Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Hvězdy utkání:
1. Nikita Kučerov (TBL) 1+0
2. J.T. Brown (TBL) 2+0
3. Ben Bishop (TBL) 96.0% úspěšnost zákroku
Máme dobojováno. V poslední třetině přidala Tampa ještě dva góly a pojistila si vítězství 1:4 na ledě Buffala. Nejprve mířil přesně Steven Stamkos, ke kterému se kotouč dostal s pořádnou porcí štěstí. Následně tečoval J.T. Brown střelu Garrisona, domácí už odpověď nenašli. Body tak putují s Tampou zpět na Floridu.
59:18
Ondřej Palát střílel přímo z mezikruží a pokoušel se vstřelit další gól. Chad Johnson na jeho projektil krásně viděl, tudíž jej s přehledem zneškodnil lapačkou.
58:45
Ke konci zápasu jsou u kotouče spíše hosté. Ti se snaží si pohlídat výsledek a do útoku se moc neženou.
57:47
Na střely je třetí třetina vyrovnaná: 7-7. Na góly už moc ne. Domácí se to snaží napravit, jenže Ben Bishop se rozhodl, že další gól dnes už prostě nepustí.
57:01
Nyní zkoušel pálit Colaiacovo. Od betonu Bishopa se kotouč odrazil do ochranné sítě a nás čeká vhazování před gólmanem Tampy Bay.
56:13
Nicolas Deslauriers se pokoušel snížit a přidat svou druhou branku v tomto utkání, Ben Bishop ho ale nenechal.
55:44
Oba celky se aktuálně dost střídají u kotouče, gólmani zatím jen přihlíží.
55:09
Domácí zkoušeli se dostat před klec Bishopa. Tentokrát je zarazil odpískaný ofsajd.
54:33
Buffalo by muselo přidat na tempu, aby poslalo zápas ještě do prodloužení. U kotouče je aktuálně hostující celek, který stejně nikam nespěchá.
53:46
Buffalo se ale i tak snaží a dere se do pásma soupeře. Ovšem už působí hodně odevzdaným dojmem.
52:41
Tampa právě vstřelila branku!
Tak toto už bude Buffalo dohánět těžko. Na modré čáře se dostal k puku Jason Garrison, který vyslal pořádnou dělovku. Tu ještě stihl tečovat J.T. BROWN a ten vymetl veškeré pavučiny v protějším horním rohu Johnsonovi klece. Asistence: Jason Garrison, Braydon Coburn.
51:43
Buffalo má kotouč na holi a je v pásmu Tampy, jenže ztrácí na nepřesné koncovce. Ben Bishop se momentálně v kleci Tampy Bay relativně nudí.
50:31
U kotouče jsou sice Šavle, jenže působí jakýmsi zaskočeným dojmem. Dokáží ještě otočit skóre?
49:50
Tampu gól hodně nakopl, kdežto Buffalo dost srazil k zemi. Fanoušci momentálně svůj tým ani nepovzbuzují.
48:53
Nedáš – dostaneš, do dvougólového vedení jde Tampa! Callahan zpoza brány chtěl vyslat přihrávku, jenže napálil kotouč do tyčky. Ovšem od té tyčky se kotouč odrazil na volného STEVENA STAMKOSE, který svým prvním gólem v sezóně poslal kotouč za překvapeného Johnsona. Asistence: Ryan Callahan.
48:30
Tyler Ennis měl na holi vyrovnání! Ben Bishop ale vytasil další ze sbírky svých skvostných zákroků a překazil útočníkovi Buffala Sabres skórování.
47:44
U puku jsou hokejisté Tampy Bay, jenže ve vlastním pásmu a nedaří se jim prodrat se skrze prostřední třetinu k Johnsonovi.
47:01
K další střele se dostal Garrison. Ten měl sice naprosto volný výhled, jenže i tak nedokázal Johnsona překonat potřetí v tomto utkání.
46:11
Od modré pálil Victor Hedman. Projektil beka Tampy Bay vyrazil Chad Johnson do ochranné sítě, následuje komerční pauza.
45:11
Ryan O'Reilly to zkoušel z otočky a málem vstřelil adepta na gól měsíce! Jenže to napálil akorát přímo do boční sítě.
44:33
44:12
Ennisův pokus byl blokován, dopředu šli hosté. Konkrétně Coburn se rozhodl pálit z mezikruží a vyzkoušel pozornost Chada Johnsona. Gólman Buffala zkouškou prošel na výbornou.
43:43
Bekhendem to zkoušel na Johnsona Filppula a Tampa málem odskočila o dva góly!
43:08
Buffalo má sice přesilovku, jenže ji tráví spíše mimo třetinu Tampy Bay, než v ní. A i když už jsou domácí v pásmu Tampy, tak se stejně ke střelbě nedostanou.
42:33
Buffalo má velkou šanci vyrovnat. Za držení si jde sednout na dvě minuty Andrej Šustr (TBL).
41:17
Dopředu se na chvíli dostali hokejisté Tampy Bay, Chad Johnson zasahovat nemusel.
40:53
Buffalo to ihned zkraje poslední periody zkoušelo, Ben Bishop je ale momentálně skvělý.
40:01
Tak je za námi druhá perioda, ta byla na góly štědřejší. Nejdříve poslal hosty do vedení Erik Condra po trochu šťastném gólu. Jenže pak srovnal Nicolas Deslauriers a domácí byli zpět ve hře. Šavle ale obdrželi gól do šatny od Nikity Kučerova, který se prosadil 25 sekund před vypršením druhé periody. Jak dopadne poslední třetina, pohlídá si Tampa vedení, nebo budou hráči Buffala slavit obrat?
40:00
39:35
Jednu vteřinu po vypršení početní výhody se hosté prosazují. NIKITA KUČEROV obdržel v pravém kruhu kotouč po pasu od Tylera Johnsona, v klidu si jej zpracoval a nakonec zamířil přesně k bližší šibenici. Asistence: Tyler Johnson, Anton Stralman.
39:34
39:12
V závěru druhé třetiny sledujeme enormní tlak hostů, kteří se snaží proměnit přesilovou hru.
38:48
Hosté nastřelili tyč! Ihned poté Josh Gorges vyhodil kotouč přes všechny čáry a oba celky střídají.
38:18
Od modré pálil Stralman. Jeho prudkou střelu švihem Chad Johnson stihl zastavit lapačkou.
37:34
Tyler Ennis (BUF) odsedí trest pro hráčskou lavici Buffala za příliš mnoho hráčů na ledě.
37:05
Ondřej Palát se podél mantinelu dostal až k zakončení. Zde se ale na scéně objevil Chad Johnson, který pohledným zákrokem zabránil skórování.
36:33
Tampa se hodně drala do zakončení. Až moc, neboť čárový rozhodčí odpískal ofsajd.
35:43
Buffalo tento gól hodně nakopl, oba celky jsou jak na koni a vidíme hodně rychlý hokej. Jen ta střelba schází.
33:55
Sabres právě vstřelili branku!
Tak jsme se dočkali vyrovnání. Střelu Gorgese Bishop vyrazil akorát před sebe, kde stál NICOLAS DESLAURIERS. Ten, ačkoliv měl kolem sebe obránce Tampy, tak dokázal skórovat a vyrovnává stav dnešního zápasu. Asistence: Sam Reinhart, Josh Gorges.
33:17
Hostující hráči Tampy Bay se neustále drží v pásmu Šavlí, jenže všechny střely letí mimo klec Johnsona.
32:15
Buffalo se nějako nemůže dostat do zápasu. Kotouče přeskakují domácím hokejky, slepé přihrávky nevycházejí... Tampa má aktuálně rozhodně větší tlak.
31:21
Hosté se stále drží u puku a i ve třetině Buffala. Na Chada Johnsona střela zatím nešla, jenže domácí vyřešili nátlak hostů zakázaným uvolněním.
30:09
Larsson nevyvedl rozehrávku moc dobře a domácí automaticky ztratili kotouč, dopředu jde Tampa Bay.
29:30
Tampa Bay je nyní hodně při chuti a Chad Johnson má plné ruce práce.
28:14
Tampa Bay jde do vedení! Po buly se dostal k puku Hedman, který jej posunul na ERIKA CONDRU. Ten využil toho, že měl Chad Johnson zacloněný výhled a střelou zápěstím posílá hosty do vedení. Asistence: Victor Hedman, Valtteri Filppula.
28:09
Zakázané uvolnění se nyní písklo i pro Buffalo. Vhazovat se bude tedy před Johnsonem.
27:32
Oba celky se hodně střídají u kotouče, ani jeden nemá vážnější převahu. Před malou chvílí zkoušel pálit Girgensons, jenže mířil vedle.
26:10
Po komerční přestávce se pokračovalo v zápase, jenže kousek černé pryže opětovně opustil hrací plochu.
25:15
Ryan O'Reilly se provinil vysokou holí, puk tak opustil hřiště. Čeká nás vhazování ve středním pásmu.
24:42
Girgensons se dostal po chybě v rozehrávce do šance! Projektil od mantinelu tohoto forwarda skončil na rameni Bena Bishopa, který si po pár minutách sáhl na kotouč.
24:15
Hosté v tlaku neustávají, i když jsou domácí v plném počtu. Ke střelbě se ale ne a ne dostat.
24:08
23:20
Nyní se už zapotil. Jonathan Drouin vyslal neskutečnou dělovku z pravého kruhu, gólman Buffala ji jen tak tak vytěsnil mimo své tři tyče.
22:47
Hostům se ale nějako nedaří si vytvořit souvislejší tlak ve třetině Sabres. Chad Johnson se zatím moc nezapotil.
22:08
Šance skórovat pro Bolts. Jack Eichel (BUF) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
21:39
Chad Johnson skvěle podržel své spoluhráče! Hokejisté Tampy Bay na něj vyslali hned několik dorážek, jenže gólman Chad Johnson byl všude a nedovolil hostům skórovat.
21:05
20:28
Steven Stamkos se ocitl v dokonalé palebné pozici, jenže nějakým zázračným způsobem netrefil odkrytou klec.
20:01
Tak v této třetině se už nic nestihne. Po prvních dvaceti minutách je skóre vyrovnané 0:0. Šance byly na obou stranách a rozhodně je na co se koukat. Čeká nás ještě hodně zajímavých 40 minut hry.
20:00
19:32
Tampa hodně rychle kombinuje a daří se ji naprosto vyšachovat hráče Buffala, jenže ne a ne prostřelit Johnsona.
19:05
Šanci má nyní Tampa Bay, neboť Josh Gorges (BUF) si jde sednout na dvě minuty za nedovolené bránění.
19:00
Zbývá poslední minuta první třetiny, uvidíme ještě gól?
18:18
Po dalším vhazování v pásmu Tampy Bay se kotouče zmocnili hosté a pokoušeli se přesunout hru před Johnsona. Jenže zadáci Buffala si skulinku v obraně pohlídali.
17:42
Larsson si po mantinelu dotáhl kotouč až k Bishopovi. Jenže nějako zapomněl vystřelit a kotouč si následně berou hokejisté Tampy.
16:47
Po pasu Paláta pálil ze skvostné pozice Johnson! Gólman Buffala Chad Johnson si se střelou Tylera Johnsona nakonec poradil a sklidil potlesk publika.
16:22
A další zakázané uvolnění pro Tampu Bay. Vhazování se tedy přesune před Bena Bishopa.
15:32
Johnsonovi vypadl kotouč z lapačky, což málem potrestal Ondřej Palát! S dorážkou českého útočníka si gólman Šavlí nakonec poradil. Následuje komerční přestávka.
14:03
Po střele Hedmana se dostal k dorážce Steven Stamkos! Projektil centra první lajny Tampy Bay letěl těsně mimo klec Chada Johnsona.
13:14
Ben Bishop si za brankou přidržel kotouč, jenže si nevšiml najíždějícího Larssona, který ho naprosto čistě obral o kotouč. Domácí ale nedokázali využít odkryté klece, skóre je tak stále 0:0.
12:58
Tampa Bay evidentně zapomněla při vyhození kotouče přes všechny čáry, že už je v plném počtu. Píská se tedy zakázané uvolnění a hra jde opět před Bishopa.
12:37
12:08
Ke střele od modré čáry se odhodlal Kane. Ben Bishop měl sice zakrytý výhled, jenže útočník Šavlí to napálil přímo do něj.
11:50
Domácí se konečně usadili v pásmu a začínají kombinovat. Po střele Ennise se strhla menší šarvátka před Bishopem, rozhodčí žádný trest ale neudělil.
11:11
Matt Moulson svým pasem hledal najíždějícího si Larssona, ten nestačil doklepnout kotouč do sítě, Bolts následně vyhodili.
10:48
Tampa Bay začala přesilovku vyhozením kotouče přes všechny čáry.
10:37
Máme zde první vyloučení tohoto utkání. Za krosček si jde sednout Steven Stamkos (TBL).
10:03
Bolts sebrali kotouč Buffalu z hole a neprodleně svým nahozením přesouvají hru před Johnsona, který momentálně nemá chvílí klidu pro sebe.
09:34
Matt Moulson ve veliké šanci! Rozhodl se zakončit bekhendem, což se ukázalo, že to nebyla úplně nejchytřejší volba. Bena Bishopa tímto útočník Sabres nepřekonal.
09:01
Do dobré šance se mohl po chybné rozehrávce Buffala dostat Namestnikov, jenže ho zastavil ofsajd.
08:14
Carle perfektním čtením hry zbavil Buffalo puku ve třetině Tampy a hosté ihned útočili. Konkrétně Victor Hedman pálil od modré a ačkoliv měl Chad Johnson trošku problémy, kotouč nakonec zkrotil.
07:31
Jack Eichel netrefil volný kotouč, čehož využila Tampa. Hosté se usadili v pásmu domácího Buffala a kombinují, Chad Johnson zatím zasahovat nemusel.
06:09
Kučerov skvěle zastavil projektil Foligna, Ben Bishop se nakonec ani nemusel potit. Tampa se po této defenzivní akci stěhuje dopředu.
05:30
Pro změnu to od mantinelu zkoušel Vladislav Namestnikov. Jeho projektil, nebo spíše žabička, Johnsona nijak nezaskočila.
04:27
Ke střele se dostal na druhé straně Tyler Ennis. Ten už mířil přesně, jenže následně Ben Bishop vyrazil kotouč mimo ledovou plochu svým tělem.
03:42
Nikita Kučerov se skvěle uvolnil nádhernou kličkou přes Webera a pálil! Chad Johnson se ale nakonec jeho projektilem nemusel zabývat, jelikož pálil mimo.
03:07
O'Reilly skvěle přečetl hru a zastavil rozehrávku Tampy. Do pásma Blesků se ovšem dostat nestihl.
02:30
Josh Gorges uspěchal bránění a poslal kotouč mimo ledovou plochu.
02:06
Oba celky do utkání vlétly hodně rychle a vidíme hodně rychlý hokej, vážnější šance ke skórování ale zatím nepřišla.
01:08
Pro změnu zkoušel pálit Johan Larsson. Díky jeho střele si Ben Bishop připsal další zákrok v tomto utkání.
00:24
Ihned zkoušel pálit na druhé straně Evander Kane. Projektil útočníka Buffala letěl těsně mimo klec Bishopa.
00:08
Je odstartováno, úvodní buly vyhráli hostující hokejisté a přechází dopředu k brance Johnsona.
00:01
Hráči jsou již na ledě, po hymně a pár oficialitách utkání začne.
Jak je již u NHL de facto tradicí, začne utkání s drobným zpožděním.

Buffalo Sabres: Johnson (Lieuwen) – Gorges, Pysyk, Colaiacovo, Ristolainen, Weber, Franson – Girgensons, O'Reilly, Ennis – Kane, Eichel, McGinn – Moulson, Larsson, Foligno – Deslauriers, Legwand, Reinhart

Tampa Bay Lightning: Bishop (Poulin) – Hedman, Stralman, Carle, Garrison, Coburn, Šustr – Drouin, Stamkos, Callahan – Palát, Johnson, Kučerov – Killorn, Filppula, Condra – Boyle, Namestnikov, Brown.
TAMPA BAY LIGHTNING

To hosté slavili vítězství v prvním zápase, když doma skolili silnou Philadelphii Flyers 3:2. Skóre otevřel Jason Garrison, jenže poté otočila Philadelphia vývoj na 1:2. Po gólech Ryana Callahana a Jasona Garrisona se skóre opět měnilo, tentokrát ve prospěch Blesků. Podaří se hráčům Tampy Bay potvrdit vítězství nad Philadelphií ve First Niagara Center?
BUFFALO SABRES

Domácí mají za sebou jeden zápas, doma přivítali Senátory z Ottawy. Po dvou třetinách prohrávali hráči Buffala 0:2, ve třetí třetině snížila na 1:2 dvojka Draftu 2015 Jack Eichel po naprosto luxusní kombinaci, v závěru ale opět udeřili hosté a Buffalo ztratilo první zápas 1:3.
Zdravím všechny fanoušky NHL! Nejlepší hokejová soutěž světa již odstartovala, my se zaměříme na duel mezi celky Buffalo Sabres a Tampa Bay Lightning. Tímto zápasem vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.