Jiří Tlustý (NJD) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:04
1. Jason Chimera (WSH) 1+1
2. Alexandr Ovečkin (WSH) 1+1
3. Brooks Orpik (WSH) 1+0
Utkání je u konce, Washington vstoupil do sezony vítězstvím 5:3!

Ve 13. minutě ho poslal do vedení útočník Jason Chimera, o chvíli později se prosadil i Brooks Orpik. Pár sekund po něm snížil hostující Adam Henrique a následně v přesilovce vyrovnal Eric Gelinas.

Druhá třetina branku nepřinesla, přestože v ní hráli domácí dlouhou přesilovku pět na tři.

O výhře Caps nakonec rozhodla třetí perioda. Nejprve se ve 47. minutě prosadil Alexandr Ovečkin po nádherné individuální akci. Poté v přesilovce skóroval Marcus Johansson a nakonec se do prázdné branky trefil Matt Niskanen. Hosté už jen snížili na konečných 3:5 zásluhou Mikea Cammalleriho.
59:38
Gelinasovu dělovou ránu zblokoval T.J. Oshie!
59:13
Brooks Laich (WSH) a Kyle Palmieri (NJD) sedí na trestné lavici za hrubost.
59:13
Palmieriho střelu z pravé strany podržel domácí brankář v lapačce, pak se strhla menší šarvátka mezi několika hráči.
59:00
Začala poslední minuta třetí třetiny a Kinkaid znovu míří na střídačku.
58:39
Devils právě vstřelili branku!
Tak přeci jen se Devils ještě dočkali! MIKE CAMMALLERI nejprve trefil tyčku, k puku se ovšem dostal znovu a se štěstím ho dopravil do branky Washingtonu! Bez asistence.
58:20
A znovu si Travis Zajac vylámal zuby na Holtbym! Ten nyní betonem vyrazil jeho zakončení z bezprostřední blízkosti!
58:14
Velký rozruch okolo Bradena Holtbyho! Po střele Greenea nahrál Cammalleri na Zajaca, který ale zakončil jen do míst, kde stál připravený domácí brankář!
58:04
Zakázané uvolnění Washingtonu.
57:39
A New Jersey to znovu zkouší bez brankáře! Už nemá co ztratit...
57:07
Washington právě vstřelil branku!
Domácí celek dlouho kombinoval v útočném pásmu a ač Devils dělali, co mohli, nedokázali zabránit dělovce MATTA NISKANENA v tom, aby prošla do prázdné branky! Asistence: Justin Williams a Dmitrij Orlov.
56:50
Hosté odvolali brankáře a hrají tak v pěti proti pěti!
56:27
Po přihrávce od T.J. Oshieho se před brankou snažili zakončovat Johansson s Kuzněcovem, ale Keith Kinkaid i se štěstím dokázal udržet puk pod sebou!
55:59
Pokus Johna Carlsona chytil pozorný brankář Devils.
55:45
Po střele Oshieho si sudí mysleli, že Kinkaid drží puk a tak hru přerušili. To byla ale chyba, za což se hned muži v pruhovaném omlouvají.
55:30
Mike Cammalleri ve vlastním oslabení spěchal do šance a naznačil střelu, jelikož tam ještě čekal Zajac! Přihrávka na něj ovšem neprošla.
55:22
A další vyloučení na straně Devils. Lee Stempniak (NJD) inkasuje dvouminutový trest za hru vysokou holí.
54:40
Hosté jsou po čtvrté inkasované brance evidentně ještě více opaření a už se jim nedaří ani přihrávat si ve středním pásmu.
53:37
Cammalleri nahrál na sjíždějícího si Greenea, který ovšem neměl dobře seřízená svá mířidla.
52:44
Využitá přesilová hra a je to o dva góly! Opět krásná akce Alexandra Ovečkina, který se po levé straně prokličkoval až před Kinkaida, kde s parádní přeností našel volného MARCUSE JOHANSSONA, jenž dopravil puk do branky Devils! Asistence: Alexandr Ovečkin a John Carlson.
52:20
Hosté dopravili puk do středního pásma a Capitals se posléze dostali do ofsajdu.
51:48
Konečně už přišlo přerušení! Adam Henrique (NJD) je vyloučen na dvě minuty za podražení Kuzněcova.
51:30
Ovečkinovu střelu z první statečně zblokoval John Moore.
50:50
Capitals mají ponechanou výhodu!
50:40
Adam Larsson předal puk kapitánu Greeneovi, jehož střelu zastavil Holtby. Následuje komerční přestávka.
50:33
50:24
Zmar potvrdilo i postavení mimo hru.
50:02
T.J. Oshie posílá puk až ke Kinkaidovi. Tahle přesilovka se New Jersey vůbec nedaří!
49:34
Washington se velmi dobře brání a Devils se vůbec nemohou dostat do útoku.
48:45
Střelu Adama Henriquea dokázal do bezpečí vyrazit Holtby, posléze Caps vyhodili.
48:33
Šance pro New Jersey. John Carlson (WSH) je vyloučen na dvě minuty za držení.
48:17
Holtby před napadajícím Henriquem přerušil hru.
47:53
Hostům se vůbec nedaří útočit a domácí celek velmi dobře brání. Svůj jednogólový náskok by ale potřeboval navýšit, nyní je to moc nebezpečné.
46:38
Následuje komerční přestávka.
46:33
Domácí se dostávají do vedení 3:2! Konečně se prosadil ruský kanonýr ALEXANDR OVEČKIN, který předvedl nádhernou akci, jíž započal ve vlastním pásmu. Projel skrze to střední, poté krásně obehrál Moorea a forhendem překonal Keitha Kinkaida! Asistence: Matt Niskanen.
45:34
45:26
Burakovsky se prokličkoval k zakončení, proti němuž byl připravený Kinkaid.
44:57
Niskanen dobře střílel od modré čáry, kotouč ale pak skončil za brankou hostů.
44:38
Kuzněcov se probojoval z rohu před branku, na Kinkaida si ovšem nepřišel.
44:20
Teď to ale už dovedl Jacob Josefson, jenž zastavil pas Ovečkina na Oshieho.
44:07
Greene zachytil kombinaci Capitals, ale pak nedokázal vyhodit puk.
43:34
David Schlemko (NJD) fauloval Seana Collinse a dostává dvě trestné minuty za hru vysokou holí.
42:54
Střelu Stephena Gionty z mezikruží dokázal vytlačit svou vyrážečkou do ochranné sítě Braden Holtby.
42:20
Po střele Davida Schlemka domácí brankář nevěděl, kde má puk! Naštěstí pro něj ho ale dokázala odpálit obrana.
41:19
Oshie se v útočném pásmu zmocnil puku a hned střílel z úhlu, nicméně Kinkaid zasáhl a vyrazil kotouč.
40:59
40:39
Tootoo našel na modré postaveného Moorea, jehož střela ovšem nebyla moc dobrá.
40:01
Po druhé třetině zůstal stav 2:2. Branku jsme sice neviděli, zajímavá podívaná to ovšem byla. Domácí celek si zahrál dlouhou přesilovku v pěti proti třem, využít jí ale nedokázal.

Střely: 17:16
Další třetina začne přibližně ve 3:07.
40:00
39:21
Pokus Adama Larssona z pravé strany vyrazil domácí strážce svatyně do bezpečí.
39:03
Bekhendový pokus Cammalleriho vyprášil betony brankáře Holtbyho.
38:46
Puk skončil v hledišti a došlo tak k přerušení hry.
38:30
Brooks Laich dostal pas před branku a ihned střílel, jenže Kinkaid byl opět připravený!
37:50
Hosté jsou nabuzení tím, že ubránili dvojnásobou početní nevýhodu a chtějí se opět pustit do útočení.
37:01
36:47
Adam Henrique se v oslabení dostal do samostaného úniku, nicméně Braden Holtby jeho forhendovou kličku skvěle vyrazil!
36:39
Hosté už jsou ve čtyřech.
36:25
Oddechový čas pro domácí. Barry Trotz chce z této početní výhody ještě něco vytěžit.
36:25
Dělovou ránu Ovečkina chytil Kinkaid do své lapačky.
36:12
T.J. Oshie se dostal do samostatného úniku, jeho bekhendovou kličku ale skvěle zneškodnil Keith Kinkaid v brance New Jersey Devils! To byl fantastický zákrok.
36:01
Ovečkin si sjel na střelu na pravou stranu, ale minul!
35:47
Kuzněcov chtěl Kinkaida překvapit střelou ze strany, ten se ale nedal.
35:34
Z voleje své štěstí opět zkoušel kapitán Capitals Alexandr Ovečkin, ale Keith Kinkaid se včas přesunul a chytil puk.
35:01
Lee Stempniak (NJD) se dopustil útočného faulu (držení) a Capitals tak budou hrát dlouhou přesilovku pět na tři!
34:53
Carlson nabil Ovečkinovi, který střelou z voleje minul branku.
34:39
Komerční přestávka.
34:39
Dvě minuty za krosček inkasuje Eric Gelinas (NJD), Capitals si tak poprvé zahrají v přesilové hře.
34:30
Sean Collins objel branku a zakončoval, Kinkaid ovšem prostor u své tyčky utěsnil.
34:12
Oba celky hrají opatrný hokej a nemohou se dostat do žádné velké šance.
33:06
Tvrdý pokus Dmitrije Orlova lapil pozorný Keith Kinkaid.
32:52
Dnes zatím nepříliš viditelný Ovečkin svou střelou trefil bránícího Merrilla.
32:19
Zajac do jízdy nahrál Cammallerimu, který ovšem mířil nepřesně a Braden Holtby tak zasahovat nemusel.
31:58
Domácí forvard Tom Wilson zatím zamířil do šatny, zřejmě má nějaké zranění.
31:58
Schlemko se pěkně uvolnil ke střele, ale narazil na připraveného Holtbyho. Posléze si na něm zuby vylámal i dnešní debutant Brian O'Neill.
30:51
Poněkolikáté v této třetině dostali hosté kotouč na zakázané uvolnění.
30:26
T.J. Oshie s obráncem Carlsonem vystavili svůj tým ofsajdu. Následuje komerční přestávka.
30:05
Latta nebezpečně posílal kotouč před branku, žádný z jeho spoluhráčů se k němu ovšem nepropracoval.
29:35
Ofsajdové postavení Washingtonských.
29:21
Travis Zajac po levém křídle vyslal Mikea Cammalleriho, jehož ránu golfákem chytil Braden Holtby.
28:56
A nyní hostující brankář podržel puk a přerušil hru.
28:40
Williamsova střela po vhazování skončila na vyrážečce Kinkaida.
28:32
Zakázané uvolnění New Jersey Devils.
28:15
Útočné akce obou týmů byly nyní zdařile odvráceny.
27:30
Kotouč skončil na střídačce Caps a hra je přerušena, což dává prostor komerční přestávce.
27:22
Nyní Devils dopravili puk na icing.
27:13
Domácí tým je nyní ofenzivně aktivnější, ale hosté mají dobře organizovanou obranu.
26:20
Niskanen nahrál na Orlova, který chtěl situaci vylepšit stříleným pasem na Williamse. Kombinace ale nevyšla, útočník Capitals byl moc rychlý.
25:33
Jacob Josefson dostal přihrávku před branku a hned střílel, ale nedokázal přesně zamířit.
25:15
Carlsonovu střelu od modré čáry lapil Keith Kinkaid.
25:04
Beagle hledal před brankou číhajícího Johanssona, který ovšem nedokázal zakončit.
24:37
Střelu Moorea od modré čáry zblokoval vlastní spoluhráč Travis Zajac do rohu kluziště v útočném pásmu.
23:55
Střelecký pokus Adama Larssona šel vedle brány, z nebezpečí tak opět sešlo.
23:30
Keith Kinkaid vyrazil do rohu střelu Brookse Orpika od modré čáry.
22:56
Collins nahrával před branku na Brookse Laicha, který ovšem nedokázal vystřelit.
22:19
A ti posléze dopravili kotouč na zakázané uvolnění.
22:14
Schmidt dostal puk na modrou čáru, ale jeho pokus zblokovali bránící hráči.
21:28
Tlustý s Henriquem se ovšem dostali do ofsajdového postavení.
21:15
Hosté dobře odvrátili útočné snažení soupeře a sami teď míří dopředu.
20:25
Orpikova střela šla vedle branky a Kinkaid tak nemusel zasahovat.
20:01
Střely: 6:11
Po první třetině už jsme viděli čtyři góly! Nejprve se do dvoubrankového vedení dostal domácí tým, který se dokonce trefil i při vlastním oslabení. Hosté ale díky dvěma dalším trefám dokázali srovnat a aktuální stav je tedy 2:2.
Další třetina začne přibližně ve 2:11.
20:00
19:51
Williamsova střela zápěstím šla nad branku soupeře.
19:30
Hra se nyní zdržuje spíše ve středním pásmu, kde oba týmy pozorně brání.
19:00
Poslední minuta hry v první třetině právě začala. Dočkáme se ještě páté branky?
18:31
Puk v ochranné síti nad brankou Devils a následuje další menší strkanice.
18:14
Mike Cammalleri mířil do šance, ale byl mu odpískán ofsajd. Na modré se posléze postrkovali Tootoo s Orpikem, sudí je raději oddělili od sebe.
17:40
A je vyrovnáno, Devils využili přesilovou hru! ERIC GELINAS dostal nabito od Leeho Stempniaka na modrou čáru a nekompromisní dělovou ránou nedal Holtbymu šanci! Asistence: Lee Stempniak a Mike Cammalleri.
17:19
Domácí dokázali vyhodit puk až za branku Kinkaida, mohou tak vystřídat a poslat na led čerstvé síly.
17:08
Nyní Kyle Palmieri z voleje střílel vedle Holtbyho branky.
16:50
Po tvrdé ráně Gelinase branku objížděl Palmieri, úspěchem to ale neskončilo.
16:34
Další přesilovka pro New Jersey. Sean Collins (WSH) je totiž vyloučen za držení. V předchozí početní výhodě hostů se Washington dokázal sám prosadit, jak tomu bude nyní?
16:06
Stefan Matteau se dostal do ofsajdu a akce New Jersey skončila. Následuje komerční pauza.
15:35
Hosté se probrali a snaží se co nejdříve vyrovnat, Washington ale situaci komplikuje skvělým napadáním.
14:54
Záhy je ovšem sníženo na rozdíl jediné branky! ADAM HENRIQUE se zjevil sám před Holtbym po krásném pasu od Tlustého a střelou zápěstím vstřelil druhou branku Ďáblů v této sezoně! Asistence: Jiří Tlustý a Kyle Palmieri.
14:32
A už je to 2:0 pro domácí tým! BROOKS ORPIK se v mezikruží dostal k puku po pěkné akci Toma Wilsona a prostřelil Kinkaida v brance New Jersey! Asistence: Tom Wilson a Jason Chimera.
14:19
Zajac nabil Tootooovi, jehož tvrdý projektil dokázal Braden Holtby vyrazit.
13:28
Larssonovo nepříliš prudké nahození zprava vyrazil připravený brankář Holtby.
12:59
Teč Marcuse Johanssona udržel ve své lapačce Keith Kinkaid.
12:24
12:04
A navíc v ní sami inkasují! Capitals se dostali na chvíli do útočného pásma a hned je z toho gól. JASON CHIMERA posílal kotouč na hůl Justina Williamse, jenže do vlastní branky si ho nešťastně srazil Jordin Tootoo! Asistence: Justin Williams a John Carlson.
12:00
Ďáblům se přesilovka vůbec nedaří.
11:35
Zajacův pas na Greenea velmi dobře zblokoval bránící Tom Wilson.
10:58
Gelinas předal puk Palmierimu, který trefil jen nastavenou lapačku brankáře Washingtonu.
10:24
Ďáblové si svou aktivitou vybojovali přesilovku. Jevgenij Kuzněcov (WSH) už sedí na trestné lavici poté, co hákoval Stempniaka, na jehož se snažil nahrát skvěle projíždějící Tlustý.
10:03
Niskanenův pokus byl zblokován do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.
09:40
Nate Schmidt dostal puk na modrou čáru a okamžitě střílel, jenže zlomila se mu při tom hokejka!
09:27
Gionta se snažil přes dva obrácne dostat do zakončení, ale nezvládl to.
09:03
Pokus Johna Moorea byl sražen vedle brány Bradena Holtbyho. Devils teď mají útočný tlak.
08:40
Cammalleri se dostal k odraženému puku před branku, ale nedokázal ho usměrnit mezi tři tyče.
07:39
Lee Stempniak měl obrovskou šanci a úvodní branku na své hokejce, když se před brankou dostal k puku! Naštěstí pro Washington ale trefil jen brankáře Holtbyho.
07:21
První formace domácího týmu se nahnala do útočného pásma, ale v něm se nedokázala dostat k zakončení.
06:36
Puk na střídačce New Jersey, následuje první komerční přestávka.
06:17
Kalinin nahrál do střelecké pozice Palmierimu, jenž si ale na Bradena Holtbyho nepřišel.
05:19
Po pokusu Orpika byl před brankou na dorážku připravený Collins, nicméně puk dopravil jen mimo.
05:05
Michael Latta se dostal ke střele z mezikruží, ale kotouč poslal vedle branky.
04:34
Schmidt nabil na střelu Orlovovi, ale Keith Kinkaid byl připraven a kotouč našel ve své lapačce.
03:57
Braden Holtby podržel puk ve své lapačce, vhazovat se nyní bude po jeho pravé straně.
03:46
Capitals si nedobře nahrávali přes modrou čáru a je z toho ofsajd.
03:00
Travis Zajac v útočném pásmu sice dohnal puk, ale už nic nedokázal vymyslet.
02:03
Burakovského nebezpečný pokus vyrazil Kinkaid i díky dopomoci obránce Andyho Greenea.
01:36
Zakázané uvolnění Devils.
01:20
Domácí celek se dostal do nebezpečného přečíslení, ale přihrávka Oshieho na spoluhráče nebyla zrovna ideální! Jon Merrill jí navíc tečoval a Ovečkin se tak k puku nedostal.
01:01
Na druhé straně si první zákrok připsal Holtby, který chytil střelu Jona Merrilla od modré čáry.
00:28
Orpikova nebezpečná a tvrdá střela skončila na betonu Kinkaida.
00:02
Úvodní buly dnešního utkání vyhrál domácí tým, který žene zaplněné hlediště ve Verizon Center.
00:01
A je to tady! Už se konečně chystá úvodní buly.
Všichni hráči Washingtonu byli představeni a na ledovou plochu už také přichází hostující hokejisté.
Hosté narozdíl od prvního zápasu do branky pošlou Keitha Kinkaida, Schneider bude jen na střídačce. Debut v NHL si poté odbyde 27letý forvard Brian O'Neill, který dosud zářil v AHL.
Pro Washington se dnes jedná o domácí premiéru v sezoně 2015/2016. Před začátkem zápasu se tak fanouškům představí jeden hráč po druhém.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orpik "A", Carlson, Alzner, Niskanen, Schmidt, Orlov – Ovečkin "C", Kuzněcov, Oshie "A" – Johansson, Burakovsky, Williams – Chimera, Beagle, Wilson – Laich, Latta, Collins

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene "C", Larsson, Merrill, Moore, Schlemko, Gelinas – Tlustý, Henrique "A", Palmieri – Cammalleri, Zajac "A", Tootoo – O'Neill, Josefson, Stempniak – Matteau, Kalinin, Gionta

Rozhodčí: Hebert, Watson – Cormier, Cvik.
Vzájemné zápasy
Tyto týmy se v minulém ročníku potkaly pětkrát a Washington byl pokaždé úspěšnějším týmem.

V prvním zápase zvítězil doma vysoko 6:2, poté ale svému soupeři podlehl 0:1. Nakonec to byla jediná porážka – následně vyloupil led Ďáblů po výhře 4:1, poté dokonce se stejným počtem vstřelených branek a žádnou inkasovanou (4:0). Nakonec doma zvítězil 3:2 v prodloužení.

Devils tak mají svému soupeři co vracet.
Československá stopa v týmech
Jiří Tlustý (NJD) – 1 zápas, 1+0
Patrik Eliáš je zraněný
New Jersey Devils
To Ďáblové už první utkání mají za sebou, včera na domácím ledě přivítali Winnipeg Jets.

Ten si z Prudential Center nakonec odvezl dva body za vítězství 3:1, o kterém rozhodla druhá třetina. V ní totiž padly všechny branky. Jedinou trefu domácího týmu zaznamenal český útočník Jiří Tlustý.
Washington Capitals
Pro tým z hlavního města USA to dnes bude první utkání v sezoně, tzv. "home opener".

Za posledními výsledky Washingtonu se tak musíme ohlédnout do přátelských utkání. Těch sehráli Capitals celkem sedm, z výhry se poté radovali pětrktá a tak mohou být spokojeni.

V posledním utkání přivítali na domácím ledě Islanders a poradili si s nimi suverénně – zvítězili 6:2 po třetinách 3:0, 2:1 a 1:1.
Zdravím všechny hokejové fanatiky a fanatičky! Na programu dnes máme souboj týmů Washington Capitals a New Jersey Devils.