Tomáš Plekanec (MTL) 1+0, 2 střel, čas na ledě 20:07
Tomáš Fleischmann (MTL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:43
David Krejčí (BOS) 0+1, 0 střel, čas na ledě 19:33
David Pastrňák (BOS) 0+2, 5 střel, čas na ledě 13:50
Tři hvězdy utkání:
1. Lars Eller (MTL) 2+0
2. Alex Galčenjuk (MTL) 0+3
3. Carey Price (MTL) 21 zák., 2 gólů, 90,5%
Máme za sebou třetí třetinu utkání Boston Bruins – Montreal Canadiens. Třetí třetina byla velice ovlivněná vyloučením Ryana Spoonera, na pět minut, protože se hráči Bostonu nemohli věnovat útočné snaze, tak jak by si asi představovali. První branku třetí třetiny jsme viděli až v poslední minutě, když Tomáš Plekanec trefil prázdnou branku Bostonských Medvědů. Poslední branku utkání jsme viděli půl minuty před koncem, kdy se trefil Patrice Bergeron a dal utkání konečný výsledek 2:4.
59:30
Bruins právě vstřelili branku!
David Pastrňák dostal kotouč na pravý kruh, odkud již mohl střílet, ale nerozpakoval se a poslal kotouč na PATRICE BERGERONA, který půlminuty před koncem poslal puk za záda Priceho. Asistence: David Pastrňák, Torey Krug.
59:23
Torrey Mitchell Trest ve hře.
Zac Rinaldo – Osobní trest do konce utkání.
59:23
Sedmatřicet vteřin před koncem utkání je vyloučen jeden z Montrealských na 5 minut.
59:23
A můžeme vidět další roztržku a v ní opět Zac Rinaldo!
59:07
Montreal právě vstřelili branku!
A máme tu pětistý bod v NHL pro TOMÁŠE PLEKANCE, který poslal puk do opuštěné branky Bruins. Asistence: Max Pacioretty, Brendan Gallegher.
58:13
Carey Price namířil puk na opuštěnou bránu Bruins, ale nedokázal ji trefit – zakázané uvolnění.
58:10
Bruins bez brankáře
57:46
Třetí formace s Tomášem Fleischmannem zavřela na několik vteřin Bruins v pásmu, ale branku vytěžit nedokázala.
57:08
Montreal našetřil pár vteřinek v útočném pásmu, ale jinak se v posledních minutách drží spíše na vlastní polovině v obranné formaci.
55:48
Bostonu se na chvíli podařilo zavřít Canadiens v pásmu.
55:10
Hra se přelévá ze strany na stranu, nutno říct, že ze hry má tuto chvíli o něco více Montreal.
54:20
Bergeronova střela skončila na plexisklu za Priceho bránou, Montreal se žene do útoku.
54:11
Chybná rozehrávka Bostonu končí zakázaným uvolněním.
53:19
Ofenzivní snažení Bostonu naráží na pevnou obranu hostů, kteří nechtějí přijít o dvoubrankové vedení.
53:10
Rask lapačkou chytá střelu Gilberta.
52:55
Eriksson se hnal společně se Kellym do situace 2 na 1, ale Eriksson byl příliš nedočkavý a dostal se do ofsajdu.
52:33
Plekanec s pukem v rohu kluziště za brankou Raska.
51:51
Marchand se hnal z levé strany na Priceho, ale nepodařilo se mu jej překonat.
51:16
Dvě minuty za krosček získává Colin Miller (BOS).
51:16
Veliká šance Weiseho na zvýšení, hostující hráč dostával přihrávku před prázdnou branku, ale trefil pouze tyč i díky tomu, že byl faulován.
50:55
Dnešní utkání sleduje 17 565 diváků.
50:53
Price za brankou rozehrál pouze k nohám domácích hráčů.
50:40
Boston cítí šanci na vyrovnání, působí aktivněji a kompaktněji.
49:41
Plekancova formace nedokázala vyřešit situaci 3 na 2 zrovna ideálně a Boston je na puku.
49:14
Už končí i druhý trest a Montreal pořádně neohrozil Raska.
48:53
Boston již ve čtyřech a může zaútočit.
48:15
Kelly výborně tečoval přihrávku na Subbana ven z pásma.
48:04
Až teď se Montrealští usazují v pásmu.
47:48
A znovu vyhazují.
47:33
Hráči Bostonu krátce po vhazování vyhazují.
47:25
Oddechový čas pro hosty.
47:25
Na Bostonské straně vyloučen Brad Marchand na dvě minuty za sekání.
47:05
Další vyloučení pro Boston! Habs mají výhodu.
46:53
Erikssonovu střelu přizvedl mimo hřiště P.K. Subban, vhazování v obranném pásmu Habs.
46:48
Boston míří protiútoku.
46:05
Subban trefil Weiseho před brankou a ten se jen těžko zvedá z ledu.
45:32
Subbanovu střelu od modré čáry vyrazil Rask hokejkou, vzápětí se Boston opět osvobozuje.
45:10
Opět se nepodařilo hostům usadit v pásmu.
44:20
A dokonce i zaútočit se Bostonu podařilo. Bergeron nabízel kotouč před bránu Krugovi, ale ten puk nezachytil Price přerušuje hru.
44:01
Hosté přicházejí o pásmo, Boston vyhazuje.
43:44
Montreal v klidu kombinuje v útočném pásmu.
43:30
A máme tu větší trest! Trest na 5 minut + do konce utkání dostává Ryan Spooner, který trefil u mantinelu shrbeného Flynna, který také opustil hřiště s krvavým šrámem pod okem.
43:30
Velkou šanci na zvýšení teď měl Flynn, ke kterému se dostal kotouč od Pellyho, ale Flynn nedokázal zvednout kotouč nad beton Raska! Nicméně se bude vylučovat!
43:15
Price zastavuje puk za bránou pro Subbana.
42:57
Další ofsajd Canadiens.
42:30
Rask se při jednom ze zákroků dostal mimo branku a jen díky pohotové obraně se kotouč nedostal k nikomu z Montralských hráčů.
42:10
Boston se dostal do mírného tlaku, ale hráčům Montrealu se povedlo osvobodit a jejich útočnou akci zastavuje ofsajd.
41:51
Další obrovská šance v podání Montrealu! Galčenjuk byl ve výborné pozici, ale jeho střelu přizvedl Krejčí mimo hrací plochu.
41:18
Elleruv útok na hat-trick zastavuje pravým betonem Tuukka Rask!
40:35
Morrow a Pelly svedli v rohu u Raskovi brány boj o kotouč, ze kterého vyjíždí vítězně domácí bek.
40:24
Price zasahuje proti střele z levé strany a přerušuje hru.
40:01
Vhazování pro změnu vyhráli hráči Monteralu.
40:01
Je za námi druhá třetina tohoto souboje, tato třetina přinesla velice zajimavý hokej, zejména ze strany Canadiens, kteří šli tři minuty po začátku třetiny do dvoubrankového vedení po úspěšném přečíslení, zakončeném Larsem Ellerem. Chvíli na to sice dostal Boston kotouč za Priceho, ale branka nebyla uznáno pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Minutu a čtvrt po neuznané brance se do vedení o tři branky dostali hosté, když se opět trefil Eller. Pět a půl minuty před koncem třetiny se po asistenci dvou Davidů, Krejčího a Pastrňáka prosadil Matt Beleskey a dal utkání podobu 1:3.
40:00
39:27
Další velká šance Montrealu, když kotouč opět projížděl nikým nehlídá před brankovištěm Raska.
39:01
Máme tu poslední minutu hry, Boston napadá Montreal vysoko v pásmu.
38:40
Pokus Bostonu o rychlý přechod do útoku nevyšel, puk na hokejkách Montralu.
38:22
Střelu Gallaghera od mantinelu chytá Rask a přerušuje hru. Tlak Habs opět narůstá.
38:00
Boj o puk za bránou Raska vyhrává Boston.
37:03
Fleischmann držel dobrých 20 vteřin puk za brankou Raska, ale jeho útočné snahy nikam nevedli a Montreal začíná od vlastní brány.
36:34
Obrana Montrealu nic nekomplikuje a jednoduše vyhazuje.
35:57
Boston vstřelená branka logicky nakopla, domácí jsou rychlejší a agresivnější.
35:31
Další velká šance na straně Montrealu, Galčenjuk ale nedokázal trefit přihrávku Ellera!
34:55
Gallagher mohl vrátit Canadiens vedení o tři branky ale jeho střela jen těsně minula branku Raska.
34:26
David Krejčí našel MATTA BELESKEY v rohu útočného pásma, ten vybruslil a přihrával na Davida Pastrňáka, jeho přihrávku si však do brány srazil Carey Price. Šťastná branka pro Boston. Asistence: David Krejčí (1+1), David Pastrňák (1+1)
33:25
Další situace 3 na 2 v podání Montrealských už nedopadla tak dobře, jako ta v podání druhé formace a střela z levé strany míjí bránu Raska.
32:30
Rozehrávku Bostonských zastavil jeden z obránců Canadiens na červené čáře a posílá svůj tým do útočného pásma.
32:20
Rask přerušuje hru zákrokem lapačkou.
32:11
Velice koncentrovaně působí obrana Montrealu, což je jeden z důvodů proč se Bostonu nedaří.
31:28
Krejčí prohrál vhazování ve vlastním pásmu.
31:13
Boston se hnal do útoku, ale né na dlouho ihned po přechod u do útočného pásma přichází o kotouč.
31:00
Habs opět nastěhovaní v pásmu Bostonu.
30:24
Přesilovka Bostonu pomalu končí.
29:41
Price ustál tlak ze strany Marchanda i ostatních hráčů Bostonu a drží i nadále čisté konto.
29:16
Bostonu se přesilovka nedaří, Habs opět vyhazují.
28:31
Montreal, konkrétně Eller v klidu a s rozvahou vyhazuje kotouč.
28:23
Dvě minuty za nedovolené bránění odsedí Emelin (MTL)
27:47
Montreal právě vstřelil branku!
A máme tu další branku, tak tohle je silná káva pro hráče Bostonu. Galčenjuk nabil LARSI ELLEROVI a ten střelou mezi betonu brankáře Raska překonává domácího brankáře potřetí v utkání. Asistence: Alexander Sjomin, Alexander Galčenjuk.
27:10
Boston působí po neuznané brance velice aktivně, ale hráči Canadiens působí klidně a hraji si svou hru.
26:41
Fleischmann se snažil protáhnout okolo jednoho z obránců, což se bohužel nepovedlo.
26:30
Rozhodčí potvrdil své původní rozhodnutí, branka není uznána, pokračujeme tedy za stavu 0:2 pro Montreal Canadiens.
26:30
Rozhodčí se stále ještě radí v boxu trestoměřičů, uvidíme jak se rozhodne!
26:30
Domácí hráči sice dostali kotouč za Priceho, ale hlavní rozhodčí branku neuznává pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
26:23
První formace domácích mohla vyrovnat, ale to by musel Bergeron dobře přihrát svému spoluhráči.
25:56
Útočnou snahu Bostonu zastavuje čárový rozhodčí – ofsajd.
25:45
Rask zachytává nahození a přerušuje hru, logické řešení tlaku hostí.
25:16
Čtvrtá formace Montralu pokračuje v tlaku na branku Raska, skutečně to vypadá, jako by hosté hráli přesilovou hru.
24:58
Třetí formace hostů zadělává domácím na velké problémy,
24:38
Habs opět v pásmu Bostnonu.
23:50
Další šance před brankou Raska! Mohlo to být 0:3, ale to by musel jeden z hráčů Canadiens usměrnit do brány Tuukky Raska přihrávku z poza brány!
23:32
Střelu Marchanda chytá Price a přerušuje hru.
22:15
Hráči Canadiens se teď dostali do přečíslení 3 na 2 a vyřešili jej s neuvěřitelným přehledem. Galčenjuk zavezl puk do pásma, předal jej LARSI ELLEROVI, kter jej přihrál Alexandru Sjominovi, který mu jej vrátil a Eller již neměl problém s překonáním Raska. Asistence: Alexander Sjomin, Alex Galčenjuk.
21:48
Hráči Canadiens vystihli rozehrávku a usazují se v pásmu Bostonu.
21:19
Habs dostáváají kotouč mimo svou obranou třetinu, ale Bostonští se tam záhy vrací.
21:00
Boston rozehrává po pravé straně hřiště.
20:46
Velká šance Tomáš Plekance, který se dostal ke střele z pravého kruhu, jeho střelu Rask vyráží do ochranné sítě.
20:28
Hra se opět přesunula k brance Raska.
20:17
Vhazování podobně jako v první třetině vyhráli bostonští, ale k puku se dostávají hosté a vyhazují, na icing.
20:01
Střelyna branku v první třetině: 8:10
Je za námi první třetina duelu mezi Bostonem a Montrealem, tato část hry nám přinesla pouze jednu branku a to ve druhé minutě, kdy se v přesilovce po faulu na Tomáše Plekance prosadil po ose Galčenjuk – Markov David Desharneis a určil tak skóre první třetiny na 0:1. Boston mohl vyrovnat hned několikrát, v páté minutě nastřelil jeden z domácích hráčů tyč branky Careyho Price, v deváté minutě se v situaci 2 na 1 objevila česká dvojice Krejčí – Pastrňák, ale druhý jmenovaný nedokázal přihrát. Největší šanci utkání na straně Bostonu měl jednoznačně domácí mladík, David Pastrňák, ale nedokázal v jasné příležitosti zvednout touš nad beton hostujícího Price. Vzhledem k tomu, že ani Pacioretty a Marchand své velké šance nevyužili, tak vede po první třetině Montreal nad Bostonem 1:0.
20:00
19:48
Střelu Erikssona vyráží Price ramenem.
19:36
Hosté posílají kotouč do středního pásma.
19:10
Domácí se osvobozují a míří s kotoučem k bráně hostů.
18:46
Né úplně povedenou rozehrávkou si zadělal Rask na problémy.
18:04
Formace Davida Krejčího nemůže díky kvalitnímu forčekinku projít do středního pásma.
17:42
Zblokovaná střela domácího forvarda. Vhazování po pravici Price.
17:27
Boston může zaútočit.
16:49
Obrovskou šanci měl teď Brad Marchand, když obral Subbana v rohu hřiště o kotouč. Tváří v tvář Priceovi však selhal.
16:40
Boston se osvobozuje.
16:22
Plekancova formace drží zámek okolo brány Raska.
15:35
Pacioretty poslal kotouč před branku Raska a ten jen proklouzal brankovištěm, nechybělo mnoho a hosté mohli vést o dvě branky!
15:28
Máme tu další vyloučení, dvě minuty za podražení odsedí Torey Krug.
15:01
Druhá formace Canadiens teď hledala pozici ke střele, ale možná situaci překombinovala a připravila se tak o možnost skórovat.
14:49
Další pokus hokejistů s Montrealu likviduje Rask a přerušuje hru.
14:29
Velké problémy s vyhozením teď měli hostující hokejisté, ale nakonec se jim to povedlo.
14:22
Mohli jsme sledovat velice pěkné střídání druhé domácí formace, která uzamkla hostující hráče před brankářem Pricem a nechybělo mnoho a mohlo být vyrovnáno.
14:22
Ten teď raději zastavuje hru.
13:55
Krejčí s Pastrňákem teď ztěžují práci Priceovi.
13:39
Hra se teď převážně odehrává ve středním pásmu.
12:55
Hráči Bostonu přitvrdili v útočném pásmu, ale i tak působí Montreal aktivněji.
12:42
Vhazování ve středním pásmu pro zásah hostující střídačky.
11:50
Hosté opět v pásmu Bostonu.
11:10
Obrovskou šanci měl teď David Pastrňák, ale nedokázal přehodit Priceuv beton před prázdnou bránou!
10:20
Hosté zamkli domácí hráče v jejich pásmu a ti teď doslova neví kam skočit.
10:00
Montreal u vlastní branky.
09:50
Velké štěstí měl teď Tuuka Rask, když se puk po střele od modré čáry odrazil od mantinelu před jeho branku, naštěstí na hůl obránce.
09:40
Za vzájemnou potyčku vyloučeni Adam McQuaid (BOS) a Torrey Mitchell (MTL) na dvě minuty za hrubost.
09:40
Před brankou Raska se strhla pověstná trma-vrma, když Pelly strhnul domácího obránce na brankáře Raska, který nemohl najít kotouč. Naštěstí pro Boston jej našel a přerušuje hru, ale za následnou potyčku se bude vylučovat.
08:56
V boji za brankou Raska úspěšnější hosté.
08:45
Dva čeští hráči se teď dostali do situace 2 na 1, bohužel pro Boston se Pastrňákovi nepovedlo najít hůl Krejčího!
08:14
Desharnais vykázán z vhazování proti Krejčímu.
08:14
Rask přerušuje hru.
07:48
Střela od mantinelu vystrašila Raska, ale naštěstí pro něj trefila pouze mantinel za jeho bránou.
07:43
Zakázané uvolnění Bostonu.
07:34
Boston vyhrává vhazování a žene se do útoku.
07:34
Přihrávku před branku sbírá Rask a přerušuje hru.
07:10
Plekanec vybojoval puk za brankou Raska.
06:36
Krejčí se mohl uvolnit, ale zradilo ho zpracování.
06:23
Osvobodit Boston se povedlo až Bradu Marchandovi, který se dostal až ke střele, kterou jeden z beků srazil mimo hřiště. Buly po levé ruce Price.
06:09
Bostonu se nepodařilo osvobodit.
05:42
Subbanovu střelu od modré čáry vyráží Rask do rohu.
05:24
A je tu další vyloučení, na dvě minuty si za vysokou hůl odpočine Joe Morrow
04:46
Miller ohozil branku hostů střelou z pravé strany, ale Montreal vzápětí vyhazuje.
04:30
Boston začíná opět od vlastní brány.
04:01
Horní tyč teď zazvonila za brankářem Pricem.
03:35
Do útoku se hnali hráči Montrealu, ale střelou bránu Raska neohrozili.
03:-14
Dvě minuty za hákování si odsedí český útočník, Tomáš Fleischamnn
03:13
Fleischmann fauloval McQuaida, načež se strhla potyčka mezi Rinaldem a jedním z hráčů Montrealu.
03:13
A máme tu první větší potyčku!
02:33
Montreal tlačí na branku Tuukky Raska.
01:25
DAVID DESHARNAIS dostal přihrávku z levé strany útočného pásma, jeho první střelu Rask sice chytil, ale hostující forvard se dostal k dorážce své střely a překonává Tuukku Raska v bráně Bostonu – 0:1. Asistence: Andrej Markov, Alex Galčenjuk.
01:12
Na dvě minuty vyloučen domácí hráč s číslem 39., Matt Beleskey.
01:12
Bude se vylučovat.
00:58
Bergeronova střela nenadělala Priceovi vrásky.
00:23
Další vhazování po ofsajdu domácích.
00:15
Plekanec byl na vhazování podražen, vylučovat se nebude.
00:10
Hráči Bostonu vyhráli vhazování.
00:01
Vše je nachystáno, co nevidět můžeme začít!

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Krug, McQuaid, Irwin, Miller, Morrow, Miller – Marchand, Bergeron "A", Eriksson – Beleskey, Krejci"A", Pastrnak – Hayes, Spooner, Connolly – Talbot, Kelly"A", Rinaldo

Montreal Canadiens: Price (Condon) – Gilbert, Beaulieu, Emelin, Petry, Markov, Subban"A" – Gallagher, Plekanec"A", Pacioretty"C" – Eller, Galčenjuk, Sjomin – Weise, Desharnais, Fleischmann – Flynn, Mitchell, Pelly

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Mark Lemelin – Derek Nansen, Brad Kovachik.
Montreal Canadiens

Montreal má stejně jako jeho soupeř Boston za sebou jedno utkání, ve kterém se mu na rozdíl od Bostonu podařilo naplno bodovat a porazit Toronto 1:3. Utkání se povedlo obránci P.K. Subbanovi, který si připsal 3 body za 3 asistence a vede tak průběžné týmové bodování. O branky do sítě Berniera se postarali Pacioretty (2) a Galčenjuk. V brance Canadiens se objevil Carey Price a jeho úspěšnost činila 97,30%.
Boston Bruins

Vstup do soutěže se medvědům z Bostonu příliš nevydařil, podlehli totiž svému soku z Winnipegu 2:6. O branky Bostonského celku se postarali dva čeští hráči, David Pastrňák a David Krejčí, kterým se jako jediným podařilo překonat Ondřeje Pavelce. V brance Bostonu nastoupil Tuukka Rask a jeho úspěšnost činila 83,87%
Vítáme vás u on-line přenosu. Společně budeme sledovat utkání kanadsko-americké NHL, Boston Bruins – Montreal Canadiens. Utkání začíná v 01:00.