Domácí tým byl střelecky aktivnější (36:35), ale na výhru to nestačilo. Děkuji za pozornost.
3. Artem Anisimov (CHI) 1+0
Úvodní zápas základní části NHL nedokázali hokejisté Islanders v novém chrámu Barclays Center vyhrát.
61:48
Chicago právě vstřelilo branku!
Gól v přesilovce a je rozhodnuto. Hosté vítězí 3:2 po prodloužení. PATRICK KANE vystřelil přesně a rozhodl o výhře Chicaga v prodloužení. Asistence: Marián Hossa, Duncan Keith.
61:25
61:25
Vyloučen domácí Leddy na dvě minuty sekání. Hosté budou hrát přesilovku čtyři na tři.
60:44
Domácí znovu v útoku, ale hosté hrají aktivně a nedávají prostor pro střelu.
60:22
Tavares to myslel dobře, ale neuspěl.
60:01
Strome, Tavares, Leddy a Kane, Toews, Keith. To jsou první trojice pro prodloužení.
Za několik málo minut začne prodloužení.
60:00
59:49
Pravděpodobně poslední přerušení hry ve třetí třetině.
59:20
Okposo se dostal do dvou dobrých šancí, ale ani jedna střela nebyla přesná.
59:00
Poslední minuta hry.
58:48
Chicago nahazuje do útočného pásma a jde střídat.
58:04
Bickell se k zakončení přes dva obránce soupeře nedostal.
57:59
Čas vymezený pro třetí třetinu se blíží ke konci.
57:25
Hosté se snaží rozhodnout v základní hrací době, ale Greiss drží domácí tým.
56:52
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:12
Okposo a spol. drželi dobrých třicet sekund hosty v obranném pásmu. Rozhodující branku se jim vstřelit nepodařilo.
55:23
Komerční přestávka.
54:58
Šancí je dost na obou stranách, se střelami je to už zcela jiný příběh.
54:05
Taveres se nedokázal protlačit do šance přes hostujícího obránce, který mu nedal mnoho prostoru pro seberealizaci.
53:26
Třetí třetina se pomalu blíží do své poslední části. Že bychom viděli prodloužení?
52:54
Domácí se hlavně v závěru přesilovky dostali do několika slibnějších šancí, ovšem žádnou z nich nedokázali využít.
52:41
51:57
Další přerušení hry. Buly ve středním pásmu.
51:41
Polovina domácí přesilovky pryč, do vážnější šance se Ostrované nedostali.
51:02
Marek Židlický umí vystřelit od modré. Dnes už to dokázal, když vstřelil gól. Tentokrát svůj pokus nasměroval jen do prvního stojícího hráče před ním.
50:41
Vyloučen Jonathan Toews na dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro domácí celek.
50:04
Následuje komerční přestávka v době, kdy běží jednapadesátá minuta utkání.
49:44
Píská se zakázané uvolnění proti Islanders.
48:18
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Grabovskij vzal zodpovědnost na sebe a zakončil sám. Rozhodnutí to nebylo ideální, neboť trefil jen výstroj brankáře Chicaga.
47:34
Greiss to teď neměl snadné. Shaw obral o puk domácího obránce a okamžitě bez přípravy pálil. Gólman Islanders poněkud reflexivně páchl rukou a kotouč našel v rukavici.
46:43
Crawford drží v lapačce nahození z takřka nulového střeleckého úhlu.
46:13
Zakázané uvolnění domácího týmu. Následuje komerční přestávka.
45:53
Patrick Kane zavezl puk do útočného pásma, adresoval přihrávku svému spoluhráči, který pálil nepřesně.
45:24
Domácí vedou na střely 28:26. Jejich optická převaha je ještě výraznější.
44:30
Židlický stál na konci další akce svého týmu. Tentokrát už při střele neměl takové štěstí jako před několika minutami.
43:56
Grabovskij se natahoval po volném kotouči. To by ale musel mít ruce a metr delší, aby s tímto nepřesným pasem něco mohl udělat.
42:43
Vstřelená branka domácímu týmu pomohla, jeho hra je aktivnější, přímočařejší. Jakoby zařadili Ostrované vyšší rychlostní stupeň.
41:18
Islanders právě vstřelili branku!
A je vyrovnáno. Ujala se střela od modré čáry. MAREK ŽIDLICKÝ vypálil od modré a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Před brankou stojící Grabovskij možná kotouč ještě tečoval. Asistence: Brock Nelson, Nikolaj Kulemim
40:48
Špatné rozehrávky New Yorku chtěl využít Patrick Kane, jehož střela nebyla vážnějším ohrožením branky. Na druhé straně zahrozil Panarin.
40:01
Úvodní buly třetí třetiny vyhrávají domácí hráči, kteří okamžitě míří k brance Hawks.
40:01
Hostující celek vede po dvou třetinách 2:1. Domácí fanoušci jsou mírně zklamaní. Úvodní zápas si v nové hale představovali jinak.
40:00
39:42
Buly před Crawfordem.
39:12
Okposo nahazoval kotouč od modré čáry, před brankou nestál nikdo z jeho spoluhráčů tak, aby mohl tečovat či dorážet.
38:23
Chicago Blackhawks má puk pod kontrolou, evidentně chci třetinu dohrát v klidu, hlavně daleko od vlastní branky.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Střelecky jsou aktivnější hosté – 22:21.
37:02
Atmosfére v Barclays Center se pohybuje někde okolo bodu mrazu. Přitom by nyní potřebovala domácí skvadra podpořit.
35:11
PATRICK KANE přijal přesnou přihrávku od Jonathana Toewse, a tak mohl Kane zakončovat do odkryté branky. Gólman Greiss vůbec nevěděl, kde je puk. Blackhawks se dostávají do vedení 2:1. Asistence: Jonathan Toews, Duncan Keith.
34:01
Následuje další komerční přestávka. Tu pravděpodobně uvítají hosté, kteří si mohou odpočinout od bránění útočných akcí soupeře. Vstřelení branky by znovu vrátilo utkání náboj.
33:24
Druhá třetina se za nerozhodného stavu blíží do své finální fáze. Aktuální poměr střel na branku je 20:18.
31:34
Corey Crawford musí být pozorný, protože se okolo něho neustále pohybuje kotouč, který kontrolují hokejisté domácího týmu. V šancích si dávají přednost, co se zakončení týká, takže mnoho akcí končí pouze nepřesnou přihrávkou.
31:09
Komerční přestávka. Zajímavostí je, že Islanders v úvodním zápase posledních osmi sezón použilo hned sedm různých brankářů. Rick DiPietro, Joey MacDonald, Dwayne Roloson, Al Montoya, Jevgenij Nabokov, Jaroslav Halák a dnes Thomas Greiss.
30:00
Utkání se nám dostává do své druhé poloviny a nutno poznamenat, že poslední minuty patří domácímu celku.
29:49
Islanders vedou na střely na branku 20:16, nicméně skóre je stále vyrovnané.
29:12
Nyní Chicago získalo kotouč, pokusilo se přejít do útočné třetiny a vystřelit, což se mu nepodařilo.
28:02
Sledujeme pasáž hry, v níž mají domácí hokejisté střeleckou i územní převahu. Tu se jim ovšem nedaří vyjádřit gólově, což by je mohla mrzet, neboť Chicago má ve svém kádru hráče, kteří umí i drobnou chybičku nekompromisně potrestat.
26:46
Nelson přijal přihrávku od Grabovského, jeho střelecký pokus nepatřil zrovna do skupiny povedených, neboť branku netrefil.
26:29
Hra je přerušena kvůli přihrávce rukou.
25:22
Domácí ustáli oslabení a dokázali následně vyrovnat. JOHN TAVARES dokázal dorazit vlastní střelu za brankovou čáru. První gól v základní části NHL, který vstřelili Islanders v nové aréně. Asistence: Johnny Boychuk, Casey Cizikas.
24:59
Přesilovka hostů je prakticky u konce, do vážnější šance se tým okolo Toewse nedostal. Nutno poznamenat, že domácí defenziva si vedla dobře.
24:27
Domácí Nelson to zkoušel v oslabení. Myslel to dobře, vystřelil přes obránce. Kotouč k brance nedolétl.
23:24
Chicago je před brankou Islanders, Greiss mnoho práce nemá, protože mu hodně pomáhá čtveřece hráčů před ním.
22:57
Po delší době je hra přerušena, vyloučen domácí Casey Cizikis na dvě minuty hrubost. Hosté si zahrají početní výhodu.
20:53
Od Tavarese se odrazila nepřesná přihrávka jednoho z hostujících obránců. Gólman Crawford měl co dělat, aby kotouč kryl.
20:25
Marián Hossa se snažil dojet volný kotouč, ale přes domácího obránce se urostlý slovenský hokejista nedostal.
20:01
Po první třetině platí díky brance Anisimova, který se prosadil v oslabení, stav 0:1. Střelecky je utkání vyrovnané. 12 střel na obou stranách.
20:00
19:50
Taveres elegantně obkroužil branku a dostal se zakončení. Střelou z otočky minul o malý kousek vzdálenější tyčku.
19:25
Blackhawks se dostali do útočného pásma, na Greisse nevystřelili.
19:00
Poslední minuta hry, která začíná zakázaným uvolněním Islanders.
18:16
V samotném závěru první periody se domácí snaží vyrovnat, ale proti tobě hrající defenzivě to nemají příliš snadné.
17:30
Greiss si během pěti vteřin připsal dva tři těžké zákroky. Nejprve čelil střele od modré, která byla tečovaná, poté se musel vypořádat s nepříjemnou dorážkou. Domácí maskovaný muž obstál.
17:00
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
16:47
Domácí se dostali do útočného pásma, ale k přesnější ráně se neprobojovali.
15:42
Nielsen se dostal do zajímavé pozice, po něm střílel ještě Bailey. Ani on si na dobře postaveného Crawforda nepřišel.
14:49
Domácímu týmu se přesilovka absolutně nepovedla. Jednak se nedostali do žádné šance, což samo o sobě není nic pozitivního, ale hlavně inkasoval gól.
14:00
13:28
Gól v oslabení. Nelson nedokázal zpracovat přihrávku od svého spoluhráče. Kotouč se mu postavil na hranu. Zmocnil se ho ARTEM ANISIMOV, který se dostal do brejku. Počkal si na první pohyb gólmana a zavěsil pod horní tyčku. Bez asistence.
13:12
Blackhawks se osvobozují, kotouč míří na domácí branku.
12:45
Islanders začínají od své branky, nikam zbrkle nepospíchají. Snaží se hrát přesně a takticky.
12:00
Vyloučen hostující celek na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
11:34
Hostující Toews se prokličkoval do dobré střelecké pozice, stínoval ho Boychuk. Hostující hráč vystřelil, Greiss vyrazil kotouč jen před sebe. Dorážka Toewse byla mimo.
10:59
Člen čtvrté formace hostů Garbutt velmi aktivně napadal rozehrávku domácího týmu.
10:40
10:33
Domácí v plném počtu. Jed jednu střelu vyprodukovali hostující hokejisté v početní výhodě.
10:00
Marián Hossa nedosáhl na přihrávku jednoho ze spoluhráčů, a tak se puk stěhuje za branku hostů.
09:22
Hostující celek možná i vinou nervozity se nemůže stabilně dostat do útočného pásma. Oslabení se zatím domácímu kvartetu daří bránit dobře.
09:00
Domácí hokejisté vyhazují přes všechny čáry až za branku Chicaga.
08:33
Vyloučen Calvin de Haan na dvě minuty za hákování.
08:15
Islanders vymýšleli další kombinaci v útočném pásmu, ale přišli o kotouč, a tak se mohl jejich soupeř dostat do brejku. K tomu ovšem nedošlo, protože Hawks nepřesně rozehráli.
07:39
Sledujeme boj o převahu ve středním pásmu. Střelecké pokusy jsou nyní jevem vzácným.
07:02
Komerční přestávka v době, kdy na úvodní branku stále ještě čekáme.
06:58
Brock Nelson využil nepřesného rozehrání hostujícího brankáře, který mu namazal puk přímo na hůl. Střelec branku trestuhodně minul. Následně neuspěl ani rychlým pokusem Johnny Boychuk.
06:16
Vůbec poprvé v zápase se probouzí také domácí fanoušci, kteří začínají hlasitěji podporovat své oblíbence.
05:12
Domácí mužstvo zakládá akci od své vlastní branky. Pokus o rychlý přechod do ofenzivy byl odhalen. Crawford nemusel zasahovat, neboť beci před ním puk vybojovali a odehráli do bezpečí.
04:40
Sedm střel jsme zatím viděli, ani jedna nebyla vyloženě gólová. Mnoho dalších pokusů o střely zhatily nepřesnosti.
04:15
Série přerušení hry pokračuje dál, Chicago Blackhawks nezvládlo přechod do útočného pásma, což znamená jediné – postavení mimo hru.
03:58
Další přerušení hry, tentokrát kvůli offsidu domácí komandy.
03:30
Na druhé straně Krüger zkoušel motat hlavy domácí defenzivě. Gólovou pozici pro svůj tým sice nezískal, nicméně se vhazuje před Greissem.
03:16
Tavares a Lee kombinovali při přechodu do útočného pásma. Druhý jmenovaný vystřelil, a tak musel Crawford zasahovat. Domácí mají výhodu útočného pásma.
03:00
Ostrované se dostali do postavení mimo hru, buly ve střední třetině.
02:44
Okposo prodloužil kotouč do útočného pásma, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů. Pokus o útočnou akci končí nezdarem.
01:42
Opticky více ze hry mají domácí, nicméně statistiky hovoří o tom, že poměr střel na branku je vyrovnaný 1:1.
00:58
Chicago špatně rozehrálo, a tak se píská zakázané uvolnění. Vhazování v útočném pásmu domácích.
00:20
Domácí hráči vstoupili aktivněji do zápasu, Nielsen pálil po přihrávce Okposoa. Hostující brankář byl pozorný a střelu kryje. Buly před jeho brankou.
00:01
Oba týmy jsou na ledové ploše a společně s diváky sledují úvodní intro na kostce.
Utkání začne později, což je u NHL běžné.
Jaroslav Halák (NYI)
Marek Židlický (NYI)
Michal Rozsíval (CHI)
na listině zraněných hráčů.
Marián Hossa (CHI) 1 zápas, 1 bod (0+1).
Islanders – Chicago 2:3 pr.

V posledních deseti vzájemných zápasů je bilance hodně vyrovnaná. Pětkrát se radovali z výhry hráči New Yorku Islanders a pětkrát odešli hokejisté Chicaga Blackhawks z ledu jako vítězný tým.
Chicago Blackhawks:
Obhajova Stanleyova poháru, který Chicago získalo třikrát za posledních šest let, z toho dvakrát za poslední tři roky a naposled loni, je cílem Blackhawks i pro tuto sezonu. Jinak to snad ani nejde. Hlavní kouč Joel Queneville má k dispozici vskutku impozantní kádr, kterému dělá kapitána sedmadvacetiletý rodák z Winnipegu Jonathan Toews. První zápas se však Chicagu nevydařil, na domácím ledě přepustili Blackhawks tři body Rangers výsledkem 2:3.

Příprava:
Chicago mělo před sezonou celkem šest přípravných zápasů, ve kterém jasně ukazovalo svou sílu. Všechny duely totiž dovedli Jestřábi k výhře, jenže, jak už jsem zmínil, což jim to bylo platné, když první zápas prohráli. Na nápravu však mají Blackhawks minimálně ještě 81 zápasů.
New York Islanders
Dostat se znovu do play-off. Cíl Islanders je jasný. Loni se jim to po roce čekání povedlo, jenže hned v prvním zápase družina kolem kapitána Johna Tavarese vypadla hned v prvním kole, když nestačila na Washington. A to až po litém boji, kdy padla 3:4 na zápasy. Letos budou chtít Islanders dosáhnout minimálně stejného výsledku nebo přejít přes úvodní vyřazovací kolo.

Příprava:
V přípravě se Islanders příliš nedařilo. Z úvodních tří zápasů sice New York dvakrát vyhrál (nad Philadelphií a Devils), jenže poté přišla série pěti za sebou prohraných zápasů o dva či více gólů. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Potvrdí se v případě New York Isladers toto pořekadlo v dnešním úvodním zápase sezony proti silnému Chicagu?
Zajímavostí je, že oba týmy se utkají hned dvakrát v rozmezí dvou dnů. Nejprve z pátku na sobotu v newyorském Barclays Centre, o den později v Chicagu.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u prvních startovních dní nové sezony nejprestižnější hokejové ligy světa – kanadskoamerické NHL. Ta se tento víkend rozjela prvními zápasy a v noci z pátku na sobotu čeká úvodní duel sezony také New York Islanders, kteří na svém ledě přivítají Chicago Blackhawks. Jestřábi sice mají první zápas sezony, ten však prohráli a budou jej chtít napravit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.