S konstatováním, že dnešní utkání v Air Canada Centre sledovalo 19 187 diváků se s Vámi loučím a u dalších on-line přenosů nashledanou!

3. Tyler Bozak (TOR) 1+0
Je za námi velmi dramatická první bitva o Ontario letošního ročníku NHL a dva body za vítězství po samostatných nájezdech si odváží Ottawa. Ta v zápase sice vedla 0:3 a 3:4, ale domácí dokázali náskok v obou případech smazat a dotáhli zápas až do prodloužení. V něm mělo Toronto k dispozici přesilovou hru čtyř proti třem, ve které se ale zaskvěl hostující brankář, jenž chytil několik vyložených šancí domácích. Samostatné nájezdy pak úspěšně začal domácí Parenteau, nicméně to byl také jediný hráč Toronta, který se prosadil a Ryan s Hoffmanem úspěšnými nájezdy přisunuli druhý bod hostujícím Senátorům.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Ottawa Senators.
Autorem vítězné branky je MIKE HOFFMAN.
Mike Hoffman se rozjel poměrně pomalu, přichystal si kotouč na čepel a svižnou ranou nedal Reimerovi šanci! Je rozhodnuto! Dva body si odveze Ottawa.
Jako třetí domácí jel Joffrey Lupul, ale ten bleskovou ranou zazvonil jen na tyči Andersonovy brány.
Ottawský Bobby Ryan předvedl parádní blafák a zasunul puk za ležící beton Reimera.
Tyler Bozak zkusil také střelu, ale bránu vůbec netrefil.
První hostující "nájezdník" Kyle Turris ranou do horní části brány neuspěl. Reimer zasáhl ramenem.
Jako první se k nájezdu rozjel Pierre-Alexandre Parenteau a ten přesně umístěnou střelou otevírá skóre samostatných nájezdů.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nám rozhodnutí nepřineslo a to i přes dlouhou přesilovku čtyř proti třem, ve které měli domácí několik velkých šancí. Výborně chytající Anderson však podržel Ottawu a jdeme na nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:55
Obrovská šance v samém závěru prodloužení! Van Riemsdyk před Andersonem tečoval nahození svého spoluhráče, ale skvělým zákrokem se opět prezentoval brankář Ottawy.
64:11
Hosté už hrají ve čtyřech. Blíží se konec prodloužení.
63:39
Cowen obětavě zastavil dělovku Hollanda, ale Toronto stále rozjíždí obrovský kolotoč. Senátoři teď neví, kde jim hlava stojí.
63:20
Na hranici brankoviště se dobře pohyboval James van Riemsdyk, který dostal kotouč, ale poté ho sám nedokázal zadovkou předat spoluhráči. Hra je po chvíli přerušena.
62:39
Dvě jedovaté střely domácího celku končí na výborném Andersonovi! Pageau následně vyváží kotouč do středního pásma.
62:11
Mika Zibanejad (OTT) vyloučen a Toronto si zahraje přesilovou hru čtyř proti třem.
62:11
Neskutečné okamžiky na obou stranách! Hosté nejprve šli dva na jednoho, Lazar neuspěl, a poté měl prakticky samostatný nájezd domácí Daniel Winnik, který trefil jen betony ležícího Andersona. Pokus o dorážku pak faulem znemožnil Mika Zibanejad.
61:02
Maple Leafs se drží v útočném pásmu. Zatím však nedošlo na nebezpečnější střelecký pokus.
60:27
Karlsson si vyměnil kotouč se Stonem, ale za bránou již o něho hostující kapitán přišel. Obě trojice střídají.
60:01
Třetí třetina je minulostí a nás čeká prodloužení tři na tři. Ve třetí dvacetiminutovce se sice Torontu nejdříve podařilo ve 44. minutě vyrovnat, ale již za pět minut si Ottawa vzala zásluhou Stonea vedení zpět. Tlak domácích však neustále stoupal a výsledkem byl gól na 4:4, který v čase 56:21 obstaral Daniel Winnik.
60:00
59:47
Kotouč se nyní nějak náhodně odrazil před odkrytou bránu, kde se snažil dorážet Bozak, avšak tomu v jistém gólu zabránil skvělý obranný zákrok Marka Borowieckiho!
59:21
Běží poslední minuta třetí třetiny a domácí fanoušci mohutně povzbuzují své hvězdy, které by rády vyhrály před prodloužením.
58:46
Přes hokejku Cowena zamířil puk do ochranné sítě. Bude se vhazovat v útočném pásmu Toronta.
58:26
Teď mohl chyby v rozehrávce Toronta využít Lazar, jenže to by mu nemohl ujet kotouč k mantinelu.
57:59
Methot jen nahazuje kotouč ze středního pásma a odjíždí na střídačku. Senátoři se k útočení již moc nemají.
57:20
Skvělý Craig Anderson nyní uchránil Ottawu od pohromy. Bleskový útok Toronta zakončoval Komarov, ale brankář Sens se dokázal přemístit a schovat puk v náruči.
57:03
Domácí jsou na koni a mají kotouč na svých hokejkách. Uvidíme, zda si připraví další šanci.
56:12
Toronto právě vstřelilo branku!
Sice to trvalo několik vteřin, ale domácím je uznána branka, kterou hlavní rozhodčí špatně viděl. Obrana Ottawy si nepohlídala návrat vyloučeného Boyese, který se hned zapojil do útoku, z kterého vyplynula šance DANIELA WINNIKA. Domácí útočník obdržel kotouč před Andersonem a hostujícího gólmana překonal povedenou bekhendovou kličkou. Puk se odrazil od kamery, která je umístěna v bráně, což způsobilo zmatení hlavního rozhodčího a branka je uznána až na pokyn videorozhodčího. Asistence: Brad Boyes
55:55
Karlsson to teď trochu překombinoval a nakonec nedokázal ani vystřelit. Přesilová hra Ottawy za chvíli skončí.
55:14
Znovu se bude vylučovat a tentokrát na obou stranách. Dion Phaneuf (TOR) i Alex Chiasson (OTT) inkasuje dvouminutový trest za hákování.
54:35
Dvě sražené střely hostujícího celku a domácí posílají puk až k bráně Craiga Andersona.
54:10
Okamžitě po dalším vyhraném vhazování se Ottawa usadila v pásmu soupeře, ale Ryanova střela zápěstím zamířila jen do hrudníku Reimera.
54:00
Brad Boyes (TOR) si za bránou podle hlavního rozhodčího počínal nedovoleně a míří na lavici hanby.
53:56
Chyby ve středním pásmu se dopustil Kyle Turris, kterému ujely brusle a do solidní střelecké pozice se rázem dostal Rielly. Svižnou střelu domácího hráče ale lapil Anderson.
52:46
Jeden z domácích se zjevil v obrovské šanci, nicméně střelu z mezikruží mezi tři tyče vměstnat nedokázal!
52:32
Hostující brankář má kotouč opět ve své moci a o zbytek se stará Zack Smith, kterému se vůbec nelíbilo Boyesovo dotírání na brankovišti.
52:08
Hoffman se už už řítil do otevřené obrany Toronta, ale v rozhodujícím momentě mu puk sjel z čepele a na druhou stranu pospíchal Spaling. Jeho pokus končí v lapačce Andersona.
51:12
Hráči v modrých dresech stále svírají Ottawu. Nějaká lepší střelecká pozice však zatím ne a ne přijít.
50:48
Toronto se usadilo v útočném pásmu, avšak výsledkem byla zatím jen nepřesná střela od modré čáry.
50:08
Střela jednoho z domácích byla sražena do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
48:59
Ottawa právě vstřelila branku!
Hosté si berou zpět své vedení! Po icingu domácích se vhazovalo po levici Reimera, Turris vyhrál důležité buly, na modré čáře se ke střele dostal Hoffman a jeho ránu těsně před domácím brankářem tečoval MARK STONE, který si připisuje svůj první gól v sezóně. Asistence: Mike Hoffman, Erik Karlsson
48:32
Domácímu Torontu je odpískán ofsajd. Na střídačce je mezitím ošetřován Rielly, který utržil nějakou ránu na bradě.
48:25
47:50
A do třetice. Kotouč je sice na hokejkách hostujících hráčů, ale ti jsou až u vlastní brány.
47:30
Znovu se domácím podařilo vymanit z vlastního pásma.
46:53
Kyle Turris byl vykázán z buly proti Bozakovi a Stone pak neměl nárok na vítězství. Kotouč letí okamžitě k Andersonovi.
46:51
Torontu se sice podařilo vyhodit puk přes všechny čáry, ale hosté se bleskově dostali zpět do útočného pásma a Reimer musel řešit dvě dorážky z hranice svého brankoviště. Dobrý tlak Ottawy domácí gólman opět ustál.
46:25
Matt Hunwick (TOR) dostává dvě trestné minuty za podražení.
46:25
Zack Smith se zjevil sám před Reimerem, avšak ten zastavil i jeho obrovskou šanci. Předtím ale fauloval Matt Hunwick, který bude potrestán.
45:52
Senátoři se drží v útočném pásmu, ale jejich kombinace je zatím bez střelby. Po smazání třígólové ztráty bychom však mohli očekávat spíše tlak domácího celku.
44:59
Neskutečné, co teď Reimer chytil! Milan Michálek obdržel skvělou přihrávku, ale domácí gólman se stihl přemístit a pravým betonem zastavil téměř jistý gól českého forvarda.
44:22
Opět se puk hodně rychle přemisťoval od brány k bráně a Anderson i Reimer museli předvést solidní zákroky. Skóre utkání se protentokrát nemění.
43:18
Je vyrovnáno! Hráči Toronta si několikrát vyměnili puk na modré čáře, Parenteau poté vymyslel šikovnou přihrávku na PETERA HOLLANDA, který byl zaparkovaný u Andersona a hostujícího brankáře překonal bekhendem. Asistence: Pierre-Alexandre Parenteau, Dion Phaneuf
43:08
Mark Methot (OTT) poslán na trestnou lavici a první přesilovou hru třetí třetiny si tak zahrají domácí.
42:38
To byla šance! Van Riemsdyk si sjel na brankoviště, ale jemnou tečí poslal puk těsně vedle brány.
42:22
Rychle na druhou stranu. Zde totiž probíhá dobývání svatyně hostujícího gólmana.
41:39
Po několika tečích se kotouč velmi šťastně dostal do útočného pásma Ottawy a za bránou ho získal Clarke MacArthur. Útočník Sens se nejprve snažil vymyslet přihrávku, ale nakonec sám vyjel před bránu a ohrozil Reimera. Domácí gólman teď svůj tým opravdu podržel.
40:59
První zákrok ve třetí dvacetiminutovce má za sebou Craig Anderson. Nutno říci, že šlo o jednoduchý zásah.
40:26
Krátce po začátku třetí třetiny puk rychle putoval o ose Karlsson-Turris-Stone, ale právě u posledního zmíněného také akce Ottawy skončila.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:08.
Je tomu tak. Čtyřicet minut utkání je za námi a do kabin jdou o něco spokojenější hostující hráči. Ti během prvních pěti minut druhé třetiny dokázali nasázet tři branky, když se postupně trefila trojice Chiasson, Turris, Michálek, ale již ve 28. minutě přišlo snížení z hokejky Lupula. Gól na 1:3 vlil domácím krev do žil a odměnou byla branka, která znamená rozdíl jediné trefy. Po gólu Bozaka měl ještě vyrovnání na holi Kadri, ale ten svou šancí pohrdl.
40:00
39:38
Hráči Toronta jen posílají puk od červené čáry k zadnímu mantinelu. Zdá se, že další gól v této třetině neuvidíme.
38:43
38:23
Mohlo a zřejmě mělo být vyrovnáno! Puk se poodrážel ke zcela volnému Kadrimu, avšak ten okamžitým zakončením odkrytou část Andersonovy brány netrefil!
37:41
Anderson teď asi vůbec nic neviděl, neboť reagoval hodně pozdě, ale střela od modré čáry šla každopádně vedle.
37:19
Domácí se okamžitě usadili v útočném pásmu a dokázali ohrozit Andersona. Jemná teč Arcobella si však cestu do brány nenašla a puk se odrazil až do ochranné sítě.
36:43
Nyní navíc přichází přesilová hra Toronta, které bude mít šanci ne vyrovnání. Za nedovolené bránění dostává dvě trestné minuty Patrick Wiercioch (OTT).
36:16
Většina přítomných včetně kanadského komentátora již viděla gól, ale parádní rána Mikea Hoffmana skončila na tyči brány, kterou střeží Reimer.
35:51
Icingem se pro změnu proviňují domácí. Reimer tak bude čelit vhazování po své pravici.
34:33
Tak to byla blesková akce domácího celku! Dion Phaneuf vymyslel naprosto fantastickou a dokonalou přihrávku na útočnou modrou, kde byl rozjetý TYLER BOZAK a útočník Maple Leafs tváří v tvář Andersonovi nezklamal. Asistence: Dion Phaneuf
34:20
Nepřesná přihrávka jednoho z ottawských hráčů končí zakázaným uvolněním. Hra se tak po chvíli vrátí k Andersonovi.
33:53
Na druhé straně pro změnu vytvořila čtvrtá lajna Ottawy výborný tlak do brankoviště, jenže celá akce postrádala přesnější zakončení a i Reimer si připsal úspěšný zákrok.
33:16
Po delší době se Ottawa usadila v pásmu soupeře na více než 10 vteřin, ale výsledkem bylo jen přečíslení domácích. To v tísni bekhendem zakončoval Grabner, avšak Anderson byl připraven a bekhendem posunul kotouč do rohu kluziště.
31:57
Toronto jen nahazuje kotouč ze středního pásma. Po několika gólech a šancích se nám hra poněkud uklidnila.
31:21
Hra se znovu rychle přelévá. Akce Toronta zkažena nepřesnou přihrávkou, na druhé straně Turris nezpracoval přisunutí Marka Stonea.
30:32
Smith se zadovkou zpoza brány pokusil najít volného Pageaua na brankovišti, nicméně kotouč se zastavil o konstrukci Reimerovy svatyně.
29:41
29:21
Další vyhození Toronta. Zdá se, že tuto početní výhodu Ottawy už domácí přežijí bez úhony.
29:01
Domácí vyhazují puk přes všechny čáry a v klidu střídají.
28:24
Pohledná rychlá akce Ottawy na jeden dotek skončila u Ryana, který, stejně jako v minulé přesilovce, z první netrefil Reimerovu bránu.
27:41
Jenže záhy budou mít šanci ke skórování opět hosté. Na trestnou lavici usedá Tyler Bozak (TOR), který sekáním zabránil Zibanejadovi v zakončení.
27:05
Po chybě v obraně Ottawy přichází kýžené snížení. Wiercioch se za vlastní bránou dostal pod tlak, nedokázal kotouč dostat do bezpečnějšího prostoru a neposedný kus černé gumy skončil záhy na hokejce JOFFREYHO LUPULA, který se zblízka nemýlil a poslal puk mezi Andersonovými betony do branky. Bez asistence.
26:33
Nepřesnost v rozehrávce Ottawy přináší komerční přestávku.
25:57
Kotouč vyskočil na střídačky a hra je znovu přerušena. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
25:29
Hráči Toronta se snaží okamžitě vytvořit tlak a udělat něco s nepříznivým vývojem skóre. Sražená střela končí v ochranné síti za bránou Craiga Andersona.
24:56
Tak to je skvostná pětiminutovka na začátku druhé třetiny z pohledu Senátorů. Ti využívají třetí přesilovou hru v řadě, když se po střele Karlssona kotouč od betonů Reimera odrazil k MILANU MICHÁLKOVI a ten již z dorážky rozvlnil síť v bráně domácího brankáře. Asistence: Erik Karlsson, Kyle Turris
24:36
Rychlá kombinace Ottawy skončila až u zcela volného Bobbyho Ryana, ale jeho pohotová střela minula bránu.
24:04
Javorové listy si naprosto zbytečně komplikují život. Dalším vyloučeným na straně Toronta je Pierre-Alexandre Parenteau (TOR), který fauloval loktem.
23:38
Hra čtyř proti čtyřem skončila a Ottawa dokonale využívá návratu ALEXE CHIASSONA. Ten obdržel hned po naskočení zpět na led výbornou přihrávku a bekhendem z bezprostřední blízkosti překonal Jamese Reimera. Asistence: Mika Zibanejad, Patrick Wiercioch
22:46
Jake Gardner (TOR) dostává dvě trestné minuty za hákování.
22:46
Domácí se prakticky celou dobu přesilové hry drželi v útočném pásmu, nicméně teď je hra přerušena a opět se bude vylučovat.
21:31
Toronto má okamžitě šanci na vyrovnání. Na lavici hanby totiž usedá Alex Chiasson (OTT), který loktem trefil do tváře jednoho z domácích.
20:46
Jenže jediná akce ve zbylé minutě přesilové hry hostům stačila a Ottawa jde do vedení. Kotouč se po několika soubojích u mantinelu odrazil až k modré čáře, kde ho uzmul Karlsson, jenž okamžitě našel volného KYLEA TURRISE a ten si střelou švihem připsal letos třetí a celkově již čtyřstou branku v NHL! Asistence: Erik Karlsson, Mark Stone
20:30
Hosté ještě dohrávají minutu přesilové hry, ale kotouč se momentálně nachází až v jejich vlastním pásmu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:10.
První třetina utkání je za námi a na úvodní branku zatím čekáme. Viděli jsme několik fází třetiny, ve kterých se hra přelévala ze strany na stranu, ale doslova pořádnou a jedinou stoprocentní šanci v šesté minutě spálil Leo Komarov.
20:00
19:56
Erik Karlsson se prudkou přihrávkou pokusil najít Bobbyho Ryana, ale tento pokus o povedený pas skončil až u Andersona.
19:20
Početní výhoda je Ottawě prakticky k ničemu. Sens se ještě neusadili v pásmu Toronta a nyní je jim navíc odpískán ofsajd.
19:01
Ohlášena poslední minuta první třetiny a na trestnou lavici míří Brad Boyes (TOR). První přesilovou hru si tak zahrají hosté.
18:07
James van Riemysdyk mohl otevřít skóre zápasu, nicméně jeho střele z poměrně velkého úhlu něco málo chybělo a Anderson bez potíží zasáhl.
17:52
Ottawa je v posledních chvílích lehce aktivnějším celkem a výsledkem je další pokus, který na útočné modré obstaral Mark Methot. Reimer neměl problémy.
17:22
Chiassonovu střelu z pravé strany Reimer schoval někde ve výstroji a sám brankář Toronta byl poté adresátem ataku Smithe, který se snažil vyšťouchnout kotouč. Vše se obejde bez větší rozmíšky.
17:10
Poněkud ospalou fázi první třetiny ukončuje Dion Phaneuf. Ten na modré čáře napřáhl ke tvrdé ráně, která Andersonovi přidělala pár vrásek na čele.
15:59
Pomalu se blíží poslední minuty první třetiny a ani jeden z týmů se ne a ne usadit v pásmu soupeře. S tím je také spojena absence větších šancí ke skórování.
15:04
Pro domácí to vypadalo nadějně, když se v jejich pásmu zapomněl jeden z obránců Ottawy, nicméně Lupul celou akci vyřešil ranou, kterou zneškodnil Anderson.
14:33
Po další komerční pauze a vyhraném buly Ottawy se puk dokutálel na modrou čáru, ale i další ránu Ceciho lapil Reimer.
14:29
Ceciho i Wierciochova rána od modré byla zablokována. Následně to zkusil také Lazar, ale jeho pokus ze strany si snad cestu za záda Reimera ani najít nemohl.
13:44
Erik Karlsson se po Hunwickově sražené střele dostal k puku, ale poté kus černé gumy předal Turrisovi a ten pouze nahazuje puk ze středního pásma. Oba týmy mezitím střídají.
13:03
Tak Sens si puku příliš dlouho neužili, neboť jim je pískán ofsajd a následuje komerční přestávka.
12:54
Dvě nepřesnosti domácích dávají puk k dispozici hostujícímu týmu. Uvidíme, jak hosté s kotoučem naloží.
12:07
Hra se hodně rychle přelévá ze strany na stranu. Po Marinčinově výborné střele byl Anderson donucen k několika dalším zákrokům. Na přerušení hry již čekáme více než 4 minuty.
10:56
Turris, Hoffman ani Stone se až k zakončení nedostali a domácí posouvají puk až k ottawskému brankáři. Icing se však nepíská.
10:32
Nyní se v útočném pásmu pro změnu usazují hosté. Opět jde o lajnu Kylea Turrise, která se snaží vymyslet cosi překvapivého.
09:25
Domácí se dostali do velkého tlaku a Anderson musel řešit hned několik nebezpečných zakončení. Se všemi si však hostující brankář s vypětím všech sil poradil a Sens dostávají puk do středního pásma.
08:41
Obrana Ottawy zničehonic naprosto propadla a byla z toho tutovka Komarova. Finský reprezentant postupoval sám na Anersona, avšak ten jeho svižnou střelu zneškodnil.
08:07
Hodně nepřesná rozehrávka hostujícího celku končí na zakázaném uvolnění. Hra se tak pochopitelně přestěhuje k Andersonovi.
07:11
Za bránou se dostal ke kotouči Kyle Turris, který se uvolnil a výtečnou přihrávkou našel osamoceného Hoffmana. Jeho dělovku Reimer zastavuje.
06:56
Hoffmanův pokus ze střední vzdálenosti schoval Reimer v lapačce. Přichází první komerční přestávka.
06:24
Jenže teď už je hra úplně na druhé straně. Mezi kruhy však skončil kotouč na hokejkách hostujících hráčů a Karlsson uklidňuje situaci.
05:48
Poprvé v zápase se hosté na delší dobu usazují v útočném pásmu a snaží se najít skulinu v obraně Toronta.
05:14
Ottawa mohla jít do vedení! Senátoři výborně vyřešili vzniklé přečíslení a na konci akce se zjevil Michálek. Jeho zakončení betonem zastavil Reimer a MacArthur se poté před prázdnou bránou po kotouči natahoval marně.
04:43
Domácí útočník Boyes si nyní nevšiml signalizovaného ofsajdu, pokračoval v napadání a hra je po chvíli pochopitelně přerušena.
04:03
Bozak ve středním pásmu výborně přenesl kotouč na druhou stranu kluziště, kde byl rozjetý James van Riemsdyk.Jeho střelu z vrcholu kruhu Anderson vyrazil.
03:32
Vůbec první zákrok zápasu si nyní připisuje Jamer Reimer, kterého velmi slabým nahozením prověřil jeden z hostujících hráčů.
02:43
Senátoři se po dobré střele domácích od modré čáry nevymanili z vlastního pásma a s kotoučem u tyče Andersonovy brány se rázem zjevil útočník Toronta, který mířil nad.
02:19
Arcobello byl u mantinelu tvrdě dohrán Methotem, ale i tak ještě domácí útočník přihrál na modrou čáru a Craig Anderson musel řešit Phaneufovo nahození.
01:43
Velmi kvalitní forčeking hostujícího celu způsobuje Torontu nemalé potíže. Domácí se teď nedokázali dostat ani za červenou čáru.
01:00
Do první šance zápasu se řítil Leo Komarov. Už to vypadalo na přečíslení dvou na jednoho, nicméně Bozaka výborně dobruslil Zibanejad a Komarov tak musel volit střelu z levé strany, kterou Anderson vyrazil.
00:22
Mark Methot posílá puk zpoza vlastní brány pouze do středního pásma, kde kotouč přebírají domácí. Ti se však zatím do útočného pásma nepovídali.
00:01
Státní hymna Kanady je u konce. Utkání může začít!
Hráči jsou konečně přítomni na ledové ploše. Nejvyšší čas na kanadskou státní hymnu.

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Phaneuf, Hunwick, Rielly, Polák, Marinčin, Gardiner – Boyes, Kadri, van Riemsdyk – Lupul, Bozak, Arcobello – Grabner, Holland, Komarov – Parenteau, Spaling, Winnik

Ottawa Senators: Anderson (O'Connor) – Karlsson, Methot, Ceci, Wiercioch, Borowiecki, Cowen – Stone, Turris, Hoffman – Ryan, Zibanejad, Lazar – Michálek, Pageau, MacArthur – Neil, Smith, Chiasson

Rozhodčí: Francois St. Laurent, Kevin Pollock – Brian Murphy, David Brisebois.
Vítám Vás u on-line přenosu ze zápasu mezi Torontem a Ottawou. Plánovaný začátek zápasu je již za námi a to znamená, že úvodní buly bude o několik minut opožděné.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Roman Polák
Richard Pánik
Martin Marinčin

Milan Michálek
POSLEDNÍCH PĚT VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ

22.9.2015 Ottawa – Toronto 3:4 pp. (příprava)
22.9.2015 Toronto – Ottawa 4:1 (příprava)
6.4.2015 Toronto – Ottawa 3:2 sn.
29.3.2015 Toronto – Ottawa 4:3 pp.
22.3.2015 Ottawa – Toronto 5:3
OTTAWA SENATORS

Ottawští Senátoři se do playoff loni propracovat dokázali a to především díky famóznímu závěru základní části. Ve vyřazovací části sice Ottawa podlehla v šesti utkáních Montrealu, ale i tak byl hlavní cíl sezóny splněn a šéfové mohli být spokojeni. Letos Ottawa vstoupila do sezóny zápasem v Buffalu, ve kterém zazářila trojice Turris-Hoffman-Stone. Ta zařídila vedení 2:0, které se ukázalo jako dostačující, neboť Buffalu se podařilo jen snížit a Lazar v powerplay pečetil výhru Sens.
TORONTO MAPLE LEAFS

Domácí Toronto loni nezažilo zrovna nejlepší sezónu. Nejlépe placený tým celé NHL vůbec nepotvrzoval své kvality a skončil mimo vyřazovací boje. Přesněji řečeno z toho byla až 15. příčka Východní konference a letos se tak Javorové listy budou snažit pokaženou sezónu napravit. V prvním utkání letošní sezóny však podlehli Montrealu 1:3 a lépe si nevedli ani na ledě Detroitu, z kterého si odvezli nášup 4:0.
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, ve kterém Toronto Maple Leafs přivítá na svém ledě svého odvěkého rivala a to tým Ottawa Senators. První letošní bitva o Ontario začíná v 01:00.