:22
Zach Parise na puku, ale ve svém obranném pásmu.
43:59
Hraniční zákrok jednoho z domácích zadáků prošel a Colorado vyhazuje.
43:15
Minnesota se sice znovu snaží co nejvíce tlačit na domác tým, ale oproti úvodním dvěma třetinám je v té třetí nástup Wild nejméně divoký.
42:17
Zakázané uvolnění hostů.
41:37
Kotouč mimo led a vhazovat se bude ve středovém kruhu.
41:20
V souboji evropských hráčů teď pokryl Zadorov hostujícího útočníka Niederreitera a hra se stěhuje do středního pásma.
40:30
Tentokrát to jsou domácí, kdo přebírá iniciativu a tlačí se k brance. Duchene zkoušel navíc od zadního mantinelu najít před branku najíždějícího Tanguaye, ten se ke smůle Colorado k zakončení nedostal.
40:01
Jak jsem již v úvodu přenosu zmiňoval, Colorado v loňských vzájemných zápasech NHL proti Minnesotě skórovalo v pěti utkáních celkem čtyřikrát. Tedy tolik branek, co dnes za dvě třetiny. Slušný základ.

Vhazování: 20:29.
Potleskem teď fanoušci děkují oběma týmům za předvedenou hru ve druhé třetině! Minnesota sice zásluhou přesné trefy Zacha Pariseho snížila, ale bleskově odpověděl John Mitchell a domácí tak drží náskok tří branek.
40:00
39:32
38:38
Už ale Minnesota operuje v útočném pásmu a výborný Erik Johnson to byl, kdo skočil do rány Zacha Pariseho, a to dosti odvážně. A nejen že kotouč zastavil v cestě na branku Varlamova, ještě ho stačil i v kleče vyhodit z pásma.
38:07
Jenže to by musela Minnesota udržet kotouč v útočném pásmu, zatím z uplynutého času přesilovky v něm strávili hosté tak 4 vteřiny.
37:32
No a vylučovat se bude, dvě minuty dostane Landeskog za nedovolené brnění Charlie Coylea. Šance pro hosty zkusit se ještě do přestávky trochu vrátit do utkání.
37:22
Tvrdý hit Sutera na Landeskoga za brankou Dubnyka jen tak podnítil publikum, které nesouhlasně zahučelo.
37:00
Navíc Wild přicházejí o pásmo vinou špatné práce na obranné modré.
36:50
Varlamov kryje nahození ze středního pásma, nezbedný puk mu nadělal trochu problémů, ale i tak měla Minnesota sakra daleko ke skórování.
36:35
Vyhrál ho Granlund, ale dlouho se nehráo. Puk mimo ledovou plochu a vhazovat se bude zase u druhé modré čáry, a znovu na buly MacKinnon a Granlund.
36:34
Buly mezi Granlundem a MacKinnonem se bude opakovat.
36:05
Naopak Minnesota se usadila v útočném pásmu, několikero nahození směrem k Dubnykovi ale vesměs končí mimo.
35:46
Hosté se znovu tlačí před Varlamova, ale jen na skok a už se hra zase posouvá ven z útočného pásma.
35:26
Ofsajd domácích opět dává prostor pro reklamní sdělení.
34:50
Dubnyk jen tak vyrazil před sebe nahození ze středního pásma a než se ho někdo z Minnesoty ujal, tak už dorážel Tyson Barrie a Dubnyk musel znovu zasahovat. Teď si situaci moc neulehčil.
34:10
Hosté se pořád tlačí před Varlamova, ale stále a stále nemohou najít klid nejen do koncovky, ale i do finální přihrávky.
33:26
Teď ale výborný Dubnyk se rychle přesunul ke své druhé tyči, kde z první pálil Tanguay, Dubnyk kryje betonem!
33:19
A Varlamov měl problémy, ale kotouč míří nad jeho branku!
32:28
Ale i pro celou Minnesotu, která chvílemi nestihá bránit, ale teď se stěhuje do útočného pásma.
32:25
Zakázané uvolnění Colorada. Co je hostům platné, že vedou 18:16 na střely, když zatímco na svůj jediný gól spotřebovali 18 střel, domácím pak stačí na jednu trefu čtyři rány. To pro Dubnyka není dnes nejlepší vizitka.
31:28
McLeod a Niederreiter si během celé doby, co se chystalo první i opakované vhazování, povídali bok po boku a pochybuji, že to byl rozbor nějaké literatury, spíš rozbor jeden druhého, protože ihned po buly si oba hráči ještě vyměnili pár lehčích šťouchanců.
31:27
Komerční přestávka dává Wild šanci přeskládat síly a hlavně pozvednout hlavu.
30:10
Colorado po čtvrté své brance v utkání převzalo znovu otěže zápasu a pokud se hosté nevzpamatují, tak si s Denveru mohou také odvést solidní nalož...
29:22
Landeskog přestřelil. A Minnesota opět neví, kde jí hlava stojí.
29:01
A hned Soderberg provětral Dubnyka znovu.
28:07
Colorado právě vstřelilo branku!
Domácí si rychle berou tříbrankové vedení zpět na svou stranu! JOHN MITCHELL vypálil na Dubnyka, ten jeho pokus neudržel a sám Mitchell si mezi postávajícími obránci dojel k dorážce, kterou již zužitkoval! Již třetí přihrávku v zápase si zapisuje Francois Beuachemin, který se na gólu podílel druhou asistencí. Asistence: Erik Johnson, Francois Beauchemin.
27:20
A Varlamov musí znovu být v pozoru, byť tentokrát se Wild nepodařilo zakončit ofenzivní výpad.
26:55
A tohle může domácí mrzet. Dvojice Barrie – Guenin jen tak ustupovala před trojicí útočníků Wild, kteří si vyměnili kotouč za modrou čárou a ZACH PARISE dostal v mezikruží hromadu času a klidu zamířit, načež vymetl šibenici Varlamovovy branky! Asistence: Mikael Granlund, Jason Pominville.
26:25
Jen to tak zahučelo v sále, když nenápadné nahození od modré proletělo jen těsně vedle tyče Dubnykovy branky.
26:10
Tak konzultace s videem byla vyvolána v rámci novinky "Coach challenge", kterou si tentokrát vzal kouč hostů, ale neuspěl.
26:10
A sotva se pár desítek vteřin nehrálo kvůli konzultaci s videem, tak se odehrálo 10 vteřin a zase pauza, tentokrát z komerčních důvodů.
26:00
Tak samozřejmě následuje po konzultaci s videorozhodčím rozpažení, gól nebyl, puk se dostal do branky až ve chvíli, kdy se Varlamov po odpískání napřímil u své tyče, kterou do té doby kryl velmi úspěšně.
26:00
A pozor, ještě se telefonuje, zda kotouč neprošel brankovou čáru dřív než byla přerušena hra. V brance skončil, ale otázka je, v jakém čase.
25:51
O chvíli později již na druhé straně vysoký nápřah Pominvillea, který ale netrefil zrovna ideálně. Ještě Parise se nyní postrkuje u branky domácího týmu.
25:38
A na konci tohoto výpadu je Nathan MacKinnon, jehož ránu musí Dubnyka ukrýt ve výstroji.
25:30
Autor druhé branky Johnson zakládá akci.
25:10
Naopak Avalanche snad poprvé v této třetině zkouší přejít do útoku.
24:30
Stejně jako v úvodu zápasu i nyní jsou Wild aktivnějším týmem, ale ten silnější tlak Colorado s přispěním Varlamova ustálo a hra se postupně srovnává.
24:23
Další vhazování, znovu ve středním pásmu.
24:16
Kotouč z hole hostujícího Dumby skončil až v hledišti, kde teď puk nahání několik fanoušků, kteří hledají, kam vzácný artefakt zapadl.
23:59
Ofsajd hostů končí další ofenzivní výpad Minnesoty.
23:08
A další závar, hosté nesložili po té hrůzné první třetině zbraně! Niederreiter nahodil zpoza branky na zadá vybrusleného Varlamova, ten se stačil včas rozložit na brankové čáře a pokrýt nebezpečí, že by si kotouč srazil do sítě! Ještě Zucker tam pod ním operoval hokejkou jak šílený lékař skalpelem na pitevně, ale kotouč nevyšťoural a hra je přerušena!
22:48
A další ostrý zákrok ruského brankáře, tentokrát po ráně Zuckera!
22:18
Tak teď už byl Vanek vidět, nebezpečnou střelu ale Varlamov kryje!
22:00
Comeau sice zavezl kotouč do útočného pásma, tam ale o něj přišel.
21:40
A už domácí s pukem na holi za svou brankou zakládají útok.
21:10
Kotouč jen tak prošel brankovištěm ruského brankáře po zajímavé akci hostů, ten si ale situaci pohlídal, pomohla mu i skutečnost, že nikdo ze soupeřů v blízkosti nebyl.
20:56
Sražený kotouč v ochranné síti nad Varlamovem někde vysoko v Pepsi Center.
20:01
První buly třetiny vyhrál Koivu.
20:01
Oba týmy už jsou připraveny zahájit druhou třetinu.
Statistiky 1. třetiny
Góly: 3:0.
Přesilovky: 2:0.
Hity: 10:1.
Vhazování: 13:12.
Po pomalém rozjezdu utkání nám nakonec úsek od 14. minuty nabídl strhující lavinu gólů v podání Avalanche! Ti zásluhou Iginly, Johnsona a Landeskoga vedou již 3:0 a dali tak během 20 minut úvodního zápasu NHL 2015/2016 polovinu branek, co v šesti přípravných zápasech dohromady.
20:00
19:59
Zach Parise ještě dostává přídavkem na cestu do kabin tvrdý zákrok u branky Avalanche, kteří tak vstupují do letošní jubilejní 20. sezóny v NHL parádně!
19:39
V romantickém objetí u střídaček Blake Comeau a hostující Jason Zucker, nic vážnějšího ale nakonec diváci nevidí, oba hráči se trochu pošťuchují, vše zakončuje Comeauova rukavice v obličeji Zuckera, pár vzájemných milostných pozdravů a románek se stěhuje na trestnou lavici, kde oba kohouti dostávají čas na vychladnutí vášní.
19:30
Niederreiter se pokoušel snížit, ale minul branku.
18:55
Wild jsou zralí na ručník! Tvrdá bomba od Beauchemina se odrazila od zadního mantinelu přímo ke GABRIELU LANDESKOGOVI, který zcela nehlídán u tyčky protlačil kotouč za zády rozhozeného Dubnyka o protější tyč do branky! Asistence: Francois Beauchemin, Nathan MacKinnon.
18:00
A vše to způsobila jen snaha dorážet tvrdou ránu Nathana MacKinnona, kterou ale Dubnyk pokryl.
18:00
Tvrdá bitva okolo branky Dubnyka, do sebe se v závaru na brankovišti pustilo několik hráčů. Vylučovat se nakonec nebude.
17:24
A pozor! Přesně minutu po vyloučení finského útočníka se domácí prosazují podruhé dnes v přesilové hře! Tvrdá bomba od modré v podání ERIKA JOHNSONA zapadla přesně do Dubnykovy branky a Avalanche vedou již 2:0! Asistence: Francois Beauchemin, Carl Soderberg.
16:24
A pozor, nakonec dostává Mikko Koivu dvě minuty za sevření kotouče rukou, kdy v tom závaru spadl na zem a pak, když chtěl rukou udržet kotouč ve hře pro sebe, jej zakryl na delší dobu než se líbilo rozhodčím a píská se tedy nedovolený přestupek!
16:20
Obrovský závar kolem branky Varlamova, kde operují Koivu a Niedereiter, i Zucker...
15:37
Tvrdé souboje teď kolem branky Varlamova, rozhodčí mlčí, za to fanoušci jsou ve varu.
15:00
Duchene napadá v útočném pásmu a Colorado je na puku.
14:42
Je tu další komerční přestávka. Colorado už nyní po necelých 15 minutách letošních bojů tedy nastřílelo více branek Minnesotě než vloni za úvodní tři vzájemné zápasy sezóny.
13:48
Zadorov si počkal na Coylea a další hit do statistik pro Colorado.
13:40
A domácí početní výhodu opravdu bleskově využívají! Nathan MacKinnon křižným pasem od mantinelu nachazí na druhém kruhu chvíli volného JEROMEA IGINLU a ten z první propálil bombou k tyči Dubnyka! Asistence: Nathan MacKinnon, Tyson Barrie.
13:33
A domácí tým si zahraje přesilovku, na trestnou míří James Brodin za držení Johna Mitchella.
13:18
Varlamov musel tasit hodně těžký zákrok při ráně Zuckera!
13:00
Colorado jasně vede na počet hitů, v zápase je jasně důraznější.
12:41
Koivu to zkusil hned z buly, ale nepřesně.
12:40
A další jen takové lehounké nahození až k Varlamovovi, ihned dotírá Koivu a hra je znovu přerušena ve chvíli, kdy ruský brankář schoval kotouč pod lapačku.
12:24
Ofsajd Avalanche.
12:05
Comeau rychle přenesl hru k Dubnykovi, jeho ránu ale brankář Minnesoty vytěsnil ramenem.
11:55
Po chvilce další přerušení hry a znovu vhazování u Varlamova.
11:39
Colorado dostalo na chvíli kotouč do středního pásma, ale Wild jej znovu hned za modrou získali do své moci a hra se vrací k Varlamovovi, který nahození ze středního pásma raději schoval pod lapačku.
11:20
Ne na dlouho, Wild se vrátili do útočného pásma a Varlamov musel znovu zasahovat, tentokrát při Carterově pokusu.
10:30
Už se zase hraje a puk nyní ve středním písmu na hokejkách domácích.
09:44
...jenže domácí propadli a do brejku se dostal Zach Parise, který od obranné modré pelášil zcela sám na Varlamova, aby nakonec ránou na vyrážečku rozezvučel tyč jeho branky!
09:36
Těžký zákrok Dubnyka při bombě od modré...
08:58
Duchene na levém kruhu zkusil překvapit Dubnyka, minul branku.
08:04
Od úvodu zápasu už pomalu přebírají iniciativu hosté, kteří se stále častěji zdržují s kotoučem na holích v útočném pásmu.
07:39
Nathan MacKinnon najel do postavení mimo hru, a tak z akce Colorada nic zajímavého nebude.
07:05
Hra pokračuje ve vysokém tempu, ale oba brankáři zatím neměli složitější práci.
06:05
Wild vyhráli buly v pásmu Colorada, ale hned o něj vinou špatné přihrávky přišli.
06:00
Varlamov zasahuje při nahození z rohu kluziště a hráči odjíždí ke střídačkám vzhledem ke komerční přestávce.
05:30
Poprvé v utkání se usadili Wild v pásmu Colorada, ale pořádně ohrozit Varlamova nedokázali. Aspoň tedy zatím.
04:45
Ofsajd hostů.
04:00
Další prudká přihrávka před branku, tentokrát se domácí do zakončení nedostali.
02:50
Jack Skille ohrozil v další akci Dubnyka, ten ale ustál zatím silný nástup Avalanche do sezóny.
02:02
Další zákrok Dubnyka a domácí jsou zatím jasně aktivnější.
01:00
Colorado je v úvodu zápasu aktivnější, ale na ohrožení Dubnyka v brance Minnesoty nedošlo, i tak si gólman hostů připsal jeden lehčí zákrok.
00:01
Oba týmy už se chystají na úvodní buly letošního ročníku. A je vhozeno!
V Pepsi Center momentálně probíhá slavnostní zahájení duelu, aktuálně zní halou americká státní hymna.
Dámy a pánové, vítejte tedy u sledování úvodního zápasu týmů Colorado Avalanche a Minnesota Wild v novém ročníku NHL.

Colorado Avalanche: Varlamov (Berra) – Beauchemin, Johnson, Barrie, Guenin, Zadorov, Holden – Comeau, Duchene, Iginla – Landeskog, MacKinnon, Tanguay – Rantanen, Soderberg, Rendulic – McLeod, Mitchell, Skile.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Folin – Parise, Granlund, Pominville – Zucker, Koivu, Niederreiter – Vanek, Graovac, Coyle – Porter, Haula, Carter.

Rozhodčí: Meier, Pochmara – Rody, Knorr.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY Z MINULÉ SEZÓNY

09.10.2014 Minnesota – Colorado 5:0
11.10.2014 Colorado – Minnesota 0:3
07.02.2015 Minnesota – Colorado 1:0
28.02.2015 Colorado – Minnesota 1:3
08.03.2015 Minnesota – Colorado 2:3
Minnesota Wild zvládla "preseason" období podstatně lépe, vyhrála čtyři zápasy a ve dvou odešla z ledu poražena. Přitom doma odehrála zápasy proti Buffalu, Winnipegu a znovu Buffalu, venku se Wild představili na ledě Winnipegu, Columbusu a Edmontonu. Výborné výkony odvedl Charlie Coyle, který nasbíral 8 kanadských bodů za 1 branku a 7 asistencí. Víc bodů v přípravném období nasbírali jen Johansen a Foligno, oba z Columbusu. Nahrávek pak dokonce jen Johansen.
Colorado Avalanche odehrálo v přípravném období šest zápasů, a to dvakrát proti Los Angeles, dvakrát proti Calgary a dvakrát proti Anaheimu. Colorado vyhrálo pouze ten první přípravný zápas, na svém ledě v prodloužení s Ducks 5:4. Co hůř, v dalších pěti zápasech pak Colorado vstřelilo jen jednu jedinou branku! To zrovna není lichotivá bilance.
Dámy a pánové, den po oficiálním startu NHL se do soutěže zapojí i týmy Colorado Avalanche a Minnesota Wild. Oba týmy se v denverské hale Pepsi Center utkají o první soutěžní body nového ročníku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.